Suknia Ślubna śląsk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-14, 13:24   #1
Ancik88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 83

Suknia Ślubna śląsk


Witam! powoli zaczynam rozglądać się za suknią ślubną, myślę ze będę ją szyć i tu pojawia się problem, ponieważ nie wiem gdzie. Dziewczyny może wiecie kto zajmuje się szyciem sukien ślubnych w okolicach Katowic, Tychów, Lędzin chodzi mi o kogoś kto naprawdę jest dobry. Może znacie takie osoby dzięki za pomoc
Ancik88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 14:25   #2
zanetaa88
Zakorzenienie
 
Avatar zanetaa88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 5 346
Dot.: Suknia Ślubna śląsk

Racibórz Cię interesuje?
__________________
"Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy..."


zanetaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 08:27   #3
Ancik88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 83
Dot.: Suknia Ślubna śląsk

Może być
Ancik88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 19:12   #4
zanetaa88
Zakorzenienie
 
Avatar zanetaa88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 5 346
Dot.: Suknia Ślubna śląsk

Ja szyłam suknie ślubna w Raciborzu. U krawcowej, nie dawno otworzyła swoją działalność. Jej "gabinet" mieści się na staszica.
__________________
"Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy..."


zanetaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 09:28   #5
Ancik88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 83
Dot.: Suknia Ślubna śląsk

Dzięki
Ancik88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 09:34   #6
pati1920
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 309
Dot.: Suknia Ślubna śląsk

Ja natknęłam się na taką stronę krawcowej z Tychów: http://www.creomoda.pl/Suknie-slubne
Są tam pokazane suknie, które uszyła. Może Ci się przyda
__________________
Jesteśmy razem od 27.11.2004
Zaręczyliśmy się 9.11.2008
Nasz ślub 26.06.2010
pati1920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 18:48   #7
Virginnia
Zadomowienie
 
Avatar Virginnia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: z Krainy Królika
Wiadomości: 1 215
Dot.: Suknia Ślubna śląsk

Osobiści próbowałam w creomoda...ale na stronie jest info że do kwietnia nie przyjmują nowych zamówień. Poza tym nie odpowiedaja na maile.

Osobiści szukam krawcowej z Tychów/ Katowic i w piatek wybieram się na zwiady.
W Tychach jest fajna krawcowa na al. Niepodległości (na tęczy). Mozna poogladać, podotykać, a Pani pracująca (i szyjąca) tam jest bardzo miła.
Jak nie znajdę oferty tańszej o ok. 300 zł (Pani powiedział 1800zł) to właśnie tam będę szyła suknię.
__________________
Virginnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-16, 20:54   #8
Ancik88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 83
Dot.: Suknia Ślubna śląsk

Dzięki Dziewczyny za pomoc Jeśli znacie kogoś jeszcze to piszcie
Pozdrawiam!
Ancik88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 14:51   #9
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Suknia Ślubna śląsk

Będzin może być? Co prawda ja zamawiałam suknię w salonie, ale - szyta od podstaw. Jestem niewymiarowa Można wybrać i z katalogu, i pomieszać suknie, i - zamówić nawet taką, której oficjalnie już się nie szyje Moja suknia została wycofana z obiegu, ale uszyto ją dla mnie, choć problem z materiałem był.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 15:07   #10
Virginnia
Zadomowienie
 
Avatar Virginnia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: z Krainy Królika
Wiadomości: 1 215
Dot.: Suknia Ślubna śląsk

Dzis zwiedziłam dwa salony mieszczące się w Tychach w D.H. Senator.
1) Anabelle (na I piętrze). Salon robi miłe wrażenie. Jest przestronny i spokojnie można sobie poogladać wszystkie suknie na manekinach. Jest co ogladać - suknie są piękne! Ceny przystępne, moja faworytka kosztuje 1850 zł (rozmiar 38) - piękna koronka . Szyją też na miarę lub przerabiają to co widać na wieszaczkach. Pani bardzo miła i pomocna. Suknię trzeba zamawiać pół roku przed ślubem.
2) w Senatorze na dole (nazwy nie pamiętam - mijamy zegarki po lewej, prosto do końca i w lewo, suknie juz widać po lewej). To z pewnością nie będzie moja krawcowa. Jest to bardziej stoisko niż salon - jedna ciasna przymierzalnia za kotarą (nie wyobrażam sobie siebie przymierzającej tam suknię ślubną). Panie w miarę miłe.... jednak nie bardzo potrafią określić cenę sukienki mimo pokazania materiału, z którego miałaby być suknia. Pani stwierdziła tylko: "suknię z ładnej koronki to i za 1500 zł można uszyć". Przy składaniu zamówienia trzeba wpłacić 600 zł (na al. Niepodległości tylko 300zł).
Sukni na wystawie może 12, jednak żadna mi się nie spodobała. Przeładowanie i ogólny kicz- to najlepsze określenie. Dodatkowo w dwóch wykonanie było takie sobie.

