TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:( - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-18, 18:55   #91
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

Cytat:
Napisane przez rimbi Pokaż wiadomość
Ciąży nigdy w życiu bym nie usunęła. Martwi mnie tylko brak jakiegokolwiek zainteresowania z jego strony w tym momencie. Podesłał mi na gg link jakichś klinik w niemczech, pozniej pigulek na poronienie, a po tym jak go zjechałam za to, napisał , że jesteśmy za mlodzi i tyle.
Może się przestraszył, ale na Boga! Jestem w tym teraz sama. Nikomu oprocz niego nie mowilam.
Nie wiem czy zadzwonić i poprosić o rozmowę czy dać mu czas do namysłu...jak myslicie?
Jak długo jesteście ze sobą?
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 18:59   #92
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Jak długo jesteście ze sobą?
Pisała, że 2,5 roku sie znaja, ale jak długo razem sa to
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 19:00   #93
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

Cytat:
Napisane przez rimbi Pokaż wiadomość
Znamy się 2,5 roku. Spotykaliśmy się, kręciliśmy (z przerwami od 2 lat). To była skomplikowana sytuacja, nie mam siły opisywać jej teraz, bo to nie to jest najważniejsze

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:27 ----------


Dziś mialam dostac okres. na usg jest jeszcze za wczesnie, a u lekarza bylam niecałe 3 dni po stosunku po tabletke PO. Postinor przyjelam o 17.00 a pol godziny pozniej ją zwymiotowalam. Podejrzewam ze nie zadzialala, bo tak źle się czulam ze drugiej juz nie wzielam ;/
Cytat:
Napisane przez rimbi Pokaż wiadomość
do lexie- to był stosunek przerywany, dlatego jestem w szoku, bo nie było we mnie spermy A mogłoby do tego dojść tylko jednej nocy. Co gorsze, on by wtedy pijany....
Do tego dochodzi to, że on sie wychowywał bez ojca- jego matka miala jednorazową przygode.
Nasze relacje były trudne- okłamywał mnie, zadawał z innymi dziewczynami(kręciliśmy ze sobą tylko wtedy, więc oficjalnie razem nie byliśmy), no ale ...nie mam zaufania do niego. Nie chciałam, by był ojcem mojego dziecka, ale trudno stało się i nic tego nie zmieni. Nie zdecydowałabym się na aborcję. Mógł mi to zaproponować, i to zrobił, ale decyzja jakby nie było jest moja.
Za kilka dni powtórzę test, bo może wcale nie jestem w ciąży. Czytałam o testach tej firmy, i nie ma pochlebnych opisnii....
Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Jak długo jesteście ze sobą?
już pisała
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2009-08-18 o 19:04
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 19:01   #94
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość
Pisała, że 2,5 roku sie znaja, ale jak długo razem sa to
Widocznie przeoczyłam, ale skoro mowa o 2,5 roku to reakcja faceta mnie nie dziwi.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 19:04   #95
Martynika
Zakorzenienie
 
Avatar Martynika
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdzieś na krańcu świata:)
Wiadomości: 4 222
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

poczekajcie aż stres opadnie i dopiero porozmawiajcie... no i jeszcze nie masz 100% pewności co do ciąży... a jeśli jesteś w ciąży, to jeśli będziesz tylko chciała, uda Ci się skończyć szkołe znam dziewczynę która w wieku 17 lat zaszła w ciążę, ukończyła szkołę jako jedna z najlepszych i dostała się na studia i to bez pomocy chłopaka, który pomimo tego iż był od niej starszy, okazał sie niedojrzały... jeśli będziesz miała 100 % pewności podziel się z nami wieściami.
Martynika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 19:09   #96
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Widocznie przeoczyłam, ale skoro mowa o 2,5 roku to reakcja faceta mnie nie dziwi.
Mnie tez. 2.5 roku spotykali się i kręcili z przerwami czyli tak naprawde nie byli nigdy w zwiazku.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 19:12   #97
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

