Pomocy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-22, 08:18   #1
Mascara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 172

Pomocy...


chcę schudnąc, wazę o wiele za duzo, mam motywację ale... no własnie, jestem studentką, musze chodzic na zajęcia i wyklady, teraz jestem przy kosci i moj zolądek potrzebuje duzo jedzenia bo jest rozciągnięty, wiecie co mam na mysli;p więc musze coś zajadać miedzy wykladami, zeby mi okropnie nie burczalo w brzuchu na całą sale wykladową no ale z takich zakąsek to zawsze albo batonik, albo bułeczka, bo nic innego nie mozna zakupic na uczelni, no i musi to być dosyć syte zeby mi zatkalo to burczenie, Wizazanki prosze pomozcie, co moglabym zabierac na uczelnie do jedzenia? bo chce schudnac, ale ten brzuch tak burczy...
Mascara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 08:24   #2
natasha1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 49
Dot.: Pomocy...

pomyslalam o jablkach, ogorkach lub jogurcie, jakims serku wiejskim itp ...mysle ze na 2 godz powinno starczyc
natasha1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 09:12   #3
Gipsy
Raczkowanie
 
Avatar Gipsy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 215
Dot.: Pomocy...

A ja myślę, że grahamka z jakąś chudą szynką będzie odpowienia. Możesz też w domu przygotowywać sobie różne sałatki (najepiej z dodatkiem ryżu lub makaronu pełnoziarnistego) i zabierać je na uczelnie. A przedewszytkim jedz rano wartościowe śniadanie bo to podstawa zdrowego odżywania nawet na diecie.
Gipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 09:31   #4
Mascara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 172
Dot.: Pomocy...

wszystko fajnie, ale serka to ja nie zdąze zjesc, trzeba sie szybko przemiescic, 10 min przerwy miedzy zajeciami, a z doswiadczenia wiem ze jabłko sprawia ze jeszcze bardziej burczy, pomysle o grahamce, bede sobie rano robila... dziekuje za odpowiedzi, moze jeszcze ktos?
Mascara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 10:03   #5
halfsara
Rozeznanie
 
Avatar halfsara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 712
Dot.: Pomocy...

ja jem na wykladach,a nie przerwach
moze poczytaj ten watek http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=209030
halfsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 10:19   #6
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Pomocy...

Cytat:
Napisane przez halfsara Pokaż wiadomość
ja jem na wykladach,a nie przerwach
Właśnie, na wykładach chyba nie ma zakazu jedzenia
Pij duzo wody, nie będzie Ci burczało w brzuchu.
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 12:08   #7
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Pomocy...

serki wiejskie
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-22, 13:51   #8
Sherrie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 774
Dot.: Pomocy...

u mnie jest zakaz nie mozna jesc na wykladach.
sluchaj moze jesz za male sniadanie?? wez swoj rozklad zajec i zobacz kiedy mniej wiecej masz regularnie przerwy
mysle ze porzadne sniadanie i pozniej 2 na uczelni Cie zaspokoi
Sherrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 17:16   #9
Mascara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 172
Dot.: Pomocy...

to moze wafle ryzowe zamiast bułki? ale one takie male... chyba bede musiala zjesc cale opakowanie ;p
Mascara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 17:24   #10
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Pomocy...

jedz duże śniadanie, najlepiej z dużą ilością błonnika.

a co na uczelnię?
sama kupuję jogurty, kefiry, maślanki itp. lub DuoFruo (mała buteleczka z owocami i sokiem do wypicia) i popijam w czasie zajęć. mam o tyle dobrze, że w moim bufecie jest zawsze kilka sałatek do wyboru + zdrowe obiadki. ale gdybym nie miała wyboru pewno robiłabym sobie sałatki i podjadała na przerwach.

możesz przygotowywać sobie w domu jakieś warzywka pokrojone w paseczki i zabierać w plastikowym pojemniku... może być marchewka, ogórek, papryka, rzodkiewki. równie dobrym pomysłem są kanapki z grahamki lub chleba pełnoziarnistego z jakąś chudą wędliną i warzywkami w środku.

na allegro można też zamówić suszoną wołowinę do przegryzania. nie ma dużo kalorii, a podobno jest bardzo syta.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 18:14   #11
201705250937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 097
Dot.: Pomocy...

Cytat:
Napisane przez vilandre Pokaż wiadomość
jedz duże śniadanie, najlepiej z dużą ilością błonnika.

a co na uczelnię?
sama kupuję jogurty, kefiry, maślanki itp. lub DuoFruo (mała buteleczka z owocami i sokiem do wypicia) i popijam w czasie zajęć. mam o tyle dobrze, że w moim bufecie jest zawsze kilka sałatek do wyboru + zdrowe obiadki. ale gdybym nie miała wyboru pewno robiłabym sobie sałatki i podjadała na przerwach.

możesz przygotowywać sobie w domu jakieś warzywka pokrojone w paseczki i zabierać w plastikowym pojemniku... może być marchewka, ogórek, papryka, rzodkiewki. równie dobrym pomysłem są kanapki z grahamki lub chleba pełnoziarnistego z jakąś chudą wędliną i warzywkami w środku.

na allegro można też zamówić suszoną wołowinę do przegryzania. nie ma dużo kalorii, a podobno jest bardzo syta.

Suszona wołowina? Masz może linka>?
201705250937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-22, 20:00   #12
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Pomocy...

