Z czym do psychologa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-14, 18:33   #1
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691

Z czym do psychologa?


Zawsze ciekawiło mnie, w jakich problemach może pomóc psycholog? Z czym udają sie do niego ludzie? Czy zawsze pomaga?
Ja chodziłam z powodu depresji...I jestem zadowolona z efektów
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 18:41   #2
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Z czym do psychologa?

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Zawsze ciekawiło mnie, w jakich problemach może pomóc psycholog? Z czym udają sie do niego ludzie? Czy zawsze pomaga?
Ja chodziłam z powodu depresji...I jestem zadowolona z efektów
Przede wszystkim chodzi się do niego z kasą..
To czy pomoże, zależy od tego, na ile dobry jest w swym fachu i na ile "pacjent" jest szczery z samym sobą. I o jednych, i o drugich trudno..
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 19:20   #3
Nikaa1990
Wtajemniczenie
 
Avatar Nikaa1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 563
Dot.: Z czym do psychologa?

Ojj problemy mogą być najróżniejsze
Poczynając bynamniej od najmłodszych - problemy w nauce.
W wieku dojrzewania - myśli samobójcze, niska samoocena, zaburzenia odżywiania, brak konkretnego "celu" w życiu
Dorośli - problemy w związku, w pracy....rozmaite lęki(nie tylko dorośli)

Tak naprawdę do psychologa można iść z każdym problemem, zarówno tym poważnym, jak i tym, który dla innych wydaje się być błachy
__________________
"Człowiek nie jest stworzony do klęski.
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"
[Ernest Hemingway]

30.37.45
75.74.50
Nikaa1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 19:43   #4
andune
Rozeznanie
 
Avatar andune
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 817
Dot.: Z czym do psychologa?

albo po prostu można pojść pogadać o ile oczywiście kogoś stać

ja poszłam z kilkoma problemami, z którymi nie mogłam sobie poradzić, a dzięki temu poznałam siebie o wiele lepiej

więc można również iść, żeby lepiej siebie zrozumieć... to bardzo pomaga w życiu potem
andune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 19:44   #5
anomalia83
Raczkowanie
 
Avatar anomalia83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 189
Dot.: Z czym do psychologa?

Cytat:
Napisane przez Nikaa1990 Pokaż wiadomość
Tak naprawdę do psychologa można iść z każdym problemem, zarówno tym poważnym, jak i tym, który dla innych wydaje się być błachy


jest takich wiele:
- trudności wieku młodzieńczego
- problemy wychowawcze
- problemy emocjonalne, rozwiązywanie wewnętrznych konfliktów
- problemy zawodowe
- uzależnienia
- stres
- kryzysy w relacjach z innymi osobami

nawet nie sposób wszystkich wymienić

Sama spotykam się z tym na co dzień i jest tego mnóstwo od błahych po naprawdę poważne. Cokolwiek z czym człowiek czuje, że sam nie da sobie rady.

Cytat:
Napisane przez andune Pokaż wiadomość
o ile oczywiście kogoś stać
Nie wszyscy kosztują... i to nie zawsze znaczy, że jak za darmo to psycholog jest do niczego

Edytowane przez anomalia83
Czas edycji: 2009-02-14 o 19:46
anomalia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 20:11   #6
Hija
Raczkowanie
 
Avatar Hija
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 344
Dot.: Z czym do psychologa?

Ale też i kryzys wieku średniego, nie koniecznie tylko wieku młodzieńczego.
Ja też uważam, że można iść ze wszystkim.
Hija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 20:14   #7
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: Z czym do psychologa?

a ja zawsze bylam ciekawa jak taka rozmowa wygląda, czy naprawde tak łatwo się otworzyc i mówic bez skrępowania obcej osobie o najintymniejszych problemach
__________________
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-14, 20:35   #8
cherry-lady
Wtajemniczenie
 
Avatar cherry-lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 523
Dot.: Z czym do psychologa?

Mnie również czeka wizyta u psychologa. Umówilam się z bezpłatnym, więc termin mam dopiero na marzec. Szczerze mówiąc nie wiem jakbym miała później płacić za rozmowę z kimś. Nie radzę sobie już z depresją, idę z ciekawości, jak wygląda takie spotkanie. Podobno każdy psycholog ma swojego psychologa, interesuje mnie ten zawód w przyszlości, chciałabym pomóc innym, skoro ja nie mogę samej sobie...
cherry-lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 21:13   #9
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Z czym do psychologa?

a tak z czystej ciekawosci, wizażanki, te które były u psychologa- ile stoi taka wizyta??
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 21:18   #10
Dżagódka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 234
Dot.: Z czym do psychologa?

obstawiam , że od 50 zł ( neiwiem nie byłam raz kiedys jak bylam mała ale to za darmo )

uwązam , że można iśc ze wszytskim sama wielr azy sie nad tym zastanawiam czy by nie pójść ale.. zawsze sa jakies ale
Dżagódka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 21:30   #11
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: Z czym do psychologa?