Cytat:
Napisane przez rimbi Pokaż wiadomość
Ciąży nigdy w życiu bym nie usunęła. Martwi mnie tylko brak jakiegokolwiek zainteresowania z jego strony w tym momencie. Podesłał mi na gg link jakichś klinik w niemczech, pozniej pigulek na poronienie, a po tym jak go zjechałam za to, napisał , że jesteśmy za mlodzi i tyle.
Może się przestraszył, ale na Boga! Jestem w tym teraz sama. Nikomu oprocz niego nie mowilam.
Nie wiem czy zadzwonić i poprosić o rozmowę czy dać mu czas do namysłu...jak myslicie?
Ja mysle ze najpierw powinnas isc do lekarza i byc pewna na 100% ze jestes w ciazy.Kiedy mialas dni plodne, kiedy odbyl sie stosunek i ile czasu od niego minelo?
Spoznia Ci sie okres czy robilas test jeszcze przed okresem?
Bo moze byc tak ze niepotrzebnie nastraszylas chlopaka.
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-18, 19:21   #98
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Mnie tez. 2.5 roku spotykali się i kręcili z przerwami czyli tak naprawde nie byli nigdy w zwiazku.
Chodzi o coś trochę innego.
Pamiętam inne wątki autorki wątku, byli w związku bez zobowiązań, więc się facet i teraz do obowiązku nie poczuwa, autorka wątku zostaje z tym sama i jedyne, co powinna teraz zrobić, to poinformować rodziców i zwrócić się do nich o pomoc w wychowywaniu dziecka.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 19:23   #99
Mikusia321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 136
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

NIE USUWAJ DZIECKA!! pamiętaj, że jeśli jesteś w ciąży to nosisz w sobie już drugie zycie. Wiesz jakbys się czuła?? Jakbyś zabiła własne dziecko... a co do tż...to.. brak słów!! i nie rozumiem o jakim szoku inne osoby mówią. Fakt: to też jego dziecko. Ale facet do aborcji ma inne podejście... a ty będziesz cierpiała całe życie.Moja koleżanka usunęła ciążę i wiesz co?? Do tej pory żałuje. A była wtedy w gimnazjum. NIe myśl o sąsiadach... BYło to z waszej strony nie odpowiedzialne ale jeśli urodzisz je to uwież mi: BĘDZIESZ NAJSZCZĘŚLIWSZA ze się nie pozbyłaś go;*
Mikusia321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 19:24   #100
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Chodzi o coś trochę innego.
Pamiętam inne wątki autorki wątku, byli w związku bez zobowiązań, więc się facet i teraz do obowiązku nie poczuwa, autorka wątku zostaje z tym sama i jedyne, co powinna teraz zrobić, to poinformować rodziców i zwrócić się do nich o pomoc w wychowywaniu dziecka.
Ja pamietam wątek autorki o facecie, ktory ja zdradził a ona miała mu piwo zawiesc czy cos takiego.

Autorko czy to ten sam facet o ktorym pisze Fresa i ten sam facet o ktorym ja wspomniałam wyzej?
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 19:28   #101
Animator
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 835
GG do Animator
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Powinniście usiąść i spokojnie porozmawiac. Pamiętaj, że to także JEGO dziecko, wiec miał prawo zaproponować aborcje nawet jesli Ty masz inne poglądy.
Asieńka "Tak, to także jego dziecko", ale nie mów o prawie do zabijania. Kto człowiekowi dał prawo zabić drugiego i to najbardziej bezbronnego. Aborcja, usunięcie ciąży to zakamuflowane nazwy tego samego czyli zbrodnia. I to nie jest żadne prawo to jest bezprawie.
Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
No cóż, najłatwiej pozbyć się prawowo"problemu" On po prostu jest niedojrzały. Tu ciśnie się jedno zdanie - "w seks umiał się bawić, ale ponieść konsekwencje już nie". Za młodzi na dziecko? A na seks nie byliście za młodzi? Ja bym się mu tak zapytała

Ciąża w wieku 19 lat wcale nie oznacza rzucenia studiów - jest wiele dziewczyn, które są matkami i studiują. Jeśli się chce, wszystko można pogodzić i dobrze zorganizować. Obawiasz się uśmiechów sąsiadów? A co oni Cię obchodzą? Czy sami mają idealne życie bez skazy? Niech się lepiej zajmą swoimi sprawami. Skoncentruj się na dziecku a nie na ich reakcjach.
k-n..... Masz rację
Cytat:
Napisane przez Sniezynka21 Pokaż wiadomość
JAKIE PRAWO ??????? O czym Wy piszecie ????????????



