Nadmierne pocenie się - wątek zbiorczy - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-15, 16:12   #1141
peorth
Zadomowienie
 
Avatar peorth
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 1 272
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Pola, wybacz, ale na forum internetowym nie znajdziesz wiele 'konkretnych informacji'. Najlepszą radą jaka może tu paść, jest właśnie udanie się do dermatologa, bo tylko specjalista może Ci pomóc, jeśli dostępne bez recepty środki nie pomagają. Wbrew pozorom Etiaxil i jemu podobne środki są bardzo mocne, naładowane chemią i wcale nie obojętne dla organizmu, wszystkie mocniejsze rzeczy powinnaś skonsultować z kimś, kto się na tym zna. A tabletek tak o nie dostaniesz, musisz mieć receptę. A nawet jeśli nie, to nie ma na tym forum żadnych dermatologów/farmaceutek, więc tak czy siak nie wychodząc z domu niewiele się dowiesz, idź po prostu do lekarza albo chociaż do apteki i porozmawiaj czy to z lekarzem czy farmaceutą, a napewno będą w stanie lepiej Ci pomóc niż my na forum.
__________________
65-64-63-62-61-60
59-58-57-56-55-54-53-52
-13 kg
peorth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 16:34   #1142
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 209
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Ja nie pisalam, ze poszukuje tu pomocy - raczej wsparcia. Chcialam tylko zwrocic uwage, ze tym temacie padlo juz wiele konkretnych rad dot. radzenia sobie z nadpotliwoscia i pisanie czegos w stylu 'idz do dermatologa' na 36. stronie tematu tak naprawde nie ma sensu.
Pola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 17:30   #1143
maajjaa88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 570
Dot.: nadmierne pocenie się ...

POLA mi farmaceutka polecila szalwie w tabletkach (mam takie jak z linku ponizej). Zapewniala, ze efekty zobacze juz po 2 dniach, mija 4 dzien a ja roznicy nie widze Mimo to jestem dobrej mysli i mam zamiar jeszcze poczekac i wtedy napisze o efektach. Tabletki nie sa drogie wiec warto zaryzykowac.


http://www.aptekaslonik.pl/prod_info...oducts_id=3421

Edytowane przez maajjaa88
Czas edycji: 2009-07-15 o 17:31
maajjaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 17:57   #1144
Playah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Jesli chodzi o preparat w tabletkach to wydaje mi sie, ze chodzilo o to:
http://www.aptekaeskulap.pl/perspi-b...ek-p-5005.html
Nie wiem jak z ich skutecznoscia, ale slyszalem dzis reklame tych tabletek w radiu.
Playah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 10:38   #1145
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 209
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Wydaje mi sie, ze ziolowe srodki zadzialaja na kogos, kto poci sie tylko i wylacznie w stresujacych sytuacjach. Dla kogos, kto cierpi na hyperhydroze, to nie wystarczy.
Perspiblock rozni sie od szalwi tym, ze zawiera mieszanke roznych ziol, ktore maja za zadanie uspokoic system nerwowy... Nie znalazlam wielu pochlebych opinii, ale rozumiem desperacje i chec sprobowania wszystkiego co dostepne.
Ja jeszcze nie znalazlam nic na dlonie i stopy, ale mysle, ze jonoforeza moze byc odpowiedzia. Brakuje mi tylko czasu, zeby cos zadzialac w tym kierunku...
Pola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 10:48   #1146
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Cytat:
Co to ten Everdry? W google mało jest na jego temat.
Powtarzam pytanie Jakiś kolejny 'cudowny' środek?
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 12:29   #1147
cybercat11
Rozeznanie
 
Avatar cybercat11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 577
Dot.: nadmierne pocenie się ...

A co radziłybyście w przypadku pach???
Nie mogę sobie dać rady z tym problemem... Wiecznie wielkie zacieki na bluzkach wygląda to dość ohydnie
Ratunku
cybercat11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-16, 12:46   #1148
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 209
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Dziewczyny, cofnijcie sie o kilka stron. Caly watek jest na ten temat - i to glownie pach!
Co do everdry to tez ktos wspomnial o tym pare stron temu...
Pola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 11:30   #1149
Rozzz
Zakorzenienie
 
Avatar Rozzz
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3 896
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Ale te upały są uciążliwe
Ja już mam patent na używanie Antidralu, bo nie lubię miec go na noc. Po prostu godzinkę przed wyjściem gdzieś się smaruję, potem zmywam i ubieram co chcę i mam spokój nie na kilka godzin, ale na kilka dni. Nie wiedzę różnicy w tym jakbym stosowała na całą noc, a na 1 godzinkę w noc.
__________________
Pokaż na co się stać, niech inni patrzą, nic nie mówią, a zazdroszczą....!
Zdobyć świata szczyt to jest najważniejszy cel..

Rozzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 22:28   #1150
watashi
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 158
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Dzisiaj to była jakaś tragedia... Lało się ze mnie strumieniami...czoło, plecy, dekolt,stopy -wszystko mokre- tragedia. Jak chciałam otrzeć kompletnie mokre czoło ręką to nie mogłam bo ręce też miałam całe mokre! Ogólnie spocił mi się każdy cm kwadratowy mojego ciała oprócz pach Chyba powinnam się kąpać w Antidralu
__________________
"It's a fun show if you haven't seen it. I can't understand what the devil he's saying, but you know, there's a lot of movement, and it's bright and colorful, it keeps my attention."


Edytowane przez watashi
Czas edycji: 2009-07-17 o 22:32
watashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 22:39   #1151
Rozzz
Zakorzenienie
 
Avatar Rozzz
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3 896
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Ha, u mnie też twarz i plecy
__________________
Pokaż na co się stać, niech inni patrzą, nic nie mówią, a zazdroszczą....!
Zdobyć świata szczyt to jest najważniejszy cel..

Rozzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-17, 23:20   #1152
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Cytat:
Napisane przez watashi Pokaż wiadomość
Dzisiaj to była jakaś tragedia... Lało się ze mnie strumieniami...czoło, plecy, dekolt,stopy -wszystko mokre- tragedia. Jak chciałam otrzeć kompletnie mokre czoło ręką to nie mogłam bo ręce też miałam całe mokre! Ogólnie spocił mi się każdy cm kwadratowy mojego ciała oprócz pach Chyba powinnam się kąpać w Antidralu

o jej pij duuużo wody

organizm jak się przyzyczai do upałów to już nie będzie reagował takim potem.
slyszalam że jakieś herbatki są dobre na ograniczenie potu, nawet polecilam tą herbatke mojej kolezance i mowila że pomoglo, chyba rumiankowa wlasnie zapomialam, ale wydaje mi się że rumiankowa, może ktoś wie?

ja sie w okresie dojrzewania pocilam, na szczescie już burza hormonow minela
czekam do menopauzy na nastepne takie atrakcje
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 11:39   #1153
watashi
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 158
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Właśnie wtedy w ciągu paru godzin wypiłam ponad dwa litry różnych płynów xD
O tyle szczęście że skoro pachy miałam suche to przynjamniej nie było czuć teo potu.. no właśnie mam nadzieję że gdzieś za tydzień takiego upału organizm nie będzie mi już tak reagował-.- nigdy tak nie miałam..

Hm.herbata? nie próbowałam jeszcze niczego takiego a rumiankiem płukałam tylko włosy^^
__________________
"It's a fun show if you haven't seen it. I can't understand what the devil he's saying, but you know, there's a lot of movement, and it's bright and colorful, it keeps my attention."

watashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 15:34   #1154
Gule
Przyczajenie
 
Avatar Gule
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 9
Dot.: nadmierne pocenie się ...

mi kapie z rąk jak z kranu, tak samo stopy ; ) genialnie jest po prostu, wszędzie zostawiam mokre ślady... pisanie to udręka, cała kartka mokra... i już naprawde nie mam pomysłu jak sobie z tym poradzić... przestałam wychodzić już z domu bo to strasznie ograniczające... a co najlepsze, 8 lekarzy, u których zdążyłam być mówili to samo, że nie wiedzą i kiwali głowami z uśmiechem lub też, że to z nerwów.. tylko jak można być zdenerwowanym przez 2 lata non stop w każdej chwili... sympatectomii sie boje jak nie wiem, ale chyba nie bede miala wyjscia...
czy jest wogole ktoś komu to przeszło po kilku latach?
Gule jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 15:45   #1155
cybercat11
Rozeznanie
 
Avatar cybercat11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 577
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Gule współczuje mi kapie strasznie z pach i myślałam że to dramat
cybercat11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 21:49   #1156
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Cytat:
Napisane przez maajjaa88 Pokaż wiadomość
POLA mi farmaceutka polecila szalwie w tabletkach (mam takie jak z linku ponizej). Zapewniala, ze efekty zobacze juz po 2 dniach, mija 4 dzien a ja roznicy nie widze Mimo to jestem dobrej mysli i mam zamiar jeszcze poczekac i wtedy napisze o efektach. Tabletki nie sa drogie wiec warto zaryzykowac.


