jak znaleźć siłe na walke z rakiem - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-18, 18:17   #211
nick_OLA
Raczkowanie
 
Avatar nick_OLA
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: HollyŁódź
Wiadomości: 358
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Podczytuję Twój wątek od dawna ...
Miałam napisać ... chyba z 20ścia razy pisałam, edytowałam i w efekcie kasowałam ...
Nie wiedziałam co napisać ...

Nie powiem, że wiem co czujesz - bo nawet w jednej setnej nie jestem sobie tego w stanie wyobrazić ...
Nie powiem Ci - że będzie dobrze! bo to Tylko słowa ...
Napiszę od serca ...

Jesteś niezykle silną osobą i postaraj się nie złamać ... choćby nie wiem co! Niech pozytywna myśl i nadzieja towarzyszy Ci w każdej minucie, a w chwilach słabości nie powstrzymuj łez, niech płyną - mówią że płacz nic nie zmieni, zmieni - oczyścisz się ze złych emocji aby zrobić miejsce dla tych dobrych. Wytrwałości Ci życzę, spokoju ducha i cierpliwości ...

Ściskam ciepło!

Choć przeczytasz te słowa na monitorze wiedz, że jest tu kupa ludzi których choć nie znasz - wspierają Cię i są z Tobą! Choć Cię nie znam - szczerze nawet nie kojarzę z jakiegokolwiek wątku (nie często tu jestem ; ) ) wiedz że słowa są jak najbardziej szczere i pomodlę się za Twoje zdrowie. W dzisiejszych czasach gdy człowiek dla człowieka wilkiem - ten wątek pokazuje siłę więzi miedzyludzkiej, takiej zwyczajnej potrzeby wsparcia a i tej ofiarowanej pomocnej dłoni - nawet jeśli "znamy się" wirtualnie!
__________________
Masz ręce, aby dawać
Serce, aby kochać
I ramiona, które są dokładnie tak długie
Byś zdołał nimi drugiego obejmować


Phil Bosmans
nick_OLA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 18:58   #212
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Cytat:
Napisane przez niro Pokaż wiadomość
Madzia czytam Cie cały czas i myślami jestem z Tobą.
Tak sobie teraz myślę, że jak czeka Cię takie długie lezenie to moze powinnaś postarać sie o łóżko rehabilitacyjne i materac przeciwodleżynowy.
Madzia, niro dobrze radzi. Zapytaj rehabilitantki, gdzie mogłabyś zdobyć/wypożyczyć takie łóżko. Ewentualnie kupić sam materac.

Mam nadzieję na pomyślny dla Ciebie wynik biopsji, trzymam kciuki
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 19:52   #213
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Trzymam kciuki za Ciebie, cały dzień dziś o tym myślę. Oby wynik był pomyślny.
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 20:18   #214
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Ja również trzymam kciuki. Trzeba być dobrej myśli (wiem, ze łatwo to napisać).
Moja mama często modli się do Judy Tadeusza - to patron od spraw trudnych i beznadziejnych. Ma nawet taką książeczkę, znalazłam w necie modlitwy:
http://www.kosciol.pl/article.php/20051025161545583
http://adonai.pl/modlitwy/?id=84
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 20:37   #215
jojla
Zakorzenienie
 
Avatar jojla
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: zależy gdzie jestem :)
Wiadomości: 6 350
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Madziu śledzę wątek od samego początku. Nie pisałam bo wydawało mi się, że moje słowa w obliczy tego przez co przechodzisz niewiele znaczą. Chciałabym tylko, żebyś wiedziała, ze trzymam mocno kciuki za Ciebie i będę pamiętać o Tobie w modlitwie
Kochana Ty masz tyle siły w sobie! Wykorzystuj to w walce z chorobą i ja wierzę, że Twoja siła i chęć walki jest najlepszą drogą do wygrania pojedynku z chorobą
__________________
Po drugiej stronie chmur zawsze jest czyste niebo.
/Éric-Emmanuel Schmitt/

