moja cera sie zmienia?:( nie umiem sobie z tym poradzic :/ - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-17, 20:26   #31
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: Moja cera

Natalia-Kosana napisał(a):
> Odpowiadam .

ciesze sie

> Hascoderm jest maścią przeciwtrądzikową.

nie wiem od ilu czasu używasz ale moze maść po prostu na Ciebie nie dziala? (ja tez rozne kombinacje sprawdzalam metodą prob i bledow niestety - zmieniając zarowno leki jak i dermatologow "przyzwyczajonych" do zapisywania okreslonych antybiotyków/maści )
> Maseczek nie uzywam, boje się, że na jakies jestem uczulona Możesz mi może polecic jakieś dobre (najlepiej, żeby mozna było otrzymać próbkę na test)?

jasne - produkty tzw firm aptecznych rzadko uczulają - popatrz np na Avene, LRP (nie napisalam Vichy bo wiem po postach ze wiele osob uczulają produkty tej firmy). W aptekach mają probki produktow tych firm (tylko trzeba je zdobyc )
> A jaki peeling?

nie podejmuję podać konkretnego - bo nie jestem alergikiem. Moze dziewczyny z alergią poradzą ktory u nich zadnych dziwnych reakcji nie powoduje. Poszukaj tez po KW i profilach recenzentek


> Hormonów nie badałam, ale moja cera może byc związana z wiekiem, bo mam dopiero 14 lat.

no ja tez mniej wiecej w tym wieku zaczelam kuracje - a pierwsze pytanie mojej ginekolog jak do niej poszlam i mnie zbadala (juz po jakims czasie od zakonczenia kuracji nie dosc ze dlugiej to kosztujacej troche) bylo: jak to mozliwe ze nie cierpi pani na poważny trądzik i czy mialam

Po prostu zawsze lepiej sprawdzić tez pod latarnią Jesli wykluczysz to przynajmniej bedziesz tez wiedziala - od czego to na pewno nie jest

> Dzieki za odpowiedź.

no problemos

cmoki
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-17, 21:06   #32
Natalia-Kosana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 307
Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana
Re: Moja cera

Hej!
To znów ja. Mam nadzieję, że nie masz mnie już dość.
Hascoderm działa na moja skórę, pojawia sie już znacznie mniej tzw. paskudztw, lecz nie znikneły całkowicie. Inne maście, jak Benzacne, czy Differin były dla mnie za ostre - skóra piekła, łuszczyła i czerweniła się, a zaskórnik oczywiście zostawał.
Jak czytam opinie o dermatologach, to cieszę się że mi się trafiła taka dobra lekarka. Żadnych antybiotyków nie zaleca, jedynie witaminki i łagodne maście.
Teraz juz zasypiam na stojąco (no... własciwie na siedząco , ale jutro poprzeglądam KW w sprawie peelingów i maseczek.
Dzięki.
Pozdrowienia .
__________________
波兹南大学汉语系三年级的学生。波兹南科技大学一年级 的。
Natalia-Kosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-17, 22:18   #33
patiii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 17
Re: Moja cera

Hej mam jedną małą uwagę, stosujesz Hascoderm ta maść zawiera 20% kwasu azelainowego na polskim rynku są trzy preparaty z tym kwasem:
1. Skinoren -kosztuje około 48zł.
2. Hascoderm- ~28 zł.
2. Acne derm - ~16 zł.
Stosowałam każdy z nich i jak na ironię najlepszy okazał się Acne derm, który u mnie już po miesiącu dał fantastyczne rezultaty. Jeśli Hascoderm Ci pomaga naprawdę polecam spróbować Acne derm ( do nabycia bez recepty).
patiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-21, 20:46   #34
Natalia-Kosana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 307
Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana
Re: Moja cera

Wybijam wątek na wierzch . Mogę prosić o jeszcze inne rady?
__________________
波兹南大学汉语系三年级的学生。波兹南科技大学一年级 的。
Natalia-Kosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-22, 11:15   #35
Retregon
Przyczajenie
 
Avatar Retregon
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 29
GG do Retregon
Cool Moja cera ;]

