Pytanie o kont usuwanie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-18, 06:29   #1
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444

Pytanie o kont usuwanie.


Doczekaliśmy pięknych czasów, że można na wizażu usunąć konto. A czy doczekamy tego, żeby działo się to tak, jak na cywilizowanych forach? Mam na myśli to, że absurdem jest to, że nadal mogę wyszukać posty użytkownika, widzę, kiedy był zarejestrowany itd.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-18, 08:27   #2
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 775
Dot.: Pytanie o kont usuwanie.

Podaj przykład proszę, sprawdzimy

Usuwanie konta to jedno a usuwanie post to drugie, wynika to z ustawy na której podstawie są zbierane te dane. W regulaminie ogólnym znajdziesz więcej informacji.

Jeśli ktoś zgłasza prośbę usunięcia konta to oznacza usuniecie wszelkich danych identyfikujących użytkownika w jego profilu, nie dotyczy to jego post - posty są usuwane zgodnie z prawem na podstawie którego są gromadzone.

aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-18, 08:41   #3
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Pytanie o kont usuwanie.

Cytat:
Napisane przez aniolek-tasmanski Pokaż wiadomość
Podaj przykład proszę, sprawdzimy

Usuwanie konta to jedno a usuwanie post to drugie, wynika to z ustawy na której podstawie są zbierane te dane. W regulaminie ogólnym znajdziesz więcej informacji.

Jeśli ktoś zgłasza prośbę usunięcia konta to oznacza usuniecie wszelkich danych identyfikujących użytkownika w jego profilu, nie dotyczy to jego post - posty są usuwane zgodnie z prawem na podstawie którego są gromadzone.

Nie wiesz, o co chodzi czy udajesz? Sprawa jest prosta. Jest sobie użytkownik, usunięcie konta powoduje zamianę nicka na ciąg cyfer. Wszystko inne jest do odnalezienia, bo w cytatach znajdują się nicki, wszystko w profilu jest widoczne - znajomości, statystyki, kluby. Moje pytanie dotyczyło tego, czy coś się w tej kwestii zmieni.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-18, 09:41   #4
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 775
Dot.: Pytanie o kont usuwanie.

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Nie wiesz, o co chodzi czy udajesz?
Sprawa jest prosta. Jest sobie użytkownik, usunięcie konta powoduje zamianę nicka na ciąg cyfer. Wszystko inne jest do odnalezienia, bo w cytatach znajdują się nicki, wszystko w profilu jest widoczne - znajomości, statystyki, kluby. Moje pytanie dotyczyło tego, czy coś się w tej kwestii zmieni.
a ty czytałaś w ogóle regulamin ogólny?
Odpowiadam - tak będzie i tak zostanie na razie.
Zmieni się gdy zaczną być realizowane wypowiedzenia umowy licencyjnej ( żądanie usunięcia post i opinii) wtedy nie będzie możliwe odnalezienie żadnych post czyli wypowiedzenia wysłane w tym roku zostaną zrealizowane w styczniu 2019 roku - zgodnie z prawem .

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-05-18 o 09:48
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-21, 19:15   #5
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Pytanie o kont usuwanie.

Cytat:
Napisane przez aniolek-tasmanski Pokaż wiadomość
a ty czytałaś w ogóle regulamin ogólny?
Odpowiadam - tak będzie i tak zostanie na razie.
Zmieni się gdy zaczną być realizowane wypowiedzenia umowy licencyjnej ( żądanie usunięcia post i opinii) wtedy nie będzie możliwe odnalezienie żadnych post czyli wypowiedzenia wysłane w tym roku zostaną zrealizowane w styczniu 2019 roku - zgodnie z prawem .
Jeśli mówisz o tym https://wizaz.pl/Regulamin, to tak, czytałam. Paragraf 10, punkt 8 mówi:
Cytat:
W konsekwencji usunięcia konta, konto przestaje być dostępne a profil Użytkownika przestaje się wyświetlać innym Użytkownikom.
Wytłumacz mi proszę, jak profil przestaje się wyświetlać, skoro wszystko widać? I powtórzę, nie chodzi mi o usunięcie postów. Chodzi mi o to, żeby po kliknięciu w ciąg liter nie można było zobaczyć moich klubów, wyśwtelić wszystkich moich postów,listy przyjaciół, żeby w cytatach nie pojawiał się mój nick.

Pogrubione: czy jeśli w tym roku poproszę o usunięcie konta, to w 2019 nie będzie także moich postó, dobrze to zrozumiałam?

Edytowane przez 201708160922
Czas edycji: 2017-05-21 o 19:16
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 23:04   #6
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Pytanie o kont usuwanie.

