usówanie blizn wlasnej glupoty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-08, 15:55   #1
paulusia8881
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7

usówanie blizn wlasnej glupoty


chcialam sie dowiedziec czy ktos mial juz usuwane blizny, ile to wyniosło i gdzie sie odbywal zabieg, bardzo mi zalezy na tej informacji bo chce sie pozbyc swoich blizn....
paulusia8881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 21:20   #2
sintagma
Wtajemniczenie
 
Avatar sintagma
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: MySpace:)
Wiadomości: 2 424
Dot.: usówanie blizn wlasnej glupoty

laserem można zmniejszyć,masowanie tez pomaga -codziennie po pare minut np z Cepanem.
No i zależy jakie to blizny,czy małe czy głębokie...
__________________
Don’t you wanna know me?
Be a friend of mine.
I’ll share some wisdom with you.
Don’t you ever get lonely,
From time to time
Don’t let the system get you down
sintagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 07:30   #3
paulusia8881
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7
Dot.: usówanie blizn wlasnej glupoty

blizny niektóre sa glebokie, rany były ciete, minelo juz ponad 3 lata, juz ponad miesiac smaruje to kremem ze slimaka, bo tak to ludzie zachwalali, moze i cos tam mi zeszlo ale nadal blizny sa widoczne, i dlatego zastanawiam sie nad zabiegiem...
paulusia8881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 11:38   #4
sintagma
Wtajemniczenie
 
Avatar sintagma
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: MySpace:)
Wiadomości: 2 424
Dot.: usówanie blizn wlasnej glupoty

Kremem ze ślimaka raczej sobie nie pomożesz
__________________
Don’t you wanna know me?
Be a friend of mine.
I’ll share some wisdom with you.
Don’t you ever get lonely,
From time to time
Don’t let the system get you down
sintagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 16:42   #5
virtual_luv
Raczkowanie
 
Avatar virtual_luv
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 420
Dot.: usówanie blizn wlasnej glupoty

Witam,czy laserem mozna zlikwidowac blizny po kolczykach?
Kiedys nosiłam kolczyka w wardze i została mi po nim dziurka,da sie to jakos "zasklepic"?
virtual_luv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 22:31   #6
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: usówanie blizn wlasnej glupoty

Rozumiem, że mówimy o sznytach na rękach?
To jest problem niestety, blizny np po trądziku są powierzchniowe i można kwasami owocowymi złuszczać naskórek i pobudzać do regeneracji. Ale cięte to już inna kategoria. Tu raczej laser albo jeżeli już są na prawdę duże to można je u chirurga wyciąć i porządnie zeszyć skórę, tak żeby powstała cienka kreska. Polecają ludzie noscar, krem z perły czy coś, ponoć działa, 50-60 zł.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 07:02   #7
paulusia8881
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7
Dot.: usówanie blizn wlasnej glupoty

dziekuje za odpowiedz, moze spróbuje jeszcze tego kremu co mi polecasz, chociaz watpie ze zadziala na moje blizny, a moze ktos wie jak wyglada zabieg laserem na usuniecie blizn? ile kosztuje? gdzie najlepiej sie udac z tym problemem? naprawde bardzo zalezy mi na jakis konkretach...
paulusia8881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-03, 09:30   #8
proana005
Raczkowanie
 
Avatar proana005
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 290
GG do proana005 Send a message via Skype™ to proana005
Dot.: usówanie blizn wlasnej glupoty

mnie tez to bardzo interesuje. mam nadzieje ze ktos odpowie
__________________

proana005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 09:48   #9
metice
Rozeznanie
 
Avatar metice
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 715
Dot.: usówanie blizn wlasnej glupoty

Ja mogę opowiedzieć o swoich przygodach z próbami usuwania tego typu blizn...

Mam je od nadgarstka do łokcia po wewnętrznej stronie ręki i zewnętrznej. Generalnie najstarsze mają teraz 7 lat, młodsze 5.

Jestem po próbach usuwania wszelkimi maściami - contratubex, cepan, krem z muszli, krem ze ślimaka - bez efektów. Miałam też aplikowaną maść ultradźwiękiem - również bez efektów.
Konsultowałam się z niezliczoną ilością dermatologów i chirurgów plastycznych, którzy twierdzą, że tego typu blizn nie da się usunąć, ani pomniejszyć laserem. W grę wchodzi jedynie operacja wycięcia skóry i przesczepienia nowej - w rezlutacie może się to zakończyć jeszcze gorzej wyglądająca ręką...

