Dobry krem nawilżający na co dzień z filtrem - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-06, 21:11   #121
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Od siebie polecam krem Optimals z Orfialme'u spf 30 fotostabilny.Wchłania się cudnie,buzia jest gładka,jest po prostu idealny
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 08:31   #122
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Odświeżam wątek, bo jestem właśnie na etapie poszukiwania takiego kremu, i w jakiejś gazecie wyczytałam, że happyderm ma spf 15. Ponieważ to L'oreal, to powinien być fotostabilny a i cena wydaje mi się w porządku. Czy to prawda? bo jakoś nie znajduję potwierdzenia przeglądając KWC...
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 09:56   #123
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek, bo jestem właśnie na etapie poszukiwania takiego kremu, i w jakiejś gazecie wyczytałam, że happyderm ma spf 15. Ponieważ to L'oreal, to powinien być fotostabilny a i cena wydaje mi się w porządku. Czy to prawda? bo jakoś nie znajduję potwierdzenia przeglądając KWC...

Musialabys podac sklad INCI-sam fakt,ze to L'oreal nie jest jeszcze zadna rekomendacja
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 10:51   #124
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Ja w ogóle w KWC nie mogłam się chociaż w opisie (bo na składach się nie znam) filtra dopatrzeć.
Skład już podaję:
Skład: aqua, glycerin, cyclohexasiloxane, caprylic/ capric triglyceride, cyclopentasiloxane, alcohol denat., peg- 20 methyl glucose sesquistearate,ammonium polyacryloyldimethyl taurate, sodium hyaluronate, dimethiconol, butylene glycol, mica, tocopheryl acetate, benzophenone- 4, titanium dioxide, c12- 13 pareth-3, methylparaben chlorphenesin, diazolidinyl urea,tetrasodium edta, ci 14700/ red 4, ci 47005/ yellow 10, parfum/ fragrance, limonene, hexyl cinnamal, citronellol, geraniol


Nie wiem, skąd w gazecie wytrzasnęli to spf 15. Może jakaś nowa wersja wychodzi?
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 11:46   #125
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Ja w ogóle w KWC nie mogłam się chociaż w opisie (bo na składach się nie znam) filtra dopatrzeć.
Skład już podaję:
Skład: aqua, glycerin, cyclohexasiloxane, caprylic/ capric triglyceride, cyclopentasiloxane, alcohol denat., peg- 20 methyl glucose sesquistearate,ammonium polyacryloyldimethyl taurate, sodium hyaluronate, dimethiconol, butylene glycol, mica, tocopheryl acetate, benzophenone- 4, titanium dioxide, c12- 13 pareth-3, methylparaben chlorphenesin, diazolidinyl urea,tetrasodium edta, ci 14700/ red 4, ci 47005/ yellow 10, parfum/ fragrance, limonene, hexyl cinnamal, citronellol, geraniol


Nie wiem, skąd w gazecie wytrzasnęli to spf 15. Może jakaś nowa wersja wychodzi?
Wyboldowalam uzyte filtry ale to i tak nie zmienia faktu,ze lepiej poszukac czegos innego
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 19:37   #126
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

bu czyli chwilowo nadal pozostaję niezdecydowana. W wymienionych wątkach nie odoba mi się stosunek ilości do ceny, a Iwostin, gdzie mi się wszystko podoba - zapycha mnie.
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 22:13   #127
adomajka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 216
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

dziewczyny pomozcie mi cos dobrac

ale zaznacze ze nie chce samego filtra nie umiem,nie chce i nei przekonam sie

mam cere mieszana, ze skłonnością do błyszczenia się, otwartych porów, troszkę naczynek się pojawia i od czasu do czasu jakieś niedoskonałości...

zakupiłam dzisiaj Avene HOL (zarowno kremik jak i wode termalna) i do tego Effaclar K (kremik i żel do mycia twarzy).

Miałam zamiar stosować Eff co 2-3 wieczór naprzemiennie z Avene i do tego Avene na dzień. Oprócz tego żele miceralne, wode termalna i żel ten co kupiłam z Effem bądź Pharamcersia T...

Jednakze dziewczyny z wątku o cerze tłustej i meiszanej poradziły mi, a wręcz pwoiedziały, ze neizbędne będzie mi większe nawilżenie- czyli kremik z filtrem...
Zaznacze jeszcze, ze nei wyjde z domu bez podkładu (aktualnie mam Mattitiuda, Dermacol, mam też puderek AntiShine i Pierre Rene brązujacy) i coś na bzuie kłaść musze....ze względu, że odstawiłam solarium.

