Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :) - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: co zrobić by włosy znów były ładne,nie zniszcone?
używać odpowiedniego szamponu 78 3,86%
częściej myć 10 0,49%
stosować różnego rodzaju odżywki 1 413 69,85%
domowe sposoby 522 25,80%
Głosujący: 2023. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-11, 21:26   #4171
pszczolka87
Zadomowienie
 
Avatar pszczolka87
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 380
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Hej dziewczyny! Jakies 2 tyg temu zaczęłam swoją przygode z pielęgnacją włosów.. Mam włosy farbowane na blond, mniej więcej do łopatki, nigdy nie udało mi się aż tak zapuścić włosów i jestem bardzo dumna z ich długości.. Ale zauważyłam, że im są dłuższe tym gorzej wyglądają.. Jak nafaszerowałam je chemią, podniosłam u nasady susząc na grubą szczotkę, nabłyszczyłam silikonowym świństwem i wyprostowałam wyglądały całkiem całkiem, ale dzięki takim zabiegom robiło się ich coraz mniej.. Tak więc od dwóch tygodni olejuję włosy przed każdym myciem, jak na razie próbowałam oleju kokosowego i lnianego, myję włosy metodą OMO, używam odżywek bez silikonów (głównie Alterra, szampon też tej serii) , 2 razy w tyg nakładam maskę, używam odżywek Joanny bez spłukiwania i silikonowe serum jedynie na końcówki... ale mam pewnien problem, nie wiem co zrobić aby włosy się ie puszyły.. czy są jakieś naturalne preparaty których można do tego użyć?
__________________
Marcinek jest już z nami!!!
http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5emyht23vm.png
[U]
pszczolka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 21:46   #4172
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Silikony mogą obciążać, ale nie nazwałabym ich świństwem Prawda jest taka, że u wielu osób istnieje potrzeba stosowania kosmetyków powłokotwórczych, a silikony i tym podobne substancje są często lżejsze od olejów roślinnych. Oczywiście, jak chcesz, możesz nie stosować silikonów i innych sztucznych substancji powłokotwórczych, ale niekoniecznie włosom zniszczonym to wyjdzie na dobre.

Olej kokosowy może powodować puszenie się włosów (u niektórych), lniany z kolei może wysuszać (ale nie musi). Radzę uważnie obserwować włosy Odżywki Joanna Naturia też niekoniecznie muszą dobrze wpływać na włosy Mają one bowiem dość wysoko w składzie alkohol izopropylowy, a on może mocno wysuszyć (jest mocniejszy, niż denat). Może on też powodować puszenie się włosów, jak to alkohol, który odparowuje z włosa.

Ciężko Ci coś polecić na puszenie bo nie wiem, co jest jego przyczyną. Ja polecam zabiegi nawilżające: siemię lniane, miód, aloes, glicerynę, pantenol (ale w produktach do spłukiwania najlepiej). Włosy o odpowiednim nawilżeniu nie powinny się puszyć. No ale żeby zobaczyć efekty potrzeba cierpliwości
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 14:55   #4173
whimsy
Przyczajenie
 
Avatar whimsy
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 8
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Hej, chciałam was zapytać o radę. Czy można naturalnie i najlepiej domowymi sposobami sprawić, ze włosy staną się bardziej proste i wygładzone? Dopiero zapuszczam włosy, ale było mocno wycieniowane i są przez to różnej długości. Mam proste włosy, ale moja czupryna jest niesforna i krótsze pasemka się wywijają, odstają od reszty i wyglądają jak miotełka. Nie chcę używać prostownicy, bo nie służyła moim włosom i zanim zaczęłam dbać o to co mam na głowie moje włosy były suche i łamliwe. Zrezygnowałam z silikonów i stosuję płukanki z pokrzywy i różne wcierki, metodę OMO, a przed myciem obowiązkowo olejowanie. Jestem zadowolona z efektów pielęgnacji, bo fryzurka stała się nawilżona i nie przypominają dawnego siana, ale te pojedyńcze włoski odstające w każdą możliwą stronę trochę mnie wkurzają
whimsy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 17:05   #4174
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

whimsy, płukanka z szałwii wygładza włosy.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 06:59   #4175
ania smerfetka
Raczkowanie
 
