tabletki YAZ - zbiorczy! - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-06, 17:32   #4651
aneczkalol111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4
GG do aneczkalol111
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez atroffika Pokaż wiadomość
mam podobnie. koncze właśnie 5 op i tydzien przed placebo miewam bóle w podbrzuszu, plamien nie mam ale po ok 7,8tabletce z nowego blistra zaczynaja mnie bolec piersi i robią sie nabrzmiałe jak dawniej przed okresem jak nie brałam tabletek. Najgorsze, że ten ból trwa dopóki nie dostane okresu. Jak dostane to nie bolą przez tydzień i potem znowu.
Dodam jeszcze, że na YAZie schudłam prawie 8kg może też doszedł do tego stres przedślubny.
Właśnie piersi też mnie bolą, są takie nabrzmiałe..:/ Byłam wczoraj u lekarza ale NIC mi konkretnego nie powiedział! Ogólnie jakby go to wgl nie interesowało. Ostatni raz do niego poszłam. W piątek biorę pierwszą tabletkę placebo z niecierpliwością czekam na krwawienie z odstawienia)
pozdrawiam;*
aneczkalol111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 18:19   #4652
Wisienka96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 13
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez aneczkalol111 Pokaż wiadomość
Właśnie piersi też mnie bolą, są takie nabrzmiałe..:/ Byłam wczoraj u lekarza ale NIC mi konkretnego nie powiedział! Ogólnie jakby go to wgl nie interesowało. Ostatni raz do niego poszłam. W piątek biorę pierwszą tabletkę placebo z niecierpliwością czekam na krwawienie z odstawienia)
pozdrawiam;*
Moja Gin przepisała mi na ból piersi Aqua Fimin. Od nowego opakowania Yazu zaczynam je brać i jestem ciekawa efektu Zanim rozpoczęłam branie tabletek anty miałam już z tym problemy , ale naszczęście ten ból nie był aż taki straszny:p
Wisienka96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 19:02   #4653
Krina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 8
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Byłam dziś na kontroli u ginekolog, miałam przyjść i powiedzieć czy coś się dzieje. Powiedziałam jej, że bolą mnie nogi i ręce, a ta na to, że to sobie pewnie wmówiłam i wymyślam że przez dwadzieścia parę lat jej praktyki zawodowej żadna kobieta nie mówiła, że po tabletkach bolą je nogi, powiedziałam jej, że nigdy wcześniej nie miałam takich problemów, a ona gada lekceważącym tonem, że one wie czemu ja nie chcę tych tabletek, bo one są za drogie i ja sobie wmawiam powiedziała, że mam odstawić tabletki po skończeniu opakowania, zrobić przerwę i za półtora miesiąca przyjść na wizytę :|

Yaz zaczęłam brać z myślą o bolącej miesiączce, pytałam się ginekolog i co teraz, a ona na to (lekceważąco) że nadal będzie mnie boleć i będę musiała sie truć proszkami przeciwbólowymi :| jak się zapytałam czy można jakoś ustalić źródło tak silnego bólu i jakoś inaczej zareagować, stwierdziła, że nie, że będzie mnie boleć i może jak urodzę dziecko to moje miesiączki nie będą tak bolesne :| a u mnie w rodzinie mama do teraz ma niesamowicie bolesne okresy mimo iż urodziła dwoje dzieci...

ja tej pani "podziękuję" za współpracę za takie traktowanie pacjenta :|

a mnie tak ręce w łokciach i przedramionach bolą na przemian z nogami (w szczególności łydkami) że chce mi się wyć

co więcej mam teraz większe problemy z cerą :|

Edytowane przez Krina
Czas edycji: 2009-10-06 o 19:07
Krina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 19:10   #4654
Wisienka96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 13
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Krina Pokaż wiadomość
Byłam dziś na kontroli u ginekolog, miałam przyjść i powiedzieć czy coś się dzieje. Powiedziałam jej, że bolą mnie nogi i ręce, a ta na to, że to sobie pewnie wmówiłam i wymyślam że przez dwadzieścia parę lat jej praktyki zawodowej żadna kobieta nie mówiła, że po tabletkach bolą je nogi, powiedziałam jej, że nigdy wcześniej nie miałam takich problemów, a ona gada lekceważącym tonem, że one wie czemu ja nie chcę tych tabletek, bo one są za drogie i ja sobie wmawiam powiedziała, że mam odstawić tabletki po skończeniu opakowania, zrobić przerwę i za półtora miesiąca przyjść na wizytę :|

