Dyskutować - lubicie? potraficie? ?? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-10, 12:31   #61
misior920127
Zakorzenienie
 
Avatar misior920127
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Honolulu Beaches
Wiadomości: 3 879
Send a message via Skype™ to misior920127
Dot.: Dyskutować - lubicie? potraficie? ??

nienawidzę dyskutować, a prawie zawsze to robimy na polskim :|
misior920127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 13:25   #62
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Dyskutować - lubicie? potraficie? ??

Cytat:
Napisane przez misior920127 Pokaż wiadomość
nienawidzę dyskutować, a prawie zawsze to robimy na polskim :|
Bo nie masz własnego zdania,argumentów czy z innych powodów?
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 13:38   #63
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: Dyskutować - lubicie? potraficie? ??

Lubię dyskutować,ale w pewnym towarzystwie.Tzn takim,przy którym dobrze się czuje.Natomiast z osobami neutralnymi czy w internecie- wolę raczej przypatrywać się dyskusji,obserować ją. Tak samo w życiu, gdy jakieś koleżanki o czymś dyskutują ,wolę być cicho.
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 13:51   #64
sharre303
Raczkowanie
 
Avatar sharre303
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 477
GG do sharre303
Dot.: Dyskutować - lubicie? potraficie? ??

Jeżeli chodzi o dyskusje bezpośrednią czyli tą w realu to jak najbardziej, bardzo ale to bardzo lubie . Ale tak jak inni mówią nie z osobami które myślą że mówią najlepiej. I nie lubie uczestniczyć w takiej dyskusji gdzie wszyscy krzyczą a jedna osoba przekrzykuje drugą
sharre303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 16:02   #65
roxi:*
Wtajemniczenie
 
Avatar roxi:*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 152
Dot.: Dyskutować - lubicie? potraficie? ??

Lubię dyskutować, ale do tego trzeba mieć odpowiednie towarzystwo na pewno nie osobę, która już z założenia wie że tylko ona ma monopol na prawdę, druga osoba powinna wiedzieć że tak jak ja może się mylić i powinna być otwarta na argumenty drugiej strony nawet jeśli się z nimi nie zgadza.
roxi:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 00:32   #66
Angie_88
Raczkowanie
 
Avatar Angie_88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 150
Dot.: Dyskutować - lubicie? potraficie? ??

lubie i wydaje mi się że umiem,niekoniecznie muszą to być dyskusje na poważne,głebokie tematy,przyznaje że potrafie godzinami dyskutować w zasadzie o niczym i nie wydaje mi się żeby to było nudne
chyba to przydatna umiejętność biorąc pod uwagę ze moja wymarzona praca składa sie w dużej mierze z dyskutowania i to często o pierdołąch:P
temat rozmowy nie jest zbyt ważny,ważne żeby to była naprawde dyskusja a nie równolegle prowadzone monologi udające dyskusje
nie ma nic lepszego niż to jak ktoś w końcu przyzna"ejjj...w sumie to masz racje,przekonałas mnie"
__________________
We're going to hell anyway...so lets travel firs class
Angie_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 00:49   #67
Lena_20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec :D
Wiadomości: 20 712
Dot.: Dyskutować - lubicie? potraficie? ??

Uwielbiam dyskutowac Tylko jak juz ktos napisał.. Pod warunkiem,ze osoba bądź osoby,z którymi dyskutuję potrafi/potrafią przyjąć moje argumenty,moje zdanie na dany temat i na siłe nie przekonywać mnie do swojego zdania. Taka dyskusja często nie ma sensu. Mozna dzielic sie ze soba nawzajem opiniami na dany temat ale takie usilne przekonywanie do swoich racji nie wchodzi w grę.
__________________


Lena_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 01:03   #68
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: Dyskutować - lubicie? potraficie? ??

Lubię dyskutować na różne tematy jeśli mam coś sensownego do powiedzenia. Jeśli nie wiem o co chodzi to uważnie się przysłuchuję, i kiedy mam już blade pojęcie o temacie to czasem się włączam.
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 12:21   #69
aneecia
Rozeznanie
 
Avatar aneecia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 937
Dot.: Dyskutować - lubicie? potraficie? ??

nie przepadam. i chocbym miała napewno racje w jakies sprawie to i tak łatwo mnie przygasic i wymiekam
nawet jesli druga osoba mowi bzdury.. No coz chyba mam za słaby charakter.

