Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-13, 19:39   #2131
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

wibo chyba nie testue i eveline, jeszcze oriflame i avon, i może jakieś małe polskie firmy - hean, ruby rose
black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 20:08   #2132
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Veris Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny!

Czy któraś z Was orientuje się czy którakolwiek z 'aptecznych' firm jest bezpieczna?
Ostatnio smarowałam się różnymi różnościami nietestowanymi, ale mojej twarzy to nie służy (jestem super uczuleniowcem twarzowym)?

I drugie pytanko: czy (oprócz Logony) znacie jeszcze jakieś cruelty free firmy produkujące kosmetyki kolorowe?

Taka ciekawostka: napisałam maila go Inglota - nie odpisali. Podeszłam sobie więc na stoisko w jednym z centr handlowych - akurat miałam szczęście - była szefowa. Zapytałam się jej o testy, wzięła nr, obiecała, że zadzwoni w poniedziałek....to było miesiąc temu. Jeśli tak podchodzą do klienta..trafiają u mnie na czarną listę. Przykre to trochę.
Wiem kto z "aptecznych" produkuje kosmetyki do włosów, ale Tobie chodzi głównie o maście, tak?

Co do Inglota to oni nie testują. Wiem też, że Vipera nie testuje. Oni też mają kosmetyki kolorowe, nie? Ja tam się w ogóle nie maluję więc średnio się orientuję w tym xD
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 20:52   #2133
Veris
Zadomowienie
 
Avatar Veris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Gdynia/cały świat
Wiadomości: 1 267
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Wiem kto z "aptecznych" produkuje kosmetyki do włosów, ale Tobie chodzi głównie o maście, tak?

Co do Inglota to oni nie testują. Wiem też, że Vipera nie testuje. Oni też mają kosmetyki kolorowe, nie? Ja tam się w ogóle nie maluję więc średnio się orientuję w tym xD

Chatul - jesteś pewna z tym Inglotem? Mogłabyś podać jakieś źródło? Ja słyszałam, że Inglot zdecydowanie nie jest cruelty-free, że składniki ich kosmetyków są nie vege/vegan - co dla mnie się wyklucza. Jeśli w składzie kosmetyków są składniki, których uzyskanie łączy się ze śmiercią zwierzęcia to dla mnie ten kosmetyk jest na równi z testowaniem.

I tak, chodzi mi o apteczne kosmetyki do twarzy (znowu mam jakąś wredna alergię - zaczynam się zastanawiać nad samodzielnym robieniem kremów, ale to do wiosny/lata jak już ekologiczne roślinki wychoduję w ogródku - od wakacji mieszkam na wsi..hektar ziemi do wykorzystania, wiosno przybywaj!).

Chociaż..poszperam w kosmetykach ekologiczynych już teraz - może znajdę coś co mnie nie uczuli i będzie delikatne.
__________________
Be happy for this moment.

This moment is your LIFE!



Veris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 22:02   #2134
lifka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 24
GG do lifka
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Inglot nie testuje na 100%, wiem bo pracuję w tej firmie a gdyby testowała na pracę tam bym się nie zdecydowała. Co do składników pochodzenia zwierzęcego póki co "dorwałam" tylko lakier do paznokci z żelatyną i pędzle z naturalnego włosia, na szczęscie w ofercie są też pędzle syntetyczne bardzo wysokiej jakości

a coś jeszcze mi sie przypomniało temat śledze mniej więcej od początku ale mało się udzielam . Coś tam gdzieś było ostatnio ostanio o firmie Bourjois. Z tego co pamiętam to nie testują, właśnie przekopuję google by te info raz jeszcze odnaleźć a jak znajdę to wrzuce (póki co "od ręki" taką informację można znaleźć na ich oficjalnej stronie http://www.bourjois.co.uk/sub_faq.html , tak samo jak nie używają produktów GMO do produkcji i sratatata :P)
Pozdrawiam wszyskich !

