Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskich - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-25, 14:42   #1
niekonwencjonalna0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 30
Talking

Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskich


Czy spotkałyście się kiedykolwiek z dziwnymi przyzwyczajeniami,zwyczaj ami lub upodobaniami? A może wy same lubicie dziwne rzeczy,sytuacje ? Zapraszam do wypowiadania się

Jeżeli chodzi o mnie to oczywiście mam swoje dziwne zwyczaje i upodobania :

-panicznie boję się krzyża. Kiedyś, gdy zostawałam sama w domu, za nic na świecie nie weszłam sama do pokoju w którym był krzyżyk.

-czasem wyobrażam sobie twarz chrystusa w nocy gdy zasypiam i gdy widzę jego wzrok i minę, natychmiast wstaję z łóżka i biegnę zapalić światło.

-idąc w nocy do kibla albo żeby się napić,biegnę zapalić światła a serce przy tym bije mi jak oszalałe, boję się, że ktoś obcy jest w domu

-od dziecka boję się... wizjera w drzwiach.Kiedyś miałam przerażający sen o tym i do dziś gdy przechodzę przez przedpokój (i widzę wizjer), czuję niepokój. W nocy przebiegam obok przedpokoju tak, żeby nie widzieć drzwi

-uwielbiam zapach nowych książek

-na samą myśl o szamponach,płynach do kąpieli i mydłach swędzi mnie całe ciało (dosłownie!) omijam takie półki sklepowe szerokim łukiem, jeżeli płyn jest zabarwiony i ma konkretny zapach to go nie kupię, muszę mieć płyn bezbarwny i bezzapachowy z apteki

- dotykając jakichś miękkich produktów w sklepie (np marcepan) nie ma rady - miażdżę produkt i idę dalej. Nie potrafię się powstrzymać.

-to samo tyczy się świeczek w domu. Nie straszny jest mi gorący wosk - muszę zdeformować świeczkę lub wtopić palec w wosk

-uwielbiam krople żołądkowe

- lubię wdychać jak zwykłego papierosa sztyft do nosa rhin bac fresh (ah ta miętowa świeżość i chłód w płucach)

- lubię czasem odpoczywać w bardzo dziwnych pozycjach np. leżąc na plecach wdrapuję się na ścianę i w efekcie leżę na karku z nogami na ścianie LUB klęcząc , układam głowę na dywanie a ręce kładę do tyłu (więc wygląda to jakbym prosiła żeby ktoś mnie kopnął w zadek )

-potrafię pobiec na koniec mieszkania widząc pająka lub pleśń

- jeżeli na obiad są pierogi, to przed zjedzeniem każdego pieroga otwieram go i sprawdzam co jest w środku (ale to chyba przez to,że kiedyś w pierogu znalazłam soczystą larwę )

-lubię zapach karmy dla mojego psiaka i czasem mam ochotę ją zjeść,nieraz podjadałam chomicze dropsy lub biszkopty,w kolbach też zasmakowałam

- lubię melancholijne spacery po cmentarzu (tu wyjaśniam : z chłopakiem nie boję się łazić wśród krzyży, w domu za to,kiedy jestem sama, potrafię schować krzyżyk do szafki)

- często przewiduję coś przez sen. Kiedy byłam mniejsza, przyśniła mi się ciocia w trumnie. Za dwa dni zadzwonił telefon,że ciocia umarła. Wcześniej nikt do nas nie dzwonił i nie mówił o jej stanie zdrowia. Po prostu,umarła nagle,po moim śnie. To było najgorsze co mogłam przewidzieć,dlatego zapamiętam to do końca życia

-powiedziałam chłopakowi, że bardzo bym chciała,żeby mi się przyśnił.... Śnił mi się przez ok 10 dni, noc w noc...

- potrafię nagle wstać, iść do lodówki,otworzyć ją, popatrzeć co jest w środku i z powrotem wrócić do tego co robiłam wcześniej.

jeżeli coś jeszcze mi się przypomni to dopiszę brzmi idiotycznie ale o to chodzi, żeby trochę się pośmiać

Edytowane przez niekonwencjonalna0
Czas edycji: 2010-03-26 o 11:26
niekonwencjonalna0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 15:11   #2
boinnenazwybylyzajete
Zakorzenienie
 
Avatar boinnenazwybylyzajete
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 588
Dot.: Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskic

Cytat:
Napisane przez niekonwencjonalna0 Pokaż wiadomość

- potrafię nagle wstać, iść do lodówki,otworzyć ją, popatrzeć co jest w środku i z powrotem wrócić do tego co robiłam wcześniej.
Też tak mam i też odpoczywam w różnych dziwnych pozycjach
Lubie zapach benzyny , jak jem zupe to tak dziwnie mrucze , jak słucham muzyki na kompie to wrzucam do odtwarzacza wsio, a potem usuwam to czego nie chce aktualnie słuchać, choć bardziej opłacałoby się ułożyć listę od razu z utworów, które chce słuchać, zamiast kropek nad literami stawiam 'x', jak nie wiem co robić to na pulpicie komputera robię kwadraty, albo wybieram jakąś osobę z listy gg i pisze jakieś banialuki, ale ich nie wysyłam, zawsze muszę mieć w torbie mp3, słuchawki do telefonu, książkę i zapasowy zeszyt do szkoły
__________________


