Diane 35 / Cyprest / OC 35 / Syndi 35 - wątek zbiorczy - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-24, 09:20   #1111
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Cytat:
Napisane przez nulka110 Pokaż wiadomość
hej ja tez mam straszne problemy z cera wziełam dziś 4 tabletke z 4 opakowania, mam nadzieje ze bedzie tak jak mowicie, ze wreszcie zacznie sie poprawiac, bo mi tez tak jak wyzej cierpliwosc sie juz konczy bardzo chciałabym mieć ładna, gładka twarz... ale czy to sie wreszcie kiedys spełni...
ja tez jeszcze nie przytyłam ani kilograma jestem z tego powodu bardzo zadowolona i zadnych skutkow ubocznych..
a mam jeszcze pytanie, czy jest mozliwosc ze przez tebletki beda mi sie mniej włosy przetłuszczac?
Pozdrawiam ;*
Tak ale... nie nastawiaj się na to za bardzo. Nie wiadomo czy tak się stanie.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 09:55   #1112
zabuch
Przyczajenie
 
Avatar zabuch
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 17
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Cytat:
Napisane przez nulka110 Pokaż wiadomość
hej ja tez mam straszne problemy z cera wziełam dziś 4 tabletke z 4 opakowania, mam nadzieje ze bedzie tak jak mowicie, ze wreszcie zacznie sie poprawiac, bo mi tez tak jak wyzej cierpliwosc sie juz konczy bardzo chciałabym mieć ładna, gładka twarz... ale czy to sie wreszcie kiedys spełni...
ja tez jeszcze nie przytyłam ani kilograma jestem z tego powodu bardzo zadowolona i zadnych skutkow ubocznych..
a mam jeszcze pytanie, czy jest mozliwosc ze przez tebletki beda mi sie mniej włosy przetłuszczac?
Pozdrawiam ;*
Ja u siebie po tabletkach nie zauważyłam zmian co do włosów. Moje włosy reagują na piankę do włosów, i sie nie przetłuczają tak szybko
zabuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 16:16   #1113
Soy Marisol
Rozeznanie
 
Avatar Soy Marisol
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 761
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Hej.
Obecnie leczę trądzik u dermatologa. Oprócz antybiotyku, który biorę prawie 2 miesiące , pani dermatolog poleciła mi brać tabletki Syndi 35.

I tu się zaczyna mój dylemat. Jakiś czas temu brałam Diane 35 i te pigułki zrobiły w moim organizmie spore zmiany- przytyłam ponad 8kg w niecały rok! Nie zmieniając nawyków żywieniowych i nadal zażywając dużo ruchu Co najgorsze odstawiłam pigułki a waga została I ja większa o rozmiar. Sporo pracowałam nad zrzuceniem wagi i powrotem do moich rozmiarów.

Czy Syndi35 tak samo działa na was jak Diane 35 na mnie? Tyjecie po nich???? Bardzo proszę o odpowiedź .
__________________
Mam kota na gorącym dachu mojej głowy...

Soy Marisol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 19:58   #1114
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Cytat:
Napisane przez Soy Marisol Pokaż wiadomość
Hej.
Obecnie leczę trądzik u dermatologa. Oprócz antybiotyku, który biorę prawie 2 miesiące , pani dermatolog poleciła mi brać tabletki Syndi 35.

I tu się zaczyna mój dylemat. Jakiś czas temu brałam Diane 35 i te pigułki zrobiły w moim organizmie spore zmiany- przytyłam ponad 8kg w niecały rok! Nie zmieniając nawyków żywieniowych i nadal zażywając dużo ruchu Co najgorsze odstawiłam pigułki a waga została I ja większa o rozmiar. Sporo pracowałam nad zrzuceniem wagi i powrotem do moich rozmiarów.