Yaz zaczęłam brać z myślą o bolącej miesiączce, pytałam się ginekolog i co teraz, a ona na to (lekceważąco) że nadal będzie mnie boleć i będę musiała sie truć proszkami przeciwbólowymi :| jak się zapytałam czy można jakoś ustalić źródło tak silnego bólu i jakoś inaczej zareagować, stwierdziła, że nie, że będzie mnie boleć i może jak urodzę dziecko to moje miesiączki nie będą tak bolesne :| a u mnie w rodzinie mama do teraz ma niesamowicie bolesne okresy mimo iż urodziła dwoje dzieci...

ja tej pani "podziękuję" za współpracę za takie traktowanie pacjenta :|

a mnie tak ręce w łokciach i przedramionach bolą na przemian z nogami (w szczególności łydkami) że chce mi się wyć

co więcej mam teraz większe problemy z cerą :|
Brak profesjonalizmu ze strony tej pani. Idź do innego ginekologa!, a tabletki odstaw, skoro masz przez nie tyle problemów.
Wisienka96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 21:50   #4655
trzaska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 51
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

czytam ta ulotke i brakuje mi jednej informacji...

jezeli zapomne tabletki w pierwszym tyg, musze sie zabezpieczac....(to jest ładniej opisane w ulotce nie bede sie powielac)
jesli zapomni sie w 2 tyg tabletki to jak postapisz wedlug ulotki nic sie nie dzieje

a co z trzecim tygodniem?
nie ma nic na temat zabezpieczani... jezeli np. wybieram opcje łaczenia blistrow bo przykladowo zgubilam 14 tabletke to jak juz wiem za wczasu 10 dni wczesniej ze polacze te opakowania moge spokojnie sie kochac?? czy przez cale blistry ma9m sie zabezpieczac? czy tylko tydzien zabezpieczen wystarczy? a co jesli sie nie bede zabezpieczala?? nurtuje mnie strasznie pominiecie kwesti stosunkow w 3 tyg jesli pominie sie tabletke


gdzies przeczytalam ze jak sie laczy opakowania mamy nastepujacy ciag i nastepujaco powinnismy to interpretowac w przypadku braku przerwy na krwawienie

Iopakowanie to 1 tydz(1-7) 2 tydz(8-14) 2tydz (15-24)
II opakowanie 2 tydz(1-7) 2tydz(8-14) 3tydz (15-24)

to prawda??
trzaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 23:13   #4656
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez trzaska Pokaż wiadomość
czytam ta ulotke i brakuje mi jednej informacji...

jezeli zapomne tabletki w pierwszym tyg, musze sie zabezpieczac....(to jest ładniej opisane w ulotce nie bede sie powielac)
jesli zapomni sie w 2 tyg tabletki to jak postapisz wedlug ulotki nic sie nie dzieje

a co z trzecim tygodniem?
nie ma nic na temat zabezpieczani..
. jezeli np. wybieram opcje łaczenia blistrow bo przykladowo zgubilam 14 tabletke to jak juz wiem za wczasu 10 dni wczesniej ze polacze te opakowania moge spokojnie sie kochac?? czy przez cale blistry ma9m sie zabezpieczac? czy tylko tydzien zabezpieczen wystarczy? a co jesli sie nie bede zabezpieczala?? nurtuje mnie strasznie pominiecie kwesti stosunkow w 3 tyg jesli pominie sie tabletke


gdzies przeczytalam ze jak sie laczy opakowania mamy nastepujacy ciag i nastepujaco powinnismy to interpretowac w przypadku braku przerwy na krwawienie

Iopakowanie to 1 tydz(1-7) 2 tydz(8-14) 2tydz (15-24)
II opakowanie 2 tydz(1-7) 2tydz(8-14) 3tydz (15-24)

to prawda??
jak to nie ma?
ja nie biorę YAZ, a jak byk znalazłam w wirtualnej ulotce:

