POMOCY !! Zimno mi w stopy :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2009-01-17, 15:37   #1
maxima20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 323

POMOCY !! Zimno mi w stopy :(


Mam taki oto problem:
Bardzo szybko marzną mi kończyny (zwłaszcza palce u stóp i rąk) i podczas niedawnego wyjazdu do Ramzovej przy -15C i ok. 20-minutowej kolejce do wyciągu bardzo zmarzły mi palce. Nim wjechałam na szczyt ledwo mogłam nimi ruszać. Zdziwiłam się bardzo bo mam skarpetki X-Socks ten model dla kobiet, które ponoć są dodatkowo ocieplane ;( Buty mam Nordica Olympia EM 12. Za parę dni jadę w Alpy i temepratura też raczej poniżej -10C więc nie chce zamarznąć
Widziałam skarpetki x-Socks Ski Metal, które ponoć regulują ciepło. Ale czy to coś da? jeśli nie to co robić? w jaki inny sposób mogę zadbać o palce u stóp??
dodam, że używam rękawiczek z Gore-texem i poza tym że raz mi paluszek bardzo zmarzł to jest ok. Na pewno palce u rąk nie są tak "zmrozone" jak u stóp.
maxima20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 15:42   #2
waaampirek
Organizatorka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 197
Dot.: POMOCY !! Zimno mi w stopy :(

jednorazowe wkładki dogrzewające są i do rąk i do stóp, w intersporcie w zeszłym roku kupowalam
waaampirek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 16:06   #3
maxima20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 323
Dot.: POMOCY !! Zimno mi w stopy :(

Dzięki! a jaki jest koszt takiej zabawki i jak to wygląda? działa? wkłada się do buta i samo grzeje??
maxima20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-25, 20:05   #4
DIDA22
Raczkowanie
 
Avatar DIDA22
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zawsze tam gdzie Ty...
Wiadomości: 221
Dot.: POMOCY !! Zimno mi w stopy :(

Uczucie zimna w stopy, pomimo ubranych dobrych skarpet czyt.narciarskich, może być efektem źle dobranych butów (za ciasne) lub zbyt mocnego ściśnięcia klamr.
DIDA22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-26, 19:43   #5
she922
Raczkowanie
 
Avatar she922
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 55
Dot.: POMOCY !! Zimno mi w stopy :(

Cytat:
Napisane przez maxima20 Pokaż wiadomość
Dzięki! a jaki jest koszt takiej zabawki i jak to wygląda? działa? wkłada się do buta i samo grzeje??
tak dziala. w intersporcie sa na rece, palce u nóg, i cale stopy i te drugie chyba kosztuja ok. 7zł z czego przy zakupie 3 "par" dodatkowa jest gratis chyba na rece ;]
she922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 15:45   #6
JacekC
Raczkowanie
 
Avatar JacekC
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 72
Dot.: POMOCY !! Zimno mi w stopy :(

Cytat:
Napisane przez maxima20 Pokaż wiadomość
Mam taki oto problem:
Bardzo szybko marzną mi kończyny (zwłaszcza palce u stóp i rąk) i podczas niedawnego wyjazdu do Ramzovej przy -15C i ok. 20-minutowej kolejce do wyciągu bardzo zmarzły mi palce. Nim wjechałam na szczyt ledwo mogłam nimi ruszać. Zdziwiłam się bardzo bo mam skarpetki X-Socks ten model dla kobiet, które ponoć są dodatkowo ocieplane ;( Buty mam Nordica Olympia EM 12. Za parę dni jadę w Alpy i temepratura też raczej poniżej -10C więc nie chce zamarznąć
Widziałam skarpetki x-Socks Ski Metal, które ponoć regulują ciepło. Ale czy to coś da? jeśli nie to co robić? w jaki inny sposób mogę zadbać o palce u stóp??
dodam, że używam rękawiczek z Gore-texem i poza tym że raz mi paluszek bardzo zmarzł to jest ok. Na pewno palce u rąk nie są tak "zmrozone" jak u stóp.
Ma skarpety x-Socks Ski Metal. Owszem są bardzo dobre, jak nie najlepsze na rynku, ale czy ogrzeją stopy, aż tak bardzo?
Rozwiązaniem mogą być wkładki do butów, które podgrzewają stopy. Nie są tanie, ale efekt murowany. Wkładki podgrzewają okolice palców, a zasilane są bateriami umieszczonymi z tyłu cholewki.

