Potrzebuję pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-29, 00:21   #1
Misiak1092
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 14

Potrzebuję pomocy


Czy teksty typu zniszcze cie czy bedziesz tego zalowac wysylane w formie sms podlegaja pod grozby karalne ??
Misiak1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 02:17   #2
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Potrzebuję pomocy

"Zniszcze cię" podpada już pod groźbę i jeśli są to smsy uporczywe to jest stalking.

Jeśli autentycznie się boisz- zgłoś na policję.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 08:57   #3
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Potrzebuję pomocy

Tak
Idz z tym na policje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 09:13   #4
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Potrzebuję pomocy

Czy naprawdę zdarzyło Wam się kiedykolwiek uzyskać pomoc policji w jakiejkolwiek sprawie, czy tylko ja mieszkam w takim miejscu, gdzie policja ma w dosłownie wszystko - oprócz miejscowych pijaczków? Na żadne zgłoszenia nie reagują, niezależnie od wagi wykroczenia i przyznam, ze rady w stylu "zgłoś to na policję" zawsze nieco mnie śmieszą.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 10:17   #5
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Potrzebuję pomocy

Ile był tych SMS-ów i na jakiej przestrzeni czasu?
Czy da się jednoznacznie zidentyfikować osobę, która to wysyła?
Co oprócz tych SMS-ów się dzieje?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 10:50   #6
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Potrzebuję pomocy

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Czy naprawdę zdarzyło Wam się kiedykolwiek uzyskać pomoc policji w jakiejkolwiek sprawie, czy tylko ja mieszkam w takim miejscu, gdzie policja ma w dosłownie wszystko - oprócz miejscowych pijaczków? Na żadne zgłoszenia nie reagują, niezależnie od wagi wykroczenia i przyznam, ze rady w stylu "zgłoś to na policję" zawsze nieco mnie śmieszą.
przecież masz prawo wniesienia zażalenia więc w czym problem?
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 10:55   #7
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Potrzebuję pomocy

Cytat:
Napisane przez LilyVanDerWoodsen Pokaż wiadomość
przecież masz prawo wniesienia zażalenia więc w czym problem?
I co mi z tego Twoim zdaniem przyjdzie?

Że dostanę pisemną odpowiedź w tylu "bardzo nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji i dołożymy wszelkich starań aby podobna sytuacja się nie powtórzyła"? Po czym nadal będą mieli mnie w dupie? I tak, owszem, pisałam do lokalnego komendanta - miałam się oprzeć o szczebel wojewódzki czy uderzyć od razu do ministerstwa?

Zapytałam spokojnie i uprzejmie, czy kiedykolwiek policja Wam pomogła, więc Twoja "odpowiedź" jest akurat nie na temat.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-29, 11:13   #8
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Potrzebuję pomocy

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
I co mi z tego Twoim zdaniem przyjdzie?

Że dostanę pisemną odpowiedź w tylu "bardzo nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji i dołożymy wszelkich starań aby podobna sytuacja się nie powtórzyła"? Po czym nadal będą mieli mnie w dupie? I tak, owszem, pisałam do lokalnego komendanta - miałam się oprzeć o szczebel wojewódzki czy uderzyć od razu do ministerstwa?

Zapytałam spokojnie i uprzejmie, czy kiedykolwiek policja Wam pomogła, więc Twoja "odpowiedź" jest akurat nie na temat.
Z tego co widze nie skladalaś zażalenia, więc chcesz bić pianę i udawadniać że policja u Ciebie nie działa. Pomijam, że tak formułując zawsze możesz zbyć adwersarza, bo nie wiadomo gdzie to jest "u Ciebie".
Zażalenie do powiatowego komendanta policji to na przyszłosć. I tak owszem to dziala, policja jest instytucją opartą na statystykach, nikt nie chce mieć zażaleń w aktach dlatego to działa, bo "zmusza" do pochylenia się raz jeszcze.
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 11:56   #9
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: Potrzebuję pomocy