Nie wiem czy było, a nawet jeśli to warto napisać raz jeszcze: NIE testują: Mac, Smashbox, Manic Panic, Stargazer oraz Mehron
Stargazer można kupić w http://rockmetalshop.pl , Manic Panic też był tam swojego czasu dostępne, poza tym duży wybór farb i tonerów do włosów - oczywiście nie testowanych
__________________

Edytowane przez lifka
Czas edycji: 2009-02-13 o 22:47
lifka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 23:52   #2135
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Veris Pokaż wiadomość
Jeśli w składzie kosmetyków są składniki, których uzyskanie łączy się ze śmiercią zwierzęcia to dla mnie ten kosmetyk jest na równi z testowaniem.
Dla mnie też. Co do Inglota to sprzedawczynie we wszystkich znanych mi punktach twierdziły, że nie testuje na zwierzętach.
Ja akurat za Inglotem nie przepadam więc nie szukałam dokładniejszych informacji. Ale widzę, że moja poprzedniczka się już wypowiedziała na ten temat
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 23:52   #2136
Dziamma
Raczkowanie
 
Avatar Dziamma
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 300
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Dziewczyny, bardzo się ciesze, że taki problem został tu poruszony im więcej osób będzie świadomych, tym lepiej
Dziamma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-14, 10:17   #2137
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Dziamma Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bardzo się ciesze, że taki problem został tu poruszony im więcej osób będzie świadomych, tym lepiej
Przydałoby się zrobić jakąś ogólnowizażową akcję na ten temat. Wizażanki to dobre kobiety i na pewno będą chciały coś zrobić dla zwierząt

Ale do tego potrzebujemy pewnej listy producentów, którzy nie testują na zwierzętach. A mnie jeszcze NIKT nie odpisał
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-14, 21:45   #2138
VeiN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 133
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

mnie też nie odpisują...
wiecie moze cos o Kenzo? i czy są pewne wiadomości o kosmetykach sephory i rossmana? (jesli byla o tym mowa a ja po prostu nie moge sie doszukac to przepraszam)
aha i na stronie http://search.caringconsumer.com/search.aspx ktora kiedys podala jedna z Was znalazlam inf ze Gosh nie testuje... nie wiem juz sama...
jesli wiecie cos o Kenzo to prosze o inf i tak dla upewnienia sie, zapytam : Escada podlega pod P&G?
VeiN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-14, 21:56   #2139
VeiN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 133
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

jeszcze jedno wczesniej pytalam o firmy euphora i deborah...co do tej drugiej to na innym forum znalazlam inf ze nie testuje ale nie jest to potwierdzone...
VeiN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-14, 22:30   #2140
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

było coś chyba, że Escada nie testuje, więc chyba pod PG nie podlega i coś było o Rossmannie, że testuje niestety więcej nie wiem ;(
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-15, 09:42   #2141
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Sephora na 99% nie testuje
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-15, 14:03   #2142
Hatsumomo5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

a wiecie może, czy Dove testuje?
Hatsumomo5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-15, 14:21   #2143
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Czy Dove testuje nie jestem pewna w 100%,ale napewno przyczynia się do wycinania lasów, będących domem wielu ludzi i zwierząt, dla pozyskania olejków,wykorzystywanych w ich balsamach i kremach.
Pozdrawiam wszystkich świadomych,a nieświadomym życzę 'oświecenia'
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-15, 14:25   #2144
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Hatsumomo5 Pokaż wiadomość
a wiecie może, czy Dove testuje?
Testuje
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 06:58   #2145
annclaire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 44
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Napisane przez Veris
Jeśli w składzie kosmetyków są składniki, których uzyskanie łączy się ze śmiercią zwierzęcia to dla mnie ten kosmetyk jest na równi z testowaniem.
Dla mnie też. Co do Inglota to sprzedawczynie we wszystkich znanych mi punktach twierdziły, że nie testuje na zwierzętach.
Ja akurat za Inglotem nie przepadam więc nie szukałam dokładniejszych informacji. Ale widzę, że moja poprzedniczka się już wypowiedziała na ten temat
w takim razie wszystko co zawiera lanolinę odpada. A sporo jest kosmetyków z lanoliną. Jedwab też.