Na forum tez nie lubie sie udzielac bo boje sie krytyki lub odrzucenia.
aneecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 13:42   #70
mary_alice_young
Wtajemniczenie
 
Avatar mary_alice_young
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 972
Dot.: Dyskutować - lubicie? potraficie? ??

to zależy.
mam taką cechę (wadę?), że kiedy mam wyrobione zdanie na dany temat, a ktoś się ze mną nie zgadza i widzę, że nie ma racji, to choćby mi przyszło na mysl sto argumentów - odechciewa mi się gadać i wolę odpuścić i przemilczec. A to nie sprzyja dyskusji

ogólnie jest tak, że MOGĘ dyskutować, nie mam problemu z wyrażeniem swojej opinii, ale nie przepadam.
jeśli mam wybór, to wolę nie zabierać głosu, a temat przemyśleć sama.


jedynym wyjątkiem są sytuacje kiedy temat bardzo mnie interesuje, a zdanie osoby z którę rozmawiam ma dla mnie znaczenie. wtedy bardzo lubię
__________________
WYMIANA

Edytowane przez mary_alice_young
Czas edycji: 2009-03-23 o 13:44
mary_alice_young jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 13:56   #71
Fame
Zakorzenienie
 
Avatar Fame
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 852
Dot.: Dyskutować - lubicie? potraficie? ??

ja lubie wchodzić w dyskusję, ale to zależy z kim. Niestety np z moim TŻ nie da się dyskutować, bo On zawsze wie "lepiej" no i jest kilka takich osób, z którymi wolę omijać dyskusji, gdyż może doprowadzić to do nie potrzebnej kłótni.
Fame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 08:27   #72
Rzeczywiscie15
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 123
Dot.: Dyskutować - lubicie? potraficie? ??

Ja gadam i gadam
z reguły konkretnie, choć widzę po sobie że czasem lubię 'wprowadzić osobę w temat' i znajomi wtedy jednych głosem, śmiejąc się już ze mnie mówią 'doooo rzeeeczy! '

I zauważyłam to, że ze znajomymi rozmawiam przeważnie o tym co ostatnio znalazłam na mieście, kto co kupił, co mi się podobało itp. więc bartek uu myśle, że to dobry pomysł - inicjatywa. Z resztą sam mnie zaprosiłeś do u-u więc Ty już tam dobrze wiesz czy lubie gadać czy nie
Rzeczywiscie15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 08:43   #73
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Dyskutować - lubicie? potraficie? ??

Lubię dyskutować, czy potrafię to nie mnie oceniać.

Oczywiście preferuję dyskusje twarzą w twarz, ale niestety znam tylko jedną taką osobę, z którą świetnie mi się rozmawia nawet przy skrajnie odmiennych poglądach (moja mama), większość znanych mi ludzi o dziwo nie potrafi niestety dyskutować (wg mnie). Lubię też dyskusje internetowe - mają swój urok, jest bowiem czas na przeanalizowanie, czas na zastanowienie, sprawdzenie i poszukanie źródeł (czego nie ma niestety w dyskusjach w 4 oczy, może dlatego, że te są spontaniczne).

Najbardziej cenię logiczność argumentów, kulturę dyskusji, umiejętność prezentowania swoich racji (trafne porównania, przykłady), kto ma rację jest dla mnie nie istotne, a dysputa nie musi być w żaden sposób rozstrzygnięta. Dyskutuję głównie "dla sportu" nie zależy mi zazwyczaj na przekonaniu kogoś do mojego zdania, aczkolwiek robię wszystko by tak to wyglądało Taka symulacja dyskusji.

Nie znoszę płytkiego podejścia i braku wyobraźni, łapania za słówka, odczytywania przykładów i wypowiedzi w sposób dosłowny, nielogicznych argumentów oraz tak zwanej poprawności politycznej, która dla mnie jest brakiem własnego zdania, najczęściej taka postawa jest prezentowana przez osoby, które ja nazywam "przy-tak-iwaczami" do mądrzejszych wypowiedzi innych osób.

Ogólnie dyskusje czy raczej powinno się to nazywać dysputy uważam za rozrywkę i sposób na spędzenie czasu. Ulubione moje tematy to przyznaję się bez bicia religia, zjawiska przyrody oraz historia, prócz tego "tematy ogólne" (polityka, aborcja i eutanazja górą )

Rzadko kiedy daję się sprowokować w dyskusji, rzadko się złoszczę... a jeśli się to zdarzy sama jestem na siebie zła, że się tak rozemocjonowałam. Wtedy muszę się wyciszyć. Wycofuję się z dyskusji gdy zaczynam się ja lub inni powtarzać oraz w sytuacjach gdy dyskusja zamienia się w pyskówkę, osobiste przytyki uczestników itp.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 09:53   #74
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Dyskutować - lubicie? potraficie? ??

