Mam na twarzy dosłownie wszystko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-24, 13:23   #1
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@

Mam na twarzy dosłownie wszystko


Mam grubą skórę. Od zawsze była tłusta, z tego powodu też walczyłam z zaskórnikami i od czasu do czasu z jakimś minimalnym trądzikiem. U dermatologa miałam już tyle wizyt, że nawet nie wiem jak to policzyć.
Obecnie na mojej skórze jest dosłownie wszystko. Nos się błyszczy, broda i policzki są całe w zaskórnikach, a dodatkowo przy linii policzków i na policzkach oraz między brwiami skóra się łuszczy :/, sa też nieliczne czerwone krostki. Skóra jest nierówna
Używałam oprócz tych aptekarskich maści Zinerytu, Davercinu, Isotrexinu, teraz biorę Dianę, do tego mam jakas wysypkę na twarzy
Nie wiem wogole od której strony mam sie za to zabrać. Tu sie łuszczy, tu sie świeci, wszystko naraz :/ juz nie mam siły
mozne któraś z was miała podobne problemy?
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-24, 19:52   #2
niepoprawna*romantyczka
Raczkowanie
 
Avatar niepoprawna*romantyczka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 33
Dot.: Mam na twarzy dosłownie wszystko

No typu skóry nie zazdroszczę.Proponuje najpierw jakoś wyleczyć tą łuszczącą sie skórę i wysypke.Potem reszta.
niepoprawna*romantyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-24, 20:30   #3
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Mam na twarzy dosłownie wszystko

Cytat:
Napisane przez martina@
Mam grubą skórę. Od zawsze była tłusta, z tego powodu też walczyłam z zaskórnikami i od czasu do czasu z jakimś minimalnym trądzikiem. U dermatologa miałam już tyle wizyt, że nawet nie wiem jak to policzyć.
Obecnie na mojej skórze jest dosłownie wszystko. Nos się błyszczy, broda i policzki są całe w zaskórnikach, a dodatkowo przy linii policzków i na policzkach oraz między brwiami skóra się łuszczy :/, sa też nieliczne czerwone krostki. Skóra jest nierówna
Używałam oprócz tych aptekarskich maści Zinerytu, Davercinu, Isotrexinu, teraz biorę Dianę, do tego mam jakas wysypkę na twarzy
Nie wiem wogole od której strony mam sie za to zabrać. Tu sie łuszczy, tu sie świeci, wszystko naraz :/ juz nie mam siły
mozne któraś z was miała podobne problemy?
Bardzo Ci współczuje. Może skoro już tyle wizyt zaliczyłaś u dermatologa i żadnej poprawy nie widzisz, warto poszukać jakiegoś innego lekarza... Zastanawiam się skąd biorą się Twoje problemy. Skoro bierzesz dianę musiałaś mieć robione jakieś badania hormonalne. Może jak wyrówna się poziom hormonów stan cery się poprawi. Na Twoim miejsu zrezygnowałabym z wszelkich kosmetyków antytrądzikowych i skupiła na łagodnej pielęgnacji. Częste stosowanie różnych agresywnych preparatów może doprowadzić cerę do niezbyt dobrego stanu.
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-24, 23:35   #4
niepoprawna*romantyczka
Raczkowanie
 
Avatar niepoprawna*romantyczka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 33
Dot.: Mam na twarzy dosłownie wszystko

Cytat:
Napisane przez Milka19
Na Twoim miejsu zrezygnowałabym z wszelkich kosmetyków antytrądzikowych i skupiła na łagodnej pielęgnacji. Częste stosowanie różnych agresywnych preparatów może doprowadzić cerę do niezbyt dobrego stanu.
własnie.ja mialam dużo wiecej pryszczy gdy stosowałam agresywnie oczyszczające kosmetyki...gdy zaczełam stosowac łągodne to stan cery sie polepszył,wszystkie niespodzianki znikneły
niepoprawna*romantyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 10:58   #5
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Mam na twarzy dosłownie wszystko

a co polecacie? bo faktycznie to moze byc sedno problemu dzieki za odzew
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 11:46   #6
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: Mam na twarzy dosłownie wszystko

