Dieta dla nastolatki - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-27, 15:11   #1261
izapp1
Zakorzenienie
 
Avatar izapp1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 618
Dot.: Dieta dla nastolatki

Ja się nie nadaję do tego wątku.

Nethio , jesteś tam? Napisz do mnie na PW co się u Ciebie dzieje , bo tutaj wejśc jest niemożliwością..

Edytowane przez izapp1
Czas edycji: 2009-02-27 o 15:13
izapp1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 18:53   #1262
memlia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: dom na wzgórzu
Wiadomości: 224
Dot.: Dieta dla nastolatki

Widzę, że trochę martwo się zrobiło Ja od jutra zaczynam diete, bo to co ze mną się zrobiło to pisząć zwięźle: żal.pl
Wzrost: 175 cm.
Waga: 66, 5 kg.
Wiek: 17 lat
Niby mieszcze się swobodnie w normalnym BMI, a wyglądam jak prosiaczek :p Mam 11 par spodni, z czego obecnie mieszcze się w jedną, nie mogę nosic większości swoich ciuchów, bo zawsze byłam osoba szczupłą= błaski brzuszek, wciecięcie w talii i zgrabne nóżki Teraz (chyba po antytabsach) mam uda jak kłody, oponę na brzuchu taką że hej, a jakies wcięcia to sobie moge ewentualnie narysować. Czuję się z tym okropnie. Mam szczerą ochotę się pogłodzić................ ......................... ......................... ......................... ...
memlia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 21:19   #1263
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Dieta dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez memlia Pokaż wiadomość
Widzę, że trochę martwo się zrobiło Ja od jutra zaczynam diete, bo to co ze mną się zrobiło to pisząć zwięźle: żal.pl
Wzrost: 175 cm.
Waga: 66, 5 kg.
Wiek: 17 lat
Niby mieszcze się swobodnie w normalnym BMI, a wyglądam jak prosiaczek :p Mam 11 par spodni, z czego obecnie mieszcze się w jedną, nie mogę nosic większości swoich ciuchów, bo zawsze byłam osoba szczupłą= błaski brzuszek, wciecięcie w talii i zgrabne nóżki Teraz (chyba po antytabsach) mam uda jak kłody, oponę na brzuchu taką że hej, a jakies wcięcia to sobie moge ewentualnie narysować. Czuję się z tym okropnie. Mam szczerą ochotę się pogłodzić......................... ......................... ......................... ...................
to radzę Ci ją opanować, a jeśli okaże się zbyt silna, będziemy musiały się pożegnać , bo na tym forum głodówki są niezgodne z regulaminem.

poczytaj 10 PŻ, poćwicz, nie idź na łatwiznę. Głodząc się owszem schudniesz na początku a potem najzwyczajniej w swiecie rozwalisz sobie metabolizm, bedziesz tyla z powietrzaa...
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 21:31   #1264
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Dieta dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
to radzę Ci ją opanować, a jeśli okaże się zbyt silna, będziemy musiały się pożegnać , bo na tym forum głodówki są niezgodne z regulaminem.

poczytaj 10 PŻ, poćwicz, nie idź na łatwiznę. Głodząc się owszem schudniesz na początku a potem najzwyczajniej w swiecie rozwalisz sobie metabolizm, bedziesz tyla z powietrzaa...
10 przekazan nie jest za bardzo polecane młodym osobom . 10 przekazan ogranicza bardzo weglowodany - do posiłków tylko po ćwiczeniach , z takiej diety ciezej jest wyjsc moze wystapic efekt jojo ponieważ tak drastyczne wyrzucenie wegli niestety czesto konczy sie mimowolnymi napadami głodu
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 21:35   #1265
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Dieta dla nastolatki

