co dalej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-30, 08:37   #1
aku12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 46

co dalej?


Witajcie jestem na zakręcie, nie wiem co dalej...Byliśmy parą prawie 9 lat, ślub za 5 miesięcy, kredyt hipoteczny na budowę domu, budowa już prawie się kończy a tu nagle mówi ze nie wie czego chce,że najlepiej jak się rozstaniemy, ale ślubu nie chce odwołać, dom ma się budować dalej... ostatni miesiąc to faktycznie same kłótnie, mialam dużo pretensji, nie było mi dobrze, mu zresztą też nie, kto by wytrzymał ciągłe pretensje, Nie wiem czy boi sie ślubu odpowiedzialności czy coś się skończyło, mówi ze kocha, ze jest mu ciężko, nie śpi, dużo myśli, że teraz nie jest lepiej.....Ja jestem kompletnie załamana, dla mnie skończyło się całeż życie
aku12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 08:53   #2
mehja
Zakorzenienie
 
Avatar mehja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 14 354
Dot.: co dalej?

Mówi że kocha, ślubu nie chce odwoływać, dom chce nadal budować. Pytałaś go dlaczego w takim razie chce się rozstać?
mehja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 08:58   #3
aku12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 46
Dot.: co dalej?

bo ostatni czas "przestało go do mnie ciągnąć", nie wiem czy wogóle czy to przez to ze ostatnio na prawde ciągle się kłóciliśmy, o wszystko miałam pretensje ale jak miałam ich nie mieś jak coś mi nie pasowało i machina się nakręcia...
aku12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 08:58   #4
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: co dalej?

Moja Droga, moze to jedynie stres wywołany ślubem? Jesteście już ze sobą jednak aż 9 lat, i On nagle sobie uświadamia, że teraz macie już się związać do końca życia..Skoro kocha to niech nie myśli o tym co złe... Nie wiem może wróć z nim do początku, w sensie zabierz go w miejsce gdzie się poznaliście, czy gdzieś gdzie chwile spędzone były dla Was obojga magicznie. Oderwijcie się myślami od spraw codziennych, a tym bardziej od kwestii związanych ze ślubem!!!... Może Facet czuje się przytłoczony... Nie załamuj się, wpierw postaraj się Mu pomóc wyjść z tej plątaniny myśli...
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 09:01   #5
aku12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 46
Dot.: co dalej?

Właśnie nie wiem co dalej czekać aż zatęskni i poprosi o spotkanie czy samemu znowu wyciagnać pierwsza rekę
aku12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 09:05   #6
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: co dalej?

Daj mu sie na spokojnei zastanowić nad soba i nad waszym zwiazkiem. Niech sobie chlopak przemysli to i owo. Moze właśnie takiego oddechu potrzebuje.
Ja bym mu poki co dala czas i sie pierwsza nie odzywala....niech zatęskni do Ciebie.
Zobaczysz jak sie z czasem sytuacja rozwinie.... wtedy będziesz mogla zaczac dzialać.
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 09:09   #7
kamyczek89
Zadomowienie
 
Avatar kamyczek89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 309
Dot.: co dalej?

Cytat:
Napisane przez aku12 Pokaż wiadomość
Właśnie nie wiem co dalej czekać aż zatęskni i poprosi o spotkanie czy samemu znowu wyciagnać pierwsza rekę
daj mu odpocząć, przemyśleć to co powiedział. to jest chyba taki atak przedślubnej histerii, bo inaczej raczej ślub by chciał odwołać.

a w ogóle pytałaś się go jak on sobie to wyobraża z tym ślubem skoro chce się (niby) rozstać?
__________________
Konkurs fotograficzny Dziękuję za każdy głos Klik

kamyczek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-30, 09:09   #8
mehja
Zakorzenienie
 
Avatar mehja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 14 354
Dot.: co dalej?

Ja też myślę to stres przed ślubem, krótka rozłąka dobrze wam zrobi. Też jestem 5 mies. przed ślubem i teraz mam 1000 myśli w głowie na ten temat.
mehja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 09:12   #9
aku12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 46
Dot.: co dalej?

dzięki za dobre słowa, chciałabym by tak było
\a jak on sobie wyobraża nie wiem!?powiedział ze na razie nie chce ślubu odwoływać bo nie chce palić mostów
a jest jeszcze współny kredyt, samochody...
aku12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 09:19   #10
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: co dalej?