Jutro czas na centrum Katowic i okolice.
__________________
Virginnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 17:06   #11
sorcierenoire
Raczkowanie
 
Avatar sorcierenoire
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: :>
Wiadomości: 51
Dot.: Suknia Ślubna śląsk

Hej dziewczęta I ja się dołączam do dyskusji, oczywiście polecam salon u góry w Senatorze, tak jak i moja poprzedniczka jak również salon Evita w Tychach gdzie panie są bardzo pomocne i gdzie spokojnie można sobie poprzymierzac tyle sukni ile się chce Dodatkowo teraz są promocje np. za suknię salonową tzn nie szytą na miarę płaci sie 20% mniej co z reguły wychodzi 400 zł ( sama nie wiem czy to dużo czy mało jak na suknię już mierzoną??). A jak sprawa z modelami z salonu wygląda gdzie indziej? Orientuje się któraś z Was?
__________________


sorcierenoire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-17, 18:15   #12
Ancik88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 83
Dot.: Suknia Ślubna śląsk

Wczoraj rozmawiałam ze znajomą i ona szyła suknie w Pszczynie gdzieś na rynku. Obiecała że jeśli znajdzie adres to mi go poda więc się z Wami podzielę Bardzo polecała mi ten salon, mówiła ze miła obsługa i nie ma wcale drogo. Mówiła że jest duży wybór sukien które mierzymy i potem taką nam szyją
Ancik88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 14:31   #13
nusiola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łaziska Górne
Wiadomości: 2
Dot.: Suknia Ślubna śląsk

usunięte przez moderatora

Edytowane przez Taverney
Czas edycji: 2009-10-18 o 17:39 Powód: reklama/spam
nusiola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 07:11   #14
Arche1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 103
Dot.: Suknia Ślubna śląsk

Witam, proszę o pomoc, gdzie dobrze szyją suknie w rozsądnej cenie - Chorzów, Bytom, Zabrze, Katowice? Czy ktoś szył suknię w Bytomiu na Nawrata?
Arche1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 15:12   #15
MajsterkaANB
Zakorzenienie
 
Avatar MajsterkaANB
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 780
Dot.: Suknia Ślubna śląsk

I ja się zapytam - czy ktoś szył suknię w krawcowej na wzór innej? Możecie kogoś polecić?
__________________

MajsterkaANB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 22:14   #16
tess86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1
Dot.: Suknia Ślubna śląsk

Szyłam suknię na wzór fotografii z katalogu. Niestety nie dość że wyszła kompletnie inna to była całkowitą klapą. Dlatego nie polecam zdecydowanie Pani Joanny z Miabytom. Uszyła suknię ślubną z słabych jakościowo materiałów, nie dając możliwości wyboru materiału. Dodała elementy których nie chciałam, a tych które chciałam nie otrzymałam. Na spotkania spóźniała się do godziny czasu. A suknię ostatecznie oddała z 2 tygodniowym opóźnieniem na dwa dni przed datą ślubu. Wszystko się rozlazło, brzegi były postrzępione. Pani powiedziała, że tak ma być i że to się ułoży... wyglądałam jak zawinięta w firankę.Pani krawcowa do której poszłam załamała ręce, a jak usłyszała moją historie to jeszcze tego samego dnia siadła do pracy i uszyła mi piękną suknię na bazie halki z tej nie udanej (tylko tyle dało się odzyskać). Zapłaciłam kolejne 2 tyś. zł, ale warto było. Chociaż nie była taka sama jak na fotografii, to była śliczna. Dlatego sądzę, że najlepiej skupić się na znalezieniu dobrej krawcowej. Bo nie pomysł najczęściej jest problemem a jego wykonanie.
tess86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 11:18   #17
sayyes1977
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 14
Dot.: Suknia Ślubna śląsk

Polecam Odwiedzic Długą w Krakowie. Tam jest cale mnóstwo salonów. Ja zamwialam w Pasażu Weneckim i jestem bardzo zadowolona.
Teraz tam maja duże promocje. Ja znalazłam miedzy innymi taka ale podobno i tak jest znacznie taniej.

xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-09-09 o 09:04 Powód: reklama
sayyes1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 08:41   #18
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Suknia Ślubna śląsk