JacekC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 20:36   #7
mwmagda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 25
Dot.: POMOCY !! Zimno mi w stopy :(

Przez ostatnie lata mi również bardzo marzły stopy. W zeszłym roku zakupilam buty atomica z możliwością podgrzewania, tzn. z tyłu buta znajduje sie maly przycisk (zasilany na baterie) wystarczy wlaczyć go na pare minut i wewnatrz buta jest cieplutko jestem bardzo zadowolona
mwmagda jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-13, 17:10   #8
SerekFeta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 137
GG do SerekFeta
Dot.: POMOCY !! Zimno mi w stopy :(

Cytat:
Napisane przez maxima20 Pokaż wiadomość
Mam taki oto problem:
Bardzo szybko marzną mi kończyny (zwłaszcza palce u stóp i rąk) i podczas niedawnego wyjazdu do Ramzovej przy -15C i ok. 20-minutowej kolejce do wyciągu bardzo zmarzły mi palce. Nim wjechałam na szczyt ledwo mogłam nimi ruszać. Zdziwiłam się bardzo bo mam skarpetki X-Socks ten model dla kobiet, które ponoć są dodatkowo ocieplane ;( Buty mam Nordica Olympia EM 12. Za parę dni jadę w Alpy i temepratura też raczej poniżej -10C więc nie chce zamarznąć
Widziałam skarpetki x-Socks Ski Metal, które ponoć regulują ciepło. Ale czy to coś da? jeśli nie to co robić? w jaki inny sposób mogę zadbać o palce u stóp??
dodam, że używam rękawiczek z Gore-texem i poza tym że raz mi paluszek bardzo zmarzł to jest ok. Na pewno palce u rąk nie są tak "zmrozone" jak u stóp.

Jakbym czytała swojego posta Ja już od 6 lat jeżdżę do Ramzovej i też mam problem ze stopami, okropnie mi zimno. Wypróbuję te wkładki ;p
SerekFeta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-17, 13:00   #9
skorpion91
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: POMOCY !! Zimno mi w stopy :(

tak ja tez slosuje wkladki ogrzewajace, so cudowne i stopki mi tak nie puchna i nie marznac, kiedys juz nawet chcialam zrezygnowac z nart przez chlod :<<
Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-19, 13:43   #10
DorotkaPsotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 925
Dot.: POMOCY !! Zimno mi w stopy :(

ja wiem! Trzeba Tż'ta żeby pochuchał ^^
__________________
dobrze jest!
DorotkaPsotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 09:57   #11
agatita
Raczkowanie
 
Avatar agatita
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 83
Dot.: POMOCY !! Zimno mi w stopy :(

Ja mam dokladnie to samo. Stopy mi po porstu zamarzaja! jak dojechalam na stok, musialam isc sie najpierw dogrzac do karczmy (grzane winko np), stopy pod nogi TZ i dopiero smigamy. Poza tym strasznie mi tez marznie tylek przy wjezdzaniu na krzeselkowym.... wtedy rekawice TZ pod pue, bo jemu po zjezdzie znow goraco. Ehhh.... sprobuje tez tych wkladek, bo bylo to bardzo uciazliwe.
agatita jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-07, 18:47   #12
szokson
Rozeznanie
 
Avatar szokson
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 514
Dot.: POMOCY !! Zimno mi w stopy :(

Właśnie wypowiedziałam wojnę skostniałym stopom i się przymierzam do zakupu wkładek ogrzewających Na Allegro są takie działające ok. 5 godzin (21 zł).
__________________





If God is watching us, the least we can do is be entertaining.
szokson jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 16:18   #13
maxima20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 323
Dot.: POMOCY !! Zimno mi w stopy :(

Gdyby któraś z wizażanek miała takie problem, to polecam skarpety X-socks Ski Metal. Jeździłam na nich we Włoszech przy -15C i zawsze było mi ciepło w stopy. tak więc polecam!

Mam też X-socks Comfort supersoft w wersji dla kobiet, ale w nich było mi zimno;/
maxima20 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:14.