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Jeśli mówisz o tym https://wizaz.pl/Regulamin, to tak, czytałam. Paragraf 10, punkt 8 mówi: Wytłumacz mi proszę, jak profil przestaje się wyświetlać, skoro wszystko widać? I powtórzę, nie chodzi mi o usunięcie postów. Chodzi mi o to, żeby po kliknięciu w ciąg liter nie można było zobaczyć moich klubów, wyśwtelić wszystkich moich postów,listy przyjaciół, żeby w cytatach nie pojawiał się mój nick.

Pogrubione: czy jeśli w tym roku poproszę o usunięcie konta, to w 2019 nie będzie także moich postó, dobrze to zrozumiałam?
Up.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 08:19   #7
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 775
Dot.: Pytanie o kont usuwanie.

Twoje pytanie trafiło do działu prawnego, ponieważ dotyczy regulaminu ogólnego, jak tylko dostanę odpowiedz przekaże

aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-07, 13:57   #8
polna_rozyczka
Rozeznanie
 
Avatar polna_rozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 750
Dot.: Pytanie o kont usuwanie.

Czy wynikło coś w sprawie pytania @CzasKomety? Chciałabym usunąć swoje stare konto, ale nie wiem czy, jeśli moja wypowiedź była cytowana, pozostanie w cytacie mój nick. Nie wiem też czy mogę spokojnie usunąć treść moich postów (dotyczących starego konta), żeby nie była dostępna dla innych.
polna_rozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-07, 14:38   #9
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 775
Dot.: Pytanie o kont usuwanie.

Cytat:
Napisane przez polna_rozyczka Pokaż wiadomość
Czy wynikło coś w sprawie pytania @CzasKomety?
Chciałabym usunąć swoje stare konto
Jeśli chcesz usunąć konto, zgłoś je przez formularz dostępny tutaj:
https://wizaz.pl/forum/sendmessage.php
konto zostanie usunięte czyli znikną z niego wszystkie dane identyfikacyjne.

Będzie wyglądało tak:
https://wizaz.pl/forum/member.php?u=1121435

w przyszłości tak:
https://wizaz.pl/forum/member.php?u=1990796

Czym różnią się 2 rodzaje usunięcia konta pod względem zgodności z prawem - odpowiem jak sama dostanę odpowiedz z działu prawnego, czekam

Usunięcie konta nie jest równoznaczne z usunięciem post na forum wynika to z 2 różnych ustaw prawnych na podstawie których są zbierane dane - opis znajduje się w regulaminie ogólnym portalu

Cytat:
ale nie wiem czy, jeśli moja wypowiedź była cytowana, pozostanie w cytacie mój nick.
Tak, pozostanie, nie usunie się automatycznie, jeśli ktoś zacytował post w którym umieściłaś swoje dane, musisz go wskazać właścicielowi portalu ( w praktyce wystarczy zgłosić nam Moderacji ) a wtedy zostanie usunięty/edytowany.

Cytat:
Nie wiem też czy mogę spokojnie usunąć treść moich postów (dotyczących starego konta), żeby nie była dostępna dla innych.
Zgodnie z regulaminem ogólnym jeśli chcesz usunąć post musisz wysłać wypowiedzenie licencji ( regulamin ogólny & 10 punkt 9 i 10 ) posty zostaną usunięte zgodnie z ustawą która to reguluje:

Cytat:
Zgodnie z art. 68 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. z dnia 29 kwietnia 2016 r. Dz.U. z 2016 r. poz. 666), wypowiedzenie licencji jest skuteczne „na rok naprzód, na koniec roku kalendarzowego”. Oznacza to, że wszystkie Pani komentarze zostaną z Serwisu usunięte w terminie 1 stycznia 2019 r.
Masz możliwość samodzielnej edycji post, co polecam zrobić zanim zgłosisz konto do usunięcia, (netykieta forum punkt 27) , jednak musisz się zastosować do netykiety forum punkt 16.
https://wizaz.pl/forum/announcement.php?f=17
Moderacja może Ci pomóc w edycji np. jeśli wątek jest zamknięty


Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-06-07 o 14:42
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-07, 14:49   #10
polna_rozyczka
Rozeznanie
 
Avatar polna_rozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 750
Dot.: Pytanie o kont usuwanie.

Cytat:
Napisane przez aniolek-tasmanski Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz usunąć konto, zgłoś je przez formularz dostępny tutaj:
https://wizaz.pl/forum/sendmessage.php
konto zostanie usunięte czyli znikną z niego wszystkie dane identyfikacyjne.

Będzie wyglądało tak:
https://wizaz.pl/forum/member.php?u=1121435

w przyszłości tak:
https://wizaz.pl/forum/member.php?u=1990796

Czym różnią się 2 rodzaje usunięcia konta pod względem zgodności z prawem - odpowiem jak sama dostanę odpowiedz z działu prawnego, czekam

Usunięcie konta nie jest równoznaczne z usunięciem post na forum wynika to z 2 różnych ustaw prawnych na podstawie których są zbierane dane - opis znajduje się w regulaminie ogólnym portalu

Tak, pozostanie, nie usunie się automatycznie, jeśli ktoś zacytował post w którym umieściłaś swoje dane, musisz go wskazać właścicielowi portalu ( w praktyce wystarczy zgłosić nam Moderacji ) a wtedy zostanie usunięty/edytowany.