Czy Syndi35 tak samo działa na was jak Diane 35 na mnie? Tyjecie po nich???? Bardzo proszę o odpowiedź .
Ja Diane zmienilam po miesiacu ale czułam sie okropne wiec podejrzewam ze bym prztyła. Natomiast po Syndi nic a nic
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 21:07   #1115
Soy Marisol
Rozeznanie
 
Avatar Soy Marisol
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 761
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Ja Diane zmienilam po miesiacu ale czułam sie okropne wiec podejrzewam ze bym prztyła. Natomiast po Syndi nic a nic
Dziękuję Ci Emi za odpowiedź
Długo bierzesz/brałaś Syndi?

Ktoś jeszcze może się wypowiedzieć?
__________________
Mam kota na gorącym dachu mojej głowy...


Edytowane przez Soy Marisol
Czas edycji: 2009-07-01 o 21:09
Soy Marisol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 22:10   #1116
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Cytat:
Napisane przez Soy Marisol Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci Emi za odpowiedź
Długo bierzesz/brałaś Syndi?

Ktoś jeszcze może się wypowiedzieć?
3 miesiące , teraz mam przerwe i znów zaczne brac.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 22:10   #1117
Soy Marisol
Rozeznanie
 
Avatar Soy Marisol
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 761
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Uhm, dzięki
__________________
Mam kota na gorącym dachu mojej głowy...

Soy Marisol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-02, 19:30   #1118
zabuch
Przyczajenie
 
Avatar zabuch
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 17
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Cytat:
Napisane przez Soy Marisol Pokaż wiadomość
Hej.
Obecnie leczę trądzik u dermatologa. Oprócz antybiotyku, który biorę prawie 2 miesiące , pani dermatolog poleciła mi brać tabletki Syndi 35.

I tu się zaczyna mój dylemat. Jakiś czas temu brałam Diane 35 i te pigułki zrobiły w moim organizmie spore zmiany- przytyłam ponad 8kg w niecały rok! Nie zmieniając nawyków żywieniowych i nadal zażywając dużo ruchu Co najgorsze odstawiłam pigułki a waga została I ja większa o rozmiar. Sporo pracowałam nad zrzuceniem wagi i powrotem do moich rozmiarów.

Czy Syndi35 tak samo działa na was jak Diane 35 na mnie? Tyjecie po nich???? Bardzo proszę o odpowiedź .
Myślałam ze przytyje po Syndi a tu nic a biorę już 7 miesiąc)
zabuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 22:29   #1119
Soy Marisol
Rozeznanie
 
Avatar Soy Marisol
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 761
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Fajnie, dzięki Zabuch Dobrze wiedzeć

(Nie obrażę się jak będą też opinie innych wizażanek )
__________________
Mam kota na gorącym dachu mojej głowy...

Soy Marisol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 11:59   #1120
chiante
Zadomowienie
 
Avatar chiante
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Stąd :)
Wiadomości: 1 008
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Syndi biorę już pół roku i po żadnych tabletkach nie czułam się tak dobrze ( wcześniej brałam microgynon - totalny brak ochoty na cokolwiek, później cilest - bóle głowy, złe samopoczucie, śmiech, płacz - masakra ). Nie przytyłam nic a nic ani nie schudłam jest ok.
__________________


chiante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 08:41   #1121
Hermit
Zadomowienie
 
Avatar Hermit
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: woj. pomorskie <3
Wiadomości: 1 800
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Ja póki co zjadłam cztery tabletki z pierwszego opakowania. Nie widzę żadnych zmian w swoim organiźmie, a głównie chodzi mi o poprawę cery. Ciekawe ile będzie trzeba czekać na efekty. Domyślam się, że to kwestia indywidualna.
Hermit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-04, 18:06   #1122
chiante
Zadomowienie
 
Avatar chiante
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Stąd :)
Wiadomości: 1 008
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Cytat:
Napisane przez Hermit Pokaż wiadomość
Ja póki co zjadłam cztery tabletki z pierwszego opakowania. Nie widzę żadnych zmian w swoim organiźmie, a głównie chodzi mi o poprawę cery. Ciekawe ile będzie trzeba czekać na efekty. Domyślam się, że to kwestia indywidualna.
Po 4 pierwszych tabletkach raczej nie oczekuj żadnych zmian

Po 3-4 miesiącach będziesz już widziała pewne zmiany.
__________________


chiante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 12:36   #1123
Soy Marisol
Rozeznanie
 
Avatar Soy Marisol
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 761
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Chyba poczekam z tymi pigułkami do września. Nie chcę się na razie truć. Chociaż taka antykoncepcja na lato kusi...
__________________
Mam kota na gorącym dachu mojej głowy...