Cytat:
Napisane przez martina@
a co polecacie? bo faktycznie to moze byc sedno problemu dzieki za odzew
do lagodnej pielegnacji to np physiogel do mycia!! kremy do skory tlustej nawilzajace bez kawasów!!
ponadto moze skuteczny okazac sie akneroxid L plyn, napweno zminimalizuje nadmierne przetluszczaie skory i pomoze w walce z bakteriami!!!
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 20:08   #7
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Mam na twarzy dosłownie wszystko

Cytat:
Napisane przez martina@
a co polecacie? bo faktycznie to moze byc sedno problemu dzieki za odzew
Z żeli do mycia twarzy polecam erisa:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4626

Jakiś kremik nawilżający nie zatykający porów. Trudno tu doradzić bo to zatykania to kwestia indywidualna. Może ten z Avonu:http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=11802 Wizażanki bardzo go zachwalają. Ja nie przepadam za kremami z avonu, ale chyba się skuszę...

Na łuszczącą się skórę może kremik: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4148 cosik pomoże
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-25, 21:56   #8
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Mam na twarzy dosłownie wszystko

A ja polecam kwasy AHA i BHA. Zobacz na kosmetyczny dział. Je też zmagam się z trądzikiem od bardzo bardzo dawna. Teraz już go prawie zaleczyłam. Prawie, bo jeszcze mam gule na buzi, ale jest ich niewiele w porównaniu z poprzednim stanem. Odwiedź kosmetyczne forum. Tam wiele znajdziesz ciekawych informacji. A w szczególności polecam kwasy
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-26, 22:30   #9
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Mam na twarzy dosłownie wszystko

dzięki dziewczyny
a co myslicie o mydle siarkowym ?
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-26, 23:22   #10
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Mam na twarzy dosłownie wszystko

Ja od ponad miesiaca uzywam Dudu Osun - czarnego afrykanskiego mydla... przeznaczonego dla osob z problemymi skornymi i jestem bardzo zadowolona.
Oczywiscie nie mam buzi jak pupa niemowlaka ale jest coraz lepiej skora na czole przestala byc wysuszona a miejsca, ktore byly tluste czyli okolice nosa i broda wrocily do normy.
Lubie je tym bardziej, ze jest produktem naturalnym
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-26, 23:39   #11
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Mam na twarzy dosłownie wszystko

gdzie mozna je dostać?
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-27, 13:03   #12
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Mam na twarzy dosłownie wszystko

ja kupuje u mnie na ebayu, wiem ze na allegro tez sie kiedys pokazalo. W Polsce ciagle jest malo znane a szkoda. I przewaznie polecane jako srodek do mycia wlosow i skory glowy (taki sam wplyw ma na reszte skory bo glownie skupia sie na problemach skornych i na same wlosy nie ma wplywu).
To co znalazlam nie jest co prawda pod ta sama nazwa ale jezeli sklad jest ten samto jest to to samo mydelko tylko przez inna firme produkowane.
http://www.erodzina.com/content/view/880/32/
http://www.elmabeauty.pl/index.php?p...ne_afryka_mydl


opis:
Specially formulated entirely from natural ingredients and herbs, this soap will have you feeling refreshed and silky smooth. Restores damaged skin and is helpful in healing chronic egzema, acne, freckles and dark spots. Scented with Osun (Camwood extract) citrus juices and native honey. With Aloe vera and natural vitamins.

