Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-19, 08:03   #2851
salixmali
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
salixmali gdzieś ty tego posta odkopała ? stare to jak nie wiem. Na ten temat już się wypowiadałam i nie będę kontynuowała wątku mojej diety.

co do essence, to jestem zapaloną essencomaniaczką, ale ich kosmetyki są niestety nie w każdej naturze np. w krakowie są natury dwie, a essence są tylko w jednej
no dosyć dawno temu to było, w połowie wątku, przeczytałam kilka stron po tej wypowiedzi żeby nie strzelić gapy, że ktos już coś o tym mówił, ale chyba jednak to zrobiłam. Nie chodzi mi o wtrącanie się ani nic, poprostu chciałam powiedzieć, że czegoś takiego nie ma. Nie jestem z tych który uważają, że jak ja nie jem mięsa to wszyscy którzy jedzą są źli i niedobrzy. Chyba źle się wyraziłam, wybaczcie. Wiem, że nie jest to tanie i niektórzy np. studenci nie mogą sobie na to pozwolić. A strony, poprostu miałam zapisane więc wkleiłam. Mnie też pewnie rzadko byłoby stać na takie rzeczy, ale nikt nikogo nie pyta o stan konta, więc podałam, może komuś by się przydało, może nie. Jeszcze raz przepraszam za nieporozumienie, które wyszło przez moją wypowiedz
salixmali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 19:43   #2852
roxyy18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 52
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

a jak tampony o.b. testuja to co oni moga robic...to wszystko jest tak glupie i okrutne!!!jak tak mozna!!to jest jak Oświęcim tylko dla zwierzakow
roxyy18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 10:40   #2853
elenka1992
Przyczajenie
 
Avatar elenka1992
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 13
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Dostałam odpowiedz od Oriflame:


Pani Ewelino,


Oriflame nie testuje ani gotowych produktów Anie ich poszczególnych składników na zwierzętach.
W załączeniu wycinek z Dyrektywy Kosmetycznej z objaśnieniami podanymi przez Colipa dla producentów.

Jak wynika z załączonego materiału składniki( mieszaniny składników) i wyrób gotowy nie mogą być testowane na zwierzętach.

Stosowane są inne metody alternatywne których rozwój również został zaplanowany. Są to testy typu "in vitro" a nawet schodzące głębiej do badan na samej komórce lub na sztucznej skórze.

Oriflame w pełni przestrzega tej dyrektywy wspólnie z dostawcami którzy deklarują ze dany surowiec jest pochodzenia roślinnego ( lub mineralnego) i nie był testowany na zwierzętach.

Badania gotowych kosmetyków są prowadzone na ochotnikach, w laboratoriach analitycznych oraz w laboratoriach mikrobiologicznych w celu potwierdzenia mikrobiologicznego bezpieczeństwa kosmetyku dla użytkownika.

Zaznaczam ze wszystkie te badania dotyczą bezpieczeństwa produktu a nie jego działania. Te drugie nie są przedmiotem Dyrektywy kosmetycznej i tu sami producenci stosują szeroka gamę testów praktycznych potwierdzających deklaracje kosmetyku.



Article 4a has been added to the Cosmetics Directive:

1. Without prejudice to the general obligations deriving from Article 2, Member States shall prohibit:

(a) the marketing of cosmetic products where the final formulation, in order to meet the requirements of this Directive, has been the subject of animal testing using a method other than an alternative method after such alternative method has been validated and adopted at Community level with due regard to the development of validation within the OECD;

(b) the marketing of cosmetic products containing ingredients or combinations of ingredients which, in order to meet the requirements of this Directive, have been the subject of animal testing using a method other than an alternative method after such alternative method has been validated and adopted at Community level with due regard to the development of validation within the OECD;

Thus, there will be a ban on the marketing of cosmetic products that have been tested on animals or containing ingredients or combinations of ingredients that have been tested on animals (after the relevant dates) to meet the requirements of the Cosmetics Directive after such animal test methods have been replaced by one or more alternative methods that have been validated and adopted at Community level with due regard to the procedures of OECD.

