depilacja bikini- czerwone krostki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-30, 17:18   #1
mysiamysia
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiamysia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 714

depilacja bikini- czerwone krostki


Jest pewien problem.Z reguly depiluje okolice bikini kremem Veet,ale ostatnim razem pojawilo mi sie pare czerwonych krostek potem,jednak to tak bardzo mi nie przeszkadzalo.Ale to jeszcze nic bo pewnego dnia cos mnie podkusilo z braku czasu ,zeby wydepilowac się maszynką do golenia....i...pojawilo sie cale mnostwo malych czerwonych krostek ktore na dodatek troche bola jak je dotykam.Czym sa spowodowane te krostki??? Tez tak macie??? Jak sprawic zeby zniknely?? bo to naprawde niefajnie wyglada
__________________


"Najlepsza miłość to ta,która budzi duszę...
Pcha nas ku lepszemu...
Rozpala w sercach ogień a w duszy sieje spokój..."

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=16429349
Atmosphere,Bershka,Stradi varius,Pimkie,Reserved i inne...zapraszam
!14 stycznia dokładka!
!odpisuj u mnie!

mysiamysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 17:23   #2
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: depilacja bikini- czerwone krostki

zapaleniem mieszków włosowych.
kup sobie tribiotic albo po prostu zaczekaj aż samo przejdzie.


no i of course - nie to podforum
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 17:29   #3
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: depilacja bikini- czerwone krostki

poczekaj tydzien i przejdzie. po maszynce zawsze sie tak robi. najlepiej uzywac jakiejs depilacji (depilator, wosk) wtedy skora jest czerwona tylko przez kilka godzin, a i spokój włosiem masz na dłużej
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 17:42   #4
shineE
Zadomowienie
 
Avatar shineE
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 557
GG do shineE
Dot.: depilacja bikini- czerwone krostki

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
poczekaj tydzien i przejdzie. po maszynce zawsze sie tak robi. najlepiej uzywac jakiejs depilacji (depilator, wosk) wtedy skora jest czerwona tylko przez kilka godzin, a i spokój włosiem masz na dłużej

dokładnie..
U mnie niestety maszynka się nie sprawdza... prócz nóg (do kolan)
bikini, uda, pachy itp depiluje woskiem, albo depilatorem.
__________________
Wtuliłam twarz w jego ramię.
- Kocham Cię - szepnęłam.

shineE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 17:45   #5
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: depilacja bikini- czerwone krostki

To normalne, podczas golenia robia sie mikroranki i stan zapalny. Zdezynfekuj i poczekaj kilka dni.
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 17:56   #6
sanddyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 116
GG do sanddyy
Dot.: depilacja bikini- czerwone krostki

Poczekaj cierpliwi i narazie sobie podaruj golenie maszynka, ogolnie skoro masz taka tendecje to odrazdzam!
__________________
bo żyć jest sztuką..
moja rola, to istnieć!

sanddyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 18:02   #7
rare bird
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 265
Dot.: depilacja bikini- czerwone krostki

skóra musi się przyzwyczaić do maszynki nie depiluj póki nie znikną ci wszystkie krostki, a po każdej depilacji przetrzyj skórę wacikiem nasączonym płynem po goleniu i posmaruj jakimś tłustym balsamem, kremem, Linomagiem albo maścią z wit. A.

robię tak zawsze i nigdy nie mam krostek
__________________
rare bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-30, 18:06   #8
sanddyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 116
GG do sanddyy
Dot.: depilacja bikini- czerwone krostki

Ja po goleniu nie robie nic.. znaczy jak smaruje sie balsamem no to wtedy.. ale ogolnie to nie i nie narzekam. Czasem cos wyjdzie, ale to tylko jak codziennie sie gole
__________________
bo żyć jest sztuką..
moja rola, to istnieć!

sanddyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 18:29   #9
skorpionik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 14
Dot.: depilacja bikini- czerwone krostki

Też ogoliłam się kiedyś maszynką i miałam dokładnie tak samo małe krostki które wyglądały jak pryszczyki, posmaruj balsamem poczekaj kilka dni i bedzie ok a na przyszłość do golenia użyj czegoś innego
skorpionik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 18:52   #10
mysiamysia
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiamysia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 714
Dot.: depilacja bikini- czerwone krostki

problem wlasnie polega na tym ze i po kremie depilujacym Veet tez mialam krostki,no ale mniej.Tylko ze jak kupie depilator a on wyrywa wlosy to niewiem czy to nie bedzie zbyt bolesne do tych wrazliwych okolic bikini??
__________________


"Najlepsza miłość to ta,która budzi duszę...
Pcha nas ku lepszemu...
Rozpala w sercach ogień a w duszy sieje spokój..."