Cytat:
  • Pominięto jedną tabletkę w 15-24 dniu (trzeci lub czwarty rząd)
    Są dwie możliwości do wyboru:
    1. Przyjąć pominiętą tabletkę, tak szybko jak to możliwe, nawet jeżeli oznacza to, że przyjmie się dwie tabletki na raz. Kolejne tabletki należy przyjmować o zwykłej porze. Zamiast okresu stosowania białych tabletek placebo, należy przejść od razu do następnego blistra (pierwszy dzień stosowania będzie inny niż dotychczas).
      Najprawdopodobniej, krwawienie z odstawienia wystąpi pod koniec drugiego blistra, ale może wystąpić także plamienie lub krwawienie śródcykliczne podczas stosowania tabletek z drugiego blistra.
    2. Można też przerwać przyjmowanie jasnoróżowych tabletek z blistra i przejść bezpośrednio do 4 białych tabletek placebo (przed rozpoczęciem okresu tabletek placebo, należy zanotować dzień, w którym zapomniało się przyjąć tabletkę). Jeżeli chce się rozpocząć nowy blister w swoim ustalonym dniu rozpoczynającym, okres tabletek placebo można skrócić do mniej niż 4 dni.
Jeżeli postępuje się według jednego z tych zaleceń, ochrona przed ciążą będzie zachowana.
więc tym bardziej takie info powinno być w ulotce papierowej
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 06:09   #4657
szafirowa
Rozeznanie
 
Avatar szafirowa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 749
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

yaz juz biore kilka miesiecy [ponad pol roku] miałam ostatnio badania czasu krzepnięcia krwi itd , wszystko wyszło w normie ...
\ale dzisiaj czuję dziwny ucisk w lewej ręcę , bez zadnej przyczyny , nic cięzkiego nie dzwigalam etc .... mam wrazenie ze sa na niej lekkie slady zyl , u gina bylam tydzien temu i tez niby wszystko ok , zastanwaim sie czy mimo to moge sie objawiac poczatkow zakrzepicy .. nie wiem , moze ktos mial podobnie ? do lekarza sie chyba wybiore pod koniec tygodnia .
szafirowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-07, 06:45   #4658
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez szafirowa Pokaż wiadomość
yaz juz biore kilka miesiecy [ponad pol roku] miałam ostatnio badania czasu krzepnięcia krwi itd , wszystko wyszło w normie ...
\ale dzisiaj czuję dziwny ucisk w lewej ręcę , bez zadnej przyczyny , nic cięzkiego nie dzwigalam etc .... mam wrazenie ze sa na niej lekkie slady zyl , u gina bylam tydzien temu i tez niby wszystko ok , zastanwaim sie czy mimo to moge sie objawiac poczatkow zakrzepicy .. nie wiem , moze ktos mial podobnie ? do lekarza sie chyba wybiore pod koniec tygodnia .
spokojnie skoro badania wyszły wporzadku to nie masz sie czym denerwowac. Moze po prostu spałas na niej jakiś tam ucisk był i Cie boli, ale jak to Ci tak nie daje spokoju to idz do lekarza.
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 08:58   #4659
konwalijka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 277
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Hej dziewczyny-jestem tutaj nowa i umieszczam swój post w tym wątku bo w zasadzie dotyczy w sposób pośredni yazu. Tabletki biorę od 7 miesięcy - pod koniec szóstego opakowania zabrakło mi 4 tabletek w związku z czym przeszłam od razu do 4 placebo , dostałam normalnie okres, zaczęłam brać tabletki z kolejnego opakowania. Niestety mam małego świra ponieważ tabletki skończyły mi się we wtorek (mówię o opakowaniu gdzie zabrakło 4)a w niedzielę rano miałam stosunek ale nie kończony w środku, dodatkowo taki sam miałam piątego dnia przyjmowania tabletek z nowego blistra. Od dwóch dni czuję się troszkę słabo , pewnie to przez pogodę ale chciałam zapytać korzystając z waszego doświadczenia czy w obu przypadkach byłam zabezpieczona i nie mam się czym martwić?Serdecznie z góry dziękuję za odpowiedż.
konwalijka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 09:51   #4660
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez konwalijka82 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny-jestem tutaj nowa i umieszczam swój post w tym wątku bo w zasadzie dotyczy w sposób pośredni yazu. Tabletki biorę od 7 miesięcy - pod koniec szóstego opakowania zabrakło mi 4 tabletek w związku z czym przeszłam od razu do 4 placebo , dostałam normalnie okres, zaczęłam brać tabletki z kolejnego opakowania. Niestety mam małego świra ponieważ tabletki skończyły mi się we wtorek (mówię o opakowaniu gdzie zabrakło 4)a w niedzielę rano miałam stosunek ale nie kończony w środku, dodatkowo taki sam miałam piątego dnia przyjmowania tabletek z nowego blistra. Od dwóch dni czuję się troszkę słabo , pewnie to przez pogodę ale chciałam zapytać korzystając z waszego doświadczenia czy w obu przypadkach byłam zabezpieczona i nie mam się czym martwić?Serdecznie z góry dziękuję za odpowiedż.

