Kino FRANCUSKIE - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-21, 23:49   #1
uhahana
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 681

Kino FRANCUSKIE


Nie jestem jakimś kinomanem, ale od jakiegoś czasu podobają mi się wszystkie filmy właśnie z Francji. Ofkors mistrza Luca Bessona np. Wielki Błękit [jeden z najlepszych filmów jakie widziałam], 36 [taki tytuł ], Yamakasi 1 i 2, Piąty element, Angel-i niestety jeszcze nie widziałam.
A poza tym jeden z moich ulubionych filmów Smak Życia 2. Ma różne recenzje, ale ja z reguły mam inne zdanie, niż krytycy, w ogóle to lubię takie mało znane, niszowe nawet filmy Chciałabym bardzo zobaczyć pierwszą część Smaku Życia, ale mieszkam w stutysięcznej dziurze niestety Może widziałyście/widzieliście?

Aaaaa, i nie mogę zapomnieć o kreskówkach Trio z Belleville - pełnometrażowy film animowany, raczej dla dorosłych, świetny. A muzyka tak samo fajna, mimo że języka francuskiego nie znam a równocześnie nie lubię. Byłam na nim w kinie, a jakoś ostatnio po północy leciał w TV. No i wieczorynka z Madelaine/Madllene

No i mimo dziurowatości mojego miasta, byłam raz na maratonie filmów tylko z tego kraju i trafiłam na coś, jedyne COŚ french, co mi się nie podobało. Pochwała Miłości? Jakoś tak. Nie wiem, o co chodziło, mam domysły, ale albo ja jestem zbyt głupia na to, albo to było daremne. Ani to film, ani reportaż, ani nic z czym spotkałam się wcześniej. Teraz wyczytałam, że te esej filmowy. Już nigdy nie obejżę żadnego eseju. Trwało może z godzinę, a w tym czasie prawie usnęłam z 10 razy. Straszne, ale to chyba wyjątek.

Lubię też francuskie reportaże Barrio19 na MTV i francuski manicure, heheh

A WY? Jakieś spostrzeżenia? Szukam właśnie teraz filmów wartych obejżenia, w końcu trzeba zacząć się ukulturalniać
__________________
'Choose a job. Choose a career. Choose a family, choose a fucking big television, choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose your friends. (...) Choose your future.
Choose life.
'


Edytowane przez uhahana
Czas edycji: 2006-07-23 o 12:50
uhahana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 00:09   #2
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Kino FRANCUSKIE

film kochany przeze mnie pasjami to 'osiem kobiet'. historia jest dla mnie niesamowita, trzymająca w napięciu i zaskakująca. do tego cudowna muzyk i moje ciągłe marzenie o ścieżce dźwiekowej (mojej siostry też! ). a do tego znane aktorki francuskiego kina. szczerze moge polecic ten film każdemu.
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 00:26   #3
*chinchilla*
Rozeznanie
 
Avatar *chinchilla*
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: fORbiDdEn pLanEt
Wiadomości: 629
GG do *chinchilla*
Dot.: Kino FRANCUSKIE

Ach, ja tez uwielbiam Luca Bessona!
szczegolnie jednak upodobalam sobie jego wszystkie 'taksowki'. wyyyypas
co zas sie tyczy kreskowek - nie moge zniesc Madelaine, za to Trio z Belleville po prostu wymiata (wow, ten pies i jego pociagowe zboczenie). no i jest film CUDOWNIE zrobiony (te statki o takich dluuuugich kadlubach!) mniam!
aha, lubie tez Amelie i A Very Long Engagement, chociaz Audrey Tautou moim zdaniem troche sie 'zeszmacila' grajac w takim shicie jakim jest 'Kod Leonarda Da Vinci'

pozadrawiam fanke Trio z Belleville, zazwyczaj ludzie nie maja pojecia co to wlasciwie jest
__________________
HoW HiGh? So HiGh ThAt I CaN KiSs ThE sKy!!!!


http://www.myspace.com/killahmouse
trynna be optimistic but have realized i really hate chips&fish nowadays. . . i'ma do somethin!!!!!!!!!!!!!!
*chinchilla* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 09:51   #4
olunias
Raczkowanie
 