To co mi o dziwo najbardziej pomogło to noszenie dosyć ciasno zawiązanych rzemyków. Nie wiem dlaczego to zadziałało, ale z połowy ręki blizny zniknęły po ok roku ( a nie były wtedy świeże) - może kwestia zmiany ukrwienia ręki??? Nie mam pojęcia...

Aktualnie znowu szukam jakiś rozwiązań, bo w sumie nie chce mi się wierzyć w to, że nie da się tych blizn usunąć - ludzie mają większe i brzydsze blizny pooperacyjne i chirurgia jest w stanie je zlikwidować.

Czeka mnie w najbliższym czasie wizyta u lekarza, który specjalizuje się ponoć w bliznach (nie pamiętam nazwiska) - przyjmuje w SPA w Nałęczowie i ma swój gabinet w Lublinie. Mam nadzieję, że mi pomoże...
A jesli nie - to cóż - pozostanie zagranica... Może tam chirurgia stoi nieco wyżej jeżeli chodzi o tego typu rany.

pozdrawiam
metice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 11:08   #10
proana005
Raczkowanie
 
Avatar proana005
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 290
GG do proana005 Send a message via Skype™ to proana005
Dot.: usówanie blizn wlasnej glupoty

no moje blizny maja od 7 do 2 lat jakos. i tez nie chce mi sie wierzyc ze nie da sie z tym nic zrobic. w koncu blizny pooperacyjne tez sa ciete moze inaczej ale jednak ciete. i zastanawiam sie jakie moga byc koszty chociazby zmniejszenia ich..
__________________

proana005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 11:32   #11
metice
Rozeznanie
 
Avatar metice
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 715
Dot.: usówanie blizn wlasnej glupoty

Z tego co się orientuję koszta laseru wynoszą od tysiąca w górę. Operacja ok 5-8 tysięcy. Także tania ta impreza nie jest, a przy nie gwarantowanych efektach, to już w ogóle drożyzna...
metice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-03, 14:02   #12
proana005
Raczkowanie
 
Avatar proana005
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 290
GG do proana005 Send a message via Skype™ to proana005
Dot.: usówanie blizn wlasnej glupoty

ja mysle ze u mnei tylko operacja w sumie sie nie nzam ale tak mi sie wydaje. no i niby blizna by zostala jakas mala po takiej operacji? ale taka swieza to masciami mozna traktowac i laserem z raz nie? bo to i tak taniej wyjdzie niz placic za kazdy zabieg laserem ponad tysia. a wiadomo ze z laserami jest tak ze jest parwdopodobienstwo ze bedzie trzeba powtarzac. a i tak moga nie zniknac. czy sie myle?
__________________

proana005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 16:56   #13
metice
Rozeznanie
 
Avatar metice
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 715
Dot.: usówanie blizn wlasnej glupoty

Nie wiem, jak wyglądają Twoje blizny - czym są "zrobione", jak głębokie etc, ale tak jak pisałam moją rękę oglądała niezliczona ilość dermatologów, plastyków i kosmetyczek i każdy twierdził, że w wypadku takich blizn laser NIC nie daje.
Oczywiście smarowanie maścią świeżych blizn może dać dobre efekty, ale niestety nie znikną one całkowicie... Ja swoje smarowałam wszystkim i nic nie pomogło - nadal są bardzo widoczne. Do tej pory się męczę i zużywam na nie Stri Vectin - niby tam widzę jakiś efekt, ale to chyba placebo i tylko w mojej głowie to siedzi

A apropo operacji - to też zależy jak masz rozmieszczone blizny. Pisałam już, że polega ona na wycięciu i przeszczepieniu nowej skóry, co może zakończyć się tym, że ręka będzie wyglądać jak u Frankenstaina - ale to znowu jest kwestia indywidualna.