Ponoć można iść ze wszystkim. Ja bym z niczym nie poszła. No chyba, że (odpukać!!!) przydarzyłaby mi się jakaś tragedia. Ale biorąc pod uwagę to, że nienawidzę mówić innym o moich problemach to pewnie i tak bym nie poszła.

Dość dobrze radzę sobie sama.
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-14, 22:02   #12
anomalia83
Raczkowanie
 
Avatar anomalia83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 189
Dot.: Z czym do psychologa?

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
a tak z czystej ciekawosci, wizażanki, te które były u psychologa- ile stoi taka wizyta??

od 50 zl, zależy gdzie i czy psycholog jest znany i doświadczony, pierwsza wizyta-konsultacja jest zazwyczaj darmowa
anomalia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 22:19   #13
andune
Rozeznanie
 
Avatar andune
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 817
Dot.: Z czym do psychologa?

Cytat:
Napisane przez anomalia83 Pokaż wiadomość
Nie wszyscy kosztują... i to nie zawsze znaczy, że jak za darmo to psycholog jest do niczego
oczywiście, że są bezpłatni niestety nie wszędzie i nie zawsze da się do takiego dostać. No a poza tym, tacy pracują raczej żeby pomóc, a nie pogadać
ale z pewnością nie sa do niczego! W końcu to oni właśnie pomagają tym, którzy często najbardziej potrzebują pomocy psychologa - uzależnionym, ofiarom przemocy itp.

Cytat:
Napisane przez crippled Pokaż wiadomość
a ja zawsze bylam ciekawa jak taka rozmowa wygląda, czy naprawde tak łatwo się otworzyc i mówic bez skrępowania obcej osobie o najintymniejszych problemach
wiesz, najtrudniej jest zacząć... ale jak już zaczniesz, to potem jakoś leci. Bywa i tak, że jak już przerwiesz tę tamę, to potok leci i leci, i leci... i mówić skończyć nie można

mi jeszcze szalenie trudno bylo wejść. Unikałam jak mogłam pierwszej wizyty - nie trafiłam z telefonem bo linia zajęta, to próbowałam ponownie dopiero po kilkunastu dniach, po kolejnym kryzysie. Omal nie zwiałam spod drzwi... jak już weszłam, to cała się trzęsłam.
a wszystko przez to, że bałam się stawić czoła temu wszystkiemu, co mnie gnębiło i gnębi dalej.
andune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 11:16   #14
TeQuiero
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 168
Dot.: Z czym do psychologa?

Ludzie chodzą nawet z najbardziej błachymi problemami .
__________________

I will always love you.
You, my darling you
....
TeQuiero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 15:42   #15
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Z czym do psychologa?

Ja chodziłam z depresją... Ona była u mnie widoczna więc jeśli nawet nie umiałam o wszystkim powiedzieć, to dużo dało sie wywnioskować z mojego zachowania...

Ale teraz mam różne inne problemy... Nie wiem czy umiałabym o nich powiedzieć... łatwiej byłoby mi o tym napisać... W takim przypadku psycholog chyba mi nie pomoze?? Bo rozmowa to podstawa...
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 17:07   #16
anomalia83
Raczkowanie
 
Avatar anomalia83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 189
Dot.: Z czym do psychologa?

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
... Nie wiem czy umiałabym o nich powiedzieć... łatwiej byłoby mi o tym napisać... W takim przypadku psycholog chyba mi nie pomoze?? Bo rozmowa to podstawa...
Zanim się wybierzesz do psychologa możesz sobie napisać wszystko, a na miejscu już dać mu do przeczytania lub sama przeczytać, to pomogłoby Ci otworzyć się. Zawsze to jakiś początek, ułatwienie dla tych którzy chcieli by porozmawiać a mają z tym problem. Z kolejnymi wizytami jest coraz łatwiej
anomalia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 10:09   #17
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Z czym do psychologa?

Oj napisać byłoby mi zdecydowanie łatwiej... Po prostu są to moje wszelkie myśli i uczucia a takie rzeczy łatwiej zdecydowanie jest przelać na papier Mam nadzieje, że psycholog nie mialby nic przeciwko temu...
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 18:51   #18
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Z czym do psychologa?

