Ciąża i poród w Irlandii - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-07, 09:03   #1861
Judy_21
Wtajemniczenie
 
Avatar Judy_21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 256
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Dzień dobry dziewczynki

Oj dziewczynki sie dzieje widzę
Tu nowe awatarki, tu walki z kolką i wagą i siadanie, fiu, fiu, fiu
A u mnie na razie czasu brak na odpisywanie
Bo siedzimy i gadamy i piwkujemy (oczywiście bezalkoholowo ) i jezdzimy gdzie tylko można Dzisiaj na tapecie Tullow i okolice

Glam dopisałam
Na razie jest na liście dziewczynek 4 i chłopców 4

Jak cos to piszcie na PW dane do listy
w czwartek wracam juz na dłużej
Buziaczki dla maluszków
__________________
Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka... Dante
Amelka 06/04/2009


WDF

93...83...73...70...65...63

-28 kg

Judy_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 09:15   #1862
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Sto lat dla Oleczka! Cholerka, ale ten czas leci.

Ci współlokatorzy to generalnie byli odjechani. JEden to dobry kolega mojego męża, jeszcze z Polski. Niestety miałam z nim największe konflikty. Z perspektywy czasu trochę mi głupio wobec Wojtka, że czasami nie potrafiłam przemilczeć pewnych spraw. Ale co ja poradzę, że już taka jestem - co w sercu to na języku. A jemu nieźle pojechałam. On miał żonę w Polsce, a tutaj znalazł sobie ruską kochanicę. Już samo to mnie cholernie wkurzało. Wiem, wiem - nie moja sprawa. Ale bardzo źle się czułam patrząc na to. Pisałam Wam kiedyś, że ślub przyspieszyliśmy ze względu na dziecko, i aby ułatwić potem te wszystkie formalności. Ja w ciąży (humorki!), szykująca się do ślubu i widzę jak na moich oczach ktoś tak bezcześci małżeństwo - cholernie mnie to denerwowało. Chyba nawet nazwałam go potem ruskim dziwkarzem A dodatkowo wkurzało mnie coś innego. Mieszkałam z nimi w lipcu i sierpniu - przyjechałam do Wojtka na wakacje. Co oni nakombinowali się jakby tu mój pobyt policzyć Jak dla mnie najprościej byłoby wszystkie rachunki przez okres mojego pobytu podzielić na 4, byłoby sprawiedliwiej. Ale nie, oni jakieś wzory opracowywali, wymyślali równania. W końcu nawet Wojtek się wkurzył. Stanęło na tym, że przez pierwsze 2 tygodnie pobytu za dobę płaci się 2e. A po tych 2 tygodniach już 5e. Głupi mój mąż że na to przystał - to było ewidentnie wymierzone w Nas, bo do nich nikt przecież nie przyjechałby na dłużej niż 2 tygodnie (ludzie w końcu pracują, chodzą do szkoły), a ja jako studentka miałam 3 miesiące wakacji. No więc, my za mój pobyt wakacyjny płaciliśmy. A ta ruska przyjeżdzała codziennie i siedziała aż do momentu kiedy szli do pracy. Jedyna różnica polegała na tym że nie nocowała(chociaż i to się zdarzało, oczywiście w wielkiej konspiracji żebyśmy nie wiedzieli, taaa jasne) . A w ciągu dnia tak samo sikała czy piła herbatę jak ja. Nie wkurzyłoby Was to? Żebyście mnie dobrze zrozumiały, nie chodzi mi o te 2e tylko o pewne zasady. Co ja, gorsza od niej? Starałam się im schodzić z drogi, nie przeszkadzać. Obiad gotowałam jak ich nie było, żeby nie zabierać czasu w kuchni (w końcu oni pracują więc mają mniej wolnego czasu niż ja siedząca w domu). A potem przyjeżdza sobie taka ruska i robi co chce. Aby było weselej to ten współlokator w styczniu gdy się wyprowadzaliśmy przeniósł się do niej... i jej męża! W zasadzie do maja mieszkali we trójkę Zastanawiam się jak ona sobie dawała radę ich dwóch obskoczyć! Wyobrażacie sobie coś takiego, dla mnie to chore! Zwłaszcza, że ten współlokator przebąkiwał coś o wielkiej miłości do niej, ona natomiast chciała mu dać dziecko (bo zła żona nie chciała). To gdyby się tak kochali to nie mieszkali by w takim trójkącie.