jojla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 20:51   #216
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Cytat:
Napisane przez jojla Pokaż wiadomość
Madziu śledzę wątek od samego początku. Nie pisałam bo wydawało mi się, że moje słowa w obliczy tego przez co przechodzisz niewiele znaczą. Chciałabym tylko, żebyś wiedziała, ze trzymam mocno kciuki za Ciebie i będę pamiętać o Tobie w modlitwie
Kochana Ty masz tyle siły w sobie! Wykorzystuj to w walce z chorobą i ja wierzę, że Twoja siła i chęć walki jest najlepszą drogą do wygrania pojedynku z chorobą
Ja również (co do pogrubionego)
Madzia, ja w moc Jana Pawła II wierzę jak w nikogo innego. Wierzę, że i nad Tobą czuwa i patrzy na Ciebie.Może to dla kogoś farmazony ale ja tak czuję. Z całej siły trzymam kciuki
madie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 21:06   #217
sawa_sawa
Rozeznanie
 
Avatar sawa_sawa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 756
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Cytat:
Napisane przez aalien Pokaż wiadomość
Najlepszy lekarz mieszka w Tobie. Nie wolno Ci tracić wiary w to, że wyzdrowiejesz. Myśl pozytywnie, oglądaj komedie. Jeśli masz w sobie wolę życia jestem pewna, że na 100% wyzdrowiejesz.

Wierzę w Ciebie!! Trzymaj się!
zgadzam sie w 100% procentach
zycze wytrwalosci
ps.moja kolezanka tez miala raka (nie pamietam jakiego)ale mysle ze wyzdrowiala miedzy innymi sama nie dopuszczala mysli ze jest chora nie chciala tego slyszec i nikomu o tej chorobie nie mowila i uznawala sie za zdrowahehnawet kazdemu zaprzeczala ze nie ejst chora bo żyje i nie taki bol przezywala


pozdrawiam i pomodle sie za Ciebie
__________________
...........
sawa_sawa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-18, 21:29   #218
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Madziuniu dopiero natrafilam na Twoj watek.

Jestes wspaniała i silna Kobieta-naprawde.

Trzymam za Ciebie mocno kciuki i wierze, że wszystko skończy się dobrze. Wiem, ze boisz bardzo, czekajac na wyniku dlatego Cie mocno przytulam:przytu l:

Całuję mocno!
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 00:28   #219
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Nie wiem co napisać, napewno trzymam kciuki za Ciebie i mam nadzieję, ze Ci się uda.

Czytałam ostatnio książkę "Moc pozytywnego myślenia" a w niej rozdział "Jak posługiwać się wiarą w leczeniu"; polecam
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 09:56   #220
Buttercup
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 205
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Zastrzykow nie bralam, wiec ciezko mi cokolwiek napisac. Biore natomiast sprowadzane zza granicy tabletki przeciw skutkom ubocznym chemii, nazywaja sie Navoban i pomagaja bardzo na nudnosci i wymioty, ktore kiedys sprawialy ze niklam w oczach. Teraz chemie przyjmuje dosc spokojnie, bez rewelacji, chodze nawet do pracy... Mam w domu jeszcze dwa opakowania, gdybys chciala sprobowac, napisz...
W przeciwienstwie do wiekszosci wizazanek nie napisze Ci ze bedzie dobrze, bo... nie bedzie, wiem z doswiadczenia, jak juz bedzie postawiona diagnoza, Twoj swiat wywroci sie do gory nogami, beda chwile ciezkie i... bardzo ciezkie, nie bedzie latwo, ciezko tez bedzie o pozytywne nastawienie, gdy kazdy ruch bedzie sprawial bol, gdy zaczna garsciami wychodzic wlosy, a skora stanie sie cienka jak papier. Ale z wlasnego doswiadczenia wiem, ze warto walczyc, chocby dla tego jednego pieknego slowa, wypowiedzianego przez lekarza - remisja... Pare lat temu gdy je uslyszalam poczulam co to szczescie, niestety nic nie jest nam dane na zawsze i teraz ponownie musze zmagac sie z choroba, ktora niestety tym razem przebiega duzo ciezej, z przerzutami do kregoslupa. Lecze sie w gliwickiej i krakowskiej onkologii.

Pozdrawiam
Buttercup jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 13:01   #221
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Cytat:
Napisane przez kasia_1402 Pokaż wiadomość


Jeśli chodzi o ubezpieczenie-to teraz nie da się już zmienić wariantu tzn. podnieść sumy ubezpieczenia- ewentualnie- gdyby jakiś agent się zgodził - pewnie istniałaby konieczność udowodnienia, tego , że nie wiedziałaś, że masz nowotwora/nie było o nim podejrzeń, kiedy sie doubezpieczałaś...wydaje mi sie , że szkoda teraz Twoich nerwów...