Chciałabym dobrać ewentualnie do tego jakiś kremik na dzień (o ile Avene odpada), żeby mie powodował błyszczenia, nie wymagał przyklepywania go skrobią ziemniaczaną i dłuuugich zabiegów najlepiej, żeby nie był drogi (chyab ze nie ma wyjscia) bo zakup tego wszystkiego powyzej wstrząsnelo moja kieszenia

Poradzcie cos prosze, bo ja myslalam moze o : La Roche Posay, Anthelios AC SPF 30 (Fluid ochronny do skóry tłustej i trądzikowej) badz tej emulsji Lirene +50

Edytowane przez adomajka
Czas edycji: 2008-09-08 o 23:31
adomajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-17, 09:10   #128
wooow12
Raczkowanie
 
Avatar wooow12
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin :)
Wiadomości: 371
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Siedzę dzisiaj cały dzień w domu i postanowiłam dać mojej gębuli dzień odpoczynku od ciężkich filtrów. Jednak przyznam, że używanie ich weszło mi w nawyk i siedząc tak bez niczego jakoś mi tak dziwnie łyso . Przyponiałam sobie, że mam w domu próbkę Hydrabio UV, więc czym prędzej się tym pomazałam dla jako takiego spokoju ducha.

http://www.bioderma.com/pl/produkty/...ction/306.html

Co ciekawe, na stronie producent deklaruje ochronę UV w zakresie SPF 15/ UVA15. Nie wiem jak się ma to do rzeczywistości, ale mój pysk czuje się w tym kremie wyśmienicie.
wooow12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 21:31   #129
DiamondMe
Raczkowanie
 
Avatar DiamondMe
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 133
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Czy filtr zawarty w nowej wersji Avene Hydrance Optimale SPF 20 jest stabliny?
Nie mam składu ale może ktoś się orientuje Czy to dobry krem na zimę jako ochronny?
Proszę o odpowiedź
DiamondMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 12:53   #130
Anna Warszawska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 29
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Ja się teraz wybieram w góry i będę się smarować Clinique Superdefense spf25. Drogie to, ale ja kupiłam w USA, tzn przywiozła mi teraz koleżanka, więc wyszło taniej niż w Polsce. Filtry ma dobre, mimo że nie nazywa się dosłownie "krem do opalania".
Anna Warszawska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 12:56   #131
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Cytat:
Napisane przez Anna Warszawska Pokaż wiadomość
Ja się teraz wybieram w góry i będę się smarować Clinique Superdefense spf25. Drogie to, ale ja kupiłam w USA, tzn przywiozła mi teraz koleżanka, więc wyszło taniej niż w Polsce. Filtry ma dobre, mimo że nie nazywa się dosłownie "krem do opalania".

Cliique chyba nie ma fotostabilnych filtrów....chyba że coś się ostatnio zmieniło.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-28, 13:45   #132
piroksena
Zadomowienie
 
Avatar piroksena
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Puszka Pandory
Wiadomości: 1 507
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Przebrnęłam przez cały wątek bo jestem także na etapie poszukiwań odpowiedniego kremu dla siebie z filtrami (cera mieszana, czoło przesuszone, na policzkach wyskakują niespodzianki ---> któraś z miłych Wizażanek mogłaby coś takiej cerze polecić??) i podsumowując- łatwo to z tymi filtrami nie jest. Potrzeba wiedzy (nie wiedziałam np. że Parsol utrudnia makijaż, a kremy z supermarketu nie mają fotostabilnych filtrów - wieeelkie dzięki za oświecienie w tej materii!) żeby upolować dobry krem dla siebie.
Od siebie napiszę, że miałam już i Iwostin (SPF 15 o przedłużonym działaniu nawilżającym - chyba zresztą już jest zastąpiony SPF 20) - słabiutko nawilżał oraz szarpnęłam się także na Hydraphase XL i ten już był kompletną klapą, paskudnie się wałkował a podkład ścierał się na buzi jak gumka do mazania... Brrr! Miałam także Avene Hydrance Optimale Legere - i ten rakże nie dawał mi dostatecznego nawilżenia. Spróbuję podejść do wersji dla skóry suchej, mam nadzieję że mnie nie zawiedzie... No i na koniec tej drogi przez ugór wpadłam na 30-tkę z Nivea Baby, cóż kiepska rzecz pod makijaż no i buzia gejszy... A czy ten krem ma dobre (fotostabilne) filtry? Może ktoś wie. Jeżeli filtry są w nim ok to można by się ewentualnie pomęczyć...Hm.


