jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra) - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-30, 17:56   #181
Darkling
Wtajemniczenie
 
Avatar Darkling
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk/Toruń/Vienna
Wiadomości: 2 323
GG do Darkling
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
To rozumiem, że dzięki paście zielonej i bawełnianej szmatce uzyskam taki efekt http://www.trendymania.pl/bizuteria,...zka,15909.html ??
Iza, o ile mi wiadomo, używa włókninki
__________________
Uważaj czego sobie życzysz, bo przy odrobinie pecha może się spełnić...
Moja biżu

FORZA FERRARI!
Darkling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 18:09   #182
anika7
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 574
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
To rozumiem, że dzięki paście zielonej i bawełnianej szmatce uzyskam taki efekt http://www.trendymania.pl/bizuteria,...zka,15909.html ??
Ojejku... ciężko mi powiedzieć, nie widać dokładnie... Według mnie to jest chyba satynowane, ponieważ nie błyszczy się.. przynajmniej zdjęcie tego nie oddaje. Czyli bardzo możliwe, że wypolerowane pastą ale potem zsatynowane włókniną (szorstka strona od gąbki ("włóknina do satynowania") są jej trzy rodzaje (twardość od której zależy efekt końcowy) - szara (najdelikatniejsza - gradacja 1500), bordowa (vel brązowa - 360) i właśnie zielona dokładnie taka sama jak w zmywakach (najtwardsza - 320) - do dostania zapewne w Armie (ok 4,50 szt, 8x11cm)).
Generalnie polerowanie pastą ma dać efekt błysku. I używa się do tego właśnie zielonej pasty na początek a potem można błysk pogłębić jeszcze białą pastą (Dialux, Antilope)...... nie wiem czy udało mi się i pomóc...
anika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 18:38   #183
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Dla mnie największą zagadką w pracach mgypsy jest ta oksyda. Wypolerowana, zsatynowana, ale nie tylko na wierzchu, ale też i w zagłębieniach. Jak ona to robi??? Próbowałam wiele razy, ale nie wychodzi
Anika, dzięki za rozjaśnienie kilku spraw
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 19:39   #184
anika7
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 574
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Smieszko jeżeli chodzi Ci właśnie o to wgłębne czyszczenie to wydaje mi się, że jest to właśnie efekt miękkiego bawełniaka (nie wiem tylko czy sama szmatka Ci pomoże?? ja używam dremelka i on ma takie tarczki z bawełną i tym mogę dotrzeć w te zakamarki... szmatką chyba trudniej manipulować by usunąć oksydę z głębin ). Dzięki niemu czyści się nie tylko wierzch ale i wszystkie zakamarki, natomiast filc jest twardy, więc nie wchodzi w głąb tylko czyści po wierzchu.
Jeśli tylko udało mi się coś pomóc to mam sama z tego satysfakcję

Edytowane przez anika7
Czas edycji: 2009-06-30 o 19:44
anika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 20:20   #185
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Cytat:
Napisane przez anika7 Pokaż wiadomość
ja używam dremelka i on ma takie tarczki z bawełną i tym mogę dotrzeć w te zakamarki...
Którego dremelka? Są jakieś 4 do wyboru, i jakoś nie wiem czym się kierować...
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 21:52   #186
anika7
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 574
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Cytat:
Napisane przez clementinne Pokaż wiadomość
Którego dremelka? Są jakieś 4 do wyboru, i jakoś nie wiem czym się kierować...
Ja mam dremelka 400 a kierowałam się opiniami, głównie na Amazonie (http://www.amazon.com/Dremel-3981-01...6395049&sr=1-1) bo u nas coś z nimi kiepsko (w Stanach ma inny symbo. Jego plusem jest regulator zmiennej prędkości 5.000 - 33.000 obr/min - Umożliwiający dokładną regulację prędkości co 1.000 obr/min - wcześniejsze modele tego nie mają.
anika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 22:15   #187
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Cytat:
Napisane przez anika7 Pokaż wiadomość
Ja mam dremelka 400 a kierowałam się opiniami, głównie na Amazonie (http://www.amazon.com/Dremel-3981-01...6395049&sr=1-1) bo u nas coś z nimi kiepsko (w Stanach ma inny symbo. Jego plusem jest regulator zmiennej prędkości 5.000 - 33.000 obr/min - Umożliwiający dokładną regulację prędkości co 1.000 obr/min - wcześniejsze modele tego nie mają.
Dzięki Chwilowo uczę się je rozróżniać (i zastanawiam sie kogo naciągnąć na prezent gwiazdkowy pół roku wcześniej ;P )
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-30, 22:38   #188
anika7
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 574
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Clementinne czemu zaraz prezent gwiazdkowy?? :-D przecież jeszcze są urodziny, imieniny....
anika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 22:42   #189
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Cytat:
Napisane przez anika7 Pokaż wiadomość
Clementinne czemu zaraz prezent gwiazdkowy?? :-D przecież jeszcze są urodziny, imieniny....
No ja mam pecha, bo urodziny w styczniu, imieniny w marcu (chyba, i tak nie obchodze ;P ), nawet Dzień Dziecka (no co no! ;P ) już był.... :/ Grudzień (jeszcze Mikołaj!) i styczeń to dla mnie boskie miesiące a potem pustynia... :/
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 08:33   #190
Killa Ree
Wtajemniczenie
 