Cytat:
Napisane przez sayyes1977 Pokaż wiadomość
Polecam Odwiedzic Długą w Krakowie. Tam jest cale mnóstwo salonów. Ja zamwialam w Pasażu Weneckim i jestem bardzo zadowolona.
Teraz tam maja duże promocje. Ja znalazłam miedzy innymi taka ale podobno i tak jest znacznie taniej.


xxxx
czyżby kryptoreklama?
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-09-09 o 09:04 Powód: reklama
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 11:12   #19
sayyes1977
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 14
Dot.: Suknia Ślubna śląsk

Ananke myśl sobie co chcesz A najlepiej jedz i sprawdz. Może wtedy obiektywnie się wypowiesz i przestaniesz się bawic w detektywa
Polecam.
sayyes1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-30, 14:55   #20
Kaszerek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
Dot.: Suknia Ślubna śląsk

A ja polecam salon w Sosnowcu - Dodatki Ślubne. Nazwa może myląca, ale są tam piękne sukienki z najnowszych kolekcji (Sposa, Antra - te mi się najbardziej rzuciły w oczy ;p). Kupiłam piękną z antry - Fargo się nazywała. Z moim 44 trudno było coś znaleźć, ale tamta pani tak mi to wszystko poupinała, że nic tylko zadzieram kiecę i lecę przed ołtarz
Jeszcze buty ślubne tam mają - jak nie ma na sklepie rozmiaru, to cię pomierzą i nawet moje 40 miało piękny bucik. Co lepsze - ale to było pół roku temu - buty do sukienki dostałam gratis

Więc polecam - dla tych wymagających, bo kobieta tam sprzedająca cierpliwość ma bez granic.

Jak się jedzie z centrum Sosnowca, na Będzin, na tej długiej ulicy - 3go maja chyba - jest sklep. Zaraz kolo takiej restauracji Bistro na Głównej czy jakoś tak. To i zjeść można po przymiarce
Kaszerek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 15:24   #21
magdalenapoborca102
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4
Dot.: Suknia Ślubna śląsk

Jestem krawcową z wieloletnim doświadczeniem, prowadzę własna pracownię sukien ślubnych, szyję ze zdjęć jak również wg, projektu klientki+dodatki ślubne+fachowe doradztwo
Artystyczna Pracownia Krawiecka "PRIMADONNA"
Sosnowiec -Niwka ul. Wojska Polskiego 25/27 llp. (budynek Banku ING)
tel. 517 58 58 38
magdalenapoborca102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 13:30   #22
Kingus2089
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 10
Dot.: Suknia Ślubna śląsk

sprzedaż

Edytowane przez lolusl
Czas edycji: 2015-01-09 o 18:27 Powód: sprzedaż
Kingus2089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 11:11   #23
Iwona198910
Przyczajenie
 
Avatar Iwona198910
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 28
Dot.: Suknia Ślubna śląsk

Bardzo proszę mi powiedziec jak z wolnymi terminami u Pani skrocenie badz podwyzszenie sukni likwidacja ramiaczek zmniejszenie koła
Iwona198910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 11:42   #24
Annika1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 6
Dot.: Suknia Ślubna śląsk

Ja kupowałam suknię w Częstochowie i byłam bardzo zadowolona. Nie pamiętam dokładnie nazwy salonu ale to jest w bok od głównej ulicy, co prowadzi na jasną górę,. Mięli tam duży wybór i miłą obsługe

Ja z kolei teraz mam problem, bo jestem świadkową brata, szukamy mu wspólnie garnituru, a razczej firmy która by mu go uszyła na miarę i najlepiej z jakiś dobrych materiałów. Brat chciałby potem ten garnitur jeszcze wykorzystać na inne okazje...

Myślałam o takiej firmie ze Śląska:
https://www.facebook.com/pages/TIVIA...15778381817397

ktoś ich zna? możecie polecić?
Annika1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 13:08   #25
Iwona198910
Przyczajenie
 
Avatar Iwona198910
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 28
Dot.: Suknia Ślubna śląsk

Annika maja bardzo dobre opinie Atelier !
Śmiało kupuj nie zastanawiaj sie Gatunkowo super jak również same garnitury bardzo modne - Piękne sa !
Iwona198910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 13:22   #26
joanstark
Rozeznanie
 
Avatar joanstark
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 684
Dot.: Suknia Ślubna śląsk

Ja polecam salon ślubny Kwiat Lotosu w Katowicach na Andrzeja. Świetna obsługa, bardzo miłe panie, które nie oceniają, umieją doradzić, ale i odradzić, jeżeli coś nie pasuje. Duży wybór sukien szytych na miejscu, możliwość połączenia dwóch sukien, suknie koronkowe (z dużą ilością koronki nawet) bardzo tanie