Ty tez nie !! O takich rzeczach mysli sie przed a nie po fakcie !!!
Snieżynka
Masz rację -aborcja, usunięcie, to nie prawo, to bezprawie, to najbardziej ohydna zbrodnia na świecie.
__________________
"Misje dotyczą wszystkich chrześcijan"
Redemptoris Missio JPII

Mój blog: www.tereska-misje.blog.onet.pl
Animator jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-18, 19:41   #102
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

Cytat:
Napisane przez Animator Pokaż wiadomość
Asieńka "Tak, to także jego dziecko", ale nie mów o prawie do zabijania. Kto człowiekowi dał prawo zabić drugiego i to najbardziej bezbronnego. Aborcja, usunięcie ciąży to zakamuflowane nazwy tego samego czyli zbrodnia. I to nie jest żadne prawo to jest bezprawie.

k-n..... Masz rację

Snieżynka
Masz rację -aborcja, usunięcie, to nie prawo, to bezprawie, to najbardziej ohydna zbrodnia na świecie.

to, że powiedział, że wg niego powinna tę ciążę usunąć, jeszcze nie jest łamanie prawa
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 19:45   #103
sabati
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 26
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

Witam. Autorka postu sie dziwi,że TŻ tak zareagował dla mnie jest jasne ma ja głęboko gdzieś sex bez zabespieczen po pijaku pewnie jeszcze nic nie pamięta,pózniej sie dziwi,ze zostala z tym sama.Dziewczyno obudz sie na co liczyłąś,że będzie sie cieszył?!
sabati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 20:20   #104
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

Cytat:
Napisane przez Mikusia321 Pokaż wiadomość
NIE USUWAJ DZIECKA!! pamiętaj, że jeśli jesteś w ciąży to nosisz w sobie już drugie zycie. Wiesz jakbys się czuła?? Jakbyś zabiła własne dziecko... a co do tż...to.. brak słów!! i nie rozumiem o jakim szoku inne osoby mówią. Fakt: to też jego dziecko. Ale facet do aborcji ma inne podejście... a ty będziesz cierpiała całe życie.Moja koleżanka usunęła ciążę i wiesz co?? Do tej pory żałuje. A była wtedy w gimnazjum. NIe myśl o sąsiadach... BYło to z waszej strony nie odpowiedzialne ale jeśli urodzisz je to uwież mi: BĘDZIESZ NAJSZCZĘŚLIWSZA ze się nie pozbyłaś go;*
Nie przesadzaj. Skąd masz wiedzieć jak kto by się czuł? Część kobiet po dokonaniu aborcji czuje się źle, część "cierpi całe życie", a część czuje się dobrze.
Tak samo nie wiesz czy będzie "najszczęśliwsza", bo samym macierzyństwem i miłością się nie wyżyje ani dziecka nie wykarmi.

Jak to o jakim szoku mówimy? Normalnym... Ja bym była w szoku gdybym się dowiedziała, że jestem w ciąży a lat mam już 23 więc teoretycznie to żadna tragedia. Więc czemu ten 20-latek nie ma być w szoku?

Nie wiem jak ten związek wyglądał... jak tak "bez zobowiązań" to trzeba się liczyć z tym, że facet nie będzie chciał być ojcem, nie będzie się dzieckiem zajmował, nie będzie go chciał wychowywać a jedyne do czego go można zmusić to alimenty.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 20:30   #105
aaa000
Rozeznanie
 
Avatar aaa000
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 526
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

Cytat:
Napisane przez sabati Pokaż wiadomość
Witam. Autorka postu sie dziwi,że TŻ tak zareagował dla mnie jest jasne ma ja głęboko gdzieś sex bez zabespieczen po pijaku pewnie jeszcze nic nie pamięta,pózniej sie dziwi,ze zostala z tym sama.Dziewczyno obudz sie na co liczyłąś,że będzie sie cieszył?!
tez tak na poczatku pomyslalam. pozatym wydaje mi sie ze on chce zeby usunela bo nie chce z nia byc wiec po co mu jeszcze dziecko. dla niego to pewnie byla przelotna noc. pozatym nie wiadomo czy on tak zawsze po imprezie leci z corusz inna panna i akurat ty zaszlas w ciaze wiec ma problem teraz. pozatym skoro mu nie ufasz to nie rozumiem czemu poszlas z nim do lozka. pomyslalas pewnie ze raz i nic sie nie stanie i sama pewnie bylas tez pijana
aaa000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 20:45   #106
rimbi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 63
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