Mother
Tell your children not to walk my way
Tell your children not to hear my words
boinnenazwybylyzajete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 16:08   #3
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskic

Ja:
- uwielbiam zapach dentysty;
- nie zasnę jeśli moja głowa nie jest przykryta kołdrą, tak że wystaje tylko kawałek twarzy, żebym mogła oddychać;
- muszę mieć przy łóżku szklankę wody, bo kiedy budzę się w nocy, to koniecznie muszę się napić (i wysikać);
- kiedy zobaczę, że jest pełnia, to nie będę mogła zasnąć;
- używam trzech ręczników (jeden- największy- do twarzy i włosów, drugi- średni- do ciała, trzeci- malutki- do okolic intymnych), bo inaczej się brzydzę;
- basen kojarzy mi się z grzybicą stóp i pochwy, więc absolutnie tam nie chodzę;
- nie lubię dawać komuś mojego picia, bo zawsze mam wrażenie, że zostaje mi czyjaś ślina (choć wcale tak nie jest i czasem jest mi aż głupio... ale zawsze daję się napić, tylko potem mam problem z wypiciem tego sama... nie brzydzę się tych osób, ale po prostu tego nie lubię);
- wiem więcej o lekach i chorobach niż zwykli śmiertelnicy;
- kiedy tylko mogę to biorę tabletki... czekam na ten moment, w którym tabletki zastąpią jedzenie i spanie;
- mam bzika na punkcie mojego wyglądu (szczególnie jeśli chodzi o brzuch i makijaż), jak gdzieś jest lustro albo szyba- na pewno się w niej przejrzę, żeby sprawdzić czy wszystko okej;
- potrzebuję 10, a czasami 12 godzin, żeby się wyspać;
- zawsze mam wrażenie, że zostało mi jedzenie na zębach, więc noszę przy sobie lusterko... a jak go nie mam to pytam innych czy z moimi zębami wszystko okej... tak samo mam po wydmuchaniu nosa- pytam czy nie jestem obsmarkana;
- uwielbiam głaskać się po dekolcie w tym miejscu, w którym zaczynają się piersi...;
- nigdzie nie ruszam się bez komórki i torebki;
- czasem nie wiem, która strona jest lewa, a która prawa i wtedy dyskretnie głaszczę się palcem środkowym, po wskazującym, bo wskazujący mam spuchnięty troszkę, bo kiedyś obgryzałam skórki i pamiętam, że ten spuchnięty to po prawej.


I wcale nie jestem nienormalna.
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 16:18   #4
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskic

Cytat:
Napisane przez niekonwencjonalna0 Pokaż wiadomość
Czy spotkałyście się kiedykolwiek z dziwnymi przyzwyczajeniami,zwyczaj ami lub upodobaniami? A może wy same lubicie dziwne rzeczy,sytuacje ? Zapraszam do wypowiadania się

Jeżeli chodzi o mnie to oczywiście mam swoje dziwne zwyczaje i upodobania :

-uwielbiam krople żołądkowe

- lubię wdychać jak zwykłego papierosa sztyft do nosa rhin bac fresh (ah ta miętowa świeżość i chłód w płucach)

- lubię czasem odpoczywać w bardzo dziwnych pozycjach np. leżąc na plecach wdrapuję się na ścianę i w efekcie leżę na karku z nogami na ścianie LUB klęcząc , układam głowę na dywanie a ręce kładę do tyłu (więc wygląda to jakbym prosiła żeby ktoś mnie kopnął w zadek )

- jeżeli na obiad są pierogi, to przed zjedzeniem każdego pieroga otwieram go i sprawdzam co jest w środku (ale to chyba przez to,że kiedyś w pierogu znalazłam soczystą larwę )

-lubię zapach karmy dla mojego psiaka i czasem mam ochotę ją zjeść

- potrafię nagle wstać, iść do lodówki,otworzyć ją, popatrzeć co jest w środku i z powrotem wrócić do tego co robiłam wcześniej.

jeżeli coś jeszcze mi się przypomni to dopiszę brzmi idiotycznie ale o to chodzi, żeby trochę się pośmiać
to ja poszlam juz o krok dalej i juz jej probowalam garsciami nie jadlam, aczkolwiek sprobowalam ziarenko czy dwa
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 16:25   #5
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskic

- lubię zapach benzyny, farb, lakierów i innych tego typu ;-)