The Commission will establish a timetable for the phasing out of various animal tests to be made available to the public no later that 11th September 2004. That timetable is to be sent to the European Parliament and to Council.

The marketing ban will come into effect according to progress with the timetable for the phasing out of animal tests and their replacement by alternatives, and not later than the 11th March, 2009. However, for tests relating to repeated-dose toxicity, reproductive toxicity and toxicokinetics, the marketing ban deadline will be 11th March 2013 (10 years after the entry into force of the Directive), unless this date is postponed.

Pozdrawiam serdecznie


Dominika Zaborowska
Kierownik Szkoleń Kosmetycznych


Oriflame Poland
ul. Jutrzenki 135
02-231 Warszawa
tel. 502 197 877
dominika.zaborowska@orifl ame.com.pl
elenka1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 17:59   #2854
Aquedita
Raczkowanie
 
Avatar Aquedita
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 54
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Kapitalny wątek jak dla mnie
Cieszę się, że na forum nie jestem jedyną wegetarianką oraz że ogólnie w naszym społeczeństwie rośnie świadomość na tego typu tematy.

Zasubskrybowany wątek
Aquedita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 20:56   #2855
kalkunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 7
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Wiecie może czy kosmetyki z firmy TIGI są testowane na zwierzątkach??
kalkunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 09:25   #2856
Martzelinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 63
GG do Martzelinka
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Kalkunia
przejrzałam listy peta, ale nie znalazłam nigdzie nazwy tej firmy

Roxyy18

sprawdziłam opakowanie, faktycznie - producentem tamponów ob jest johnson&johnson

Edytowane przez Martzelinka
Czas edycji: 2009-08-22 o 09:30
Martzelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 18:23   #2857
tofina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 55
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

polecam wam do poczytania fajny artykuł - 20 uprzejmości, które każdy może uczynić dla natury czyli co mozemy dobrego sami zrobic dla przyrody http://www.polityka.pl/polityka/inde...t&place=Text01
tofina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-25, 01:26   #2858
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
one się nazywają chipsletten czyjakoś tak, może cośtam z literkami pokręciłam. świetna alternatywa dla pringelsów, jak już o czipsach mówimy
Chipsletten były pyszne dopóki chyba pół roku temu nie zmienili smaków. Niby teraz też są Fromage, ale smakują beznadziejnie.

Ja jadam teraz Kryzpo, tani odpowiednik Pringlesów. Smak ten sam, cena niższa no i firma normalna

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
ja podpisałam
robię zakupy w biedronce ale fakt, jajek tam nie uświadczę
jajka kupuję w netto albo auchanie i zawsze 0 albo 1. W domu mam też czasem 2 ale dostaję je za darmo od znajomej. dodaję ich tylko do ciast itp. bo tak ogólnie są obrzydliwe jak wszystkie jajka z hodowli klatkowej i ściółkowej. nie wiem jak można nie czuć różnicy.
Ja kupuję ostatnio tylko 0. Tj, nie mam niczego przeciwko 1, ale jako, że mama się uparła na 0 po obozie wegańskim [ nie jest niestety nawet wege, ale mięso je raz na miesiąc jak nie rzadziej ] to nie protestuję :P

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a zna któraś w piśmie niemiecki na takim poziomie żeby wysłać maila wg. zamieszczonego tu wzoru?
Nie znam w ogóle niemieckiego, ale jak chcesz to mogę wkuć podstawę języka i napisać

Cytat:
Napisane przez kalkunia Pokaż wiadomość
Wiecie może czy kosmetyki z firmy TIGI są testowane na zwierzątkach??
Szukałam w necie, wszędzie piszą, że nie
A sama się interesowałam, bo to świetne produkty podobno są.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 06:33   #2859
Martzelinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 63
GG do Martzelinka
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Szukałam w necie, wszędzie piszą, że nie
A sama się interesowałam, bo to świetne produkty podobno są.
to byłoby super
a ja znalazłam fajną stronę OK z wykazem firm, które nie testują - wersja do druku i do portfela

http://www.ok.3bird.net/cosmetics-pl.html
Martzelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 07:56   #2860
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość

Ja kupuję ostatnio tylko 0. Tj, nie mam niczego przeciwko 1, ale jako, że mama się uparła na 0 po obozie wegańskim [ nie jest niestety nawet wege, ale mięso je raz na miesiąc jak nie rzadziej ] to nie protestuję :P


Nie znam w ogóle niemieckiego, ale jak chcesz to mogę wkuć podstawę języka i napisać .
Ja nie mogę znaleźć "normalnych" zerówek. to znaczy są w sklepie ale na półce z tej samej firmy są także jajka klasy 2 i 3. więc co to za różnica, skoro i tak dręczą kury? kupuję 1 z jakiejś małej firmy któa zdaje się produkuje tylko te jajka (przynajmniej mam taką nadzieję)

Chatul, nie przerażaj mnie że wkujesz podstawę niemieckiego i napiszeszja się uczyłam niemca 6 lat plus dwa na studiach i nie umiem napisać takiego maila wiem, to żenujące
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 09:50   #2861
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Martzelinka Pokaż wiadomość
to byłoby super
a ja znalazłam fajną stronę OK z wykazem firm, które nie testują - wersja do druku i do portfela

http://www.ok.3bird.net/cosmetics-pl.html
Myślę, że spokojnie możesz kupować Tigi, bo w necie nie trafiłam na najmniejszą wzmiankę o tym by testowali na zwierzętach. A trochę szukałam, bo mam wielką cheć na produkty tej firmy.

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
Ja nie mogę znaleźć "normalnych" zerówek. to znaczy są w sklepie ale na półce z tej samej firmy są także jajka klasy 2 i 3. więc co to za różnica, skoro i tak dręczą kury? kupuję 1 z jakiejś małej firmy któa zdaje się produkuje tylko te jajka (przynajmniej mam taką nadzieję)
Ta firma, której jajka ja kupuję, ma chyba tylko 0, albo 0 i 1. Przynajmniej tylko to widziałam w sklepie. Niczego innego nie jestem w stanie zdobyć. Bo jajek bez oznaczenia, mimo zapewnień sprzedawcy, że są prosto ze wsi z dobrej hodowli, nie wezmę.
Raz, że mogą to być 3, a dwa, że bez atestu są i tam wszystko może w nich być. Brrr.

Cytat:
Chatul, nie przerażaj mnie że wkujesz podstawę niemieckiego i napiszeszja się uczyłam niemca 6 lat plus dwa na studiach i nie umiem napisać takiego maila wiem, to żenujące
Nie mówię, że napiszę poprawnie tego maila :P Ale w miarę dobrze powinno być. Chyba xD

Jak coś to służę pomocą przy pisaniu po rosyjsku (; Tutaj mam pewność, że będzie bardziej dobrze niż bardziej źle (;

A co do innych jeszcze języków to jak potrzeba to mówić, coś się wymyśli
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-25, 14:06   #2862
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Firma HESH produkujaca naturalne specyfiki do wlosow, nie testuje na zwierzetach sama mowi za siebie, maja czyste, naturalne dermo-kosmetyki do wlosow i twarzy w postaci maseczek w proszku itp. znani sa z ajurvedyjskich kosmetykow.