Nie zgodzę się z tym. To nie jest drastyczne wyrzucenie węgli. Ta "dieta" w ogóle nie jest drastyczna, opiera się na zasadach zdrowego odżywiania. A węgle można jeść, tylko nie należy ich łączyć z białkiem.
I to jest zmiana sposobu odżywiania "na zawsze", a nie 2-tygodniowa dieta.
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 20:45   #1266
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Dieta dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się z tym. To nie jest drastyczne wyrzucenie węgli. Ta "dieta" w ogóle nie jest drastyczna, opiera się na zasadach zdrowego odżywiania. A węgle można jeść, tylko nie należy ich łączyć z białkiem.
I to jest zmiana sposobu odżywiania "na zawsze", a nie 2-tygodniowa dieta.
chyba mówimy o 2 róznych 10 prekazaniach zywnosciowych
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 21:31   #1267
ewelina*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Siemiatycze/Warszawa
Wiadomości: 505
Dot.: Dieta dla nastolatki

Hej dziewczyny
Mogę się przyłączyć?
Mam 17 lat w sierpniu 18 przy wzroście 161cm ważę obecnie 56kg, chciałabym schudnąć do Wielkanocy z 3kg a późnij do 50 dobić i będzie perfekt - mam taka nadzieje moją zmorą jest brzuszek.
__________________




ewelina* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-04, 14:24   #1268
45e3bde63f48e77c45e96500fd2ed8d5ea7cdd58_6407d02e15973
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 221
Dot.: Dieta dla nastolatki

Hej ja też chciałabym się przyłączyć, a to moje odpowiedzi
  • 1.Ile ważysz? 50kg
  • 2.Ile masz wzrostu? 165cm
  • 3.Jak dużo pragniesz schudnąć? 3kg
  • 4.Ile masz lat? 19
  • 5.Co cię motywuje? ślub siostry
Tak naprawde nie zależy mi na utracie kilogramów, a na zredukowaniu obwodu w udach ( obecnie wynosi 51cm ;/ ) w ciągu miesiąca. Nie zamierzam się głodzić, zrezygnuję jednynie ze słodyczy i fast foodów, do tego jakieś ćwiczenia, skakanka i hulahop
45e3bde63f48e77c45e96500fd2ed8d5ea7cdd58_6407d02e15973 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 16:12   #1269
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Dieta dla nastolatki

[1=45e3bde63f48e77c45e9650 0fd2ed8d5ea7cdd58_6407d02 e15973;11274986]Hej ja też chciałabym się przyłączyć, a to moje odpowiedzi
  • 1.Ile ważysz? 50kg
  • 2.Ile masz wzrostu? 165cm
  • 3.Jak dużo pragniesz schudnąć? 3kg
  • 4.Ile masz lat? 19
  • 5.Co cię motywuje? ślub siostry
Tak naprawde nie zależy mi na utracie kilogramów, a na zredukowaniu obwodu w udach ( obecnie wynosi 51cm ;/ ) w ciągu miesiąca. Nie zamierzam się głodzić, zrezygnuję jednynie ze słodyczy i fast foodów, do tego jakieś ćwiczenia, skakanka i hulahop [/quote]

chesz ważyć 47kg? 51 cm w udzie to DUŻO?! no proszę Cię...
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 17:24   #1270
Megi0853
Przyczajenie
 
Avatar Megi0853
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 23
Dot.: Dieta dla nastolatki

Też się przyłączam
1. 53 kg
2. 165 cm
3. 45 kg
4. 16 lat
5. Wielki brzuch i uda, chociaż ponoć BMI mam w normie.... Zawsze byłam niejadkiem i patyczakiem, a teraz czuję się jak jakiś sumo. Pora to zmienić