Jeżeli coś pojawiło się na rynku wartego wypróbowania to będę wdzięczna za jakąś podpowiedź. Niby wszystkiego jest dużo, apteki i sklepy pełne a jak przychodzi co do czego to człowiek stoi nad tym wszystkim nieporadny Ceny też maleńkie nie są a o pomyłkę łatwo.
__________________


Edytowane przez piroksena
Czas edycji: 2009-01-28 o 13:49
piroksena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 12:38   #133
Queenie
Raczkowanie
 
Avatar Queenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Witam i z góry przepraszam, jeśli pytanie się powtarza lub wybrałam zły wątek, bardzo zależy mi na Waszych opiniach

Niedawno rozpoczęłam kurację Isotrexinem. Niestety, moja dermatolog nie powiedziała nic o stosowaniu filtrów, gdy się z nią skontaktowałam, odpisała, że w czasie kuracji Isotrexinem nie jest konieczne stoswaniem kremów z filtrami.
Przeglądnęłam wiele wątków na temat Isotrexinu i mam mętlik w głowie

Bardzo proszę was o radę: jaki filtr byłby wystarczający podczas stosowania Isotrexinu? (SPF 20 czy wyższy?). Mogłybyście polecic jakiś specyfik? Może coś z Iwostinu (ceny do przełknięcia) z serii Solecrin lub krem intensywnie nawilżający SPF 20. Moja skóra jest póki co jeszcze tłusta, ale coraz częściej zaczyna łuszczy się na brodzie, typowo trądzikowa. Przydałoby się mocne nawilżenie (tylko o tym poinformowała mnie pani doktor).

Jestem w tym temacie kompletnie zielona, a nie chcę przypłacic mojej niewiedzy przebarwieniami, które potem lekarka będzie mogła za grube pieniądze leczyc
Z góry dziekuję
Queenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 16:32   #134
Anna Warszawska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 29
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Cliique chyba nie ma fotostabilnych filtrów....chyba że coś się ostatnio zmieniło.

Hmmm, nie wiem jak w teorii, ale w praktyce są bardzo dobre, bo skóra się nie opala a jak mogę to sprawdzić na opakowaniu? czego szukać? czytałam, że mexoryl jest stabilny, ale to chyba loreala nazwa?
Anna Warszawska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 19:40   #135
ciocco
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 97
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Chciałabym kupić jakis krem z filtrem na wiosnę, mam cerę wrażliwą, skłonną do zaczerwienień, raczej suchą.
Znalazłam 3 w miarę odpowiednie, ale ponieważ nie znam się na składnikach kremów, bardzo prosze o radę i odpowiedź, czy te kremy zawierają filtry fotostabilne.
A może polecacie jakis inny krem w rozsądnej cenie?
Oto one:
1. Olay complete care, krem nawilżający na dzień do cery normalnej i suchej (SPF15)
Skład: aqua, glycerin, ethylhexyl salicylate, butyl methoxydibenzoylmethane, niacinamide, dimethicone, polyacrylamide, isopropyl palmitate, octocrylene, phenylbenzimidazole sulfonic acid, polymethylsilsesquioxane, tocopheryl acetate, panthenol, c13-14 isoparaffin, laureth-7, dimethiconol, cetyl alcohol, stearyl alcohol, myristyl alcohol, arachidyl alcohol, triethanolamine, cetearyl alcohol, cetearyl glucoside, palmitic acid, stearic acid, PEG-100 stearate, sorbitan stearate, myristic acid, disodium EDTA, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, benzyl alcohol, parfum
2. Olay Complete care, Multi-Radiance SPF 15
Skład: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Niacinamide, Diethicone, Titanium Dioxide, Mica, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Isopropyl Palmitate, Octocrylene, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Citrus Nobilis, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Polyethylene, Dimethiconol, Cetearyl Glucoside, Caprylic/Capic Triglyceride, Sodium Acrylates Copolymer, Arachidyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Myristic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Sorbitan Stearate, PEG-100 Stearate, C12-13 Pareth-3, Laureth-7, Triethanolamine, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben, Propoylparaben, Tin Oxide Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Eugenol, Linalool
3. Iwostin, krem intensywnie nawilżający SPF 20
Skład: Skład: aqua, iwonicz aqua, ethylhexyl, ethoxydiglycol, polyglyceryl-3 methylglucose, distearate, butyl methoxydibenzoylmethane, caprylic/capric triglyceride, isopropyl palimtate, glycerin, mineral oil (paraffinum liquidum), octocrylene, aluminum starch octenylsuccinate, glyceryl stearate, cetyl alcohol, soybean protein: oxido reductases, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, sodium acrylate/acrylodimethylta urate copolymer, isohexadecene, polysorbate-80, disodium EDTA, PEG-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid, parfum
Z góry dziekuję
ciocco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 22:37   #136
ciocco
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 97
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Może jednak ktoś się skusi na wydanie opinii?
Byłabym wdzięczna
ciocco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 08:13   #137
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

