mamy z Niemiec - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-25, 17:13   #3511
Xenia
Rozeznanie
 
Avatar Xenia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 740
Dot.: mamy z Niemiec

Ja jestem juz prawie 7.5 miesiecy po cesarce i co mnie ciekawi to jak bylam jakis czas temu u gina i sie z ciekawosci spytalam kiedy bym mogla ponownie zajsc w ciaze to ten uznal , ze moge w kazdej chwili ...

Poza tym nie ma opcji abym chciala naturalnie , jak juz to znow cc (cesarskie ciecie)
Tak wiec sama juz nie wiem, czy to aby czekac nie jest aby nadprzesadna ostroznoscia.
Znam kobiety co rodza jedno za drugim i jakos zadna nie umarla.

Tak czy inaczej ja o drugiej ciazy na razie nie mysle. Czekam z utesknieniem az synek podrosnie do tego stopnia , ze bedzie mogl byc bardziej samodzielny.
Jestem zmeczona i nikogo tutaj do pomocy, dlatego okres niemowlecki mnie po prostu nie bawi. Mam wyrzuty sumienia ze to pisze ale taka prawda. I nie ma nic wspolnego z miloscia macierzynska.

Kicia mieszkalam kolo Leszczyn.
Bede w lipcu w Polsce.
W Rybniku na pewno , chocby przez sentyment albo znow do kina.
Teraz bylismy na premierze Anioly i demony z Tomem Hanks , nawet fajny. Ciekawe zakonczenie.

Odkrylam nowy sklep Metro, za renesansem. Duzy.

W Lipcu mamy zamiar jechac do Zakopanego i tym razem moze byc przynudnawo , bo bez akcji , szczytow i lancuchow , czyli zero adrenaliny, no ale bedzie z nami synek .
Chce tez zalozyc sobie klamre korygujaca na duzy paznokiec u stopy , bo po ciazy ( o ile to nie przypadek) mnie boli i mi zaczyna wrastac. Obcinanie celem chwilowej ulgi nie jest rozwiazaniem.
Tutejszy dematolog ma na takie problemy inne rozwiazanie , niestety nie na moje nerwy i moja wytrzymalosc .Metody bardziej barbarzynskie.
Wole juz blaszke od pedikiurzystki a efekt ten sam.

Edytowane przez Xenia
Czas edycji: 2009-05-25 o 17:18 Powód: bo zapomnialam ...
Xenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 18:20   #3512
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: mamy z Niemiec

Xenia zabko wiem ze ty sie zabardzo nie cieszylas poczatkami . Ja odpukac narazie tak jakbym niemiala dziecka w domu, nawet jak sie obudzi to grzecznie sobie patrzy i czeka no chyba ze bardzo glodna to zaczyna plakac .

Xeniu powiedz mi w jakiej postaci masz wit D? tabletki czy kropelki?

Zazroszcze wyjazdu do zakopca

Co do CC mnie w szpitalu powiedzieli poczkac conajmniej 18 miesiecy od operacji, tylko wlasnie ja chce rodzic narutalnie
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 18:23   #3513
Mijalea
Zakorzenienie
 
Avatar Mijalea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 282
Dot.: mamy z Niemiec

Raspi, o ile wiem to tutaj wit D jest tylko w tabletkach- tez przez to przechodzilismy
__________________


A shopaholic's confessions: http://lenasplanetblog.blogspot.de/
Mijalea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 18:25   #3514
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: mamy z Niemiec

Cytat:
Napisane przez Mijalea Pokaż wiadomość
Raspi, o ile wiem to tutaj wit D jest tylko w tabletkach- tez przez to przechodzilismy
Oj Madziu widze, ze znasz moj bol
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 18:29   #3515
Mijalea
Zakorzenienie
 
Avatar Mijalea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 282
Dot.: mamy z Niemiec

Cytat:
Napisane przez raspberry69 Pokaż wiadomość
Oj Madziu widze, ze znasz moj bol
Powiem tak: do wszytskiego da sie przyzwyczaic

A probowalas rozpuszczac na lyzeczce?? Jest najlatwiej
__________________


A shopaholic's confessions: http://lenasplanetblog.blogspot.de/
Mijalea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 18:41   #3516
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: mamy z Niemiec

Cytat:
Napisane przez Mijalea Pokaż wiadomość
Powiem tak: do wszytskiego da sie przyzwyczaic

A probowalas rozpuszczac na lyzeczce?? Jest najlatwiej
Wyobraz sobie, ze w szpitalu kazali mi wkladac tabletke malej w policzek i podac cyca

Ja odciagam melczko do kieliszka potem do strzykawy i do buzki trza se radzic :P

Na lyzeczce podaje sab simplex
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 18:47   #3517
Mijalea
Zakorzenienie
 
Avatar Mijalea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 282
Dot.: mamy z Niemiec

Cytat:
Napisane przez raspberry69 Pokaż wiadomość
Wyobraz sobie, ze w szpitalu kazali mi wkladac tabletke malej w policzek i podac cyca

Ja odciagam melczko do kieliszka potem do strzykawy i do buzki trza se radzic :P

Na lyzeczce podaje sab simplex
Raspi, my tez na poczatku dawalismy w polika, a potem wkroczyla lyzeczka i tak zostalo.