Chatul i znowu ty
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 15:41   #2863
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

O madzienka! Cześć

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
Ja nie mogę znaleźć "normalnych" zerówek. to znaczy są w sklepie ale na półce z tej samej firmy są także jajka klasy 2 i 3. więc co to za różnica, skoro i tak dręczą kury? kupuję 1 z jakiejś małej firmy któa zdaje się produkuje tylko te jajka (przynajmniej mam taką nadzieję)
Napisz, która to firma.
Muszę sprawdzić, o co chodzi, bo upewniałam się u osoby wykształconej w tym kierunku, że to jest nielegalne, tzn:
firma , która "produkuje" jaka klasy 0 lub 1 nie może mieć też jajek niższych klas.
Dowiadywałam się o to, bo też zauważyłam coś takiego w sklepie.
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 19:24   #2864
tofina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 55
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

co do netto to bylam tam ostatnio i same jajka 3 u mnie w ogole problem ze znalezieniem w miescie cos ponizej 3 wiec w jakich sklepach kupujecie 0 lub 1?? ale na szczescie teraz uda mi sie kupic od babki z wioski ale wyjatkowo wiec dajcie nazwy sklepow
tofina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 19:58   #2865
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

beata- nie pamiętam jaka to firma, te jajka kupowałam już dosyć dawno
tofina- a w lodówkach patrzyłaś? bo te 1 są w lodówkach nie tam gdzie reszta jajek
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 20:39   #2866
tofina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 55
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

w lodowkach nie patrzylam wiec sprawdze dzieki
tofina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 11:19   #2867
fizelina
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 020
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

przejrzałam wątek i niestety mam zamieszanie.. jak jest z kosmetykami AA? nie ma ich na umieszczonej tu liście, ale gdzieś po drodze znalazłam posty, ze te kosmetyki sa ok.. nie da się jednak znależć prze wyszukiwarkę wszystkich postów, bo "aa" to zbyt krotka fraza.. :/
interesuje mnie czy ktoś do nich pisał i jeśli tak, to jak brzmiała odpowiedź.
fizelina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 13:33   #2868
tofina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 55
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

kosmetyki AA należa do firmy Oceanic wiec spróbuj szukać nazwy tej firmy czy testuje, ja do nich pisałam mejla ale niestety nie odpowiedzieli
tofina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 14:13   #2869
fizelina
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 020
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

no właśnie szukałam przez oceanic i tylko była adnotacja w 1-2 postach że to nie są kosmetyki apteczne i nic poza tym..

ale skoro pisałaś i nie odpisali, to pewnie nie mają się czym chwalić w tym temacie.
fizelina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-27, 15:58   #2870
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Troche jestem zagubiona w tym wszystkim. Zawsze staralam sie uzywac kosmetykow nie testowanych na zwierzetach. Szczegolowo selekcjonowalam itd.
Lecz ostatnio u mamusi przejrzalam jakis PORADNIK DOMOWY i znalazlam tam artykul "Tajemnice etykiety" czy cos takiego. Wyjasnial on wszystkie skroty i znaki ktore mozna znalezc na etykietach kosmetykow.
Odnosnie znaku 'nie testowano na zwierzetach' bylo powiedziane, ze, poniewaz obecnie jest calkowity zakaz testowania na zwierzetach, kazdy producent wlasciwie moglby zamieszczac je na swoich opakowaniach.
Wynika z tego ze kazdy kosmetyk dostepny w polskich sklepach nie jest testowany
Nie wiem jak na to patrzec.

Edytowane przez kocurzyca
Czas edycji: 2009-08-27 o 16:00
kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 16:40   #2871
fizelina
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 020
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Troche jestem zagubiona w tym wszystkim. Zawsze staralam sie uzywac kosmetykow nie testowanych na zwierzetach. Szczegolowo selekcjonowalam itd.
Lecz ostatnio u mamusi przejrzalam jakis PORADNIK DOMOWY i znalazlam tam artykul "Tajemnice etykiety" czy cos takiego. Wyjasnial on wszystkie skroty i znaki ktore mozna znalezc na etykietach kosmetykow.
Odnosnie znaku 'nie testowano na zwierzetach' bylo powiedziane, ze, poniewaz obecnie jest calkowity zakaz testowania na zwierzetach, kazdy producent wlasciwie moglby zamieszczac je na swoich opakowaniach.
Wynika z tego ze kazdy kosmetyk dostepny w polskich sklepach nie jest testowany
Nie wiem jak na to patrzec.
kosmetyk = produkt końcowy owszem, gorzej ze składnikami.. a na znaczki króliczka nie patrz w ogóle, bo nie ma zadnej instytucji, która by kontrolowała adekwatność użycia tego znaku w odniesieniu do całego procesu produkcji..