Mi pomogli i zawsze jak skladalam skarge,to byla przyjeta. Jesli chodzi o pytanie,to tak,jesli czujesz sie zagrozony/a i uwazasz ze grozba moze byc realnie spełniona,boisz sie,to owszem.
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 14:02   #10
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Potrzebuję pomocy

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Czy naprawdę zdarzyło Wam się kiedykolwiek uzyskać pomoc policji w jakiejkolwiek sprawie, czy tylko ja mieszkam w takim miejscu, gdzie policja ma w dosłownie wszystko - oprócz miejscowych pijaczków? Na żadne zgłoszenia nie reagują, niezależnie od wagi wykroczenia i przyznam, ze rady w stylu "zgłoś to na policję" zawsze nieco mnie śmieszą.
Tak, udało się. Wszczęli postępowanie o oszustwo w necie, dzięki czemu mogłam odzyskać moją kasę od Allegro.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 14:46   #11
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Potrzebuję pomocy

Cytat:
Napisane przez Misiak1092 Pokaż wiadomość
Czy teksty typu zniszcze cie czy bedziesz tego zalowac wysylane w formie sms podlegaja pod grozby karalne ??
Tylko ich nie kasuj. Przechowuj.

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Czy naprawdę zdarzyło Wam się kiedykolwiek uzyskać pomoc policji w jakiejkolwiek sprawie, czy tylko ja mieszkam w takim miejscu, gdzie policja ma w dosłownie wszystko - oprócz miejscowych pijaczków? Na żadne zgłoszenia nie reagują, niezależnie od wagi wykroczenia i przyznam, ze rady w stylu "zgłoś to na policję" zawsze nieco mnie śmieszą.
Moja lokatorka miała problem z agresywną sąsiadką. Zgłosiła ją na policję, ale dzień później. Jednakowoż do sąsiadki pofatygował się dzielnicowy, do mojej lokatorki też. I uświadomił ją, że o zdarzeniu zawiadamia się policję od razu, zgłoszenie musi być przyjęte, a interwencja podjęta. Nie ma zmiłuj.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-29, 17:17   #12
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Potrzebuję pomocy

Ja miałam niestety kilka doświadczeń z policją, jako poszkodowana, jako świadek, jako podejrzana () i zawsze były to nieprzyjemne doświadczenia niestety. Ale mimo wszystko jestem za tym, żeby próbować, lepsze to niż zostawić sprawy bez reakcji.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 17:41   #13
staramalenka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 70
Dot.: Potrzebuję pomocy

pewnie, że tak. Zgłaszaj najlepiej pisemnie
staramalenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 12:11   #14
sedes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 12
Dot.: Potrzebuję pomocy

Dzień dobry. Wszystkie groźby dotyczące życia lub zdrowia wg kodeksu karnego w naszym kraju są przestępstwem ściganym z urzędu czyli należy tylko zrobić zgłoszenie na policji i uwiarygodnić zaistniała sytuacje, tzn. wykazać że wymienione groźby mogą być spełnione. Inaczej nie bardzo panom chce się tylka ruszać. Druga sprawa to to ze groźby zawaluowane typu "będziesz tego żałować" ciężko podciągać pod paragraf o groźbach karalnych i to też zniechęca policje do działania bo chłopaki się nałażą przy sprawie a sąd oddali powód i sprawa na marne, dlatego warto dysponować jawnym wyrażeniem takiej groźby. Nie straszę, lecz dobrze wziąć pod uwagę iż po założeniu sprawy, może nastąpić eskalacja działań ze strony sprawcy i tu nie należy liczyć na policje. Mimo wszystko zawsze należy zgłaszać takie sytuacje bo to nie zawsze są tylko słowa, a w policji też pracują fachowcy i nie takie historie słyszeli wiec nie ma się czego wstydzić. Miłego dnia i glowa do góry.
sedes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-02 13:11:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:01.