NIE chcę tej ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-12-28, 11:23   #1
niechcejej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 13

NIE chcę tej ciąży


Mam już prawie 26 lat, mój mąż 27, od 8 miesięcy jesteśmy małżeństwem. W lutym mijają dwa lata jak biorę, a raczej już skończyłam brać tabletki anty. Byłam rano u lekarza – 20-21 tydzień ciąży. 3 miesiące temu byłam u kontroli u swojego lekarza, nic nie wykrył – było tylko zwykłe badanie. Dziś byłam prywatnie. Co mnie zaniepokoiło? Chodzę po górach dużo, w weekend byłam w mężem. Do Morskiego Oka ledwo doszłam bo się źle czułam, podeszliśmy pod czarny staw i mdłości. Wróciliśmy. Myślałam, że to może zatrucie ale nie przeszło do 15 i wróciliśmy do Palenicy. Poszliśmy do apteki, wzięłam coś na wymioty i ledwo dojechaliśmy do domu. Wieczorem się uspokoiło ale od rana znowu. Nie poszliśmy do pracy a do lekarza pierwszego kontaktu, zbadał i wysłał piętro wyżej do ginekologa – prywatnie. Jestem załamana. Wróciliśmy przed chwilą, dostałam skierowanie do szpitala żeby zrobić wszystkie potrzebne badania od razu. Lekarz powiedział, że płód prawdopodobnie może nie rozwijać się prawidłowo, na usunięcie za późno. Nie wierzyłam, że bez objawów mogę być w ciąży – może troszkę przytyłam ostatnio ale tylko ok. 3 kg i tyle, okres zawsze miałam mały 3 dniowy. Tabletki brałam regularnie – przypomnienie w tel i tabletki w portfelu. Nie wymiotowałam wcześniej, nie pominęłam żadnej, wszystko tak jak należy, przy antybiotyku zawsze dodatkowo gumki do końca opakowania. Nie wiem co robić, jak mam się czuć, co mówić… Mieszkamy z teściową w jej dwupokojowym mieszkaniu z kuchnią. W niedzielę pojechała do siostry, wraca po nowym roku. Chcieliśmy się w przyszłym roku wyprowadzić jak tylko znajdę normalną pracę, teraz odkładamy pieniądze. TŻ ma niby stałą pracę, a ja nie, kończy mi się kontrakt w połowie lutego bez przedłużenia. Od grudnia (po tym jak się dowiedziałam) szukam bezskutecznie pracy ale teraz to już bez sensu bo nikt mnie nie przyjmie. Aktualnie pracuję na zlecenie. Nie chcę tego dziecka, mam ochotę je zniszczyć… Pomóżcie mi… Jak to się mogło stać?
niechcejej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 11:30   #2
DziewczynaWloczykija
Zadomowienie
 
Avatar DziewczynaWloczykija
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 145
Dot.: NIE chcę tej ciąży

A jak do tej sprawy podchodzi Twój mąż? Wspiera Cię, czy raczej zostawia Cię samej sobie, a może uważa, że to Twoja wina, że zaszłaś w ciążę pomimo stosowania antykoncepcji (a więc na pewno pominęłaś tabletkę itp.)? Czy on wie?

Teraz jesteś pełna emocji, a emocje zawsze są złym doradcą. Musisz ochłonąć.
DziewczynaWloczykija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 11:53   #3
WhySoSerious
multitasking ninja
 
Avatar WhySoSerious
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Arrakis
Wiadomości: 1 405
Dot.: NIE chcę tej ciąży