Ceee :P
Znowu mam pytanie: Moja cera jest tradzikowa, na nosie mam otwarte i zaczopowane pory. Kupilem sobie zestaw Nive Young(zel, tonik, krem i peeling) ale on za przeproszeniem ch*** dal. Co polecacie na syfy? Jak oczyscic i zamknac te szpeczace pory?:P Tylko nie podawajcie jakichs Under Twenty bo to jest jush lekkie przegiecie... Bede pachnial jak BABA, BUAHAHAHAHHA. Pojscie do kosmetyczki tak samo nie wchodzi w gre... mega zajeista siara ;P Paaaa
Retregon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-22, 11:31   #36
Soncia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 402
GG do Soncia
Dot.: Moja cera ;]

A dlaczego siara? Przeciez to normalne, ze mezczyzni chodza do kosmetyczki. Nie uwazam, zeby byl wstyd. Wrecz przeciwnie, byloby widac, ze o siebie dbasz.
Moze na same syfy kup sobie w aptece masc cynkowa (mnie ona pomaga, a nie jest droga)
Pozdrawiam
Soncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-22, 11:34   #37
sirra1
Przyczajenie
 
Avatar sirra1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kamienna Góra
Wiadomości: 9
Dot.: Moja cera ;]

;-D Ale ja nie mam trądzikowej cery paaaaaaa
sirra1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-22, 13:23   #38
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Moja cera ;]

Cytat:
Napisane przez sirra1
;-D Ale ja nie mam trądzikowej cery paaaaaaa
Jakiś wniosek? Czy tak po prostu dopisujesz się z tą notką do wszystkich wątków, których autorzy problemy z cerą mają?
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-22, 21:31   #39
Soncia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 402
GG do Soncia
Dot.: Moja cera ;]

Cytat:
Napisane przez sirra1
;-D Ale ja nie mam trądzikowej cery paaaaaaa

jak ja nie lubie kurcze, jak ktos sie wtraca i pisze bez sensu :/ zamiast pomoc.... :/ echh brak mi slow :/
Soncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-22, 22:39   #40
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Moja cera ;]

W ogle ten wtek jest bey sensu...osoba jakbz drwia y caego forum...Dobrze, że zablokowano ją... Podoba mi się to forum, bo eliminuje głupotę
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-22, 23:15   #41
czarna_232
Raczkowanie
 
Avatar czarna_232
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 158
Dot.: Moja cera ;]

no, macie racje tez nie lubie jak ktoc pisze aby napisac i wszystko jest beznadziejne:/
czarna_232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-26, 18:42   #42
czarnooch88
Przyczajenie
 
Avatar czarnooch88
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: faR aWayyyyyyy
Wiadomości: 1
Exclamation Moja Cera-katastrofa!

Otóż...jest mały problem...
Mam taką cerę: bez przerwy mi łuszczy się skóra na nosie, cera jest zszarzała,a jz drugiej strony moja cera ma tendencje do pojawiania się pryszczy.Może nie jest ich zbyt wiele,ale ja już zrobię takie arcydzieło,że pozniej całą twarz mam podrapaną;-/Najczęściej pryszcze lokują się na policzkach(okropne) i brodzie.A i zaznaczę, ze mam jedna pekniete naczynko.
No więc pytanie brzmi: jakie kosmetyki najlepiej używać do takiej cery? Mam katorge z taką cere! Użyję czegoś troche mocniejszego-już z całej twarzy schodzi mi skóra, nasmaruję się kremem błyszcze sie jak choinka! TRAGEDIA!!!!!!!!!!
HELP MEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!:confus ed:
__________________
cZaRnOoCh
czarnooch88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 20:47   #43
Wieja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 38
GG do Wieja
Dot.: Moja Cera-katastrofa!

a może by tak pomyśleć najpierw o lekarzu specjaliście ??
eksperymentami można sobie niechcąco pogorszyć stan rzeczy...
Wieja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 22:01   #44
_mina_
Raczkowanie
 
Avatar _mina_
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 169
Dot.: Moja Cera-katastrofa!

