Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-28, 11:06   #2101
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Czy ktoras z was ma doswiadczenie z domowymi maceratami? Wpadlam na pomysl zeby takie cus sobie przygotowac np. z rumiankiem albo rozmarynem, ale nie wiem czy dobrze kombinuje i czy taka zabawa ma w ogole sens
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 11:09   #2102
trinee
Zadomowienie
 
Avatar trinee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 541
GG do trinee
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez katttkaa Pokaż wiadomość
trinee a jak bana zmiksuję aż na taką wodę prawie?
po ja myślałam że pokroję bananka w plasterki i poleję oliwą i tak to zostawię na chwile żeby to nasiąkło potem podgrzeję w mikrofalówce i mod też rozpuszczę(mam bardzo twardy jak kamień bo mam taki domowy prosto z ula) i potem wymiksuję
Też tak próbowałam robić, ale niestety zupełnie na miazgę bez grudek nie udało mi się "przerobić" banana. Malutkie zawsze kuleczki zostawały. Ale spróbuj. Ja proponuję pognieść banana widelcem, zalać oliwą i miodem i podgrzać lekko miksturę. Później bym mikserem (taka końcówka tnąca) to zmieszała.


Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Czy ktoras z was ma doswiadczenie z domowymi maceratami? Wpadlam na pomysl zeby takie cus sobie przygotowac np. z rumiankiem albo rozmarynem, ale nie wiem czy dobrze kombinuje i czy taka zabawa ma w ogole sens
O ile dobrze się orientuję to macerat z rumianku dobrze nawilża włosy, wygładza i działa przeciw łupieżowi. A macerat z rozmarynu przeciwdziałą wypadaniu włosów. Do maceracji rumianku najlepiej użyć oleju z jojoba albo oliwy z oliwek.
A i zabawa jest długotrwała

Edytowane przez trinee
Czas edycji: 2009-01-28 o 11:17
trinee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 11:10   #2103
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Czy ktoras z was ma doswiadczenie z domowymi maceratami? Wpadlam na pomysl zeby takie cus sobie przygotowac np. z rumiankiem albo rozmarynem, ale nie wiem czy dobrze kombinuje i czy taka zabawa ma w ogole sens
Ja mam macerat z marchwi, ale kupny z mazideł. A jak można samemu takie coś zrobić??
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 11:22   #2104
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Ja mam macerat z marchwi, ale kupny z mazideł. A jak można samemu takie coś zrobić??

Pozwole sobie zacytowac wypowiedz Thanatosa:

Cytat:
Napisane przez thanatos Pokaż wiadomość
Wyciągi olejowe (Olea; czyli oleje ziołowe uzyskujemy poprzez zalanie pognieconych, rozdrobnionych świeżych surowców roślinnych bogatych w olejki eteryczne. Świeże surowce zielarskie można zalać olejem słonecznikowym, oliwą lub olejem sojowym, winogronowym, makowym. Zawsze na 1 część surowca dajemy taką samą 1 część oleju (stosunek 1:1). Olej aromatyczny ziołowy sporządzamy następująco: surowiec roślinny rozdrabniamy i wsypujemy do słoja, zalewamy gorącym olejem, słój szczelnie zamykamy, zawijamy w gruby koc lub ręcznik i odstawiamy na 24 godziny. Następnie naczynie z olejem ziołowym przenosimy do ciemnego pomieszczenia o temp. 18-22o C i pozostawiamy jeszcze na 2 tygodnie; potem słój odkręcamy i olej filtrujemy przez gazę, zlewamy do butelek oznaczonych etykietką (nazwa, data) Oleje przechowywać w ciemnych i w chłodnych miejscach (piwnica, lodówka).Oleje ziołowe tak przyrządzone mogą być używane do kąpieli, do nacierań, do okładów oraz do użytku wewnętrznego zastępując w pewnym stopniu olejki eteryczne. Należy jednak podkreślić, że oleje ziołowe przez nas sporządzone zawierają w swym składzie nie tylko olejki eteryczne, ale także składniki balastowe, które rozpuszczają się w tłuszczach, np. chlorofil, karoteny, ksantofile, enzymy, witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A,D,E,K,F), żywice, woski, kwasy tłuszczowe, alkaloidy i in., mające również dużą wartość leczniczą
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2009-01-28 o 11:23
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 11:32   #2105
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez Sweet_Jelly Pokaż wiadomość
Po barwie?????
A której?