- przed zaśnięciem muszę wykonać kilka czynności, które tak naprawdę są absurdalne i zupełnie niepotrzebne ;-) ale jeśli ich nie wykonam to zasypiam z przeświadczeniem, że na drugi dzień świat się zawali, wpadnę pod tramwaj czy jeszcze coś w tym stylu, więc siłą rzeczy muszę je wykonać

-od szynki zawsze odkrajam (dobrze napisałam?) to białe coś na brzegach, tłuszcz? Nie jestem w stanie przełknąć kanapki z tym czymś

mam też pewnie wiele innych przyzwyczajeń z których może sobie nawet nie zdaję sprawy ;-) i w tym momencie nie potrafię ich wymienić.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 17:16   #6
boinnenazwybylyzajete
Zakorzenienie
 
Avatar boinnenazwybylyzajete
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 588
Dot.: Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskic

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
-

-od szynki zawsze odkrajam (dobrze napisałam?) to białe coś na brzegach, tłuszcz? Nie jestem w stanie przełknąć kanapki z tym czymś
A mama potem na mnie krzyczy, że specjalnie dla mnie kupuje taką chudą szynkę, a ja dalej wybrzydzam
__________________


Mother
Tell your children not to walk my way
Tell your children not to hear my words
boinnenazwybylyzajete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 17:18   #7
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskic

Cytat:
Napisane przez boinnenazwybylyzajete Pokaż wiadomość
A mama potem na mnie krzyczy, że specjalnie dla mnie kupuje taką chudą szynkę, a ja dalej wybrzydzam
ja zawsze coś w tej szynce wynajdę
tak samo nie lubię takich żyłek, kleju w mięsie, np. rosołowym.
albo w kotletach czasem jest takie gumowe coś.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-25, 17:43   #8
kamila901
Zakorzenienie
 
Avatar kamila901
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 305
Dot.: Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskic

Cytat:
Napisane przez niekonwencjonalna0 Pokaż wiadomość
Czy spotkałyście się kiedykolwiek z dziwnymi przyzwyczajeniami,zwyczaj ami lub upodobaniami? A może wy same lubicie dziwne rzeczy,sytuacje ? Zapraszam do wypowiadania się

Jeżeli chodzi o mnie to oczywiście mam swoje dziwne zwyczaje i upodobania :

-uwielbiam krople żołądkowe

- lubię wdychać jak zwykłego papierosa sztyft do nosa rhin bac fresh (ah ta miętowa świeżość i chłód w płucach)

- lubię czasem odpoczywać w bardzo dziwnych pozycjach np. leżąc na plecach wdrapuję się na ścianę i w efekcie leżę na karku z nogami na ścianie LUB klęcząc , układam głowę na dywanie a ręce kładę do tyłu (więc wygląda to jakbym prosiła żeby ktoś mnie kopnął w zadek )

- jeżeli na obiad są pierogi, to przed zjedzeniem każdego pieroga otwieram go i sprawdzam co jest w środku (ale to chyba przez to,że kiedyś w pierogu znalazłam soczystą larwę )

-lubię zapach karmy dla mojego psiaka i czasem mam ochotę ją zjeść

- potrafię nagle wstać, iść do lodówki,otworzyć ją, popatrzeć co jest w środku i z powrotem wrócić do tego co robiłam wcześniej.

jeżeli coś jeszcze mi się przypomni to dopiszę brzmi idiotycznie ale o to chodzi, żeby trochę się pośmiać
Mój wujek ostatnio opowiadał, że jego znajomy musi chować karmę dla psa, bo jego kilkuletni syn nasypuje trochę do kieszeni a później zjada jak chipsy

*Co do zapachów- ja uwielbiam zapach zniczy na cmentarzu 1 listopada i zapach jaki panuje w aptece.
*Nie zasnę jeśli w moim pokoju jest bałagan. Choćby był środek nocy muszę posprzątać porozrzucane rzeczy.
*Rzadko jadam szynkę, też wykrawałam to białe, ale w końcu całkiem przestałam taką jeść. Toleruję jedynie białe mięso.
*Barszcz biały najlepiej smakuje mi z podzielonym na kawałki chlebem, który został wrzucony do tego barszczu i zdążył rozmoknąć
*Z batonów, wafelków, czekolad z nadzieniem najpierw obgryzam czekolade a później środek
Na razie więcej sobie nie przypominam.
__________________





Edytowane przez kamila901
Czas edycji: 2010-03-25 o 19:31
kamila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 17:52   #9
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskic

- (jak napisały tu Wizażanki wyżej) też podjadam psu karmę

-wszystko co zjem,musi być najpierw powąchane najpierw muszę porozkoszować się samym zapachem

-zawsze rano zostawiam sobię kartkę na stole,żebym nie zapomniała tego,tamtego.Często na tej kartce piszę jak mam się na jutro uczesać,umalować wiem,że to nienomalne,ale nie lubię się rano zastanawiać godzinę