Avatar olunias
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 393
GG do olunias
Dot.: Kino FRANCUSKIE

lubię kino francuskie-jest jakieś takie "subtelne" Z filmów które mogę polecić to wspomniane wcześniej"Osiem kobiet" (z rewelacyjną obsadą).Poza tym film "5x2" .Film opowiada historię pewnego małżeństwa pokazana w 5 scenach oglądanych od końca. Zaczyna sie od sceny w sądzie gdzie właśnie owa para sie rozwodzi...a kończy na ich poznaniu się.Cudowny film, daje naprawdę dużo do myslenia.Gdyby był nakręcony tradycyjnie prezentowąłby banalna historyjkę, ale poprzez prezentowanie scen od końca-jest naprawdę świetny.Polecam!!
__________________
lepiej spłonąć niz wyblaknąć..
olunias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 12:59   #5
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Kino FRANCUSKIE

Lubię kino francuskie. Nie jestem wielką miłośniczką, ale język i klimat zawsze wprawiają mnie w miły nastój. "8 kobiet", filmy z Audrey T. , filmy Jeanet'a, choć troszkę mroczne, cieszą "innością" i specyficzna atmosferą.
Ostatnio oglądałam "Miłość na żądanie" - ciekawy filmik, może nie wybitny, ale sympatyczny Lubię też "Marzycieli", choć to fillmik "mieszany" to ma francuski klimat.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 22:12   #6
uhahana
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 681
Dot.: Kino FRANCUSKIE

No to zaniedługo czeka mnie wycieczka do wypożyczalni, bonusowe dvd w moim pokoju jeszcze bardziej mnie do tego zmusza.
Postaram się znaleźć wszystkie, a przynajmniej większość filmów, o których była mowa. Bo mam taki specyficzny gust i jeżeli film nie mówi o osobach podobnych w różnych aspektach do mnie, a mimo wszystko zaciekawi mnie [klasyczny przykład - Wielki Błękit], to staje się jednym z ulubionych HA
A Trio z Belleville rzeczywiście bardzo lubię [i muzykę, szczególnie końcową piosenkę, którą nie wiem skąd wytrzasnąć, macie tytuł?] no i szukam kreskówek w podobnym stylu.

Dzięki za wszystkie sugestie i broń Boże niech ten wątek nie przestaje funkcjonować
__________________
'Choose a job. Choose a career. Choose a family, choose a fucking big television, choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose your friends. (...) Choose your future.
Choose life.
'

uhahana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 12:28   #7
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Kino FRANCUSKIE

Cytat:
Napisane przez et-ka
film kochany przeze mnie pasjami to 'osiem kobiet'. historia jest dla mnie niesamowita, trzymająca w napięciu i zaskakująca. do tego cudowna muzyk i moje ciągłe marzenie o ścieżce dźwiekowej (mojej siostry też! ). a do tego znane aktorki francuskiego kina. szczerze moge polecic ten film każdemu.
Popieram Film rewelacyjny, muzyka jeszcze lepsza, mam ją

Swoją drogą, ciekawe, jak wyglądała praca na planie filmowym, gdzie prawie same kobiety grały?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-03, 09:32   #8
malenstwo89
Raczkowanie
 
Avatar malenstwo89
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 259
Dot.: Kino FRANCUSKIE

z francuskich filmów to ja chyba tylko TAXI widziałam
oglądane w oryginalnej wersji językowej bardzo mi sie podobało i 1 i 2
__________________
jestem
w podtekście mieszkam gdzieś
w przenośni chowam się...
malenstwo89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 22:47   #9
black&white
Zadomowienie
 
Avatar black&white
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 647
Dot.: Kino FRANCUSKIE

z francuskich mój ulubiony to 8 kobiet
mam zamiar obejrzeć niedługo jeux d'enfantes (love me if you dare, miłość na żądanie), podobno przepiękne kino.
__________________
One moment on the lips, a lifetime on the hips!

było 90. jest 75. będzie 68.
black&white jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 05:25   #10
SztuczkaMagiczka
Rozeznanie
 
Avatar SztuczkaMagiczka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 547
Dot.: Kino FRANCUSKIE

A Amelia się liczy?:P

Ja mogę polecić, do pań o mocnych nerwach dramat "Nieodwracalne", ale jest to film brutalny, z bardzo brutalną sceną gwałtu. Mi się podobał, ale jak dla mnie straszny, zrobił na mnie duże wrażenie. Oryginalny tytuł to "Irreversible"