Soy Marisol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 19:19   #1124
czaaarnaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Błagam o pomoc!!!
biore cyprest połtora tygodnia, wszystko jest ok gdyby nie to ze nie konczy mi sie okres. Wziełam pierwsza tabletke normalnie w pierwszy dzien okresu. Bylo to 21 czerwca a jeszcze do dzis mam okres. Chociaz nie wiem czy mozna to nazwac okresem bo jak nakladam podpaske to moglabym w niej caly dzien przechodzic gdyby nie chigiena i te sprawy.
Nie wiem co sie ze mna dzieje! Czy to normalne?? któraś z was tak miała?? I czy w tym czasie jestem zabezbieczona podczas stosunku??
Prosze o szybką odpowiedz
czaaarnaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 19:25   #1125
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Cytat:
Napisane przez czaaarnaaa Pokaż wiadomość
Błagam o pomoc!!!
biore cyprest połtora tygodnia, wszystko jest ok gdyby nie to ze nie konczy mi sie okres. Wziełam pierwsza tabletke normalnie w pierwszy dzien okresu. Bylo to 21 czerwca a jeszcze do dzis mam okres. Chociaz nie wiem czy mozna to nazwac okresem bo jak nakladam podpaske to moglabym w niej caly dzien przechodzic gdyby nie chigiena i te sprawy.
Nie wiem co sie ze mna dzieje! Czy to normalne?? któraś z was tak miała?? I czy w tym czasie jestem zabezbieczona podczas stosunku??
Prosze o szybką odpowiedz
przeczytaj ulotkę.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 10:13   #1126
madziara2607
Przyczajenie
 
Avatar madziara2607
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
GG do madziara2607
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

hey wam .
Mam 14 lat . 1 sierpnia jade na oboz do Grecji , obliczylam ze w pierwszcyh dni wypada mi okres . zalamalam sie . Autokar .? Okres.? + takie goraco .? masakra . Poszlam do lekarza rodzinnego , z pytaniem czy mozna cos zrobic aby przyspieszyc okres , lekarka pwoiedziala , ze nie , ale mozna zrobic aby wogole go nie bylo . i przepisala mi Syndi 35 . Zdziwilam sie , bo myslalam , ze bedzie kazala mi isc z tym do ginekologa i dopiero on mi je przepisze . no ale to nawet lepiej . w ten sam dzien dostalam okres , w ktorym pierwszym dniu lekarka powiedziala , ze trzeba zaczac brac tabletki , wiec poszlam do apteki i kupilam . Pytalam lekarki o skutki uboczne brania tych tabletek , ale odpowiedziala , ze wiekszosci kobiet po nich dobrze , nie maja zadncyh problemow a nawet czuja sie lepiej , nie przezywaja az tak bolesnych okresow i ze tabletki dzialaja dobrze na skore . no wiec ok...
Wzielam piewrsza tabletke ... pod wieczor bolal mnie troche brzuch , ale pomyslalam , ze przy pierwszej tabletce tak bedzie , a potem juz bedzie dobrze...
Nastepnego dnia wzielam druga talbetke ... bylo troche lepiej ... chwilowy bol glowy ...
Trzecia tabletka... wieczorem czulam chodzbym miala zwymiotowac , bolal mnie brzuch , glowa , nie mialam na nic sily .
Czwarta tabletka ... tu juz bylo fatalnie , w nocy dwa razy wymiotowalam , bole glowy , brzucha , nudnosci , placz...

