laptop- czarny ekran - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-05, 22:09   #1
mimix86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 97
GG do mimix86
Exclamation

laptop- czarny ekran


Mam pytanie do Was Wizażanki, czy któraś z Was miała taką sytuację, że po włączeniu laptopa jest czarny ekran, wiatrak chodzi, CD też, a komputer nie chce się włączyć. Jeszcze tydzień temu po kilkunastu razach się w końcu włączał, a teraz już w ogóle nie chce. Jestem zmuszona z innego kompa korzystać żeby na Internecie posiedzieć. Boję się o swoje pliki bo nie mam do nich w ogóle dostępu.

Bardzo bym prosiła o pomoc.

Szukałam w internecie informacji, próbowałam i przyciski różne naciskać (tak na innych forach radzili) i rozkręcać kompa tzn. tylko odkręciłam śrubki i popatrzyłam czy nie ma kurzu w środku), laptop nie jest na gwarancji bo ma 2,5 roku, dlatego proszę Was o pomoc, bo serwis sobie zaśpiewa jak nic kilkaset zł pewnie.

Pozdrawiam serdecznie.

P.S. Proszę adminów o przeniesienie tematu, jeśli źle go usytuowałam, ale nie wiedziałam gdzie go dać. dziękuje
mimix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 22:11   #2
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: laptop- czarny ekran

Cytat:
Napisane przez mimix86 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do Was Wizażanki, czy któraś z Was miała taką sytuację, że po włączeniu laptopa jest czarny ekran, wiatrak chodzi, CD też, a komputer nie chce się włączyć. Jeszcze tydzień temu po kilkunastu razach się w końcu włączał, a teraz już w ogóle nie chce. Jestem zmuszona z innego kompa korzystać żeby na Internecie posiedzieć. Boję się o swoje pliki bo nie mam do nich w ogóle dostępu.

Bardzo bym prosiła o pomoc.

Szukałam w internecie informacji, próbowałam i przyciski różne naciskać (tak na innych forach radzili) i rozkręcać kompa tzn. tylko odkręciłam śrubki i popatrzyłam czy nie ma kurzu w środku), laptop nie jest na gwarancji bo ma 2,5 roku, dlatego proszę Was o pomoc, bo serwis sobie zaśpiewa jak nic kilkaset zł pewnie.

Pozdrawiam serdecznie.

P.S. Proszę adminów o przeniesienie tematu, jeśli źle go usytuowałam, ale nie wiedziałam gdzie go dać. dziękuje
najprawdopodobniej padl monitor sam w sobie (nie upadl ci ostatnio laptop?) albo zepsula sie tasma laczaca screen z dolem laptopa. To samo dzieje sie w komorkach z klapkami.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 22:17   #3
mimix86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 97
GG do mimix86
Dot.: laptop- czarny ekran

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
najprawdopodobniej padl monitor sam w sobie (nie upadl ci ostatnio laptop?) albo zepsula sie tasma laczaca screen z dolem laptopa. To samo dzieje sie w komorkach z klapkami.
upaść to mi nie upadł, bo nie przypominam sobie takiej sytuacji.

A wiesz może jak mogę dane przenieść, bo słyszałam, że podobno można taką obudowę do dysku kupić i przez usb przenieść dane, korzystałaś z tego może?

Pozdrawiam i dzięki za odp.
mimix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 22:18   #4
Jodi _
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 279
Dot.: laptop- czarny ekran

Miałam taką sytuację z komputerem, wszytko działało, monitor też, dało się włączyć komputer tylko, że nic się nie wyświetlało na monitorze, czarny ekran był. Okazało się, że spaliła się płyta główna, która kosztuje ok 200zł, ale miałam jeszcze naszczęście gwarancje i wysłali moją płytę do serwisu i nie płaciłam za naprawę.
Jodi _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 22:44   #5
erha
Zakorzenienie
 
Avatar erha
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 5 275
Dot.: laptop- czarny ekran

Możliwe, że pamięć siadła. Miałam tak po wywaleniu visty z laptopa.
Możliwe także, że w BIOS padł albo styk karty graficznej.
Bez pomocy osoby, która się na tym zna, to raczej się nie obejdzie, aczkolwiek postaraj się znaleźć jakieś studenta informatyki, który naprawi to 10 zł czy dwa piwa, a nie w serwisie, gdzie za maleńką prostą rzecz bierze się kilkaset złotych.
A nie miałaś przypadkiem włączonego laptopa w czasie burzy?