Ogólnie to co mogę jeszcze polecić - gruboziarnisty peeling (potem mozna zmienić na drobnoziarnisty) - masujesz przez 5 minut dwa razy dziennie, a potem wsmarowujesz maść - tylko nie na odwal się, ale dokładnie masując każdą bliznę, musisz poświęcić na to co najmniej 5-10 minut. No i oczywiście obowiązkowo bloker(filtr) na rękę. Ja używam setki. Albo długa rękawiczka

Edytowane przez metice
Czas edycji: 2009-05-03 o 16:58
metice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 10:19   #14
proana005
Raczkowanie
 
Avatar proana005
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 290
GG do proana005 Send a message via Skype™ to proana005
Dot.: usówanie blizn wlasnej glupoty

ja reki wcale nie pokazujhe.

dzieki z peelingiem wyprobuje. wiesz te najstarsze blizny mimo ze kiedys byly bardzo duze jzu nie sa widoczne. wiec mi nie przeszkadzaja. ale wlasnie mam problem z tymi swiezszymi z przed ok 2 lat jest ich 5 tych najgorszych. moze z nimi cos sie uda.

sluchaj wiesz moze czy to prawda (slyszalam cos kiedys o tym i czytalam) ze ponoc jak blizny sa jeszcze czerwone to mozna z nimi jeszcze dzialac. poki sie takie biale nie zrobia? te wlasnie 5 ktore najbardziej mi prezeszkadzaja sa jeszcze czerwone. moze po peelingach i masciach troche sie zmniejsza?
__________________

proana005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 08:49   #15
paulusia8881
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7
Dot.: usówanie blizn wlasnej glupoty

wiecie co moje drogie, ja byłam ostatnio i chirurga plastycznego, ponieważ moje blizny są grube, długie jest ich sporo i są już białe. pojechałam żeby sie dowiedzieć czy da sie je usunąć, lekarz powiedział ze bez problemu sie ja usunie, zabieg będzie polegał na zcieraniu skóry i ze najlepiej będzie powtórzyć kilka razy żeby pozbyć sie tego całkowicie. cena jednego zabiegu wyniesie mnie 250 zł, to jest mało w porównaniu do zabiegów ultradźwiękowych czy laserowych... na wizytę umawiam sie we wrześniu ponieważ należy usuwać blizny w tedy kiedy już nie będzie ręka maila kontaktu ze słońcem, no i oczywiście ze solarium wtedy tez nie będzie można korzystać... ja już z niecierpliwością czekam na ten zabieg, żeby tylko pozbyć sie oznak własnej głupoty...

Edytowane przez paulusia8881
Czas edycji: 2009-05-11 o 08:54
paulusia8881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 17:49   #16
zuzanka2006
Raczkowanie
 
Avatar zuzanka2006
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 475
GG do zuzanka2006
Dot.: usówanie blizn wlasnej glupoty

Daj znać czy się udało!!
A myślałam, że ja sama taka głupia byłam...
zuzanka2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 07:39   #17
paulusia8881
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7
Dot.: usówanie blizn wlasnej glupoty

powiem Ci zuzanka2006 ze nie jesteśmy same, znam wiele osób co tez tak postępowało... no ale cóż.. a odezwę sie na pewno jak już będę po zabiegu, będzie gdzieś to tak we wrześniu... już sie nie mogę doczekać jak pozbędę sie tego...
paulusia8881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 22:33   #18
Lunyxa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 142
Dot.: usówanie blizn wlasnej glupoty

Paulusia jesteś już po zabiegu? Napisz co i jak Bardzo jestem ciekawa efektów.

Pozdrawia właścicielka blizn przeróżnych i licznych
__________________

Buszująca w zgiełku
Lunyxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 09:44   #19
ania113
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2
Dot.: usówanie blizn wlasnej glupoty

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Rozumiem, że mówimy o sznytach na rękach?
To jest problem niestety, blizny np po trądziku są powierzchniowe i można kwasami owocowymi złuszczać naskórek i pobudzać do regeneracji. Ale cięte to już inna kategoria. Tu raczej laser albo jeżeli już są na prawdę duże to można je u chirurga wyciąć i porządnie zeszyć skórę, tak żeby powstała cienka kreska. Polecają ludzie noscar, krem z perły czy coś, ponoć działa, 50-60 zł.
blizna usunieta chirurgicznie tworzy nową blizne, i tak bez końca... zawsze można przykładać ślimaki, perły i cebulę... dodatkowo
blizna musi miec odpowiednie waruki do zagojenia sie, bedąc w stanach stosowałam żel silikonowy kelo-cote, mam blizne OK, ale prawie nie widoczną
ania113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:34.