Drugi natomiast był niewyżyty seksualnie. W wakacje jesteśmy we trójkę w kuchni a ten do mnie przy Wojtku: Asia pokazać Ci mojego słonia? Potem znalazł sobie kobietę (związek na odległość, ona w Polsce). Niby wielka miłość, codziennie na skypie po kilka godzin, sms, gg itp. A potem przyjechała kuzynka do tego pierwszego współlokatora. Nie minęły 2 dni a już ją zaliczył. Łóżko nad nami tak chodziło, że aż mnie zbudzili. Za miesiąc przyjechała jego kobitka, on nagle pantofel (z Wojtka się nabijał że mi śniadania do łóżka nosi) i słyszę jak on mówi: my też sobie dziecko strzelimy niedługo Takich jak on to powinno sie kastrować, przecież to nieodpowiedzialny bachor. A na dowód jego nieodpowiedzialności przytoczę jeszcze jedną historię (ale was zanudzam, już kończę ). Jakaś koleżanka poprosiła go o pomoc w przeprowadzce. On bez prawa jazdy - zgodził się. Rozwalił samochód tej dziewczyny (stuknął w inne auto). Nie miał ubezpieczenia, nic. Dogadał się jakoś z tym drugim kierowcą, obyło się bez wzywania policji (a mógłby za to do więzienia pójść!). Musiał wykombinować tylko kasę aby spłacić tego faceta i koleżankę. I mówi tak: dobrze, że był ten wypadek. Bo tak sobie myślę, że gdyby zdarzył się za 2 lata to wtedy mógłbym kogoś np zabić, a tak się skończyło niegroźnie. Poza tym - warto było, spędziłem z tą koleżanką potem noc Taaaa, a po wspólnie spędzonej nocy ona chciała więcej kasy (niby na naprawę auta), ajak on jej nie zapłacił to nasyłała swoich kumpli na niego

Rozpisałam się
__________________


Heksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 09:32   #1863
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Heksa brak slow, trudno mi skomentowac tych "znajomych", zwlaszcza to rozliczanie za pobyt...



Ciuszki 3-6 m-cy zostaly oficjalnie wyciagniete a Olus z okazji "urodzinek" jeszcze spi normalnie "wstaje" ok 7.
Lece wykorzystac "wolne" i sprzatnac chociaz kuchnie...
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 09:49   #1864
pcynesia
Rozeznanie
 
Avatar pcynesia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sallins, Co. Kildare, Irlandia
Wiadomości: 977
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Eve1603 - buziaki dla Olusia z okazji 3 miesiecy

Tez uwaznie sledze watek o Patryczku i gleboko wierze ze juz wszystko bedzie dobrze. Dzielny chlopczyk i jego mama takze.
pcynesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 09:56   #1865
pakusia86
Zakorzenienie
 
Avatar pakusia86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Irlandia/ Carrickmines
Wiadomości: 4 266
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Asiu no niezlli ci "znajomi" nie no... ja sie nie dziwie ze sie cos odzywalas bo mnie by tez trafialo jakby takie skoki w bok robili... nie moja sprawa ale zawsze wczuwam sie w ta druga osobe co jest zdradzana... a tu takie zawilosci
i do tego teraz w trojeczke mieszkaja ciekawe czy maja jakies wielkie lozko zeby w trojke spac czy poprostu ona tak sobie skacze z pokoju do pokoju

Cytat:
Napisane przez Eve1603 Pokaż wiadomość
Dziendoberek !
A Olus konczy dzisiaj 3 miechy !!!

Pakusia nie chcialabym Cie krytykowac ani pouczac, ale czy Ty nie krecisz za bardzo z tym jedzonkiem, zmiana mleka, kleik (juz?), no i Kubus Ci sie zbuntowal choc wiem i rozumiem dlaczego zmienilas mleko.


Dziewczynki MILEGO DZIONKA !!!
Buziaki dla Olusia


nie no spoko, nie obrazam sie troszke zakrecilam faktycznie z tym jedzonkiem.... ale bardzo chcialam mu zmienic na aptamil, tylko ze jestem i za pozno sie obudzilam... myslalam ze bedzie okej, wtedy nie bylo by problemu w Polsce... no i tak z brzuskiem sie cos porobilo... no wiec radzilam sie tescia, mamy i znajomej pediatry (przez tel) i doradzili mi zebym dawala Kubusiowi kleik ryzowy, ze taka dietka 2-3 dniowa mu nie zaszkodzi i ze mu wszystko z brzusiem zalatwi i kupki sie unormuja...

ale sie to nie udalo... cierpial Kuba wczoraj strasznie, pierwszy raz mial kolke, brzuszek go bolal i wogole.... wiec co mialam zrobic???