Edytowane przez desti
Czas edycji: 2006-06-11 o 12:40
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 16:36   #13
ewa840
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 12
Dot.: Mam na twarzy dosłownie wszystko

Cytat:
Napisane przez desti
ja kupuje u mnie na ebayu, wiem ze na allegro tez sie kiedys pokazalo. W Polsce ciagle jest malo znane a szkoda. I przewaznie polecane jako srodek do mycia wlosow i skory glowy (taki sam wplyw ma na reszte skory bo glownie skupia sie na problemach skornych i na same wlosy nie ma wplywu).
To co znalazlam nie jest co prawda pod ta sama nazwa ale jezeli sklad jest ten samto jest to to samo mydelko tylko przez inna firme produkowane.
http://www.erodzina.com/content/view/880/32/
http://www.elmabeauty.pl/index.php?p...ne_afryka_mydl


opis:
Specially formulated entirely from natural ingredients and herbs, this soap will have you feeling refreshed and silky smooth. Restores damaged skin and is helpful in healing chronic egzema, acne, freckles and dark spots. Scented with Osun (Camwood extract) citrus juices and native honey. With Aloe vera and natural vitamins.
Też jak ty od wielu lat walcze z tradzikiem.Moim zdaniem przez kilka tygodni nie powinnas w ogole uzywac zadnych preparatów na tradzik tylko kremy i maseczki nawilazajce,poniewaz masz odwodniona skore(tlusta nie znaczy nawilzona).Mi bardzo pomogl Dalacin T w plynie(ok45zl),przez 2 lata nie wiedzialam co jest tradzik,a bylo ciezko.Polecam ale na efekty musisz poczekac.Zaczyna dzialac przy 2 opakowaniu.Pozdrawiam !!!
ewa840 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 16:44   #14
ewa840
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 12
Exclamation Dot.: Mam na twarzy dosłownie wszystko

Cytat:
Napisane przez ewa840
Też jak ty od wielu lat walcze z tradzikiem.Moim zdaniem przez kilka tygodni nie powinnas w ogole uzywac zadnych preparatów na tradzik tylko kremy i maseczki nawilazajce,poniewaz masz odwodniona skore(tlusta nie znaczy nawilzona).Mi bardzo pomogl Dalacin T w plynie(ok45zl),przez 2 lata nie wiedzialam co jest tradzik,a bylo ciezko.Polecam ale na efekty musisz poczekac.Zaczyna dzialac przy 2 opakowaniu.Pozdrawiam !!!
I jeszcze jedno.Odstaw jak najszybciej Diane !!!! przez jakis czas bedzie lepiej a jak odstawisz to swinstwo to dopiero zobaczysz co to jest tradzik(przeksztalci sie sterydowy).Idz do dermatologa i popros o przepisanie jakiegos antybiotyku doustnego ( np.acne derm ,teralysal) i cos do smarowania (dalacin t) a po kilku tygodniach zobaczych efekty.Tylko nie przerywaj kuracji.Powodzenia !!!
ewa840 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 20:28   #15
Marzenax
Raczkowanie
 
Avatar Marzenax
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 284
Dot.: Mam na twarzy dosłownie wszystko

Oprócz odpowiednich kosmetyków i leków kolosalne znaczenie ma DIETA!!!Zrezygnuj z alkoholu, słodyczy, papierosów(bierne palenie też szkodzi!), tłuszczy roślinnych, sztucznie przetwarzanej żywności (sprawdzaj czy to co jesz zawiera sztuczne konserwanty, barwniki i aromaty).Staraj się jeść produkty, które są korzystne dla twojej skóry i oczyszczają organizm z toksyn czyli np.kefiry, maślanki, zioła (pokrzywa, skrzyp-wywar gotowany min.5
minut), suszone owoce.Pamiętaj, dieta to podstawa!
Marzenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 15:41   #16
Edyta Słomczewska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1
Dot.: Mam na twarzy dosłownie wszystko