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=16429349
Atmosphere,Bershka,Stradi varius,Pimkie,Reserved i inne...zapraszam
!14 stycznia dokładka!
!odpisuj u mnie!

mysiamysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 18:58   #11
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: depilacja bikini- czerwone krostki

Cytat:
Napisane przez mysiamysia Pokaż wiadomość
problem wlasnie polega na tym ze i po kremie depilujacym Veet tez mialam krostki,no ale mniej.Tylko ze jak kupie depilator a on wyrywa wlosy to niewiem czy to nie bedzie zbyt bolesne do tych wrazliwych okolic bikini??
zależy jaki masz próg bólu
ja depilatorem nie daję rady, wszystko mi się kuli ze strachu jak tylko zawarczy w okolicach .
Ale znam dziewczyny, które nie mają problemów.

wosk robiłam sobie kilka razy (nie brazylijski) jeszcze dało się wytrzymać. Do tego spory komfort, bo dłużej jest spokój niż po kremie.


a moze po prostu zmień krem do depilacji? Ja po veecie też miałam krostki, a teraz uzywam tanity 3 min. i jestem zadowolona.
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-30, 19:05   #12
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: depilacja bikini- czerwone krostki

podłączę się pod wątek, żeby nie tworzyć nowego. tematyka dość zbliżona, bo golenie strefy bikini to dla mnie najwiekszy koszmar.

chodzi jednak o to, ze od ok. pol roku moja skora zrobila sie dziwnie.. hm.. wrazliwa? każdorazowo (BEZ WYJĄTKÓW) podczas golenia robią mi się takie małe zacięcia. jest to bardzo kłopotliwe, bo wychodząc spod prysznica całe nogi (lub strefe bikini) mam we krwi zupełnie nie wiem czym to jest spowodowane. uzywalam roznych maszynek (myslalam,ze te ktorych uzywam sa za ostre). mikroranki robia sie glownie w okolicach kolan i kostek. strefa bikini w zasadzie cala-rowniez. dodam,ze nie chodzi o krostki czy inne podraznienia po goleniu. moja skóra poprostu jakby sama pękała przy kontakcie z maszynka... moze ktoras z was ma pomysl co to takiego moze byc? moze brak jakichs witamin? brak odpowiedniego nawilzenia? a moze to ja gdzies popelniam blad? sama juz nie wiem
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 21:42   #13
sanddyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 116
GG do sanddyy
Dot.: depilacja bikini- czerwone krostki

Cytat:
Napisane przez aktaga13 Pokaż wiadomość
podłączę się pod wątek, żeby nie tworzyć nowego. tematyka dość zbliżona, bo golenie strefy bikini to dla mnie najwiekszy koszmar.

chodzi jednak o to, ze od ok. pol roku moja skora zrobila sie dziwnie.. hm.. wrazliwa? każdorazowo (BEZ WYJĄTKÓW) podczas golenia robią mi się takie małe zacięcia. jest to bardzo kłopotliwe, bo wychodząc spod prysznica całe nogi (lub strefe bikini) mam we krwi zupełnie nie wiem czym to jest spowodowane. uzywalam roznych maszynek (myslalam,ze te ktorych uzywam sa za ostre). mikroranki robia sie glownie w okolicach kolan i kostek. strefa bikini w zasadzie cala-rowniez. dodam,ze nie chodzi o krostki czy inne podraznienia po goleniu. moja skóra poprostu jakby sama pękała przy kontakcie z maszynka... moze ktoras z was ma pomysl co to takiego moze byc? moze brak jakichs witamin? brak odpowiedniego nawilzenia? a moze to ja gdzies popelniam blad? sama juz nie wiem
najlepiej idz do lekarza.. czy nawet do rodzinnego, jak on nic nie poradzi wysle cie pewnie do dermatologa i napewno dowiesz sie co jest tego przyczyna i jak to zwlaczyc
__________________
bo żyć jest sztuką..
moja rola, to istnieć!

sanddyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 22:09   #14
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: depilacja bikini- czerwone krostki