Avatar ania smerfetka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 325
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Płukanka z octu też.
__________________
Piłam pokrzywę i drożdże.
Olejuję włosy od 30.08.2011
Stosuję pielęgnację a'la CG, choć jestem SG
Owsiankę jem regularnie od 10.10.2011
Od zawsze się ODCHUDZAM
ania smerfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 07:32   #4176
sweetleady1989
Raczkowanie
 
Avatar sweetleady1989
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 30
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez whimsy Pokaż wiadomość
Hej, chciałam was zapytać o radę. Czy można naturalnie i najlepiej domowymi sposobami sprawić, ze włosy staną się bardziej proste i wygładzone? Dopiero zapuszczam włosy, ale było mocno wycieniowane i są przez to różnej długości. Mam proste włosy, ale moja czupryna jest niesforna i krótsze pasemka się wywijają, odstają od reszty i wyglądają jak miotełka. Nie chcę używać prostownicy, bo nie służyła moim włosom i zanim zaczęłam dbać o to co mam na głowie moje włosy były suche i łamliwe. Zrezygnowałam z silikonów i stosuję płukanki z pokrzywy i różne wcierki, metodę OMO, a przed myciem obowiązkowo olejowanie. Jestem zadowolona z efektów pielęgnacji, bo fryzurka stała się nawilżona i nie przypominają dawnego siana, ale te pojedyńcze włoski odstające w każdą możliwą stronę trochę mnie wkurzają

możesz napisać w jaki sposób i jakimi kosmetykami dokładnie dbasz o włosy
sweetleady1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 08:47   #4177
whimsy
Przyczajenie
 
Avatar whimsy
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 8
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Chatul, ania smerfetka - dziękuję za odpowiedź muszę spróbować i mam nadzieję że przez ten ocet ludzie nie zaczną mnie unikać

sweetleady1989 - aktualnie szampon Babydream, maskę Biowax Lbiotica do włosów słabych, olej kokosowy i Alterrę z granatem, odżywkę wygładzającą Isany, w skalp wcieram Jantar, piję pokrzywę i przepłukuję ją włosy.
whimsy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-13, 13:51   #4178
friable
Raczkowanie
 
Avatar friable
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 432
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Olej kokosowy może powodować puszenie się włosów (u niektórych), lniany z kolei może wysuszać (ale nie musi). Radzę uważnie obserwować włosy Odżywki Joanna Naturia też niekoniecznie muszą dobrze wpływać na włosy Mają one bowiem dość wysoko w składzie alkohol izopropylowy, a on może mocno wysuszyć (jest mocniejszy, niż denat). Może on też powodować puszenie się włosów, jak to alkohol, który odparowuje z włosa.
Bardzo dobrze że to napisałaś! Używam tych odżywek od jakiegoś czasu, i zauważyłam że włosy mam w gorszym stanie. Ale doszłam do (błędnego) wniosku, że to niemożliwe żeby to było od odżywki i gdzie indziej szukałam winowajcy. W takim razie wymęczę to, co mi zostało i przerzucę się na coś innego. W odżywce Joanny miód i mleko również występuje ten skladnik, więc nie wiem co kupić. Może polecisz jakąś b/s (najlepiej bez silikonów)?
friable jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 17:16   #4179
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez friable Pokaż wiadomość
Bardzo dobrze że to napisałaś! Używam tych odżywek od jakiegoś czasu, i zauważyłam że włosy mam w gorszym stanie. Ale doszłam do (błędnego) wniosku, że to niemożliwe żeby to było od odżywki i gdzie indziej szukałam winowajcy. W takim razie wymęczę to, co mi zostało i przerzucę się na coś innego. W odżywce Joanny miód i mleko również występuje ten skladnik, więc nie wiem co kupić. Może polecisz jakąś b/s (najlepiej bez silikonów)?
Bez silikonów to tak średnio, bo ja uwielbiam odżywki w spreju Gliss Kur. Ale może warto by było nakładać jakąś odżywkę d/s, lekko rozrzedzić ją wodą i po nałożeniu nie spłukiwać? Tak swoją drogą, ja ostatnio kupiłam fajną odżyweczkę Ziai z jedwabiem (biała buteleczka z atomizerem). Jedwab faktycznie na trzecim miejscu w składzie, dalej pantenol. Ale martwi mnie to, że na drugim miejscu w składzie znajduje się betaina kokamidocośtamcośtam A to detergent jest, słabszy niż SLES, ale jednak. No i nie wiem, używam jej z jakąś taką obawą