na mnie barwa zaaawsze świetnie działała i działa..
Może masz przesuszoną skórę głowy i za silny szampon dałaś np. przeciwłupieżowy

tak, po barwie na 100%
na początku używalam sporadycznie tatro-chmielowej i mysle sobie jest OK i kupilam az 3 barwy (zurawina, len i cos jeszcze). Umylam 2 razy ta zurawionwą tylko i mam znowu te cholerne czerwone placy na skórze głowy plus łupież silny
od tygodnia juz walcze

uzywam teraz na zmiane Emolium i Selsun blue - na bank nie jest od szamponu przeciwłupieżowego, ani nie jest to przesuszona skóra głowy.

znam juz te czerwone place i łupiez - zawsze tak mnie podrażniaja szampony

taka jestem wkurzona, bo nie dosc ze opitolona, to widac teraz te czerwone plamy
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 11:40   #2106
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
tak, po barwie na 100%
na początku używalam sporadycznie tatro-chmielowej i mysle sobie jest OK i kupilam az 3 barwy (zurawina, len i cos jeszcze). Umylam 2 razy ta zurawionwą tylko i mam znowu te cholerne czerwone placy na skórze głowy plus łupież silny
od tygodnia juz walcze

uzywam teraz na zmiane Emolium i Selsun blue - na bank nie jest od szamponu przeciwłupieżowego, ani nie jest to przesuszona skóra głowy.

znam juz te czerwone place i łupiez - zawsze tak mnie podrażniaja szampony

taka jestem wkurzona, bo nie dosc ze opitolona, to widac teraz te czerwone plamy
znam ten bol, bo identycznie reaguje.

w sumie mam tak po wszystkich kosmetykach konserwowanych Bronopolem(2-bromo-2-nitro-1,3-propanodiol)

zaluje, bo wlosom Barwa tataro-chmielowa baaardzo sluzyla
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 11:43   #2107
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Pozwole sobie zacytowac wypowiedz Thanatosa:
Na moje niewprawne oko fajne to . A zamierzasz suszone zioła do tego wziąć?
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-28, 11:58   #2108
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Na moje niewprawne oko fajne to . A zamierzasz suszone zioła do tego wziąć?
Tak suszone Myslalam o rumianku (jestem blondynka) albo o rozmarynie, ew, pokrzywie/skrzypie - czyli takie 2w1 - nawilzanie, a jednoczesnie pobudzanie porostu
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 12:08   #2109
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Tak suszone Myslalam o rumianku (jestem blondynka) albo o rozmarynie, ew, pokrzywie/skrzypie - czyli takie 2w1 - nawilzanie, a jednoczesnie pobudzanie porostu
Oj, mi się to strasznie podoba . Chyba też sobie zrobię jakiś maceracik . A te zioła można zmieszać ze sobą? Np. taki mix skrzyp+pokrzywa+rozmaryn? Bo taki zestaw by mnie interesował, a nie wiem czy do końca bezpieczne to by było. Co o tym myślisz?
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 12:12   #2110
trinee
Zadomowienie
 
Avatar trinee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 541
GG do trinee
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Ja bym zmieszała.
trinee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 12:16   #2111
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez trinee Pokaż wiadomość
Ja bym zmieszała.
Hehehe. To będę mieć co robić przez ferie . A najlepszy olej do takiego maceratu? Co byście dały?
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-28, 12:20   #2112
Jasminka238
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 97
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Hehehe. To będę mieć co robić przez ferie . A najlepszy olej do takiego maceratu? Co byście dały?
Ja bym dała oliwę z oliwek Fajny pomysł.. Chyba spróbuję tyko muszę się zaopatrzyć najpierw w jakieś ziółka i kupić oliwę z oliwek bo mi domownicy wykończyli
Jasminka238 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 12:36   #2113
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez kaskaj24 Pokaż wiadomość
A jakich olejków szukałaś?
ze slodkich migdalow, jojoba, avocado.. nie wiem dlaczego, ale wszystkie farmaceutki szukaly tych olejkow wsrod eterycznych. a przeciez one maja konsystencje oleista, taka jak olejek rycynowy! ;o

Cytat:
Napisane przez trinee Pokaż wiadomość
Ja mieszam banana z miodem, czasem dodaję oliwę z oliwek albo żółtko. Tylko to wyczesywanie banana z włosów
banana?! chodzi ci o taki żółty owoc? zadziwiacie mnie dziewczyny