http://www.aptekaslonik.pl/prod_info...oducts_id=3421
Z tego co tam jest napisane, te tabletki mają działanie WIATROPĘDNE.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 12:02   #1157
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 209
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Cytat:
Napisane przez Gule Pokaż wiadomość
mi kapie z rąk jak z kranu, tak samo stopy ; ) genialnie jest po prostu, wszędzie zostawiam mokre ślady... pisanie to udręka, cała kartka mokra... i już naprawde nie mam pomysłu jak sobie z tym poradzić... przestałam wychodzić już z domu bo to strasznie ograniczające... a co najlepsze, 8 lekarzy, u których zdążyłam być mówili to samo, że nie wiedzą i kiwali głowami z uśmiechem lub też, że to z nerwów.. tylko jak można być zdenerwowanym przez 2 lata non stop w każdej chwili... sympatectomii sie boje jak nie wiem, ale chyba nie bede miala wyjscia...
czy jest wogole ktoś komu to przeszło po kilku latach?
Gule, cierpie na to samo niestety obawiam sie, ze jeszcze nie znaleziono skutecznej metody na zatrzymanie nadpotliwosci dloni i stop :/ podobno jonoforeza jest skuteczna, ale nie mialam jeszcze okazji sprobowac.
Nie pozwalaj jednak na to, zeby wstrzymywalo Cie to w jakikolwiek sposob. Mnie sie jakos udaje z tym zyc... znajomi nie maja o tym pojecia, chociaz pewnie czesto podaje im wilgotna dlon :/ no i odrobine mnie to ogranicza - staram sie nie dotykac ludzi heh
Siedzenie w domu i unikanie ludzi nie pomoze. Wiem, ze to trudne, ale musimy sie jakos zaakceptowac...
Pola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 14:10   #1158
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: SKUTECZNY antyperspirant

Ja stosuję Vichy od paru lat, w sumie, kiedyś się pociłam znacznei bardziej niż teraz (ale może to kwestia wyjścia z wieku dojrzewania bardziej niż Vichy...)...
przez cały rok Vichy jest skuteczny, jednak latem nie wystarcza - pojawia się pot i zapach...
dlatego postanowiłam że wypróbuję czegoś nowego.
chciałam kupić Etiaxil do skóry wrażliwej (bo ponoć bardzo podrażnia, aż pali skóre). no ale właśnie -boję się popalenia skóry i podrażnień, a najbarsziej tego, że skóra się zablokuje albo że się przyzwyczai - i po odstawieniu Etiaxilu, będę się pocić 3 razy więcej niz przed jego użyciem....
co o tym sądzicie??
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 16:13   #1159
myfeczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 113
Dot.: SKUTECZNY antyperspirant

Także miałam problemy z nadmiernym poceniem, ale na szczęście nie było ono tak uciążliwe, żeby nic na mnie nie działało. Antidral mi w zupełności wystarczył. Kiedyś smarowałam nawet codziennie, teraz wystarczy raz na 2 tygodnie. Jak Antidralu używam co najmniej 2 dni po depilacji to nie czuję żadnego podrażnienia. A na co dzień używam antyperspirantu Lirene - moje najnowsze odkrycie. Nawet w 30 stopniowych upałach jest niezawodny. Szczególnie polecam ten fioletowy
A dla autorki wątku proponuję jednak spróbować preparatów aptecznych (Antidral, Etiaxil). Pieczenie da się wytrzymać, a może u Ciebie wcale nie będzie takie uciążliwe, jak to opisują Wizażanki. Zawsze trzeba się przekonać na własnej skórze.
myfeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-23, 04:10   #1160
Nathalie05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2
Dot.: nadmierne pocenie się ...

POMOCY !!!!!!!!!!!!
mam 15 lat

Ja już nie wiem co mam robic!! Poce sie doslownie wszedzie!! I to bardzo!!
  • Na twarzy
  • Miedzy piersiami
  • Na plecach
  • Między udami
  • Dłonie, stopy
  • i oczywiscie pod pachami!! To jest tez najgorsze!! BArdzo sie poce pod pachami!! I chodze tylko w czarnych bluzkach przez to!! I do tego okropnie pachne przez to Nawet jak używam dezodorantów, antyperspirantów...