Ale skoro podajesz sab simplex lyzeczka to i tabletke podasz. Rozpusc w mleczku, albo wodzie i no problem.
__________________


A shopaholic's confessions: http://lenasplanetblog.blogspot.de/
Mijalea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-25, 20:40   #3518
Xenia
Rozeznanie
 
Avatar Xenia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 740
Dot.: mamy z Niemiec

Ja na poczatku tak sie balam kolek , ze glupia profilaktycznie podawalam Sab Simplex , wszystko dlatego , ze mialam takiego wyjca , ze robilam sie wsciekla z bezsilnosci.
Tyle tylko , ze do akcji wkroczyl moj maz i zakazal podawania kropel jak kolki brak. I dobrze . Ciesze sie.

Witamine D mam w tabletce , juz pytalam kiedys Mijalee o nia.
Tez mialam cyrki jak ja podac.
Doszlo do tego , ze jak widzial lyzeczke to zacisnal wargi i wszystko splywalo po brodzie. Teraz kupilam w polsce, w aptece zapas wkraplaczy plastikowych ( pipet), rozgniatam w kieliszku tabletke , naciagam pipetke wody , mieszam i wciagam.
Synek pije a ja miedzy smoczkiem swobodnie wkladam rurke pipetki i wciskam zawartosc. Nic sie juz nie marnuje a on nawet sie nie zdazy zorientowac.
Ze strzykawka mi nie wychodzilo , pipetka latwiejsza.

Tabletki mamy od poczatku Zymafluor D 500.
Ostatnm razem nie zauwazylismy a cholerna motyka w aptece dala nam bez pytania o zgode zamiennik. Pewnie gorzki , bo plakal jak musialam to wkraplac.
Powiedzielismy na wizycie , ze ma wypisac to co zawsze a ona byla zdziwiona , bo wlasnie ostatnio wypisala to co zawsze. No nic trzeba uwazac w aptekach , bo ja wiem , ze oni lubia dawac zamienniki , kto wie , czy ktos im za ten gest nie daje nagrody jak wcisna leki , mniej popularne.

raspberry no jak chcesz naturalnie to musisz czekac. Jest ryzyko pekniecia czegos tam , chyba macicy.

Moj maly juz jezdzi w chodziku. Zasuwa jak wariat.
Pozwalam mu , pomimo wszystkich negatywnych opinii wyczytanych w polskim necie.
Kicham na to co mowia inne matki.
Wszystko ale ze zdrowym umiarem- moja zasada.
Ja mam chwile spokoju a on chwile uciechy.
Xenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 21:16   #3519
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: mamy z Niemiec

Cytat:
Napisane przez Xenia Pokaż wiadomość
Ja na poczatku tak sie balam kolek , ze glupia profilaktycznie podawalam Sab Simplex , wszystko dlatego , ze mialam takiego wyjca , ze robilam sie wsciekla z bezsilnosci.
Tyle tylko , ze do akcji wkroczyl moj maz i zakazal podawania kropel jak kolki brak. I dobrze . Ciesze sie.

Witamine D mam w tabletce , juz pytalam kiedys Mijalee o nia.
Tez mialam cyrki jak ja podac.
Doszlo do tego , ze jak widzial lyzeczke to zacisnal wargi i wszystko splywalo po brodzie. Teraz kupilam w polsce, w aptece zapas wkraplaczy plastikowych ( pipet), rozgniatam w kieliszku tabletke , naciagam pipetke wody , mieszam i wciagam.
Synek pije a ja miedzy smoczkiem swobodnie wkladam rurke pipetki i wciskam zawartosc. Nic sie juz nie marnuje a on nawet sie nie zdazy zorientowac.
Ze strzykawka mi nie wychodzilo , pipetka latwiejsza.

Tabletki mamy od poczatku Zymafluor D 500.
Ostatnm razem nie zauwazylismy a cholerna motyka w aptece dala nam bez pytania o zgode zamiennik. Pewnie gorzki , bo plakal jak musialam to wkraplac.
Powiedzielismy na wizycie , ze ma wypisac to co zawsze a ona byla zdziwiona , bo wlasnie ostatnio wypisala to co zawsze. No nic trzeba uwazac w aptekach , bo ja wiem , ze oni lubia dawac zamienniki , kto wie , czy ktos im za ten gest nie daje nagrody jak wcisna leki , mniej popularne.

raspberry no jak chcesz naturalnie to musisz czekac. Jest ryzyko pekniecia czegos tam , chyba macicy.