Cytat:
Napisane przez aaa000 Pokaż wiadomość
tez tak na poczatku pomyslalam. pozatym wydaje mi sie ze on chce zeby usunela bo nie chce z nia byc wiec po co mu jeszcze dziecko. dla niego to pewnie byla przelotna noc. pozatym nie wiadomo czy on tak zawsze po imprezie leci z corusz inna panna i akurat ty zaszlas w ciaze wiec ma problem teraz. pozatym skoro mu nie ufasz to nie rozumiem czemu poszlas z nim do lozka. pomyslalas pewnie ze raz i nic sie nie stanie i sama pewnie bylas tez pijana
Nie zakładaj czegoś , czego nie jesteś pewna. Nie byłam pijana i wcale ie jestem dumna z tego co się stało. Jestem do niego bardzo przywiązana, ale jestem te realistką i nie wiem jak to wszystko się potoczy, ale ejstem przygotowana na każą mozliwosc.
rimbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 21:04   #107
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

Bo czasami sie wypowiadaja osoby, które nie przeczytały wszystkich wypowiedzi rimbi, tylko czesciowo i uogólniaja

Rimbi po przeczytaniu Twoich poprzednich watkow mam wrazenie, ze coś czujesz do tego chłopaka. Chcialabys z nim byc tak na serio, a nie tylko bez zobowiązań jak dotychczas?
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 21:15   #108
rimbi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 63
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość
Bo czasami sie wypowiadaja osoby, które nie przeczytały wszystkich wypowiedzi rimbi, tylko czesciowo i uogólniaja

Rimbi po przeczytaniu Twoich poprzednich watkow mam wrazenie, ze coś czujesz do tego chłopaka. Chcialabys z nim byc tak na serio, a nie tylko bez zobowiązań jak dotychczas?
Jestem trochę zaubiona w tym wszystkim. On raz chciał, raz nie, a mi to nie przeszkadzało. Raz nazywał się moim chłopakiem, innym razem stwierdzał, że lepiej od siebie odpocząć i w końcu znowu sam się zaczynał do mnie odzywać i chciał spotykać.
Teraz...teraz chyba nie czuję do niego tego co na początku. Przykro mi to stwierdzić po takim czasie, ale nie wyobrażam sobie przyszłości z nim.
rimbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 21:20   #109
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

jeżeli przyjmiemy że
a) dziecko należy do obojga - i kobieta i facet ma takie samo prawo nie chcieć dziecka
b) macica i jej zawartość tylko do kobiety - kobieta sama ma prawo decydować.

No cóż on nie chce dziecka, więc nie spodziewaj się że ci pomoże jak się urodzi.
Kobiety mają o tyle komfortowo że zazwyczaj same decydują czy dziecka chcą, czy nie. Faceci tego wyboru nie mają.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-18, 21:23   #110
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

przykre ze Twoj facet tak sie zachowal..faktycznie mogl sie przestraszyc no ale Tobie zapewne tez do smiechu nie jest.
ale skoro juz na wstepie podsuwa Ci przez gg linki do klinik czy tabletek..to wykazuje malo wrazliwosci na to co czujesz Ty w tej sytuacji a mysli wylacznie o sobie.powinien zaczekac z takimi sugestiami przynajmniej do czasu az bedziecie mieli okazje o tym porozmawiac..do czasu az sie to nie stanie..moze nie informuj rodzicow...

decyzja natomiast nalezy przede wszystkim do Ciebie...mam nadzieje ze uzyskasz pomoc i wsparcie rodzicow
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 21:29   #111
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

nie zazdroszczę ci sytuacji-jest trudna ale nie beznadziejnanajwa żniejsze co możesz teraz zrobić to upewnić się czy jesteś w ciąży rzeczywiście tak jak mówiły dziewczyny. Ciąża może być takim samym szokiem zarówno dla kobiety jak i mężczyzny na początku, poczekaj i zobaczysz czy twój TŻ się z czasem opamięta, jeżeli nie to będziesz zdana sama na siebie, mam nadzieję że masz oparcie choć w rodzinie. Pozdrawiam
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 22:11   #112
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

Droga rimbi.