Co do odżywek bez silikonów itp. może warto zajrzeć na podforum kręconowłosych?
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 17:26   #4180
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Bez silikonów to tak średnio, bo ja uwielbiam odżywki w spreju Gliss Kur. Ale może warto by było nakładać jakąś odżywkę d/s, lekko rozrzedzić ją wodą i po nałożeniu nie spłukiwać? Tak swoją drogą, ja ostatnio kupiłam fajną odżyweczkę Ziai z jedwabiem (biała buteleczka z atomizerem). Jedwab faktycznie na trzecim miejscu w składzie, dalej pantenol. Ale martwi mnie to, że na drugim miejscu w składzie znajduje się betaina kokamidocośtamcośtam A to detergent jest, słabszy niż SLES, ale jednak. No i nie wiem, używam jej z jakąś taką obawą

Co do odżywek bez silikonów itp. może warto zajrzeć na podforum kręconowłosych?
Ja czasami Garnier z avocado i karite używam jako b/s i dobrze się sprawuje
Chyba tej emulsji Glorii można też tak używać
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 01:39   #4181
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez whimsy Pokaż wiadomość
muszę spróbować i mam nadzieję że przez ten ocet ludzie nie zaczną mnie unikać
Zapach octu bardzo szybko wyparowuje . Nikt nie poczuje .
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-16, 21:51   #4182
sweetleady1989
Raczkowanie
 
Avatar sweetleady1989
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 30
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

który olejek kokosowy jest skuteczniejszy z vatika czy o;ej kokosowy ekologiczny czy oprócz kokosowego jeszcze jakiś olejek potrzebny




znalazłam odżywkę do włosów olej oliwekpis i skład

BH HERB CLUB Delikatna odżywka do wszystkich rodzajów włosów odbudowuje i dostarcza re hydratacji włosom dodając im objętości, połysku i pozostawia je jedwabiście miękkie co sprawia że rozczesują się z łatwością. Conditioner zawiera ekstrakty z drzewa sandałowego bogatego w składniki zapachowe, w tym zioła wakan, kokosa, oliwę i oleje jojoba, witaminy E, aminokwasy jedwabiu z zapachem drzewa sandałowego i lotosu. Ziołowe ekstrakty Wakan zawierają cztery główne składniki; liść loquat, korzeń lukrecji, Sophora i Swertia. Olej kokosowy uzupełnia wilgoć i nadaje połysk włosom, a olej z oliwek odżywia, poprawia wytrzymałość i elastyczność włosów, wynikających z zabiegów chemicznych. Olej jojoba zapobiega łamaniu i matowieniu włosów, działa jak octan witaminy E zabiegający starzeniu się ożywiając jednocześnie mieszki włosowe. Aminokwasy jedwabiu pobudzają włosy, które stają się bardziej miękkie i grubsze.

Edytowane przez sweetleady1989
Czas edycji: 2012-03-16 o 22:39
sweetleady1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 02:46   #4183
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez sweetleady1989 Pokaż wiadomość
czy oprócz kokosowego jeszcze jakiś olejek potrzebny
Zależy do czego .
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=593364


Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 16:49   #4184
sweetleady1989
Raczkowanie
 
Avatar sweetleady1989
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 30
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez sweetleady1989 Pokaż wiadomość
który olejek kokosowy jest skuteczniejszy z vatika czy o;ej kokosowy ekologiczny czy oprócz kokosowego jeszcze jakiś olejek potrzebny




znalazłam odżywkę do włosów olej oliwekpis i skład

BH HERB CLUB Delikatna odżywka do wszystkich rodzajów włosów odbudowuje i dostarcza re hydratacji włosom dodając im objętości, połysku i pozostawia je jedwabiście miękkie co sprawia że rozczesują się z łatwością. Conditioner zawiera ekstrakty z drzewa sandałowego bogatego w składniki zapachowe, w tym zioła wakan, kokosa, oliwę i oleje jojoba, witaminy E, aminokwasy jedwabiu z zapachem drzewa sandałowego i lotosu. Ziołowe ekstrakty Wakan zawierają cztery główne składniki; liść loquat, korzeń lukrecji, Sophora i Swertia. Olej kokosowy uzupełnia wilgoć i nadaje połysk włosom, a olej z oliwek odżywia, poprawia wytrzymałość i elastyczność włosów, wynikających z zabiegów chemicznych. Olej jojoba zapobiega łamaniu i matowieniu włosów, działa jak octan witaminy E zabiegający starzeniu się ożywiając jednocześnie mieszki włosowe. Aminokwasy jedwabiu pobudzają włosy, które stają się bardziej miękkie i grubsze.
miał ktoś taką odzywkę
sweetleady1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 19:32   #4185
imwk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 13
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Witam
Jestem tutaj nowa także proszę o wyrozumiałość jeśli zamieściłam post w nieodpowiednim miejscu. Początki są trudne a forum wydaje się być stumilowym lasem, przez którego przejście wymaga czasu i wytrwałości by ogarnąć temat.