Cytat:
Napisane przez doruś Pokaż wiadomość
Ja wczoraj do mojego mixa glori i balsamu z apteczki babuni (mleko i miód )dodałam pare kropli olejku kokosowego. Wosy super nawilżone, gładkie i miękkie
zmiksowałaś te dwie maski? ale po czy przed myciem?
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 12:46   #2114
Sweet_Jelly
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_Jelly
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK:)
Wiadomości: 3 877
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Czy ktoras z was ma doswiadczenie z domowymi maceratami?
ojoj...a wytłumaczcie mi drogie znawczynie co to ten macerat???? I jak się go robi??


Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
tak, po barwie na 100%
na początku używalam sporadycznie tatro-chmielowej i mysle sobie jest OK i kupilam az 3 barwy (zurawina, len i cos jeszcze). Umylam 2 razy ta zurawionwą tylko i mam znowu te cholerne czerwone placy na skórze głowy plus łupież silny
od tygodnia juz walcze

uzywam teraz na zmiane Emolium i Selsun blue - na bank nie jest od szamponu przeciwłupieżowego, ani nie jest to przesuszona skóra głowy.

znam juz te czerwone place i łupiez - zawsze tak mnie podrażniaja szampony

taka jestem wkurzona, bo nie dosc ze opitolona, to widac teraz te czerwone plamy
to na pewno cię podrażnia skoro czerwone place i łupież...ja tak mam po KAŻDYM PANTENE!! nienawidzę tego świństwa
jak za dużo silikonów i chemii to mi tak się robi a o dziwo barwa działa na mnie ekstra!

Ale każdy ma inną skórę ...Odstaw ją i już do niej nie wracaj


..................

Dziś przyjeżdżają (wraz z moim mężusiem) moje 2 Auchan'owe cudeńka
Boszeeee...cieszę się jak dziecko.. Tyle radochy dla włosomaniaczki
Oczywiście będę musiała je od razu w czwartek wypróbować..no chociaż 1!
__________________
03.02.2010 ZOSIA 18.04.2012 JAŚ




Edytowane przez Sweet_Jelly
Czas edycji: 2009-01-28 o 12:47
Sweet_Jelly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 12:54   #2115
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez Sweet_Jelly Pokaż wiadomość
ojoj...a wytłumaczcie mi drogie znawczynie co to ten macerat???? I jak się go robi??
Macerat to po prostu olej z wyciągiem z roślin/ziół. A jak się robi to zapaałka wyjaśniła parę postów wyżej .

W ogóle zapaałka co się nie odzywasz? Ja się napaliłam na twój pomysł i chętnie poczytam twoje rady i pomysły . Bo wydaje mi się, że trochę wiesz na ten temat
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 13:07   #2116
carlo_rossi
Rozeznanie
 
Avatar carlo_rossi
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 678
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Barwa tataro-chmielowa to dla mnie tez ZŁO. Juz sie cieszylam ze bede miec szampon za 1,5zl. a tu lipa. głowa swedziała mnie jak nie wiem co. Robilam kilka podejsc zeby sprawidzic czy to naepwno przez ten szampon i zawsze rezyltat byl ten sam. wiecej prob nie bedzie. o nie!
__________________
# Per aspera ad astra #
carlo_rossi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 13:09   #2117
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

To ja nie będe próbowac barwy.
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 13:11   #2118
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez carlo_rossi Pokaż wiadomość
Barwa tataro-chmielowa to dla mnie tez ZŁO. Juz sie cieszylam ze bede miec szampon za 1,5zl. a tu lipa.
no wlasnie
pozostaje EMolium za 25zł
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 13:20   #2119
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Macerat to po prostu olej z wyciągiem z roślin/ziół. A jak się robi to zapaałka wyjaśniła parę postów wyżej .