Cytat:
Napisane przez sanddyy Pokaż wiadomość
najlepiej idz do lekarza.. czy nawet do rodzinnego, jak on nic nie poradzi wysle cie pewnie do dermatologa i napewno dowiesz sie co jest tego przyczyna i jak to zwlaczyc
dzieki za zainteresowanie

wiem,ze taka forumowa diagnostyka jest mało profesjonalna, ale mimo wszystko głupio mi iść i powiedzieć z poważną miną: "panie doktorze, zacinam się przy goleniu"
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 22:33   #15
rimlora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 342
Dot.: depilacja bikini- czerwone krostki

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
poczekaj tydzien i przejdzie. po maszynce zawsze sie tak robi. najlepiej uzywac jakiejs depilacji (depilator, wosk) wtedy skora jest czerwona tylko przez kilka godzin, a i spokój włosiem masz na dłużej
Nie zawsze , bo ja np nie mam zadnych podraznien, a gole sie tylko w ten sposob.
rimlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 23:16   #16
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: depilacja bikini- czerwone krostki

Cytat:
Napisane przez aktaga13 Pokaż wiadomość
podłączę się pod wątek, żeby nie tworzyć nowego. tematyka dość zbliżona, bo golenie strefy bikini to dla mnie najwiekszy koszmar.

chodzi jednak o to, ze od ok. pol roku moja skora zrobila sie dziwnie.. hm.. wrazliwa? każdorazowo (BEZ WYJĄTKÓW) podczas golenia robią mi się takie małe zacięcia. jest to bardzo kłopotliwe, bo wychodząc spod prysznica całe nogi (lub strefe bikini) mam we krwi zupełnie nie wiem czym to jest spowodowane. uzywalam roznych maszynek (myslalam,ze te ktorych uzywam sa za ostre). mikroranki robia sie glownie w okolicach kolan i kostek. strefa bikini w zasadzie cala-rowniez. dodam,ze nie chodzi o krostki czy inne podraznienia po goleniu. moja skóra poprostu jakby sama pękała przy kontakcie z maszynka... moze ktoras z was ma pomysl co to takiego moze byc? moze brak jakichs witamin? brak odpowiedniego nawilzenia? a moze to ja gdzies popelniam blad? sama juz nie wiem

a jak golisz "z włosem" nie "pod włos" też Ci się tak robi? Coś nie tak, musisz zkonsultować to z lekarzem, bo wcześniej chyba tak nie miałaś? Przed tym pól roku?
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 23:41   #17
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: depilacja bikini- czerwone krostki

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
a jak golisz "z włosem" nie "pod włos" też Ci się tak robi? Coś nie tak, musisz zkonsultować to z lekarzem, bo wcześniej chyba tak nie miałaś? Przed tym pól roku?
no niestety niezaleznie od kierunku golenia... zabrzmi głupio, ale w okolicy kostek zdarza mi się zedrzeć trochę skóry/naskórka. przy kolanach pozostają juz "tylko" pęknięcia/nacięcia zmartwiłyście mnie trochę tym lekarzem. faktycznie, wczesniej tak nie miałam...
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 01:17   #18
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: depilacja bikini- czerwone krostki

Cytat:
Napisane przez mysiamysia Pokaż wiadomość
Jest pewien problem.Z reguly depiluje okolice bikini kremem Veet,ale ostatnim razem pojawilo mi sie pare czerwonych krostek potem,jednak to tak bardzo mi nie przeszkadzalo.Ale to jeszcze nic bo pewnego dnia cos mnie podkusilo z braku czasu ,zeby wydepilowac się maszynką do golenia....i...pojawilo sie cale mnostwo malych czerwonych krostek ktore na dodatek troche bola jak je dotykam.Czym sa spowodowane te krostki??? Tez tak macie??? Jak sprawic zeby zniknely?? bo to naprawde niefajnie wyglada
Przesuwam.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 02:50   #19
milusiaam
Wtajemniczenie
 
Avatar milusiaam
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 658
Dot.: depilacja bikini- czerwone krostki

Cytat:
Napisane przez aktaga13 Pokaż wiadomość
no niestety niezaleznie od kierunku golenia... zabrzmi głupio, ale w okolicy kostek zdarza mi się zedrzeć trochę skóry/naskórka. przy kolanach pozostają juz "tylko" pęknięcia/nacięcia zmartwiłyście mnie trochę tym lekarzem. faktycznie, wczesniej tak nie miałam...
wiec tak naciagaj delikatnie skore pamietaj ze na kostkach i kolanach najłatwiej sie zaciac uzywaj pianki do golenia nie mydla ani zelu. masz widocznei bardzo delikatna skore.Golac kolana zegnij noge jakby naprez kore.na kostce obciagnij palce. powinno pomoc.Ostatecznym krokeim jest zmiana srodka do depilacji.

