Crysler PT Cruiser - wasze opinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-05, 10:59   #1
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530

Crysler PT Cruiser - wasze opinie


mam słabośc do niestandartowych samochodow. szczytem moich marzen jest MINI Cooper pozostanie jednak tylko marzeniem. dlaczego?? ze względu na wymiary. jest malutkim samochodem, idealnym jako drugie autko dla kobiety. jadnak jak na "autko" dla kobiety kosztuje niemiłosiernie duzo. po drugie chwilowo z męzem nie potrzebujemy dwoch samochodow, wiec MINI pozostaje marzeniem. VW New Beatle jest kolejną alternatywą. jadnak podobnie jak MINI - za maly na samochod rodzinny.

zastanawiamy sie wiec nad PT Cruiserem. jest dosc awangardowy, niecodzienny. poza tym jest duzy (niektorzy porownują go z Vanem), ma duzy bagazrnik, jest wysoki - typowe auto rodzinne. wprawdzie jest nas narazie tylko dwoch, jednak... w przyszlosci wozek sie tez zmiesci

co sądzicie o tym samochodzie?? odwazylybyscie sie nim jezdzic po ulicach??? moze jednak wolalybyscie cos standartowego, sprawdzonego??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 8215-2002-Chrysler-PT%20Cruiser.jpg (34,8 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg chrysler_pt_cruiser-c.jpg (17,2 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ptcruiserbaige25dy.jpg (40,4 KB, 6 załadowań)
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 14:07   #2
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Crysler PT Cruiser - wasze opinie

Hej ja tez lubie takie klimatyczne autka. Dokladnie te co wymienilas. Zreszta moje wlasne jest zywym tego dowodem.


Znowu wyjde na walczaca feministke, albo jakiegos babochlopa
ale coz trzeba czasem popracowac na taka wizazowa opinie:

Cytat:
Napisane przez bienioka Pokaż wiadomość
pozostanie jednak tylko marzeniem. dlaczego?? ze względu na wymiary. jest malutkim samochodem, idealnym jako drugie autko dla kobiety.
Jak to auto dla kobiety ma byc tym drugim
Do stolu tez chcesz zasiadac jak pan maz i wladca skonczy jesc?
Cytat:
Napisane przez bienioka Pokaż wiadomość
jadnak jak na "autko" dla kobiety kosztuje niemiłosiernie duzo.
j.w. to autko dla mezczyzny moze kosztowac duzo, ale dla kobiety musi byc tanie?

Cytat:
Napisane przez bienioka Pokaż wiadomość
co sądzicie o tym samochodzie?? odwazylybyscie sie nim jezdzic po ulicach??? moze jednak wolalybyscie cos standartowego, sprawdzonego??
Mi sie podoba. Jasne ze bym takim jezdzila. Jednak to amerykanskie auto i nie wiem jak z czesciami, eksplatacja etc. Czy jest to tanie i latwo dostepnie?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 10:34   #3
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530
Dot.: Crysler PT Cruiser - wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Jak to auto dla kobiety ma byc tym drugim
Do stolu tez chcesz zasiadac jak pan maz i wladca skonczy jesc?
To zależy. napisalam, ze dla kobiety i ze drugie dlatego, poniewaz MINI na samochodz rodzinny sie calkowicie nie nadaje. jest tylko 2-drzwiowy i nie ma miejsca z tyl na fotelik (w razie czego ). jest idealne dla kobiety, ktora nie pokonuje duzych odleglosci, jezdzi samochodem po miescie, na zakupy, do pracy, albo dla PANA, ktory samotnie pokonuje duze odleglosci w mozliwie najkrotszym czasie

piszac "drugi, dla kobiety" mialam na mysli "nie glowny, rodzinny samochod". a jak na "nie glowny, rodzinny samochod" MINI jest dosc drogie. chyba przyznasz, ze "gadzet" wartosci 100tys nie jest tani. majac te pieniadze na boku - nie ma sprawy. oszczedzajac jadnak 10 lat wolalabym jednak kupic wieksze autko, do ktorego cala rodzina wejdzie

jesli chodzi o PT Cruisera, to to wlasnei takie rodzinne autko. silnik, ktory nas interesuje to 2.2 diesel (150KM). czy duzo pali?? jak na amerykanskie auto nie (srednio 7l/100km- uwazam, ze w normie jak na tak duzy silnik). co z czesciami? pewnie drozsze niz do Fiata, opla badz Renaulta, ale ceny rowniez nie z kosmosu.
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 19:49   #4
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Crysler PT Cruiser - wasze opinie

Ja pokonalam moim ka duze odleglosci (kilkaset km - to juz sporo) i dal rade. Mialam sporo bagazu.