Najpierw potwierdz ciążę a potem zacznij się ewentualnie martwić.
Nie wiem ile dni minęło od stosunku, ale skoro dopiero dziś miałaś dostać @ - test może być niewiarygodny (chociaż raczej fałszywie ujemny niż fałszywie dodatni) Jakiego testu używałaś?

Druga rzecz - z tym chłopakiem jak piszesz nie układa Wam się najlepiej, niby jestescie parą a niby tylko ze sobą 'kręcicie'. On pewnie bardziej kręcił, i w ogóle nie myślał, że z kręcenia się biorą dzieci, dlatego ciąża to dla niego szok.

I pomyśl teraz tak - jest duże prawdopodobieństwo, że on nie czuje do Ciebie tego, co Ty byś chciała. Jeśli jesteś w ciaży ma 2 wyjścia - zostawia Cię i płaci/ nie płaci/ jego rodzice płacą alimenty lub zostaje z Tobą i uwaga - kto zarobi na to dziecko, na wasze utrzymanie?

Dziewczyny piszą "nie martw się o studia, można wziąć dziekankę"...ale to raczej on będzie musiał iśc do pracy i zarobić na rodzinę, więc się skończą balangi i wydawanie kasy na co się chce a zacznie harówka i prawdziwe życie. Byc może będzie musiał rzucić studia (jeśli studiuje) i zrezygnować z wielu rzeczy, z których rezygnowac ani mu się śni... Nie dziw się więc jego propozycjom aborcji 'normalnej' czy farmakologicznej ( swoją drogą nie trzeba nic sprowadzać z Niemiec te leki są dostępne w Polsce).

Ostatnia sprawa - dobrze Ci wyżej poradzono - zrób jutro beta HCG a pojutrze powtórz, wtedy masz pewność, że ciąża się rozwija, ale żadnej pewności to nie daje, że nadal będzie trwac...
Badanie można zrobić bez skierowania w każdym laboratorium, jeśli zrobisz rano wynik możesz otrzymać już wieczorem, koszt nie powinien być wyższy niż 20-30zł w zależności od miejsca.

Jesli ciaża będzie i ostatecznie potwierdzi to lekarz ( nie ma sensu iść wcześniej niż przed 5 tygodniem) rób co uważasz za słuszne, ale na chłopaka nie licz. Porozmawiaj raczej z rodzicami, bo sądzę, ze w razie czego oni będą was sponsorować przez najbliższe lata

Zyczę oczywiście, żeby ciąży nie było z powodów oczywistych...

Edytowane przez Marilyn
Czas edycji: 2009-08-18 o 22:20
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 22:26   #113
Mandarin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 78
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

Cytat:
Napisane przez Marilyn Pokaż wiadomość
Droga rimbi.

Najpierw potwierdz ciążę a potem zacznij się ewentualnie martwić.
Nie wiem ile dni minęło od stosunku, ale skoro dopiero dziś miałaś dostać @ - test może być niewiarygodny (chociaż raczej fałszywie ujemny niż fałszywie dodatni) Jakiego testu używałaś?

Druga rzecz - z tym chłopakiem jak piszesz nie układa Wam się najlepiej, niby jestescie parą a niby tylko ze sobą 'kręcicie'. On pewnie bardziej kręcił, i w ogóle nie myślał, że z kręcenia się biorą dzieci, dlatego ciąża to dla niego szok.

I pomyśl teraz tak - jest duże prawdopodobieństwo, że on nie czuje do Ciebie tego, co Ty byś chciała. Jeśli jesteś w ciaży ma 2 wyjścia - zostawia Cię i płaci/ nie płaci/ jego rodzice płacą alimenty lub zostaje z Tobą i uwaga - kto zarobi na to dziecko, na wasze utrzymanie?