Trzy maj się kochana
Jeżeli chodzi o ubezpieczenie na życie to nie ma problemu aby składkę podwyższyć. Jedynie obowiązuje okres karencji (np. pól roku) i jeżeli ten okres minie to wtedy już wypłacane jest podwyższone ubezpieczenie. I nikt nie pyta czy ktoś jest chory czy nie. Niby dlaczego miałabym się spowiadać, ze chcę podwyższyć ubezpieczenie ?
Oczywiście pisze o indywidualnym ubezpieczeniu, które sie ma założone. Nie wiem czy juz takie masz, ale w naszym przypadku nie było żadnego problemu.

Oczywiście mój post ma formę informacyjna wiec Kasiu nie bierz tego do siebie. Poza tym uważam , ze to sa sprawy o które właśnie warto zadbać.


Co do odżywek, w aptece można kupić nutridrinki. Kosztuja około 7 zł i pisze aby pić ich około 4 - ale to wtedy, kiedy nikt nie je.
Oprócz Nutridrinków można kupić odżywkę ENSURE - jest ona w proszku i a takie samo działanie. Pza tym można również kupic ENSURE PLUS (specjalnie dla osób po chemii) - ale to w małych buteleczkach tylko i cena wychodzi jak za Nutridrinki.
Więc to ensure w proszku nie jest złe.
Skład eNSURE
http://www.aptekacalodobowa.pl/produ...ilia-380g.html

SKŁAD nUTRIDRINK
http://alejka.pl/nutricia-nutridrink...ym-200-ml.html



I JESZCZE SPRAWA POMOCY FINANSOWEJ. W tym kraju to jest jakaś katastrofa.
Ogólnie mozesz się starac o dodatek pielegnacyjny ale wtedy trzeba miec ustaloną grupę inwalidzka I - i dodatek wynosi około 150 zł. Podobno nie wazne sa dochody. Wiec trzeba byc na komisji z Zusu - badz lekarz przyjdzie do domu. Ale najpierw trzeba miec zaswiadczenie o stanie zdrowia od lekarza prowadzacego. A czy ten zasiłek sie dostanie toja już nie wiem bo w tym kraju róznie bywa.
Poza tym mozna skladac jeszcze o inne zasiłki - pielegnacyjny chyba - tylko wtedy o ile mi wiadomo nie mozna miec za duzych dochodów. Tutaj juz nie jestem zorientowana.


Poza tym polecam zdrowo się odżywiać, najlepiej jakbyć zrezygnowała całkowicie z cukru, gdyz podobno tym odżywia sie nowotwór. Kup sobie (widziałam w Tesco) olej lniany i dodawaj do sałatek bądz do bialego serka - ta pasta sie nazywa pasta Burnwik czy jakos tak.
Poza tym siemię lniane, olej lniany, suszone morele, duzo soku z buraków gdyz przy chemii pojawia się anemia. Wiec najlepiej codziennie soki z buraków, marchwii, jabłek. Bardzo dużo owoców i warzyw (te zielone). Wszystkie produkty bogate w żelazo (watróbka itp). Nainternecie jest tego mnóstwo. Podobno też kwas foliowy jest dobry. No i wiadomo OMEGA 3 - czyli wyciagi z watroby rekina - jest taki jak ECOMER - ale według mnie mozna kupić i inne z takim samym składem a tańsze. POza tym chyba dostaniesz taka ksiazeczke gdzie sa informacje o chemii.


Włosami to wogóle dziewczyno się nie przejmuj. Chodzi o to abyś walczyła, a nieważny jest wygląd. Dla własnego samopoczucia jednak możesz załatwić peruke, podobno refundacja z NFZ.
POwodzenia.

PS. To choroba całej rodziny niestety.
Sciskam - trzymaj sie


Jak powtórzyłam informacje to przepraszam , nie czytałam całego watku.

Edytowane przez joaa12
Czas edycji: 2009-06-19 o 13:24
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-19, 14:17   #222
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

jak będe miała chwilke czasu, to postaram się odpowiedzieć na wasze posty. Diagnozay jeszcze nie ma. To będzie czwarty tydzień czekania na wyniki...