Ale wiecie dziewczyny, niekiedy Facet to czeka aż dziewczyna pierwsza wyciągnie rękę. Jak ja się ze swoim pokłóce to najpierw on się powkurza, będzie się zachowywał jak Książe z Porcelany, a później sam spogląda w moją stronę tak jakby chciał coś powiedzieć ,a coś by mu usta zakleiło. Nawet raz to sam mi po kłótni z wyrzutach powiedział "to czemu poprostu nie przytuliłaś?!" może tu chodzi o coś takiego. O potraktowanie Go z serca, dla samego faktu że jest, nie licząc się z niczym innym...
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 09:32   #11
Lady_kejsi
Raczkowanie
 
Avatar Lady_kejsi
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Po prawej okno, po lewej łóżko...
Wiadomości: 222
Dot.: co dalej?

Myślę, że jednak do dość rozsądne w obecnej sytuacji żeby nie palić za sobą mostów. Facet Was nie przekreśla, tylko się zagubił. Dobrze, że pod wpływem wątpliwości od razu nie karze wszystkiego odwoływać to by była totalna nieodpowiedzialność.
Myślę , że powinnaś tym razem pierwsza nie wyciągać ręki, to co on zrobi będzie największym dowodem na to jakim jest człowiekiem. Życzę żeby wszystko było dobrze
__________________
C a p o e i r a m e u a m o r . . .


Kocham od początku
'każdy nowy dzień zaczyna się głęboką nocą'
Lady_kejsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-30, 09:41   #12
pogodynka20
Raczkowanie
 
Avatar pogodynka20
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 348
Dot.: co dalej?

nie wpadaj w panike, daj mu czas, chwile na przemyślenie wszystkiego i złapanie oddechu Moim zdaniem to stres przedślubny Być może boi się odpowiedzialności? Lub taka idealnie juz zaplanowana przyszłość (ślub, dom, rodzina) go przytłoczyło??
Na Twoim miejscu dałabym mu troche czasu, a potem zostawiła wszystko, wzieła urlop ,poprosiła rodziców o dopilnowanie budowy domu itp i wyjechała z Nim choć na kilka dni. Spędźcie troche czasu razem z dala od domu ,bliskich i problemów. Zróbcie coś szalonego, przypomnijcie sobie na nowo jak bardzo się kochacie
Edit: a przede wszystkim znajdzcie czas na szczerą rozmowę!

Edytowane przez pogodynka20
Czas edycji: 2009-01-30 o 09:43
pogodynka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 09:48   #13
aku12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 46
Dot.: co dalej?

poczekać na ruch z jego strony? nie chce się narzucać i pierwsza zadzwonić z propozycją na wyjazdu, ostatnio to właśnie ja zbyt czesto dzwoniłam....
aku12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 09:51   #14
aku12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 46
Dot.: co dalej?

dodam ze on ma już 29 lat
aku12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 09:53   #15
pogodynka20
Raczkowanie
 
Avatar pogodynka20
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 348
Dot.: co dalej?

Więc daj mu trochę swobody, przestań dzwonić. Nie pokazuj mu,że bez Niego sobie nie poradzisz. Pozwól mu przemyśleć wszystko (przecież nie będzie to trwało w nieskonczoność- ślub za 5 miesięcy) a kiedy się odezwie zaproponuj wspólny wyjazd na kilka dni naprawde uważam ,że mogłoby wam to pomóc
pogodynka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 09:58   #16
pogodynka20
Raczkowanie
 
Avatar pogodynka20
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 348
Dot.: co dalej?

Swoją drogą myśle,że mężczyżni boją się takiego całkowitego uzależnienia się kobiety od nich ... a jeszcze widok płaczącej kobiety to juz w ogole przerażenie totalne Oni chcą nas ciągle zdobywać i to ich kręci.. więc sądzę ,że łzy i ciągłe telefony nic nie pomogą a wręcz mogła poskutkować odwrotnie..
pogodynka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 10:01   #17
kamyczek89
Zadomowienie
 
Avatar kamyczek89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 309
Dot.: co dalej?

Cytat:
Napisane przez pogodynka20 Pokaż wiadomość
Swoją drogą myśle,że mężczyżni boją się takiego całkowitego uzależnienia się kobiety od nich ... a jeszcze widok płaczącej kobiety to juz w ogole przerażenie totalne Oni chcą nas ciągle zdobywać i to ich kręci.. więc sądzę ,że łzy i ciągłe telefony nic nie pomogą a wręcz mogła poskutkować odwrotnie..
__________________
Konkurs fotograficzny Dziękuję za każdy głos Klik

kamyczek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 10:01   #18
koKOro
Zakorzenienie
 
Avatar koKOro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 159
Dot.: co dalej?

