Poważny problem! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-24, 23:12   #1
byloibylo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3

Poważny problem!


Witam! : ) Od paru minut jestem użytkowniczką tego forum i postanowiłam założyć tutaj ten wątek. Wiem, że tego typu wątki pojawiały się tutaj dosyć często i powtarzały się, lecz starannie przeszukałam forum i postanowiłam założyć go właśnie tutaj. Sprawa zaczęła się na początku grudnia. Po grubo zakrapianych zaduszkach wróciłam do domu z wysoką gorączką i tydzień przeleżałam w łóżku. Tydzień po chorobie, gdy normalnie zaczęłam funkcjonować, zaczęły się problemy. Najpierw zauważyłam, że skóra schodzi mi z palców, potem z całych dłoni. Opuszki miałam wtedy bardzo wrażliwe i niczego nie mogłam dotykać. Nie jestem zwolenniczką lekarstw, raczej wolę domowymi sposobami zapobiegać, lecz tym razem wybrałam się do apteki. Po opisaniu tam sytuacji, Pani poleciła mi używać krem Mediderm z farminy, jest to krem wskazany dla osób chorych na łuszczycę, egzemę i atopowe zapalenie skóry. Faktycznie, po jakimś czasie krem zaczął działać i problem zniknął. Jakoś tydzień później, gdy myślałam, że już po wszystkim, zaczęła mi w ten sam sposób schodzić skóra ze stóp, tym razem ciut boleśniej. Bez wahania używałam tego kremu, i problem również zniknął. Po dłuższym czasie, zaczęła mi schodzić skóra z twarzy - okolice żuchwy, powieki, broda i wokół rozpychaczy, które mam w uszach. Tym razem trochę się przeraziłam, niestety nigdy nie mogłam znaleźć czasu by wybrać się do szpitala, do dermatologa, więc postanowiłam, że po raz kolejny użyję tego kremu. Jak myślicie? Oczywiście, problem zniknął. Na wszelki wypadek, używałam go trochę dłużej niż poprzednimi razy. Od zeszłego tygodnia, Czwartku tudzież Piątku zauważyłam, że na ok. 7 paznokciach zaczęły mi się płytki rozdzielać, schodzić. Na domiar złego, zaobserwowałam, że od ok. tygodnia zaczęły mi włosy wypadać - totalna paranoja! Tylko raz w życiu pofarbowałam włosy, jakieś 3-4 lata temu. Włosy zawsze miałam w świetnej formie, były bardzo gęste i grube, aż do teraz. Dodam jeszcze, że włosy bardzo rzadko mam rozpuszczone, między innymi dlatego, że nigdy mi się nie układały, a nie jestem zwolenniczką lakierów czy innych tego typu specyfików. Proszę o pomoc, włosy przy delikatnym przeczesaniu ręką wypadają mi w dużych ilościach. Chciałabym również zaznaczyć, że staram się jeść zdrowo, nie piję kawy, staram się prowadzić zdrowy tryb życia, pomimo dużego stresu. Prosiłabym również o poważne porady - wiem, że muszę wybrać się do lekarza, ale zwyczajnie mam za mało czasu. Dodatkowo nie jestem zbyt majętna - różne tabletki czy woski wypadają z gry, na razie muszę zacisnąć ''pas'' ponieważ mam złą sytuację finansową. Gdyby któraś z Was miała jakieś domowe, sprawdzone sposoby, lub jakieś niedrogie tabletki - cokolwiek! To prosiłabym o komentarz, ta sytuacja trwa już 3 miesiące i jestem tym zmęczona : )
byloibylo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 18:00   #2
tortownica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 110
Dot.: Poważny problem!

idź do lekarza, nie ma co zwlekać
__________________
http://katana2013.blogspot.com/
tortownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 19:25   #3
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Poważny problem!

Nie myśl narazie co i ile będzie kosztować tylko pędź do lekarza po diagnozę! Potem szukaj pomocy, najpierw musisz się dowiedzieć co Ci dolega!
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 20:08   #4
byloibylo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3
Dot.: Poważny problem!

Dziękuję wam za odpowiedzi , mam nadzieje , że to nic poważnego : )
byloibylo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 21:44   #5
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Poważny problem!

byloibylo na pewno biegnij do lekarza. Ja zastanawiam sie jeszcze nad jedna sprawa, jestes pewna ze na tej imprezie nikt niczego nie mogl wsypac ci do drinka. Bardzo powazne problemy zdrowotne mial moj kolega wlasnie po jakims narkotyku ktory ktos wsypal mu na imprezie do drinka. I dobrze ze trafil do lekarza ktorzy skojarzyl ten fakt ze wszystko zaczelo sie po tej imprezie. Obym sie mylila i twoje problemy zdrowotne nie byly zwiazane z imrezką
Napisz jak wrocic od lekarza, ciekawa jestes diagnozy (moze to poczatek luszczycy?)
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 20:22   #6
byloibylo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3
Dot.: Poważny problem!

Byłam dzisiaj u lekarza , i nie wiele musiałam opisywać z w.w objaw, lekarka podejrzewa , że po tej imprezie ( mając gorączke prawie 40 stopni ) mogłam przejść przez Szkarlatyne . Dostałam bure ( i teraz wiem, że słusznie! ) , że nie przyszłam z problemem już , gdy pojawił się problem ze schodzącą skóra na rękach , a nawet kiedy już miałam tę gorączke . W Piątek idę na badanie krwi , które ostatecznie potwierdzi co mi jest . Jestem zadowolona z tego , że będę miała te badania , ponieważ sprawdzą moje TSH i inne rzeczy , które miałam robione , gdy byłam bardzo małą dziewczynką : ) Pozdrawiam i dziękuję za pomoc : )
byloibylo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 20:52   #7
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Poważny problem!

super, tzn najwazniejsze ze masz diagnoze i wiesz jak to leczyc trzymam kcuki zeby wyniki krwi byly w porzadku
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:03.






© 2000 - 2025 Wizaz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jakiekolwiek aktywności, w szczególności: pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie, lub inne wykorzystywanie treści, danych lub informacji dostępnych w ramach niniejszego serwisu oraz wszystkich jego podstron, w szczególności w celu ich eksploracji, zmierzającej do tworzenia, rozwoju, modyfikacji i szkolenia systemów uczenia maszynowego, algorytmów lub sztucznej inteligencji Obowiązek uzyskania wyraźnej i jednoznacznej zgody wymagany jest bez względu sposób pobierania, zwielokrotniania, przechowywania lub innego wykorzystywania treści, danych lub informacji dostępnych w ramach niniejszego serwisu oraz wszystkich jego podstron, jak również bez względu na charakter tych treści, danych i informacji.

Powyższe nie dotyczy wyłącznie przypadków wykorzystywania treści, danych i informacji w celu umożliwienia i ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz umożliwienia pozycjonowania stron internetowych zawierających serwisy internetowe w ramach indeksowania wyników wyszukiwania wyszukiwarek internetowych

Więcej informacji znajdziesz tutaj.