Avatar Killa Ree
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 607
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Może dla starych wyg jest beznadziejny, ale dla hobbystek, które nie wyplatają 50 sztuk biżuteri dziennie to dobry sposób, mam kilka rzeczy w ten sposób zoksydowanych i przetartych. Oksyda świetnie się trzyma, a do tego jest tania w wykonaniu.

Jak się wyplata jedną parę kolczyków tygodniowo (o ile czas pozwoli) to kupowanie profesjonalnej oksydy jest w najlepszym razie stratą pieniędzy - oksydy te mają ograniczoną datę ważności i chemikalia po pewnym czasie przestają działać (to również doczytałam w tym portalu). W takim układzie jajko jest lepszym wyjściem - można go użyć zawsze i wszędzie, jest tanie na dodatek i łatwo dostępne... A jak się przeterminuje, to chyba nawet lepiej działa - więcej siarczanu amonu się wytwarza ma wtedy jednakowoż jedną wadę - cuchnie niemożliwie

Zresztą przypomina mi to jeden wątek na forum survivalu... jak wywiązała się dyskusja jak najlepiej rozpalić ogień na survivalu... no cóż, można się zaopatrzyć w profesjonalne krzesiwo, albo zapalniczkę, ale co, jak się rzeczywiście wyląduje w głuszy bez zapowiedzi - wtedy dobrze jest znać te najprostsze sposoby, które wtedy są jedynymi dostępnymi... nieprawdaż?

Może i przerabiano, bo chyba właśnie na tym portalu o tym czytałam, nie rozumiem tylko dlaczego jest taki beznadziejny... po raz kolejny piszę, że to DOMOWY sposób dla hobbystów a nie PRODUCENTÓW. I chyba nawet na końcu napisałam o profesjonalnej oksydzie.

I PRZEPRASZAM URAŻONYCH PRODUCENTÓW BIŻUTERII, ŻE WOLĘ DOMOWY SPOSÓB OD PROFESJONALNEGO. JESTEM PO PROSTU HOBBYSTKĄ, KTÓRA WOLI UŻYWAĆ DOMOWYCH SPOSOBÓW I SZUKAĆ MOŻLIWOŚCI ICH ULEPSZANIA, A NIE IŚĆ NA ŁATWIZNĘ.

clementinne - NIC OSOBISTEGO, każdy ma swoje sposoby, mnie spasował ten właśnie (powody powyżej), znasz jakiś równie szybki, łatwy i TANI? Chętnie wypróbuję, jak pisałam lubię eksperymentować.
Killa Ree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 08:36   #191
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

roftl
opakowanie oksydy male w wawie - jakies 10zl
po ponadl pol roku nic sie nie dzieje
no ale jesli ktos woli sobie utrudniac zycie dorabiajac do tego filozofie i przy okazji nasmrodzic sobie w mieszkaniu - have fun
substytut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-02, 15:11   #192
klejnotki
Rozeznanie
 