Edytowane przez madzia.a
Czas edycji: 2009-07-02 o 21:04
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 14:50   #223
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

madzia, badz silna! wierze w ciebie i trzymam mocno kciuki
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 15:02   #224
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Cytat:
Napisane przez Buttercup Pokaż wiadomość
Zastrzykow nie bralam, wiec ciezko mi cokolwiek napisac. Biore natomiast sprowadzane zza granicy tabletki przeciw skutkom ubocznym chemii, nazywaja sie Navoban i pomagaja bardzo na nudnosci i wymioty, ktore kiedys sprawialy ze niklam w oczach. Teraz chemie przyjmuje dosc spokojnie, bez rewelacji, chodze nawet do pracy... Mam w domu jeszcze dwa opakowania, gdybys chciala sprobowac, napisz...
Czy mogłabyś napisać (lub wysłać na pw) w jaki sposób sprowadzasz z zagranicy te leki? Czy recepta może być wypisana w naszym kraju itp.? Z jakiego kraju ty te leki sprowadzasz? No i ile kosztuje miesięczna kuracja?

Edytowane przez madzia.a
Czas edycji: 2009-07-02 o 21:22
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 18:26   #225
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Madziu,
szczerze Cię podziwiam za siłę i odwagę.
Jesteś bardzo dzielna dziewczyna, z pewnością dasz radę.
Ściskam mocno, będę podczytywać, trzymać mocno kciuki i modlić się za Twój jak najszybszy powrót do zdrowia.
Dużo siły, kochana, trzymaj się dzielnie jak do tej pory.
__________________
Prawdziwy przyjaciel pozostawi ślady łap na Twoim sercu.
allmode jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 18:56   #226
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Madziu...
Nie wiem co Ci powiedzieć. Wiem, że słowa to niby nic, ale jak wielką siłę i nadzieję mogą dać !
Dzisiaj trafiłam na twój wątek. Tak jak większość dziewczyn podziwiam Cię za ta odwagę. Pisałaś na początku, że jesteś osobą słabą psychicznie - masz więcej siły niż się spodziewałaś! Siedziała ona gdzieś głęboko w Tobie i niedawno wyszła
Wszystko będzie dobrze - musi być! Nadzieja i wiara to najlepsze lekarstwo! Jeśli człowiek nie wierzy, że się uda, to się nie uda.
Domyślam się, że najgorsze jest czekanie na wynik. Czekałaś już miesiąc, a teraz następny tydzień, ponieważ nie wiedzą dokładnie co to za góz
Kiedy zaczynasz chemie?
Trzymaj się cieplutko
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 21:36   #227
Buttercup
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 205
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Tabletki sprowadzam z Niemiec, moja Ciocia tam mieszka i pracuje w jednej z klinik onkologicznych, wiec nie mam pojecia jak to jest z receptami, ale przy najblizszej okazji zapytam.
Co do wynikow... to tak juz to bywa,ja przez 3 miesiace po kazdej biopsji dostawalam wynik "komorki podejrzane" czyli nic konkretnego nie wiedzialam, a to czekanie jest jednak najgorsze. Za to pozniej gdy w koncu udalo sie ustalic typ histopatologiczny guza, wszystko zaczelo sie dziac jak w przyspieszonym tempie, chemia, operacja, chemia, naswietlania, chemia...
Buttercup jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 10:24   #228
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Dziewczyny, dziękuje wam za to, że jesteście ze mną!

Joa12 dałaś mi wiele cennych wskazówek. Na pewno skorzystam.
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 11:11   #229
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

madzia.a przesyłam Ci dobrą energię
dasz radę, z Twoich postów bije pozytywne nastawienie i strach, a to normalne
pomodlę się za Ciebie, a Ty kochana pisz, bo my tu wszystkie się martwimy i czekamy na jakieś wiadomości od Ciebie

My wszystkie wierzymy w Ciebie
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-20, 12:33   #230
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

dziewczyny, powiem wam, że niejednokrotnie czytałam wątki podobne do mojego i nigdy bym nie przypuszczała, że coś takiego spotka właśnie mnie. Czasami trudno mi w to uwierzyć,to zawsze inni chorowali, nie ja...

