Studiować filologię angielską... - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-11, 21:04   #2251
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: Studiować filologię angielską...

a ja jeszcze na etapie zaliczen... ehhh...
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-11, 23:07   #2252
oliviaoO
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 788
Dot.: Studiować filologię angielską...

ja mam jeszcze 'tylko' 4 egzaminy w tym PNJA ale jakoś się tego nie obawiam... gorzej z egzaminem pisemnym z fonetyki chociaż w tamtym semestrze trudny nie był. Ta transkrypcja nie była taka zła i nawet fajnie mi się ją ćwiczyło przed zaliczeniem, miałyście racje, że to potrzebne itd, ja tylko tak klęłam na to bo bałam się, że tego nie zalicze
Powodzenia wszystkim zmagającym się z sesją
__________________
Razem
Zaręczeni
Ślub

Julia

walka z kg:
81- 78 - 76 - 74 - 72- 70 - 68 - 66 - 64

oliviaoO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-12, 13:48   #2253
serpentynka14
Raczkowanie
 
Avatar serpentynka14
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 484
Dot.: Studiować filologię angielską...

.
__________________
od 12.01.2010r. jestem (nie głupią) blondyną

Edytowane przez serpentynka14
Czas edycji: 2010-05-22 o 22:11
serpentynka14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-12, 14:44   #2254
Zadumana
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 500
Dot.: Studiować filologię angielską...

W Kielcach na Uniwersytecie jest taki kierunek z tego co wiem mozesz spr

Dziękuje dziewczyny za linki mam exam w niedziele
Zadumana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-13, 13:00   #2255
Tetrix
Rozeznanie
 
Avatar Tetrix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 935
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Zadumana Pokaż wiadomość
mam exam w niedziele
powodzenia!! napisz potem jak Ci poszło.
Ja mam we wtorek pisemny PNJ - podręcznik, gramatyka, słuchanie. Potem dziedzictwo anglosaskie w kulturze USA, gramatyka opisowa i egzamin z konwersacji. Czarno to widzę.
__________________

Tetrix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 13:08   #2256
Paulinaaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinaaa_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 853
GG do Paulinaaa_
Dot.: Studiować filologię angielską...

Hey jestem juz praktycznie po sesji, gramatyke kontrastywna udalo mi sie zaliczyc na 5, cudem wczoraj PNJA, zostal mi tylko speaking ktorego najbardziej sie obawiam

Reszcie zycze powodzenia i 3mam kciuki
__________________
Paulinaaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 15:02   #2257
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Studiować filologię angielską...

a u mnie w sesji 1 jaśniejszy promyk - jestem zwolniona z jednego egzaminu jupi!
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-14, 15:38   #2258
kofihewen
Raczkowanie
 
Avatar kofihewen
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez serpentynka14 Pokaż wiadomość
Chciałam zapytać czy spotkałyście się z kierunkiem filologia ang. z nauczaniem/pedagogiką wczesnoszkolną? jeżeli tak to na jakiej uczelni? szukam i szukam .. i znalazłam narazie tylko 2 takie uczelnie, jedna z nich jest prywatna a druga zbyt daleko..
pozdrawiam
hmm a w krakowie jest taki keirunek?
kofihewen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 15:40   #2259
Madzioonia
Rozeznanie
 
Avatar Madzioonia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 978
GG do Madzioonia
Dot.: Studiować filologię angielską...

Ja jestem dopiero w połowie sesji. PNJA pisemny i ustny już za mną, historia literatury też, ale 3 kolejne przede mną.

I chciałam się zapytać o punkty ECTS. O co właściwie w tym chodzi? Bo wiem, że poszeczególne przedmioty mają określoną liczbę punktów które trzeba 'zbierać' i słyszałam też, że np gdy nie zaliczę jakiegoś egzaminu to dzięki tym punktom będę mogła zaliczyć to jakoś w następnym semestrze? Nikt nie jest w stanie mi tego wytłumaczyć tak więć proszę Was
Madzioonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 22:17   #2260
serpentynka14
Raczkowanie
 
Avatar serpentynka14
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 484
Dot.: Studiować filologię angielską...