Cytat:
Napisane przez aku12 Pokaż wiadomość
poczekać na ruch z jego strony? nie chce się narzucać i pierwsza zadzwonić z propozycją na wyjazdu, ostatnio to właśnie ja zbyt czesto dzwoniłam....
tak, daj mu spokój

skoro trochę się Tobą "zmęczył" to dobrze żeby zobaczył, że potrafisz mu dać to czego potrzebuje. Z moich obserwacji wynika, że właśnie w takich momentach trzeba dać czas, bo inaczej zrazi się kogoś do siebie kompletnie. Wiem, że chciałabyś, już teraz wiedzieć na czym stoisz, to normalne. Ale może wykorzystaj ten czas na przemyślenia własnego zachowania, uspokojenia nerwów, może trochę sportu na wyładowanie negatywnej energii.
Na siłe nic nie wskórasz. Pomyśl sobie analogicznie, gdy jesteś czym zmęczona, a to ciągle za Tobą się wlecze to zaczynasz szczerze tego nienawidzić, a jak się oddali to przychodzi równowaga.
Skup się teraz na sobie, to wydaje się trudne, ale dopiero nowe sytuacje pokazują nam jacy jesteśmy silni
__________________
narysuj mi baranka...

zakorzenienie
koKOro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 10:12   #19
NIKIITA87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Great Britain
Wiadomości: 20
GG do NIKIITA87 Send a message via Skype™ to NIKIITA87
Dot.: co dalej?

Cytat:
Napisane przez aku12 Pokaż wiadomość
Witajcie jestem na zakręcie, nie wiem co dalej...Byliśmy parą prawie 9 lat, ślub za 5 miesięcy, kredyt hipoteczny na budowę domu, budowa już prawie się kończy a tu nagle mówi ze nie wie czego chce,że najlepiej jak się rozstaniemy, ale ślubu nie chce odwołać, dom ma się budować dalej... ostatni miesiąc to faktycznie same kłótnie, mialam dużo pretensji, nie było mi dobrze, mu zresztą też nie, kto by wytrzymał ciągłe pretensje, Nie wiem czy boi sie ślubu odpowiedzialności czy coś się skończyło, mówi ze kocha, ze jest mu ciężko, nie śpi, dużo myśli, że teraz nie jest lepiej.....Ja jestem kompletnie załamana, dla mnie skończyło się całeż życie

Witaj , hm pisze odnosik do tego bo moi znajomi byli w podobnej sytuacji a nie lubie wypowiadac sie na temat o ktorym malo wiem ..Coz Aku12 , moja rada to taka ze jezeli facet mowi ze nie jest czegos pewny to tak zapewne jest.. Zaufanie juz napewno stworzyliscie po 9 latach bycia ze soba wiec zaden romans nie wchodzi w gre.On potrzebuje czasu , i daj mu ten czas , niech facet pomysli, z wlasnego doswiadczenia wiem , ze faceci czasem potrzebuja "chwile" ciszy na zastanowienie sie ...Tymbardziej ze twierdzi ze cie kocha ...
.Przypomnialo mi sie ironiczne zdanie mojego ex , chociaz to odrebny temat ( Kocham cie , znalazlem Cie , z Toba chce spedzic cale zycie- ale mieszkajmy osobno) W Twoim przypadku sa jeszcze inne rzeczy ktore was lacza , tak jak kredyty , samochod .. Glowka do gory ta sytuacja potzrebuje tylko czasu - jestemm o tym przekonana , daj mu ten czas..
NIKIITA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-30, 10:14   #20
aku12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 46
Dot.: co dalej?

chyba tak właśnie zrobie ze nie bede się odzywać wyjade sobie na weekend.. zobaczymy , napisałam tylko dwa dni temu ze mam nadzieje ze jest w końcu szczesliwy beze mnie odpowidział ze nie jest mu nic lepiej, a wiec to był ostatni odzwe z mojej strony !!!!
aku12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 10:16   #21
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: co dalej?

Niech on sie do Ciebie odezwie-daj mu chwile oddechu...Zatęskni, wróci szybciej niz sie tego bedziesz spodziewała
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 10:30   #22
pogodynka20
Raczkowanie
 
Avatar pogodynka20
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 348
Dot.: co dalej?

Cytat:
Napisane przez aku12 Pokaż wiadomość
chyba tak właśnie zrobie ze nie bede się odzywać wyjade sobie na weekend.. zobaczymy , napisałam tylko dwa dni temu ze mam nadzieje ze jest w końcu szczesliwy beze mnie odpowidział ze nie jest mu nic lepiej, a wiec to był ostatni odzwe z mojej strony !!!!
przede wszystkim więcej spokoju... potrzebujesz zdecydowanie się wyciszyć. Nie wywołuj konfliktów smsami tego typu 'pewnie beze mnie jest lepiej' daj mu czas a On sam dojdzie do wniosku,że z Tobą jest lepiej i wróci z bukietem róż Odpocznijcie od siebie i zastanówcie sie nad tym co dla was ważne
pogodynka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 11:24   #23
agamazzi
Zadomowienie
 
Avatar agamazzi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 673
Dot.: co dalej?