mialam do wyboru...
1. wrocic do aptamila i patrzyc jak dalej robi takie wodniste kupki az wkoncu mi sie odwodni i trafimy do szpitala?
2. dawac kleik dalej i patrzec jak go brzuszek boli ?? jak sie meczy i placze caly dzien???
3. wrocic do sma, po ktorym bylo wszytsko okej, jadl go 2 miesiace i nic sie nie dzialo... i zobaczyc czy to rzeczywiscie przez zmiane mleka tak reaguje czy jakis wirus go zaatakowal....

moze i zle robie, nie wiem... sama nie wiem co mam robic.... nie chce zeby sie odwodnil i trafil do szpitala... nie chce zeby go brzuszek bolal i byl marudny strasznie....

martwie sie strasznie i sama mam ochote skoczyc z balkonu... wyjazd za kilka dni a tu takie jazdy.... i co mam zrobic??? nie chce zeby podczas podrozy ciepial i wogole mial problemy.... dlatego wczoraj zrobilam mu 1 dniowa dietke kleikowa i od dzis daje juz to stare mleko... moze kombinuje ale wydaje mi sie ze tak bedzie dobrze... zobacze co mu tak naprawde jest i wtedy podejmiemy ewentualne kroki dalsze....
__________________
*****
Najważniejszy obowiązek wobec dzieci to dać im szczęście.
— Alen Baxton


pakusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 09:58   #1866
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Mój dzisiaj przeszedł samego siebie. Spał do 5:20. Obudził się, nakarmiliśmy, pieluchę zmieniliśmy. Spał do 7:30. Chwilę się z nim pobawiłam, zrobiliśmy kupkę. Poszedł spać, spał do 9:40. Teraz dałam mu kolejną porcję mleczka. Zobaczymy co będzie dalej.

A ja głupia zamiast coś w domu zrobić przez ten czas to na wizażu siedziałam. A potem narzekam, że na nic czasu nie mam

Paula, a może stopniowo zacznij przechodzić na aptamil jak ja? Ja dzisiaj zaczęłam (właśnie opitolił 150ml nowego mleczka) i zobaczymy co się będzie działo. Będę zdawała relację
__________________



Edytowane przez Heksa
Czas edycji: 2009-08-07 o 10:01
Heksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 10:14   #1867
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

W imieniu Olusia (ktory nadal spi !!!) dziekuje wizazowym Ciociom
Pakusiu nie chcialam Cie zasmucic, ani oceniac ani powodowac, zebys czula sie jak zla matka, chcialas dobrze, ale Kubus zareagowal tak, jak zareagowal i nie moglas tego przewidzec, glowa do gory kochana
Heksa tez tak mam zamiast zrobic szybko to, co mam do zrobienia i usiasc przed kompem, to umyje 2 kubki i dalej na wizaz, a sterta garow czeka, nawet do zmywarki nie mam czasu ich wlozyc, o prasowaniu nie wspomne... Ide prasowac wlasnie
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-07, 10:36   #1868
pani z herbata
Zadomowienie
 
Avatar pani z herbata
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: shannon irlandia
Wiadomości: 1 748
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

pakusia a herbatke koperkowa dajesz? albo Infacol lub inne kropelki na kolki??

przepraszam ze sie wtrace ale zmiana mleczka jest powazna w przypadku takich maluszkow, jak juz zmieniac to jesli ma jakies powazne reakcje alergiczne czy cos

jak kupka gesta to wode do picia dawaj
__________________
trying so hard lots of things not to do

pani z herbata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 10:48   #1869
pcynesia
Rozeznanie
 
Avatar pcynesia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sallins, Co. Kildare, Irlandia
Wiadomości: 977
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Heksa - normalnie szok jak sie czyta o takich znajomych. Ja tez znam paru delikwentow, ktorzy zone maja w Polsce a tutaj sobie "przyjaciolki" poznajdywali ehh... szkoda gadac.
Ale Ci z tym rozliczaniem to przegieli totalnie ... masakra jakas.
pcynesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 11:12   #1870
pakusia86
Zakorzenienie
 
Avatar pakusia86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Irlandia/ Carrickmines
Wiadomości: 4 266
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Cytat:
Napisane przez Heksa Pokaż wiadomość
Paula, a może stopniowo zacznij przechodzić na aptamil jak ja? Ja dzisiaj zaczęłam (właśnie opitolił 150ml nowego mleczka) i zobaczymy co się będzie działo. Będę zdawała relację
no tak... ale wyjezdzamy za 3 dni i wiesz... ten czas na zmiane jest i tak krotki .... zobacze jak zareaguje na mleko to poprzednie... moze mu wroci wszystko do normy