Powiem brutalnie: lanolina, kolagen, kwas hialuronowy (oprócz syntetycznego) i wiele innych składników pochodzenia zwierzęcego pozyskuje się z odpadów poubojowych (przemysł kosmetyvczny NIE PRZYCZYNIA się do śmierci tych zwierząt). Jeśli przyjąć, że takie kosmetyki są "złe" to lista przyjaznych firm drastycznie się zawęża. W ten sposób odpada większość marek, które nie testują.

Ja też jestem przeciwna stosowaniu tego typu składników ale to jest mniejsze zło niż testy bezpieczeństwa. Wolę kupić krem na 100% nie testowany ale zawierający te nieszczęsne składniki niż krem, który ktoś wsmarowywał w oczka królikom, żeby sprawdzić czy nie powoduje podrażnień.

Edytowane przez annclaire
Czas edycji: 2009-02-16 o 07:00
annclaire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 10:35   #2146
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez annclaire Pokaż wiadomość
w takim razie wszystko co zawiera lanolinę odpada. A sporo jest kosmetyków z lanoliną. Jedwab też.

Powiem brutalnie: lanolina, kolagen, kwas hialuronowy (oprócz syntetycznego) i wiele innych składników pochodzenia zwierzęcego pozyskuje się z odpadów poubojowych (przemysł kosmetyvczny NIE PRZYCZYNIA się do śmierci tych zwierząt). Jeśli przyjąć, że takie kosmetyki są "złe" to lista przyjaznych firm drastycznie się zawęża. W ten sposób odpada większość marek, które nie testują.

Ja też jestem przeciwna stosowaniu tego typu składników ale to jest mniejsze zło niż testy bezpieczeństwa. Wolę kupić krem na 100% nie testowany ale zawierający te nieszczęsne składniki niż krem, który ktoś wsmarowywał w oczka królikom, żeby sprawdzić czy nie powoduje podrażnień.
Eee...a lanolina przypadkiem nie pochodzi z wyczesywania wełny owczej?
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 13:57   #2147
annclaire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 44
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

tak się składa że większa część nie.
annclaire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 14:44   #2148
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez annclaire Pokaż wiadomość
w takim razie wszystko co zawiera lanolinę odpada. A sporo jest kosmetyków z lanoliną. Jedwab też.

Powiem brutalnie: lanolina, kolagen, kwas hialuronowy (oprócz syntetycznego) i wiele innych składników pochodzenia zwierzęcego pozyskuje się z odpadów poubojowych (przemysł kosmetyvczny NIE PRZYCZYNIA się do śmierci tych zwierząt). Jeśli przyjąć, że takie kosmetyki są "złe" to lista przyjaznych firm drastycznie się zawęża. W ten sposób odpada większość marek, które nie testują.

Ja też jestem przeciwna stosowaniu tego typu składników ale to jest mniejsze zło niż testy bezpieczeństwa. Wolę kupić krem na 100% nie testowany ale zawierający te nieszczęsne składniki niż krem, który ktoś wsmarowywał w oczka królikom, żeby sprawdzić czy nie powoduje podrażnień.
Nie no, z tego co wiem to lanolina jest pobierana od zwierząt w sposób bezbolesny. Co do kolagenu i kwiasu hialuronowego to nie wiem.

A w ogóle to chodziło mi o to, że jeżeli pozyskanie danego surowca do kosmetyku jest przyczyną zabicia zwierzęcia to dla mnie jest to równie złe co testowanie kosmetyków na zwierzakach.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 15:57   #2149
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez annclaire Pokaż wiadomość
tak się składa że większa część nie.
A skąd pochodzi ta większa część??
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-16, 21:35   #2150
janina1984
Rozeznanie
 