Moj maly juz jezdzi w chodziku. Zasuwa jak wariat.
Pozwalam mu , pomimo wszystkich negatywnych opinii wyczytanych w polskim necie.
Kicham na to co mowia inne matki.
Wszystko ale ze zdrowym umiarem- moja zasada.
Ja mam chwile spokoju a on chwile uciechy.
Xenia no ja tez mysle, ze wszystko ze zdrowym rozsadkiem mozna uzywac. Tez mam gdzies co mowia inni stad tez, nie bede chcila mojej krolewny predko.

Tak ja chce naturalnie wiec musze czekac
A tu pipet nie ma?

My podajemy Sab S wieczorami ale juz tylko co 3 czy 4 noc jak mala niespokojna podczas dnia. takto tfu tfu nie wiemy co to kolka

Zymafluor D 500 powiadasz? My mamy cos innego zaraz zobacze co ale nie to.
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 21:33   #3520
Xenia
Rozeznanie
 
Avatar Xenia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 740
Dot.: mamy z Niemiec

Mialas na mysli chrzest?
Moj synek ma prawie 8miesiecy i nie byl jeszcze chrzczony , ku rozpaczy mojej rodziny w Polsce .Im bardziej mnie poganiaja tym dluzej z tym zwlekam.
Mam czas.
Tym bardziej , ze moj maz niezbyt chce chrzcic a ja chyba chcialabym.

W Polsce " bylam" porzadnym obywatelem , w bardzo wierzacej rodzinie ( do dzis sa) i latalam do kosciola bez wyjatkow.
Tu nie chodze i nie zamierzam.
Zreszta podobno o wierze sie zbyt wnikliwie nie dyskutuje , zwlaszcza na forach publicznych , dlatego moje surowe zdanie zachowam dla siebie.

Tabletki Zytafluor sa wygodne , bo z tylu maja dni tygodnia i podobno dobrzue tolerowany smak.

Co za piekna zmiana tematu ...
Xenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 08:28   #3521
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: mamy z Niemiec

Cytat:
Napisane przez raspberry69 Pokaż wiadomość
Xenia zabko wiem ze ty sie zabardzo nie cieszylas poczatkami . Ja odpukac narazie tak jakbym niemiala dziecka w domu, nawet jak sie obudzi to grzecznie sobie patrzy i czeka no chyba ze bardzo glodna to zaczyna plakac .
Maly aniolek po prostu...
Ja powiem wam tak szczerze, jestem jeszcze troche przerazona wizja macierzynstwa...Nawet nie tyle, ze macierzynstwo mnie przeraza, ale mozliwosc, ze moge cos zle zrobic, jakas krzywde dzidzi i w ogole...No, ale mysle, ze przejdzie z czasem...

My idziemy dzisiaj na usg...kto wie...moze ktos sie ujawni...
A ja wlasnie
jem sniadanko i moje malenstwo tez sie obudzilo i kopie kopie ze hej...A zamiast jesc siedze o patrze na moj brzuch jak widac kopniecia przez skore... Kawa mi prawie wystygla...


Dziewczynki,
wszystkiego naaaaaaaaajlepszego z okazji Dnia Matki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif happy-mothers-day.gif (37,9 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: gif Mothers-Day-Glitters-02.gif (119,8 KB, 0 załadowań)
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-26, 10:29   #3522
Kicia8425
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: W krainie szczęścia :):):)
Wiadomości: 1 032
GG do Kicia8425
Dot.: mamy z Niemiec

Cytat:
Napisane przez tadex Pokaż wiadomość
radze ci sie ubezpieczyc przed ciąza bo w ciązy żadna ubezpeiczalnie cie nie ubezpeiczy bo koszty ciązy sa tutaj w tysiącach euro a nie jak u nas w pl to troche inny swiat
poza tym on moze cie podpiac nawet jak nie jestescie w małzenstwie idz do kk i sie dowiedz albo on nich idzie .poza tym jak najszybcie powinnas miec ubezpieczenie bo bedziesz musiała nadpłacic składki od dnia mieszkania w de a to tez jest kupa kasy
Tadex ale wlasnie sek w tym ze ja juz chyba jestem w ciazy...bynajmniej wszystkie objawy na to wskazuja,no i wlasnie musze isc do lekarza zeby to sprawdzic...Pytalismy w KK i niestety musimy byc maluzenstwem zebym mogla byc ubezpieczona przez mojego Tz,inaczej nie ma opcji
Hmm a o tym nie slyszalam zeby nadplacac skladki,a jestem tu zameldowana jako mieszkaniec od lutego...i nawet jak jestem w Pl ubezpieczona to moze byc tak ze bede musiala tutaj nadplacac mimo ze z niczego nie korzystam????

karenina19 no wlasnie chcialabym isc do lekarza zeby sprawdzic czy jestem w ciazy,i jesli jestem to zrobic wszystkie potrzebne badania...Wiesz ile to moze mniej wiecej kosztowac???