najbardziej wiarogodna jest ok lista, ale zainteresuje Cie ona tylko i wyłącznie jeśli jesteś wegetarianką i nie chcesz zarówno testów, jak i jakichkolwiek składników pochodzenia zwierzęcego, w którymkolwiek z produktów firmy.
jeśli jednak chodzi Ci wyłącznie o testy - również te dotyczące samych półproduktów, to szukaj na stronie pety, tam dodatkowo sa oznaczenia które kosmetyki są vege, a które linie kosmetyków nie są testowane, ale sama firma-matka, ma jakieś grzechy na sumieniu..
problem jest jednak taki, że tam sa głównie amerykańskie kosmetyki, więc nie masz co szukać tam nietestującej ziaji..

polecam liste z tego wątku - uaktualniona jej wersja jest bodaj na stronie 90.. lista jest poparta oficjalnymi informacjami od producentow szczegółowo dotyczacymi zarówno produktów końcowych, jak i pólproduktów..



a tak swoją drogą.. czy nie lepiej by było, gdyby wyedytować pierwszy post, zeby tam była aktualna wersja listy?
fizelina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 18:36   #2872
tofina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 55
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

patrzylam dzisiaj w netto w lodowkach sa jajka z numerem 1

---------- Dopisano o 18:36 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

http://www.furisdead.com/pledge-furfree.asp?c=chfrplg podpiszcie prosze ta petycje
tofina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-28, 06:18   #2873
Martzelinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 63
GG do Martzelinka
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez fizelina Pokaż wiadomość
a tak swoją drogą.. czy nie lepiej by było, gdyby wyedytować pierwszy post, zeby tam była aktualna wersja listy?
myślę, że to super pomysł
Martzelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 19:33   #2874
akasheni
Raczkowanie
 
Avatar akasheni
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 66
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Wrzuciłam mejla do translatora, poprawiłam na tyle, na ile pamiętałam gramatykę, błędy pewnie jakieś są, ale na moje oko powinni zrozumieć o co chodzi oczywiście proszę zmieniać jeśli jest jakiś straszny baboł

Dzięki za pomoc justynqa1 wrzucam Twoją wersję:

Sehr geehrte Damen und Herren,
ich bin eine Vegetarierin und suche nach den so genannten 'cruelty-free' Produkten. Im Bezug darauf habe ich ein paar wichtige Fragen zu den Kosmetika der Firma [nazwa firmy]:
1. Sind die Kosmetika der Firma [nazwa firmy] auf Tieren getestet?
2. Sind die Bestandteile der Kosmetika der Firma [der Firmenname] auf Tieren getestet? Das heisst, ob die Firma [nazwa firmy] jemanden oder eine andere Firma mit solchen Untersuchungen beauftragt ? Wenn nicht, auf welche Weise werden dann die Kosmetika Ihrer Firma getestet?
3. Wie ist die Einstellung von Lieferanten der Bestandteile von Ihren Kosmetika zu den Testen auf Tieren?
4. Welche Bestandteile die von den Tieren abstammen treten bei Ihren Kosmetika vor?
Ich bitte um eine genaue Antwort auf jede gestellte Frage, das wird uns erlauben eventuelle Missverständnisse zu vermeiden.
Danke im Voraus
Mit freundlichen Gruessen

Edytowane przez akasheni
Czas edycji: 2009-08-30 o 18:50
akasheni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 18:55   #2875
Punk1700
Raczkowanie
 