Avatar klejnotki
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 754
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

ja swojej oksydy za 6 zl uzywam od pol roku (i na nastepne pewnie wystarczy) jajka chyba by wyszly drozej
poza tym przygotowanie roztworu wymaga mniej czasu niz gotowanie jajka i operacje z kuchenka ale podobno o gustach sie nie dyskutuje ...
__________________
klejnotki
klejnotkowy misz-masz
klejnotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 15:48   #193
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Cytat:
Napisane przez Killa Ree Pokaż wiadomość
Może dla starych wyg jest beznadziejny, ale dla hobbystek, które nie wyplatają 50 sztuk biżuteri dziennie to dobry sposób, mam kilka rzeczy w ten sposób zoksydowanych i przetartych. Oksyda świetnie się trzyma, a do tego jest tania w wykonaniu.

(...)

Może i przerabiano, bo chyba właśnie na tym portalu o tym czytałam, nie rozumiem tylko dlaczego jest taki beznadziejny... po raz kolejny piszę, że to DOMOWY sposób dla hobbystów a nie PRODUCENTÓW. I chyba nawet na końcu napisałam o profesjonalnej oksydzie.

I PRZEPRASZAM URAŻONYCH PRODUCENTÓW BIŻUTERII, ŻE WOLĘ DOMOWY SPOSÓB OD PROFESJONALNEGO. JESTEM PO PROSTU HOBBYSTKĄ, KTÓRA WOLI UŻYWAĆ DOMOWYCH SPOSOBÓW I SZUKAĆ MOŻLIWOŚCI ICH ULEPSZANIA, A NIE IŚĆ NA ŁATWIZNĘ.
Wow.....
Nie, no jasne - każda z nas tutaj to masowy producent biżuterii, ja sama robię 300 par dziennie, razy 30 dni w miesiącu to 9000 sztuk biżuterii. Taką wydajność to mają tylko w chińskich fabrykach

(nikt tego nie wziął na poważnie, mam nadzieję)

I jeżeli wlanie paru kropel oksydy do wody, wlozenie tam bizuterii na chwile, a potem reczne polerowanie tego sciereczka przez dluuuuuuuższą chwilę, a nawet kilka godzin, zależnie od wielkosci i efektu, jaki chce się uzyskać, to sposob PROFESJONALNY....to aż mi się nie chce komentować dalej.

Aha, i rzeczywiście, jajka wyjdą drożej. Moja oksyda kosztowała ok. 10zł. Nie wspominając o tym, ze oksydowanie plynem daje o wiele lepszy - jakosciowo i wizualnie - efekt.

Edytowane przez clementinne
Czas edycji: 2009-07-02 o 15:49
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 16:01   #194
Darkling
Wtajemniczenie
 
Avatar Darkling
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk/Toruń/Vienna
Wiadomości: 2 323
GG do Darkling
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

nie, no po poerwszym poście sie powstrzymałam, a teraz już nie moge

LOL, obraziłyśmu fankę gotoanych jajek, my zle niedobre, zawistne maszyny do produkcji bizuterii
__________________
Uważaj czego sobie życzysz, bo przy odrobinie pecha może się spełnić...
Moja biżu

FORZA FERRARI!
Darkling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 17:02   #195
eruraina89
Raczkowanie
 
Avatar eruraina89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 44
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Wrzucala moze ktoras z was awenturyn lub mase perlowa do oksydy? Czy nic sie nie stanie kamyczkom?
eruraina89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 17:08   #196
rusa1ka
Zadomowienie
 
Avatar rusa1ka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 1 896
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Cytat:
Napisane przez eruraina89 Pokaż wiadomość
Wrzucala moze ktoras z was awenturyn lub mase perlowa do oksydy? Czy nic sie nie stanie kamyczkom?
awenturyn wrzucałam - nic się nie stało Z masą perłową nie wiem
__________________
Szukam natchnienia...