Pozdrowionka i milego dzionka wszystkim zycze

No i oczywiscie wszystkiego najlepszego wszystkim mamusiom
Kicia8425 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 10:45   #3523
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: mamy z Niemiec

Dzien dorby

Kicia8425, kicia
witam bom niedobra i sie jeszcze nie przywitalam

Kamilko czekam ja na szpilkach na to czy udalo sie podejrzec co tam siedzi w brzuszku ( ja mowie dziewczynka )
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 12:02   #3524
Kicia8425
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: W krainie szczęścia :):):)
Wiadomości: 1 032
GG do Kicia8425
Dot.: mamy z Niemiec

raspberry69 Witaj witaj

karenina19 tez nie moge sie doczekac wiesci po wizycie u gina Powodzonka

Pozdrowionka
Kicia8425 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 12:05   #3525
tadex
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: EL , DE Emsland
Wiadomości: 443
Dot.: mamy z Niemiec

Cytat:
Napisane przez Kicia8425 Pokaż wiadomość
Tadex ale wlasnie sek w tym ze ja juz chyba jestem w ciazy...bynajmniej wszystkie objawy na to wskazuja,no i wlasnie musze isc do lekarza zeby to sprawdzic...Pytalismy w KK i niestety musimy byc maluzenstwem zebym mogla byc ubezpieczona przez mojego Tz,inaczej nie ma opcji
Hmm a o tym nie slyszalam zeby nadplacac skladki,a jestem tu zameldowana jako mieszkaniec od lutego...i nawet jak jestem w Pl ubezpieczona to moze byc tak ze bede musiala tutaj nadplacac mimo ze z niczego nie korzystam????

karenina19 no wlasnie chcialabym isc do lekarza zeby sprawdzic czy jestem w ciazy,i jesli jestem to zrobic wszystkie potrzebne badania...Wiesz ile to moze mniej wiecej kosztowac???

Pozdrowionka i milego dzionka wszystkim zycze

No i oczywiscie wszystkiego najlepszego wszystkim mamusiom
tak nawet jak masz ubezp w pl to tu od dnia zameldowania bedziesz musiała wszytsko nadpłacic teraz bedziesz miała problem z ubezpieczeniem nikt cie tu nie ubezpieczy wiem to bo moja kuzynka była w takie sytuacji przyjechała do meza bo mąż zeby tu rodział no i nie ubezpieczyli jej mogła wybrac albo wraca do pl rodzic albo tu. Nie zdązyła do pl i za poród zaplaciła 8tys euro do dzis to spłacaja.
u lekarza podstawowe badanie jakies 50 euro ale w ciąży jak sie jest to podejzewam ze z 5 razy tyle.
bo trzeba zrobić wiele innych badan

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

a jakie masz obiawy ze na to wszytsko wskazuje. dlatego tak jest tu z mieszkanie w de domyślam się ze jesteś na zasadzie pobytu tolerowanego bo mimo ze jestesmy w uni trzeba miec pozwolenie na pobyt. czy masz taki papier??

Edytowane przez tadex
Czas edycji: 2009-05-26 o 12:04
tadex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 12:07   #3526
Mijalea
Zakorzenienie
 
Avatar Mijalea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 282
Dot.: mamy z Niemiec

Tadex ma racje, w ciazy nie ubezpiecza
Jak ja sie ubezpieczalam prywatnie, to sprawdzli mnie wszerz i wzdluz, malo co, a zagladaliby mi w pupe czy nie mam hemoroidow- serio

O nadplacaniu pierwszy raz slysze

Kicia, zrob test, to bedziesz wiedziec na 100%- objawy czasem myla

Tadex, ja do dzis nie wiem jak to dziala. Ja zadnego pozwolenia tu nie mialam, a mieszkalam kilka meisiecy zanim wzielismy slub, bylam zameldowana, nikt sie o nic nie czepial.
__________________


A shopaholic's confessions: http://lenasplanetblog.blogspot.de/

Edytowane przez Mijalea
Czas edycji: 2009-05-26 o 12:10
Mijalea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 12:19   #3527
tadex
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: EL , DE Emsland
Wiadomości: 443
Dot.: mamy z Niemiec

Cytat:
Napisane przez Mijalea Pokaż wiadomość
Tadex ma racje, w ciazy nie ubezpiecza
Jak ja sie ubezpieczalam prywatnie, to sprawdzli mnie wszerz i wzdluz, malo co, a zagladaliby mi w pupe czy nie mam hemoroidow- serio

O nadplacaniu pierwszy raz slysze

Kicia, zrob test, to bedziesz wiedziec na 100%- objawy czasem myla

Tadex, ja do dzis nie wiem jak to dziala. Ja zadnego pozwolenia tu nie mialam, a mieszkalam kilka meisiecy zanim wzielismy slub, bylam zameldowana, nikt sie o nic nie czepial.
wiesz co land to inny obyczaj u mojej kuzynki wystawili papier na pobyt na rok 1 potem juz bez terminu zaraz przy meldowaniu. ja do dzis czekam na telefon z landkreis bo ma sie uzbierac wiecej obcokrajowców i przyjedzie babka co te papiery wystawia (tak to jest jak sie mieszka w małym miescie)
ale kazdy ma obowiązek po 3 m zgłosic sie po takie cudo ale jak mowie co land to inne przepisy najlepiej sie popytac w rathaus np. nie zebym was specjalnie w błąd wprowadzała czy jakoś tak.
A nie ubezpieczom wiem to ma milion % jak się juz jest w ciązy nie ma bata!!