postanowilam , ze odloze te tabletki i juz ich nie wezme .
a okres mi sie skonczyl po trzech dniach i gdy teraz licze , okazalo sie , ze normalnie wypadl by mi 29 lipca... wiec przed obozem a na oboz pojechalabym szczesliwa bez okresu...
Jestem na siebie zla . Niewiem po co bralam te tabletki.
I moje pytanie brzmi ... czy te 4 tabletki mogly mi rozlegulowac okres .? przesunac .? prosze odpowiedzcie ..: confused:
madziara2607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 12:01   #1127
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Cytat:
Napisane przez madziara2607 Pokaż wiadomość
hey wam .
Mam 14 lat . 1 sierpnia jade na oboz do Grecji , obliczylam ze w pierwszcyh dni wypada mi okres . zalamalam sie . Autokar .? Okres.? + takie goraco .? masakra . Poszlam do lekarza rodzinnego , z pytaniem czy mozna cos zrobic aby przyspieszyc okres , lekarka pwoiedziala , ze nie , ale mozna zrobic aby wogole go nie bylo . i przepisala mi Syndi 35 . Zdziwilam sie , bo myslalam , ze bedzie kazala mi isc z tym do ginekologa i dopiero on mi je przepisze . no ale to nawet lepiej . w ten sam dzien dostalam okres , w ktorym pierwszym dniu lekarka powiedziala , ze trzeba zaczac brac tabletki , wiec poszlam do apteki i kupilam . Pytalam lekarki o skutki uboczne brania tych tabletek , ale odpowiedziala , ze wiekszosci kobiet po nich dobrze , nie maja zadncyh problemow a nawet czuja sie lepiej , nie przezywaja az tak bolesnych okresow i ze tabletki dzialaja dobrze na skore . no wiec ok...
Wzielam piewrsza tabletke ... pod wieczor bolal mnie troche brzuch , ale pomyslalam , ze przy pierwszej tabletce tak bedzie , a potem juz bedzie dobrze...
Nastepnego dnia wzielam druga talbetke ... bylo troche lepiej ... chwilowy bol glowy ...
Trzecia tabletka... wieczorem czulam chodzbym miala zwymiotowac , bolal mnie brzuch , glowa , nie mialam na nic sily .
Czwarta tabletka ... tu juz bylo fatalnie , w nocy dwa razy wymiotowalam , bole glowy , brzucha , nudnosci , placz...

postanowilam , ze odloze te tabletki i juz ich nie wezme .
a okres mi sie skonczyl po trzech dniach i gdy teraz licze , okazalo sie , ze normalnie wypadl by mi 29 lipca... wiec przed obozem a na oboz pojechalabym szczesliwa bez okresu...
Jestem na siebie zla . Niewiem po co bralam te tabletki.
I moje pytanie brzmi ... czy te 4 tabletki mogly mi rozlegulowac okres .? przesunac .? prosze odpowiedzcie ..: confused:
z pewnością.
W ogóle nie wiem jaki lekarz przepisuje 14-latce tabletki anty tylko po to,żeby nie miała okresu na obóz.