Pisałyście, że po chemii, można mieć dzieci, ale ja wyczytałam że tylko 30% kobiet pozostaje płodna po chemioterapii, będe miała również proteze kości krzyżowej i nie sądze, żeby mój kręgosłup wytrzymał takie obciażenie.
Dosyć tych rozmyślań!
Do wyników jeszcze kilka dni, musze je dobrze wykorzystać, cieszyć się każdym dniem.
Obojętnie, jak się moje życie potoczy, wiem, że już nigdy nie będe narzekać, bo życie same w sobie jest ogromną wartością...


Buttercup powiedz mi jeszcze czy miałaś jakies specjalne leki na wrzody na przełyku i jakiś leki osłonowe na wątrobe, nerki, serce, szpik kostny? Bo lek który podałaś jest jedynie przeciwwymiotny- nie orienujesz się, czy jest on również dostępny w Polsce?
Czy mogłabyś napisać coś o swojej chorobie? Jak u ciebie się to zaczęło?

Edytowane przez madzia.a
Czas edycji: 2009-07-05 o 13:31
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 13:24   #231
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Madzia, Buttercup, trzymajcie sie dziewczynki. Pomodle sie za Was,zeby wszystko dobrze sie skonczyło i choroba ustąpiła.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 13:37   #232
HollyG
Zadomowienie
 
Avatar HollyG
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 547
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
dziewczyny, powiem wam, że niejednokrotnie czytałam wątki podobne do mojego i nigdy bym nie przypuszczała, że coś takiego spotka właśnie mnie. Czasami trudno mi w to uwierzyć, ja- młoda, zdrowa, ambitna, prosto po studiach, z wielkimi planami na przyszłość... To zawsze inni chorowali, nie ja...

Jestem w takim wieku, kiedy zaczyna planować się dziecko i cały czas o tym myśle. Mam czteroletni staż małżeński, dobrą prace... Strasznie boli mnie kiedy pomyśle, że moge nigdy nie mieć dzieci, zwłaszcza, że mąż już od pewnego czasu pragnął bardzo syna... Pisałyście, że po chemii, można mieć dzieci, ale ja wyczytałam że tylko 30% kobiet pozostaje płodna po chemioterapii, będe miała również proteze kości krzyżowej i nie sądze, żeby mój kręgosłup wytrzymał takie obciażenie. A poza tym bałabym się, że podczas ciąży będe miała nawrót choroby, a wtedy leczenie jest niemożliwe...

Dosyć tych rozmyślań! Do wyników jeszcze kilka dni, musze je dobrze wykorzystać, cieszyć się każdym dniem.
Obojętnie, jak się moje życie potoczy, wiem, że już nigdy nie będe narzekać, bo życie same w sobie jest ogromną wartością...

Poza tym, nie uprzedzając faktów, ostatecznym wyjściem bedzie adopcja. Jednak, poki co, dbaj o swoje zdrowie, zeby być przygotowaną na kążdą ewentualność późniejszego poszerzania rodziny
__________________
Moher to siła.Moher to władza.
Moherowych kapeluszy.Nigdy się nie zdradza.

Moher daje młodość.Niesie wielkich przemian wiatr
Moherowy beret opanuje świat.

"Wielkie historie miłosne mogą nie mieć końca. Ale co muszą mieć nieodzownie – to początek."
~Kłamczucha

HollyG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 15:17   #233
Buttercup
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 205
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