-nie kryzę kanapek,batonów tylko je łamię na kawałki i wsadzam "łapami" do ust

jak coś mi się jeszcze przypomni to napiszę
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 18:01   #10
wanitatywna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskic

Cytat:
Napisane przez wyszukiwarka Pokaż wiadomość
- (jak napisały tu Wizażanki wyżej) też podjadam psu karmę
Karmy nie próbowałam, ale psie herbatniki owszem. Za to jak miałam jeszcze królika to wyjadałam mu dropsy mleczne.
__________________

wanitatywna jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 18:03   #11
bleki00
Rozeznanie
 
Avatar bleki00
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: trn
Wiadomości: 887
Dot.: Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskic

Cytat:
Napisane przez niekonwencjonalna0 Pokaż wiadomość
C

- lubię czasem odpoczywać w bardzo dziwnych pozycjach
- potrafię nagle wstać, iść do lodówki,otworzyć ją, popatrzeć co jest w środku i z powrotem wrócić do tego co robiłam wcześniej.
Mam dokładnie tak samo lubię zaglądać do lodówki żeby sobie po prostu popatrzeć a leżę przeważnie z nogami na ścianie a głowa zwisa mi w dół z kanapy!
Poza tym notorycznie wącham wszystko co mam zjeść, lubię "smyrać się" na zgięciach rąk dla odprężenia, no i nie przejdę nigdy pod znakiem drogowym
__________________
Wedding
bleki00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-25, 18:45   #12
ola_gie
Zakorzenienie
 
Avatar ola_gie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 218
Dot.: Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskic

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
ja zawsze coś w tej szynce wynajdę
tak samo nie lubię takich żyłek, kleju w mięsie, np. rosołowym.
albo w kotletach czasem jest takie gumowe coś.
mam to samo!


poza tym nie lubię słoików, najbardziej to tej części, na której się zakręca zakrętkę (takie rowki) i samych zakrętek. Strasznie nie lubię wkładać do słoika ręki ani dotykać zakrętek
__________________


Tak właśnie.
ola_gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 18:47   #13
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskic

Cytat:
Napisane przez wyszukiwarka Pokaż wiadomość
-
-zawsze rano zostawiam sobię kartkę na stole,żebym nie zapomniała tego,tamtego.Często na tej kartce piszę jak mam się na jutro uczesać,umalować wiem,że to nienomalne,ale nie lubię się rano zastanawiać godzinę
mam tak samo !
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 18:54   #14
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskic

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
- lubię zapach benzyny, farb, lakierów i innych tego typu ;-)

- przed zaśnięciem muszę wykonać kilka czynności, które tak naprawdę są absurdalne i zupełnie niepotrzebne ;-) ale jeśli ich nie wykonam to zasypiam z przeświadczeniem, że na drugi dzień świat się zawali, wpadnę pod tramwaj czy jeszcze coś w tym stylu, więc siłą rzeczy muszę je wykonać

-od szynki zawsze odkrajam (dobrze napisałam?) to białe coś na brzegach, tłuszcz? Nie jestem w stanie przełknąć kanapki z tym czymś

mam też pewnie wiele innych przyzwyczajeń z których może sobie nawet nie zdaję sprawy ;-) i w tym momencie nie potrafię ich wymienić.
Cytat:
Napisane przez boinnenazwybylyzajete Pokaż wiadomość
A mama potem na mnie krzyczy, że specjalnie dla mnie kupuje taką chudą szynkę, a ja dalej wybrzydzam
Ja też tak mam . I moja mama też tak mówi .
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 19:50   #15
Claire Fisher
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dżungla Mazowiecka
Wiadomości: 358
Dot.: Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskic

*uwielbiam zapach benzyny i rozpuszczalnika
*lubiłam jeść karmę dla psów i spalone zapałki
*brzydzę się otworzyć [a co dopiero zjeść] jogurt, który nie stał w lodówce przez choćby 1 noc, tracę przez to kupę kasy, bo prawie codziennie zdarza mi się zostawić jogurt w pracy
*boje się otworzyć pojemnik z pokarmem, który stał w lodówce parę dni (od 2 tygodni mam w garnku w lodówce zupę i czekam na TŻ aż wróci z delegacji, żeby to wylał, bo ja tam nawet nie zajrzę)
*panicznie brzydzę się surowego czerwonego mięsa, mam odruchy wymiotne, gdy coś takiego jest blisko mnie.
*zawsze, gdy korzystam z toalety poza swoim domem, odrywam z papieru toaletowego jakieś 50 cm, bo boję się, że na nim cudzy mocz.
*zawsze boję się, że się spóźnię, przez co wychodzę co najmniej 15 min wcześniej niż powinnam, a potem czekam jak dziki osioł, nie uczę się w tym przypadku na błędach
*wychodząc z samochodu potrafię 2 razy się do niego cofnąć, żeby upewnić się czy zamknęłam auto, podobnie jest z wyłączeniem żelazka, prostownicy
* podczas prasowania białe koszule muszą być zawsze na końcu

jak coś mi się jeszcze przypomni to napiszę

PS: fajny wątek
__________________
Czy wiesz, że gdy odjeżdżam
Umieram dziewięć razy
Umieram stojąc w oknie
Na korytarzu