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Nie znoszę płytkiego podejścia i braku wyobraźni, łapania za słówka, odczytywania przykładów i wypowiedzi w sposób dosłowny, nielogicznych argumentów oraz tak zwanej poprawności politycznej, która dla mnie jest brakiem własnego zdania, najczęściej taka postawa jest prezentowana przez osoby, które ja nazywam "przy-tak-iwaczami" do mądrzejszych wypowiedzi innych osób.
A co powiesz na dyskutowanie z osobami, które uwielbiaja przerywać?
Moja przyjaciółka np. jest fajna osoba, ale czasem to dostaję piany. Rozmawiam z nią, ona cos mówi, ja odpowiadam, a ona wpada mi w pół słowa, jakby nie słyszała, że cos do niej mówię. O matko boska. To samo jest, jak pyta mnie o rade czy opinię. Ja zaczynam mówić, a ona od razu wpada mi w pół słowa.

Z tego powodu nauczyłam się niestety mówić szybko, bo w ten sposób tylko mogłam powiedziec to co miałam powiedzieć nie biorąc oddechu - wziąc oddech oznacza, że oponent ma sekunde czasu na wskoczenie ze swoimi "rewelacjami".

Plus osoby, które w dyskusji (ale to częściej widac w dyskusjach internetowych) rozmawiając nawet na zwykły temat społeczny musza się odwołac do uwarunkowac historycznych, badawczych oraz filozoficznych.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 11:01   #75
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Dyskutować - lubicie? potraficie? ??

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
A co powiesz na dyskutowanie z osobami, które uwielbiaja przerywać?
Moja przyjaciółka np. jest fajna osoba, ale czasem to dostaję piany. Rozmawiam z nią, ona cos mówi, ja odpowiadam, a ona wpada mi w pół słowa, jakby nie słyszała, że cos do niej mówię. O matko boska. To samo jest, jak pyta mnie o rade czy opinię. Ja zaczynam mówić, a ona od razu wpada mi w pół słowa.
Wstyd się przyznać , ale ja jestem jak ta twoja przyjaciółka. Czasem muszę coś powiedzieć, bo zaraz ucieknie mi ta myśl i przerywam. Jest to też trochę nawyk z pracy wyniesiony, gdzie klientom gdybym pozwalała mówić bez ograniczeń to słuchałabym ich monologów ze 2 dni, więc muszę przerwać...

Cytat:
Z tego powodu nauczyłam się niestety mówić szybko, bo w ten sposób tylko mogłam powiedziec to co miałam powiedzieć nie biorąc oddechu - wziąc oddech oznacza, że oponent ma sekunde czasu na wskoczenie ze swoimi "rewelacjami".
Wierzę, że takie zachowanie może być upierdliwie, staram się to u siebie zwalczać, skutki są różne.

Cytat:
Plus osoby, które w dyskusji (ale to częściej widac w dyskusjach internetowych) rozmawiając nawet na zwykły temat społeczny musza się odwołac do uwarunkowac historycznych, badawczych oraz filozoficznych.
Czasem trzeba bo nie ma tak, że coś wynika z niczego. Natomiast na pewno nie zawsze i nie w każdym temacie, fakt, że czasem ludzie przesadzają. Szczególnie dużo odwołań ja dostrzegam odnośnie tematu polityki, ale to raczej nie na wizażu lecz na innych forach.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 11:24   #76
Avv
Wtajemniczenie
 
Avatar Avv
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: nvrmnd.
Wiadomości: 2 523
Dot.: Dyskutować - lubicie? potraficie? ??

Bardzo lubię.
Dyskutuję z ludźmi, którzy odpowiadają mi pod względem osobowości, nie posiadający takiego samego zdania jak moje, ale o podobnym poczuciu humoru, zachowaniu, z taką osobą rozmawia mi się dużo lepiej nawet na trudne tematy. Mam takiego jednego kolegę. Nie są to jakieś nudne rozmowy typu 'jak się masz, a co zjadłeś', tylko gadamy o bardzo różnych sprawach, zdarza się, że nawet o polityce. ;p
Lubię też dyskutować tutaj, z Wizażankami, po prostu uwielbiam wymieniać swoje poglądy. ;p
A największym wyzwaniem dla mnie jest dyskusja z kimś, kto uważa że tylko jego zdanie jest najważniejsze, mam satysfakcję, kiedy mi się uda taką osobę zapędzić w kozi róg. ^^
__________________
***
"Czerń zakrywa Twoje serce, to, które kocha, ale niewidocznie...
Na tej sali płakała Twoja dusza, być może ze szczęścia, tańcząc gubiła emocje..."
***
Avv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 19:57   #77
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Dyskutować - lubicie? potraficie? ??

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
A ja lubię zarówno bezpośrednią formę dyskusji-twarzą w twarz,jak i tą pośrednią-na forum.
Z czego ta druga jest trudniejsza,bo czasami trudno przekazać w suchym poście wszystko to,co by się chciało ,w taki sposób,żeby nie trzeba było się z tych słów ,przez kolejnych kilka postów-tłumaczyć.

dokladnie ze słowem pisanym jest tak ze łatwo o nadinterpretacje
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:43.