Edytowane przez Megi0853
Czas edycji: 2009-03-04 o 17:34
Megi0853 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 18:31   #1271
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Dieta dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez Megi0853 Pokaż wiadomość
Też się przyłączam
1. 53 kg
2. 165 cm
3. 45 kg
4. 16 lat
5. Wielki brzuch i uda, chociaż ponoć BMI mam w normie.... Zawsze byłam niejadkiem i patyczakiem, a teraz czuję się jak jakiś sumo. Pora to zmienić
czemu dążysz do tak niskiej wagi? masz 16 lat, Twoje ciało zmienia się, dojrzewasz, nabierasz kształtów, zmieniasz się w kobietę. chyba nie sadzilas ze cale zycie bedziesz wazyc 45 kg? odchudzanie w tym wieku (tj dieta itp) to GŁUPOTA.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-04, 19:24   #1272
Megi0853
Przyczajenie
 
Avatar Megi0853
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 23
Dot.: Dieta dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
czemu dążysz do tak niskiej wagi? masz 16 lat, Twoje ciało zmienia się, dojrzewasz, nabierasz kształtów, zmieniasz się w kobietę. chyba nie sadzilas ze cale zycie bedziesz wazyc 45 kg? odchudzanie w tym wieku (tj dieta itp) to GŁUPOTA.
Od zawsze byłam 'niejadkiem' i miałam niedowagę. Od kąd nagle przybrałam na wadze czuję się jak grubaska. Po prostu źle się czuję w swoim ciele i wszyscy zauważyli, że już nie jestem taka szczupła tylko normalna. Nie chcę być normalna, chcę być szczupła jak kiedyś . Wiem, że diety w okresie dorastania to głupota, ale nie chcę stosować żadnych drakońskich diet. Po prostu pragnę wyeliminować z mojego jadłospisu fast foody i słodycze (przynajmniej je ograniczyć) i zdrowo się odżywiać. Przy tym ograniczę kalorie oraz będę ćwiczyć. Niektórym może wydawać się to śmiesz, że osoba która ma właściwe BMI chce schudnąć, ale ja naprawdę ma oponkę. Moje uda też wyglądają tragicznie, a lato tuż, tuż. Chcę przejść na diętę, nie tylko dlatego żeby schudnąć, ale także żeby lepiej wyglądać.
Megi0853 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 20:01   #1273
45e3bde63f48e77c45e96500fd2ed8d5ea7cdd58_6407d02e15973
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 221
Dot.: Dieta dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
chesz ważyć 47kg? 51 cm w udzie to DUŻO?! no proszę Cię...
Jak napisałam wyżej nie zależy mi na utracie kilogramów, wpisałam 3kg żeby nie zostawiać pustego pola zreszta wiem, że w momencie kiedy zaczynam ćwiczyć chudnę wiec to nieuniknione... Jak dla mnie 51cm to dużo ponieważ wcześniej miałam mniej i wygląd tamtych ud bardziej mi sie podobał. Nie chodzi mi tu o utrate 10cm, góra 2-3
45e3bde63f48e77c45e96500fd2ed8d5ea7cdd58_6407d02e15973 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 20:17   #1274
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Dieta dla nastolatki

Dołączę
1.Ile ważysz? 58kg
2.Ile masz wzrostu? 157cm
3.Jak dużo pragniesz schudnąć? 10 kg
4.Ile masz lat? 17
5.Co cię motywuje? wakacje^^
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 16:29   #1275
Czekolada__
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 7
GG do Czekolada__
Dot.: Dieta dla nastolatki