26.05.2010 - Babciu...
Claire Fisher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 19:54   #16
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskic

Było: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=269913
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 22:13   #17
Madaleinee
Zadomowienie
 
Avatar Madaleinee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: WlKP
Wiadomości: 1 504
Dot.: Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskic

to widzę, że nie tylko ja mam swoje "odpały"

-mam swój kubek i miseczkę do zupy i tylko w niej jem
-sto razy dziennie myje zęby; po śniadaniu, kawie, herbacie, jabłku.... bo mam wrażenie, że po między każdym zębem jest jakieś jedzenie.
-też nie jem białego przy szynce
-zanim zasnę wietrzę pokój
-jak tylko wracam do domu i mam makijaż to od razu muszę go zmyć
-nagryzam chleb/bułkę zanim ją sobie posmaruje serkiem/dżemem
-zawsze ale to zawsze muszę mieć pomalowane paznokcie
-nawet latem mam kołderkę
-jeśli zasypiam/budzę bez Tz piszę mu smsa
-jak wrócę z pracy sprawdzam skrzynkę i wizaż (co za głupi nawyk
-do kąpieli muszę mieć bąbelki
-zanim zasnę "ogarniam" pokój, żeby nie zostawić syfu na rano
-zaczynam dzień od kawy z mleczkiem
-nie wiem czy to nawyk ale kupuje kolejny szampon/balsam/podkład/tusz chociaż już cztery stoją otwarte w łazience (bez sens...)

może niech to wystarczy
__________________
Szczęśliwa...


Madaleinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 01:04   #18
wsiowy_gupek
Zakorzenienie
 
Avatar wsiowy_gupek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 10 954
GG do wsiowy_gupek
Dot.: Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskic

Cytat:
Napisane przez niekonwencjonalna0 Pokaż wiadomość
-idąc w nocy do kibla albo żeby się napić,biegnę zapalić światła a serce przy tym bije mi jak oszalałe, boję się, że ktoś obcy jest w domu

-od dziecka boję się... wizjera w drzwiach.Kiedyś miałam przerażający sen o tym i do dziś gdy przechodzę przez przedpokój (i widzę wizjer), czuję niepokój. W nocy przebiegam obok przedpokoju tak, żeby nie widzieć drzwi
Ja znowu od dziecka się boję pstryka od światła w nocy (wypadło mi słowo)
Wiecie jak się czaję żeby zapalić światło..Matko...
Wszytsko przez to, że jako dziecko oglądałam jakiś film i ktoś tam szedł w nocy oparł się całą dłonią o ścianę i ktoś rzucił w tą dłon mu jakiś nóż

A on tą rękę tak położył na wysokości pstryka więc wiecie...

Cytat:
- dotykając jakichś miękkich produktów w sklepie (np marcepan) nie ma rady - miażdżę produkt i idę dalej. Nie potrafię się powstrzymać.

- potrafię nagle wstać, iść do lodówki,otworzyć ją, popatrzeć co jest w środku i z powrotem wrócić do tego co robiłam wcześniej.
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
- lubię zapach benzyny, farb, lakierów i innych tego typu ;-)

-od szynki zawsze odkrajam (dobrze napisałam?) to białe coś na brzegach, tłuszcz? Nie jestem w stanie przełknąć kanapki z tym czymś
Mam to samo


Ja mam kilka dziwactw, ale jakoś sobie nie moge przypomnieć na ten moment
__________________
I'll kill Raszpla!!!
I swear, I'll kill her...


Zapuszczam:
włosy, paznokcie i biust.

Po prostu od urodzenia jestem chora na lenia
Wszystko co robię - robię tak od niechcenia...

Bo wolny czas to jest coś co lubie,
tych co pracują i się uczą nie rozumiem!
wsiowy_gupek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 06:20   #19
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskic

-myję ręce sto razy dziennie, bo boję się zarazków ,
-pierwsze co robię po przyjściu ze szkoły to zmycie makijażu,
-ciągle mam wrażenie, że ktoś schował się w szafie, lub za firanką, dlatego zawsze sprawdzam, czy nikogo tak nie ma ,
-po wstaniu z łóżka zawsze idealnie je ścielę,
-do wszystkich potraw dodaję ketchup,
-nigdy nie przechodzę pod latarnią, ani drabiną,
-gdy wchodzę do sklepu, to zawsze patrzę na czipsy, chociaż ich nie kupuję,
-jestem uzależniona od witamin i suplementów diety,
-od Pepsi też,
-lubię chodzić nago ,
-i mieć wykremowane ciało, jak jestem w domu, to zawsze mam grubą warstwę kremu nawilżającego na twarzy,
-często łapię się na tym, że patrzę bezmyślnie w ekran nic nie robiąc
-nie zasnę bez zapalonego telewizora,
-lubię ciemność, jak siedzę w domu to zawsze mam zasłonięte rolety, unikam wychodzenia z domu, gdy świeci słońce,
-oglądam horrory, chociaż potwornie się ich boję ,
-bardzo często mam odruchy wymiotne,
-patrzę w każde lustro, koło którego przechodzę,
-brzydzę się motyli,
-przed kąpielą zawsze sprawdzam, czy nigdzie nie ma pająków,
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA

Edytowane przez Nolley
Czas edycji: 2010-03-26 o 13:12
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-26, 06:26   #20
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskic

Eee... ale skoro panicznie boisz się krzyża to jak możesz lubić spacery po cmentarzu? Tam od krzyży aż się roi!

hmmm?
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 07:42   #21
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskic

fajny temat

- ja dla odmiany od was - nie jem żadnych tabletek, nie biorę żadnych przeciwbólowych chyba ze 3 lata będzie... nie biorę bo choruję na migrenę i przeciwbólowe nie działały ( a ja sie dodatkowo boję, że mi wątrobę popsują ;D) a te specjalne na migrene powodowały mi mega drętwienie kończyn.. to nie biorę

- jak w nocy idę do tolalety to też z mega biciem serca idę najpierw światła pozapalać, najpierw pokój, potem korytarz....

- podobnie jak jedna z was nie jem serków/ jogurtów zostawianych w lodówce, po dniu może zjem ale po dwóch na pewno nie. Takich noszonych przez trochę dnia w torbie też nie jem i aż coś mnie bierze jak widze kumpele na studiach wyciągając jogurty z torebek i jedzące

- nie jem jabłka gryząc Zawsze muszą obierac i kroić na kawałki

- boję się tego, że pomarańcza będzie kwaśna i zawsze jak mam spróbowac to mam kwaśną minę zanim zbliżę pierwszy kawałek do ust

-zasypiam tylko przy serialu ( mam "sezony" - raz Scrubs, raz Różowe lata 70...)

- wszystko, absolutnie wszystko mnie budzi - cichy telefon w pokoju obok, ciche skomlenie psa, miauczenie kota pod oknem..

- generalnie nic mi się nic śni.. jak mi się śni ( może raz na 2 msc) to zawsze ale to zawsze akcje typu "gonią mnie żywe trupy i muszą uratować rodzinę i TZ )

- zawsze jak gdzieś idę, czymś jade to non stop wyobrażam sobie że będzie jakiś wypadek, że jakieś skażenie biochemiczne i będą te żywe trupy - i ponad to wyobrażam sobie co w danej sytuacji powinnam zrobić żeby przeżyć. Drogi ewakuacji z przewróconego tramwaju mam obcykane ;D

- jak widać wyżej mam problem z żywymi trupami

- kilka razy w tygodniu maluję paznokcie i potem zmywam bo się źle czuję z lakierem na sobie

- boję się surowego mięsa.. praktycznie wszystkiego dotykam przez torebkę albo w rękawiczkach gumowych ;D

- też mam schizy z wędliną, wykrałam wszystko co mi sie nie podoba - tłuszczyk z brzegu, czasem "twarde" kawałaki w środki i żyły i potem mam szynkę z większą ilością dziur niż ser..dosłownie wykrawam noże kwadraciki w środku

- nie jem chleba, nie lubię. Tylko bułki

- nie jem kurczaka pieczonego z ziemniakami gotowanymi, to jest dla mnie niewyobrażalnie niesmaczne

- jak nic mi nie przeszkadza to zawsze budzę się po określonej liczbie godzin - kiedyś 8, teraz 6

- nienawidzę zapachu królika w sosie, nie jem królika

- przeglądam się w każdej rzeczy w której się odbija obraz no nie mogę się powstrzymać co by sprawdzić jak wyglądam

na razie więcej nie pamiętam o sobie
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 10:33   #22
czarnulka066
Zakorzenienie
 
Avatar czarnulka066
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 5 353
Dot.: Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskic

Myślałam, że tylko ja potrafię w chudej szynce czy polędwicy znaleźć te białe coś i inne żyłki itp i wykroić A tu proszę jak dobrze mieć świadomość, że nie tylko ja

Nie zjem też w kotlecie żadnych dziwnych rzeczy - czegoś co się ciągnie jak jem żeberka to mama mówi, że można się jeszcze po mnie najeść tak samo udko kurczaka i jakieś dziwne rzeczy w nim, bleeee
Nienawidzę rosołu uważam, że to dziwne bo nie znam osoby, która by go nie lubiła.

