czy piszecie listy? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-30, 23:36   #31
kroowek
Raczkowanie
 
Avatar kroowek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 138
Dot.: czy piszecie listy?

kilka lat temu pisałam bardzo dużo,bardzo długich listów.większośc do ludzi których poznałam w sanatorium jak byłam dzieciakiem,kilka znajomosci pozostało do dziś ale nie piszemy juz do siebie listów,jedynie na gg albo smsy-poprostu tak jest szybciej
kroowek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 12:05   #32
Niki 20
Raczkowanie
 
Avatar Niki 20
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: 3 miasto
Wiadomości: 176
Thumbs up Dot.: czy piszecie listy?

Cytat:
Napisane przez Ashlee_ Pokaż wiadomość
pisze listy od ponad roku
mam korespondentow z wielu krajow swiata .. kanada, finlandia, francja, ale przede wszystkim z krajow azjatyckich tj: tajlandia, indie, japonia, korea poludniowa, wietnam .. swietny sposob nie tylko na poznanie nowych ludzi i zawarcie super znajomosci, ale takze na poznanie zupelnie innych kultur, no i pocwiczenie angielskiego (czy jak w moim przypadku japonskiego)
wow
faktycznie świetna sprawa, pisać tak z ludźmi z całego świata, można się wiele dowiedzieć i nauczyć
ja żałuje, ale nie mam takich znajomych z zagranicy z którymi mogłabym tak korespondować
__________________
To ty wywierasz najwiekszy wpływ na swoje życie. Bądź dla siebie mądrą inspiracją.

07-01-10 Tylko ja, moja czarna perła, zielony liść na szybie i niekończąca się asfaltowa droga


03-01-10 rozpoczynamy półroczną kurację izotekiem ..
Niki 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 14:54   #33
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: czy piszecie listy?

znajomych trzeba sobie znalezc jest pelno stron i chetnych osob do pisania listow, wystarczy wstukac w google 'pen pals' i wyskakuje na prawde sporo stronek gdzie mozna poznac wiele ciekawych osob, chetnych do pisania listow
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 14:56   #34
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: czy piszecie listy?

Cytat:
Napisane przez Ashlee_ Pokaż wiadomość
znajomych trzeba sobie znalezc jest pelno stron i chetnych osob do pisania listow, wystarczy wstukac w google 'pen pals' i wyskakuje na prawde sporo stronek gdzie mozna poznac wiele ciekawych osob, chetnych do pisania listow
Albo tez na wizazu jest watek "Listy, listy.." tam mzona znalezc chetne osoby do pisania co by nie szukac http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=108827&page=5

Edytowane przez IR1988
Czas edycji: 2008-05-01 o 18:54
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 18:37   #35
Perelkowaa
Raczkowanie
 
Avatar Perelkowaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 166
Dot.: czy piszecie listy?

Cytat:
Napisane przez paulinnamalinna Pokaż wiadomość
Zazdroszczę Wam, dziewczyny korespondujące z kimś.
Ja nie mam do kogo pisać listów, ostatnio nawet kartek nie wysyłam, tylko sms-y.

Kilka lat temu pisałam do koleżanki, która przeprowadziła się trochę dalej od mojej okolicy, ale to raptem kilka listów w odstępach półmiesięcznych.
Fajnie było.

A, ja przecież piszę listy do siebie. Opisuję moje życie w danym momencie. Jak je czytam po jakimś czasie, to ...
Oooo tak PaulinoMalino;D.. Pamiętam moje pamiętaniki sprzed kilku lat;o kiedy pisałam o moich miłościach, cierpieniu, a wogóle nie miałam o tym pojęcia zresztą takie zwykłe codziennie wydarzenia tak mogą sie wydać komiczne kiedy sie czyta ich (własnoręczna) relację.
A co do listów nie chcę sie powtarzać,ale to zrobię skoro chcę cos naskrobac. (Osobiście już też nie pisuję listów, z nikim,kompletnie) Ich uroku nic nie odda,kiedy pisze na klawiaturze (badz sms'a w telefonie) to są słowa 'technicznie', ale gdy kresle kolejne linijki listu..to czuje, ze oddaje coś jeszcze wraz z napisanymi słowami. Potrafie tyle uczuc wyrazic, pisząc i pisząc.. Np tak jak teraz, tyle bym chciała napisać a nie wiem jak i od czego zacząć;|, a kiedy juz mam kartke papieru przed sobą..to ręka sama chodzi

(czuję- nie czułam, oddaję- nie oddawałam, bo mam nadzieje jeszcze kiedys jakis list napisac, i pamietam jeszcze jak to jest siedząc nad kilkoma kartkami (zapisanymi) papieru
__________________

Perelkowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 18:47   #36
zyna
Raczkowanie
 
Avatar zyna
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Nidzica
Wiadomości: 253
GG do zyna
Dot.: czy piszecie listy?