"Trzeba robić to, co się lubi, i wtedy robi się to dobrze" - Andrzej Zaucha

rusa1ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 17:11   #197
Darkling
Wtajemniczenie
 
Avatar Darkling
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk/Toruń/Vienna
Wiadomości: 2 323
GG do Darkling
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Cytat:
Napisane przez eruraina89 Pokaż wiadomość
Wrzucala moze ktoras z was awenturyn lub mase perlowa do oksydy? Czy nic sie nie stanie kamyczkom?
perły w oksyde - owszem, w preparaty do czyszczenia metali - broń boze
__________________
Uważaj czego sobie życzysz, bo przy odrobinie pecha może się spełnić...
Moja biżu

FORZA FERRARI!
Darkling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 20:53   #198
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Buteleczka oksydy na zimno kosztuje 7pln. Przynajmniej ja tyle za swoja placilam. Rok temu... Uzywam jak mi zalecono - odlewajac porcje do uzytku i chowajac reszte do szafki dla ochrony przed sloncem. Narazie dziala tak samo jak dzialala.
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 16:46   #199
hanka2501
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Wiadomości: 841
GG do hanka2501
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Wklejam link do oksydy z Allegro
http://www.allegro.pl/item682019616_...l.html#gallery

Mam nadzieję, że nie uznacie tego za reklamę. Chcę się tylko dowiedzieć czy któraś z Was ma taką i czy warto ją kupić. Cena przystępna ale ciekawe jaka jakość. W kadoro i innych sklepach są dużo droższe. Dziewczyny piszą, że kupują oksydę nawet poniżej 10 pln ale ciekawi mnie gdzie są takie sklepy?? Pozdrawiam
hanka2501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-08, 17:03   #200
135nudziara
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 519
GG do 135nudziara
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

w fajnej cenie oksyda jest w Armie w Warszawie ok. 6-7złotych
135nudziara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 18:06   #201
hanka2501
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Wiadomości: 841
GG do hanka2501
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Tak tylko , że ja spoza Warszawy. A czy proszę o zbyt wiele czyli abyś mi ją kupiła i przysłała? Wiem, że o dużo proszę. Pieniądze wpłacę przed wysyłką z góry.
hanka2501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 18:12   #202
135nudziara
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 519
GG do 135nudziara
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

nie ma problemu z kupowaniem jakichś rzeczy dla innych, parę razy już wysyłałam dziewczynom zakupy z army czy hopei, ale ja niedawno byłam...i nie wiem kiedy teraz będę. zapewne po urlopie hopei, bo zawsze zahaczam i o armę i hopeę. bardzo Ci zależy na czasie? bo jeśli możesz się wstrzymać, to nie ma problemu z zakupem, ale jesli jest potrzebna na już, to może inna warszawianka by Ci pomogła
135nudziara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 18:48   #203
hanka2501
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Wiadomości: 841
GG do hanka2501
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

A kiedy teraz planujesz tam być?
hanka2501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 19:22   #204
anika7
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 574
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Ja niestety też planuje wycieczkę na Orlą po urlopie Hopei czyli dopiero po 17lipca jeśli dobrze pamiętam
anika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 19:59   #205
lubomirka
www.dulcedo.pl
 
Avatar lubomirka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Łajski
Wiadomości: 3 059
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

http://www.szafir.pl/p/pl/coxb/oksyd...owa+80+ml.html tu można kopić każdy kolor a w Armie nie zawsze jest i nawet tęczowa za 10 zł
__________________
ZAPRASZAM do mojego świata.
lubomirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 22:36   #206
hanka2501
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Wiadomości: 841
GG do hanka2501
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Cytat:
Napisane przez lubomirka Pokaż wiadomość
http://www.szafir.pl/p/pl/coxb/oksyd...owa+80+ml.html tu można kopić każdy kolor a w Armie nie zawsze jest i nawet tęczowa za 10 zł

Dzięki Lubomirko. Tu faktycznie ceny są chyba najkorzystniejsze. Tu chciałam zamówić też pastę polerską więc za jednym zamachem będzie.

A jeszcze mam takie pytanie. Z brązowej czy czarnej oksydy korzystacie? Zawsze myślałam, że z czarnej ale widzę, że brązową mi podsyłacie.
hanka2501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 11:02   #207
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Ja z czarnej. Sadze, ze brazowa jest tu przykladem, mozna kupic inne kolory niz czarna.
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 13:42   #208
Killa Ree
Wtajemniczenie
 