Napisz moze jakich kosmetykow uzywasz to bedzie latwiej cos doradzic
__________________
Im wyższy poziom rozwiju, tym rzadziej się śmiejemy, a częściej uśmiechamy.
"Trud istnienia" K.Dąbrowski


Kramik:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...31#post3489631
Torby:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=148476
_mina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 11:33   #45
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
moja cera sie zmienia?:( nie umiem sobie z tym poradzic :/

Prosze niech mi ktos pomoze,przejrzalam juz cale KWC ale musze zalozyc ten watek...Mam 17 lat i niby w sumie normlane ze cera mi sie zmienia boto odpowiednie do wieku,ale ja zawsze milam ladna,gladka buzkie,bez pryszczy,sucha i wrazliwa a teraz czuje sie jakby moja buzia byla niedomyta :/ (strefa T!) czy to przez pogoda mi sie skora zmienia?bo wyglada jakby byla sucha a posmarowana smalcem! robi mi sie pleno zakornikow na nosie i zaczyna na czole! czolo sie swieci a na brodzie mam syfki ropne i juz ich dlugo nie skubie tlyko wysuszma takim roll-onem z avonu z kwasem salicylowym,ale zostaly mi slady bo zagojonych nie wiem co wybrac,chcialabym zeby bylo to cos dostepne w naturze lub aptece...myslam nad normadermem,lynaselem,niv ea youn lub l'orealme pure zon ale nie wiem czy to nie ebdzie za mocno?takie zeby bylo nawilzajaco-matujace,narazie sprawdzma na probkach nivea ypung ale smam nie wiem :/ juz ladniej wyglada moja buzia po bambino nawte z tym swieceniem T chce zbey moja buzka byla gladka,miekka i promiienna tylko nie wysylajcie mnie do dermatologa bo guzik da... :/ serio,trzeba poprostu trafic do dobrego a ja narazie nie mam takij mozliwosci,dostalam raz taka masc i sie zrazilam :/
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 18:33   #46
paula_lw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 17
Dot.: moja cera sie zmienia?:( nie umiem sobie z tym poradzic :/

no fakt- pogoda sprzyja występowaniu potówek i świeceniu się buźki, ja uzywam garnier czysta skróra, krem długotrwalne matujący to jeden z moich ulubionych kosmetyków- moze warto spróbowac? powodzenia
paula_lw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 22:30   #47
MaRtUhA
Zadomowienie
 
Avatar MaRtUhA
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 420
GG do MaRtUhA
Dot.: moja cera sie zmienia?:( nie umiem sobie z tym poradzic :/

polecam Ci krem Lysanel Mat Svr lub Pure zone. sama mam cerę przetłuszczającą sie i skłonną do powstawania wyprysków.nivea young nie polecam- krem narobił mi więcej szkody niż pozytku i nastepna sprawa: nie wyciskaj pryszczy! chyba nie chcesz mieć pozniej paskudnych przebarwień.powinnaś wybrać się jednak do dermatologa- to że trafiłaś na nieodpowiedniego nie oznacza że każdy nie bedzie potrafił zając się właściwie twoją buzią.na efekty kuracji przeciwtradzikowej musisz poczekać kilka tygodni.głowa do góry
__________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im będzie żyć i umierać. "
Wisława Szymborska
MaRtUhA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 10:38   #48
caro_l_a
Wtajemniczenie
 
Avatar caro_l_a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 329
moja cera ;/

Cześć , mam juz dość mojej cery
  • łuszczy się, zwłaszcza na nosie czole i wokół brwi
  • zbyt sucha, zrobienie makijażu to męczarnia, wygląda on strasznie, jak maska, makijaż ma byc niewidoczny prawda? cóż,mój taki nie jest
  • mam wrażliwe policzki :/ na zimno na ciepło w pokoju -jest wtedy bardzo gorąca i polczki czerwone jak nie wiem:/
  • skłonność do niewielkich wyprysków krostek, jest grudkowata
  • po umyciu wodą i żelem jest ściągnięta
  • pory na nosie
  • podkrążone oczy
  • podkład i puder po paru godzinach"przestają" działać
  • cera ogólnie brzydkiego zmęczonego koloru:/
  • używam żelu Nivea wisage young ale zauważyłam że po paru uzyciach cera w ciagu jest troszke tłusta i sie świeci
Mam nadzieję zę pomożecie ja juz teraz muszę kończyc wizażownie, będę wdzięczna za każda rade
caro_l_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 17:10   #49
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: moja cera ;/

nie napisałaś, jakiego kremu używasz, nawilżającego, matującego? może używasz zbyt agresywnych, wysuszających kosmetyków, nie nawilżasz skóry odpowiednio? dlatego cera się łuszczy.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-20, 15:10   #50
niziutka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 110
Unhappy Moja buzia potrzebuje pomocy:(