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------

a i co tutaj w De lekarze sa baaardzo drodzy to nie Pl ze za friko wszytsko moja rodzina juz takie koszty ponosiła za leczenie ze cos o tym wiem wiec jak juz jest ta ciąża to albo ślub z Tz i sie ubezpieczyc albo do Pl rodzić sory ale tak naprawde jest
tadex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 12:33   #3528
Kicia8425
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: W krainie szczęścia :):):)
Wiadomości: 1 032
GG do Kicia8425
Dot.: mamy z Niemiec

Ehh no to mam klopot,nie pozostaje nic innego jak szybko sie ubezpieczyc,zanim jeszcze pojde do lekarza
Hmm nie nie dostalam odrazu pozwolenie na pobyt staly bezterminowo na szczescie

Hmm moje objawy zaczely sie 2 maja i przez ponad tydzien nawet nie przypuszczalam ze moge byc w ciazy...Zaczelo sie od tego ze bardzo bolalo mnie podbrzusze i kregoslup,czesto biegalam siusiu,mialam nudnosci i bylam strasznie senna...15 badz 17 maja mialam dostac @,i odrazu mowie ze jak dostaje to rano zawsze i regularnie bez opuznien,zawsze jak wstawalam rano to nim doszlam do ubikacji to juz wiedzialam ze mam,zreszta juz dzien wczesniej zawsze czulam bol...a teraz dostalam 17 w poznym popoludniem(juz po obiadku) i nie nazwalabym tego @,bo krwi lecialo dosc malo i tylko przez 1 dzien,a pozniej ok 2 dni nie dluzej mialam tak ze z brazowego sluzu przechodzil w bardzo blado rozowy(w ciagu tych 2 dni)...objawy nie ustapily,jedynie co to sa troche czasem troche slabsze,ale dalej siusiam co chwile,szybko sie mecze itp...wiec jesli to nie dzidzia to co to moze byc???

Mijalea zrobilabym test gdyby nie to ze wiem ze one oszukuja,i nie chce pozniej rozczarowania Wiem sama po sobie bo robilam w listopadzie testy i na 3 testy 2 wyszly pozytywnie a dzidzi nie bylo...i slyszalam juz rozne historie co do testu...dlatego wolalabym isc do lekarza sie upewnic co i jak...

Pozdrowionka dziewczyny
Kicia8425 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 12:58   #3529
tadex
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: EL , DE Emsland
Wiadomości: 443
Dot.: mamy z Niemiec

Cytat:
Napisane przez Kicia8425 Pokaż wiadomość
Ehh no to mam klopot,nie pozostaje nic innego jak szybko sie ubezpieczyc,zanim jeszcze pojde do lekarza
Hmm nie nie dostalam odrazu pozwolenie na pobyt staly bezterminowo na szczescie

Hmm moje objawy zaczely sie 2 maja i przez ponad tydzien nawet nie przypuszczalam ze moge byc w ciazy...Zaczelo sie od tego ze bardzo bolalo mnie podbrzusze i kregoslup,czesto biegalam siusiu,mialam nudnosci i bylam strasznie senna...15 badz 17 maja mialam dostac @,i odrazu mowie ze jak dostaje to rano zawsze i regularnie bez opuznien,zawsze jak wstawalam rano to nim doszlam do ubikacji to juz wiedzialam ze mam,zreszta juz dzien wczesniej zawsze czulam bol...a teraz dostalam 17 w poznym popoludniem(juz po obiadku) i nie nazwalabym tego @,bo krwi lecialo dosc malo i tylko przez 1 dzien,a pozniej ok 2 dni nie dluzej mialam tak ze z brazowego sluzu przechodzil w bardzo blado rozowy(w ciagu tych 2 dni)...objawy nie ustapily,jedynie co to sa troche czasem troche slabsze,ale dalej siusiam co chwile,szybko sie mecze itp...wiec jesli to nie dzidzia to co to moze byc???

Mijalea zrobilabym test gdyby nie to ze wiem ze one oszukuja,i nie chce pozniej rozczarowania Wiem sama po sobie bo robilam w listopadzie testy i na 3 testy 2 wyszly pozytywnie a dzidzi nie bylo...i slyszalam juz rozne historie co do testu...dlatego wolalabym isc do lekarza sie upewnic co i jak...