Cytat:
Napisane przez Pomadka Pokaż wiadomość
Przesuwam.
a dezynfekujesz skore bikini przed zabiegiem i maszynke?wiesz jak wrazliwa mamy tam skore.najlepiej nasacz wacik woda utleninioa przetrzyj okolice bikini pozneij polej maszynke i dopiero zel do golenia i jazda
Musisz byc bardzo delikatna i tak jak napisałm wyzej naciagac dliaktnie skore.
tez mi sie zdarzaja takie krostki gdy sie na szybko gole...ostatnio pierwszy raz wydepilowałam bikini dpilatorem i....myslałam ze padne z bolu ale dałam rade polykajac 15 min wczesniej srodek przeciw bolowy.Naprawde polecam juz dwa tygodnie i prawie nic...a teraz podobno bedzie latwiej
milusiaam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-31, 09:10   #20
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: depilacja bikini- czerwone krostki

najprosciej byloby nalozyc sobie balsam po tym goleniu czy depilacjii... swietny jest ten dla facetow nivea, ale jak nie macie w poblizu, to dobry balsam nawilzajacy... chodzi o to aby odkazic lekko rany... zapytajcie swoich facetow, oni tez maja problemy z krostkami po goleniu.
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 11:24   #21
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: depilacja bikini- czerwone krostki

Cytat:
Napisane przez milusiaam Pokaż wiadomość
a dezynfekujesz skore bikini przed zabiegiem i maszynke?wiesz jak wrazliwa mamy tam skore.najlepiej nasacz wacik woda utleninioa przetrzyj okolice bikini pozneij polej maszynke i dopiero zel do golenia i jazda
Musisz byc bardzo delikatna i tak jak napisałm wyzej naciagac dliaktnie skore.
tez mi sie zdarzaja takie krostki gdy sie na szybko gole...ostatnio pierwszy raz wydepilowałam bikini dpilatorem i....myslałam ze padne z bolu ale dałam rade polykajac 15 min wczesniej srodek przeciw bolowy.Naprawde polecam juz dwa tygodnie i prawie nic...a teraz podobno bedzie latwiej

też myślę o depilatorze, tylko czy nie będą wrastać daj znać, czy Tobie wrosną
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 18:28   #22
sloneczko0186
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 8
Dot.: depilacja bikini- czerwone krostki

Cytat:
Napisane przez mysiamysia Pokaż wiadomość
problem wlasnie polega na tym ze i po kremie depilujacym Veet tez mialam krostki,no ale mniej.Tylko ze jak kupie depilator a on wyrywa wlosy to niewiem czy to nie bedzie zbyt bolesne do tych wrazliwych okolic bikini??
to zależy jak masz wrażliwą skórę, ja depiluję sobie prawie wszystkie części ciała (z wyjątkiem pach), trzeba pamiętać, żeby po depilacji wetrzeć jakiś łagodzący krem nawilżający. Powiem Ci, że depilacja nie boli, najlepiej ustawić depilator na najszybsze obroty i kupić z nasadką masującą, ja taki mam i jestem z niego bardzo zadowolona oczywiscie też sie bałam, nie powiem, że nic nie czuć, ale można sie do tego przyzwyczaić, z resztą czego się nie robi dla urody nie ejst to ból nie do zniesienia, a taka depilacja starcza na ok 3-4 tygodnie, także same zalety moim zdaniem lepsze to niż depilacja woskiem.
No ale jest jeden wielki minus, a mianowicie wrastające włosy :/ żeby zapobiec podobno dobrze jest podczas kąpieli masować nogi i inne części okrężnymi ruchami namydloną gąbką, chodzi o to, żeby zmiękczyć skórę. No i wykonywać peelingi! Mi niestety powrastały włosy i teraz muszę to leczyć preparatami od dermatologa, dlatego warto pamiętać, by zapobiec wcześniej takim niepożadanym skutkom, ogólnie depilator moim zdaniem to najlepsza rzecz
pozdrawiam
sloneczko0186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 18:32   #23
sloneczko0186
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 8
Dot.: depilacja bikini- czerwone krostki