Cytat:
Napisane przez niechcejej Pokaż wiadomość
Mam już prawie 26 lat, mój mąż 27, od 8 miesięcy jesteśmy małżeństwem. W lutym mijają dwa lata jak biorę, a raczej już skończyłam brać tabletki anty. Byłam rano u lekarza – 20-21 tydzień ciąży. 3 miesiące temu byłam u kontroli u swojego lekarza, nic nie wykrył – było tylko zwykłe badanie. Dziś byłam prywatnie. Co mnie zaniepokoiło? Chodzę po górach dużo, w weekend byłam w mężem. Do Morskiego Oka ledwo doszłam bo się źle czułam, podeszliśmy pod czarny staw i mdłości. Wróciliśmy. Myślałam, że to może zatrucie ale nie przeszło do 15 i wróciliśmy do Palenicy. Poszliśmy do apteki, wzięłam coś na wymioty i ledwo dojechaliśmy do domu. Wieczorem się uspokoiło ale od rana znowu. Nie poszliśmy do pracy a do lekarza pierwszego kontaktu, zbadał i wysłał piętro wyżej do ginekologa – prywatnie. Jestem załamana. Wróciliśmy przed chwilą, dostałam skierowanie do szpitala żeby zrobić wszystkie potrzebne badania od razu. Lekarz powiedział, że płód prawdopodobnie może nie rozwijać się prawidłowo, na usunięcie za późno. Nie wierzyłam, że bez objawów mogę być w ciąży – może troszkę przytyłam ostatnio ale tylko ok. 3 kg i tyle, okres zawsze miałam mały 3 dniowy. Tabletki brałam regularnie – przypomnienie w tel i tabletki w portfelu. Nie wymiotowałam wcześniej, nie pominęłam żadnej, wszystko tak jak należy, przy antybiotyku zawsze dodatkowo gumki do końca opakowania. Nie wiem co robić, jak mam się czuć, co mówić… Mieszkamy z teściową w jej dwupokojowym mieszkaniu z kuchnią. W niedzielę pojechała do siostry, wraca po nowym roku. Chcieliśmy się w przyszłym roku wyprowadzić jak tylko znajdę normalną pracę, teraz odkładamy pieniądze. TŻ ma niby stałą pracę, a ja nie, kończy mi się kontrakt w połowie lutego bez przedłużenia. Od grudnia (po tym jak się dowiedziałam) szukam bezskutecznie pracy ale teraz to już bez sensu bo nikt mnie nie przyjmie. Aktualnie pracuję na zlecenie. Nie chcę tego dziecka, mam ochotę je zniszczyć… Pomóżcie mi… Jak to się mogło stać?
Napisz do women on web, pomogą ci pozbyć się niechcianej ciąży.
__________________
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite.
WhySoSerious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 11:54   #4
niechcejej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 13
Dot.: NIE chcę tej ciąży

Cytat:
Napisane przez DziewczynaWloczykija Pokaż wiadomość
A jak do tej sprawy podchodzi Twój mąż? Wspiera Cię, czy raczej zostawia Cię samej sobie, a może uważa, że to Twoja wina, że zaszłaś w ciążę pomimo stosowania antykoncepcji (a więc na pewno pominęłaś tabletkę itp.)? Czy on wie?

Teraz jesteś pełna emocji, a emocje zawsze są złym doradcą. Musisz ochłonąć.

Mąż wie. Jest cały czas ze mną, u lekarzy również był. Nie myślałam nawet o tym, że mógłby pomyśleć że to moja wina. Antykoncepcja była naszą wspólną decyzją i razem ponosimy konsekwencje. Sam jest zdołowany jak ja... Wygania mnie teraz do szpitala
niechcejej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 11:56   #5
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: NIE chcę tej ciąży

wpadliście - nie Ty pierwsza, nie ostatnia. jesteś przerażona, nie planowałaś tego - weź głęboki oddech i odpowiedz sobie na kilka pytań:

1. czy planowaliście dzieci z mężem? czy w ogóle chcecie mieć dzieci? w niedalekiej przyszłości, za 10 lat? rozmawialiście na ten temat?
2. czy stać Was na dziecko finansowo? czy udźwigniecie ten ciężar, jakim jest utrzymanie dziecka?
3. czy stać Was na dziecko emocjonalnie? czy jesteście psychicznie gotowi, by zostać rodzicami?
4. jak na obecną sytuację reaguje mąż? co on czuje, myśli?
5. płód nie rozwija się prawidłowo - czy jesteście gotowi (i psychicznie i finansowo) na utrzymanie dziecka niepełnosprawnego?
6. czy rozważasz aborcję? oddanie do adopcji? co o tym myśli Twój mąż?
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 11:58   #6
niechcejej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 13
Dot.: NIE chcę tej ciąży