tak, byłaś zabezpieczona, tę sytuację można przyrównać np do pominięcia tabletki w 3cim tygodniu - ulotka daje nam możliwość przejścia bezpośrednio do tabletek placebo - czyli tak jak Ty zrobiłaś - to jest bezpieczne wyjście z sytuacji i nie skutkuje obniżonym zabezpieczeniem
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 10:07   #4661
konwalijka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 277
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Wielkie dzięki za odpowiedżDodam jeszcze jedno pytanie - czy to możliwe żeby tabletki wywoływały silne bóle jajników i miednicy oraz powodowały zmiany koloru sutków-wydaje mi się że obwódki mam ciemniejsze niż zwykle ale z drugiej strony być może świruję już na maksa
konwalijka82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-07, 18:53   #4662
niunia_05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 293
GG do niunia_05
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez trzaska Pokaż wiadomość
Siostra odstawiła tabletki Yaz...
powikłania nastepujace..
1) wyglad
-spadek piersi dosc duzy
-przytyla
-i troche zepsula jej sie cera- pryszcze itp
2) wewnatrz ciala
-poki co 4 miesiace nie moze zajsc w ciaze (ale chyba to normalne) najwidoczniej jeszcze za krotki czas dla organizmu zeby sie "odblokowal"
- dłuzszy okres


i to wszystko.. takie objawy widzialam i na takie objawy po odlozeniu tabletek Siostra sie skarzyla


No nie no błagam. Zażywając tabletki sie tyje po odstawieniu sie tyje...omg;/


A tak na marginesie to tydz przed miesiaczka mam plamienia to chyba normalne tak? troche ostatnio bola mnie zyly no i wymiotowalam. Z wagą...hmm... sama nie wiem bo nie mam wagi:P ale raczej schudlam z tego co widze po ciuchach. Wszystko jest ok.

P.S. Koncze drugie opakowanie
niunia_05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 19:30   #4663
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez niunia_05 Pokaż wiadomość
No nie no błagam. Zażywając tabletki sie tyje po odstawieniu sie tyje...omg;/


A tak na marginesie to tydz przed miesiaczka mam plamienia to chyba normalne tak? troche ostatnio bola mnie zyly no i wymiotowalam. Z wagą...hmm... sama nie wiem bo nie mam wagi:P ale raczej schudlam z tego co widze po ciuchach. Wszystko jest ok.

P.S. Koncze drugie opakowanie

do 3op. moga wystepowac plamienia, nie masz sie co martwić
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-08, 15:09   #4664
trzaska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 51
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

czy mozna brac melisę w tabletkach i uzywac jednoczesnie tabletek Yaz i nie zabezpieczac sie?
trzaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-08, 18:12   #4665
sql
Raczkowanie
 
Avatar sql
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 257
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Ostatnio z tabletkami miałam "małą" przygodę. Biorę około 18:00 i w tym tygodniu byłam tak strasznie zmęczona miałam tyle spraw na głowie że położyłam się spać ok 18 i obudziłam się o 6 rano . Od razu spanikowana wziełam tabletkę (byłam na 1 tygodniu czyli teoretycznie najniebezpieczniejszy czas na zapomnienie), patrzyłam na zegarek jak łykałam tabletkę, była 6:10, a więc przekroczyłam 12 godzin o te nieszczęsne 10 minut. Wg ulotki jest napisane aby w takim przypadku poradzić sie lekarza. A więc od razu pędem z sercem w gardle do gin w ten sam dzień, a gin spokojnie mi mówi, że takie 10 minut nie ma znaczenia i że na tabletki nie należy patrzeć w kategoriach godzin i minut tylko w kategoriach pór dnia, a więc jak zwykle biorę wieczorem, a raz zapomniałam i wzięłam rano to ta granica 12 h jest zachowana - są to tylko umowne 12 h, a ja mam postępować dalej tak jakbym wzieła o zwykłej porze. Może którejś z Was taka informacja się przyda w razie zapomnienia
sql jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 08:21   #4666
xBlackRosex
Raczkowanie
 