U mnie zaczelo sie od wypadku samochodowego, po ktorym mialam robiona tomografie, to po niej wykryto u mnie guzka nerki, wtedy lagodny, leczony jedynie farmakologicznie. Po kilku latach bole nerek, prawie roczne leczenie na kamice (taka diagnoze postawili lekarze) i dopiero gdy podczas jednego z atakow kolki nerkowej trafilam do przypadkowego szpitala wykryto u mnie guz 1,8 cm, II stopien zlosliwosci... Czasami tak sobie mysle, ze moze teraz byloby latwiej, gdyby nie bledna diagnoza na samym poczatku i stracony rok na leczenie czegos czego tak naprawde nie ma...
Co do lekow oslonowych to ja dostaje od lekarza prowadzacego recepty, leczenie jest bardzo drogie, same tabletki zapobiegajace przerzutom do kosci kosztuja ok 300 zł za polmiesieczna kuracje i jak widac w moim przypadku nie sa skuteczne...
Ja staram sie zyc normalnie, w miare jak sie da... Podczas chemii nie wypadly mi wszystkie wlosy, tylko te wokol twarzy, teraz juz pomalutku odrastaja...krecone! 8 miesiecy podczas najbardziej agresywnego lecznia w Krakowie bylam na zwolnieniu lekarskim, obecnie od stycznia pracuje.. mialam tylko pojedyncze dni wolne w trakcie ktorych bralam chemie, ale zdarzalo sie tez ze zaraz po niej jechalam do pracy i dawalam rade. To nie jest tak ze chemia wyniszcza zupelnie, kazdy reaguje inaczej ja uslyszalam od lekarza "bedziemy Cie zabijac powoli, tak zeby zabic raka, a Ciebie pozostawic przy zyciu" i bylam przerazona, a faktycznie jest tak ze czasami po chemii nie czuje nawet ze ja przyjmowalam...
Buttercup jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 16:40   #234
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Madziu, ja również pamiętam Cię z wątku o szukaniu pracy po studiach... Teraz ja na nim siedzę... Pamiętam, że miałaś wtedy takie problemy ze znalezieniem czegokolwiek, ale w końcu wszystko się ułożyło i pewnie nawet teraz nie pamiętasz jak ci było wtedy ciężko...
Wiem, że to porównanie nie jest najtrafniejsze, ale wierzę, że i z chorobą się uporasz i kiedyś będzie ona jedynie wspomnieniem.
Trzymam kciuki za Ciebie

i chyba ci teraz tym nie pomogę, ale w poprzednim wątku dałaś nadzieję bezrobotnym, że to co wydaje się niemożliwe staje się rzeczywistością - myślę, że i tu kiedyś dojdziemy do podobnych wniosków.
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 20:56   #235
kamelleon_2005
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 93
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Witam!
jestem w twoim wieku i moze to dziwnie zabrzmi ale dosc czesto mysle o nowotworach i co by bylo gdyby mnie to spotkalo...z tego co slyszalam to co 5 osoba choruje na nowowtwor. Pocieszajace jest to ze wiele ludzi wygrywa walke z nowowtworem dlatego warto walczyc. Mam przyjaciolke ktora ma raka kosci, dlatego jestem bardzo blisko tej choroby. Ona ma bardzo wiele przerzutow, na kregoslup, na kosc ogonowa,na biodra, na zebra...generalnie jest zle...walczy z ta choroba juz 7 lat i wygrywa...i razem z nia wierze ze bedzie to trwalo jak najdluzej....
wierze z calego serca ze tobie tez sie uda i pomysl czasami ze sa ludzie ktorzy maja ciezej i duuuzo gorzej...
wierze w przeznaczenie i wierze ze nic nie dzieje sie bez przyczyny...moze ta sytuacja ma Cie umocnic i dac Ci sile...
__________________
Gdy kobieta jest szczesliwa jest takze piekna...
kamelleon_2005 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 21:26   #236
HulaGirl
Zakorzenienie
 
Avatar HulaGirl
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kielce/Kraków
Wiadomości: 12 454
GG do HulaGirl
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

przeczytałam cały watek i jestem szczeze wstrząśnięta!
nie wiem jak mogę Cię pocieszyć, chcę Ci tylko powiedzieć, że z całych sił ściskam za Ciebie kciuki i wierzę, że wszytsko skończ się dobrze!

martwisz się przyszłą wizją bezpłodności, a nie można by było zamrozić Twoich jajeczek teraz przed leczeniem tak na wszelki wypadek? ja się na tym kompletnie nie znam ale czytając wątek tak mi to jakoś wpadło do głowy.
HulaGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-24, 07:46   #237
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Przyszły wyniki z jednej kliniki. Jest to guz olbrzymiokomórkowy, potencjalnie złośliwy. Czekamy również na drugi wynik, gdzie oprócz histopatologii robią również badania immunohistochemiczne czyli sprawdzają na co podatny jest nowotwór. Może dzisiaj dowiem się czegos więcej. We wtorek mam przyjechać do szpitala gdzie mnie operowano, ponieważ będzie konsultacja lekarzy.