Szukałam podobnego wątku ale niestety nic nie znalazłam
Mam straszny problem ze skórą Kiedys moja skóra była mieszana i mialam trądzik(w strefie T). Poszłam więc do dermatologa i przepisał mi DUAC. Smarowałam codziennie na noc czoło brodę i policzki DUACiem, a na dzień kremem masło kakaowe ziaji by troche natluścić wysuszoną skórę i było idealnie. Żadnych pryszczy i delikatna skóra.
Niestety po pol roku stosowania DUACu moj dermatolog uznal że pora odstawic DUAC bo i tak juz za długo go używam i kazał mi smarowac strefe T BREWOXYLEM na noc. DUAC to połączenie klindamycyny(anbtybiotyk) z nadtlenkiem benzoilu(chyba 5%) a BREVoXyl to tylko nadtlenek 5% i w dodatku tej samej firmy co BUAC więc się nie zmartwilam.
Po 2 tygodniach stosowania jest strasznie! Pryszcze wracają-> bo nie moge używać BREVOXYLU->bo moja skóra od niego jest strasznie sucha->i nie mogę jej posmarować kremem Ziaji->bo pryszcze od niego także wracają itd...
Co mam robić? Czego użyć? Narazie kupiłam żel do mycia twarzy z serii UNDER20 taki różowy z pompką żeby już bardziej nie przesuszać skóry...

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10737

Jak wyjść z tego błędnego koła? Może znacie jakieś megamocnonawilżające-nie-natłuszczające kremy?

Z góry dziękuje,
Niziutka
niziutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 23:30   #51
Girly2008Girl
Raczkowanie
 
Avatar Girly2008Girl
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 91
Dot.: Moja buzia potrzebuje pomocy:(

Cytat:
Napisane przez niziutka Pokaż wiadomość
Może znacie jakieś megamocnonawilżające-nie-natłuszczające kremy?
Bioderma - świetna seria nawilżająca Hydrabio a do twojego problemu polecam szczególnie krem Hydrabio Leger bardzo lekka formuła.
Girly2008Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 13:00   #52
niziutka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 110
Dot.: Moja buzia potrzebuje pomocy:(

dzieki! kupie po swietach i napisze jak sie sprawdził
niziutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 13:35   #53
Girly2008Girl
Raczkowanie
 
Avatar Girly2008Girl
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 91
Dot.: Moja buzia potrzebuje pomocy:(

Zanim kupisz poproś o próbkę...powinien być dobry...ale każda skóra jest inna i trzeba indywidualnie dobierać każdy kosmetyk...ja dopóki nie wypróbuje nie kupie żadnego kosmetyku ani podkładu, ani kremu - bo co dla 100 osósb może okazać się KWC dla mnie nie musi nim być. Bioderma to średnia półka cenowa, ale lepiej poprosić w aptece o póbkę i potem kupić.
Girly2008Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 20:22   #54
fresz123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Re: cera wrażliwa - do Spinji

Witam. moje cera jest gładka lecz bardzo sucha.Na twarzy mam kilka brązowawych i czerwonych pżebarwień. Gdy próbuje sciągać suchą skóre paznokciem to od razu robi mi sie zaczerwienienie w miejscu siciagania skory. Czy polecicie mi jakis krem nawilzajacy lub cos innego??
fresz123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 15:22   #55
avangarda1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 26
moja cera....

Witam, mam 18lat i zaczyna mi ustepowac tradzik (zaczelam uzywac lepszych kosmetykow vichy itd.) zostaly mi tylko zaskorniki i slady po starych wypryskach.. Ogolnie mam zaczerwieniona twarz, a kiedy nakladam makeupu (dosc dobrego takze z vichy dla skory z nuiedoskonalosciami) od razu widac ze go mam, pory zcazynaja byc widoczniejsze niz bez niego, a po jakims czasie zaczynam sie blyszczec i wygladam fatalnie... chce pojsc na czyszczenie zeby pozbyc sie zaskornikow, ale podobno maja one nawroty... co zrobic zeby moja twarz wygoladala jednolicie i z ladnym odcieniem (podoba mi sie blada twarz... rano jak wstaje wlasnie taka mam i super podkresla mi to moje oczy...) sa jakies zabiega u kosmetyczki, maseczki, kosmetyki ktore sprawia ze moija twarz bedzie jednolita jak u tych pan z okladki??
avangarda1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 10:35   #56
fabul0us
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 23
Dot.: moja cera....