W ogóle zapaałka co się nie odzywasz? Ja się napaliłam na twój pomysł i chętnie poczytam twoje rady i pomysły . Bo wydaje mi się, że trochę wiesz na ten temat
Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Pozwole sobie zacytowac wypowiedz Thanatosa:
Dziewczyny też przyłączam się do projektu bardzo lubie taką dziubanine ogólnie jestem wielką zwolenniczką ziół itp. no i pozatym mam 3 tyg.wolnego
kolejny raz domownicy będą się pukać w czoło ze co ja znów wymyślam (do palących się świeczek i zapachu kadzideł już się w miarę przyzwyczaili)

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Oj, mi się to strasznie podoba . Chyba też sobie zrobię jakiś maceracik . A te zioła można zmieszać ze sobą? Np. taki mix skrzyp+pokrzywa+rozmaryn? Bo taki zestaw by mnie interesował, a nie wiem czy do końca bezpieczne to by było. Co o tym myślisz?
Mi się wydaje ze spokojnie możesz zrobić taki mix ja narazie musze poczytać o ziółkach zanim się zdecyduję ale też napewno będę robić conajmniej z 2
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2009-01-28 o 13:21
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-28, 13:22   #2120
carlo_rossi
Rozeznanie
 
Avatar carlo_rossi
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 678
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
no wlasnie
pozostaje EMolium za 25zł
eh az tak?
Mnie przeszło dosyc szybko..i tu pomogł mi zel paloma "łagodzi świąd i pieczenie" po kilku razach bylo po problemie ( przyzwyczaiłam sie i codziennie wmasowuje w skalp ten zel a szampon to wystarcza mi babydream/ziaja/ eva medica z pokrzywa/ mycie odzywka. Do barwy nie wróce. a to emolium dobre?
__________________
# Per aspera ad astra #
carlo_rossi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 13:26   #2121
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez carlo_rossi Pokaż wiadomość
eh az tak?
Mnie przeszło dosyc szybko..i tu pomogł mi zel paloma "łagodzi świąd i pieczenie" po kilku razach bylo po problemie ( przyzwyczaiłam sie i codziennie wmasowuje w skalp ten zel a szampon to wystarcza mi babydream/ziaja/ eva medica z pokrzywa/ mycie odzywka. Do barwy nie wróce. a to emolium dobre?

babydrem tez mnie uczulił

Emolium jako jednyny na razie (pare miesiecy) nie uczulil mnie nic a nic, ale tani nie jest
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 13:35   #2122
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez Magdzia94 Pokaż wiadomość
To spróbuje tak i tak, niestety olejowanie na noc nie wypaliło bo usnęłam i zapomniałm dac, teraz mam oeljek ale na końcach, następnym razem wetrę w skalp i zobaczymy jak moja skóra zareguję.
Ja nakładałam na skalp i nic się nie działo - przecież i tak zmywasz go potem szamponem te 2 czy 3 razy. W sumie to zamierzam go dawać tylko na skalp dla przyspieszenia porostu włosów. A oprócz tego zaczęłam też smarować brwi i rzęsy
aanika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 13:38   #2123
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Dziewczyny też przyłączam się do projektu bardzo lubie taką dziubanine ogólnie jestem wielką zwolenniczką ziół itp. no i pozatym mam 3 tyg.wolnego
kolejny raz domownicy będą się pukać w czoło ze co ja znów wymyślam (do palących się świeczek i zapachu kadzideł już się w miarę przyzwyczaili)

Mi się wydaje ze spokojnie możesz zrobić taki mix ja narazie musze poczytać o ziółkach zanim się zdecyduję ale też napewno będę robić conajmniej z 2
To teraz która pierwsza ? Ja muszę najpierw kupić ziółka, bo mam w domu tylko suszony skrzyp. No i zdecydować się na olej . I tu nie wiem co dać . Pewnie skończy się na oliwie z oliwek tak jak radzi Jasminka238, bo z pestek winogron niedostępny w doz'ie akurat, a pewnie nigdzie indziej nie znajdę. A kokos czy jojoba to chyba średnio się nadaje?
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 13:44   #2124
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Jasminka238, bo z pestek winogron niedostępny w doz'ie akurat, a pewnie nigdzie indziej nie znajdę. A kokos czy jojoba to chyba średnio się nadaje?
Olej z pestek winogron dostaniesz też w supermarketach - w Billi widziałam mnóstwo na półce przy oliwach z oliwek i innych olejach
aanika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 13:46   #2125
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
To teraz która pierwsza ? Ja muszę najpierw kupić ziółka, bo mam w domu tylko suszony skrzyp. No i zdecydować się na olej . I tu nie wiem co dać . Pewnie skończy się na oliwie z oliwek tak jak radzi Jasminka238, bo z pestek winogron niedostępny w doz'ie akurat, a pewnie nigdzie indziej nie znajdę. A kokos czy jojoba to chyba średnio się nadaje?
Też muszę kupić ziółka i olej, jak bym najchętniej brała ze słodkich migdałów ale nie wiem czy gdzieś dostane, jak nie to będzie oliwa z oliwek, z pestek winogron mozna kupić normalnie w sklepie (firmy monini) tylko ze on kosztuje ok. 20 zł za litr (czy półtorej - nie pamiętam dokładnie), ale można go potem używać do smażenia(i chyba nawet dostępny jest w mniejszej pojemności ale nie dam sobie ręki uciąć), a jojoba moim zdaniem by się nadawał kokos może nie za bardzo ze wzg.na to ze by się robiło ciało stałe a nie o to tu chodzi... ej a co byście powiedziały jakby dodać trochę suszonych pomidorów do tekigo maceratu? one zawierają dużo wit. A i E i beta-karoten
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 13:46   #2126
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Zapach i tak bedzie sie utrzymywal czy zostawi na pol godziny czy na cala noc
Tylko, że po nocy to nie będzie zwykły zapach żółtka, tylko... ekhm, coś amoniakowatopodobne
Przetestowałam i wiem