Cytat:
Napisane przez Eve1603 Pokaż wiadomość
Pakusiu nie chcialam Cie zasmucic, ani oceniac ani powodowac, zebys czula sie jak zla matka, chcialas dobrze, ale Kubus zareagowal tak, jak zareagowal i nie moglas tego przewidzec, glowa do gory kochana
wiem
ale sama juz nie wiem co robic, martwie sie strasznie o niego... glupio zrobilam ze mu tak zmienilam z dnia na dzien... ale czytalam ze jesli dziecko akceptuje ten smak to nie trzeba sie bawic w mieszanie... ehhh glupia jestem

Cytat:
Napisane przez pani z herbata Pokaż wiadomość
pakusia a herbatke koperkowa dajesz? albo Infacol lub inne kropelki na kolki??

przepraszam ze sie wtrace ale zmiana mleczka jest powazna w przypadku takich maluszkow, jak juz zmieniac to jesli ma jakies powazne reakcje alergiczne czy cos

jak kupka gesta to wode do picia dawaj
herbatke koperkowa daje...

wiem ze glupio zrobilam z ta zmiana chcialam dobrze a wyszlo zle... z tym ze ja nie dam sobie glowy uciac ze to jest ze wzgledu na zmiane mleka... ja jestem chora i mozliwe ze jego organizm wlasnie tak dziala na chorobe, mogl sie zarazic czy cos... bylismy u gp i osluchowo jest okej... ale moze wlasnie ma takie rzadkie kupki przez jakiegos wirusa.... zobaczymy teraz po powrocie do sma

kupke ma strasznie wodnista, wlasnie walczymy o to zeby byla gesta... wiec daje mu herbatke z glukoza bo po niej robil twarde kupki
__________________
*****
Najważniejszy obowiązek wobec dzieci to dać im szczęście.
— Alen Baxton


pakusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 12:01   #1871
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

moj "urodzinowy" synus spal do 11-tej Nie wiem, magia jakas czy co? Ktos go chyba zaczarowal
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-07, 12:13   #1872
pcynesia
Rozeznanie
 
Avatar pcynesia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sallins, Co. Kildare, Irlandia
Wiadomości: 977
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Dziewczyny powiedzcie mi jak to jest, bo juz zglupialam troche:
bylam w tym tygodniu w szpitalu na pierwszym skanie - to jest 15 tc.
Nastepny skan lekarz wyznaczyl na 23 tc, a nastepna wizyte u niego na 30 tc. No i to jest jasne, ale mam pytanie: kiedy teraz powinnam isc do GP?
pcynesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 12:15   #1873
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Pcynesia, a masz karte ciążowa? Z tylu na niej jest schemat wizyt - w ktorym tygodniu do GP, kiedy do szpitala.

Myślę,że skoro wizytę masz 23 a potem 30 to jakoś między nimi chyba. Ale już nie pamiętam, na tym schemacie jest to łądnie rozpisane
__________________


Heksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 12:45   #1874
pcynesia
Rozeznanie
 
Avatar pcynesia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sallins, Co. Kildare, Irlandia
Wiadomości: 977
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Hmm... doczytalam teraz, ze pierwsza wizyta powinna sie odbyc przed 20-stym tygodniem czyli u mnie juz sie odbyla, a u GP chyba wlasnie dopiero miedzy wizytami w szpitalu.
Dzieki Heksa za informacje.
Mam dzisiaj kiepski dzien i moj mozg chwilami odmawia posluszenstwa
pcynesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 13:02   #1875
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Pcynesia to proste, na tym etapie wizyty sa co miesiac (4 tyg), w 15tc bylas w szpitalu, no to w 19tc GP, w 23tc szpital i to juz wiesz. A jak jestes na wizycie u GP to nie umawiasz sie od razu na nastepny termin ??? Dzieki temu wiedzialabys kiedy nastepna wizyta. U mnie schemat wizyt nijak mial sie do tego na karcie.
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 20:05   #1876
pakusia86
Zakorzenienie
 
Avatar pakusia86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Irlandia/ Carrickmines
Wiadomości: 4 266
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

ale mi sie humorek poprawil.... dzwonilam do przyjaciolki i mi oznajmila ze bedzie miec kolejnego dzidziusia <jupi> ma juz 5 letniego Filipka a teraz jest w 13 tc

ale sie ciesze... jakbym to ja sie spodziewala

a mowilam jej jak ja bylam w ciazy ze za rok widze ja z brzuszkiem, inaczej nie odwiedze jej
__________________
*****
Najważniejszy obowiązek wobec dzieci to dać im szczęście.
— Alen Baxton


pakusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 20:51   #1877
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

pakusiu... na rzadkie kupki polecam-
Dioralyte Blackcurrant (powder for oral solution)
u nas sie sprawdzila jak miały mial kupkowe problemy...
po jednym dniu picia tej herbatki rozwolnienie przeszło....
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 09:44   #1878
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