.
__________________
od 12.01.2010r. jestem (nie głupią) blondyną

Edytowane przez serpentynka14
Czas edycji: 2010-05-22 o 22:11
serpentynka14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 09:09   #2261
Paulinaaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinaaa_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 853
GG do Paulinaaa_
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Madzioonia Pokaż wiadomość
Ja jestem dopiero w połowie sesji. PNJA pisemny i ustny już za mną, historia literatury też, ale 3 kolejne przede mną.

I chciałam się zapytać o punkty ECTS. O co właściwie w tym chodzi? Bo wiem, że poszeczególne przedmioty mają określoną liczbę punktów które trzeba 'zbierać' i słyszałam też, że np gdy nie zaliczę jakiegoś egzaminu to dzięki tym punktom będę mogła zaliczyć to jakoś w następnym semestrze? Nikt nie jest w stanie mi tego wytłumaczyć tak więć proszę Was
Z tego co sie orientuje te punkty obowiazuja w calej Europie i dzieki nim mozna studiowac na roznych uczelniach, kontynuowac studia np w Anglii, rozpoczete w polsce bez zaczynania ich od nowa watpie ze jesli czegos nie zaliczysz to dzieki tym punktom bedziesz mogla zaliczac przedmiot w nastepnym semestrze
__________________
Paulinaaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 09:21   #2262
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Studiować filologię angielską...

A ja mam dzisiaj obronę dyplomu
__________________
Blog książkowy
Ostatnia notka:
Stosik
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 09:41   #2263
Paulinaaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinaaa_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 853
GG do Paulinaaa_
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez lilithin Pokaż wiadomość
A ja mam dzisiaj obronę dyplomu
3mamy kciuki powodzenia! <maly kopniak na szczescie>
__________________
Paulinaaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 09:46   #2264
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez lilithin Pokaż wiadomość
A ja mam dzisiaj obronę dyplomu
Trzymam kciuki.
Ja mam jutro pisemną część PNJA, w czwartek konwersacje.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 11:23   #2265
Madzioonia
Rozeznanie
 
Avatar Madzioonia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 978
GG do Madzioonia
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Paulinaaa_ Pokaż wiadomość
Z tego co sie orientuje te punkty obowiazuja w calej Europie i dzieki nim mozna studiowac na roznych uczelniach, kontynuowac studia np w Anglii, rozpoczete w polsce bez zaczynania ich od nowa watpie ze jesli czegos nie zaliczysz to dzieki tym punktom bedziesz mogla zaliczac przedmiot w nastepnym semestrze
a no to ktoś mi bzdur naopowiadał

No i pnja zaliczony na 4
Powodzenia zdającym i zaliczającym!
Madzioonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 12:29   #2266
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez lilithin Pokaż wiadomość
A ja mam dzisiaj obronę dyplomu
powodzenia!!!!!



mi zostal jeszcze egz z bloku metodycznego no i czekam na wyniki z pnja i literatury amerykanskiej
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 12:34   #2267
marthinisa
Rozeznanie
 
Avatar marthinisa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zielono mi
Wiadomości: 883
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez lilithin Pokaż wiadomość
A ja mam dzisiaj obronę dyplomu
Powodzenia! Napewno pójdzie ci świetnie!
__________________
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia.

Wystarczy nie umierać.



Woody Allen
marthinisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 13:57   #2268
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: Studiować filologię angielską...

ja mam od poniedzialku Practical, o ile dostane wpis z fonetyki, cholera nie zaliczylam ani jednego koła :/ w czwartek ide poprawiac...
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 14:58   #2269
oliviaoO
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 788
Dot.: Studiować filologię angielską...

Ja z fonetyki na szczęście na zaliczenie mam 5. No, ale jeszcze egzamin, którego nie widzę kolorowo
__________________
Razem
Zaręczeni
Ślub

Julia

walka z kg:
81- 78 - 76 - 74 - 72- 70 - 68 - 66 - 64

oliviaoO jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 15:30   #2270
oLLeSiaaa
Raczkowanie
 
Avatar oLLeSiaaa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 84
Dot.: Studiować filologię angielską...