"Dziennikarz telewizji publicznej powiedział, że "publiczność nie chce oglądać takich filmów jak Nieodwracalne." Miał racje. Gaspar Noe pokazuje nam więcej niż chcemy zobaczyć i przeżyć w kinie. Raz na jakiś czas zdarzają się obrazy, które wykraczają poza to, na co jesteśmy gotowi idąc do kina. W Nieodwracalnym dotyka się Piekła, Zła i Tragedii w sposób bardziej bezlitosny i wstrząsający, niż jesteśmy do wstanie zaakceptować. Widz wychodzi z tego filmu zniszczony - wielu reaguje na dzieło Gaspara Noe agresją, oburzeniem, gniewem. Nieodwracalnego nie dałoby się oglądać, gdyby nie fakt, że trzeba je obejrzeć. "
__________________


SztuczkaMagiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 17:03   #11
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Kino FRANCUSKIE

Mój ulubiony częściowo-francuski film.
Najfajniej było oglądać go z TŻem dzień po powrocie z Paryża w zupełnie pustej sali.

Każdy z 20 wybitnych reżyserów z całego świata, którzy wzięli udział w tym projekcie, opowiada swoją krótką historię, rozgrywającą się w jednej z 20 dzielnic Paryża.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg t_screen128.jpg (26,5 KB, 21 załadowań)
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-22, 17:40   #12
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Kino FRANCUSKIE

"8 kobiet" oglądałam i chętnie obejrzałabym jeszcze raz
O "Amelii" nie muszę wspominać bo to film pewniak, z serii -który trzeba zobaczyć.
COś mnie kusi film zaproponowany przez Em
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 20:32   #13
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Kino FRANCUSKIE

Ja jak zwykle się wyłamię - mi "Amelia" kompletnie się nie podobała.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-27, 18:12   #14
black&white
Zadomowienie
 
Avatar black&white
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 647
Dot.: Kino FRANCUSKIE

ememesik - nie jesteś sama, mnie też 'amelia' się nie spodobała i dziwiłam się zachwytom nad tym filmem.
podobnie jak 'zakochany paryż', oprócz dosłownie jednej historii bodajże z Natalie Portman
__________________
One moment on the lips, a lifetime on the hips!

było 90. jest 75. będzie 68.
black&white jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-28, 12:57   #15
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Kino FRANCUSKIE

Cytat:
Napisane przez black&white Pokaż wiadomość
ememesik
emememsik
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-28, 15:15   #16
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Kino FRANCUSKIE

Na kinie francuskim dobrze się nie znam, ale robiłam ostatnio gazetkę ścienną na ten temat z okazji Tygodnia Kultury Francuskiej w szkole , także dowiedziałam się przy okazji czegoś nowego.

Interesują mnie filmy twórców Nowej Fali, tylko szkoda, że w naszej tv raczej są małe szanse na ich obejrzenie. Chociaż akurat dzisiaj na TVP Kultura jest niepowtarzalna okazja zobaczenia Jesiennej opowieści Rohmera - http://www.filmweb.pl/Jesienna+opowi...ie,Film,id=864 Mam nadzieję, że mi się uda obejrzeć ,zapowiada się interesująco.

Swojego czasu oglądałam też (właśnie na kulturze ) Pieniądz Bressona - http://www.filmweb.pl/Pieni%C4%85dz,...Film,id=111025
Niesamowity film, wywiera ogromne wrażenie. Surowy, ascetyczny (brak muzyki, tylko naturalne dźwięki!), głęboki. Polecam!
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-28, 16:18   #17
black&white
Zadomowienie
 
Avatar black&white
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 647
Dot.: Kino FRANCUSKIE

przepraszam, zjadłam literkę
__________________
One moment on the lips, a lifetime on the hips!

było 90. jest 75. będzie 68.
black&white jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-28, 18:38   #18
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Kino FRANCUSKIE