No więc wczoraj podałam pierwszą porcję Aptamila. Ignaś zrobił po niej 3 kupki żółciutkie, bardziej wodniste niż zwykle. Ale nie różniły się konsystencją bardziej od tych któe robił gdy karmiłam go piersią. Dzwoniłam do mamy zapytać czy myśli, że to biegunka (ja jak byłam malutka to miałam) i powiedziała, że wątpi. Zaczeliśmy szperać z mężem po sieci, okazuje się że dużo kobiet podczas zmiany mleka zauważa u swoich dzieci zmiany w kupkach itd. Małego brzuszek nie boli, nic mu się nie dzieje, więc narazie jadę dalej. Dzisiaj też podam mu jedną porcję Aptamila. Przy okazji strasznie dużo kobiet pisało o SMA - że to najbardziej tłuste mleko, że właśnie z tego powodu dużo dzieci ma problemy z kupkami, że robią rzadko i twarde. Wiele opisywało, że gdy zaczęły podawać SMA to ich dzieci przez pierwszy miesiąc-dwa miesiące miały problemy z wypróżnianiem (u Ignasia było to samo, ale ja myślałam że to dlatego że ma niedojrzały układ pokarmowy jeszcze). Faktycznie coś w tym jest - podczas mycia butelek widzę ogromną różnicę między butelką w której było SMA a tą w której Aptamil. Ta po SMA jest tłusta w środku, trzeba użyć płynu do mycia naczyń aby to zmyć, samym mydłem nie wystarcza. Zobaczymy co będzie dalej, jak Igi będzie się czuł na nowym mleku. Nic na siłę, jeśli zobaczę jakieś niepokojące oznaki to zostanę przy SMA

Kellysss a tą herbatkę można kupić normalnie w aptece?
__________________


Heksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 10:28   #1879
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Cytat:
Napisane przez Heksa Pokaż wiadomość

Kellysss a tą herbatkę można kupić normalnie w aptece?
tak w aptece...dostepna jest w saszetkach i bez recepty..
warto ja miec w domu w razie W...
Rozrabia sie jedna saszetke jak dobrze pamietam
w 200ml wody i podaje dziecku miedzy karmieniami przez cały dzien..

__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-08, 10:35   #1880
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Hej dziewczynki ale sie rozpisalyscie, no naprawde zero litosci dla poczatkujacej mamy ktorej na dodatek juz sie udalo tak dziecko rozpuscic ze w ciagu dnia chce spac tylko na raczkach i to koniecznie u wyzej wymienionej mamy nie wiem jak to sie stalo, 2 noce z rzedu bylam tak padnieta ze zabieralam sobie mala do lozka na karmienie, ona usypiala przy cycu, ja przy niej no i sie nauczyla... a ja mam za swoje...nie dosc ze teraz sie mecze zeby ja odlozyc do lozeczka bo zaraz sie budzi, to jeszcze wczoraj rano sie obudzilam w ogromnej kaluzy Sonia sie zdojkala tak ze wszystko wylecialo boczkiem pampersa i nawet jej sie udalo zmoczyc moja koszule nocna oczywiscie posciel do prania a dzis na swieza koszule poleciala kupka jak z armatki przy przewijaniu... cos chyba nie lubi moich koszul nocnych ta dzieciaczyna, zastanawiam sie czy sie przerzucic na pizamy hehe

a teraz akurat sie udalo odlozyc ja do kolyski no i korzystam z okazji i nadrabiam zaleglosci
musze sie pochwalic sukcesem- dzis po raz pierwszy od juz nie pamietam jak dawna ujrzalam szostke na poczatku swojej wagi... wprawdzie roznica miedzy ostatnim pomiarem 70.2 a dzisiejszym 69.8 to naprawde niewiele ale dla mojej psychiki - miodzio i najsmieszniejsze ze waga spadla po tym jak sobie powiedzialam najwyzej bede gruba do konca zycia, no i siegnelam po ciastka, lody a po kolacji zdrowej skusilam sie na pizze wiec niech nikt mi nie wmawia ze zdrowe lekkostrawne jedzenie odchudza mama robi pierogi ruskie na obiad a w lodowce mamy tort chalwowy

Edytowane przez glamourous
Czas edycji: 2009-08-08 o 10:38
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 11:27   #1881
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

pierogi ruskie? mmmm, moje ulubione. kurde, musze kupic maszynke do mielenia zeby moc ser na ruskie i serniki mielic.