Okres to nie choroba, jeszcze będzie wiele sytuacji gdy nie będziesz chciała go miec.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 15:55   #1128
Mealy35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Witam serdecznie
Lekarz zalecił mi od dziś zastosować tabletki Syndi35 do uregulowania miesiączki .Jestem uprzedzona do tabletek antykoncepcyjnych gdyż jakieś 15 lat temu miałam do czynienia z Diane i fatalnie się po nich czułam.Nie wytrzymałam o ile dobrze pamiętam do końca blistra.Od tej pory unikałam hormonalnych leków.Dziś rankiem według zalecenia zażyłam pierwszą tabletkę syndi i już od kilku godzin dokucza mi ból nóg a właściwie jednej tej na której mam takie niezbyt widoczne żylaki.Cały czas czuję ciągnięcie i rozpieranie aż do uda.Przy Diane miałam podobnie tyle że jeszcze silniejsze.Czy to możliwe że już po pierwszej tabletce zacznę odczuwać bóle nóg? Czy w razie czego mogę odstawić tabletki już po dwóch dniach?Czy nic się wtedy nie stanie?Nie mam doświadczenia wtej sprawie.Niepokoję się bo niedługo mam wspinać się po górach a tu mi nogi szwankują
Doradźcie mi bo do doktora już przed wyjazdem się pewnie nie dostanę.
Mealy35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 20:08   #1129
edka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Trzeba czytać dokładnie ulotkę, plamienie czy lekkie krwawienie można mieć nawet przez cały pierwszy cykl i to bez różnicy jakie tabletki się zaczęło brać. Co do długości trwania kuracji Cyprestem na ulotce NIE jest napisane że cała kuracja ma trwać 3-4 m-ce ale że Cyprest należy brać jeszcze 3-4 m-ce po ustąpieniu objawów chorobowych z powodu których ten lek zosał przepisany.
edka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-08, 21:19   #1130
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Cytat:
Napisane przez Mealy35 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie
Lekarz zalecił mi od dziś zastosować tabletki Syndi35 do uregulowania miesiączki .Jestem uprzedzona do tabletek antykoncepcyjnych gdyż jakieś 15 lat temu miałam do czynienia z Diane i fatalnie się po nich czułam.Nie wytrzymałam o ile dobrze pamiętam do końca blistra.Od tej pory unikałam hormonalnych leków.Dziś rankiem według zalecenia zażyłam pierwszą tabletkę syndi i już od kilku godzin dokucza mi ból nóg a właściwie jednej tej na której mam takie niezbyt widoczne żylaki.Cały czas czuję ciągnięcie i rozpieranie aż do uda.Przy Diane miałam podobnie tyle że jeszcze silniejsze.Czy to możliwe że już po pierwszej tabletce zacznę odczuwać bóle nóg? Czy w razie czego mogę odstawić tabletki już po dwóch dniach?Czy nic się wtedy nie stanie?Nie mam doświadczenia wtej sprawie.Niepokoję się bo niedługo mam wspinać się po górach a tu mi nogi szwankują
Doradźcie mi bo do doktora już przed wyjazdem się pewnie nie dostanę.
Nie wiem czy to był dobry pomysł,żeby przepisywac Ci Syndi jesli masz żylaki. Mam nadzieję,że miałas badania.

Jesli będą Cię pobaly nogi to jasne, odstaw ale powinnas raczej zmien lekarza,który przepisał Ci tabletki przy żylakach.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 22:21   #1131
mork10
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 11
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

/treść postu usunięta przez moda/

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2009-07-09 o 11:41
mork10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 22:27   #1132
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Cytat:
Napisane przez edka123 Pokaż wiadomość
Trzeba czytać dokładnie ulotkę, plamienie czy lekkie krwawienie można mieć nawet przez cały pierwszy cykl i to bez różnicy jakie tabletki się zaczęło brać. Co do długości trwania kuracji Cyprestem na ulotce NIE jest napisane że cała kuracja ma trwać 3-4 m-ce ale że Cyprest należy brać jeszcze 3-4 m-ce po ustąpieniu objawów chorobowych z powodu których ten lek zosał przepisany.
czytac ze ZROZUMIENIEM najlepiej



mork10, moze jeszcze do oddania za darmo, co?

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2009-07-09 o 11:42 Powód: usunięcie cytatu
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 12:54   #1133
Mealy35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Cytat:
Nie wiem czy to był dobry pomysł,żeby przepisywac Ci Syndi jesli masz żylaki. Mam nadzieję,że miałas badania.

Jesli będą Cię pobaly nogi to jasne, odstaw ale powinnas raczej zmien lekarza,który przepisał Ci tabletki przy żylakach.
Oczywiście nie miałam robionych badań a gdy mówiłam mu że mam małe żylaki to w ogóle nie zareagował.Taka sytuacja już u drugiego lekarza mi się zdarzyła.Mówisz i nic.
Wzięłam drugą pigułkę bo wczoraj wieczorkiem czułam się lepiej i dziś też nie jest źle choć odrobinkę mnie mdli i nie mam apetytu.Może jakoś je zniosę
Dziękuję za radę Emi Poszukam sobie innego lekarza.
Mealy35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 15:13   #1134
paulinka1919
Raczkowanie
 