Nie jestem załamana.
Miałam prawie miesiąc na przygotowanie się na taką wiadomość i myśle, że przyjęłam to dobrze. Mało tego, nawet odetchęłam z ulgą, ze nie jest to Mięsak, czyli nowotwór nieuleczalny, bez rokowań.
Wiem, że będzie chemia, naświetlania, ciężka operacja, ale wiem, że musze dać rade. Jeżeli pewnego dnia się załame, to dziewczyny, sprowadźcie mnie na ziemie!!!!

Pojawiła się jednak wczoraj kwestia dziecka.
Jest możliwość zamrożenia jajeczek. Jednak musiałabym przejść miesięczną kuracje chormonalną, aby wyprodukować jak najwięcej jajczek. Koszt zamrożenia jajeczek to 5000 zł, plus miesięczne opłaty za przechowywanie. Następnie każdy zabieg in-vitro wynosi 10 000 zł Przy mrożonych jajeczkach, szanse na zapłodnienie są znacznie mniejsze niż przy świeżych jajeczkach.
Czytałam o adopcjach ze wskazaniem. Podobno nie jest trudno znaleźć kobiete w ciąży, która chce oddać dziecka. Matka ma 6 tygodni na zmiane decyzji, póżniej dziecko było już ich. Podobno najważniejszy jest staż małżeński, a my na swój młody wiek, możemy pochwalić się już czteroletnim stażem. A jak będziemy się starać o adopcje to może będzie nawet 7? Co do kwestii finansowej, też nie trzeba mieć bardzo wysokich zarobków.

Edytowane przez madzia.a
Czas edycji: 2009-08-07 o 18:48
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-24, 07:57   #238
HollyG
Zadomowienie
 
Avatar HollyG
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 547
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Sprowadzać bedziemy na pewno możesz na nas liczyć
Masz rzeczywiście spory problem z tą ciążą. Powiedz mi, masz gwarancję, że osobie po takich przejsciach chorobowych jak Ty przysługuje dziecko z adopcji, te restrykcyjne obwaorwania są przecież tak trudne do przejscia.... ale z drugiej strony ryzykowanie włąsnym życiem po to, zeby Twoje dziecko wychowywało się z chora, albo umierająca matką to bez sensu, no i te koszta... Byłabym za adopcją, o ile Twoje pokonane problemy zdrowotne nie beda stanowły bariery. A nuż kiedyś i biologiczna ciąża okaże się możliwa (nigdy nic nie wiadomo), ale ja radziłabym isę skupić na adopcji.
__________________
Moher to siła.Moher to władza.
Moherowych kapeluszy.Nigdy się nie zdradza.

Moher daje młodość.Niesie wielkich przemian wiatr
Moherowy beret opanuje świat.

"Wielkie historie miłosne mogą nie mieć końca. Ale co muszą mieć nieodzownie – to początek."
~Kłamczucha

HollyG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-24, 08:27   #239
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Licze na to, że wyzdrowieje. Przebyte choroby chyba nie mają wpływu?

Edytowane przez madzia.a
Czas edycji: 2009-06-24 o 08:30
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-24, 08:30   #240
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: jak znaleźć siłe na walke z rakiem

Hej Madzik

Może to dziwne, ale ja tez jakos odetchnelam z ulga jak przeczytalam , ze to nie mieśniak. Zreszta najgorsza jest niewiedza i niepewność ... jak juz sie zna wyniki to mozna sie oswoic z kazda wiadomościa. Najwazniejsze to dobre nastawienie i chec walki z choroba....a u Ciebie tego jest pod dostatkiem...wiec jakoś dasz rade. A My Ci pomożemy

Wydaje mi sie, ze ten pomysl adopcji w przyszlości jest trafiony. Moja sasiadka dlugo nie mogla zajsc w ciaze, mimo ze oboje z mezem byli plodni. Po kilkunastu latach staran zdecydowali sie na adopcje. Wzieli malego chlopczyka (kilkumiesiecznego z domu dziecka). Po kilka miesiacach od adopacji , nie majac juz nadziei zaszla w ciaze. Kiedys moja mama rozmawaiala z nia na ten temat....i powiedziala jej, ze jakos taka wieksza milość darzy swoje pierwsze dziecko ...mimo iz adoptowane...bo ono bylo pierwsze i takie wyczekane.

Buziaki kobito!

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2009-06-24 o 08:31
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:49.