Opiszę może w czym problem, Mam suche włosy, rozdwojone a raczej podwójnie rozdwojone końce, włosy są różnej długości, nie mają jednego poziomu, jest to efekt łamania, ponadto ostatnio wypada ich coraz więcej.

Jak wygląda moja pielęgnacja i ogólnie historia włosowa?
Jakieś 4 late temu miałam zrobioną trwałą i farbowane (pierwsze i ostatnie). Od tamtego czasu, nie robiłam żadnych zabiegów na włosach, nie suszę włosów suszarką, nie używam prostownicy, nie farbuję.

Od 2 lat używam szamponu i odżywki do włosów z włoskiej firmy Athena's seria L'erboristica - siemie lniane i masło kartie.
To właściwie tyle. Nie używam lakierów, żelów czy innych specyfików do stylizacji włosów.

Chcę aby moje włosy były zdrowe. Nie wiem jak ocenić ich stan. Są zniszczone ale czy aż tak bardzo, żeby je ścinać i zaczynać od nowa? Są do bioder ale nie są równe.

Czy koś może ocenić skład tego mojego szamponu? Gdzie mogę o to poprosić ?
imwk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 20:45   #4186
enka999
Zadomowienie
 
Avatar enka999
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 942
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez imwk Pokaż wiadomość
Witam
Jestem tutaj nowa także proszę o wyrozumiałość jeśli zamieściłam post w nieodpowiednim miejscu. Początki są trudne a forum wydaje się być stumilowym lasem, przez którego przejście wymaga czasu i wytrwałości by ogarnąć temat.

Opiszę może w czym problem, Mam suche włosy, rozdwojone a raczej podwójnie rozdwojone końce, włosy są różnej długości, nie mają jednego poziomu, jest to efekt łamania, ponadto ostatnio wypada ich coraz więcej.

Jak wygląda moja pielęgnacja i ogólnie historia włosowa?
Jakieś 4 late temu miałam zrobioną trwałą i farbowane (pierwsze i ostatnie). Od tamtego czasu, nie robiłam żadnych zabiegów na włosach, nie suszę włosów suszarką, nie używam prostownicy, nie farbuję.

Od 2 lat używam szamponu i odżywki do włosów z włoskiej firmy Athena's seria L'erboristica - siemie lniane i masło kartie.
To właściwie tyle. Nie używam lakierów, żelów czy innych specyfików do stylizacji włosów.

Chcę aby moje włosy były zdrowe. Nie wiem jak ocenić ich stan. Są zniszczone ale czy aż tak bardzo, żeby je ścinać i zaczynać od nowa? Są do bioder ale nie są równe.

Czy koś może ocenić skład tego mojego szamponu? Gdzie mogę o to poprosić ?
ja na Twoim miejscu bym ścięła. Jeżeli masz bardzo rozdwojone końcówki to inaczej niż przez podcięcie ich nie uratujesz. Zrównałabym tez cieniowanie i do pielęgnacji dorzuciła maski regenerujące
__________________
from skinny to fit

Włosomaniaczka

enka999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 20:53   #4187
imwk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 13
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez enka999 Pokaż wiadomość
ja na Twoim miejscu bym ścięła. Jeżeli masz bardzo rozdwojone końcówki to inaczej niż przez podcięcie ich nie uratujesz. Zrównałabym tez cieniowanie i do pielęgnacji dorzuciła maski regenerujące
No jakoś nie tak strasznie są rozdwojone ale mnie to bardzo przeszkadza bo jest to widoczne. Ściąć na krótko ?
imwk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 20:56   #4188
enka999
Zadomowienie
 
