Fobia spo³eczna rujnuje mi ¿ycie - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2024-05-01, 13:31   #1
michagros
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomo¶ci: 145

Fobia spo³eczna rujnuje mi ¿ycie


Tak jak w temacie.

Od ma³ego dziecka znêca³ siê nade mn± psychicznie i emocjonalnie stary, matka nigdy nie stanê³a w mojej obronie. I tak minê³o 38 lat, gdy stary umar³. Ju¿ mia³am wtedy zryt± psychikê, bo nie potrafi³am odej¶æ od mamy z powodu silnych lêków, a poniewa¿ stary by³ matki rzepem u ogona, tym samym mia³ mnie ca³y czas pod rêk±. Rodzeñstwo równie toksyczne, poucieka³o po maturach. ¯eby by³o ¶miesznie, znêca³ siê równie¿ nade mn± przez telefon lub przy spotkaniach. Gdy stary umar³, Znalaz³am pracê w stolicy, a poniewa¿ braciszek tam mieszka³, zatrzyma³am siê u niego. Pomijaj±c fakt, ¿e regularnie wyladowywal na mnie swoj± frustracjê, pewnego dnia zacz±³ mnie wulgarnie obra¿aæ i by³ gotowy mnie uderzyæ w twarz. W tym dniu wyprowadzi³am siê od niego, i zaczê³am codziennie doje¿d¿aæ do Warszawy.

W kancelarii, w której pracowa³am, przed tym, jak z³ama³am bark, by³am ofiar± mobbingu przez jedn± prawniczka i asystentkê. W sumie to z³amanie uratowa³o mnie przed dalszym znêcaniem siê nade mn±.

Teraz najlepsze: poniewa¿ szanowne rodzeñstwo uzna³o, ¿e jestem z mam±, mog± sobie odpu¶ciæ pomóc. Wiêc ja g³upia, ¿e z³amanym barkiem, zapieprzalam wokó³ matki, zakupów, sprz±tania, dzia³ka, wo¿enie itp. Prosi³am matkê, aby poprosi³a swoje doros³e dzieci o pomoc, bo ja ju¿ nie wyrabiam. Gdzie tam. Sama ich próbowa³am te¿ poprosiæ, ale koñczy³o siê na toksycznych awanturach. Wiêc sila rzeczy wyl±dowa³am w psychiatryku, bo leki, które wczesniej bra³am, przesta³y dzia³aæ.

Powyjsciu ¿e szpitala uciek³am kontakt z rodzeñstwem, czasem odwiedzam mamê. I to wszystko.

Wszyscy znajomi siê odwrócili, szczególnie wtedy, gdy ju¿ nie dawa³am siê im wykorzystywac.

W miêdzy czasie chcia³am nawi±zaæ jak±¶ bliska relacje z mê¿czyzna, ale po mi³osnych igraszkach typ siê zmywa³.

Jestem w sumie totalnie sama.

Bojê mê¿czyzn, ich nienawi¶ci, po¿±dliwo¶ci, wykorzystania. Bojê siê kobiet, ich zawi¶ci, zazdro¶ci I nienawi¶ci.

Mia³am zmienione leki, ale lêk spo³eczny nadal jest niezwykle silny. Bojê siê wyj¶æ z domu na g³upi spacer b±d¼ do sklepu.

Jedna terapeutka tak wyprowadzi³a mnie z równowagi, ¿e nie mog³am dojs do siebie przez 2 tygodnie. Zerwa³am kontakt.

Co ja mam dziewczyny robiæ?
michagros jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-05-02, 08:06   #2
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 6 536
Dot.: Fobia spo³eczna rujnuje mi ¿ycie

Cytat:
Napisane przez michagros Poka¿ wiadomo¶æ
Tak jak w temacie.

Od ma³ego dziecka znêca³ siê nade mn± psychicznie i emocjonalnie stary, matka nigdy nie stanê³a w mojej obronie. I tak minê³o 38 lat, gdy stary umar³. Ju¿ mia³am wtedy zryt± psychikê, bo nie potrafi³am odej¶æ od mamy z powodu silnych lêków, a poniewa¿ stary by³ matki rzepem u ogona, tym samym mia³ mnie ca³y czas pod rêk±. Rodzeñstwo równie toksyczne, poucieka³o po maturach. ¯eby by³o ¶miesznie, znêca³ siê równie¿ nade mn± przez telefon lub przy spotkaniach. Gdy stary umar³, Znalaz³am pracê w stolicy, a poniewa¿ braciszek tam mieszka³, zatrzyma³am siê u niego. Pomijaj±c fakt, ¿e regularnie wyladowywal na mnie swoj± frustracjê, pewnego dnia zacz±³ mnie wulgarnie obra¿aæ i by³ gotowy mnie uderzyæ w twarz. W tym dniu wyprowadzi³am siê od niego, i zaczê³am codziennie doje¿d¿aæ do Warszawy.

W kancelarii, w której pracowa³am, przed tym, jak z³ama³am bark, by³am ofiar± mobbingu przez jedn± prawniczka i asystentkê. W sumie to z³amanie uratowa³o mnie przed dalszym znêcaniem siê nade mn±.

Teraz najlepsze: poniewa¿ szanowne rodzeñstwo uzna³o, ¿e jestem z mam±, mog± sobie odpu¶ciæ pomóc. Wiêc ja g³upia, ¿e z³amanym barkiem, zapieprzalam wokó³ matki, zakupów, sprz±tania, dzia³ka, wo¿enie itp. Prosi³am matkê, aby poprosi³a swoje doros³e dzieci o pomoc, bo ja ju¿ nie wyrabiam. Gdzie tam. Sama ich próbowa³am te¿ poprosiæ, ale koñczy³o siê na toksycznych awanturach. Wiêc sila rzeczy wyl±dowa³am w psychiatryku, bo leki, które wczesniej bra³am, przesta³y dzia³aæ.