Avatar Killa Ree
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 607
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Nadal jestem gdzieś w połowie wątku (a oczy już mi pomalutku wypływają), ale tyle psów zostało powieszonych na jajkach kurzych, że postanowiłam sprawdzić jak to będzie z oksydą...
Tak przy okazji, to mam nadzieję, że kiedyś dotrę do końca wątku... może jeszcze jakieś dobre rady się trafią...
Wprawdzie mieszkam na kompletnym zad...iu i po paczki, przesyłki muszę jeździć dość daleko na pocztę, bo listonosz u nas, to niestety gatunek wymarły...
Na szczęście internet działa bez zarzutu i po przejrzeniu dokładnie wątku o sklepach internetowych (dokładnie znaczy wyszukiwanie adresów, dokładne czytanie jest od końca na 143 stronie) dogrzebałam się do Szafiru w Krakowie. Koleżanka mi odbiera i przywiezie, jak będzie jechała w moje strony (czyli najdalej w przyszłym tygodniu). Zawsze to 11pln taniej.
Killa Ree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 14:14   #209
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Hmm dziwne te oksydy kolorowe, w sensie, że to takie podejrzane trochę - nie wiem czy to nie tylko chwyt marketingowy, no bo przecież zwyczajną oksydą "czarną" da się i tęczę i brąz zrobić... No chyba, że te jakimś cudem zatrzymują się na stadium brązu lub "tęczy" (cokolwiek to dla nich znaczy) i nie ruszą dalej niezależnie od czasu moczenia... Dziwne, dziwne. Jutro pewnie będę w Szafirze to może sobie kupię tą "brązową". Trza koszty robić na ten miesiąc ;-).
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 14:33   #210
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Cytat:
Napisane przez Killa Ree Pokaż wiadomość
Może dla starych wyg jest beznadziejny, ale dla hobbystek, które nie wyplatają 50 sztuk biżuteri dziennie to dobry sposób, mam kilka rzeczy w ten sposób zoksydowanych i przetartych. Oksyda świetnie się trzyma, a do tego jest tania w wykonaniu.

Jak się wyplata jedną parę kolczyków tygodniowo (o ile czas pozwoli) to kupowanie profesjonalnej oksydy jest w najlepszym razie stratą pieniędzy - oksydy te mają ograniczoną datę ważności i chemikalia po pewnym czasie przestają działać (to również doczytałam w tym portalu). W takim układzie jajko jest lepszym wyjściem - można go użyć zawsze i wszędzie, jest tanie na dodatek i łatwo dostępne... A jak się przeterminuje, to chyba nawet lepiej działa - więcej siarczanu amonu się wytwarza ma wtedy jednakowoż jedną wadę - cuchnie niemożliwie

Zresztą przypomina mi to jeden wątek na forum survivalu... jak wywiązała się dyskusja jak najlepiej rozpalić ogień na survivalu... no cóż, można się zaopatrzyć w profesjonalne krzesiwo, albo zapalniczkę, ale co, jak się rzeczywiście wyląduje w głuszy bez zapowiedzi - wtedy dobrze jest znać te najprostsze sposoby, które wtedy są jedynymi dostępnymi... nieprawdaż?

Może i przerabiano, bo chyba właśnie na tym portalu o tym czytałam, nie rozumiem tylko dlaczego jest taki beznadziejny... po raz kolejny piszę, że to DOMOWY sposób dla hobbystów a nie PRODUCENTÓW. I chyba nawet na końcu napisałam o profesjonalnej oksydzie.

I PRZEPRASZAM URAŻONYCH PRODUCENTÓW BIŻUTERII, ŻE WOLĘ DOMOWY SPOSÓB OD PROFESJONALNEGO. JESTEM PO PROSTU HOBBYSTKĄ, KTÓRA WOLI UŻYWAĆ DOMOWYCH SPOSOBÓW I SZUKAĆ MOŻLIWOŚCI ICH ULEPSZANIA, A NIE IŚĆ NA ŁATWIZNĘ.

clementinne - NIC OSOBISTEGO, każdy ma swoje sposoby, mnie spasował ten właśnie (powody powyżej), znasz jakiś równie szybki, łatwy i TANI? Chętnie wypróbuję, jak pisałam lubię eksperymentować.
Moje opakowanie oksydy kupiłam chyba w grudniu za kakieś 11 zł i nawet do połowy nie doszłam... Jak to się ma do cen jajek i prądu do rozgrzania piekarnika?
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:49.