Avatar enka999
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 942
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez imwk Pokaż wiadomość
No jakoś nie tak strasznie są rozdwojone ale mnie to bardzo przeszkadza bo jest to widoczne. Ściąć na krótko ?
hmm ja bym wyrównała do linii gdzie są najkrótsze cieniowane wiesz, ja wychodzę z założenia, że lepiej mieć krótkie włosy, ale zdrowe niż długie ale zniszczone... a co do pielęgnacji to polecam też olejowanie włosów- potrafi zdziałać cuda
__________________
from skinny to fit

Włosomaniaczka

enka999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 21:11   #4189
imwk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 13
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez enka999 Pokaż wiadomość
hmm ja bym wyrównała do linii gdzie są najkrótsze cieniowane wiesz, ja wychodzę z założenia, że lepiej mieć krótkie włosy, ale zdrowe niż długie ale zniszczone... a co do pielęgnacji to polecam też olejowanie włosów- potrafi zdziałać cuda
One nie są cieniowane, one mają naturalnie rożną długość jedne są dłuższe, krótsze i w całości tworzą czuprynę do bioder. Ale chyba trzeba będzie przyciąć do łopatek.

Gdzie mogę napisać skład szamponu, żeby ktoś wtajemniczony ocenił czy jest on dobry czy nie ?
imwk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-22, 21:20   #4190
enka999
Zadomowienie
 
Avatar enka999
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 942
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez imwk Pokaż wiadomość
One nie są cieniowane, one mają naturalnie rożną długość jedne są dłuższe, krótsze i w całości tworzą czuprynę do bioder. Ale chyba trzeba będzie przyciąć do łopatek.

Gdzie mogę napisać skład szamponu, żeby ktoś wtajemniczony ocenił czy jest on dobry czy nie ?
ahh, a ja Cię od razu posądzam o cieniowanie mam znajomą, która też zawsze miała różną długość włosów, ale niedawno ścięła do tych które były najkrótsze i teraz bardzo fajnie to wygląda

a co do składów to może tu Ci dziewczyny pomogą: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=246757
__________________
from skinny to fit

Włosomaniaczka

enka999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-23, 09:10   #4191
astra85
Zakorzenienie
 
Avatar astra85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 812
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

witam
Musze tu napisac o swoich kłaczkach i prosic o pomoc. Moje włosy sa cienkie,delikatne,proste, farbowane od dawna na blond. Bardzo o nie dbam ,a mimo to ostatnio stały sie strasznie suche. Po myciu jest ok,ale po kilkunastu godzinach juz znowu sa stasznie suche. Nie sa zniszczone ,ale suche.
Moja pielgnacja:
-mycie: szampony ziołowe,proste bez silikonow,myje skalp a spływajaca piana długosc
-olej łopainowy lub Alterra avocado i granat przed kazdym myciem na pare godzin
-maska: Tołpa, Kallos Latte, , Loreal Solar Sublime, Loreal Absolut Repair, Bioetika aloesowo-kokosowa
-odzywki: Nivea Long Repair, Ziaja witamina, Bingo mleczko jedwabne
-na koncowki Kerastase elixir.
Biore Vitapil i tran.
Co zrobic aby moje włosy były nawilzone od mycia do mycia?

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Do masek/odzywek dodaje pare kropel keratyny hydrolizowanej. Próbowałam dodawac tez miód ,ale mi jeszcze bardziej wysuszał.Włosow nie prostuje i nie susze suszarka.
astra85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-23, 11:26   #4192
sweetleady1989
Raczkowanie
 
Avatar sweetleady1989
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 30
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

w zestawie moich kosmetyków znajdują się takie rzeczy
-balsam nawilżająco regenerujący do włosów suchych i zniszczonych 2 razy użyty prawie cały jest
-ziaja odżywka intensywna odbudowa do włosów zniszczonych cała
-garnie szampon wzmacniający włosy bardzo suche przesuszone zniszczone z 3 olejkami:z oliwek,awokado i karate
-Mrs poters nowy
-ziaja szampon intensywna odbudowa raz użyte
-henna wax z napisami brązowymi
-naturia szampon z lnem i rumiankiem do włosów zniszczonych po trwałej ondulacji lub rozjaśnianiu
-serum chroniące włosy przed wysoką temp idealne do prostowania raz użyte -marion płyn prostujący włosy świetny