Pozdrowionka dziewczyny
z tych obiawow nie koniecznie bym pwoedziała ze to ciąża ale ok sprzeczac sie nie bede ja na twoim miejscu zrobiła bym test bo on kosztuje 3 eiuro a nie 300 wizyta u gina a co ci szkodzi ja zaraz tez ide po tesciora bo od miesiaca staranka były moze bebyk jest okres spoznia mi sie 2 dni ale zadnych innych obiawów.
tadex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-26, 13:08   #3530
Mijalea
Zakorzenienie
 
Avatar Mijalea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 282
Dot.: mamy z Niemiec

Kicia, pierwsze slysze, zeby test dzialal mylnie w te strone Jak juz to moze z roznych powodow ciazy nie wykryc Ale lekarzem nie jestem, wiec sie madrzyc nie bede
__________________


A shopaholic's confessions: http://lenasplanetblog.blogspot.de/
Mijalea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 13:15   #3531
Kicia8425
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: W krainie szczęścia :):):)
Wiadomości: 1 032
GG do Kicia8425
Dot.: mamy z Niemiec

Tadex no ja tez nie wiem co to jest,dlaczego tak sie czuje,i juz tak dlugo???
No i ten @ mnie zastanawia bo zawsze mialam dosc obfity i trwal od 3-5 dni,a teraz tylko lekkie krwawienie przez 1 dzien??? Dla mnie to dziwne...Nie wiem no narazie mam dylemat co do testu,chodze i kombinuje
Ja wiem ze lekarze sa tutaj dobrzy,bylam juz tu u gina dlatego wiem ze wizyta kosztuje 200e prywatnie...i ten lekarz jest swietny
A co do ubezpieczenia to nie musze sie hajtac zeby sie ubezpieczyc...moge sie ubezpieczyc prywatnie za 130e miesiecznie,a przez hajtniecie mam poprostu ubezpieczenie z pracy mojego Tz,czy jakos tak

---------- Dopisano o 14:15 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

No mowie Ci Mijalea zrobilam w listopadzie 3 testy z tego 2 wyszly pozytywnie a jeden negatywnie i nie wytrzymalam i poszlam do lekarza i okazalo sie ze dzidzi nie ma...
Kicia8425 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 13:35   #3532
tadex
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: EL , DE Emsland
Wiadomości: 443
Dot.: mamy z Niemiec

Cytat:
Napisane przez Kicia8425 Pokaż wiadomość
Tadex no ja tez nie wiem co to jest,dlaczego tak sie czuje,i juz tak dlugo???
No i ten @ mnie zastanawia bo zawsze mialam dosc obfity i trwal od 3-5 dni,a teraz tylko lekkie krwawienie przez 1 dzien??? Dla mnie to dziwne...Nie wiem no narazie mam dylemat co do testu,chodze i kombinuje
Ja wiem ze lekarze sa tutaj dobrzy,bylam juz tu u gina dlatego wiem ze wizyta kosztuje 200e prywatnie...i ten lekarz jest swietny
A co do ubezpieczenia to nie musze sie hajtac zeby sie ubezpieczyc...moge sie ubezpieczyc prywatnie za 130e miesiecznie,a przez hajtniecie mam poprostu ubezpieczenie z pracy mojego Tz,czy jakos tak

---------- Dopisano o 14:15 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

No mowie Ci Mijalea zrobilam w listopadzie 3 testy z tego 2 wyszly pozytywnie a jeden negatywnie i nie wytrzymalam i poszlam do lekarza i okazalo sie ze dzidzi nie ma...
kurde powtorze sie nastepny raz nik cie prywatnie tu nie ubezpieczy w ciąży !!!!!!! ale rob co chcesz to twoje pieniądze i zdrowie
a jesli testy tak pokozują to moga być zaburzenia hormonalne i stąd ta krotka miesiaczka ,
tadex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 13:47   #3533
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: mamy z Niemiec

Cytat:
Napisane przez Kicia8425 Pokaż wiadomość
karenina19 no wlasnie chcialabym isc do lekarza zeby sprawdzic czy jestem w ciazy,i jesli jestem to zrobic wszystkie potrzebne badania...Wiesz ile to moze mniej wiecej kosztowac???
Na razie jestem na uczelni jeszcze wiec poszukam rachonkow jak bede w domu...

Cytat:
Napisane przez raspberry69 Pokaż wiadomość
Kamilko czekam ja na szpilkach na to czy udalo sie podejrzec co tam siedzi w brzuszku ( ja mowie dziewczynka )
To mowisz tak jak moj malz i mama - oni tez obstawiaja dziewczynke...A ja jestem twarda - chlopak...

Cytat:
Napisane przez Kicia8425 Pokaż wiadomość
karenina19 tez nie moge sie doczekac wiesci po wizycie u gina Powodzonka


Cytat:
Napisane przez tadex Pokaż wiadomość
dlatego tak jest tu z mieszkanie w de domyślam się ze jesteś na zasadzie pobytu tolerowanego bo mimo ze jestesmy w uni trzeba miec pozwolenie na pobyt. czy masz taki papier??
Jakie pozwolenie?? Ja nigdy zadnego pozwolenia nie potrzebowalam...