Gdy np mam bilet miesięczny to siedząc w autobusie kilka razy zaglądam do torby czy aby na pewno go mam.

Moim standardowym zwyczajem jest mdlenie przy pobieraniu krwi, ile razy nie byłam kobiety mnie wynosiły jak zwłoki, teraz już pobierają mi na leżąco żeby było mniej roboty



Pomyślę i jeszcze może coś dopiszę
__________________
We are the world, we are the children...We are the ones who make a brighter day...so let's start giving..


!!Od 12 grudnia 2010!! Tylko przemyślane zakupy



Edytowane przez czarnulka066
Czas edycji: 2010-03-28 o 13:22
czarnulka066 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 10:35   #23
niekonwencjonalna0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 30
Dot.: Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskic

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
Eee... ale skoro panicznie boisz się krzyża to jak możesz lubić spacery po cmentarzu? Tam od krzyży aż się roi!

hmmm?
lubię tam chodzić jak jest dużo ludzi i przede wszystkim z chłopakiem boję się tylko być sam na sam z krzyżem przede wszystkim w domu, nie wejdę sama do takiego pokoju
niekonwencjonalna0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 10:43   #24
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskic

- zapach suszonych grzybów od dziecka budzi we mnie odruch wymiotny - ale żeby było śmieszniej lubię je zbierać

- nie zasnę jeśli się nie załatwię i jeśli wstaję np 10 razy w ciągu godziny to przed każdym powrotem do łóżka muszę odwiedzić toaletę

- nie zasnę jeśli nie przykryję się kołdrą, pierzyną, kocem, kurtką czy czymkolwiek

- lubię jeść surowe musli tak jak chrupki

- lubię jeść surowy makaron typu spaghetti

- lubię czytać książki, czy gazety nie ważne chodząc po mieście, lub jeżdżąc komunikacją miejską

- zawsze boję się, że się spóźnię, przez co wychodzę co najmniej 30 min wcześniej niż powinnam w związku z powyższym czasem zdążam na wcześniejszy pociąg

- wychodząc z mieszkania, zamykając samochód potrafię stać pod drzwiami przez 15 minut i przez ten czas ciągnąć za klamkę sprawdzając czy drzwi są naprawdę zamknięte, podobnie zawsze sprawdzam kilka razy czy wyłączyłam żelazko, prostownice, gaz

- gdy wyjeżdżam z domu ma dłużej niż jeden dzień zakręcam główne zawory gazu i wody...

Cóż trochę się tego uzbierało nie wiedziałam nawet, że mam aż tyle dziwactw....
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 10:54   #25
gosia5621
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 135
GG do gosia5621
Dot.: Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskic

- nawet w najchudszej szynce znajdę białą nitkę i do razu ją wykroje (mama za to się na mnie złości)
-wącham korektory, mazaki, farby,oleje silnikowe, uwielbiam zapach benzyny i spalin
-śpię w przedziwnych pozycjach
-jak jest pełnia to potrafię przesiedzieć całą noc na łóżku a potem i tak nie jestem zmęczona
- zawsze wącham nowe rzeczy, ubrania, książki i gazety
-obgryzam czekoladę z batonów zanim je zjem
-jak kupię pączka czy coś takiego to najpierw przełamuje go na pół żeby sprawdzić z czym jest
-nie jem jogurtów które były kupione dzień lub dwa wcześniej, muszą być z tego samego dnia
- nikt nie może dotknąć moich włosów i
- bardzo często myje ręce
- sto razy sprawdzam czy mam bilet w torebce
Jak mi się coś jeszcze przypomni to napisze
__________________
umysł ekonomistki - dusza artystki


cieniutka

45- 46 -47 - 48- 49 - 50!
_________________________ ____________
po prostu ja: Gosia-Małgosia-Małgorzata

Edytowane przez gosia5621
Czas edycji: 2010-03-26 o 10:57
gosia5621 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 11:13   #26
201611241302
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 242
Dot.: Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskic

Cytat:
Napisane przez Nolley Pokaż wiadomość
-
-pierwsze co robię po przyjściu ze szkoły to zmycie makijażu,
Też tak mam, żle się czuję mając podkład w domu.
Tak samo po przyjściu zmieniam soczewki na okulary.