Powyjsciu ¿e szpitala uciek³am kontakt z rodzeñstwem, czasem odwiedzam mamê. I to wszystko.

Wszyscy znajomi siê odwrócili, szczególnie wtedy, gdy ju¿ nie dawa³am siê im wykorzystywac.

W miêdzy czasie chcia³am nawi±zaæ jak±¶ bliska relacje z mê¿czyzna, ale po mi³osnych igraszkach typ siê zmywa³.

Jestem w sumie totalnie sama.

Bojê mê¿czyzn, ich nienawi¶ci, po¿±dliwo¶ci, wykorzystania. Bojê siê kobiet, ich zawi¶ci, zazdro¶ci I nienawi¶ci.

Mia³am zmienione leki, ale lêk spo³eczny nadal jest niezwykle silny. Bojê siê wyj¶æ z domu na g³upi spacer b±d¼ do sklepu.

Jedna terapeutka tak wyprowadzi³a mnie z równowagi, ¿e nie mog³am dojs do siebie przez 2 tygodnie. Zerwa³am kontakt.

Co ja mam dziewczyny robiæ?
Rozumiem, ¿e jeste¶ pod opiek± psychiatry. Mo¿e on poleci innego terapeutê? Czasami trzeba spróbowaæ u kilku osób, zanim siê trafi na pasuj±c± osobê . Przy fobii leki plus terapia,np. w nurcie CBT to najlepsze wyj¶cie. Powodzenia.
Rilla82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-05-02, 08:27   #3
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Po³udnie
Wiadomo¶ci: 1 590
Dot.: Fobia spo³eczna rujnuje mi ¿ycie

Cytat:
Napisane przez michagros Poka¿ wiadomo¶æ

Co ja mam dziewczyny robiæ?
Leczyæ siê dalej i dbaæ o siebie... Tylko tyle i a¿ tyle...
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-05-02, 17:41   #4
MaggieGo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2024-02
Wiadomo¶ci: 113
Dot.: Fobia spo³eczna rujnuje mi ¿ycie

Nie wy³apa³am - albo nie napisa³a¶ - ile masz lat. 38? Chyba mniej? A nawet je¶li tyle, to masz w sobie co¶, co mia³am i ja - w dzieciñstwie musia³a¶ radziæ sobie sama i by³a¶ nad wiek dojrza³a, ale przez to ostatecznie nie dojrza³a¶. Jest w Tobie bardzo du¿o skrzywdzonego dziecka. To, nad czym musisz pracowaæ, to poczucie krzywdy. Z tym pomo¿e terapia + w³asna praca (b±d¼ dla siebie dobra, staraj siê robiæ to, co lubisz, rozmy¶laæ nie nad tym, jakie fatalne jest Twoje ¿ycie, tylko nad tym, ¿e masz taki i taki problem - i jak to zmieniæ).
Mam wra¿enie, ¿e od terapeutki mog³a¶ uciec ze wzglêdu na swoje odruchy obronne, a nie dlatego, ¿e by³a kiepska. Mog³a byæ kiepska, ale w takim razie warto znale¼æ now±. Zdarzaj± siê niewykwalifikowani terapeuci, ale oni maj± superwizjê, ¿eby siê utrzymaæ w zawodzie, musz± mieæ klientów, wiêc raczej niewielu w¶ród nich takich, którzy dla przyjemno¶ci znêcaj± siê nad lud¼mi... Ich zadaniem jest w³a¶nie praca nad klientem - w tym wchodzenie w role ludzi, którzy go skrzywdzili, ¿eby móg³ w bezpiecznym gabinecie zmierzyæ siê z emocjami, które oni wywo³ali - i je przepracowaæ (trochê upraszczam). Mo¿e to siê w³a¶nie sta³o?
Bardzo dobrze, ¿e ograniczy³a¶ toksyczne relacje. Zanim wyjdziesz do ludzi - a z tego, co piszesz, wynika ¿e ci, których spotykasz, s± sk³onni Ciê wykorzystywaæ - spróbuj po¿yæ sobie sama i byæ zadowolon±.
MaggieGo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-05-05, 20:46   #5
Alegory
Raczkowanie
 
Avatar Alegory
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 336
Dot.: Fobia spo³eczna rujnuje mi ¿ycie

Cytat:
Napisane przez michagros Poka¿ wiadomo¶æ
Co ja mam dziewczyny robiæ?
Nie ma prostej odpowiedzi na tak skomplikowane pytanie.

Znajd¼ fachow±, medyczn± pomoc - psychiatrê, je¶li leki nadal s± niezbêdne i terapeutê/terapeutkê, któremu/której bêdziesz mog³a zaufaæ.

Zadbaj o siebie. Przemy¶l swoje dotychczasowe relacje - czy s± jakie¶ punkty wspólne? Na co ju¿ nie chcesz siê godziæ? Czego potrzebujesz?

Je¶li czujesz siê samotnie, warto znale¼æ ¿yczliwych ludzi. Je¿eli na tym etapie fobia to uniemo¿liwia, mo¿e warto zacz±æ od terapii indywidualnej. Mo¿e terapia grupowa wnios³aby co¶ dobrego? Warto rozwa¿yæ ró¿ne opcje.
Alegory jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-05-05, 22:20   #6
owlly
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Fobia spo³eczna rujnuje mi ¿ycie

Musisz leczyæ sie dalej, znale¼æ innego specjalistê, który poprowadzi Ciê w kierunku polepszenia jako¶ci ¿ycia
owlly jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2024-05-05 23:20:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:27.