Avatar Punk1700
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 217
GG do Punk1700
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

hej wsystkinn ! S góry sorki sa nnoje pisanie ale klawiatura spsuta ;/ nnini alfabet :
(= c nn=m s=z
A wię( podpisuję się pod tynn (ałynn ser(enn i dusą i (ynnkolwiek jes(e nnogę ;-) Nie dałann rady pse(yta( (ałego wątku,wię( od rasu spytann : (y wiadonno sonnething o perfunna(h BI-ES, kosnnetyka(h takiej nnałej firnny vollare,te kosnnetyki są głównie dostępne w sie(i sklepów po 2,99 hehe ;],kosnnetyki od Ingrid i (o s Sorayą ? Ostatnio (iesyłann się,se kupiłann perfunnę od Sorayi i jest nietestowana,a tu (ytann,se jednak jest
Posdrawiann
__________________
ODPISUJ U MNIE

wymianka <--- 1,2 str.
Punk1700 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 09:08   #2876
akasheni
Raczkowanie
 
Avatar akasheni
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 66
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Soraya i Bi-es są ok Niestety co do kosmetyków Vollare to nie wiem, bo chociaż pisałam mejla do nich to nie raczyli odpowiedzieć. Niby Polski producent, ale skąd biorą składniki? Na razie sobie odpuściłam tanie kupowanie, choć szkoda, bo czasami całkiem fajne cienie mają.
akasheni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 09:34   #2877
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

szukałam, ale nie znalazłam
Smashbox nie testuje kosmetyków na zwierzętach i patrząc na liste tych wszystkich firm, które też tego nie robią, można zauważyć, że nie trzeba testować kosmetyków na zwierzętach, żeby były one faktycznie dobre. Ciekawe tylko dlaczego inne firmy nadal to robią
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 09:54   #2878
Punk1700
Raczkowanie
 
Avatar Punk1700
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 217
GG do Punk1700
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez akasheni Pokaż wiadomość
Soraya i Bi-es są ok Niestety co do kosmetyków Vollare to nie wiem, bo chociaż pisałam mejla do nich to nie raczyli odpowiedzieć. Niby Polski producent, ale skąd biorą składniki? Na razie sobie odpuściłam tanie kupowanie, choć szkoda, bo czasami całkiem fajne cienie mają.

ufff już myślałam,że będę musiała się pożegnać z perfumami od bi-es i kosmetykami sorayi.A Vollare to mam tylko tusz,jakoś przeżyję ;-)
O Avonie nadal nic nie wiadomo czy jest na czerwonej ?

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

a Verona ?
__________________
ODPISUJ U MNIE

wymianka <--- 1,2 str.
Punk1700 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 10:40   #2879
elenka1992
Przyczajenie
 
Avatar elenka1992
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 13
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Wysłałam wiadomość do Iwostin i otrzymałam wiadomość:


Szanowna Pani,
nasze produkty nie są i nigdy nie były testowane na zwierzętach.
Serdecznie pozdrawiam
Konsultantka Iwostin


Nie podoba mi się ta odpowiedź, odpowiedzieli wymigująco co o tym myślicie?
elenka1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 11:15   #2880
fizelina
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 020
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez elenka1992 Pokaż wiadomość
Wysłałam wiadomość do Iwostin i otrzymałam wiadomość:


Szanowna Pani,
nasze produkty nie są i nigdy nie były testowane na zwierzętach.
Serdecznie pozdrawiam
Konsultantka Iwostin


Nie podoba mi się ta odpowiedź, odpowiedzieli wymigująco co o tym myślicie?

a jak sformułowałaś zapytanie?

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Punk1700 Pokaż wiadomość
O Avonie nadal nic nie wiadomo czy jest na czerwonej ?

właśnie.. jak wygląda kwestia avonu? oni sie znakują jako nietestujący i są na liście pety.. na liście ok! nie ma ich ze względu na kolagen, nie słyszałam nic o testowaniu składników, a z tego co wiem, to peta pilnuje żeby cały proces produkcji odbywał się bez testów na zwierzętach..
fizelina jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:33.