Zgodnie z regulaminem ogólnym jeśli chcesz usunąć post musisz wysłać wypowiedzenie licencji ( regulamin ogólny & 10 punkt 9 i 10 ) posty zostaną usunięte zgodnie z ustawą która to reguluje:

Masz możliwość samodzielnej edycji post, co polecam zrobić zanim zgłosisz konto do usunięcia, (netykieta forum punkt 27) , jednak musisz się zastosować do netykiety forum punkt 16.
https://wizaz.pl/forum/announcement.php?f=17
Moderacja może Ci pomóc w edycji np. jeśli wątek jest zamknięty

Chciałabym edytować właśnie całe posty, tak by usunąć tekst ale widzę, że to będzie niezgodne z 16 punktem netykiety. Czy to, co piszesz oznacza, że z każdym pojedynczym postem do usunięcia muszę się zgłosić do moderatora/wlaściciela portalu? To jest roboty na pół roku... Trochę pod górkę.
polna_rozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-07, 15:06   #11
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 775
Dot.: Pytanie o kont usuwanie.

Cytat:
Napisane przez polna_rozyczka Pokaż wiadomość
Chciałabym edytować właśnie całe posty, tak by usunąć tekst ale widzę, że to będzie niezgodne z 16 punktem netykiety.
Jeśli będziesz edytowała treść postów do przysłowiowej " kropki" bez uzasadnienia czyli usuwała treść postów które nie zawierały danych osobowych lub innych ważnych danych to Moderator może to uznać za łamanie netykiety punkt 16, szczególnie jeśli kasujesz treść postów w aktualnych watkach.


Cytat:
Czy to, co piszesz oznacza, że z każdym pojedynczym postem do usunięcia muszę się zgłosić do moderatora/wlaściciela portalu?
To jest roboty na pół roku... Trochę pod górkę.
Zgłosić do Moderatora możesz post którego sama nie możesz edytować a chcesz z niego usunąć dane osobowe, wszystkie inne edytujesz samodzielnie.
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-07, 18:27   #12
polna_rozyczka
Rozeznanie
 
Avatar polna_rozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 750
Dot.: Pytanie o kont usuwanie.

Cytat:
Napisane przez aniolek-tasmanski Pokaż wiadomość
Zgłosić do Moderatora możesz post którego sama nie możesz edytować a chcesz z niego usunąć dane osobowe, wszystkie inne edytujesz samodzielnie.
Co wg Was oznaczają dane osobowe? Przecież wiadomo, że w postach nikt nie podaje imienia i nazwiska, adresu, czy numeru telefonu.
W niektórych postach podałam nierozważnie informacje na temat życia prywatnego, po których mogą poznać mnie osoby postronne (a wiem, że niektóre znają mój wcześniejszy nick), i tego właśnie chciałabym się pozbyć. Inaczej niż do kropki nie da się zedytować, bo po co
polna_rozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-08, 08:14   #13
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 775
Dot.: Pytanie o kont usuwanie.

Cytat:
Napisane przez polna_rozyczka Pokaż wiadomość
Co wg Was oznaczają dane osobowe? Przecież wiadomo, że w postach nikt nie podaje imienia i nazwiska, adresu, czy numeru telefonu.
Oznaczają to samo co w polskim prawie
https://wizaz.pl/Zasady-prywatnosci
W postach pojawiają się różne dane zaczynając od prywatnych zdjęć a kończąc na imieniu i nazwisku

Cytat:
W niektórych postach podałam nierozważnie informacje na temat życia prywatnego, po których mogą poznać mnie osoby postronne (a wiem, że niektóre znają mój wcześniejszy nick), i tego właśnie chciałabym się pozbyć. Inaczej niż do kropki nie da się zedytować, bo po co
takie post edytuj nawet do " kropki" jeśli nie jest możliwe zachowanie części treści.
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-08, 10:08   #14
polna_rozyczka
Rozeznanie
 
Avatar polna_rozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 750
Dot.: Pytanie o kont usuwanie.

Cytat:
Napisane przez aniolek-tasmanski Pokaż wiadomość
Oznaczają to samo co w polskim prawie
https://wizaz.pl/Zasady-prywatnosci
W postach pojawiają się różne dane zaczynając od prywatnych zdjęć a kończąc na imieniu i nazwisku

takie post edytuj nawet do " kropki" jeśli nie jest możliwe zachowanie części treści.
Ok, dziękuję za wszystkie informacje.
polna_rozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-08, 10:28   #15
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 775
Dot.: Pytanie o kont usuwanie.

aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-08 11:28:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:01.