Czy szynka i ser z biedronki mogą powodować trądzik ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-24, 23:31   #1
Junxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8

Czy szynka i ser z biedronki mogą powodować trądzik ?


Witam. Pewnie pytanie trochę głupie. Ale zastanawiam się. Kupuję w biedronce szynke,ser,salami. I wiadomo , że to nie jest w pełni prawdziwa szynka tylko jest tam trochę tej chemii. Czy te produkty mogą powodować trądzik ?. Mam 15 lat
Junxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 09:24   #2
tosiajola
Rozeznanie
 
Avatar tosiajola
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 573
Dot.: Czy szynka i ser z biedronki mogą powodować trądzik ?

Trochę chemii to chyba mało powiedziane.
Rozumiem, ze jakieś problemy z trądzikiemjuż masz?
Ja bym polecała odstawić to coś, nawet nie ze względu na problemy z cerą.
__________________
A z kolei najnieszczęśliwsze życie
ma swoje słoneczne godziny i swoje ubożuchne kwiatki szczęśliwości,
rozsiane wśród piasku i kamieni.

Hermann Hesse



Edytowane przez tosiajola
Czas edycji: 2015-02-25 o 09:25
tosiajola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 10:29   #3
Junxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8
Dot.: Czy szynka i ser z biedronki mogą powodować trądzik ?

Tak mam już problemy ale nie są one bardzo duże. Na czole troszeczkę , i na polikach, na polikach głównie słabo widoczne zaskórniki. Muszę się wybrać do dermatologa. Bo Acne derm mam miesiąc prawie stosuje i chyba nic heh.
Junxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 19:59   #4
Papillon Noir
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 19
Dot.: Czy szynka i ser z biedronki mogą powodować trądzik ?

Jeśli "trochę chemii" przeszkadza twojej skórze, to sugeruje od razu przejście na fotosyntezę, bo dzisiaj to co nie kupisz, to wszędzie estry glicerolu, aminokwasy endogenne, ryboza, alkohole, ketozy- sama chemia!


Jeśli ktoś ma odporność na sarkazm- IMHO to mało prawdopodobne.

Edytowane przez Papillon Noir
Czas edycji: 2015-02-25 o 20:00
Papillon Noir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 03:32   #5
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Czy szynka i ser z biedronki mogą powodować trądzik ?

Cytat:
Napisane przez Junxx Pokaż wiadomość
Witam. Pewnie pytanie trochę głupie. Ale zastanawiam się. Kupuję w biedronce szynke,ser,salami. I wiadomo , że to nie jest w pełni prawdziwa szynka tylko jest tam trochę tej chemii. Czy te produkty mogą powodować trądzik ?. Mam 15 lat
Bez przesady, wszędzie znajdziesz chemię, ludzie żywią się w marketach i nie mają z reguły trądziku. Jeśli martwisz się to przejdź na żywność całkiem ekologiczną, ale czy to jest w ogóle w naszych czasach możliwe?

Odwiedź dermatologa przede wszystkim. I odżywiaj się zdrowo w miarę możliwości, ale bez obsesji. Z wymienionych produktów w pierwszej kolejności odstawiłabym salami, ale nie ze względu na trądzik.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 14:19   #6
Agatha2003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 186
Dot.: Czy szynka i ser z biedronki mogą powodować trądzik ?

Może tutaj kogoś urażę, ale aż mi się pojawił uśmiech na twarzy po przeczytaniu posta autora. 15 lat to dla niektórych jeszcze nadal wiek dorastania więc trądzik można by powiedzieć jest normą. Co innego jak są gule, jeden na drugim, do tego zaczerwieniona twarz. Żyjemy w pośpiechu, jemy co popadnie, sklepy typu biedronka, żabka, kaufland, itd przebijają się cenowo.
Junxx, w Twoim wieku nie miałam idealnej skóry, też pojawił sie tradzik na czole, policzkach, wokół ust, wągry na nosie- chciałam się tego pozbyć to poszłam do dermatologa- ten się tylko uśmiechnął i powiedział, że nie ma co leczyć, że dużo osób chciałoby mieć taką twarz jak ja. Jak za 8-10 lat wyskoczą Ci gule wszędzie to wtedy zacznij się martwić. Pozdrawiam
Agatha2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-27 15:19:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:54.






© 2000 - 2025 Wizaz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jakiekolwiek aktywności, w szczególności: pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie, lub inne wykorzystywanie treści, danych lub informacji dostępnych w ramach niniejszego serwisu oraz wszystkich jego podstron, w szczególności w celu ich eksploracji, zmierzającej do tworzenia, rozwoju, modyfikacji i szkolenia systemów uczenia maszynowego, algorytmów lub sztucznej inteligencji Obowiązek uzyskania wyraźnej i jednoznacznej zgody wymagany jest bez względu sposób pobierania, zwielokrotniania, przechowywania lub innego wykorzystywania treści, danych lub informacji dostępnych w ramach niniejszego serwisu oraz wszystkich jego podstron, jak również bez względu na charakter tych treści, danych i informacji.

Powyższe nie dotyczy wyłącznie przypadków wykorzystywania treści, danych i informacji w celu umożliwienia i ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz umożliwienia pozycjonowania stron internetowych zawierających serwisy internetowe w ramach indeksowania wyników wyszukiwania wyszukiwarek internetowych

Więcej informacji znajdziesz tutaj.