Ja rowniez w tym roku wybieram sie na filologie angielska, matura zdana na jakies 90%, a gdzie wyladuje to zobaczymy . Troche mnie dobija, ze na tym kierunku same baby... Juz w LO klase mialam zenska, no ale coz. Za bardzo lubie angielski, anglistyka to w zasadzie jedyny kierunek ktory biore pod uwage. Zdaje sobie sprawe, ze nie jest to kurs jezykowy, ale przeciez bedac na poziomie FCE i zaczynajac wlasnie te studia, majac wiekszosc wykladow w jezyku ang jakby nie bylo uczymy sie jezyka intensywnie. Czy sie myle ?
Ciekawa tez jestem jak to bedzie z tym wyborem grupy brytyjskiej/amerykanskiej. Nie orientuje sie dobrze, ale chyba wszedzie sa takie podzialy? Osobiscie wolalabym amerykanski, brytyjski akcent w ogole mi sie nie podoba..
Z gory dziekuje za jakies odpowiedzi i zycze powodzenia
oLLeSiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 15:35   #2271
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez oLLeSiaaa Pokaż wiadomość
Ja rowniez w tym roku wybieram sie na filologie angielska, matura zdana na jakies 90%, a gdzie wyladuje to zobaczymy . Troche mnie dobija, ze na tym kierunku same baby... Juz w LO klase mialam zenska, no ale coz. Za bardzo lubie angielski, anglistyka to w zasadzie jedyny kierunek ktory biore pod uwage. Zdaje sobie sprawe, ze nie jest to kurs jezykowy, ale przeciez bedac na poziomie FCE i zaczynajac wlasnie te studia, majac wiekszosc wykladow w jezyku ang jakby nie bylo uczymy sie jezyka intensywnie. Czy sie myle ?
Ciekawa tez jestem jak to bedzie z tym wyborem grupy brytyjskiej/amerykanskiej. Nie orientuje sie dobrze, ale chyba wszedzie sa takie podzialy? Osobiscie wolalabym amerykanski, brytyjski akcent w ogole mi sie nie podoba..
Z gory dziekuje za jakies odpowiedzi i zycze powodzenia
same baby?
ja na studiach poznalam swojego TZ
a u mnie nie ma zadnego podzialu na gr amerykanskie / brytyjskie
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 16:13   #2272
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez oLLeSiaaa Pokaż wiadomość
Ja rowniez w tym roku wybieram sie na filologie angielska, matura zdana na jakies 90%, a gdzie wyladuje to zobaczymy . Troche mnie dobija, ze na tym kierunku same baby... Juz w LO klase mialam zenska, no ale coz. Za bardzo lubie angielski, anglistyka to w zasadzie jedyny kierunek ktory biore pod uwage. Zdaje sobie sprawe, ze nie jest to kurs jezykowy, ale przeciez bedac na poziomie FCE i zaczynajac wlasnie te studia, majac wiekszosc wykladow w jezyku ang jakby nie bylo uczymy sie jezyka intensywnie. Czy sie myle ?
Ciekawa tez jestem jak to bedzie z tym wyborem grupy brytyjskiej/amerykanskiej. Nie orientuje sie dobrze, ale chyba wszedzie sa takie podzialy? Osobiscie wolalabym amerykanski, brytyjski akcent w ogole mi sie nie podoba..
Z gory dziekuje za jakies odpowiedzi i zycze powodzenia
u mnie rowniez nie ma zadnego podzialu. Wszystkie grupy pracuja na brytyjskim angielskim ;]

---------- Dopisano o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

wogole, moze ktos na starszym roku mnie uswiadomi, jezeli wszedzie wyglada podobnie... chodzi mi o practical... wiadomo, ze musze miec zaliczone zintegrowane, gramatyke i fonetyke. ale ostatnio ktos puscil plotke, ze jezeli nie zda sie practicala, to fonetyke niby tez trzeba powtarzac... O_o
ah, i jeszcze odnosnie tego, gdybym jakims cudem nie zostala dopuszczona przez fonetyke do practicala: wtedy normalnie pierwszy raz podchodze w sesji poprawkowej?
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 16:44   #2273
Astarte__
Rozeznanie
 