Najgorsze jest to ze sie tak bardzo poce! Nawet jak nie jest ciepło!
To mi BARDZO UTRUDNIA ŻYCIE i juz nie wiem co robic Przez to staje sie coraz bardziej zamknieta w sobie
Czasem nie chce mi sie przez to żyć
Nawet jak sobie kupie jakies "cudo" typu Antidral albo Etiaxil to i tak to pomoze tylko na pachy
a co z twarzą? plecami? Dłońmi itd





---------- Dopisano o 05:10 ---------- Poprzedni post napisano o 05:01 ----------

przez to pocenie sie to ja prawie wogole z domu nie wychodze bo to mnie bardzo ogranicza!!

Pewnie ktoś z Was powie że mam isc do dermatologa. Ale mam isc tam sama czy z mama? Wstyd mi mamie powiedziec ze mam taki problem chociaz pewnie juz sama to zauwazyla I co mam wejsc do tego dermatologa i powiedziec: strasznie sie poce. ?? Troche to krepujace musi byc

Edytowane przez Nathalie05
Czas edycji: 2009-07-23 o 04:11
Nathalie05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 08:15   #1161
Little brown
Raczkowanie
 
Avatar Little brown
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 393
Dot.: nadmierne pocenie się ...

hej!

U mnie niestety gorzej...tzn bardziej sie poce po Driclorze. Mimo ze staram sie go uzywac co 2-3 dni to niestety nie działa... Rok temu jak go uzywałam to przez 2 miesiace miałam spokoj, miałam nadzieje ze w te wakacje tez tak bedzie bo przeciez bez stresów. A nawet jak siedze sobie w domu to potrafie sie pocic. Pachy sa moim utrapieniem, ale rzeczywistosc jest taka, ze jak gdzies wchodze do sklepu czy cos to tez oblewa mnie pot i jest mi baaardzo goraca.

Bede starała sie kupic te probki Everdry, ale z tego co sie orientowałam to narazie nigdzie ich nie ma online. Jestem pewna ze jesli EVERDRY by na mnie zadziałał TO NAPEWNO BEZ WATPIENIA BYM GO KUPIŁA, mimo ze kosztuje 130zł. Mam dosc zycia od 10 lat z wiecznie mokrymi pachami
Little brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 15:13   #1162
222monika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Cześć dziewczyny, też mam problem z nadpotliwością pach, męczę się z tym już kilka lat. U mnie jest podobnie jak u Little Brown, nadpotliwość jest głównie na tle emocjonalnym. Próbowałam już wielu rzeczy. Kilka lat temu na forum znalazłam info o antidralu i już myślałam, że znalazłam rozwiązanie. Niestety po około 2 miesiącach przestał działać, musiałam się smarować codziennie, skuteczność malała, pachy zaczęły coraz bardziej piec a w końcu porobiły mi się jakieś zgrubienia, które po przestaniu używania antidrala (U?) zniknęły. Myślałam, że może etiaxil pomoże, niestety nie pomógł, pieniądze wyrzucone w błoto. Innymi preparatami z aluminium się nie interesowałam, ponieważ myślę, moje gruczoły potowe już na aluminium nie zareagują. Dwa lata temu robiłam też sobie botox, działał w stu procentach przez 8 tygodniu i jeszcze przez jakiś czas ale już nie stuprocentowo.Chciałabym jeszcze dodać, że w moim przypadku pomagał lek hydroksyzyna, oczywiście doraźnie bo jest to lek na uspokojenie. Po zażyciu tabletki nadpotliwość ustępowała po około 30 minutach i efekt trwal dobre kilka godzin. Oczywiście jest to dobra metoda dla osób, u których nadpotliwość występuje na tle nerwowym. Warto mieć coś takiego w torebce na wypadek stresujących sytuacji takich jak ślub, egzamin itp. Niestety efekt uboczny to senność( da się to jednak przeżyć) oraz fakt, że twarz się robi taka botoksowata i nieładnie się wychodzi na fotkach . Lek ten przyjmuje się doraźnie, nie trzeba brać przewlekle, nie ma więc problemu z wpadnięciem w nałóg. Kupiłam tez sobie stoppot, muszę jeszcze przetestować na pachy w wakacje. Zakupiłam też dwie paczki perspi block, postanowiłam zaryzykować 21 zl i od dzisiaj przez 20 dni będę testować to cudo. Jeżeli mi nie pomoże na pachy to może chociaż wlosy będę miała ładniejsze(skrzyp i pokrzywa) .
Dziewczyny jak sobie radzicie z konspiracją, mam na myśli ukrywanie plam przed otoczeniem?
222monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 13:39   #1163
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Dzisiaj widziałam reklamę w TV dezodorantu do stóp "Scholl Deo Activ Fresh". Może komuś pomoże.