Edytowane przez erha
Czas edycji: 2009-07-05 o 22:49 Powód: edit
erha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 23:16   #6
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: laptop- czarny ekran

Za 10 zł raczej nikt Ci laptopa nie naprawi To już wyższa szkoła jazdy niż kompy stacjonarne, a poszczególne części są drogie. Mam z tym do czynienia poniekąd na co dzień. Stawiałabym na spaloną płytę główną, ale mogą być też inne przyczyny.

Poszłabym do serwisu, poprosiła o sprawdzenie czy to jakiś typowy przypadek i próbną wycenę. Naprawa jest tańsza niż nowy laptop, raczej wyjścia nie masz I tak długo był bezawaryjny, obecnie tańszy sprzęt robiony jest tak, aby jakoś dociągnął do przekroczenia terminu gwarancji (ewentualnie z możliwymi drobnymi usterkami), a potem padł, aby wyciągnąć kasę od użytkownika za droższe części lub zachęcić do kupna nowego.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 23:32   #7
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: laptop- czarny ekran

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
najprawdopodobniej padl monitor sam w sobie (nie upadl ci ostatnio laptop?) albo zepsula sie tasma laczaca screen z dolem laptopa. To samo dzieje sie w komorkach z klapkami.
Miałam takie coś. Pomogła wymiana tych tasiemek. My Ci tu nie pomożemy. Jedyne wyjście to serwis lub znajomy sprzętowiec.
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 07:12   #8
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: laptop- czarny ekran

ja też miałam czarny ekran, naprawiali 2 razy w serwisie skasowali po dwie stówy a ekran nadal czarny
w końcu znajomy komputerowiec sie za to wziął i za część płaciliśmy ok 40 zł (niestety nie pamiętam co to było) ale teraz działa bez zarzutu
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 10:47   #9
skubidum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 342
Dot.: laptop- czarny ekran

jesli sie zespul ekran to moze sporbuj podlaczyc jakis monitor do laptopa i zobaczyc czy dziala? chociaz watpie.
jaki to laptop?
skubidum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 11:46   #10
monika1001
Zadomowienie
 
Avatar monika1001
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dolina Muminków
Wiadomości: 1 450
GG do monika1001
Dot.: laptop- czarny ekran

W przypadku zepsucia sie karty graficznej tez jest czarny monitor.Takze widzisz jest duzo opcji od czego sie to moglo stac.
Tak jak skubidum radzi.sprobuj podlaczyc go do innego monitora,tv wtedy bedziesz wiedziala czy to matryca czy cos innego.

Jednak proponuje wizyte w serwisie,lub jakiegos znajomego co sie na tym zna.
__________________
Za kazdym nickiem kryje sie imie,za kazdym imieniem kryje sie czlowiek.Za kazdym czlowiekiem-uczucia.
Szanujmy sie nawzajem w sieci..


Papierowo-zapraszam http://papierowyzakatek.blogspot.com/

Edytowane przez monika1001
Czas edycji: 2009-07-06 o 11:48
monika1001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 12:26   #11
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: laptop- czarny ekran

Cytat:
Napisane przez evela28 Pokaż wiadomość
ja też miałam czarny ekran, naprawiali 2 razy w serwisie skasowali po dwie stówy a ekran nadal czarny
w końcu znajomy komputerowiec sie za to wziął i za część płaciliśmy ok 40 zł (niestety nie pamiętam co to było) ale teraz działa bez zarzutu
Czemu nie złożyłaś reklamacji, skoro naprawa nie pomogła? Chyba że pomogła, ale na chwilę, ale też masz wtedy prawo do reklamowania usługi.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 12:55   #12
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: laptop- czarny ekran

W takim wypadku to tylko serwis, chyba, że masz jakiegoś znajomego, który się zna co nieco na sprzęcie
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 13:08   #13
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: laptop- czarny ekran

Prawda, opcji jest dużo. Kolejna, chyba jeszcze nie została wymieniona - spróbować zamienić ze sobą kości ramu (ram mógł złapać zwisa). Po prostu wyjąć je i przełożyć. Mój TŻ miał właśnie taką sytuacje.
Ale raczej obstawiałabym coś poważniejszego, niestety
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 15:29   #14
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: laptop- czarny ekran

Cytat:
Napisane przez mimix86 Pokaż wiadomość
upaść to mi nie upadł, bo nie przypominam sobie takiej sytuacji.

A wiesz może jak mogę dane przenieść, bo słyszałam, że podobno można taką obudowę do dysku kupić i przez usb przenieść dane, korzystałaś z tego może?

Pozdrawiam i dzięki za odp.
ja mam taki kabelek
http://cgi.ebay.com/USB-2-0-to-IDE-A...ayphotohosting

w takich sytuacjach, ratuje
jednakze opcji moze byc wiele odnosnie zepsucia, najlepiej by bylo jakby mial kto na to spojrzec (ktos kto sie zna).