Avatar Astarte__
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: czesciej z Poznania
Wiadomości: 993
GG do Astarte__
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez oLLeSiaaa Pokaż wiadomość
Ja rowniez w tym roku wybieram sie na filologie angielska, matura zdana na jakies 90%, a gdzie wyladuje to zobaczymy . Troche mnie dobija, ze na tym kierunku same baby... Juz w LO klase mialam zenska, no ale coz. Za bardzo lubie angielski, anglistyka to w zasadzie jedyny kierunek ktory biore pod uwage. Zdaje sobie sprawe, ze nie jest to kurs jezykowy, ale przeciez bedac na poziomie FCE i zaczynajac wlasnie te studia, majac wiekszosc wykladow w jezyku ang jakby nie bylo uczymy sie jezyka intensywnie. Czy sie myle ?
Ciekawa tez jestem jak to bedzie z tym wyborem grupy brytyjskiej/amerykanskiej. Nie orientuje sie dobrze, ale chyba wszedzie sa takie podzialy? Osobiscie wolalabym amerykanski, brytyjski akcent w ogole mi sie nie podoba..
Z gory dziekuje za jakies odpowiedzi i zycze powodzenia
U mnie jest podział (Poznań). Jestem w amerykańskiej grupie. Na brytyjskie było takie wzięcie, że w końcu miejsc zabrakło, z tego też powodu wylądowałam w amerykańskiej, ale nie żałuję

Jutro mam egzamin ustny Boję się masakrycznie, bo jestem noga z wypowiadania się, strasznie się wstydzę i dostaję palpitacji serca, zapominam słów, jąkam się, układam chaotyczne zdania. Jakieś rady, żebym się tak nie stresowała?
Astarte__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 17:52   #2274
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Astarte__ Pokaż wiadomość

Jutro mam egzamin ustny Boję się masakrycznie, bo jestem noga z wypowiadania się, strasznie się wstydzę i dostaję palpitacji serca, zapominam słów, jąkam się, układam chaotyczne zdania. Jakieś rady, żebym się tak nie stresowała?
ja raz na ustnym powiedzialam, ze .......... chcialabym wypic swoje siuski heheheh- bylam strasznie zestresowana a dostalam temat o medycynie alternatywnej.... cos tam poopowiadalam i babka z komisji spytala czego chcialabym sprobowac... u mnie w tym momencie pusto w glowie i "uryna" wyleciala mi z ust mina komisji- bezcenna; hie hie
sposobu niestety nie znam (co widac po powyzszym przykladzie:P)
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 17:58   #2275
oLLeSiaaa
Raczkowanie
 
Avatar oLLeSiaaa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 84
Dot.: Studiować filologię angielską...

Dziekuje Wam za odpowiedzi . Czyli wiem juz, ze nie wszedzie jest wybor, a to, ze na amerykanska zwykle jest mniej chetnych to tez juz gdzies slyszalam i mnie to cieszy .
Co do opanowania stresu to niestety nie pomoge, bo nie bylam jeszcze w takiej sytuacji. Niby matury ustne i pisemne za mna, ale jakos w ogole sie nie przejmowalam zadna z nich, luz totalny, az czasem wydawalo mi sie ze jakas dziwna jestem kiedy patrzylam na rozdygotane kolezanki . Moge tylko powiedziec, ze po sobie zauwazylam, ze trzeba sobie uswiadomic, ze stres nam w niczym nie pomoze, niczego nie zmieni, a moze tlko zaszkodzic. Nie raz bylam swiadkiem jak ktos byl swietnie przygotowany do odpowiedzi, a nie wykrzutsil z siebie slowa, bo tak bal sie nauczycielki. Wiec Astarte hmm wyobraz sobie, ze sie nie wstydzisz, ze komisji/egzaminatora ?[nie wiem :P] nie ma, ze mowisz do siebie. Noga na pewno nie jestes, w koncu dostalas sie na ten kierunek nie fartem tylko dzieki Twojej wiedzy .
Jeszcze tak hmm z ciekawosci. Mam juz wakacje, pracy nie szukam bo jestem leniem, pomyslalam, ze moglabym je spedzic chociaz troche pozytecznie i np poczytac cos co kiedys mi sie przyda. Widzialam u siebie w bibliotece np Makbeta po ang. Slyszalam, ze ogolnie sporo jest dziel Szekspira na 1.[?] roku.. A poza tym? Czy mozecie polecic jakies ksiazki do ktorych mozna by siegnac juz teraz kiedy czasu jest wiecej i nie ma presji, a potem je sobie tlylko przypomniec ? Podobno spis lektur jest rozny na roznych uczelniach, ale chyba sa takie obowiazkowe pozycje, ktore przerabia sie wszedzie ?
oLLeSiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 18:00   #2276
MadameBovary
Raczkowanie
 