Avatar xBlackRosex
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 166
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Yaz brałam 8 miesięcy, odstawiłam, zero chęci na seks, wahania nastrojów(przez to codzienne wojny z TŻ spowodowane moim zachowaniem), przytylam. Za jakiś miesiąc zaczne prac Yasminelle, bralam je kilka lat temu i mi służyły.
xBlackRosex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 18:11   #4667
leniiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ala2102 Pokaż wiadomość
Witajcie drogie Forumowiczki

Jestem tutaj nowa ... mam do Was pytanie
A mianowicie czy któraś z Was zażywa tabletki YAZ?? Jest to nowość na rynku. Mój G. przepisał mi je zamiast Yasminelle, które brałam do tej pory. Powiedział, że są identyczne tylko w opakowaniu jest 28 tabletek, no i zażywa się je cały czas nie robiąc tygodnia przerwy. W opak. jest 28 tabletek - 24 z hormonami i 4 tzw. placebo, w czasie brania ostatnich 4 ma wystąpić krwawienie ...
Przeszukałam internet, ale nic o tych tabletkach nie znalazlam, poza tym, ze od 2006r. są ona w USA, a u nas dopiero od teraz. W żadnej aptece internetowej nie ma tych tabletek, jutro wyruszam na poszukiwania w aptekach u mnie ...
A czy którejś z Was może Wasz G. przepisał tę "nowinkę"??

Pozdrawiam i czekam na jakieś odpowiedzi
Hej!
Mam małe pytanie
Od niedawna zażywam tabletki YAZ. Zgodnie z zaleceniami lekarza zaczęłam zażywać je w pierwszym dniu okresu. W ulotce doczytałam się iż działają one od pierwszego dnia. Czy rzeczywiście to prawda?
Pytam dlatego,że w 7 dniu od pierwszej tabletki doszło między mną a patnerem do stosunku płciowego. Nie używaliśmy prezerwatywy. Znajome mówiły mi,że już po 4 dniu można uprawiać sex i ochrona działa. Czy to prawda? Czy mam zgłosić się do ginekologa?
leniiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 18:36   #4668
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez leniiaa Pokaż wiadomość
Hej!
Mam małe pytanie
Od niedawna zażywam tabletki YAZ. Zgodnie z zaleceniami lekarza zaczęłam zażywać je w pierwszym dniu okresu. W ulotce doczytałam się iż działają one od pierwszego dnia. Czy rzeczywiście to prawda?
Pytam dlatego,że w 7 dniu od pierwszej tabletki doszło między mną a patnerem do stosunku płciowego. Nie używaliśmy prezerwatywy. Znajome mówiły mi,że już po 4 dniu można uprawiać sex i ochrona działa. Czy to prawda? Czy mam zgłosić się do ginekologa?

tak, to prawda
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 19:38   #4669
sobolesiaa
Raczkowanie
 
Avatar sobolesiaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 61
Cool Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sql Pokaż wiadomość
Ostatnio z tabletkami miałam "małą" przygodę. Biorę około 18:00 i w tym tygodniu byłam tak strasznie zmęczona miałam tyle spraw na głowie że położyłam się spać ok 18 i obudziłam się o 6 rano . Od razu spanikowana wziełam tabletkę (byłam na 1 tygodniu czyli teoretycznie najniebezpieczniejszy czas na zapomnienie), patrzyłam na zegarek jak łykałam tabletkę, była 6:10, a więc przekroczyłam 12 godzin o te nieszczęsne 10 minut. Wg ulotki jest napisane aby w takim przypadku poradzić sie lekarza. A więc od razu pędem z sercem w gardle do gin w ten sam dzień, a gin spokojnie mi mówi, że takie 10 minut nie ma znaczenia i że na tabletki nie należy patrzeć w kategoriach godzin i minut tylko w kategoriach pór dnia, a więc jak zwykle biorę wieczorem, a raz zapomniałam i wzięłam rano to ta granica 12 h jest zachowana - są to tylko umowne 12 h, a ja mam postępować dalej tak jakbym wzieła o zwykłej porze. Może którejś z Was taka informacja się przyda w razie zapomnienia

Oj przyda sie na pewno.