Cytat:
Napisane przez WhySoSerious Pokaż wiadomość
Napisz do women on web, pomogą ci pozbyć się niechcianej ciąży.
Nawet w tak późnej ciąży? Weszłam na ich stronę, nie wiem jak to działa bo w Polsce jest nielegalna.
niechcejej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 12:01   #7
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: NIE chcę tej ciąży

Cytat:
Napisane przez niechcejej Pokaż wiadomość
Mam już prawie 26 lat, mój mąż 27, od 8 miesięcy jesteśmy małżeństwem. W lutym mijają dwa lata jak biorę, a raczej już skończyłam brać tabletki anty. Byłam rano u lekarza – 20-21 tydzień ciąży. 3 miesiące temu byłam u kontroli u swojego lekarza, nic nie wykrył – było tylko zwykłe badanie. Dziś byłam prywatnie. Co mnie zaniepokoiło? Chodzę po górach dużo, w weekend byłam w mężem. Do Morskiego Oka ledwo doszłam bo się źle czułam, podeszliśmy pod czarny staw i mdłości. Wróciliśmy. Myślałam, że to może zatrucie ale nie przeszło do 15 i wróciliśmy do Palenicy. Poszliśmy do apteki, wzięłam coś na wymioty i ledwo dojechaliśmy do domu. Wieczorem się uspokoiło ale od rana znowu. Nie poszliśmy do pracy a do lekarza pierwszego kontaktu, zbadał i wysłał piętro wyżej do ginekologa – prywatnie. Jestem załamana. Wróciliśmy przed chwilą, dostałam skierowanie do szpitala żeby zrobić wszystkie potrzebne badania od razu. Lekarz powiedział, że płód prawdopodobnie może nie rozwijać się prawidłowo, na usunięcie za późno. Nie wierzyłam, że bez objawów mogę być w ciąży – może troszkę przytyłam ostatnio ale tylko ok. 3 kg i tyle, okres zawsze miałam mały 3 dniowy. Tabletki brałam regularnie – przypomnienie w tel i tabletki w portfelu. Nie wymiotowałam wcześniej, nie pominęłam żadnej, wszystko tak jak należy, przy antybiotyku zawsze dodatkowo gumki do końca opakowania. Nie wiem co robić, jak mam się czuć, co mówić… Mieszkamy z teściową w jej dwupokojowym mieszkaniu z kuchnią. W niedzielę pojechała do siostry, wraca po nowym roku. Chcieliśmy się w przyszłym roku wyprowadzić jak tylko znajdę normalną pracę, teraz odkładamy pieniądze. TŻ ma niby stałą pracę, a ja nie, kończy mi się kontrakt w połowie lutego bez przedłużenia. Od grudnia (po tym jak się dowiedziałam) szukam bezskutecznie pracy ale teraz to już bez sensu bo nikt mnie nie przyjmie. Aktualnie pracuję na zlecenie. Nie chcę tego dziecka, mam ochotę je zniszczyć… Pomóżcie mi… Jak to się mogło stać?


lekarz, jak lekarz, ale Ty się nie skapnełaś, że od paru miesięcy nie masz okresu


feryjny troll.
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-28, 12:10   #8
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: NIE chcę tej ciąży

Cytat:
Napisane przez wredna biedronka Pokaż wiadomość
lekarz, jak lekarz, ale Ty się nie skapnełaś, że od paru miesięcy nie masz okresu


feryjny troll.
Niby 'okres' miała, mały, trzydniowy

Odpowiedzcie sobie na pytania kahoko hino. Jeśli odpowiedzi brzmią NIE to poszukaj kliniki za granicą, gdzie i do jakiego tygodnia usuwają.
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 12:11   #9
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: NIE chcę tej ciąży

Cytat:
Napisane przez wredna biedronka Pokaż wiadomość
lekarz, jak lekarz, ale Ty się nie skapnełaś, że od paru miesięcy nie masz okresu


feryjny troll.
Przecież brała tabletki anty więc pewnie było krwawienie z odstawienia.