Cytat:
Napisane przez erha Pokaż wiadomość
Możliwe, że pamięć siadła. Miałam tak po wywaleniu visty z laptopa.
Możliwe także, że w BIOS padł albo styk karty graficznej.
Bez pomocy osoby, która się na tym zna, to raczej się nie obejdzie, aczkolwiek postaraj się znaleźć jakieś studenta informatyki, który naprawi to 10 zł czy dwa piwa, a nie w serwisie, gdzie za maleńką prostą rzecz bierze się kilkaset złotych.
A nie miałaś przypadkiem włączonego laptopa w czasie burzy?
nie sadze
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 18:42   #15
mimix86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 97
GG do mimix86
Dot.: laptop- czarny ekran

Mam HP 6715s, ja nie znam się na komputerach, rozkręciłam go co prawda, ale bałam się cokolwiek ruszać. Nawet nie wiem jak te części o których piszecie wyglądają tj. pamięć, karta graficzna. Macie może jakieś zdjęcie płyty głównej?
Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie.
mimix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 19:40   #16
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: laptop- czarny ekran

Cytat:
Napisane przez mimix86 Pokaż wiadomość
Mam HP 6715s, ja nie znam się na komputerach, rozkręciłam go co prawda, ale bałam się cokolwiek ruszać. Nawet nie wiem jak te części o których piszecie wyglądają tj. pamięć, karta graficzna. Macie może jakieś zdjęcie płyty głównej?
Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie.
plyta glowna to jest nawieksza czesc i do niej poprzyczepiane sa inne czesci. Jak otworzysz komputer to trudno jej nie zauwazyc
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 22:32   #17
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: laptop- czarny ekran

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Czemu nie złożyłaś reklamacji, skoro naprawa nie pomogła? Chyba że pomogła, ale na chwilę, ale też masz wtedy prawo do reklamowania usługi.
bo to było na drugim koncu Polski za przesyłkę płacimy my i daliśmy sobie spokój
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 11:59   #18
mimix86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 97
GG do mimix86
Dot.: laptop- czarny ekran

Oddałam wczoraj laptop do serwisu, wstępnie powiedzieli, że to może być płyta główna, ale upewnię się dopiero 24.07 jak go odbiorę.
Niestety drogo sobie policzyli bo 300 zł max. ale może mniej wyjdzie, zależy od usterki. Jak tylko go odbiorę to napisze Wam co to było.

Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie.
mimix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 21:28   #19
mimix86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 97
GG do mimix86
Dot.: laptop- czarny ekran

Niestety laptopa nie mam, jeszcze go nie naprawili, na razie działa na zewn. monitorze, muszą dalej próbować. Powiedzieli, że być może to grafika, muszę czekać kolejne dwa dni, bo dopiero w poniedziałek mam dzwonić, mają cały weekend na naprawę, a co do kosztów to będę walczyć o zniżkę, bo nie wywiązali się z terminu.
mimix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 21:44   #20
mądrala
Zakorzenienie
 
Avatar mądrala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: świat
Wiadomości: 8 165
GG do mądrala
Dot.: laptop- czarny ekran

Wiesz co, mi też się ostatni tak stało i okazalo się, że mi matryca siadla... najprawdopodobniej poszła jakaś błędna seria
Tyle że ja mam Della, więc Pan przyjechał do domu z drugą (nową) matrycą, wymienił i tyle.

I pamiętaj, że po 3-krotnym reklamowaniu tej samej rzeczy (bo np. źle Ci ją naprawiają), należy Ci się nowy sprzęt.
__________________
61-60
SB, dam rade


mądrala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 22:13   #21
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: laptop- czarny ekran

Bardzo dziwny ten serwis, z którego usług korzystasz.
Nie tylko sporo sobie liczą za naprawę, do tego nie są w stanie zlokalizować usterki. Co znaczy stwierdzenie technika, który ma przed sobą zepsuty sprzęt: to MOŻE być karta graficzna. Skoro biorą laptopa na serwis usterka powinna być szybko ustalona, a sam czas naprawy to inna bajka.
Pytałam mojego TŻ, który nota bene jest informatykiem jak i świetnym specjalistą, jeśli chodzi o technikę działania sprzętu komputerowego - stawia na kartę graficzną lub sam system. "Bałagan" na kompie również może spowodować "niepojawienie" się obrazu pomimo, iż sam sprzęt działa. Awaria matrycy jest również możliwa, ale mało prawdopodobna, widziałabyś już wcześniej pewne zmiany np martwe piksele (malutkie czarne kwadraciki na ekranie).
Życzę powodzenia, mam nadzieję, że serwis szybko upora się z Twoim laptopem.
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:39.