Obawy związkowe, jak sobie radzić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-25, 23:53   #1
la fresa del vidrio
Raczkowanie
 
Avatar la fresa del vidrio
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 125

Obawy związkowe, jak sobie radzić?


Zauważyłam, że mam następujące obawy związkowe - mam problem z zakończeniem związku, w którym jestem, chyba że to relacja toksyczna lub zostanę oszukana/zdradzona. Jeśli jednak czuję, że to "nie to" z jakiegoś powodu albo pojawią się problemy, próbuję poczekać, rozwiązywać, nawet jeśli robię to trochę wbrew sobie. Tak samo nie umiałabym zostawić kogoś dla kogoś innego.
Zastanawiałam się, dlaczego, bo nie ukrywam, że trochę mnie to męczy - niektóre moje związki mogły skończyć się szybciej, a trwały i tak naprawdę nie wyszło z nich nic, a żal i czasem niesmak pozostały. Doszłam do wniosku, że się boję, ale nie samotności, tylko tego, że będę miała poczucie winy, że jestem okropnym człowiekiem, zostawiając np. jednego chłopaka dla drugiego. Albo - chyba najbardziej - tego, że popełnię jakiś błąd i będę go żałować może i do końca życia. Na przykład rzucę kogoś, z kim byłoby mi dobrze dla jakiegoś bezwartościowego dup...ka, bo się zakocham i nie dostrzegę jego wad, natomiast zalety poprzedniego docenię po tzw. "fakcie".
Czasem mam też takie lęki dotyczące poważnych decyzji w życiu. Najbardziej boję się czegoś żałować za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat, wypominać sobie, że zniszczyłam sobie życie. Z drugiej strony, jeśli zostanę z kimś, z kim nie do końca widzę przyszłość, również będę żałować. I tak źle, i tak niedobrze.
Czy ktoś z was tak ma? Co byście mi doradzili? Ryzykować? Nie ryzykować? Nie ukrywam, że takie rzeczy mnie męczą.
__________________
"Sit back down where you belong, in the corner of my bar with your high-heels on. (...)

There's somethin', somethin' about this place...
Somethin' about lonely nights and my lipstick on your face."
la fresa del vidrio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 11:11   #2
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Obawy związkowe, jak sobie radzić?

Ogarnac sie .

serio.

ty nie wiesz dokladnie czego chcesz. Kazdy z nas ma takie obawy ale dopiero jak rozmyslasz zbyt wiele, nie mozesz podjac decyzji ( lepiej nie robic nic bo moze okazac sie zla decyzja) to znaczy ze cos szwankuje u ciebie.

zastanow sie jakie sa twoje priorytety.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-26 12:11:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:52.