Czytaj ze zrozumieniem.
__________________
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 12:20   #10
niechcejej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 13
Dot.: NIE chcę tej ciąży

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
wpadliście - nie Ty pierwsza, nie ostatnia. jesteś przerażona, nie planowałaś tego - weź głęboki oddech i odpowiedz sobie na kilka pytań:

1. czy planowaliście dzieci z mężem? czy w ogóle chcecie mieć dzieci? w niedalekiej przyszłości, za 10 lat? rozmawialiście na ten temat?
2. czy stać Was na dziecko finansowo? czy udźwigniecie ten ciężar, jakim jest utrzymanie dziecka?
3. czy stać Was na dziecko emocjonalnie? czy jesteście psychicznie gotowi, by zostać rodzicami?
4. jak na obecną sytuację reaguje mąż? co on czuje, myśli?
5. płód nie rozwija się prawidłowo - czy jesteście gotowi (i psychicznie i finansowo) na utrzymanie dziecka niepełnosprawnego?
6. czy rozważasz aborcję? oddanie do adopcji? co o tym myśli Twój mąż?
1. Chcieliśmy mieć za jakieś 7 - 10 lat
2. Nie bo nie wyobrażam sobie mieszkać z dzieckiem i teściową, mając dziecko nie wyprowadzimy się
3. Ja nie jestem
4. Nie wiem, to jest takie nagłe
5. Zdecydowanie nie, ale to nie jest jeszcze pewne, będę mieć dodatkowe badania
6. Rozważam, to jest na tą chwilę wg mnie najlepsze rozwiązanie. Mąż powiedział, że potrzebuje wyników badań i wtedy będzie mógł mi powiedzieć co tak na prawdę czuje.


Cytat:
Napisane przez wredna biedronka Pokaż wiadomość
lekarz, jak lekarz, ale Ty się nie skapnełaś, że od paru miesięcy nie masz okresu

feryjny troll.
Miałam cały czas, lekki 3 dniowy. Nie miałam żadnych objawów.

Edytowane przez niechcejej
Czas edycji: 2015-12-28 o 12:22
niechcejej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 12:23   #11
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: NIE chcę tej ciąży

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Przecież brała tabletki anty więc pewnie było krwawienie z odstawienia.

Czytaj ze zrozumieniem.
Tym wiekszy troll. Kupy to sie nie trzyma. Seks z podwojnym zabezpieczeniem i co wpadka? Nie zauwazyla braku 'krwawienia' jak napisalas?
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-28, 12:25   #12
_Miyu
Raczkowanie
 
Avatar _Miyu
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 53
Dot.: NIE chcę tej ciąży

Na jakiej podstawie lekarz uważa że płód prawdopodobnie nie rozwija się prawidłowo? Miałaś jakieś usg czy wyniki krwi?
_Miyu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 12:33   #13
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: NIE chcę tej ciąży

Cytat:
Napisane przez niechcejej Pokaż wiadomość
1. Chcieliśmy mieć za jakieś 7 - 10 lat
2. Nie bo nie wyobrażam sobie mieszkać z dzieckiem i teściową, mając dziecko nie wyprowadzimy się
3. Ja nie jestem
4. Nie wiem, to jest takie nagłe
5. Zdecydowanie nie, ale to nie jest jeszcze pewne, będę mieć dodatkowe badania
6. Rozważam, to jest na tą chwilę wg mnie najlepsze rozwiązanie. Mąż powiedział, że potrzebuje wyników badań i wtedy będzie mógł mi powiedzieć co tak na prawdę czuje.