Cytat:
Napisane przez IR1988 Pokaż wiadomość
Albo tez na wizazu jest watek "Listy, listy.." tam mzona znalezc chetne osoby do pisania
ooo fajnie fajnie muszę zaraz tam zajrzeć... może kogoś ciekawego tam spotakam
__________________
Bałagan w porządek, smutek w śmiech, dostatek – nie znam, nie wiem...
zyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 18:59   #37
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: czy piszecie listy?

kiedyś byłam maniaczką pisania długaśnych listów.... teraz to już maile, kom, gadu
__________________
Uzależniona od wizażu
Niepoprawna optymistka
Ćwiczę z XHIT, Mel B i Jillian
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-02, 21:25   #38
kroowek
Raczkowanie
 
Avatar kroowek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 138
Dot.: czy piszecie listy?

Cytat:
Napisane przez Celestia Pokaż wiadomość
kiedyś byłam maniaczką pisania długaśnych listów.... teraz to już maile, kom, gadu
dokładnie! jest szybciej i nie trzeba nawet wychodzic z domu.... może poprostu robie się leniwa?
kroowek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 22:01   #39
vendettka
Wtajemniczenie
 
Avatar vendettka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 544
Dot.: czy piszecie listy?

Uwielbiam pisać listy.Jako dziecko pisałam z przyjaciółką,która wyprowadziła się z miasta jednak już nie utrzymujemy kontaktu.Ale piszę listy z przyjaciółką spod Warszawy i aktualnie z TŻtem(powód : wyjazd za granicę ) .Kiedyś przysiądziemy i razem je poczytamy.Listy są takie romantyczne.
__________________
Pasmo kontrolne-29cm

Włosomaniaczka - 15.05.2012
Listuję
vendettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 22:04   #40
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: czy piszecie listy?

Jak mialam do kogo to pisalam,a nawet rysowalam.Najpierw byly to listy zmyslane ,a pozniej juz realistyczne ,zmyslane byly jako dodatek
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 11:55   #41
Perelkowaa
Raczkowanie
 
Avatar Perelkowaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 166
Dot.: czy piszecie listy?

Cytat:
Napisane przez vendettka Pokaż wiadomość
Uwielbiam pisać listy.Jako dziecko pisałam z przyjaciółką,która wyprowadziła się z miasta jednak już nie utrzymujemy kontaktu.Ale piszę listy z przyjaciółką spod Warszawy i aktualnie z TŻtem(powód : wyjazd za granicę ) .Kiedyś przysiądziemy i razem je poczytamy.Listy są takie romantyczne.
Właśnie, to bedzie pewnie takie..mmm
__________________

Perelkowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-10, 19:53   #42
kontrowersyjna19
Zadomowienie
 
Avatar kontrowersyjna19
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: jest takie miejsce na mapie;)
Wiadomości: 1 868
Dot.: czy piszecie listy?

Ja tez niestety nie pisze juz listow ale wlasnie wczoraj trafilam na list sprzed kilku lat od swojego kumpla i znowu cps mnie naszlo niestety teraz nie ma juz czasu na takie rzeczy w erze inernetu;p szczerze?;> ja chetnie bym wrocila do listow romantyzm? ;*
__________________
intensywnie, prawdziwie
warto

KAROLina
kontrowersyjna19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 07:17   #43
Olivka33
Raczkowanie
 
Avatar Olivka33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 433
Dot.: czy piszecie listy?

I ja pisze. Teraz rzadziej, ale pisze. Z niektórymi osobami to juz ponad 20 lat. Wszystkie listy mam w pudełkach, i kartki tez. Może jestem maniaczka zbierania listów.

A tak na marginesie, to czy gdzieś jeszcze można nabyv piekne papeterie? Ja pisze na białych kartkach do ksero (nigdy w kratke) lub czasem na jakis delikatnie kolorowych. A wy?
__________________
Pamiętam o Tobie, Piotrusiu...
Olivka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 10:53   #44
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: czy piszecie listy?