Dziewczyny piszą "nie martw się o studia, można wziąć dziekankę"...ale to raczej on będzie musiał iśc do pracy i zarobić na rodzinę, więc się skończą balangi i wydawanie kasy na co się chce a zacznie harówka i prawdziwe życie. Nie dziw się więc jego propozycjom aborcji farmakologicznej ( swoją drogą nie trzeba nic sprowadzać z Niemiec te leki są dostępne w Polsce).

Ostatnia sprawa - dobrze Ci wyżej poradzono - zrób jutro beta HCG a pojutrze powtórz, wtedy masz pewność, że ciąża się rozwija, ale żadnej pewności to nie daje, że nadal będzie trwac...

Jesli ciaża będzie i ostatecznie potwierdzi to lekarz ( nie ma sensu iść wcześniej niż przed 5 tygodniem) rób co uważasz za słuszne, ale na chłopaka nie licz. Porozmawiaj raczej z rodzicami, bo sądzę, ze w razie czego oni będą was sponsorować przez najbliższe lata

Zyczę oczywiście, żeby ciąży nie było z powodów oczywistych...
Amen.
Mandarin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 22:51   #114
lilianaX
Rozeznanie
 
Avatar lilianaX
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 611
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

Cytat:
Napisane przez dreaminka Pokaż wiadomość
Musicie usiąść spokojnie i porozmawiać o tym, to w końcu wasze dziecko, maleńka istota a nie gra komputerowa gdzie można wcisnąć RESET.
Na pewno jak On to przemyli to zmieni nastawienie, wiem ze nie będzie łatwo, ale musisz dać wam szanse, co do studiów to możesz sic np na zaoczne albo wziąć sobie rok wolnego, wszystko idzie jakoś rozwiązać, zresztą mam koleżanki w takiej właśnie sytuacji i sobie poradziły. Skończyły ten rok akademicki pomyślnie, a nie zawsze miały oparcie w swoim chłopaku. Mimo to walczyły. Aborcja to nie rozwiązanie tylko zbrodnia.
Reakcji chłopaka trudno się dziwić, w końcu to żaden mężczyzna tylko jeszcze dzieciak, mężczyźni do ojcowstwa dojrzewają bardzo wolno (zresztą biologicznie mają na to mnóstwo czasu więc im nie śpieszno), rzadko mają na to ochotę przed 30tką, a tu mówimy przecież o 20 latku!
Co do Twojego ostatniego zdania, to tylko opinia. Moim zdanie i zdaniem wielu wizażanek nie jest to zbrodnia, a wychowanie dziecka to bardzo ciężka praca moim zdaniem nie do pogodzenia ze studiowaniem. Oczywiście teoretycznie da się to zrobić, ale w praktyce oznacza to "odpuszczenie sobie" studiów (po przysłowiowych trójach i do przodu) lub "odpuszczenie sobie" wychowania dziecka (czyli zaprzegnięcie nianiek, babć,itd) w końcu doba ma tylko 24 godz.! Oczywiście o życiu osobistym już raczej nie może być mowy.
Jeszcze jedno pytanie do Ciebie i innych wizażanek: dlaczego "On" o facecie piszecie dużą literą. Strasznie to dziwne bo wg. zasad polskiej gramatyki tak się pisze o Bogu.
__________________
"A prayer for the wild at heart, kept in cages"
Tennessee Williams
lilianaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 23:11   #115
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

1) przeczekaj - może się chłopak wystraszył i palnął co mu przyszło na myśl.. nie miał czasu pomyślec że to tak naprawdę jego dziecko, pokochać go przywiązać się - w emocjach ludzie mówią różne rzeczy

szczerze jak ja bym miała mniej lat niż teraz to pewnie też pierwsze co bym pomyślała to "aborcja" bo to wygodne.. ale to wcale nie znaczy, że bym tego chciała bo jestem mega przeciwna aborcji.. no ale to nie przeszkadzałoby by przyszło mi to na myśl w chwili emocji, bezradności