heyka ;d .. tez chciałam się dołączyć
1. waga 56kg
2. 164 cm
3. 7-8 kg
4. 16 lat [już prawie prawie 17 ;p]
5. powrót do wagi z przed wakacji..w zeszłym roku udało mi się schudnąć i wyglądać tak jak zawsze tego chciałam [48kg] ale niestety w wakacje totalnie odpusciłam i teraz są efekty ;|..
Czekolada__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 17:10   #1276
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Dieta dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez Megi0853 Pokaż wiadomość
Od zawsze byłam 'niejadkiem' i miałam niedowagę. Od kąd nagle przybrałam na wadze czuję się jak grubaska. Po prostu źle się czuję w swoim ciele i wszyscy zauważyli, że już nie jestem taka szczupła tylko normalna. Nie chcę być normalna, chcę być szczupła jak kiedyś . Wiem, że diety w okresie dorastania to głupota, ale nie chcę stosować żadnych drakońskich diet. Po prostu pragnę wyeliminować z mojego jadłospisu fast foody i słodycze (przynajmniej je ograniczyć) i zdrowo się odżywiać. Przy tym ograniczę kalorie oraz będę ćwiczyć. Niektórym może wydawać się to śmiesz, że osoba która ma właściwe BMI chce schudnąć, ale ja naprawdę ma oponkę. Moje uda też wyglądają tragicznie, a lato tuż, tuż. Chcę przejść na diętę, nie tylko dlatego żeby schudnąć, ale także żeby lepiej wyglądać.
nie godzisz się z tym, że dojrzewasz? ;>

odżywiaj się zdrowo, ale bez ujemnego bilansu kcal - i ćwicz a będziesz miała pięknie wyrzeźbione ciało i nie stracisz podstawowych funkcji życiowych (np okresu).
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 18:14   #1277
DirrtyKerii
Przyczajenie
 
Avatar DirrtyKerii
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Oln
Wiadomości: 5
Dot.: Dieta dla nastolatki

No więc i ja się dołączam. Ogólnie to mam straszny problem z obżarstwem... Lubię gotować, uwielbiam eksperymenty kulinarne i chyba to mnie zgubiło. Nie jestem gruba, przy wzroście 164 cm ważę 57 kg, więc mieszczę się w normie, ale chciałabym schudnąć do 53 kg i utrzymać tą wagę. Dwa lata temu ważyłam 48 kg (!) byłam strasznie chuda i koścista i szczerze mówiąc, wcale mi to nie odpowiadało ale teraz już trochę przegięłam :P

Aha... i warto dodać, że moją najgorszą zmorą jest cellulit !! może znacie jakieś skuteczne sposoby jak się go pozbyć? Nigdy nie lubiłam sportu, ale od kilku miesięcy zaczęłam regularnie ćwiczyć z nadzieją, że to coś da
__________________

Zmieniam się tylko dla SIEBIE!
DirrtyKerii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 18:15   #1278
Ritty
Rozeznanie
 
Avatar Ritty
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 765
Dot.: Dieta dla nastolatki

1. 49, 50kg - różnie bywa.
2. 156 cm
3. max. 2kg, lubię swoje ciało.
4. 14 (maluuutko )
5. poprawić sobie samopoczucie
Tak właściwie to chcę utrzymać swoją wagę, a to jest trudniejsze. Od zawsze byłam "w sam raz", innym się to podoba, mi nawet tez, ale zawsze potrafię znaleźć jakąś niedoskonałość :P
Ostatnio zaczęło mnie martwić wahanie wagi...
Ritty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 18:25   #1279
DirrtyKerii
Przyczajenie
 
Avatar DirrtyKerii
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Oln
Wiadomości: 5
Dot.: Dieta dla nastolatki

Ritty w takim wieku odchudzanie to głupota. Twoje ciało dojrzewa, musisz dostarczać mu dużo witamin i składników odżywczych. Owszem możesz ograniczać fast foody i słodycze ale nie powinnaś się odchudzać !
__________________

Zmieniam się tylko dla SIEBIE!
DirrtyKerii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-05, 18:28   #1280
Megi0853
Przyczajenie
 
Avatar Megi0853
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 23
Dot.: Dieta dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
nie godzisz się z tym, że dojrzewasz? ;>
Godzę, ale nie potrafię się pogodzić z tym, że moja starsza siostra (23lata) mieści się w moje spodnie, które nosiłam jeszcze rok temu .