Avatar janina1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 888
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

a ja naprawdę nie rozumiem, czemu weganie nie używają miodu i wosku pszczelego. w jaki sposób niby pszczoły cierpią przy produkcji miodu? przecież nikt ich w rzeźniach nie trzyma.
__________________
ile starożytnych umów już dziś złamałeś, pijąc swoją poranną codzienna herbatę?
janina1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 08:02   #2151
annclaire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 44
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
A skąd pochodzi ta większa część??
jasne, owce sobie beztrosko żyją, co jakiś czas im "wyczesują" lanolinę (która jest tania jak barszcz), nikt ich nie je, hodowcy radośnie dokładają do tego interesu: utrzymują pastwiska, szczepią, karmią, doją na oscypki, strzygą wełnę, a jak się baranek urodzi to niech sobie też żyje a co, też z niego wyczeszemy lanolinę. Nie rozśmieszajcie mnie.
To co, zostaje z owiec po uboju to m.in. skóra i jej wytwory, tego się nie wyrzuca tylko wykorzystuje bo inaczej by się nie opłacało. Ja nie twierdzę że cała lanolina pochodzi z takiego źródła ale na kremie nie jest i nigdy nie będzie napisane która to lanolina i o to mi cały czas chodzi.
annclaire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 18:10   #2152
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez annclaire Pokaż wiadomość
jasne, owce sobie beztrosko żyją, co jakiś czas im "wyczesują" lanolinę (która jest tania jak barszcz), nikt ich nie je, hodowcy radośnie dokładają do tego interesu: utrzymują pastwiska, szczepią, karmią, doją na oscypki, strzygą wełnę, a jak się baranek urodzi to niech sobie też żyje a co, też z niego wyczeszemy lanolinę. Nie rozśmieszajcie mnie.
To co, zostaje z owiec po uboju to m.in. skóra i jej wytwory, tego się nie wyrzuca tylko wykorzystuje bo inaczej by się nie opłacało. Ja nie twierdzę że cała lanolina pochodzi z takiego źródła ale na kremie nie jest i nigdy nie będzie napisane która to lanolina i o to mi cały czas chodzi.
Dla mnie ważne akurat jest to, że nie zabija się owcy na lanolinę specjalnie, bo i tak jem mięso więc dziwne by było gdybym oburzała się wykorzystaniem składników czerpanych po uboju na mięso.

A co do tego wosku pszczelego i miodu to weganie chyba uważają, że pszczoły są wykorzystywane i ciemiężone... w przypadku np. krów dojnych mogę się zgodzić, ale jeżeli chodzi o pszczoły, to wydaje mi się, że opieka człowieka (mimo, że zabiera im miód i wosk) jest dla nich dość korzystna bo pszczoły to wrażliwe stworzenia i niekiedy trudno im się żyje na wolności.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 22:12   #2153
Wentzowa
Raczkowanie
 
Avatar Wentzowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 89
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Sephora nie testuje? Gubię się już w tym..
A Joanna?
Może warto zaktualizować listy na pierwszej stronie?
__________________
Warmness on the Soul.
Wentzowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 23:14   #2154
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

joanna nie testuje
black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 00:55   #2155
Wentzowa
Raczkowanie
 
Avatar Wentzowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 89
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Uff, to dobrze. Kupiłam szampon z Joanny, w końcu znajdę jakąś farbę do włosów dla matki, bo Palette używała..
__________________
Warmness on the Soul.
Wentzowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 07:02   #2156
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Wentzowa Pokaż wiadomość
Uff, to dobrze. Kupiłam szampon z Joanny, w końcu znajdę jakąś farbę do włosów dla matki, bo Palette używała..
Joanna ma spory wybór farb więc na pewno coś znajdziesz.
A co do aktualizacji na pierwszej stronie to przydałaby się, ale ciężko z tym będzie. Zwłaszcza, że mnie jeszcze żadna firma nie odpisała. Zaczęłam robić tę listę, ale jedyne co ustaliłam to to, że P&G testuje, a to wie każdy ;/
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 12:55   #2157
janina1984
Rozeznanie
 
Avatar janina1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 888
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

mój dziadek był pszczelarzem i bardzo opiekował się pszczołami i raczej ich nie ciemiężył wręcz bardzo o nie dbał i jego ingerencja w pszczoły głównie była wtedy, gdy trzeba było koniecznie coś zrobić, a przy podbieraniu miodu ich przecież nie zabijał!
myślę, że to kolejna bajka wymyślona przez wojujących wegan tak jak to, że koty muszą dostawać wege karmę, albo że w ogóle kotów nie powinno się trzymać w domu bo są mięsożercami
__________________
ile starożytnych umów już dziś złamałeś, pijąc swoją poranną codzienna herbatę?
janina1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 12:59   #2158
veronicas15
Zakorzenienie
 