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Cytat:
Napisane przez xBlackRosex Pokaż wiadomość
Yaz brałam 8 miesięcy, odstawiłam, zero chęci na seks, wahania nastrojów(przez to codzienne wojny z TŻ spowodowane moim zachowaniem), przytylam. Za jakiś miesiąc zaczne prac Yasminelle, bralam je kilka lat temu i mi służyły.
Ja jestem na 3 opak. i mam podobne skutki uboczne -jak do tej pory, do tego codziennie rycze. Ale czekam do konca 3 opak. Jesli to nie przejdzie to po prostu tez bede musiala z nimi skonczyc.. =/
sobolesiaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-09, 21:46   #4670
7martina
Raczkowanie
 
Avatar 7martina
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 52
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Hej dziewczyny! Jejku jak tu przybyło odpowiedzi Jak ostatnio zaglądałam to było coś około 50 :O
Biorę YAZ już pół roku i nie miałam żadnych skutków ubocznych. Wszystko idealnie, jestem zachwycona.
Jedyna rzecz która mnie niepokoi to że pojawiły się lekkie bóle w dole brzucha, można powiedzieć że na linii majtek Po prawej stronie. Byłam u gina i powiedział że wszystko ok, więc chyba pozostaje mu wierzyć
Możliwe że ma to związek z czymś innym np. jelitami lub nerkami, bo mam z tym ostatnio problem Ostatnio tzn od dwóch lat... Boję się że przez to będę musiała odstawić tabletki, a nie chciałabym, bo są super!
7martina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 22:06   #4671
CzarnaPanienka
Przyczajenie
 
Avatar CzarnaPanienka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 21
Dot.: YAZ - gdzie i za ile

tarnowskie góry nowa apteka na rynku, koło lodziarni 38 zł. kolejka na 20-30 min ale cena jest ok ; D
__________________
Bo życie jest tylko jedno.
Tak. jestem szczęśliwa.!
CzarnaPanienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 22:11   #4672
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Nie wiem jak to sie stało ale pominęłam 2 tabletki...!! Tzn. 15 i 16 dnia... Nie wiem co robić, bo nigdy mi się nic takiego nie zdarzyło.

Nie uprawiałam seksu jeszcze. Yaz biorę od 4 mcy.

Wiem, że w ulotce pisze, że trzeba sie poradzić lakarza ale dziś jest piątek...

POMÓŻcie ;(
DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 07:40   #4673
gizus88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 22
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Witajcie, mam takie pytanie. W poniedzialek biore ostatnią rozowa tabletke, białych juz nie bede brała, bo są że tak powiem nieobowiązkowe, a nie chce bardziej obciążać wątroby, czy powinnam zatem od wtorku już sie zabezpieczać, bo ulotkę wywaliłam, myślałam, że mi nie bedzie potrzebna, a jednak, dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam
gizus88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 07:50   #4674
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
Nie wiem jak to sie stało ale pominęłam 2 tabletki...!! Tzn. 15 i 16 dnia... Nie wiem co robić, bo nigdy mi się nic takiego nie zdarzyło.

Nie uprawiałam seksu jeszcze. Yaz biorę od 4 mcy.

Wiem, że w ulotce pisze, że trzeba sie poradzić lakarza ale dziś jest piątek...