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
odżywiaj się zdrowo, ale bez ujemnego bilansu kcal - i ćwicz a będziesz miała pięknie wyrzeźbione ciało i nie stracisz podstawowych funkcji życiowych (np okresu).
Wiem, ale to trudne... Nie potrafię odstawić słodyczy... Ciągle myślę o jedzeniu i latam średnio co pół godziny do kuchni, żeby coś zjeść. Chcę to zmienić, ale prościej by mi było jakbym dostała taki gotowy jadłospis na tydzien . Wiecie może gdzie powinnam się zgłosić o coś takiego?! Przypuszczam, że do dietetyczki, ale jak do niej trafić. Np. dermatolog to wiem gdzie przyjmuje , ale gorzej z resztą min. dietetykami.
Megi0853 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 20:04   #1281
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Dieta dla nastolatki

W innym wątku nikt mi nie chce odpowiedzieć, może Wy pomożecie ...
Czy rzeczywiście porzucenie słodyczy i fast foodów, a także niełączenie może dać jakieś super efekty? No i staram się zastępować biały chleb ciemnym, ale nie zawsze jest (a ciemny mi już nawet bardziej smakuje ). No i żeby nie było, nic już nie słodzę, jak piję sok to tylko taki niesłodzony, piję dużo wody. Bo jakoś mam chwile zwątpienia. Nie mam nadwagi, ale szybko i skutecznie (5 tyg. uważam za stosunkowo szybko) chciałabym się pozbyć tych kilogramów tłuszczu z moich ud i brzucha ... (więcej niż 5kg raczej nie chcę chudnąć, BMI i tak będę mieć za niskie, ale rzecz w tym, że chodzi mi o wygląd, a nie o wagę ...).
[no nie da się ukryć, czasem 'grzeszę' czymś 'niedietowym', ale staram się to opanowywać i jeśli nie przerywam diety to im dłużej w niej wytrwam, tym bardziej się powstrzymuję, mniejszą mam ochotę, silniejszą wolę :P]
Staram się ćwiczyć, ale nie zawsze mam czas/siłę/ochotę ... (jak już ćwiczę to 8 min legs/stepper/skakanka/hh)
Powiedzcie mi czy przy czymś takim mam jakieś szanse? :|
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 20:18   #1282
45e3bde63f48e77c45e96500fd2ed8d5ea7cdd58_6407d02e15973
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 221
Dot.: Dieta dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez Ritty Pokaż wiadomość
1. 49, 50kg - różnie bywa.
2. 156 cm
3. max. 2kg, lubię swoje ciało.
4. 14 (maluuutko )
5. poprawić sobie samopoczucie
Tak właściwie to chcę utrzymać swoją wagę, a to jest trudniejsze. Od zawsze byłam "w sam raz", innym się to podoba, mi nawet tez, ale zawsze potrafię znaleźć jakąś niedoskonałość :P
Ostatnio zaczęło mnie martwić wahanie wagi...

Jesteś bardzo młoda, rozwijasz się, zapewne jeszcze urośniesz, więc nie masz co sie przejmować wagą która jest jak najbradziej w porządku. Co do jej utrzymania to polecam ruch, skakanka i takie tam, zresztą pewnie macie w szkole zajęcia wf, a ćwiczenie na nich powinno moim zdaniem wystarczyć.
Jeśli Cię to pocieszy to mogę Ci powiedzieć że ja w wieku 12lat! ważyłam 49kg


Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
W innym wątku nikt mi nie chce odpowiedzieć, może Wy pomożecie ...
Czy rzeczywiście porzucenie słodyczy i fast foodów, a także niełączenie może dać jakieś super efekty? No i staram się zastępować biały chleb ciemnym, ale nie zawsze jest (a ciemny mi już nawet bardziej smakuje ). No i żeby nie było, nic już nie słodzę, jak piję sok to tylko taki niesłodzony, piję dużo wody. Bo jakoś mam chwile zwątpienia. Nie mam nadwagi, ale szybko i skutecznie (5 tyg. uważam za stosunkowo szybko) chciałabym się pozbyć tych kilogramów tłuszczu z moich ud i brzucha ... (więcej niż 5kg raczej nie chcę chudnąć, BMI i tak będę mieć za niskie, ale rzecz w tym, że chodzi mi o wygląd, a nie o wagę ...).
[no nie da się ukryć, czasem 'grzeszę' czymś 'niedietowym', ale staram się to opanowywać i jeśli nie przerywam diety to im dłużej w niej wytrwam, tym bardziej się powstrzymuję, mniejszą mam ochotę, silniejszą wolę :P]
Staram się ćwiczyć, ale nie zawsze mam czas/siłę/ochotę ... (jak już ćwiczę to 8 min legs/stepper/skakanka/hh)
Powiedzcie mi czy przy czymś takim mam jakieś szanse? :|
Czy mogę spytać ile masz lat, wzrost, waga?

Moim zdaniem odstawienie słodyczy i fast foodów + ćwiczenia napewno dadzą efekty, przy regularnych ćwiczeniach w ciągu 5 tyg napewno...

Edytowane przez 45e3bde63f48e77c45e96500fd2ed8d5ea7cdd58_6407d02e15973
Czas edycji: 2009-03-05 o 20:26
45e3bde63f48e77c45e96500fd2ed8d5ea7cdd58_6407d02e15973 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 21:36   #1283
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Dieta dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez DirrtyKerii Pokaż wiadomość
No więc i ja się dołączam. Ogólnie to mam straszny problem z obżarstwem... Lubię gotować, uwielbiam eksperymenty kulinarne i chyba to mnie zgubiło. Nie jestem gruba, przy wzroście 164 cm ważę 57 kg, więc mieszczę się w normie, ale chciałabym schudnąć do 53 kg i utrzymać tą wagę. Dwa lata temu ważyłam 48 kg (!) byłam strasznie chuda i koścista i szczerze mówiąc, wcale mi to nie odpowiadało ale teraz już trochę przegięłam :P

Aha... i warto dodać, że moją najgorszą zmorą jest cellulit !! może znacie jakieś skuteczne sposoby jak się go pozbyć? Nigdy nie lubiłam sportu, ale od kilku miesięcy zaczęłam regularnie ćwiczyć z nadzieją, że to coś da
Od siebie mogę polecić codzienne masaże ud/pośladków/brzucha czy gdzie pojawia się cellulit gąbką antycellulitową z Syreny i wmasowywanie dwa razy dziennie masła Ziaja rebuild - już po tygodniu moja skóra znacznie się wygładziła
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 15:48   #1284
Ritty
Rozeznanie
 
Avatar Ritty
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 765
Dot.: Dieta dla nastolatki

[1=45e3bde63f48e77c45e9650 0fd2ed8d5ea7cdd58_6407d02 e15973;11299132]Jesteś bardzo młoda, rozwijasz się, zapewne jeszcze urośniesz, więc nie masz co sie przejmować wagą która jest jak najbradziej w porządku. Co do jej utrzymania to polecam ruch, skakanka i takie tam, zresztą pewnie macie w szkole zajęcia wf, a ćwiczenie na nich powinno moim zdaniem wystarczyć.
Jeśli Cię to pocieszy to mogę Ci powiedzieć że ja w wieku 12lat! ważyłam 49kg [/quote]

Dziękuję Racja, kilogramami niezbyt się przejmuję, ale chciałabym zachować sylwetkę jak podrosnę
Ritty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 17:11   #1285
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Dieta dla nastolatki