Avatar veronicas15
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 14 392
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Hej dziewczyny. Ja dziś dopiero przeczytałam,że Garnier testuje kosmetyki na zwierzętach;/ I to po tym jak kupiłam farbę do włosów;/ Stwierdziłam,że już ją wykorzystam bo jednak 15 zł piechotą nie chodzi, ale jeżeli nie znajdę jakiejś innej farby dobrej marki która nie testuje, to rezygnuję z farbowania.

No i mam lekki dylemat, ponieważ niedawno dostałam szampon do włosów. Nazywa się "Pool Hair Care". No i nie widzę na nim żadnego znaczka więc nie wiem czy jest testowany czy nie :/
__________________
"Take my mind and take my pain
Like an empty bottle takes the rain
And heal, heal, heal, heal."

Edytowane przez veronicas15
Czas edycji: 2009-02-18 o 13:18
veronicas15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 14:05   #2159
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez janina1984 Pokaż wiadomość
mój dziadek był pszczelarzem i bardzo opiekował się pszczołami i raczej ich nie ciemiężył wręcz bardzo o nie dbał i jego ingerencja w pszczoły głównie była wtedy, gdy trzeba było koniecznie coś zrobić, a przy podbieraniu miodu ich przecież nie zabijał!
myślę, że to kolejna bajka wymyślona przez wojujących wegan tak jak to, że koty muszą dostawać wege karmę, albo że w ogóle kotów nie powinno się trzymać w domu bo są mięsożercami
Z tymi psami i kotami to lekka przesada...niby miłośnicy zwierząt a też wypadałoby zgłosić takiego zboczeńca karmiącego mięsożernego zwierzaka samymi warzywami do TOZu...to tak jakby człowiekowi kazać jeść dzień w dzień surowe mięso.

Wczoraj w Faktach TVN mówili że Unia wprowadza nowe oznakowania dla produktów mięsnych- znaczek będzie mówił o tym, że zwierzę chowane było w godziwych warunkach, dobrze żywione i niestresowane a ubój przeprowadzony w profesjonalny sposób bez zadawania niepotrzebnych cierpień. Fajnie, tylko żeby nie stało się tak jak ze znaczkami na kosmetykach- każdy przyklei sobie na pasztecie uśmiechniętego prosiaka i wyjdzie na to że w każdej hodowli i ubojni zwierzęta wręcz pławią się w szczęściu

veronicas15- jak już masz ten szampon czy farbę w domu to zużyj po prostu, a przy kupnie następnych zastanawiaj się czy coś jest testowane czy nie. Znaczków na produktach już nie ma, bo po pierwsze- i tak nie były wiarygodne, a po drugie gotowych produktów w UE się nie testuje bo nie wolno, trzeba raczej przeprowadzić śledztwo czy firma używa testowanych wcześniej składników.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 15:08   #2160
janina1984
Rozeznanie
 
Avatar janina1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 888
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

gorzej, bo UE ma wprowadzić przepisy pozwalające na import żółci z niedźwiedzia na przykład (wynalazek popapranego narodu chińskiego) czy pasztetu z gęsich wątróbek... nie mogę niestety znaleźc linka do tego, ale na onecie albo gazecie było dzisiaj...

a tutaj pozwolę sobie wkleić poglądy różnych wegeludków mniej lub bardziej mądre... tych mniej mądrych wegeludków nie chciałabym chyba spotkać... - poglądy na temat karmienia zwierzaków wege karmą http://www.wegetarianie.pl/XForum-vi...11-page-1.html
__________________
ile starożytnych umów już dziś złamałeś, pijąc swoją poranną codzienna herbatę?

Edytowane przez janina1984
Czas edycji: 2009-02-18 o 15:10
janina1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:20.