Stres zwiazany ze slubem, budowa domu, ratami kredytu itp. daly mu sie we znaki...

Zgadzam sie z dziewczynami, powinnas zostawic go w spokoju i pozwolic przemyslec to i owo, jak w kncu sie odezwie to wyjedzcie gdzies na weekand i nie rozmawiajcie o slubie o budowie domu o kredycie, tylko cieszcie sie soba...

Powodzenia
__________________
Come fai a dire che ami una persona, quando al mondo ci sono migliaia di persone che potresti amare di piu, se solo le incontrassi? Il fatto e che non le incontri.
agamazzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 11:53   #24
Hija
Raczkowanie
 
Avatar Hija
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 344
Dot.: co dalej?

Cytat:
Napisane przez NIKIITA87 Pokaż wiadomość
po 9 latach bycia ze soba wiec zaden romans nie wchodzi w gre
A mi się właśnie wydaje, że im dłużej związek trwa tym o romans łatwiej.
Ale tu chyba chodzi jednak o tą wolność, daj mu ją i czas.
Hija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 13:47   #25
aku12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 46
Dot.: co dalej?

I tak chyba właśnie zrobie wyjade sobia na weekend po pracy spakuje się , moze jakieś zakupy...ale powiem wam ze jak tylko o tym pomyśle to tak cos w środku zaczyna mnie dusić...mocno
aku12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 13:50   #26
agamazzi
Zadomowienie
 
Avatar agamazzi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 673
Dot.: co dalej?

A moze jakis weekand w spa, masaze, kapiele itp.
Zrelaksujesz sie i wszystko przemyslisz...
__________________
Come fai a dire che ami una persona, quando al mondo ci sono migliaia di persone che potresti amare di piu, se solo le incontrassi? Il fatto e che non le incontri.

Edytowane przez agamazzi
Czas edycji: 2009-01-30 o 13:53
agamazzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 13:53   #27
aku12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 46
Dot.: co dalej?

Na pewno wyjść z domu!!
aku12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 14:02   #28
pogodynka20
Raczkowanie
 
Avatar pogodynka20
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 348
Dot.: co dalej?

Fryzjer, kosmetyczka, zakupy- coś dzięki czemu poczujesz się pewniej siebie i swojej wartości. a kiedy się spotkacie rozkochasz go drugi raz
pogodynka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 14:50   #29
NIKIITA87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Great Britain
Wiadomości: 20
GG do NIKIITA87 Send a message via Skype™ to NIKIITA87
Dot.: co dalej?

Dokladnie , znajdz czas dla siebie , aha i jeszcze jedna rada , nie wychodz na zakupy i takie podobne relakse , sama ..Wez kumpele bawcie sie dobrze , przebierajcie w ciuchaach , grymascie do do wyboru cienia do powiek ..Kobiety to uwielbiaja a Tobie nie dosc ze przyniesie zabawe to jesczze na chwile zapomnisz o Tym i sie zrelaksujesz...

Adnotacja do kolezanki ktora zaakcentowala moj dopisek do 9 lat razem: Powiem ci ze moja pewnosc jesli chodzi o to jest wieksza niz 100% , facet jezeli jest na tyle szczery i odpowiedzialny nie bedzie owijal w bawelne i jezeli takowa sytuacja wystapi( chociaz nie sadze ale w zyciu wszystko jest mozliwe) sam ja poprosi o rozmowe ..
Jestesmy w koncu ludzmi doroslymi , nie robimy czegos czego sami nie chcielibysmy doswiadczyc - prawda?
NIKIITA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 15:49   #30
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: co dalej?

Trochę nie widzę sensu brania ślubu jeśli sie nie kocha tej drugiej osoby. Oboje musicie być tego pewni Jeśli uczucie nie wróci, to niestety, ślub lepiej jest odwołąć...

Dobrze wam zrobi takie rozstanie (ale nie zerwanie). Jednak myślę, że 2 dni, to troche za krótko. W tym czasie tylko Ty będziesz za nim tęsknić, a on nawet nie zdąży tego poczuć
Ja bym sie z nim umówiła, że nie będę sie z nim widzieć przez jakieś 2 tygodnie, chyba, że wcześniej on poczuje, że nie moze bez Ciebie żyć
Czasami zdajemy sobie sprawę z tego jak kogoś mocno kochamy dopiero, gdy zabraknie nam tej osoby
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:02.