1) raczej stabilny. niestety, zawiera sporo poliakrylamidu.
2) niestabilny- Parsol nie lubi sie z dwutlenkiem tytanu i miką.
3) błędny skład. (...ethylhexyl, ethoxydiglycol, polyglyceryl...)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 08:35   #138
ciocco
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 97
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Bardzo dziekuję za opinię, nie rozumiem tylko dlaczego w Iwostinie jest błędny skład? Czy chodzi Ci o to, że cos źle napisali, czy składniki są nieodpowiednio dobrane?
ciocco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 09:36   #139
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

chciałam zapytać -
filtr 20 i filtr 50+ czy to prawda, ze w podobnym stopniu chronią przed UVA , za to różnica jest tylko w ochronie przed UVB? (chodzi mi konkretnie o kremy Avene z serii Hydrenca Optimal)

Chodzi mi o to, ze naczytałam się chyba ostatnio troche bzdur na temat filtrów i między innymi to ze ochrona przed UVA jest niewiele wieksza w kremie np. spf 20, a w tym spf 50+. Czy to prawda?

Edytowane przez ..Asia..
Czas edycji: 2009-03-16 o 09:54
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-16, 21:04   #140
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Cytat:
Napisane przez ..Asia.. Pokaż wiadomość
chciałam zapytać -
filtr 20 i filtr 50+ czy to prawda, ze w podobnym stopniu chronią przed UVA , za to różnica jest tylko w ochronie przed UVB??
ODWROTNIE.
jest zasadnicza różnica w ochronie przed UVA. przed uvb wszystkie filtry pow spf15 chronią podobnie.

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

Cytat:
Napisane przez ciocco Pokaż wiadomość
Bardzo dziekuję za opinię, nie rozumiem tylko dlaczego w Iwostinie jest błędny skład? Czy chodzi Ci o to, że cos źle napisali, czy składniki są nieodpowiednio dobrane?
skład błędnie spisany z opakowania.
krem być moźe fotostabilny- nie da się powiedzieć na 100% bez znajomości dokładnej zawartości procentowej poszczególnych filtrów w składzie.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 12:27   #141
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
ODWROTNIE.
jest zasadnicza różnica w ochronie przed UVA. przed uvb wszystkie filtry pow spf15 chronią podobnie.
.
czyli ten Avene opitmal spf 20 nie chroni wcale przed UVA?
__________________
Dziecko nadaje miłości bezkresny wymiar

Edytowane przez ..Asia..
Czas edycji: 2009-03-18 o 12:29
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 21:11   #142
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

"czyli" a skąd ten wniosek?

"avene hydrance optimale UV" chroni dobrze przed UVA (bo zawiera skuteczne, fotostabilne filtry UVA; jednak producent nie podaje liczbowo wysokości tej ochrony -o ile dobrze pamiętam) oraz przed UVB (spf 20).

akurat Avene nie jest dobrym przykładem, bo to porządny krem.


_________________________ _________________________ _____________________
wstawiłabym ci link do wizażowych artykłów Basi Kwiatkowskiej, bo tłumaczy to łopatologicznie, ale po zmianach grafiki wizazu chyba zaginęły (dawniej było: http://www.wizaz.pl/index.baza.php?id=23 http://www.wizaz.pl/index.baza.php?id=22 ), więc:

SPF20 zatrzymuje ok. 95% promieni UVB , SPF 30 – 96,7%, SPF 50 – 98%, SPF > 50 – 99%
spf20 chroni przed UVB prawie tak dobrze jak spf50 .