Miałam cały czas, lekki 3 dniowy. Nie miałam żadnych objawów.
chłodna logika mówi - usuń. rozumiem, że to jest nagłe i najlepiej by było, żeby decyzja była wspólna (choć osobiście uważam, że jednak zdanie kobiety - nosicielki - jest tu ważniejsze). możesz wyjechać na Słowację, tam się przeprowadza aborcję bodajże do 4 miesiąca. poczytaj, poszukaj, na pewno są rozwiązania w zasięgu Waszych możliwości, które nie będą podejrzaną skrobanką wieszakiem, w piwnicy. osobiście uważam, że lepiej to zrobić w kraju, gdzie jest to legalne i gdzie Twoje zdrowie, a nie ew. utrata prawa do wykonywania zawodu, będzie priorytetem.

porozmawiaj z mężem jak najszybciej. on czeka na wyniki, bo pewnie boi się podjąć decyzję i stara się odwlec ją w czasie. zdecydujcie już teraz, co robicie w sytuacji:
a) gdy płód jest chory
b) gdy płód jest zdrowy.

czas jest tu bardzo ważny, jesteś w 3 miesiącu, nie zostało Ci go dużo.

Cytat:
Napisane przez wredna biedronka Pokaż wiadomość
Tym wiekszy troll. Kupy to sie nie trzyma. Seks z podwojnym zabezpieczeniem i co wpadka? Nie zauwazyla braku 'krwawienia' jak napisalas?
biedronka, daj spokój, wpadki się zdarzają, anomalie się zdarzają. są kobiety, które do momentu porodu nie wiedzą, że są w ciąży (i nie, nie ważą 100 kg). to się zdarza.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 12:42   #14
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: NIE chcę tej ciąży

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
chłodna logika mówi - usuń. rozumiem, że to jest nagłe i najlepiej by było, żeby decyzja była wspólna (choć osobiście uważam, że jednak zdanie kobiety - nosicielki - jest tu ważniejsze). możesz wyjechać na Słowację, tam się przeprowadza aborcję bodajże do 4 miesiąca. poczytaj, poszukaj, na pewno są rozwiązania w zasięgu Waszych możliwości, które nie będą podejrzaną skrobanką wieszakiem, w piwnicy. osobiście uważam, że lepiej to zrobić w kraju, gdzie jest to legalne i gdzie Twoje zdrowie, a nie ew. utrata prawa do wykonywania zawodu, będzie priorytetem.

porozmawiaj z mężem jak najszybciej. on czeka na wyniki, bo pewnie boi się podjąć decyzję i stara się odwlec ją w czasie. zdecydujcie już teraz, co robicie w sytuacji:
a) gdy płód jest chory
b) gdy płód jest zdrowy.

czas jest tu bardzo ważny, jesteś w 3 miesiącu, nie zostało Ci go dużo.



biedronka, daj spokój, wpadki się zdarzają, anomalie się zdarzają. są kobiety, które do momentu porodu nie wiedzą, że są w ciąży (i nie, nie ważą 100 kg). to się zdarza.
Przecież ona jest w 20- 21 tygodniu ciąży. To połowa drugiego trymestru. Połowa ciąży.

I ja też nie wierzę w całą tą historię. W 21 tygodniu przeważnie czuć już ruchy płodu.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 12:44   #15
_Miyu
Raczkowanie
 
Avatar _Miyu
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 53
Dot.: NIE chcę tej ciąży

W kilku krajach europejskich jest do 21 tyg. Z tym ze nie jest to zabieg pod narkoza jak w przypadku wczesnej aborcji. Kobieta rodzi na żywca martwy płód. Po podaniu odpowiednich środków.

Ewentualnie po urodzeniu ma czyszczona macice jeśli zajdzie potrzeba.

Jeśli dziecko jest chore można porozmawiać z lekarzem na temat terminacji ciąży. Jest taki wątek na forum. Jednak w Polsce nie tak latwo znaleźć szpital, który się tego podejmie.