-nafta kosmetyczna z wit a+e nowa
-avon advance technique daily shine nowe
-nivea odżywka prostująca włosy połowa została
-eva naturia czarna rzepa
-gloria maska do włosów suchych i zniszczonych
-garnier do włosów suchych i zniszczonych
-olejek kokosowy (czekam aż przyjdzie z allegro)

mam prośbę czy mógłby mi ktoś pomóc ułożyć plan regeneracji włosów z moich kosmetyków czy one się nadają czy lepiej je wyrzucić jestem wdziez

Edytowane przez sweetleady1989
Czas edycji: 2012-03-23 o 11:28
sweetleady1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-24, 09:35   #4193
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez astra85 Pokaż wiadomość
witam
Musze tu napisac o swoich kłaczkach i prosic o pomoc. Moje włosy sa cienkie,delikatne,proste, farbowane od dawna na blond. Bardzo o nie dbam ,a mimo to ostatnio stały sie strasznie suche. Po myciu jest ok,ale po kilkunastu godzinach juz znowu sa stasznie suche. Nie sa zniszczone ,ale suche.
Moja pielgnacja:
-mycie: szampony ziołowe,proste bez silikonow,myje skalp a spływajaca piana długosc
-olej łopainowy lub Alterra avocado i granat przed kazdym myciem na pare godzin
-maska: Tołpa, Kallos Latte, , Loreal Solar Sublime, Loreal Absolut Repair, Bioetika aloesowo-kokosowa
-odzywki: Nivea Long Repair, Ziaja witamina, Bingo mleczko jedwabne
-na koncowki Kerastase elixir.
Biore Vitapil i tran.
Co zrobic aby moje włosy były nawilzone od mycia do mycia?

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Do masek/odzywek dodaje pare kropel keratyny hydrolizowanej. Próbowałam dodawac tez miód ,ale mi jeszcze bardziej wysuszał.Włosow nie prostuje i nie susze suszarka.
Proteiny, niektóre włosy ich nie lubią. Można też włosy przekarmić nimi.
Może puszyć włosy.
A używasz produktów z sylikonami, które nabudowują się na włosach. Raz na jakiś czas należałoby te substancje powłokotwórcze zmyć z włosów SLeS-em.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-24, 09:40   #4194
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Kiedyś na olejowym, któraś z dziewczyn pisała, że w Kallosie protein jest tyle, co kot napłakał, na pewno nie ilość, która szkodzi włosom
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-24, 16:34   #4195
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez astra85 Pokaż wiadomość
witam
Musze tu napisac o swoich kłaczkach i prosic o pomoc. Moje włosy sa cienkie,delikatne,proste, farbowane od dawna na blond. Bardzo o nie dbam ,a mimo to ostatnio stały sie strasznie suche. Po myciu jest ok,ale po kilkunastu godzinach juz znowu sa stasznie suche. Nie sa zniszczone ,ale suche.
Moja pielgnacja:
-mycie: szampony ziołowe,proste bez silikonow,myje skalp a spływajaca piana długosc
-olej łopainowy lub Alterra avocado i granat przed kazdym myciem na pare godzin
-maska: Tołpa, Kallos Latte, , Loreal Solar Sublime, Loreal Absolut Repair, Bioetika aloesowo-kokosowa
-odzywki: Nivea Long Repair, Ziaja witamina, Bingo mleczko jedwabne
-na koncowki Kerastase elixir.
Biore Vitapil i tran.
Co zrobic aby moje włosy były nawilzone od mycia do mycia?

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Do masek/odzywek dodaje pare kropel keratyny hydrolizowanej. Próbowałam dodawac tez miód ,ale mi jeszcze bardziej wysuszał.Włosow nie prostuje i nie susze suszarka.
blond rozjasniane czasem tak maja ze sa suche
pozatym suche moga byc od niewlasciwej pielegnacji ale nie kosmetykami a np zabiegami ..czy twoje wlosy przypadkiem nie maja tendencji do falowania , krecenia ,a ty je czeszesz?
ciekawe jaki sklad ma ten elixir z kerastase czy nie zawiera alkoholu denat w skladzie?
mi czasami pomaga nalozenie na grubo oleju na wlosy (od ucha w dol) na cala noc
pozatym teraz nie klade juz niczego innego na koncowki jak wit a+e i sa o niebooo lepsze

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Cytat:
Napisane przez imwk Pokaż wiadomość
Witam
Jestem tutaj nowa także proszę o wyrozumiałość jeśli zamieściłam post w nieodpowiednim miejscu. Początki są trudne a forum wydaje się być stumilowym lasem, przez którego przejście wymaga czasu i wytrwałości by ogarnąć temat.