natomiast ochronę przed UVA oznacza sie jako PPD lub IPD. różnica między np. PPD 5 a PPD 15 jest zasadnicza
wskaźniki ochrony przed UVA:
- PPD informuje, ile razy zmniejszyła się dawka promieniowania UVA absorbowana przez skórę, np. PPD 10 oznacza, że do skóry wnika 10 razy mniej energii promieniowania UVA.
- IPD jest mniej wiarygodny, częściej używa sie PPD do określania ochrony UVA


porównajmy np. kremy SVR:
SVR spf 50 PPD 20, IPD 45 oraz SVR spf30, PPD 15, IPD 25 i SVR SPF 50+ (dawniej 100) PPD 40, IPD 110.
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1409
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11160
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=28503
te kremy przed promienimi UVB chronią bardzo podobnie (mimo ze na pierwszy rzut oka wydaje się, że spf 50+ czyli dawniej 100 to sporo więcej niż spf30), natomiast krem svr z spf50+ ma bardzo dużą przewagę w ochronie przed UVA w porównaniu z dwoma pozosatłymi kremami.

i jeszcze jedno porównanie- co chroni lepiej: Vichy Aqualia UV spf15 czy wspomniany svr spf30?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24970
wygrywa aqualia-> między spf15 a spf30 nie ma większej różnicy, ale aqualia chroni lepiej przed promieniami UVA (Aqualia PPD 18, SVR PPD15)

Edytowane przez Justy
Czas edycji: 2009-03-18 o 22:45
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 08:50   #143
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

dzięki za wyjasnienia.
Mi jedynie chodzi o dokładnie ten krem Avene, poniewaz ten lubię i tego właśnie uzywam.
I najbardziej zalezało mi na odpowiedzi w jakim stopniu chroni on przed UVA, bo na opakowaniu nie mogę się doczytać o wskaźniku PPD i IPD
__________________
Dziecko nadaje miłości bezkresny wymiar
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 21:39   #144
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

to odpowiedź już dostałaś. a po szczegóły typu PPD, napisz maila do producenta, bo tylko on to wie dokładnie.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 09:14   #145
owieczkashaun88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 83
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Nie byłam pewna, w którym temacie napisać, więc wybrałam ten

Ostatnio zaczęłam uzywac kremu z filtrem - Vichy 50+, wersja dla dzieci (nie powinien podrażniać). No i pojawiło sie na mojej twarzy cos dziwnego. Tzn. zawsze miałam bladą cerę, nieskłonną do rumieńców etc. Ale ostatnio zaczeło sie - na policzkach, nosie i brodzie mam zarumienioną skórę, nie czerwona, ale wygląda to tak mniej wiecej, jakbym wysmarowała się różem. Na czole nic sie nia pojawiło. Myślałam, że to od słonca, ale przez ostatnie kilka dni słoneczko nie wychodziło. czy to mozliwe, że ten filtr z Vichy w taki sposób mnie uczula? Dodam, że nie posmarowałam nim ostatnio czoła, i ono nie było zaczerwienione - dlatego przyszło mi do głowy, że to ten krem mógł to spowodować. Dzisiaj moja cera jest juz bez zaczerwienienia, ale nie uzywałam dzis rano tego kremu. No i musze dodać, że nigdy nie miałam uczulen etc. Dlatego mnie to zaczeło niepokoic
owieczkashaun88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 09:26   #146
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Owieczkashaun88 - radzę sprawdzić skład tego filtra...
Czy czasem nie zawiera on alkoholu lub co gorsze alkoholu denaturatu?
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 11:50   #147
owieczkashaun88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 83
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Właśnie sprawdziłam - zawiera denaturat. Czyli to może być przyczyna? Ale z drugiej strony - od ponad roku codziennie używałam Nivei soft, a ten krem chyba też go zawiera (nie jestem pewna, a zdarłam naklejkę), a mnie nie podrażnia.
owieczkashaun88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 14:36   #148
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Według mnie przyczyną zaczerwienienia jest właśnie denaturat. Może w tym kremie Nivea Soft denaturatu jest mało, więc Cię nie podrażnia... a może po prostu dwa kremy z denaturatem w składzie to już za dużo dla twojej skóry i stąd taka reakcja. Nie wiem.
W każdym razie ja na Twoim miejscu poszukałabym innego filtra.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 21:43   #149
owieczkashaun88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 83
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Spróbuję poszukac czegos innego w takim razie, dziękuje za pomoc
owieczkashaun88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 21:59   #150
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Jeśli chodzi o kremy na co dzień zawierające filtr mogę polecić Hydra + ROC - w odróżnieniu od Hydraphase XL nie pozostawia błyszczącej warstwy i nadaje się do skóry mieszanej. Nie wiem jak ze stabilnością filtrów u Roc...Poza tym Eucerin z kwasem hialuronowym spf 15 o ile się nie mylę jest bardzo fajny. Jako właścicielka przetluszczającej się cery polecam też Anhelios 20, ale on już raczej nie należy do "zwykłych" kremów nawilżających.
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:44.