Glam gratuluje tej 6 z przodu!
A malenka jaka sie urodzila? Bo lekarze straszyli, ze wielka. Jak ich prognozy sie sprawdzily?
__________________


Heksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 11:50   #1882
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki ale sie rozpisalyscie, no naprawde zero litosci dla poczatkujacej mamy ktorej na dodatek juz sie udalo tak dziecko rozpuscic ze w ciagu dnia chce spac tylko na raczkach i to koniecznie u wyzej wymienionej mamy nie wiem jak to sie stalo, 2 noce z rzedu bylam tak padnieta ze zabieralam sobie mala do lozka na karmienie, ona usypiala przy cycu, ja przy niej no i sie nauczyla... a ja mam za swoje...nie dosc ze teraz sie mecze zeby ja odlozyc do lozeczka bo zaraz sie budzi, to jeszcze wczoraj rano sie obudzilam w ogromnej kaluzy Sonia sie zdojkala tak ze wszystko wylecialo boczkiem pampersa i nawet jej sie udalo zmoczyc moja koszule nocna oczywiscie posciel do prania a dzis na swieza koszule poleciala kupka jak z armatki przy przewijaniu... cos chyba nie lubi moich koszul nocnych ta dzieciaczyna, zastanawiam sie czy sie przerzucic na pizamy hehe

a teraz akurat sie udalo odlozyc ja do kolyski no i korzystam z okazji i nadrabiam zaleglosci
musze sie pochwalic sukcesem- dzis po raz pierwszy od juz nie pamietam jak dawna ujrzalam szostke na poczatku swojej wagi... wprawdzie roznica miedzy ostatnim pomiarem 70.2 a dzisiejszym 69.8 to naprawde niewiele ale dla mojej psychiki - miodzio i najsmieszniejsze ze waga spadla po tym jak sobie powiedzialam najwyzej bede gruba do konca zycia, no i siegnelam po ciastka, lody a po kolacji zdrowej skusilam sie na pizze wiec niech nikt mi nie wmawia ze zdrowe lekkostrawne jedzenie odchudza mama robi pierogi ruskie na obiad a w lodowce mamy tort chalwowy
aty aty....
I jak tu człowiek ma byc chudym... na jednym watku pisza mi o plackach ziemniaczanych a na drugim o pierogach...... z mojej dietki naprawde nici....
a co mnie tam.... najwyzej bede gruba...hihihih
ide robic placuszki....mmmmmmmmmm.. .pycha
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 12:40   #1883
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Cytat:
Napisane przez Heksa Pokaż wiadomość
pierogi ruskie? mmmm, moje ulubione. kurde, musze kupic maszynke do mielenia zeby moc ser na ruskie i serniki mielic.

Glam gratuluje tej 6 z przodu!
A malenka jaka sie urodzila? Bo lekarze straszyli, ze wielka. Jak ich prognozy sie sprawdzily?

najpierw straszyli ze wielka, potem lekarz mnie wpisal na wywolanie bo stwierdzil ze za mala jest- jak bylam we wtorek u lekarza to mi dali date indukcji na czawrtek ze wskazaniem ze rozmiar ciazy nieodpowiedni do wieku ciazy czy cos w tym stylu...urodzila sie tylko troszke mniejsza od Ignasia- 3430 wiec 40 deko chyba tylko
za to w karcie wpisali ze miala 62 cm... chyba im sie pomylilo 62 z 52 hehe
a my bez maszynki robimy pierogi, tak ladnie ogniecione zidemniaki takim czyms do puree, i twarozek tez ide lepic z mama ale sie ciesze, bo pierogow juz ze 100 lat nie jadlam...

haha jak mala wystrzelila rano z armatki to obfajdala nie tylko mamusi koszule, wlasnie zauwazylam ze dolecialo az na lozko i pobrudzilo powloke na koldre - a to dyskans gdzies 2 metrow od przewijaka no i znowu pranie a wczoraj posciel zmienialam bo mi kruszynka zasikala przescieradlo oj jest prania z tymi dziecmi....

powiedzcie mi, moja malutka ma jakies takie krosteczki na nozkach i brzuszku, wyglada mi na uczulenie i sie zastanawiam czy to moze byc od pieluszek czy od oliwki ktorej uzywamy? macie jakies doswiadczenia z nappy rash? ja uzywam sudocremu i oliwy z oliwek aptecznej, czasem oliwki Hipp - i tak mysle czy to nie jest jakas alergia...

aha i jeszcze jedna bolesna przypadlosc- mam wrazenie ze mi sie po porodzie zrobily hemoriody, czy ktoras z was miala podobny problem i co sie z tym robi- apteczne jakies czopki? to chyba nie wplywa na karmienie piersia tak mysle?