Bardzo chciałabym wrócić do psycholog, do której już kiedyś chodziłam... Znam ją juz, ona mnie też więc byłoby łatwiej mi z nią rozmawiać
Tylko nie wiem czy to możliwe, bo ona jest psychologiem dla dzieci i młodzieży... JA chodziłam do niej jak mialam 17-20 lat, a teraz mam 22 Ciekawe czy by mnie przyjęła...
Bo isć do kogoś nowego nie bardzo mi się widzi Dlaczego? Bo moje obecne problemy powiązane są ze starymi po części...Ona wie o co chodziło, ma to wszystko zapisane w mojej karcie itd
A u nowej osoby musiałabym znowu do tamtego wracac, eh...
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 20:40   #19
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Z czym do psychologa?

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Bardzo chciałabym wrócić do psycholog, do której już kiedyś chodziłam... Znam ją juz, ona mnie też więc byłoby łatwiej mi z nią rozmawiać
Tylko nie wiem czy to możliwe, bo ona jest psychologiem dla dzieci i młodzieży... JA chodziłam do niej jak mialam 17-20 lat, a teraz mam 22 Ciekawe czy by mnie przyjęła...
Bo isć do kogoś nowego nie bardzo mi się widzi Dlaczego? Bo moje obecne problemy powiązane są ze starymi po części...Ona wie o co chodziło, ma to wszystko zapisane w mojej karcie itd
A u nowej osoby musiałabym znowu do tamtego wracac, eh...
Idz spokojnie. Ja tez pomimo iz mam 21 lat chodze do pediatry. Ona po prostu mnie zna i nie miala nic przeciwko zeby kontynuowac prowadzenie mnie. Moze po prostu zapytaj, z pewnoscia sie zgodzi.
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-16, 22:22   #20
anomalia83
Raczkowanie
 
Avatar anomalia83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 189
Dot.: Z czym do psychologa?

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Bardzo chciałabym wrócić do psycholog, do której już kiedyś chodziłam... Znam ją juz, ona mnie też więc byłoby łatwiej mi z nią rozmawiać
Tylko nie wiem czy to możliwe, bo ona jest psychologiem dla dzieci i młodzieży... JA chodziłam do niej jak mialam 17-20 lat, a teraz mam 22 Ciekawe czy by mnie przyjęła...
Bo isć do kogoś nowego nie bardzo mi się widzi Dlaczego? Bo moje obecne problemy powiązane są ze starymi po części...Ona wie o co chodziło, ma to wszystko zapisane w mojej karcie itd
A u nowej osoby musiałabym znowu do tamtego wracac, eh...
Myślę, że ta psycholog nie miałaby nic przeciwko.
anomalia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 22:31   #21
MeredithMer
Raczkowanie
 
Avatar MeredithMer
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: teqilaland
Wiadomości: 226
Dot.: Z czym do psychologa?

Np. z tym:
*depresja
*zapobieganie nawrotom psychoz
*psychoterapia w nerwicy,schizofrenii,bord erline i można by tak wymieniać
*zaburzenia odżywiania
*nałogi
*fobie
*ogólnie to ze wszystkim z czym ciężko jest sobie poradzić samemu.Pozatym psychoterapia świetnie uzupełnia leczenia farmakologiczne.

Odnośnie grubej kasy,o której wiele z was pisze...to zastanawiam się skąd te mity?Tzn. okej można iść na terapie płatną.Ale można mieć skierowanie (nawet od lekarza pierwszego kontaktu)i mieć psychoterapię darmową
__________________
“Maybe we like the pain. Maybe we're wired that way. Because without it, I don't know; maybe we just wouldn't feel real. What's that saying? Why do I keep hitting myself with a hammer? Because it feels so good when I stop."
MeredithMer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 11:10   #22
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Z czym do psychologa?

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Idz spokojnie. Ja tez pomimo iz mam 21 lat chodze do pediatry. Ona po prostu mnie zna i nie miala nic przeciwko zeby kontynuowac prowadzenie mnie. Moze po prostu zapytaj, z pewnoscia sie zgodzi.
Cytat:
Napisane przez anomalia83 Pokaż wiadomość
Myślę, że ta psycholog nie miałaby nic przeciwko.
Psycholog to myślę, że nic przeciwko nie będzie miała... Tylko ciekawe czy NFZ się zgodzi...Bo ja chodziłam nie prywatinie, tylko własnie na kase chorych

Cytat:
Napisane przez MeredithMer Pokaż wiadomość

Odnośnie grubej kasy,o której wiele z was pisze...to zastanawiam się skąd te mity?Tzn. okej można iść na terapie płatną.Ale można mieć skierowanie (nawet od lekarza pierwszego kontaktu)i mieć psychoterapię darmową
Ja kiedyś zaczełam chodzic prywatnie a potem ten psycholog sam stwierdzil, ze po co mam placic i powiedzial, zebym chodzila do niego na kase chorych!! Naprawde!! I bylo wszystko ok
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 18:52   #23
shena
Rozeznanie
 
Avatar shena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 809
Dot.: Z czym do psychologa?