Avatar paulinka1919
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 305
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Brałam i zdecydowanie odradzam. Na cere owszem cud, do czasu az sie je zazywa, a potem tragedia z cera. Jezeli chodzi o dzialania antykoncepcyjne jest wiele innych tabletek zdecydowanie nowszej generacji i mniej szkodliwych, ale... madry Polak po szkodzie. Moim zdaniem juz dawno powinni je wycofac z aptek, poniewaz przynosza wiecej szkod, niz korzysci...
Nie polecam.
paulinka1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 15:30   #1135
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paulinka1919 Pokaż wiadomość
Brałam i zdecydowanie odradzam. Na cere owszem cud, do czasu az sie je zazywa, a potem tragedia z cera. Jezeli chodzi o dzialania antykoncepcyjne jest wiele innych tabletek zdecydowanie nowszej generacji i mniej szkodliwych, ale... madry Polak po szkodzie. Moim zdaniem juz dawno powinni je wycofac z aptek, poniewaz przynosza wiecej szkod, niz korzysci...
Nie polecam.
ehh... to ze na Ciebie tak dzialalyl nie znaczy ze tak dzialaja na innych.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 22:47   #1136
kasiam187
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiam187
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 714
GG do kasiam187 Wyślij wiadomość przez MSN do kasiam187 Send a message via Skype™ to kasiam187
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Ehh czytamłam już tyle o tej dianie tu na tym watku i na innych ehh i nadal mam watpliowsci czy się odważyć… walcze z tradzikiem już 7 lat, ale problem taki naprawde zaczal się gdy skończyłam liceum…zaczely mi wyskakiwac ogromne, bolace blech;/ najpierw zaczelam sama się leczyc, ale nie pomagalo, wiec poszlam do dermy, ona mi powiedziala, ze w tym wieku czsto tradzik spowodowany jest zaburzeniami hormonalnymi i żebym poszla do ginekologa…do tego zapisala mi tetralysal na 3 tyg 300 mg +zineryt+akneroxid, i kazala przyjść na kontrole za 3 tyg…w tym czasie bylam u ginek, zapisal mi diane 35…po 3 tyg poszlam do kontroli, powiedziałam dermie o tym co dostalam od ginek itd., powiedziala , ze to dobrze ze mi Diana pomoze, ja ja pytam –Naprawde? A ona-jestem tego pewna, szczególnie ze mam problemy z łojotokiem, strasznie skora mi się swieci a wlosy po 3-4 h po umyciu mam tłuste , ale ze Diana ma mnie ginekolog prowadzic. A sama przepisala mi dalej tetralysal tylko teraz 150 mg i te masci. Mam znowu przyjść za 3 ty to mi zmieni na inna masc itd. Wnet dotane okres wiec powinnam zaczac zażywać diane..ale boje sięL mama mi mowi bym próbowała, w sumie ten ginekolog to kolega mamy z pracy, wiec na pewno na źle mi niecce…ale boje ze mi rozreguluje hormony…ze utyje + inne skutki uboczne;/ … niby teraz po tym zazywaniu tetralysalu od miesiąca zaczynam zauważać ale tylko minimalna poprawe, rewelacji nie ma…a pewnie jak bym odstawila to by wszystko wróciło…ale to samo zreszta może być przy dianie…na razie to mam brac to i to ….naprawde boje się tej Diany, bo to co tu dziewczyny wypisuja o niej to koszmar jakisL a z drugije storny cche się pozbyc tego paskudztwa z twarzy, bo już calkiem zakopie się w kompleksyL teraz moje wyjscia z domu ograniczaja się do raz w tyg w niedziele do kosciola na godzine, i tyle…wczesnije to jeszcze na uczelnie chodziłam…bo wstydze się swojej twarzy, i pogłębiam się w kompleksach… proszę doradzcie cos, bo szalec możnaL warto zaryzykowac …?
kasiam187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 22:58   #1137
nicole8002
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fredzia1990 Pokaż wiadomość
dzięki ślicznie za odpowiedź u mnie jakoś cera chyba drastycznie się nie poprawiła, matu na twarzy na pewno nie mam raczej mam z tym problem włosy myję codziennie więc chyba diana pod tym względem też skuteczna dla mnie się nie okazała i oczywiście pewnie jak większości dziewczyn a na pewno częsci lekarz przepisał mi je bez żadnych badań
z nadmiernym owłosieniem albo czymś takim nigdy problemów nie miałam głównie chciałam z nich zrezygnować ponieważ chciałam wybrać kurację tetralysalu brałam ten antybiotyk jeszcze przzed dianka i bardzo mi pomógł na cere ale przy dianie nie mogę go brać niestety