2) znam mnóstwo dziewczyn, które i studiują i dzieci mają i wcale te 24h to nie za mało... nie trzeba studiować dziennie, można zaocznie ( i ty i twój facet) w tygodniu pracować - tak naprawdę.. masz dla dziecka mniej czasu od "dorosłych par" o dwa dni na dwa tygodnie.. to nie jest dużo
dorośli ludzie też muszą iść do pracy a jakoś z dziećmi sobie radzą, studia zaoczne to też nei jest złe wyjście ( oczywiście dzienne "lepsze" ale nie szufladkujmy)

3) jak dziewczyny mówiły - do lekarza, sprawdzić wszystko na pewno a potem usiąść, ochłonąć ( to chyba najważniejsze) i pomyśleć.. na spokojnie


życzę żeby się wszystko ułożyło
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 23:14   #116
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

jesteś nieodpowiedzialna, już w marcu raz się bałaś, czy nie zaliczylaś wpadki, a masz pretensje do faceta, że niedojrzale zareagował.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 23:19   #117
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

nie dobija się leżącego
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 23:23   #118
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
1)
2) znam mnóstwo dziewczyn, które i studiują i dzieci mają i wcale te 24h to nie za mało... nie trzeba studiować dziennie, można zaocznie ( i ty i twój facet) w tygodniu pracować - tak naprawdę.. masz dla dziecka mniej czasu od "dorosłych par" o dwa dni na dwa tygodnie.. to nie jest dużo
dorośli ludzie też muszą iść do pracy a jakoś z dziećmi sobie radzą, studia zaoczne to też nei jest złe wyjście ( oczywiście dzienne "lepsze" ale nie szufladkujmy)
Ależ oczywiście, że się dużo da jeśli się chce I (obowiązkowo)

a) ma wsparcie i kochającego partnera
b) ma rodziców/ dziadków/ znajomych, którzy pomogą przy dziecku i zajmą sie nim kiedy Ty jedziesz na uczelnię/ pracujesz/ uczysz się
c) masz z czego żyć

Żeby 20to latek bez kwalifikacji zarobił na 3osobową rodzinę musi albo bardzo ciężko pracowac fizycznie od świtu do zmierzchu albo jeździć przez cały tydzień po kraju jako np przedstawiciel handlowy albo...kraść :/ Ewentualnie wersja lux - miec zamożnych rodziców, którzy zasponsorują synalka i jego rodzinę.

Autorka wątku do pracy nie pójdzie bo teoretycznie jest w ciąży ( no i studia...) a potem malutkie dziecko.

A inna sprawa - po przeczytaniu innych wpisów rimbii widze, że to żaden chłopak a kolega do seksu, który szczególnie się swoja "dziewczyną" nie przejmował.

Jak można w takiej sytuacji nie zadbać o skuteczną antykoncepcję? No jak?

Rimbii - pomyśl o wizycie u psychologa, bo chyba zasługujesz na prawdziwego chłopaka...Uporządkujesz też swoje emocje.

<i wcale bym się nie zdziwiła, gdyby się okazało, że żadnego testu jeszcze nie robiłaś...>

Edytowane przez Marilyn
Czas edycji: 2009-08-18 o 23:26
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 23:27   #119
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

Dlaczego leżącego; dziewczyna z tego co zrozumiałam, może liczyć na pomoc rodziców, jeśli tak, to moim zdaniem jest w cholernie komfortowej sytuacji w całym tym bigosie. O ile w ogóle jest w tej ciązy. A koleżanka ma pretensję, że chłopak myśli o skrobance. Owszem, myśli sie o takich rozwiązaniach, jakkolwiek oburzające się to komuś innemu nie wyda, gdy się np. jest młodziutkim/młodym, nie na swoim, nie ma się swojej kasy i dziecko w perspektywie i nie traktuje się ciązy we wczesnej fazie ''personalnie''. . Tak właściwie, mozna by zacząc sie spierać, ktora decyzja ma bliżej dojrzałości; dyskusyjne, prawda. Nielegalność zabiegu to druga rzecz, ale tu akurat autorka wie, że nie usunie, więc tego problemu nie ma.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2009-08-18 o 23:33
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 23:30   #120
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: TŻ chce, abym usunela dziecko... :(:(:(

Nie wiem cóż, kobieta ma prawo myśleć o usunięciu a facet to już nie?;}
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:35.