Avatar MadameBovary
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 355
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez lilithin Pokaż wiadomość
A ja mam dzisiaj obronę dyplomu
I jak Ci poszło??

Ja mam w czwartek dzisiaj dopiero sobie uswiadomilam ze to juz pojutrze
__________________
64/88 https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=335375

"Jak dalece jesteśmy wszyscy naznaczeni piętnem pani Bovary?Jak głęboko ów bowaryzm,owo marzenie o lepszym życiu,o romantycznej miłości tkwi w naszych duszach?Jak mocno popycha nas ku ruinie obecnego życia w imię ułudnych nadziei?"
MadameBovary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 19:01   #2277
oliviaoO
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 788
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez oLLeSiaaa Pokaż wiadomość
Widzialam u siebie w bibliotece np Makbeta po ang. Slyszalam, ze ogolnie sporo jest dziel Szekspira na 1.[?] roku.. A poza tym? Czy mozecie polecic jakies ksiazki do ktorych mozna by siegnac juz teraz kiedy czasu jest wiecej i nie ma presji, a potem je sobie tlylko przypomniec ? Podobno spis lektur jest rozny na roznych uczelniach, ale chyba sa takie obowiazkowe pozycje, ktore przerabia sie wszedzie ?
Przyłączam się do pytania, bo mimo, że kończę już pierwszy rok to póki co miałam tylko wstęp do literaturoznawstwa, więc chyba u mnie na uczelni dopiero na drugim roku będziemy się 'dogłebniej' zajmować różnymi dziełami...
__________________
Razem
Zaręczeni
Ślub

Julia

walka z kg:
81- 78 - 76 - 74 - 72- 70 - 68 - 66 - 64

oliviaoO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 19:03   #2278
Ashmira
Rozeznanie
 
Avatar Ashmira
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: N .S.
Wiadomości: 591
Dot.: Studiować filologię angielską...

Ja na pierwszym roku miałam wstęp do literaturoznawstwa, na drugim literaturę brytyjską, a na trzecim amerykańską. Ale to zależy do uczelni
__________________

06.07.2013
Ashmira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 19:25   #2279
Astarte__
Rozeznanie
 
Avatar Astarte__
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: czesciej z Poznania
Wiadomości: 993
GG do Astarte__
Dot.: Studiować filologię angielską...

Jeśli chodzi o Szekspira, to ja miałam tylko Hamleta i kilka sonetów. Jestem na pierwszym roku i przerobiliśmy literaturę brytyjską do epoki wiktoriańskiej.

Spróbuję się nie stresować Zawsze się stresuję, a potem się okazuje, że nie warto... No ale cóż, ciężko to opanować
Astarte__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 20:03   #2280
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Studiować filologię angielską...

Ja też jestem na 1 roku, ale lektur mieliśmy duzo. W 1 semestrze Beowulf'a, Macbetha, The Tempest, A midsummer night's dream, Othello, Richard III, Hamlet i Sonety. Do tego jeszcze pare opowiadań z The Cantenbury Tales, Doctora Faustusa i Everymana. W drugim były już bardziej obszerne pozycje. Wszystko zależy od uczelni...
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:16.