Edytowane przez glamourous
Czas edycji: 2009-08-08 o 13:39
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 13:32   #1884
DobraDusza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: pastuszkowo ;)
Wiadomości: 273
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Witam dziewczynki
Ale te wasze dzieciaczki rosną....Oluś już 3 miesiace?? gratulacje
Glam maleńka przesliczna, nie dziwie sie ze sie napatrzeć nie mozesz.....ja sobie mojego stworka nawet wyobrazic nie moge, jakiś abstrakcyjny jest jeszcze dla mnie, chociaż jego kopy juz nie są abstrakcją.....hmmm czasem jak wypnie jakąs czesc ciała to zaboli , najbardziej lubie przygladać sie ślimakom....jak sie rusza to tak jakbym miała stado szalonych ślimaków pod skórą hehe, wiem brzmi oblesnie hihihi!
Pakusia niezle sie pokreciło z tym mleczkiem, mam nadzieje ze opanujecie ytuacje do wyjazdu....ale ja ci zazdroszcze , baw sie dobrze!!!
Heksa ale sie uśmiałam z tych twoich "znajomych" niektórzy to naprawde niezłe wynalazki
Zadzwoniłam też do tego tesco na infolinie w sprawie tej karty babyclub i kobitkamówi ze do 4 tyg powinnam dostać, dostałam kilka dni pózniej....moze jakis tydzien, tylko teraz mam pytanko, dostałam karte (laminowaną) ale tą zwykłą, czy to mimo wszystko znaczy ze zostałam zapisana do tego baby club? bo nie było zadnej o tym wzmianki w tej broszurce co przysłali?? wiec juz zgłupiałam hmmm.....

Podczytałam troszke wątek mam list-grudz, modle się za małego Patryczka i jego rodziców, swoja drogą zachowanie mamy moze wydawać sie niektórym dziwne, ze non stop na tym wizazu....ale moze własnie dzieki temu nie postradała jeszcze wszystkich zmysłów?? Podziwiam ją szczerze!!
Ja niestety naleze do tych które pewnie siedziały by osowiałe w kącie i rozpaczały.....
DobraDusza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 14:45   #1885
pani z herbata
Zadomowienie
 
Avatar pani z herbata
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: shannon irlandia
Wiadomości: 1 748
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

my zmienialismy z aptamila na sma2 dla glodniejszych dzieci a teraz sma czerwone
mala wali po 3-4 kupy dziennie

chyba zalezy od dziecka
__________________
trying so hard lots of things not to do

pani z herbata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 18:48   #1886
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

moja na cycku poki co wali kupy w kazda pieluche co chwila to niespodzianka a dzis ze wzgledu na ta wysypke na nozkach i brzuszku jest w tetrze, chce zobaczyc czy te krosteczki to nie od pampersow... no i mala stara sie jak moze zeby mamuni umilic zycie, a im bardziej sie obfajda tym jest z siebie bardziej dumna i uwielbia sie kapac zobaczcie sobie jaka zadowolona na zdjeciach z kapieli zalaczylabym wiecej ale nie chce byc posadzana o szerzenie tresci pornograficznych lub inne bzdury co mi zarzuca moj maz jak wysylam gola sonke do znajomych
w ogole dziewczyny ja sie nadziwic nie moge po pierwsze jak ona sie miescila w moim brzuchu, tak na nia patrze jak mi czasem lezy na piersi i wydaje mi sie taka duza ze nie wiem jak ona mogla w tym ciasnym brzuszku siedziec tyle czasu...
i w ogole jestem taka dumna mamusia ze ja mam taka sliczna i wspaniala coreczke i ze razem z mezem stworzylismy takie cudenko malenkie i doskonale
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sonia kapiel 2 tyg 014.jpg (149,9 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sonia kapiel 2 tyg 032.jpg (150,8 KB, 24 załadowań)
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 19:54   #1887
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

piekna

ja zaglądam co kilka dni na pic w nadzieji, że zamieściłaś nowe fotki na picasie, a tam nic
__________________


Heksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 22:46   #1888
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Cytat:
Napisane przez DobraDusza Pokaż wiadomość
Zadzwoniłam też do tego tesco na infolinie w sprawie tej karty babyclub i kobitkamówi ze do 4 tyg powinnam dostać, dostałam kilka dni pózniej....moze jakis tydzien, tylko teraz mam pytanko, dostałam karte (laminowaną) ale tą zwykłą, czy to mimo wszystko znaczy ze zostałam zapisana do tego baby club? bo nie było zadnej o tym wzmianki w tej broszurce co przysłali?? wiec juz zgłupiałam hmmm.....
Duszyczko jest tylko 1 karta, ktora "obsluguje" tez baby club, wiec wszystko gra A....!!!! Olek dziekuje !




Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość

powiedzcie mi, moja malutka ma jakies takie krosteczki na nozkach i brzuszku, wyglada mi na uczulenie i sie zastanawiam czy to moze byc od pieluszek czy od oliwki ktorej uzywamy? macie jakies doswiadczenia z nappy rash? ja uzywam sudocremu i oliwy z oliwek aptecznej, czasem oliwki Hipp - i tak mysle czy to nie jest jakas alergia...


Glam z doswiadczenia powiem (ale to brzmi....) ze krosteczki u takich malych dzieciaczkow to calkiem normalne zjawisko, Olek tez byl "kropkiem", mial krostki na klatce (potowki), na nozkach, teraz ma na szyi, no i mial tez tradzik niemowlecy, ale to wszystko mija zazwyczaj bez problemu i nie ma powodu do paniki.

Pytalas o czopki - jestem prawie pewna, ze czopek nie ingeruje w karmienie piersia, ale to tak na 99 %
A Sonia sliczniutka !


No.... a ja dzisiaj schudlam chyba z 5 kg ... Rano sie szykowalam na wyjscie do ludzi a tz pojechal na moment do kolegi, minelo 15min i dzwoni z informacja, ze mial wypadek , samochod skasowany, ale tz caly ... Okazuje sie, ze kretyn jakis wjechal w niego (w tyl) busem, w centrum miasta, tuz przed rondem, wg przepisow powinien jechac 50km/h, a przed rondem kazdy wie jak sie jedzie, jakies 10km/h, a ten pedzil na zlamanie karku, walnal w tzta, tzta obrocilo o 90 stopni i tz walnal w kolejny samochod... Nie chce myslec co by bylo gdyby to byl malutki samochodzik, o jakim marzylam... bylabym wdowa... Bagaznnik sie otworzyl, wypadly wszystkie szyby, w bagazniku bylo kolo zapasowe, ktore zostalo zgniecione , generalnie z samochodu nie ma co zbierac....
Nie chce myslec co byloby gdybysmy jechali razem i z Olkiem z tylu - tylna szyba posypalaby sie prosto na jego buzie, o ile by przezyl.... Tz nie ma nawet siniaka, ale 2 lata temu mial powazny wypadek (intesywna terapia itp) z urazem glowy i jak wyszedl z tego, to juz chyba ze wszystkiego wyjdzie.
Mysle jednak, ze to jakas czarna seria, wczoraj naszym znajomym spalil sie dom w Polsce... Od lat tyraja za granica, dom byl juz wlasciwie skonczony i w ciagu kilkunastu minut przestal istniec...
A ja jeszcze dzisiaj nic nie jadlam... i nie moge jesc....
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-09, 09:17   #1889
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Boże, Eve. Całe szczęście, że TŻetowi nic się nie stało i wyszedł z tego cały. nawet nie mogę sobie wyobrazić co czujesz. Dobrze, że nie było Cię z Oleczkiem w samochodzie.

A tego sk..... który spowodował wypadek to bym za jaja powiesiła. Albo zaprowadziła na sekcję zwłok osoby, która zginęła w wypadku samochodowym. Może gdyby popatrzył na coś takiego to przyszłoby otrzezwienie. Bo mandaty i punkty karne to na niewiele sie zdaja (nie wiem jak jest w Irlandii). Ale się wściekłam, rozszarpałabym tego pajaca.
__________________


Heksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-09, 09:38   #1890
pakusia86
Zakorzenienie
 
Avatar pakusia86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Irlandia/ Carrickmines
Wiadomości: 4 266
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Hej dziewczynki... czytam Was prawie na biezaco... ale odpisywac czasu nie ma... dopiero teraz tz pojechal na zakupy, prowiant trzeba kupic itd.

Eve dobrze ze sie tz nic nie stalo!!!

Ja jutro o tej godzince bede na promie
ale ten czas leci... jacie....

z Kuba lepiej o wiele.... jednak tak jak myslalam to wszystko przez to mleczko!!!! kupka wrocila do normy, wczoraj byla jeszcze taka niewyrazna ale juz dzis rano piekna kupicha!!!!

pewnie jeszcze wieczorem sie odezwe, ale jakby czasem nie dalo rady to trzymajcie kciuki za nasza podroz!!!!!

ide jesc sniadanie bo dzis trzeba zaczac pakowanie i spakowac autko


aha Heksiu: mam pytanko... ten bujaczek da sie zlozyc??? bo kurcze chcialabym go bardzo wziac...
__________________
*****
Najważniejszy obowiązek wobec dzieci to dać im szczęście.
— Alen Baxton


pakusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:20.