Opiszę może w czym problem, Mam suche włosy, rozdwojone a raczej podwójnie rozdwojone końce, włosy są różnej długości, nie mają jednego poziomu, jest to efekt łamania, ponadto ostatnio wypada ich coraz więcej.

Jak wygląda moja pielęgnacja i ogólnie historia włosowa?
Jakieś 4 late temu miałam zrobioną trwałą i farbowane (pierwsze i ostatnie). Od tamtego czasu, nie robiłam żadnych zabiegów na włosach, nie suszę włosów suszarką, nie używam prostownicy, nie farbuję.

Od 2 lat używam szamponu i odżywki do włosów z włoskiej firmy Athena's seria L'erboristica - siemie lniane i masło kartie.
To właściwie tyle. Nie używam lakierów, żelów czy innych specyfików do stylizacji włosów.

Chcę aby moje włosy były zdrowe. Nie wiem jak ocenić ich stan. Są zniszczone ale czy aż tak bardzo, żeby je ścinać i zaczynać od nowa? Są do bioder ale nie są równe.

Czy koś może ocenić skład tego mojego szamponu? Gdzie mogę o to poprosić ?
ciekawe jak skladowo wypadaja te twoje kosmetyki do wlosow moze powinnas zaczac tez olejowac i nakladac odzywke bs (bez splukiwania)
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-24, 20:30   #4196
astra85
Zakorzenienie
 
Avatar astra85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 812
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
blond rozjasniane czasem tak maja ze sa suche
pozatym suche moga byc od niewlasciwej pielegnacji ale nie kosmetykami a np zabiegami ..czy twoje wlosy przypadkiem nie maja tendencji do falowania , krecenia ,a ty je czeszesz?
ciekawe jaki sklad ma ten elixir z kerastase czy nie zawiera alkoholu denat w skladzie?
mi czasami pomaga nalozenie na grubo oleju na wlosy (od ucha w dol) na cala noc
pozatym teraz nie klade juz niczego innego na koncowki jak wit a+e i sa o niebooo lepsze
włosy mi nie faluja ani tym bardziej nie krecą sie. Próbowałam metod CG bo chciałam fale ale nic nie udało sie wycisnac
Ten eliksir Kerastase nie ma alkoholu ma całkiem fajny skład jak na serum-ma cykliczny silikon i rozne olejki :arganowy,kukurydziany,ka meliowy.
Nie wiem czemu moje włosy tak szybko traca nawilzenie po umyciu sa miekkie,nawilzone ale na pół dnia
astra85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-28, 13:22   #4197
czarnula30
Przyczajenie
 
Avatar czarnula30
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Wiadomości: 6
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Ja robiłam trzy dekoloryzacje na pięknych, długich i zdrowych włosach, miałam kolor czarny. Farbowałam 12 razy włosy w ciągu 6 miesięcy bo ciągle nie podobał mi się uzyskany brąz, farbami profesjonalnymi i drogeryjnymi. Aż w końcu włosy nie wytrzymały i zaczęły być suche, łamliwe, szorstkie i wypadały.
Podjęłam decyzję o ścięciu włosów, miałam włosy już do wysokośći łopatek (przez 10lat farbowałam włosy na czarno, używałam maseczek, nie prostowałam) i były naprawde piękne i zadbane. Włosy ściełam na boba, zawsze mi się marzyła taka fryzura ale nie miałam odwagi., a teraz nie miałam nic do stracenia. Prawie wszystkie zniszczone włosy zostały ścięte został może jeszcze 1cm do podcięcia za jakieś 2 miesiące. Czuję się świetnie jest mi wygodnie. Ale włosy nadal były trochę niesforne i suche.
oto moje metody pielęgnacji włosów: Efekty murowane juz po miesiącu!!!

1. Zakupiłam sobie zestaw odbudowujący z ARTEGO w hurtowni fryzjerskiej, na początku robiłam 2 zabiegi w tygoniu (łącznie 6), potem jeden w tygodniu, potem jeden na dwa, a teraz już 1 w miesiąću (efekty są już po pierwszym zabiegu i utrzymują się),

2. witaminy SILICA 2 razy dziennie przez 3 miesiące.