POMÓŻcie ;(
uznaj te dwa dni jako dwa dni przerwy (dwie tabletki placebo), weź jeszcze dwie - i zacznij nowe opakowanie

Cytat:
Napisane przez gizus88 Pokaż wiadomość
Witajcie, mam takie pytanie. W poniedzialek biore ostatnią rozowa tabletke, białych juz nie bede brała, bo są że tak powiem nieobowiązkowe, a nie chce bardziej obciążać wątroby, czy powinnam zatem od wtorku już sie zabezpieczać, bo ulotkę wywaliłam, myślałam, że mi nie bedzie potrzebna, a jednak, dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam
w przypadku całkowitego odstawienia- ostatni bezpieczny dzień to dzień w którym łykamy ostatnią tabletkę z aktywnymi składnikami czyli jest tak jak piszesz
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 09:17   #4675
misunderstood
Raczkowanie
 
Avatar misunderstood
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 192
GG do misunderstood
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

UWAGA! POMOCY!
czy jest ktoś z dolnego śląska tutaj z okolic Wrocławia, Strzelina???

wyjechalam na weekend do domu i zapomnialam yazu;( nie wiem jak to sie stalo, nigdy nei zapomnialam przyjac zadnej tabletki, zawsze pedantycznie trzymalam sie godziny jej przyjmowania a teraz taka sytuacja;(

jesli jakas yazowiczka tutaj to proszę o kontakt! chcialabym "pozyczyc" jedna tabletke. moje gg: 9772926 proooosze, blagam

pozdrawiam
__________________

misunderstood jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 09:42   #4676
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
uznaj te dwa dni jako dwa dni przerwy (dwie tabletki placebo), weź jeszcze dwie - i zacznij nowe opakowanie
No i tak nie zrobilam, na jednym z forum wyczytalam, ze powinnam wziaz 2 zapomnaine tabletki i nmastepnego dnia kolejne dwie... I tak zrobilam... Tylko ze zaczelam plamic... Juz nie wiem co robic ;(
DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 10:27   #4677
xBlackRosex
Raczkowanie
 
Avatar xBlackRosex
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 166
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Plamienie to normalny skutek uboczny, może wystąpić w każdym czasie. Mnie potrafilo występować nawet przy 6tym opakowaniu
xBlackRosex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 12:15   #4678
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
No i tak nie zrobilam, na jednym z forum wyczytalam, ze powinnam wziaz 2 zapomnaine tabletki i nmastepnego dnia kolejne dwie... I tak zrobilam... Tylko ze zaczelam plamic... Juz nie wiem co robic ;(
Teraz to już nic nie zrobisz - bierz tabletki dalej i przejdź bezpośrednio do nowego opakowania - tj. pomiń tabletki placebo by organizm nie zwariował

Cytat:
Napisane przez xBlackRosex Pokaż wiadomość
Plamienie to normalny skutek uboczny, może wystąpić w każdym czasie. Mnie potrafilo występować nawet przy 6tym opakowaniu
No tak nie do końca.. Owszem, to skutek uboczny, ale powinien występować tylko do 3ech pierwszych opakowań gdy organizm się przyzwyczaja do hormonów. Plamienia w późniejszym czasie (raz na ruski rok to tam jeszcze można przymknąć oko) nie powinny występować bo mogą świadczyć, że tabletki nie trzymają nam cyklu.

Nawet w ulotce jest informacja by w razie czego zgłosić się do lekarza i zbadać przyczynę.

Cytat:
Krwawienie sródcykliczne
Przez pierwsze kilka miesięcy przyjmowania leku Yaz, można mieć nieoczekiwane krwawienia (krwawienia poza okresem stosowania tabletek placebo). Jeżeli takie krwawienie utrzymuje się dłużej niż kilka miesięcy, lub jeżeli zaczyna się po kilku miesiącach, lekarz powinien zbadać przyczynę.
Oczywiście mowa o takich plamieniach, które się powtarzają, bądź przechodzą w obfite krwawienia.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 12:46   #4679
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Dostałam dziś okres... i o 15 biorę pierwszą tabletkę yazu. To w ogóle pierwsza tabletka anty w moim życiu i trochę się denerwuję... Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 16:57   #4680
stokithefirst
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Hej, dziewczyny jestem tutaj nowa i postanowiłam napisać ponieważ mam zmartwienie dotyczące Yazu.

Mianowicie, dziś zaczynam 3 tydzień brania tabletek i nadal mam krwawienie. Wiem oczywiście od ginekologa i z ulotki ze krwawienie śród cykliczne jest normalne, ale mój "okres" trwa już całe 2 tygodnie bez przerwy. Nie jest to jednak obfite krwawienie. Poza tym nie mam żadnych skutków ubocznych, jak np wahanie nastroju.

Jak myślicie czy powinnam zgłosić się do gina po zmianę tabletek, czy nie warto panikować?
stokithefirst jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:38.