Cytat:
Napisane przez paula007 Pokaż wiadomość
Chociaż akurat dzisiaj na TVP Kultura jest niepowtarzalna okazja zobaczenia Jesiennej opowieści Rohmera - http://www.filmweb.pl/Jesienna+opowi...ie,Film,id=864 Mam nadzieję, że mi się uda obejrzeć ,zapowiada się interesująco.
Polecam Jesienną Opowieść- widziałam trzy- Wiosennej tylko nie.
Dla mnie własnie Jesienna jest najlepsza, pełna słońca- dzieje się w dolinie Rodanu, wczesną jesienią, wsród winnic, jak to u tego reżysera- dialogi, dialogi, zwykli ludzie, wcale nie młodzi i pękni, uroczy klimat, ma się wrażenie dotknięcia kawałeczka życia- takiego zwykłego, z ludzkimi zwyczajnymi zachowaniami, bez fajerwerków, za to z urodą zycia, melancholią, a z drugiej strony- nadzieją.

Polecam naprawdę
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-28, 21:27   #19
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Kino FRANCUSKIE

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Polecam Jesienną Opowieść- widziałam trzy- Wiosennej tylko nie.
Dla mnie własnie Jesienna jest najlepsza, pełna słońca- dzieje się w dolinie Rodanu, wczesną jesienią, wsród winnic, jak to u tego reżysera- dialogi, dialogi, zwykli ludzie, wcale nie młodzi i pękni, uroczy klimat, ma się wrażenie dotknięcia kawałeczka życia- takiego zwykłego, z ludzkimi zwyczajnymi zachowaniami, bez fajerwerków, za to z urodą zycia, melancholią, a z drugiej strony- nadzieją.

Polecam naprawdę
Obejrzałam i naprawdę jestem pod wrażeniem.
Urocza, ciepła i autentyczna opowieść wśród pięknych krajobrazów.
Świetny film.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-29, 08:46   #20
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Kino FRANCUSKIE

Polecam "Dziewczynę na moście"
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 10:24   #21
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Kino FRANCUSKIE

Podnoszę wątek.
(Jak ktoś jeszcze nie oglądał Le Dernier jour to raczej niech nie czyta ).

Wczoraj oglądałam Le Dernier jour i nie umiem jakoś 'przetrawić' końcówki filmu i zrozumieć co bohater miał na myśli. Cały wątek tajemnicy z przeszłości itd. rozumiem, ale na końcu Simon mówi coś w stylu (piszę z pamięci): 'Czy umarłem? Nie obchodzi mnie to. I tak wrócę za rok z moją matką. Wyruszymy w trasę autostradą i będziemy śpiewać piosenki.'
Próbowałyśmy jakoś to interpretować z koleżanką, ale jedyna hipoteza do jakiej doszłyśmy to ta, ze matka znowu jest w ciąży z tamtym mężczyzną i historia się powtórzy.
Może któraś z Was również to oglądała, i może mi to wytłumaczyć? Bo inaczej na końcówka chyba nie da mi spokoju.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 15:34   #22
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: Kino FRANCUSKIE

podnosze pytanie Kasi
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 17:55   #23
see
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 238
Dot.: Kino FRANCUSKIE

Ja też lubię francuskie kino .
Ostatnio oglądałam Pana od muzyki, ale mam wrażenie, że ten film nie był dokończony i tak nagle się urwał.
Polecam Angel-A, świetne zdjęcia. 8 kobiet widziałam już kilka razy, uwielbiam muzykę z tego filmu. Chciałam ostatnio iść do kina na Opowiedz mi o deszczu, ale ostatecznie nie poszłam i żałuję, chociaż czytałam, że film przeciętny.
Niedawno oglądałam Kod da Vinci, tylko dla widoków.
__________________
Money is the anthem of success
see jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 19:08   #24
sŁoNeCzKo :)
Raczkowanie
 
Avatar sŁoNeCzKo :)
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Słoneczny Balkon pod numerem 10
Wiadomości: 250
GG do sŁoNeCzKo :)
Dot.: Kino FRANCUSKIE

Kod da Vinci i Jedwab ^^ to ostatnie szczerze polecam jest bardzo....życiowy
__________________
Lepiej jest być kochaną niż kochać kogoś za mocno
sŁoNeCzKo :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 17:23   #25
aaa3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18
Dot.: Kino FRANCUSKIE

hell
aaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 14:39   #26
lalalilala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 288
Dot.: Kino FRANCUSKIE