Mam taki sam problem jak twój. Jeszcze do niedawna chciało mi się płakać patrząc w lustro. Sytuacja poprawiła się odkąd zaczęłam używać kremów firmy SVR , szczególnie z serii Xerial. Jest dużo, dużo lepiej. Radzę spróbować. Trzeba tylko stosować systematycznie, ale są efekty!
Edyta Słomczewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 15:47   #17
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: Mam na twarzy dosłownie wszystko

Cytat:
Napisane przez Edyta Słomczewska
Mam taki sam problem jak twój. Jeszcze do niedawna chciało mi się płakać patrząc w lustro. Sytuacja poprawiła się odkąd zaczęłam używać kremów firmy SVR , szczególnie z serii Xerial. Jest dużo, dużo lepiej. Radzę spróbować. Trzeba tylko stosować systematycznie, ale są efekty!

SVR Lysanel jest do cery tradzikowej Xerial do cery suchej atopowej!!
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-21, 11:51   #18
tenarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 409
Dot.: Mam na twarzy dosłownie wszystko

Cytat:
Napisane przez Marzenax Pokaż wiadomość
Oprócz odpowiednich kosmetyków i leków kolosalne znaczenie ma DIETA!!!Zrezygnuj z alkoholu, słodyczy, papierosów(bierne palenie też szkodzi!), tłuszczy roślinnych, sztucznie przetwarzanej żywności (sprawdzaj czy to co jesz zawiera sztuczne konserwanty, barwniki i aromaty).Staraj się jeść produkty, które są korzystne dla twojej skóry i oczyszczają organizm z toksyn czyli np.kefiry, maślanki, zioła (pokrzywa, skrzyp-wywar gotowany min.5
minut), suszone owoce.Pamiętaj, dieta to podstawa!
Nie zgadzam się co do tłuszczów roślinnych - zimnotłoczone oleje roślinne wpływają dobrze na cerę i ja nawilżają, łagodzą podrażnienia - poza tym są niezbędne dla organizmu. Polecam np. dodawanie do potraw oleju lnianego lub oliwy z oliwek
tenarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-21, 12:04   #19
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Mam na twarzy dosłownie wszystko

Cytat:
Napisane przez tenarr Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się co do tłuszczów roślinnych - zimnotłoczone oleje roślinne wpływają dobrze na cerę i ja nawilżają, łagodzą podrażnienia - poza tym są niezbędne dla organizmu. Polecam np. dodawanie do potraw oleju lnianego lub oliwy z oliwek
Potwierdzam.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-06, 20:08   #20
prowl
Raczkowanie
 
Avatar prowl
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 103
GG do prowl
Dot.: Mam na twarzy dosłownie wszystko

Dziewczyny! Piszecie, żeby może odstawić wszystkie te maści na jakiś czas - ja się do tego przymierzam, bo mam wrażenie, że już absolutnie żadna na mnie nie działa... Tylko, że jak tylko odstawię to po paru dniach mam wysyp zaskórników... Nie wiem wtedy czy pozostawić to, czy znowu czegoś używać... Nie chcę być uzależniona od maści Mam już 21 lat, walczę od... nie pamiętam kiedy Myślę, że pieniądze na maści i dermatologów można spokojnie liczyć w tysiącach.... Mam dość Może coś podpowiecie? Nie chcę brać antybiotyków i hormonów...
__________________
prowl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 18:54   #21
Wiedziemka
Raczkowanie
 
Avatar Wiedziemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 314
Dot.: Mam na twarzy dosłownie wszystko

jakbym czytała o sobie - od lat nastoletnich szaleństwo i nic - agresywnie, łagodnie, nawet wariacje hormonalne z ciążą nie pomogły, a już raczej stara jestem i cięzko to coś nazwać trądzikiem młodzieńczym...ech, zaskórniki to chyba podczas zrzucania skóry stracę, po porodzie jest troszkę lepiej - wiekszość krostek pojawia się krótko przed okresem, ale i tka daleko temu do względnego wyglądu
Wiedziemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:21.