Edytowane przez _Miyu
Czas edycji: 2015-12-28 o 12:47
_Miyu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 12:48   #16
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: NIE chcę tej ciąży

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
biedronka, daj spokój, wpadki się zdarzają, anomalie się zdarzają. są kobiety, które do momentu porodu nie wiedzą, że są w ciąży (i nie, nie ważą 100 kg). to się zdarza.
Prosze cie
Wskaznik pearla dla prawidlowo branych tabsow wynosi 0.1 dziewczyna napisala, ze oprocz pigulek stosowala kondomy. Wierzysz w az takie CUDA? Bo ja nie.
Poza tym widzialas kogos kto przez kilka miesiecy w trakcie ciazy mial okres(krwawienie) bo ja nie
To jest albo feryjny troll albo posta napisal jakis prolajfowiec by wywolac kolejna gofnoburze na Wizazu
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 12:52   #17
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: NIE chcę tej ciąży

Cytat:
Napisane przez wredna biedronka Pokaż wiadomość
Prosze cie
Wskaznik pearla dla prawidlowo branych tabsow wynosi 0.1 dziewczyna napisala, ze oprocz pigulek stosowala kondomy. Wierzysz w az takie CUDA? Bo ja nie.
Poza tym widzialas kogos kto przez kilka miesiecy w trakcie ciazy mial okres(krwawienie) bo ja nie
To jest albo feryjny troll albo posta napisal jakis prolajfowiec by wywolac kolejna gofnoburze na Wizazu
tak. znajoma korzystała z pigułek, nie miała okresu, a krwawienie (bo to nie jest okres), używała gumek. zaszła. jej córeczka ma dziś 5 lat.

w Czechach można przeprowadzić aborcję z polecenia lekarza do 24 tygodnia ciąży. jeśli ciąża zagraża matce / dziecku, lub płód jest silnie uszkodzony, można ją przerwać w dowolnym momencie. i zabiegi są wykonywane, nie tak, jak w Polsce.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 12:53   #18
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: NIE chcę tej ciąży

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
czas jest tu bardzo ważny, jesteś w 3 miesiącu, nie zostało Ci go dużo.
Przecież jest w 5 miesiącu, właściwie to w 6.
Cytat:
Napisane przez wredna biedronka Pokaż wiadomość
Prosze cie
Wskaznik pearla dla prawidlowo branych tabsow wynosi 0.1 dziewczyna napisala, ze oprocz pigulek stosowala kondomy. Wierzysz w az takie CUDA? Bo ja nie.
Poza tym widzialas kogos kto przez kilka miesiecy w trakcie ciazy mial okres(krwawienie) bo ja nie
To jest albo feryjny troll albo posta napisal jakis prolajfowiec by wywolac kolejna gofnoburze na Wizazu
Oczywiście.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 12:57   #19
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: NIE chcę tej ciąży

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
tak. znajoma korzystała z pigułek, nie miała okresu, a krwawienie (bo to nie jest okres), używała gumek. zaszła. jej córeczka ma dziś 5 lat.

w Czechach można przeprowadzić aborcję z polecenia lekarza do 24 tygodnia ciąży. jeśli ciąża zagraża matce / dziecku, lub płód jest silnie uszkodzony, można ją przerwać w dowolnym momencie. i zabiegi są wykonywane, nie tak, jak w Polsce.
Tjaaa. Plemniki terminatory co przegryzły gumkę i niezwykły metabolizm, co pokonał tabletki anty.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-28, 12:59   #20
_Miyu
Raczkowanie
 
Avatar _Miyu
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 53
Dot.: NIE chcę tej ciąży

Ciężko mi trochę uwiezyc ze do 6 mc autorka się nie zorientowała. Powinna już czuć ruchy i mieć choć trochę zaokrąglony brzuch.
_Miyu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 12:59   #21
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: NIE chcę tej ciąży

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
tak. znajoma korzystała z pigułek, nie miała okresu, a krwawienie (bo to nie jest okres), używała gumek. zaszła. jej córeczka ma dziś 5 lat.