Kiedyś,gdy byłam jeszcze nastolatką zagladałam na przeróżne rubryki pełne ogłoszeń osób chetnych do korenspondowania.Nawet z kilkoma pisałam i muszę przyznać,że było to coś fajnego.Naprawdę jest coś wręcz magicznego w widoku koperty w skrzynce wiedząc,że to nie rachunek Teraz niestety listów nie piszę.Jedynie mejle,smsy,bo jakoś tak poręczniej,szybciej
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 11:32   #45
kontrowersyjna19
Zadomowienie
 
Avatar kontrowersyjna19
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: jest takie miejsce na mapie;)
Wiadomości: 1 868
Dot.: czy piszecie listy?

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Kiedyś,gdy byłam jeszcze nastolatką zagladałam na przeróżne rubryki pełne ogłoszeń osób chetnych do korenspondowania.Nawet z kilkoma pisałam i muszę przyznać,że było to coś fajnego.Naprawdę jest coś wręcz magicznego w widoku koperty w skrzynce wiedząc,że to nie rachunek Teraz niestety listów nie piszę.Jedynie mejle,smsy,bo jakoś tak poręczniej,szybciej

a jakie to rubryki?;> też bym zagladnela
__________________
intensywnie, prawdziwie
warto

KAROLina
kontrowersyjna19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 13:07   #46
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: czy piszecie listy?

Cytat:
Napisane przez kontrowersyjna19 Pokaż wiadomość
a jakie to rubryki?;> też bym zagladnela
Oj, teraz już chyba nie ma takich gazet . Ja pamiętam, że były takie rubryki w gazecie 5-10-15, czy jakoś tak. "Koresponduj ze mną", czy coś w tym stylu.

Kiedyś pisywałam listy do koleżanek z kolonii i sanatoriów, ale to była epoka kiedy nie istaniała możliwość innej korespondecji - ani maile, ani smsy. Faktycznie, jest coś magicznego w tym, jak znajdujemy kolorową kopertę w skrzynce i biegniemy ją odczytać. Teraz zdarza mi się namiętnie pisywać długaśne maile, ale widok wiadomości elektronicznej w skrzynce to nie to samo co kolorowa papateria, pachnące karteczki i staranne (lub niestaranne ) pismo tej drugiej osoby.

Ostatnio rozmawiałam z babcia i ona utrzymuje znajomości korespondencyjne z koleżankami z czasów młodości już od około 30 lat .
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 17:11   #47
muzyczna
Raczkowanie
 
Avatar muzyczna
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 152
Dot.: czy piszecie listy?

zyna, ludowa, ViVian66 - napiszcie coś więcej o sobie Wiek, zainteresowania, coś w tym stylu. Ja bardzo chętnie z Wami popiszę
__________________

muzyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 13:25   #48
Olivka33
Raczkowanie
 
Avatar Olivka33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 433
Dot.: czy piszecie listy?

No i teraz zaczną sie korenspondencyjne przyjażnie
__________________
Pamiętam o Tobie, Piotrusiu...
Olivka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 15:47   #49
ViVian66
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 053
Dot.: czy piszecie listy?

Cytat:
Napisane przez muzyczna Pokaż wiadomość
zyna, ludowa, ViVian66 - napiszcie coś więcej o sobie Wiek, zainteresowania, coś w tym stylu. Ja bardzo chętnie z Wami popiszę
Czasami daję się ponieść i szkicuj

Edytowane przez ViVian66
Czas edycji: 2014-04-04 o 17:49
ViVian66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-12, 17:20   #50
dimeriin
Przyczajenie
 
Avatar dimeriin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 26
Dot.: czy piszecie listy?

Cytat:
Napisane przez sabatina Pokaż wiadomość
wizażanki


to bylo fajne, i mialo swoj urok.
teraz juz tego nir robimy- bo chyba chcemy zaoszczedzic czas- informacja musi byc dostarczona natychmiast,wszystko pedzi na leb na szyje

masz racje, miało swój urok. Pamitam te wyczekiwanie na listonosza i bieganie do skrzynki.Uwielbiałam to. Pisałam tak z siostrą, to były jeszcze czasy podstawówki i gimnazjum, gdzie komórki dopiero zaczęły wchodzić. Z resztą nawet SMSy były wtedy drogie i gdzie tu się zmieścić w kilku wiadomościach jak pisało się po kilka kartek A4?Fajne czasy.A listy dalej trzymam, czasami nawet wracam do nich i śmieje się jakie to my głupoty pisałysmy i wielkie problemy miałyśmy

Edytowane przez dimeriin
Czas edycji: 2009-02-12 o 17:22
dimeriin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 17:29   #51
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: czy piszecie listy?