Ja wlasnie nie wiem jak to z czesciami do amerykancow jest. Mowie tylko, zebys sprawdzila czy sa dostepne
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-08, 11:57   #5
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: Crysler PT Cruiser - wasze opinie

swego czasu mialam chryslera, nieco innego.... ale czesci dostaniesz bez problemu w kazdym salonie mercedesa moj byl bardziej nietypowy jak na polski rynek i problemu nie bylo a PT widuje sie czesciej na ulicach, wiec tymbardziej
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 08:54   #6
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Crysler PT Cruiser - wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Jak to auto dla kobiety ma byc tym drugim
Do stolu tez chcesz zasiadac jak pan maz i wladca skonczy jesc?

j.w. to autko dla mezczyzny moze kosztowac duzo, ale dla kobiety musi byc tanie?
Rena, popieram Cie w całej rozciągłości
tez nie lubie takich "dziwactw" typu: autko dla kobiety ma być małe , tanie i drugie w kolejności
(jak sie dorobie to kupie sobie nissana Navarę albo toyotę Hilux - wielkie, drogie, i napewno pierwsze )

a wracając do PT - autko bardzo fajne, nie miałbym nic przeciwko zeby takie miec, napewno inne niz te wszystkie jeżdzące po polskich drogach
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 21:07   #7
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Crysler PT Cruiser - wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Kattie7 Pokaż wiadomość
Rena, popieram Cie w całej rozciągłości
tez nie lubie takich "dziwactw" typu: autko dla kobiety ma być małe , tanie i drugie w kolejności
(jak sie dorobie to kupie sobie nissana Navarę albo toyotę Hilux - wielkie, drogie, i napewno pierwsze )

a wracając do PT - autko bardzo fajne, nie miałbym nic przeciwko zeby takie miec, napewno inne niz te wszystkie jeżdzące po polskich drogach
A ja bym kupiła dobre - i też chętnie duże . I nie patrzyłabym, czy ma być duże ze względu na rodzinę, czy małe, bo jestem kobietą (chociaż patrząc na moje umiejętności parkowania - to w grę wchodzi tylko mały fiat). Ale rozumiem podejście założycielki wątki - która wyjaśniła, że drugi, mały dla kobiety - bo nie rodzinny, nie musi być duży tylko łatwy do przemieszczania . I jeśli miałaby kasę mając rodzinę woli jeden duży rodzinny, a drugi mniejszy tańszy dla siebie , chyba zbyt feministycznie to zrozumiałyście.
Chociaż przyznam, że rażą mnie tego typu dysproporcje, np. sąsiad jeździ nowym outlanderem a żona z 15-letnim gratkiem . Wygląda to po prostu niesmacznie, ale to w końcu ich sprawa, może owa żona chce takim jeździć.

Wracając do tematu - PT jest autkiem bardzo oryginalnym, nie miałabym nic przeciwko, by nim pomykać .
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-16, 12:42   #8
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Crysler PT Cruiser - wasze opinie

Nie kazda reakcja na seksistowskie poglady jest od razu deklaracja feministyczna. Ja tam lubie kobieco wygladac (mam dlugie blond wlosy), kobieco sie ubierac (np chetnie podkreslam talie), a nawet mam typowo kobiecy samochod.

Maly, niedrogi kobiecy.

Maly, bo taki chcialam na pierwszy samochod i taki mi sie podobal.

Niedrogi, bo mam wydatki wazniejsze niz samochod - np w marcu planuje robic certyfikat zawodowy, ktory kosztuje tyle samo co moje auto i wole wydac na to, niz sprzedac samochod i kupic dwa razy drozszy.

Kobiecy - bo stworzony specjalnie z mysla o mojej plci. Ma nawet schowek na szminke.

Auto sie kupuje do potrzeb i preferencji. Nawet okreslenie rodzinne jest nieprecyzyjne, bo i rodziny skladaja sie z roznej liczby osob. Sa tez takie rodziny, dla ktorych by sie przydal autobus, albo kilka vanow

Nie ukrywam, ze nie lubie zwlaszcza takiego wartosciowania. Lepsze - gorsze. Pierwsze - drugie. To tylko wciaz pojazd a nie walka o puchar.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 13:35   #9
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Crysler PT Cruiser - wasze opinie

O, Dziewczyny, tu jesteście jak nie kupujecie mieszkania

Co do wartościowania, określeń 'kobiece drugie autko" - w tej kwestii zgadzam się z Reną i też wkurza mnie takie rozumowanie.

Ale my nie o tym


PT Cruiser podoba mi się bardzo, jeżdzi takim mama mojego przyjaciela - kobieta bardzo stylowa, preeska firmy - do której ten samochód bardzo pasuje. Samochód jest w sebrnym kolorze, z czarną skórą w środku. To jest po prostu wizualnie ladny samochód.
Spotkalam się już z opiniami różnymi - że jest fajny, że wygląda strasznie, jak karawan pogrzebowy Mnie jednak się podoba wlasnie dlatego że po pierwsze jest duży, po drugie dziwny a jednocześnie elegancki. Na pewno jest duży, rodzinny absolutnie może być.