wątpię... pomimo, że problem z trądzikiem mam już dawno za sobą (przy okazji, najlepszy lek to IZOTEK!) i nie mam żadnych blizn i przebarwień- moja skóra nie ma jednolitego kolorytu. z doświadczenia wiem, że kosmetyki do pielęgnacji mają niewielki wpływ na trądzik. ja używałam IWOSTINU (polecony przez dermatologa). polecałabym Ci odwiedzić dermatologa i poprosić o jakąś kurację (na całkowite pozbycie się trądziku). jeśli leki nie będą zawierały witaminy A, możesz śmiało iść do kosmetyczki na mikrodermabrazję, albo któryś z pilingów (pirogronowy, czy glikolowy). złuszczają one BARDZO mocno naskórek, po czym część blizn i przebarwień zniknie. i kiedy przejdziesz odpowiednie leczenie dermatologiczne, zajmie się Tobą kosmetyczka, jestem pewna, że Twoja buzia będzie wyglądała pięknie z każdym podkładem, także tym z Astora. ja osobiście polecam podkłady Clinique- cena dość przystępna, kosmetyki IDEALNE, dla każdej skóry coś się znajdzie... cudo
fabul0us jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 11:28   #57
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: moja cera....

Cytat:
Napisane przez avangarda1 Pokaż wiadomość
Witam, mam 18lat i zaczyna mi ustepowac tradzik (zaczelam uzywac lepszych kosmetykow vichy itd.) zostaly mi tylko zaskorniki i slady po starych wypryskach.. Ogolnie mam zaczerwieniona twarz, a kiedy nakladam makeupu (dosc dobrego takze z vichy dla skory z nuiedoskonalosciami) od razu widac ze go mam, pory zcazynaja byc widoczniejsze niz bez niego, a po jakims czasie zaczynam sie blyszczec i wygladam fatalnie... chce pojsc na czyszczenie zeby pozbyc sie zaskornikow, ale podobno maja one nawroty... co zrobic zeby moja twarz wygoladala jednolicie i z ladnym odcieniem (podoba mi sie blada twarz... rano jak wstaje wlasnie taka mam i super podkresla mi to moje oczy...) sa jakies zabiega u kosmetyczki, maseczki, kosmetyki ktore sprawia ze moija twarz bedzie jednolita jak u tych pan z okladki??
mogą pomóc Ci zabiegi kwasami, jest dużo wątków na ten temat na biochemii. Poza tym panie z okładki wyglądają jak wyglądają dzieki przeróbkom w Photo Shopie, nie dajmy się zwariować

A co do make-upu jednak chyba nie jest aż tak dobry jak piszesz, skoro tak źle po nim wygląda Twoja twarz. Vichy nie jest jakąś rewelacyjną firmą.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 15:48   #58
mona_private91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Exclamation moja cera prosi o pomoc !

Witam,

Proszę o poradę na temat kosmetyków, jakie mogę użyć, jak mogę załagodzić moje problemy.

Ogólnie moja skóra twarzy jest bardzo jasna, na strefie T jest tłusta, skóra w okolicy policzków jest porowata, po nocy aż się świeci z nadmiaru sebum. To samo dzieje się w pomieszczeniach zawilgoconych. W okolicy skroni, przy ustach jest sucha, po umyciu wodą całej twarzy jest jakby ściągnięta i piecze, więc smaruję ją kremem Nivea. Początkowo myslałam że mam cerę tłustą więc używałam kosmetyków zawężających pory, peelingu raz w tygodniu do tego maskę z glinki. Ale po jakimś czasie jakby zmieniła się na suchą. Nie wiem już jakich kosmetyków używać co zrobić by moja twarz wyglądała promieniście.

Pomocy.
mona_private91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 20:27   #59
iwona_ja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 7
Dot.: moja cera prosi o pomoc !

Ja po latach używania kosmetyków typowo matujących lub przeciwtrądzikowych stwierdzam, że powodują one jeszcze większe przetluszczanie się skóry. Od pewnego czasu do mycia używam preparatów do cery wrażliwej np Cetaphil lub tańsza Ziaja Ulga. Moja cera jakby się poprawiła, nie mam tego okropnego uczucia ściągnięcia jak po innych preparatach. Powodzenia, i wytrwałości
iwona_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 11:27   #60
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: moja cera prosi o pomoc !

Racja, również polecam kosmetyki do cery wrażliwej oraz bez alkoholu i z jak najkrótszym składem.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:15.