Cytat:
Napisane przez kontrowersyjna19 Pokaż wiadomość
a jakie to rubryki?;> też bym zagladnela
Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Oj, teraz już chyba nie ma takich gazet . Ja pamiętam, że były takie rubryki w gazecie 5-10-15, czy jakoś tak. "Koresponduj ze mną", czy coś w tym stylu.
Dokładnie tak

Cytat:
Napisane przez dimeriin Pokaż wiadomość
Fajne czasy.A listy dalej trzymam, czasami nawet wracam do nich i śmieje się jakie to my głupoty pisałysmy i wielkie problemy miałyśmy
To prawie jak z pamiętnikami.Ja nie potrafię czytać swoich,żeby się nie uśmiać
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 17:44   #52
merczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Fribourg
Wiadomości: 455
Dot.: czy piszecie listy?

Ja tez lisciara jestem okropna
Kiedys mialam cala gromadke korespondencyjnych znajomych, teraz zostala mi tylko jedna kolezanka, z ktora jeszcze pisujemy listy Ale w domu u rodzicow mam dwa pudla pelne starej, zakurzonej korespondencji Jak bede w Polsce to koniecznie musze przekopac piwnice, gdzies tam sa pod innymi starymi rzeczami

A ze listy naprawde lubie pisac, to zapraszam, jesli ktoras z Was ma ochote. Co prawda pisalam juz w watku na plotkowym, ale powtorze:
Mam 25 lat, bardzo lubie rekodzielo artystyczne wszelkiego rodzaju, sama szydelkuje i frywolitkuje, uwielbiam psy, ksiazki i mnostwo innych rzeczy. A nade wszystko to lubie te emocje, kiedy podchodze z kluczykiem do skrzynki na listy z nadzieja... A noz cos do mnie? A jak juz cos jest to peeeedeeeem do domu, a potem krece sie dookola zamknietej jeszcze koperty, potegujac napiecie Ech... Rytual caly Ale ile radosci to daje
__________________
PRZYGARNIJ PSIAKA!
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=310486

Uwierz w siebie, a przyjdzie lepszy czas
merczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 21:22   #53
innamoratissima
Raczkowanie
 
Avatar innamoratissima
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 247
GG do innamoratissima
Dot.: czy piszecie listy?

Ja też korespondowałam z kilkoma osobami. Z jedną kilka lat, ale niestety wyszła za mąż i teraz nawet sms to dla niej zbyt wiele, ale cóż... Reszta kontaktów również się urwała (przeprowadzki-główna przyczyna), ale bardzo chętnie bym popisała jeszcze - stare, dobre czasy...
__________________
"Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie"
A. Sapkowski

2012 - 6

"Chciałabym, żeby kiedyś ktoś tak na mnie czekał, że z tej wielkiej tęsknoty nie mógłby zasnąć"
T. Jonsson
innamoratissima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 09:38   #54
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: czy piszecie listy?

Cytat:
Napisane przez Olivka33 Pokaż wiadomość

A tak na marginesie, to czy gdzieś jeszcze można nabyv piekne papeterie? Ja pisze na białych kartkach do ksero (nigdy w kratke) lub czasem na jakis delikatnie kolorowych. A wy?
Może gdzieś w księgarniach będą, albo na allegro
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 11:36   #55
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: czy piszecie listy?

Cytat:
Napisane przez Olivka33 Pokaż wiadomość
A tak na marginesie, to czy gdzieś jeszcze można nabyv piekne papeterie? Ja pisze na białych kartkach do ksero (nigdy w kratke) lub czasem na jakis delikatnie kolorowych. A wy?
Mozna mozna, w papierniczym aczkolwiek ja juz po kilki latach pisania listow znam wiekszosc papeterii na pamiec :P
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 11:54   #56
madelinem
Zadomowienie
 
Avatar madelinem
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: ♥ skraj Świata
Wiadomości: 1 639
Dot.: czy piszecie listy?