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość

- przeglądam się w każdej rzeczy w której się odbija obraz no nie mogę się powstrzymać co by sprawdzić jak wyglądam
Ja też Poza tym mam przy sobie zawsze lusterko, szczególnie jak coś jem na mieście muszę zerknąć czy jestem czysta Dziwi to mojego TŻ


Oprócz tego:

- w autobusie siadam zawsze z brzegu, nie znoszę siedzieć przy oknie i przepychać się do wyjśćia ( co innego gdy siedzi obok znajomy )
- czuję sie lepiej gdy mam w torebce wodę lub coś do picia
- nie piję herbaty w szklankach
- nie znoszę odbierać telefonów od zastrzeżonych numerów
- odnosze do kuchni kubki gdy nazbiera mi się ich kilka na biurku.. chociaż to raczej bałaganiarstwo niż dziwactwo
- nie wyjdę z domu bez psiknięcia się perfumami
- nie lubię dzwonków telefonów dlatego mam tylko wibracje

więcej grzechów nie pamiętam, ale z pewnością coś by się znalazło
201611241302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 12:06   #27
Quen Marry
Przyczajenie
 
Avatar Quen Marry
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17
Dot.: Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskic

- Uwielbiam zapach piwnicy, farby, benzyny

- Nie umiem chodzic w mieszkaniu w makijażu, nawet jesli za godzine gdzies wychodze musze go zmyc i za pół godziny zrobic nowy

- wyjadam nadzienie z pączków a resztę oddaje mamie, bądz komukolwiek innemu

- z cukierków a alkoholem także interesuje mnie tylko nadzienie - reszte zostawiam (często słyszę za to burę niestety

- nigdy nie zliżę jogurtu z wieczka serka (jakies to takie niedobre jest

- zawsze ukladam papier na desce jeśli nie załatwiam sie u siebie

- nie przeszkadza mi burdel na biurku nawet jak cos na nim robie, chyba ze juz wszystko spada na ziemie

- w pokoju cały czas mam otwarte okno (w zimie też - na mniejszy otwór) bo inaczej czuje ze jest złe powietrze

-też sie brzydzę surowego mięsa, i tłuszczu w szynce

więcej sobie nie przypominam

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

o mam jeszcze jedno - strasznie nieswojo się czuje kiedy siedzę z kimś na podwójnym siedzeniu, trudno opisac to uczucie, jak stoję w tłumie w autobusie np to jest ok, a jak siedzę to juz jest inaczej.

I jeszcze o komunikacji miejskiej - zawsze wchodząc do autobusu mam wrażenie że wszyscy sie na mnie gapią, boje sie że brudna jestem na twarzy czy coś
Quen Marry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 12:31   #28
peggy_blue
Zakorzenienie
 
Avatar peggy_blue
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 5 240
Dot.: Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskic

o jaa, myślałam, że tylko ja mam takie odchyły

-muszę mieć szklankę wody na szafce nocnej, inaczej nie zasnę
-brzydzę się klamek, poręczy i uchwytów w publicznych miejscach, jak mam długi rękaw, to dotykam tych rzeczy przez niego
-tez mam miliony planów na wypadek ataku zombie
-nie wejdę do łazienki nocą, jeśli kotara od prysznica jest zasłonięta, czasem budzę kogoś, żeby mi ją odsłonił.
-ostatnio mam takie przyzwyczajenie, pewnie niezdrowe, że nie zjem obiadu, jeśli czegoś nie czytam/ oglądam jednocześnie, po prostu mi nie smakuje
-ciągle mam wrażenie, że zaraz wdepne w psią kupę, chociaż ostatnio zdarzyło mi się to w zerówce

ed. aha i nienawidzę zapachu surowej cebuli, właśnie współlokatorka je sałatkę z nią

Edytowane przez peggy_blue
Czas edycji: 2010-03-26 o 12:33
peggy_blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 12:48   #29
kochanica_szatana
Zakorzenienie
 
Avatar kochanica_szatana
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 3 421
Dot.: Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskic

Jak miałam szczurki w domu ( hodowlane kochane Takie w klatce ) to podjadałam im takie dropsiki jogurtowe Nawet dobre były
kochanica_szatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 12:54   #30
ZuZa911
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: z domku;)
Wiadomości: 158
Dot.: Dziwne i oryginalne upodobania/zwyczaje/przyzwyczajenia wasze i waszych bliskic

Cytat:
Napisane przez niekonwencjonalna0 Pokaż wiadomość
-panicznie boję się krzyża. Kiedyś, gdy zostawałam sama w domu, za nic na świecie nie weszłam sama do pokoju w którym był krzyżyk.

-czasem wyobrażam sobie twarz chrystusa w nocy gdy zasypiam i gdy widzę jego wzrok i minę, natychmiast wstaję z łóżka i biegnę zapalić światło.

-idąc w nocy do kibla albo żeby się napić,biegnę zapalić światła a serce przy tym bije mi jak oszalałe, boję się, że ktoś obcy jest w domu

-od dziecka boję się... wizjera w drzwiach.Kiedyś miałam przerażający sen o tym i do dziś gdy przechodzę przez przedpokój (i widzę wizjer), czuję niepokój. W nocy przebiegam obok przedpokoju tak, żeby nie widzieć drzwi
Jesteś zestrachana widzę...
ZuZa911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-03 12:53:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:28.