Cytat:
Napisane przez Mijalea Pokaż wiadomość
Jak ja sie ubezpieczalam prywatnie, to sprawdzli mnie wszerz i wzdluz, malo co, a zagladaliby mi w pupe czy nie mam hemoroidow- serio

Tadex, ja do dzis nie wiem jak to dziala. Ja zadnego pozwolenia tu nie mialam, a mieszkalam kilka meisiecy zanim wzielismy slub, bylam zameldowana, nikt sie o nic nie czepial.
Dokladnie... Madzia, na szczescie mnie az tak nie badali - tylko przepytywali ale nic poza tym...

Cytat:
Napisane przez Kicia8425 Pokaż wiadomość
A co do ubezpieczenia to nie musze sie hajtac zeby sie ubezpieczyc...moge sie ubezpieczyc prywatnie za 130e miesiecznie,a przez hajtniecie mam poprostu ubezpieczenie z pracy mojego Tz,czy jakos tak .
Oj, ja place wiecej niz 130 Euro miesiecznie za prywatne ubezpieczenie...
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 14:02   #3534
Kicia8425
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: W krainie szczęścia :):):)
Wiadomości: 1 032
GG do Kicia8425
Dot.: mamy z Niemiec

Tadex spokojnie,nie nerwowo Wiem wiem ze w ciazy mnie nikt prywatnie nie ubezpieczy...dlatego ubezpiecze sie teraz od czerwca zanim jeszcze pojde do lekarza i zobacze co sie uda zalatwic
Zreszta i tak musze sie wkoncu ubezpieczyc,bo nigdy nie wiadomo co sie stanie ehh
A co do testow to nie wiem dlaczego tak wtedy pokazywaly,co to bylo...czy jakas fabryczna wada testow czy cos...ale pare dni po wizycie dostalam normalnie @ a jak sie pozniej domyslilismy opoznienie moglo byc zwiazane ze stresem i zmiana otoczenia bo w pazdzierniku tu przyjechalam,a w listopadzie mialam opoznienie...Ale od tamtego czasu juz nastepna @ byla normalnie w terminie i wszystko bylo jak powinno,dopiero teraz od maja jest tak dziwnie

karenina19 dobrze spokojnie poczekam na opisanie kosztow,jak rowniez na wiesci jak sie miewa dzidzia
Noo a co do prywatnego ubezpieczenia to dowiadywalismy sie ostatnio i powiedziano nam ze 130 e...Zobacze jak to bedzie jak pojde sie ubezpieczyc,to wtedy napisze Wam wszystko co i jak

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

A co do pozwolenia na pobyt staly,to dostalam ten swistek poczta jakis tydzien po tym jak bylam z przyszlym tesciem sie zameldowac
Kicia8425 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 14:12   #3535
tadex
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: EL , DE Emsland
Wiadomości: 443
Dot.: mamy z Niemiec

Cytat:
Napisane przez Kicia8425 Pokaż wiadomość
Tadex spokojnie,nie nerwowo Wiem wiem ze w ciazy mnie nikt prywatnie nie ubezpieczy...dlatego ubezpiecze sie teraz od czerwca zanim jeszcze pojde do lekarza i zobacze co sie uda zalatwic
Zreszta i tak musze sie wkoncu ubezpieczyc,bo nigdy nie wiadomo co sie stanie ehh
A co do testow to nie wiem dlaczego tak wtedy pokazywaly,co to bylo...czy jakas fabryczna wada testow czy cos...ale pare dni po wizycie dostalam normalnie @ a jak sie pozniej domyslilismy opoznienie moglo byc zwiazane ze stresem i zmiana otoczenia bo w pazdzierniku tu przyjechalam,a w listopadzie mialam opoznienie...Ale od tamtego czasu juz nastepna @ byla normalnie w terminie i wszystko bylo jak powinno,dopiero teraz od maja jest tak dziwnie

karenina19 dobrze spokojnie poczekam na opisanie kosztow,jak rowniez na wiesci jak sie miewa dzidzia
Noo a co do prywatnego ubezpieczenia to dowiadywalismy sie ostatnio i powiedziano nam ze 130 e...Zobacze jak to bedzie jak pojde sie ubezpieczyc,to wtedy napisze Wam wszystko co i jak

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

A co do pozwolenia na pobyt staly,to dostalam ten swistek poczta jakis tydzien po tym jak bylam z przyszlym tesciem sie zameldowac
no co ty ja sie nie denerwuje bo niby czym
a nie ubezpieczom cie i tak bo jak zbadają mocz i krew to juz masz ubezpieczenie w plecy pozdrawiam
tadex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 14:13   #3536
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: mamy z Niemiec

Cytat:
Napisane przez Kicia8425 Pokaż wiadomość
karenina19 dobrze spokojnie poczekam na opisanie kosztow,jak rowniez na wiesci jak sie miewa dzidzia
Noo a co do prywatnego ubezpieczenia to dowiadywalismy sie ostatnio i powiedziano nam ze 130 e...Zobacze jak to bedzie jak pojde sie ubezpieczyc,to wtedy napisze Wam wszystko co i jak

