|
Notka |
|
Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo. |
![]() |
|
Narzędzia |
![]() |
#1 |
Przyczajenie
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1
|
Udział w pogrzebie będąc w ciąży.
Dziewczyny, zmarła mi babcia. Pogrzeb jest w miejscowości oddalonej o 300 km od mojego domu. Oczywiście jadę tam z mężem, sęk w tym, że jestem w 6 miesiącu ciąży, mam brzuch jak balon i fatalnie znoszę upał. Samo wysiedzenie w samochodzie będzie wyczynem, bo bolą mnie lędźwie. Mój mąż oczywiście to rozumie i dołoży wszelkich starań, bym czuła się komfortowo, ale ja powiedziałam ciociom, że nie chcę iść do kaplicy, tylko od razu do kościoła (bo chłodniej) i że nie będę szła w orszaku, tylko podjadę autem na cmentarz, bo to ok. 3 km, a pewnie będzie upał. Obie na mnie wsiadły, że ciąża to nie choroba i że mam wcale nie przyjeżdżać, skoro nie mogę zachowywać się jak wszyscy. Co ja mam zrobić? Chcę pożegnać babcię, ale czy serio wykażę się brakiem szacunku, jeśli nie pójdę w orszaku?
|
![]() ![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Konto usunięte
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
|
Dot.: Udział w pogrzebie będąc w ciąży.
Bardzo mi przykro.
Nie słuchaj się ciotek, w ogóle się nimi nie przejmuj. To Ty jesteś w ciąży, nie one, to Ty wiesz, jak się czujesz, nie one. Ciąża i upał to naprawdę kiepskie połączenie. Oczywiście idź od razu do kościoła, a jeśli się gorzej poczujesz, to zapewnij sobie koniecznie jakieś miejsce do odpoczynku. |
![]() ![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Zakorzenienie
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
|
Dot.: Udział w pogrzebie będąc w ciąży.
Plan, który macie wygląda na bardzo sensowny. Zrobisz tylko tyle ile jesteś w stanie. A gdybyś źle się czuła i wcale nie poszła to też byłoby w porządku. Ciotkami nie przejmuj się, możesz nawet cieszyć się, że dzięki tobie urozmaicisz im życie, że nie będą się nudzić i kogoś nowego obgadają
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
![]() |
#4 |
Zakorzenienie
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
|
Dot.: Udział w pogrzebie będąc w ciąży.
Orszak aż trzy km? Oprócz ciężarnych w upały nie powinny iść tez dzieci i osoby starsze.
|
![]() ![]() |
![]() |
![]() |
#5 |
Rozeznanie
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
|
Dot.: Udział w pogrzebie będąc w ciąży.
Ciocie dobre rady, standard. Zrób tak jak zaplanowałaś i nie przejmuj się takim gadaniem. Wystarczy Ci stresu z powodu śmierci babci.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz |
![]() ![]() |
![]() |
![]() |
#6 |
Jedi
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 721
|
Dot.: Udział w pogrzebie będąc w ciąży.
Yy przepraszam, ale co ciociom do tego, że mówią jak masz sie zachować i decydują, żebyś w takim razie nie przyjeżdżała?
![]() ![]() Wysłane z mojego HTC6535LVW przy użyciu Tapatalka |
![]() ![]() |
![]() |
![]() |
#7 |
Raczkowanie
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 461
|
Dot.: Udział w pogrzebie będąc w ciąży.
Ja bym ciotkom wcale o swoich planach nie mówiła, tylko po prostu zrobiła jak uważam. Po co konsultować z kimś takie rzeczy w ogóle?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz |
![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|



Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości) | |
|
|
Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:36.