Ja wybrałam Madonnę jak pierwszy salon - owszem Pani była bardzo miła, zachęciła mnie do przymierzenia sukni z mikado (klasyczna, dekolt w łódkę i wycięte plecy, w literę A - cudo, wyglądałam świetnie i podobała mi się najbardziej. Znam dobrze techniki sprzedaży i widziałam, jak Pani próbuje mnie "przekonać" do droższej sukni, a jak wymyśliłam na poczekaniu, że mam mniejszy budżet (chciałam sprawdzić, jak zareaguje), nagle lepiej wyglądałam w tańszej. Dodatkowo próba wmówienia, że pół roku przed ślubem wybieranie sukni to baaardzo późno i muszę ją zamówić już, teraz, zaraz, u nich, bo inaczej nie zdążę - lekko śmieszne.

Potem poszłam do wyżej wspomnianego Kwiatu Lotosu, powiedziałam co chcę - panie miały bardzo podobną suknię którą bez problemu przerobiły tak, jak chciałam. Stwierdziły, że pół roku to aż za dużo czasu, dwie przymiarki później odebrałam moją wymarzoną suknię (o wiele tańszą od tej w madonnie) i dodatkowo z aplikacją na pasie 10 razy tańszą niż ta proponowana w pierwszym salonie.

Teraz zabieram tam koleżankę i na pewno będę polecać wszystkim.
__________________
142 - 2015
115 - 2016
125 - 2017
125 - 2018
13 - 2019

LC

Kanał książkowy na YT: Thejoanstark
joanstark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 11:16   #27
katstan
Raczkowanie
 
Avatar katstan
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 198
Dot.: Suknia Ślubna śląsk

Ja pierwszą wizytę miałam w Evicie w Katowicach. Pani była rozczarowana, że wybrałam fason w literkę A. Nie bardzo miała co zaproponować. Wcisnęła mnie w to co w końcu znalazła w tym fasonie i zachwalała pod niebiosa. Niestety wyglądałam w tej sukni beznadziejnie. Wyszłam mega rozczarowana.
Kolejną wizytę miałam w salonie Kwiat Lotosu w Katowicach. Duży wybór i bardzo miłe panie. Konsultantka pokazała mi suknie w których będę dobrze wyglądać. Niestety najbardziej pasowa dół z jednej sukni a gorset z innej. Nie mam takiej wyobraźni żeby to zobaczyć w całości i bałam sie zamawiać w ciemno. Gdyby taki zestaw był dostępny na miejscu raczej skończyłoby się zamówieniem.
Kolejna wizyta - Vivien Dąbrowa Górnicza. Totalna porażka. Wyszłam po 10 minutach. Nic mi się tam nie podobało.
Ostatnia wizyta w salonie Joanna w Dąbrowie (tuż obok Vivien). Suknie super! Kupiłabym 90% z tych wystawionych. Obsługiwała mnie młodsza Pani blondynka. Wybrałam 2 suknie z manekina. Pani przyniosła kolejne 2 od siebie. Nie trudno zgadnąć, że w tych wybranych przeze mnie wyglądałam średnio. W tych wybranych przez Panią konsultantkę cudnie. Bez zastanowienia wpłaciłam zaliczkę. Kupiłam suknię po 1 dniu poszukiwań!
W każdym odwiedzonym przez mnie salonie ceny były negocjowalne, także nie bójcie się tych cen na metkch. W moim przypadku udało się urwać aż 400zł.
katstan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 22:10   #28
ElsaS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 3
Dot.: Suknia Ślubna śląsk

Ja znalazłam, ostatnio lokalną jeszcze moim zdaniem niedrogą projektantkę w Bytomiu - Marii Zeni. Zachwyciła mnie obsługa i klimat miejsca, totalnie inny niz w miejscach, w których byłam wcześniej, szczególnie piękne duże lustro. Przymierzyłam kilka ślicznych sukienek, w końcu jednak zdecydowałam się na stworzenie swojej unikatowej, bazując na tych, które przymierzałam. Projektantka i jej krawcowa doradziła mi jaki fason i tkaniny wybrać, mogłam sama dobrać koronkę i dodatki, dzięki czemu mam pewność, że nikt już takiej miał nie będzie. Już nie mogę się doczekać pierwszej przymiarki.
ElsaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 14:35   #29
Kubajak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1
Dot.: Suknia Ślubna śląsk

Kiedyś widziałam oferte z Sosnowca - szycie obojętnie jakiej suknie ślubnej za 1300zł. Teraz ten salon przenieśli do Krakowa. Czy ktoś kojarzy czy gdzies na Śląsku jest jeszcze tego typu miejsce ?
Kubajak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-03 15:35:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:38.