A co do pozwolenia na pobyt staly,to dostalam ten swistek poczta jakis tydzien po tym jak bylam z przyszlym tesciem sie zameldowac

Caly czas nie wiem co z tym pozwoleniam, ale w kazdym razie dobrze, ze juz je masz

A ubiezpieczyc sie na pewno dobrze - zawsze to bedziesz sie czula komfortowo w razie czego...
A te 130 Euro...sa oczywiscie rozne warianty ubezpieczen. Warto jest zwrocic uwage na to, co wchodzi w dany pakiet - jakie koszty pokrywa ubezp, ile musisz sama placic rocznie z tych kosztow (zdaje sie Selbstverteilung), ile u dentysty, w jakim procencie, ilu osobowy pokoj w szpitalu pokrywa, czy placi za Chefarzt czy normalnego lekarza itp. Sporo tego jest, ale warto sprawdzic...
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"


Edytowane przez karenina19
Czas edycji: 2009-05-26 o 14:14
karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 14:23   #3537
Kicia8425
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: W krainie szczęścia :):):)
Wiadomości: 1 032
GG do Kicia8425
Dot.: mamy z Niemiec

Ja nie wiem jak to tutaj wszystko wyglada,tak jak pisalam znalazlam sie tu "przypadkiem"...Nigdy nie mialam stycznosci z Niemcami,i nawet nie przypuszczalam ze kiedykolwiek bede miec,ale zycie plata rozne figle
Dlatego tez chcialam sie tutaj Was popytac co i jak,zeby czegokolwiek sie dowiedziec...bo nie moge nigdzie isc i zapytac bo sama jeszcze nie potrafie,a wszyscy z rodziny mojego kochanego pracuja i zanim przyjda z pracy to juz wszystko pozamykane Wiec jedynie czasem udaje nam sie czego kolwiek dowiedziec telefonicznie,albo jak juz mamy na tyle szczescia ze Tz przyjdzie wczesniej z pracy,ale to niestety zdarza sie baaaaardzo zadko
Dzieki kobietki Znow wiem cos wiecej

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:21 ----------

Aaa karenina19 no tak domyslam sie ze to tak dziala ze w zaleznosci od tego na ile sie ubezpieczysz takie bedziesz miec dogodnosci,to chyba wszedzie tak jest

Poprostu musze sie jak najszybciej nauczyc jezyka zebym mogla sobie cokolwiek zalatwic
Kicia8425 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 14:53   #3538
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: mamy z Niemiec

Cytat:
Napisane przez Kicia8425 Pokaż wiadomość
Ja nie wiem jak to tutaj wszystko wyglada,tak jak pisalam znalazlam sie tu "przypadkiem"...Nigdy nie mialam stycznosci z Niemcami,i nawet nie przypuszczalam ze kiedykolwiek bede miec,ale zycie plata rozne figle
Dlatego tez chcialam sie tutaj Was popytac co i jak,zeby czegokolwiek sie dowiedziec...bo nie moge nigdzie isc i zapytac bo sama jeszcze nie potrafie,a wszyscy z rodziny mojego kochanego pracuja i zanim przyjda z pracy to juz wszystko pozamykane Wiec jedynie czasem udaje nam sie czego kolwiek dowiedziec telefonicznie,albo jak juz mamy na tyle szczescia ze Tz przyjdzie wczesniej z pracy,ale to niestety zdarza sie baaaaardzo zadko
Dzieki kobietki Znow wiem cos wiecej

Ja tez nigdy nie planowalam mieszkania w De...zawsze gdziekolwiek indziej tylko nie tutaj...

Dobra, siedze w bibliotece na uniwerku i probuje szukac materialow, ale i tak mysle tylko jednym
Zbieram sie juz do gina...
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 14:55   #3539
tadex
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: EL , DE Emsland
Wiadomości: 443
Dot.: mamy z Niemiec

takie tanie ubezpieczeni 130e nie pokrywa wiele a jak sie człoweik znajdzie w szpitalu wpładza własny wkład niestety i tu zalezy od ubezp. ile
mi proponowano takie i męzowi ale nie skusiliśmy sie bo to lekki pic na wode wole panstwowe
a dlaczego pic... bo moj wkład był 1500e i podzielić to na rok wyjdzie kozt jak w panstwowce plus prywatnie osobno zęby plus inne opłaty to temat rzeka.

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------

i dlatego wszytskie vertragi nalezy dobrze czytac i niech czyta ten co niemiecki zna bo łatwo tu naciągają niestety
tadex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 14:59   #3540
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: mamy z Niemiec

Czesc dziewczyny

Kamilka,ja tez czekam z niecierpliwoscia na wiesci

Kicia,witaj

Czytam Was regularnie
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-17 17:59:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:55.