Cytat:
Napisane przez katttkaa Pokaż wiadomość
jutro nałożę chyba banana na włosy
Cytat:
Napisane przez trinee Pokaż wiadomość
Tylko to wyczesywanie banana z włosów
I właśnie dlatego preferuje stosowanie banana doustnie
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 13:57   #2127
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez aanika Pokaż wiadomość
Olej z pestek winogron dostaniesz też w supermarketach - w Billi widziałam mnóstwo na półce przy oliwach z oliwek i innych olejach
To poszukam. Nie używałam go jeszcze do niczego, ale myślę że warto spróbować.

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Też muszę kupić ziółka i olej, jak bym najchętniej brała ze słodkich migdałów ale nie wiem czy gdzieś dostane, jak nie to będzie oliwa z oliwek, z pestek winogron mozna kupić normalnie w sklepie (firmy monini) tylko ze on kosztuje ok. 20 zł za litr (czy półtorej - nie pamiętam dokładnie), ale można go potem używać do smażenia(i chyba nawet dostępny jest w mniejszej pojemności ale nie dam sobie ręki uciąć), a jojoba moim zdaniem by się nadawał kokos może nie za bardzo ze wzg.na to ze by się robiło ciało stałe a nie o to tu chodzi... ej a co byście powiedziały jakby dodać trochę suszonych pomidorów do tekigo maceratu? one zawierają dużo wit. A i E i beta-karoten
Suszonych pomidorów? Ale kombinujesz . Marchewka też ma dużo witamin i beta-karoten. I tą możesz dać świeżą, startą, więc wg mnie lepszą niż suszoną (ja mam macerat z marchwi z mazideł i fajny nawet jest, tylko mocno kolorowy i brudzi).
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 13:59   #2128
carlo_rossi
Rozeznanie
 
Avatar carlo_rossi
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 678
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
babydrem tez mnie uczulił

Emolium jako jednyny na razie (pare miesiecy) nie uczulil mnie nic a nic, ale tani nie jest
oh to musisz sie trzymac tego emolium niestety ale glowa do gory, cos jeszcze na pewno sie znajdzie
__________________
# Per aspera ad astra #
carlo_rossi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 14:10   #2129
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Suszonych pomidorów? Ale kombinujesz . Marchewka też ma dużo witamin i beta-karoten. I tą możesz dać świeżą, startą, więc wg mnie lepszą niż suszoną (ja mam macerat z marchwi z mazideł i fajny nawet jest, tylko mocno kolorowy i brudzi).
No właśnie się bojęze jesli będzie z marchewą to mi zrobi jakiś ciepły refleks na włosach, a ja b. lubie zimnie odcienie a pomidor chyba by niedał aż takiego koloru
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 14:18   #2130
narzeczona22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 46
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część III

ja mam w czerwcu ślub i chciałam zapuszczać, ale jejku…na pewno je zetne … niewytrzymam…już kilka razy chciałam zapuścic ale nie mam do tego cierpliwości..a teraz wszyscy jak na złośc obcinają włosy…i w ogóle taka moda teraz zauważyłam jest ..a do włosów uzywam wax z apteki, naprawde super ale trzeba zostawić na włosach na dłużej najlepiej godzine w takim kompresie na ciepło
narzeczona22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:32.