a dlaczego nie mozesz brac i diany i tetralysal?? mi derma tak kazal , tzn bralam tetre wczesnije a potem dołączyla mi diana 35 od ginekologa, i derma o tym wiedziala
nicole8002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 23:19   #1138
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kasiam187 Pokaż wiadomość
Ehh czytamłam już tyle o tej dianie tu na tym watku i na innych ehh i nadal mam watpliowsci czy się odważyć… walcze z tradzikiem już 7 lat, ale problem taki naprawde zaczal się gdy skończyłam liceum…zaczely mi wyskakiwac ogromne, bolace blech;/ najpierw zaczelam sama się leczyc, ale nie pomagalo, wiec poszlam do dermy, ona mi powiedziala, ze w tym wieku czsto tradzik spowodowany jest zaburzeniami hormonalnymi i żebym poszla do ginekologa…do tego zapisala mi tetralysal na 3 tyg 300 mg +zineryt+akneroxid, i kazala przyjść na kontrole za 3 tyg…w tym czasie bylam u ginek, zapisal mi diane 35…po 3 tyg poszlam do kontroli, powiedziałam dermie o tym co dostalam od ginek itd., powiedziala , ze to dobrze ze mi Diana pomoze, ja ja pytam –Naprawde? A ona-jestem tego pewna, szczególnie ze mam problemy z łojotokiem, strasznie skora mi się swieci a wlosy po 3-4 h po umyciu mam tłuste , ale ze Diana ma mnie ginekolog prowadzic. A sama przepisala mi dalej tetralysal tylko teraz 150 mg i te masci. Mam znowu przyjść za 3 ty to mi zmieni na inna masc itd. Wnet dotane okres wiec powinnam zaczac zażywać diane..ale boje sięL mama mi mowi bym próbowała, w sumie ten ginekolog to kolega mamy z pracy, wiec na pewno na źle mi niecce…ale boje ze mi rozreguluje hormony…ze utyje + inne skutki uboczne;/ … niby teraz po tym zazywaniu tetralysalu od miesiąca zaczynam zauważać ale tylko minimalna poprawe, rewelacji nie ma…a pewnie jak bym odstawila to by wszystko wróciło…ale to samo zreszta może być przy dianie…na razie to mam brac to i to ….naprawde boje się tej Diany, bo to co tu dziewczyny wypisuja o niej to koszmar jakisL a z drugije storny cche się pozbyc tego paskudztwa z twarzy, bo już calkiem zakopie się w kompleksyL teraz moje wyjscia z domu ograniczaja się do raz w tyg w niedziele do kosciola na godzine, i tyle…wczesnije to jeszcze na uczelnie chodziłam…bo wstydze się swojej twarzy, i pogłębiam się w kompleksach… proszę doradzcie cos, bo szalec możnaL warto zaryzykowac …?

wez pod uwage to że opinie na necie bardzo często są przesadzone a lekarz w jakiejś tam części napewni wie co robi, nie ma co w sprawach leczenia słuchać się gadania ludzi w internecie (ja się juz o tym przekonalam)
Diana nie jest taka straszna jak ją malują, pół roku pobierzesz potem możesz przejść na tabletki nowej generacji

Jak bedziesz ją źle znosic to zawsze mozna odstawic, albo zmienic na inne ale warto sprobować bo może nalezysz do grona tych którym dobrze służy

od siebie powiem tyle, że bralam ją dawno i jakoś tradzik mi po niej nie powrocil, nie przytylam, cellulitu nie mialam ani żadnych skutkow ubocznych o ktorych pisza- też się tym nie sugeruj bo każdy organizm inny.
Sluchaj lekarzy, wkoncu obydwoje Ci to zalecaja pozdrawiam
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2009-07-14 o 23:23
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 06:46   #1139
katlis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 113
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Diane 35 nie jest niewiadomo jakim złym lekiem! Kilka razy pisałam już na ten temat jako osoba stosująca ją od wielu lat...