Pisałam kiedyś jak byłam młodsza,nawet mam je gdzieś jeszcze.....
A wszystko zaczęło się od ogłoszenia w "świerszczyku"

A teraz już nie piszę...nie mam z kim....i trochę za tym tęsknie...nawet próbowałam TŻ wciągnąć w pisanie listów,ale się nie dał....
madelinem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 19:22   #57
Madelin
Raczkowanie
 
Avatar Madelin
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 49
Ludzie listy piszą...

Nie wiem jak Wam, wizażanki, ale mi bardzo podoba się wizja pisania tradycyjnych listów. Piórem z wyciekającym atramentem, na pachnącym papierze, pozawijanym pismem. O wszystkim, co przyjdzie do głowy, o przeżyciach, emocjach łamiących serce, codziennej wizycie w kawiarni po latte za 5zł, o przemyśleniach zmieniających poglądy życiowe i innych takich
Same momenty wrzucania koperty do czerwonej skrzyneczki albo wizyta listonosza z czymś dla mnie wydają mi się ekscytujące.

Stąd też moje pytanie. Nie znacie może jakiejś strony, gazety, jakiegokolwiek źródła, gdzie można znaleźć osoby chętne do korespondencji? Mam na myśli przedział wiekowy mniej więcej 20-25.
__________________
"You'll be given love, you'll be taken care of,
you'll be given love, you have to trust it.

Maybe not from the sources, you have poured yours,
maybe not from the directions, you are staring at.

Trust your head around, it's all around you,
all is full of love. All around you"
/Bjork/
Madelin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 19:43   #58
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Ludzie listy piszą...

Cytat:
Napisane przez Madelin Pokaż wiadomość
Nie wiem jak Wam, wizażanki, ale mi bardzo podoba się wizja pisania tradycyjnych listów. Piórem z wyciekającym atramentem, na pachnącym papierze, pozawijanym pismem. O wszystkim, co przyjdzie do głowy, o przeżyciach, emocjach łamiących serce, codziennej wizycie w kawiarni po latte za 5zł, o przemyśleniach zmieniających poglądy życiowe i innych takich
Same momenty wrzucania koperty do czerwonej skrzyneczki albo wizyta listonosza z czymś dla mnie wydają mi się ekscytujące.

Stąd też moje pytanie. Nie znacie może jakiejś strony, gazety, jakiegokolwiek źródła, gdzie można znaleźć osoby chętne do korespondencji? Mam na myśli przedział wiekowy mniej więcej 20-25.
Nie jestem w tej granicy wiekowej, ale też uwielbiam pisać listy
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 19:48   #59
dziewczyna
Zakorzenienie
 
Avatar dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 29 946
Dot.: Ludzie listy piszą...

Zajrzyj na InterPals http://www.interpals.net.
Można poszukać ludzi wg wieku, narodowości. Języki obce można poprawić dzięki takiej korespodencji. Minusem są nachalni Turcy i chyba przedstawiciele państw afrykańskich. Warto spróbować zapytać czy odpowiada forma tradycyjnego listu.
dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 20:37   #60
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Ludzie listy piszą...

Cytat:
Napisane przez Madelin Pokaż wiadomość
Nie wiem jak Wam, wizażanki, ale mi bardzo podoba się wizja pisania tradycyjnych listów. Piórem z wyciekającym atramentem, na pachnącym papierze, pozawijanym pismem. O wszystkim, co przyjdzie do głowy, o przeżyciach, emocjach łamiących serce, codziennej wizycie w kawiarni po latte za 5zł, o przemyśleniach zmieniających poglądy życiowe i innych takich
Same momenty wrzucania koperty do czerwonej skrzyneczki albo wizyta listonosza z czymś dla mnie wydają mi się ekscytujące.

Stąd też moje pytanie. Nie znacie może jakiejś strony, gazety, jakiegokolwiek źródła, gdzie można znaleźć osoby chętne do korespondencji? Mam na myśli przedział wiekowy mniej więcej 20-25.
Kiedyś pisałam listy z kilkoma osobami, ale odkąd weszły @, portale społecznościowe to odmówili mi pisania tradycyjnych listów.
Jestem w przedziale 20-25 więc jak coś to mogłybyśmy popisać jak za starych dobrych czasów.
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-09 13:19:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:29.