w Czechach można przeprowadzić aborcję z polecenia lekarza do 24 tygodnia ciąży. jeśli ciąża zagraża matce / dziecku, lub płód jest silnie uszkodzony, można ją przerwać w dowolnym momencie. i zabiegi są wykonywane, nie tak, jak w Polsce.
Jaaaasne
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 13:04   #22
niechcejej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 13
Dot.: NIE chcę tej ciąży

Cytat:
Napisane przez _Miyu Pokaż wiadomość
Na jakiej podstawie lekarz uważa że płód prawdopodobnie nie rozwija się prawidłowo? Miałaś jakieś usg czy wyniki krwi?
Krew podstawową morfologię i usg. Jadę do szpitala, wieczorem pewnie będę wiedzieć więcej.

Cytat:
Napisane przez wredna biedronka Pokaż wiadomość
Tym wiekszy troll. Kupy to sie nie trzyma. Seks z podwojnym zabezpieczeniem i co wpadka? Nie zauwazyla braku 'krwawienia' jak napisalas?
Gumki stosowałam podczas brania antybiotyku jako dodatkowe zabezpieczenie. Poza tym tylko tabletki. Nie potrzebuję żebyś mi wierzyła. Też bym nie uwierzyła.

Cytat:
Napisane przez _Miyu Pokaż wiadomość
W kilku krajach europejskich jest do 21 tyg. Z tym ze nie jest to zabieg pod narkoza jak w przypadku wczesnej aborcji. Kobieta rodzi na żywca martwy płód. Po podaniu odpowiednich środków.

Ewentualnie po urodzeniu ma czyszczona macice jeśli zajdzie potrzeba.

Jeśli dziecko jest chore można porozmawiać z lekarzem na temat terminacji ciąży. Jest taki wątek na forum. Jednak w Polsce nie tak latwo znaleźć szpital, który się tego podejmie.
Dziękuję za informację. Porozmawiam z lekarzami i poczytam są stronę women web on.

Cytat:
Napisane przez wredna biedronka Pokaż wiadomość
Prosze cie
Wskaznik pearla dla prawidlowo branych tabsow wynosi 0.1 dziewczyna napisala, ze oprocz pigulek stosowala kondomy. Wierzysz w az takie CUDA? Bo ja nie.
Poza tym widzialas kogos kto przez kilka miesiecy w trakcie ciazy mial okres(krwawienie) bo ja nie
To jest albo feryjny troll albo posta napisal jakis prolajfowiec by wywolac kolejna gofnoburze na Wizazu
Ginekolog powiedział mi, że plamienie może trwać przez całą ciąże, większe na ogół do 2-3 miesiąca, u mnie było to krwawienie jakby z odstawienia.
niechcejej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 13:11   #23
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: NIE chcę tej ciąży

Używała dodatkowo gumek tylko podczas stosowania antybiotyku. Wskaźnik pearla dla tabsów owszem, wynosi 0,1-0,5 i widać ona była tym 0,1.
Krwawienie jest możliwe, zawsze wymaga reakcji i szczególnej obserwacji, ale nie zawsze świadczy o czymś złym.
Ruchy dziecka da się poczuć już w połowie ciąży, ale czasami później. To nie jest regułą, że w 20 tygodniu dziecko podskakuje w środku.
Sprawa brzucha też jest sporna. Niektóre w 5 miesiącu mają już całkiem spory brzuch, niektóre tylko ledwo się uwypuklają.
Znam taką, co o ciąży też się dowiedziała w 5 miesiącu. Teraz bliźniaczki mają już 5 lat.
Nie wiem, skąd to niedowierzanie. Chyba mało widziałyście.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 13:12   #24
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: NIE chcę tej ciąży

Eee, nie wiem skąd ten bulwers, ja znam mnóstwo wpadek osób, które się zabezpieczaly, dla mnie to żadna nowość. W tym mam 3 bliskie znajome, które wpadły w trakcie studiow ze swoim chłopakiem zabezpieczając się tabletkami. Wiec to raczej normalne zjawisko, w ciążę można zajść ZAWSZE, nawet przy 10 rodzajach zabezpieczeń jednocześnie, warto o tym pamiętać
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 13:13   #25
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: NIE chcę tej ciąży