Zapominacie, że każdy lek czy antykoncepcja powinna być dobrana indywidualnie. Moja przyjaciółka na parę lat zrezygnowała z tabletek, bo kiedyś lekarz je źle dobrał i miała palpitacje serca a wystarczyło wybrać inne tabletki o innym składzie... Przy każdych tabletkach macie napisane, że jest ryzyko zakrzepicy (zwłaszcza dla Pań palących) czy raka. Każdy lek ma dwie strony pozytywną i negatywną, ponadto firmy muszą opisać ich wszystkie (!) ewentualne skutki uboczne, żeby później ktoś ich do sądu nie podał.

Pisanie, że ktoś przytył, ktoś się źle czuł i pisanie, że tabletka jest "zła i mroczna" jak to mówi moja przyjaciółka i odradzanie jej jest niesłuszne, bo jest mało obiektywne wynikając z indywidualnych doświadczeń.

Z nowinek inna firma wyprodukowała konkurencję Diane 35 o tym samym składzie Syndi 35. Działanie androgenne, ale czasem jedni ludzie reagują lepiej na leki innej firmy. Polecam!!!
katlis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 09:48   #1140
nicole8002
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
wez pod uwage to że opinie na necie bardzo często są przesadzone a lekarz w jakiejś tam części napewni wie co robi, nie ma co w sprawach leczenia słuchać się gadania ludzi w internecie (ja się juz o tym przekonalam)
Diana nie jest taka straszna jak ją malują, pół roku pobierzesz potem możesz przejść na tabletki nowej generacji

Jak bedziesz ją źle znosic to zawsze mozna odstawic, albo zmienic na inne ale warto sprobować bo może nalezysz do grona tych którym dobrze służy

od siebie powiem tyle, że bralam ją dawno i jakoś tradzik mi po niej nie powrocil, nie przytylam, cellulitu nie mialam ani żadnych skutkow ubocznych o ktorych pisza- też się tym nie sugeruj bo każdy organizm inny.
Sluchaj lekarzy, wkoncu obydwoje Ci to zalecaja pozdrawiam
Cytat:
Napisane przez katlis Pokaż wiadomość
Diane 35 nie jest niewiadomo jakim złym lekiem! Kilka razy pisałam już na ten temat jako osoba stosująca ją od wielu lat...

Zapominacie, że każdy lek czy antykoncepcja powinna być dobrana indywidualnie. Moja przyjaciółka na parę lat zrezygnowała z tabletek, bo kiedyś lekarz je źle dobrał i miała palpitacje serca a wystarczyło wybrać inne tabletki o innym składzie... Przy każdych tabletkach macie napisane, że jest ryzyko zakrzepicy (zwłaszcza dla Pań palących) czy raka. Każdy lek ma dwie strony pozytywną i negatywną, ponadto firmy muszą opisać ich wszystkie (!) ewentualne skutki uboczne, żeby później ktoś ich do sądu nie podał.

Pisanie, że ktoś przytył, ktoś się źle czuł i pisanie, że tabletka jest "zła i mroczna" jak to mówi moja przyjaciółka i odradzanie jej jest niesłuszne, bo jest mało obiektywne wynikając z indywidualnych doświadczeń.

Z nowinek inna firma wyprodukowała konkurencję Diane 35 o tym samym składzie Syndi 35. Działanie androgenne, ale czasem jedni ludzie
reagują lepiej na leki innej firmy. Polecam!!!


bardzo wam dziekuje dziewczyny za te słowa ) tez zaczynam brac diane 35 wiec podtrzymujecie na duchu

Edytowane przez nicole8002
Czas edycji: 2009-07-15 o 10:00
nicole8002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-10 15:04:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:19.