3. na codzień szampon VICHY dercos,

4. odżywka proteinowa HIMALAYA HERBALS na zmiane z Dove i odżywka z rossmanna ALTERRA

5. i teraz zakupiłam jeszcze ampułki VICHY aminexil

6. Zero prostownicy, suszarke używam codziennie.

I efekty są super włosy przez miesiąc zregenerowały się.
Ale cudów nie ma jeżeli myślicie , że z siana zrobicie piękne lśniące włosy jak z reklamy.


Ja mam teraz nowy cel zapuszczanie włosów i teraz włosy już farbuję u fryzjera raz w miesiącu.

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Ja robiłam trzy dekoloryzacje na pięknych, długich i zdrowych włosach, miałam kolor czarny. Farbowałam 12 razy włosy w ciągu 6 miesięcy bo ciągle nie podobał mi się uzyskany brąz, farbami profesjonalnymi i drogeryjnymi. Aż w końcu włosy nie wytrzymały i zaczęły być suche, łamliwe, szorstkie i wypadały.
Podjęłam decyzję o ścięciu włosów, miałam włosy już do wysokośći łopatek (przez 10lat farbowałam włosy na czarno, używałam maseczek, nie prostowałam) i były naprawde piękne i zadbane. Włosy ściełam na boba, zawsze mi się marzyła taka fryzura ale nie miałam odwagi., a teraz nie miałam nic do stracenia. Prawie wszystkie zniszczone włosy zostały ścięte został może jeszcze 1cm do podcięcia za jakieś 2 miesiące. Czuję się świetnie jest mi wygodnie. Ale włosy nadal były trochę niesforne i suche.
oto moje metody pielęgnacji włosów: Efekty murowane juz po miesiącu!!!

1. Zakupiłam sobie zestaw odbudowujący z ARTEGO w hurtowni fryzjerskiej, na początku robiłam 2 zabiegi w tygoniu (łącznie 6), potem jeden w tygodniu, potem jeden na dwa, a teraz już 1 w miesiąću (efekty są już po pierwszym zabiegu i utrzymują się),

2. witaminy SILICA 2 razy dziennie przez 3 miesiące.

3. na codzień szampon VICHY dercos,

4. odżywka proteinowa HIMALAYA HERBALS na zmiane z Dove i odżywka z rossmanna ALTERRA

5. i teraz zakupiłam jeszcze ampułki VICHY aminexil

6. Zero prostownicy, suszarke używam codziennie.

I efekty są super włosy przez miesiąc zregenerowały się.
Ale cudów nie ma jeżeli myślicie , że z siana zrobicie piękne lśniące włosy jak z reklamy.
__________________
czarnula30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-28, 13:48   #4198
tatiene
Raczkowanie
 
Avatar tatiene
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 45
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

W sumie po dekoloryzacja z czarnych na braz to jeszcze pikuś ,najgorzej mają dziewczyny które doszły dekoloryzacją z czarnych do poziomu 7-8 czyli średni blond.
Od razu po zabiegu dekoloryzacji powinna być regeneracja bo włos jest wtedy najbardziej chłonny,a po regeneracji dopiero nałożony kolor właściwy .
Ale w sumie ja tu nie po to
Ja ostatnio odkryłam włoska firmę OYSTER która jest bardzo krótko na rynku .Jako fryzjer (ze zniżką kilka rzeczy zakupiłam do przetestowania
i miłe zaskoczenie
Szczególnie jeśli chodzi o regenerację włosów .
zalety
-bez zawartości alkoholu
-nie przetłuszcza włosów (używam go po myciu i na zakończenie modelowania )
-oparty na składnikach naturalnych
-i...pięknie pachnie
Nie będę się rozpisywać ,wszystkie informacje są tu
http://www.fryzjerzy.com/stile-unico...s-professional
Resztę testuje więc nic na razie nie mogę powiedzieć
__________________
witajcie
tatiene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 04:14   #4199
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez tatiene Pokaż wiadomość
Nie będę się rozpisywać ,wszystkie informacje są tu (...)
Mogłabyś wrzucić cały skład tego preparatu .
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 10:15   #4200
sweetleady1989
Raczkowanie
 
Avatar sweetleady1989
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 30
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

kupiłam olejek kokosowy dabur vatika i zaczynam olejowanie jak często mogę to stosować czy co 2 dzień nie będzie za dużo i gdzie można kupić olejki eteryczne czy znajdę je w aptece i które do włosów suchych i zniszczonych polecacie
sweetleady1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-04 10:01:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:23.