Tre Metri Sopra II Cielo' (Trzy Metry Nad Niebem


Tylko ciebie chcę - Ho voglia di te

tyle ze to kino Włoskie... wiec wybaczcie ale właśnie jeśli chodzi o HELL... te filmy są u mnie na jednym poziomie warto zobaczyć
lalalilala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 17:50   #27
karolina09
Rozeznanie
 
Avatar karolina09
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 584
Dot.: Kino FRANCUSKIE

Jak dobrze, że wątek został odświeżony, uwielbiam kino francuskie! Począwszy od 'klasyków' tj. Robert Bresson, Jean-Luc Godard, czy François Truffaut, po twórców bardziej współczesnych, jak Erick Zonca, Christophe Barratier (szczególne pokłony za 'Pana od muzyki' oczywiście, ach ten Pepinot ) i wspomniani już Jean-Pierre Jeunet, czy François Ozon (szczególnie za '8 kobiet' i 'Basen'). Zachwycają mnie też późniejsze, wyprodukowane we Francji filmy Kieślowskiego.
'Paris, je t'aime' traktowałam raczej jako całkiem udany eksperyment - niektóre epizody naprawdę rewelacyjne, są też takie, które nie powinny w ogóle powstać, równowaga zachowana .
Od siebie dodałabym takie tytuły jak 'Jedwabna opowieść' - taka subtelniejsza wersja 'Juno' , 'Motyl i skafander', 'Niczego nie żałuję - Edith Piaf' no i klasyczne francuskie musicale - 'Parasolki z Cherbourga', czy 'Panienki z Rochefort' (obydwa z młodziutką Deneuve), jak i mniej klasyczne 'Piosenki o miłości'.
__________________
moje inspiracje

last.fm
karolina09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 13:39   #28
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Kino FRANCUSKIE

Jestem w trakcie nauki języka francuskiego w związku z tym mam pytanie do romanistek: jakie filmy polecałybyście osobie, która uczęszcza na podstawy tego języka? Chodzi mi o filmy gdzie ludzie będą mówili płynnie, wyraźnie, bez slangu, dialogi nie będą traktatami egzystencjalnymi, raczej będą teksty w stylu: ludzie poznają się na dworcu, spotykają się w kawiarni i gadają o banałach, wymieniają dzień dobry, jak się masz? Kumacie o co chodzi. W ten sposób uczyłam się angielskiego, myślę, że ta metoda sprawdzi się podczas nauki franc.

Mam na celowniku "Trzy kolory" Kieślowskiego i "Zakochany Paryż" (chyba po francusku będzie, nie jestem do końca pewna), wczoraj wkurzyłam się na film "Biała Afryka" - bełkot w krzyczącym tłumie raz na 15 min. filmu, nic nie rozumiałam, "Amelia" to trajkotanie narratora przez 75% filmu. "Niczego nie żałuję" obejrzę jeszcze parę razy.
Stare filmy jak najbardziej mile widziane. "Taxi" to nie kino dla mnie. Dzięki za wszelkiej maści sugestie
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 13:31   #29
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Kino FRANCUSKIE

Lubię filmy Kieslowskiego, ale jakoś nie zakwalifikowałabym ich do kina francuskiego, tylko dlatego, że powstały we Francji.

Ostatnio furorę zrobili "Nietykalni" może po nich pojawi się więcej francuskich filmów w naszych kinach. Teraz ma wchodzić nowy film z Jeanem Reno, "Faceci od kuchni". Film jest o gotowaniu, wygląda całkiem apetycznie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 10:24   #30
altai
Rozeznanie
 
Avatar altai
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kioto
Wiadomości: 745
Dot.: Kino FRANCUSKIE

Lubię kino francuskie ma swój niepowtarzalny klimat!

Ostatnio widziałam parę filmów, które zdecydowanie polecam:

Nic do oclenia - rewelacyjna komedia

Jeszcze dalej niż północ - genialna komedia o urzędniku pocztowym

Niczego nie żałuję - pełna rozmachu produkcja prezentująca życie Edith Piaf

Motyl i skafander - film oparty na faktach, historia red. naczelnego Elle

W kinach jeszcze zapewne leci ostatni francuski hit, komedia: Nietykalni. Warto zobaczyć!
__________________
Niczego nie należy pozostawiać przypadkowi. Niczego nie pomijać. Należy uwzględniać sprzeczne informacje. Nie spieszyć się z wyciąganiem wniosków.
altai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:34.