Może ja, jeżeli można

1. Ważę: 54-56 , strasznie się to u mnie waha
2. Mam 168 cm
3. Na kilogramy nie przeliczę, ale chcę się jedynie pozbyć boczków. Zdaję sobie sprawę, że jestem za młoda (patrz pkt kolejny ) aby się odchudzać, wszystko u mnie jeszcze się rozwija, więc chciałabym jedynie zmienić sobie dietę na coś pożywniejszego, zdrowszego, zrezygnowanie ze słodyczy itd . Do tego ćwiczenia na brzuszek. Na pewno zgubię kilka kg, ale wolałąbym aby było to cm i tam gdzie zechcę
4. 15
5. To, że niedługo wakacje i chciałabym jakoś wyglądać w stroju kąpielowym oraz na basenie i chyba koleżanki, które nie mogą powiedzieć że gdzieś mają za mało albo za dużo, któe sa proporcjonalne
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 19:33   #1286
skowroonek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9
Dot.: Dieta dla nastolatki

Wiatm
Ja tez chcialabym sie przyłaczyc.
1. Waga 58-59 kg roznie waha sie.
2.160.
3. Chcialbym schudnac 8 kg. do 50 ;p
4.16.
5. Wlasne samopoczucie, chcialabym na wakcje wlozyc krotkie spodenki bez kompleksow .

Cos tutaj cicho sie na tym forum zrobilo ;/;/
jak tam dieta wasza?
widac jakies postepy?
skowroonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 20:25   #1287
de em
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 486
Dot.: Dieta dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez skowroonek Pokaż wiadomość
Wiatm
Ja tez chcialabym sie przyłaczyc.
1. Waga 58-59 kg roznie waha sie.
2.160.
3. Chcialbym schudnac 8 kg. do 50 ;p
4.16.
5. Wlasne samopoczucie, chcialabym na wakcje wlozyc krotkie spodenki bez kompleksow .

Cos tutaj cicho sie na tym forum zrobilo ;/;/
jak tam dieta wasza?
widac jakies postepy?
u mnie żadnych postępów...
jej jem i nic ale to dobrze, bo muszę ograniczać jedzenie... słodyczy i niezdrowych rzeczy oczywiście - a tych jem najwięcej. dobrze że nie tyję choiciaż...
__________________
01.01.2010.
*zapuszczam włosy!
*dbam o cerę!
*nie jem słodyczy!
*oszczędzam!
*ćwiczę, więcej chodzę na spacery i ogólnie więcej się ruszam!
*piję zieloną herbatę!
*więcej się uczę!
71,5 - 71 - 70 - 69 - 68 - 67 - 66 - 65
de em jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 21:10   #1288
skowroonek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9
Dot.: Dieta dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez de em Pokaż wiadomość
u mnie żadnych postępów...
jej jem i nic ale to dobrze, bo muszę ograniczać jedzenie... słodyczy i niezdrowych rzeczy oczywiście - a tych jem najwięcej. dobrze że nie tyję choiciaż...
Zazdroszczę Ci... aj jak tylko sobie na wiecej pozwole od razu widac ;/;/ dzisiaj zjadlam platki z mlekiem. dwie kawy, dwie kromki chleba słonecznikowego, dwa jablka... w tym 30 minut cwiczen na sttiiperze.. i godzinna jazda na rowerku. to duzo??
skowroonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 10:36   #1289
de em
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 486
Dot.: Dieta dla nastolatki

bardzo mało zjadłaś
__________________
01.01.2010.
*zapuszczam włosy!
*dbam o cerę!
*nie jem słodyczy!
*oszczędzam!
*ćwiczę, więcej chodzę na spacery i ogólnie więcej się ruszam!
*piję zieloną herbatę!
*więcej się uczę!
71,5 - 71 - 70 - 69 - 68 - 67 - 66 - 65
de em jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 10:54   #1290
rogal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 48
Dot.: Dieta dla nastolatki

Pozwolę się też przyłączyć
  • 1.Ile ważysz? 62 kg
  • 2.Ile masz wzrostu? 169 cm
  • 3.Jak dużo pragniesz schudnąć? 7 kg
  • 4.Ile masz lat? 17, niedługo 18
  • 5.Co cię motywuje? to, że w wakacje pracuje jako ratownik wśród samych przystojniaków i chcę jakoś wyglądać
rogal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.