Dziewczyny które chodziły do psychologa z depresją. Jak wygląda taka wizyta? Siadasz i gadasz czy ona zadaje ci pytania...
Przychodzisz i mówisz :mam depresje...


już sobie z tym nie radze. Od dawna zauwazałam jakieś objawy depresji. Czasami jest gorzej raz lepiej. Czuje sie bezsilna, beznadziejna, nic mi sie we mnie nie podoba. Dzisiejszy dzien to był przełom kiedy rozumiałam ze naprawde juz jest źle i ze jest to juz zaawansowana depresja. Nie wiem co z tym robic...chyba sama sobie nie poradze. Tak myślałam do tej pory ze dam rade sama, ze sie jakoś z tym uporam ale po dzisiejszym dniu wiem juz ze nie
Najgorzej jest przyznać się przed samą sobą ze ma sie depresje a kiedy już sie to zrobi to przed rodziną...co pomyślą? Znajomym nigdy tego nie powiem. I leczyć sie...wtedy człowiek czuje sie gorszy od innych. Męczą mnie spotkania z ludzmi, wszystkie rzeczy które do tej pory mnie cieszyły...juz nic mnie nei cieszy.

Edytowane przez shena
Czas edycji: 2009-02-24 o 19:07
shena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 17:59   #24
dressy
Zadomowienie
 
Avatar dressy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 229
Dot.: Z czym do psychologa?

z każdym problemem, jeżeli nie możesz go rozwiązac sama, bądź nie masz wsparcia
__________________
the best things in life are free...
the second best are EXPENSIVE.

-coco chanel
dressy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 23:11   #25
morelka1987
Zadomowienie
 
Avatar morelka1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 213
Dot.: Z czym do psychologa?

Nie radzę sobie od jakiegoś czasu ze stresem, kiedy mam sesje po prostu podupadam na zdrowiu, wszystko zaczyna mi szwankować ( serce, problemy z oddychaniem , klucia we wszystkich czesciach ciała itd) i taki stan trwa ponad miesiąc. Nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Postanowilam, że nie chcę tak tego zostawić i wybrać się do psychoterapeuty. Jak wygląda psychoterapia ?
morelka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 10:39   #26
Eveli88
Przyczajenie
 
Avatar Eveli88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Net:)
Wiadomości: 13
Dot.: Z czym do psychologa?

Cytat:
Napisane przez morelka1987 Pokaż wiadomość
Nie radzę sobie od jakiegoś czasu ze stresem, kiedy mam sesje po prostu podupadam na zdrowiu, wszystko zaczyna mi szwankować ( serce, problemy z oddychaniem , klucia we wszystkich czesciach ciała itd) i taki stan trwa ponad miesiąc. Nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Postanowilam, że nie chcę tak tego zostawić i wybrać się do psychoterapeuty. Jak wygląda psychoterapia ?
Z tego co wiem to podczas psychoterapii, pacjent rozmawia ze Swoim psychoterapeutą o tym co czuje, co przeżywa, co myśli, co sie z nim dzieje, czego się obawia, jakie są jego lęki, kiedy to wszystko się zaczeło. I ta rozmowa musi być jak najbardziej szczera i prawdziwa, co czasem jest naprawdę bardzo ciężkie, bo wtedy jeśli pacjent otworzy się i zacznie mówić, czasem może siebie nie poznawać, bo dowiaduje się różnych rzeczy o sobie. No i psychoterapeuta będzie próbował pomóc, znaleźć plusy i najlepsze rozumienie świata wewnętrznego pacjenta.
Morelka1987 głowa do góry, wszystko będzie dobrze, pamiętaj, że po burzy zawsze wychodzi słońce
Eveli88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 18:03   #27
lucja124
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 4
Dot.: Z czym do psychologa?

Ja chodziłam z powodu problemów z zaburzeniami odżywiania i uzyskałam pomoc, jestem zadowolona. Czuję, że jestem coraz bliżej powrotu do normalności. Chodziłam do dobrego specjalisty w xxxx i polecam wszystkim, którzy również mają takie problemy. Na prawdę warto.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-09-19 o 10:02 Powód: reklama
lucja124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-18 19:03:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:28.