http://lodz.gumtree.pl/c-Firmy-Us-ug...AdIdZ129638132
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 17:04   #1164
ktossss234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 12
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Tak czytam wasze wypowiedzi i większość z was ma problem z pachami. Mi się leje z dłoni i stóp. Lekarze mówią że to na tle nerwowym;/ ale bez przesady 6 lat w stresie?;/ byłam u psychologa, wykluczył pocenie się na tle nerwowym stosowałam antidral nic nie pomół. Został chyba tylko botox który może i jest skuteczny ale na krótko. Janoforteza też mi nie pomogła więc Polu nawet nie trać pieniędzy, no chyba, że Tobie to pomoże. Mi jakoś nie pomogła. A mam dość tego(
ktossss234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 18:06   #1165
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 209
Dot.: nadmierne pocenie się ...

dzieki za info o jonoforezie... mialam nadzieje, ze jednak skuteczna :/ no coz, trzeba bedzie czekac az ktos sie wezmie za szukanie zlotego srodka.
Wydaje mi sie, ze poniewaz to dosc wstydliwy problem, to jest on nieco ignorowany w srodowisku medycznym i naukowym. Szacuja, ze 1-2% ludzi cierpi na HH, a tu wyglada na to, ze jednak wiecej...
Pola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 20:09   #1166
Maaja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 333
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Hej dziewczyny
Jak ja tu dawno zaglądałam :P nie tyle zapomniałam co nie mogłam. Mam nadzieję że nadrobię straty, z tego co zdążyłam przeczytać to Little Brown- nadal Ci nic nie pomaga ehh wieże że dostaniesz te Everdry...
A co u mnie? Nie uwierzycie ale ostatnio Antidral używałam miesiąc temu... gdy jest 30 stopni to mam wilgotne pachy ale nie mam kół na bluzce .. jestem zadowolona ale dziś użyję Antidralu na w razie czego ;p jestem ciekawa co będzie 1września jak pójdę do nowej klasy zobaczymy... Pozdrawiam Was
Maaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 08:25   #1167
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Mi też pocą się stopy, ręce, paszki, i nad górna wargą też często mam kropelki potu Używam na paszki etiaxilu, strasznie mnie piecze i swędzi ale może to przejściowe. Używam w sumie od niedawna i póki co nie widzę jakiś fenomenalnych zmian. To swędzenie w nocy jest nie do zniesienia. Czy to mi przejdzie? Czy znajdę jakieś porady co do pocenia się nad górna warga, pocenie stóp i rąk?
metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 11:55   #1168
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Na pocenie się w innych częściach ciała niż pachy można stosować specjalne kremy, zapytaj się w aptece - na pewni ci doradzą, albo brać tabletki.

a'propos etiaxilu - chyba nawet jest specjalny tylko do stóp.
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 11:58   #1169
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Dziękuje za odpowiedź, popytam
metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 10:25   #1170
klaudyna951
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: nadmierne pocenie się ...

hej dziewczyny!!! czytam wasze forum juz od ok. 2 tygodni. Tez mialam problem z poceniem ale naszczescie tylko z pachami, caly czas mokre plamy, gdy przechodzilam kolo sklepu z bluzkami i jakas mi sie spodobala to nie myslalam by ja kupic tylko odrazu o tym ze mialam by na niej wielkie plamy pod pachami. Caly czas sie ograniczalam, najwiecej pocilam sie w szkole, lub gdy sie stresowalam a jestem bardzo nerwowa. W koncu zdecydowalam sie na antidral nie wierzylam efektom!!!posmarowalam go rano -tak jak pisalo na ulotce (ale nie pomogl) myslalam ze to koniec a mialam dobre mysli, ale zdecydowalam sprobowac na noc tak jak radzilyscie... i rano zmylam caly dzien sucho.narazie uzylam go 2 razy na noc i dwie noce przerwy bo mialam male zaczerwienienie na jedznej z pach , ale ogolnie malo mnie pieklo moze troche swedzialo.W niuedziele zalozylam piekna bluzke ktora lezala w szafie czekajac na zbawienie, nim doszlam do kosciola bylam cala rozpalona myuslalam ze sie ugotuje ale poid pachami suchutko, ...
jestem bardzo wdzieczna za wasze wypowiedzi i za antidral mam nadzieje ze dalej bedzie dla mnie skuteczny i wam tez bedzie pomagal.

sory ze tak sie rozpisalam i wielki dzieki !!!
klaudyna951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-01 15:58:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:14.