Widocznie, źle stosowałaś tabletki. zapomniałaś jakieś albo zwymiotowałaś którąś itp
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 13:15   #26
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: NIE chcę tej ciąży

Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
Eee, nie wiem skąd ten bulwers, ja znam mnóstwo wpadek osób, które się zabezpieczaly, dla mnie to żadna nowość. W tym mam 3 bliskie znajome, które wpadły w trakcie studiow ze swoim chłopakiem zabezpieczając się tabletkami. Wiec to raczej normalne zjawisko, w ciążę można zajść ZAWSZE, nawet przy 10 rodzajach zabezpieczeń jednocześnie, warto o tym pamiętać
Nie, to nie jest normalne zjawisko.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 13:17   #27
letik
Zadomowienie
 
Avatar letik
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Oczko górnego śląska:)
Wiadomości: 1 182
Dot.: NIE chcę tej ciąży

Ja tez nie wiem skad te niedowierzanie oczywiscie moze byc to troll jednak takie sytuacje sie zdarzaja a mamy takie czasy ( jedzenie naszpikowane byle czym, zanieczyszczenia, zycie w biegu i stresie itd) ze ksiazkowe ciaze zdarzaja sie nieco rzedziej niz kiedys..moja mama dowiedziala sie dopiero w 3 msc ze bedzie mnie miala, jedna dziewczyna u mnie w bylej pracy tak samo ok 3-4 msc takze no roznie moze byc. Zgadzam sie ze 21 tydz to juz jest daleka ciazka ale jak autorka jest bardzo szczupla to moze nie byc widac ( to samo jesli jest przy kosci). Ile organizmow tyle reakcji i objawów. A tak osobiscie to o ile nie neguje robienia aborcji do 3 msc tak teraz juz uwazam ze jest to zdecydowanie za pozno..
__________________
Będę walczyć tak długo, aż pewnego dnia powiem skromnie - wszystko czego chciałam, dzisiaj już należy do mnie !
letik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 13:20   #28
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: NIE chcę tej ciąży

Skoro i tak planujecie z mężem dzieci to co stoi na przeszkodzie zeby urodziło się teraz a nie za 8-10 lat? A poza tym też mnie zadziwia, ze przy tylu zabezpieczeniach jakos zaszlas. Cud normalnie. A teraz przecież powinnaś odczuwać ruchy dziecka, a także obrzmienie piersi i rosnący brzuch. Byłam dwa razy w ciąży i nie wiem jak można "przeoczyć" jej symptomy.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 13:20   #29
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: NIE chcę tej ciąży

Ci co wpadli to nigdy nie przyznają się, ze zapomnieli jakieś tabletki, pili alkohol a potem zwymiotowali czy np były w ich diecie inne produkty obniżające skuteczność tabletek. Zawsze winę zwalą, że tabletki nie podziałały. Jakby tak łatwo można było wpaść przy tabletkach czy innym zabezpieczeniu to w rodzinach było by po 10 dzieci. A nie znam rodzin, co mają aż tyle dzieci. Góra 3 dzieci mają.
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 13:23   #30
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: NIE chcę tej ciąży

Cytat:
Napisane przez pfffh Pokaż wiadomość
Skoro i tak planujecie z mężem dzieci to co stoi na przeszkodzie zeby urodziło się teraz a nie za 8-10 lat? A poza tym też mnie zadziwia, ze przy tylu zabezpieczeniach jakos zaszlas. Cud normalnie. A teraz przecież powinnaś odczuwać ruchy dziecka, a także obrzmienie piersi i rosnący brzuch. Byłam dwa razy w ciąży i nie wiem jak można "przeoczyć" jej symptomy.
bo teraz nie są gotowi, to stoi na przeszkodzie. teraz nie chcą dziecka, nie chcą być teraz rodzicami, nie stać ich teraz na dziecko. proste.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-31 17:16:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:56.