Cytat:
Napisane przez Toffiee Pokaż wiadomość
Suszona wołowina? Masz może linka>?
proszę bardzo: klik

sama jeszcze nie próbowałam, ale czytałam gdzieś kiedyś opinie i wiele osób to sobie chwali. podobno w iralndii tak się to spodobało, że zaczęto produkować suszone ryby do przegryzania
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 09:05   #13
Shinkai
Raczkowanie
 
Avatar Shinkai
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 90
Dot.: Pomocy...

Jak dla mnie wielką moc uciszającą spragniony pokarmu żołądek jest butelka kefiru/maślanki do której sypie otreby, zawsze w szkole zdąży się wypić trochę na przerwie i mam spokój. A jaka moc przeczyszczająca jelita ^^
__________________
Those eyes!! Those goddamned cocky eyes of yours! It drives me insane! @.@
Shinkai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 09:36   #14
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: Pomocy...

Cytat:
Napisane przez Shinkai Pokaż wiadomość
Jak dla mnie wielką moc uciszającą spragniony pokarmu żołądek jest butelka kefiru/maślanki do której sypie otreby, zawsze w szkole zdąży się wypić trochę na przerwie i mam spokój. A jaka moc przeczyszczająca jelita ^^


ja nie jestem specjalistą więcz prosze mnie nie bić jak poradze cos, co ma np sporo kalorii

u mnie burczenie pojawia sie zawsze po wypiciu wody.. wiec nie polecam popijania wody.. natomiast swojego czasu w opanowaniu łaknienia bardzo pomogla mi herbata system slim figura spalanie- ze wzgledu na charakterystyczny smak
robiłam caly termos rano i piłam cały dzień

wyglada na to, że jestes leniuszkiem
to nic złego, tylko żeby zadbać o wygląd musisz dbac o to co wkładasz do brzucha

wieczorami zawsze zaplanuj, co bedziesz jadla nastepnego dnia- nie ma bułek, batoników etc szitow "na szybko" przecuiez zjedzenie batona to tyle, co zjedzenie sporej porcji sałatki
jak sie przyzwyczaisz, to nie wyjdziesz z domu bez pudelka z czymś pożądnym
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 17:25   #15
Mascara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 172
Dot.: Pomocy...

Dziękuję kochane
Mascara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 21:48   #16
gabka9
Zadomowienie
 
Avatar gabka9
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Żywiec / Warszawa
Wiadomości: 1 662
GG do gabka9
Dot.: Pomocy...

Cytat:
Napisane przez kariera85 Pokaż wiadomość
bardzo pomogla mi herbata system slim figura spalanie- ze wzgledu na charakterystyczny smak
robiłam caly termos rano i piłam cały dzień
Dokładnie, termosik z herbatką (w moim przypadku-zieloną) to fantastyczna rzecz tylko lubi szybko znikać, szczególnie w zimie, gdy znajomi dowiedzą się że masz coś ciepłego

Oprócz tego polecam takie posiłki:

-kanapka z wędliną i warzywami a do tego jakiś owoc (może być jabłko, ale zjadaj go przed kanapką, żeby później szybko nie burczało Ci w brzuchu)
-duży kubek maślanki/kefiru
-batoniki musli- fantastyczna sprawa, szczególnie gdy nie ma się czasu robić kanapek
-grahamka z jakaś pastą z twarogu i np. rybki z puszki, albo jajek, albo szczypiorku i rzodkiewki...
-sałatki z duża ilością warzyw, białkiem (serek wiejski, twaróg, kurczak, szynka, tuńczyk) i do tego trochę węglowodanów (ryż, makaron, kasza)
-serek wiejski + pieczywo chrupkie
-do chrupania: marchewka, kiszone ogórki
-gdy mam troszkę dłuższą przerwę, a wykładów jest dużo to wyskakujemy z koleżanką do baru mlecznego na jakąś zupę, albo gołąbki, pierogi...syci na dłużej
-zorientuj się czy w pobliżu uczelni nie ma jakiegoś supermarketu w którym kupisz gotowe surówki w pojemniczkach- to doskonały dodatek do kanapki- zapycha i ma mnóstwo witamin
-robisz sobie w domu mieszankę z musli albo płatków owsianych, orzechów, rodzynek i co Ci sie jeszcze zamarzy a na uczelni mieszasz to z serkiem homo naturalnym i zjadasz
-moja koleżanka kiedyś robiła sobie jogurt owocowy domowym sposobem: mieszała jogurt z owocami (jabłka banany pomarańcze) i chyba miodem i dawała do plastikowego pojemniczka. Ja bym dodała tam jeszcze musli albo otrębów- ale to już tuż przed zjedzeniem, żeby nie rozmiękły

hmmm....w tym momencie to wszystko co przychodzi mi do głowy, ale możliwości jest wiele, wystarczy chcieć
__________________

Siedzę i zastanawiam się co robi pozostałe 6 cudów świata


Bloguję:

WrzosowiskoMakeUp




gabka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 22:43   #17
Rywka
Zakorzenienie
 
Avatar Rywka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Frankenstein
Wiadomości: 3 548
Dot.: Pomocy...

Pieczywa pełnoziarniste z białym serem. Skutecznie zapycha.
Rywka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 18:09   #18
Astella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Dot.: Pomocy...

Jedz systematycznie co 3-4 godz posiłki np: kanapkę z pełnoziarnistego pieczywa, jogurt pitny, owoce: banany, jabłka. Jeżeli to nie pomaga to może powinnaś udać się do specjalisty?
Troszkę bez sensu jest jedzenie tylko po to aby w brzuchu nie burczało... wiadomo wiosna idzie powinno się jeść mniej aby zrzucić kilka niepotrzenych kg
Astella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:15.