Sama zastanawialam się nad jego kupnem (jak juz nauczę się lepiej jeżdzić ), używane z malym przebiegiem i w świetnym stanie można kupic już za 30 tys zl. (widzialam taki piekny bordowy ... ).
Z rozmów z waścicielką wiem jednak że to samochód dośc problematyczny jeśli chodzi o usterki. Przede wszytskim bardzo często psuje się skrzynia biegów - mama przyaciela wymienia ją - nie żartuję - raz na pol roku, a co miesiąc jest jakiś problem, a to jedynka ciężko wchodzi, a to coś tam. Po drugie coś dziwnego dzieje się z tylnią szybą - jakies pol roku temu wszytskie PT z ktoregos rocznika musialy sie z glosić na nieodplatna jej wymianę - bo mogla wypaśc w czasie jazdy ... Podobno jest jakieś forum użytkowników "pitków" którzy wymieniają się doświadczeniami i niestety niektóre opisy wad technicznych przyprawaiją podobno o ból glowy.

Jeśli kupowalabym taki samochod jako rodzinny to przemyslalabym tę sprawę poważnie biorąc to pod uwagę.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 16:44   #10
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Crysler PT Cruiser - wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ja tam lubie kobieco wygladac (mam dlugie blond wlosy), kobieco sie ubierac (np chetnie podkreslam talie), a nawet mam typowo kobiecy samochod.
To tak jak ja .
Ale jakoś odebrałam Ciebie jako feministkę . Czyli staników nie palisz?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość

Auto sie kupuje do potrzeb i preferencji. Nawet okreslenie rodzinne jest nieprecyzyjne, bo i rodziny skladaja sie z roznej liczby osob. Sa tez takie rodziny, dla ktorych by sie przydal autobus, albo kilka vanow
Każdemu odpowiada co innego, każdy ma inne potrzeby (pewnie nawet kobiecy dla każdego oznacza co innego) i tu się zgadzamy, jak widzę.
Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Niedrogi, bo mam wydatki wazniejsze niz samochod - np w marcu planuje robic certyfikat zawodowy, ktory kosztuje tyle samo co moje auto i wole wydac na to, niz sprzedac samochod i kupic dwa razy drozszy.
Tu też się zgadzamy, teraz zamiast wymieniać samochód na inny (mój kosztował podobnie jak Twój) - muszę urządzić mieszkanie (na co wydam pewnie tyle co na nowe auto), więc zawsze i dla każdego są inne priorytety.

ps. to ciekawe - jaki Certyfikat?


szugarbejb witamy!
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 18:08   #11
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Crysler PT Cruiser - wasze opinie

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
ps. to ciekawe - jaki Certyfikat?
Dla project managerow. Uznawany nie tylko w Polsce.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-16, 21:43   #12
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Crysler PT Cruiser - wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Dla project managerow. Uznawany nie tylko w Polsce.
Ten wydawany przez PMI ? Superowo, trzymam kciuki

Matko, mod robi OT, już nie będe
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 23:04   #13
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Crysler PT Cruiser - wasze opinie

PMI tak. Moglabym jeszcze PRINCE 2, ale chyba PMI. Zapisalam sie na fora dyskusyjne to tam sobie podyskutuje. I nie zasmiecam watku.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 17:03   #14
pzemko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: Crysler PT Cruiser - wasze opinie

Myślę, że na wiele zadanych tutaj pytań, odpowiedź znajdziecie na forum Chryslera PT Cruisera:

www.ptclub.pl - Pierwsze w Polsce Forum PT Cruisera
pzemko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 17:37   #15
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 798
Dot.: Crysler PT Cruiser - wasze opinie

mnie się nie podoba kojarzy mi się z karawanem..... ale wiadomo, to kwestia gustu
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 22:11   #16
agatenka
Raczkowanie
 
Avatar agatenka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 197
Dot.: Crysler PT Cruiser - wasze opinie

Ja niestety w odróżnieniu od wielu z was uważam go za jeden z NAJBRZYDSZYCH samochodów jaki kiedykolwiek został wyprodukowany. Jest po prostu wstręty

Nie wiem czy zwracasz uwagę na testy i rankingi, ale gdyby cię to interesowało - Pt Cruiser został wybrany najbardziej niebezpiecznym samochodem w Stanach (źródło)

Do tego uznawany jest w wielu kategoriach za jeden z najgorszych samochodów świata , szczególnie pod względem usterek (źródło)

I na koniec tylko taka ciekawostka, że w tamtym roku był najgorzej sprzedającym się samochodem (źródło) więc wycofują go z produkcji

Dalej chcesz go kupić?

Edit: ło kurcze, dopiero teraz zauważyłam że początkowe posty były z 07

Edytowane przez agatenka
Czas edycji: 2009-02-01 o 22:16
agatenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 09:25   #17
pzemko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: Crysler PT Cruiser - wasze opinie

Aganteka czym Ty jezdzisz jesli mozna wiedziec
pzemko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 18:08   #18
agatenka
Raczkowanie
 
Avatar agatenka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 197
Dot.: Crysler PT Cruiser - wasze opinie

suzuki grand vitara x-sport
agatenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:06.