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
też myślę o depilatorze, tylko czy nie będą wrastać daj znać, czy Tobie wrosną
tak jak już napisałam, zeby nie wrastały, należy masować gąbką przy kąpieli, robić peeling i nawilżać kremem(oczywiście po depilacji)!!!
pozdro
sloneczko0186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 18:40   #24
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: depilacja bikini- czerwone krostki

no tak, ale czasem to nie pomaga, i tak wrastają ;/

ja robie peelingi co drugi dzien bo mam obsesje na tym punkcie
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 20:05   #25
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: depilacja bikini- czerwone krostki

Cytat:
Napisane przez sloneczko0186 Pokaż wiadomość
tak jak już napisałam, zeby nie wrastały, należy masować gąbką przy kąpieli, robić peeling i nawilżać kremem(oczywiście po depilacji)!!!
pozdro
chyba faktycznie mam jakas problemowa skore, bo calutkie wakacje leczylam nogi po depilatorze na szczescie nie ma blizn, ale całe lato wygladałam jak pogryziona przez komary. nie pomoglo nawilzanie, pilingi, szorstkie rękawice...
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 18:22   #26
sanddyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 116
GG do sanddyy
Dot.: depilacja bikini- czerwone krostki

ja depilatorem nie dlaabym rady.. moze na nogach jeszcze, ale napewno nie w okolicach bikini.. brrrr.. na sama mysl mnie trzesie dla tych ktore daja rade respekt!
__________________
bo żyć jest sztuką..
moja rola, to istnieć!

sanddyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 19:45   #27
sloneczko0186
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 8
Dot.: depilacja bikini- czerwone krostki

Cytat:
Napisane przez sanddyy Pokaż wiadomość
ja depilatorem nie dlaabym rady.. moze na nogach jeszcze, ale napewno nie w okolicach bikini.. brrrr.. na sama mysl mnie trzesie dla tych ktore daja rade respekt!
hehe, dzięki, ja sie bałam ale powiedziałam sobie, ze jakos to przeżyję i też tak wogóle miałam całe nogi w czerwonych krostach, tak jak pogryzione przez komary (:/, tak jak pisze aktaga13.
I właśnie dziwne, ze w okolicach bikini nic się nie dzieje, a na nogach właśnie tak :// przecież bikini jest wrazliwsze...
sloneczko0186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 14:31   #28
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: depilacja bikini- czerwone krostki

depiluje sie depilatorem na nogach i przedramionach. Pod paszkami maszynką. wszedzie ok, żadnych podrażnień, zero zaczerwienienia, ani jednego wrastajacego włoska. Natomiast bikini...masakra obojętnie czym, maszynką, depilatorem, czy woskiem - po wszystkim mam tam straszliwe podrażnienie, po każdej depilacji zaczerwienienie które długo schodzi,i takie krostki jakby każdy pojdynczy mieszek włosowy był podrażniony... najgorzej latem, gdy to wszystko widać (ponieważ sięga to dalej niż gatki).

Macie jakieś sposoby na depilację aby nie było po tym śladu? co używać na tą zaczerwienioną, podrażnioną skórę po depilacji? balsamy dla mężczyzn nie działają, próbowałam troche pomaga dezodorant nivea w kulce, ale coraz mniej

do tego włoski tam wrastają...robię peeling, szoruje i czasem jest lepiej, ale ogólnie jest bardzo źle
__________________


I love M*A*D minerals

Edytowane przez WinlyEm
Czas edycji: 2009-02-11 o 14:32
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 16:28   #29
sanddyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 116
GG do sanddyy
Dot.: depilacja bikini- czerwone krostki

to chyba wszystko zalezy poprostu od skory, czy masz delikatna czy nie
__________________
bo żyć jest sztuką..
moja rola, to istnieć!

sanddyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 07:33   #30
Marzeniam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 19
Dot.: depilacja bikini- czerwone krostki

Moj problem jest bardziej zlozony. Nie moge depilowac okolic bikini, pach i owlosienia pod pepkiem maszynka, probowalam wszystkiego: golenia "z wlosem" a nie "pod wlos" bo to pdobno tez podraznia skore; depilacji kremem, wosku, smarowania tlustymi kremami po depilacji. Zawsze konczy sie tak samo, wloski bardzo szybko odrastaja, pojawiaja sie krostki i zaczerwienienia, ktore zostaja na bardzo dlugo.
Przestalam sie w ogole depilowac, oprocz nog i pach... Chyba nie musze pisac jakie to klopotliwe.
Chyba rozgladne sie za depilacja laserowa bo juz nie mam sily do tego.
Moze macie jakies cudowne rady jak uniknac krostek i zaczerwienien.
Marzeniam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:36.