Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009 - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-23, 14:30   #481
mumi24
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 060
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Hej,

Ami Gratulujemy ząbka mała robi fajne wygibasy

Kami Kudłata ta Twoja Tośka jest rzeczywiście może i mnie będzie jeszce dane wiązać kitki

Borys jak je to raczej nie brudzi dookoła bo dostaje jeśc w krzesełku, ale robi mi czasem psikusa i kiedy ja mu podaję łyżeczkę z jedzonkiem on zaczyna trzeć oczy i nos, efekt -kaszka na całej buzi i rączkach...no i oczywiście się śmieje-łobuz

Passion Fajny pokój ,mój ma taki metraż z aneksem kuchennym
z tym bambusem beżowym to chodziło Ci o chustę? bo mnie troche zastanowił tajemniczy post

Faceci...ehh ja z moim żyjemy w sumie dobrze ale często wybuchowo....mamy podobne charakterki i czasem jedno musi ustąpić...
ale jak mój ma jakieś chimery (h?) to kolacyjki sam sobie robi,,,ja go obskakiwac w takich sytuabjach nie bede
__________________
Mój największy skarb Borysek 09.01.2009

http://s2.pierwszezabki.pl/026/0261949b0.png?3414
mumi24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-23, 14:42   #482
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

mumi, tak bambus beżowy to chusta

Dzięki, niesty kosztem dużego pokoju, pokój Jasia ma....może z 8m2 i jest baaardzo nieustawny. Ale coś za coś,...
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-23, 15:11   #483
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Ok, taki mam kolor ścian, firany, panele. Meble jak pisałam będą w kolorze wenge i co dalej? Jakie dodatki? Jaka lampa??
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-23, 15:20   #484
AMILAMIJA
Zadomowienie
 
Avatar AMILAMIJA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
GG do AMILAMIJA Send a message via Skype™ to AMILAMIJA
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Mam prawie identyczną czerwień w sypialni na dwóch ścianach, na dwóch pozostalych piaseczek, ale taki jaśniusieńki. Jasną wykładzinę, meble w kolorze orzecha...więc też chętnie poczytam odnośnie dodatków itd
__________________
MATYLDA 03.02.2009
MATYLDOWE ZĄBKI
AMILAMIJA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-23, 15:22   #485
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

passion - Zadna ze mnie specjalistka, ale jednego jestem pewna. Tak zwane ``starocie`` ( na przyklad stary zegar na komode ) niezle komponuja sie z kazdym wnetrzem - i nowoczesnym, i bardziej klasycznym.


A tak w ogole to naskrobalam dosc dlugi post, i mi wcielo. Wiec teraz krotko:

Witam nowa mamusie

Smerfetka - Gratuluje

Nenah - Alma tez wlasnie z kleczeniem nie ma problemow, natomiast z siedzeniem tak . Kleczy pieknie bez trzymanki - no nie wiem, moze jej tak wygodniej.

Milego piatku i weekendu
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-23, 15:54   #486
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
mar_go, zdjęcia nie ma co robić, bo czekam na meble, ale mam: 2 ściany w kolorze ciemna czerwień (prawie brodo), 2 ściany w kolorze...piaskowym. Czekam na meble Largo w kolorze wenge i krzesła obite jasną skórą... I mam w miare jasne panele na podłodze.

Pokój jest dobrze oświetlony, ma 25m2 (na dłuższej ścianie są okna na całej długości).
Prosze o radę odnośnie lampy i dodatków bo zgłupieje!

Dziękuję i ile płacę
A z tych swoich podróży przywozicie jakieś pamiatki? Lubisz rzeczy bardziej staroświecke czy nowoczesne - zimne? (jaką masz kuchnię? rustykalną czy "laboratorium"?) Masz kwiaty?
__________________
Więc teraz serca mam dwa
Smutki dwa
I miłość po kres
I radość do łez

Edytowane przez mar_go
Czas edycji: 2009-10-23 o 16:12
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-23, 16:56   #487
anna1593
Raczkowanie
 
Avatar anna1593
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Ok, taki mam kolor ścian, firany, panele. Meble jak pisałam będą w kolorze wenge i co dalej? Jakie dodatki? Jaka lampa??
masz pokoj w podobnej kolorystyce co ja. tez kremowe sciany, dwie w kolorze bordo, jasna podloga, rolety jasne. mam meble wenge, a rzeczywistosci bardziej sa czarne niz braz. i u nas dywan i fotel sa w kolorze rudym (kanapa jest jasna, a stolik szklany, czarny) zestawienie moze sie wydac dziwne, ale w gruncie rzeczy dobrze wyglada. dodatki ze szkla, metalu, malo kwiatow bo preferuje nowoczesny styl, bez duzej ilosci zieleni. jedna ze scian chcialam pokryc albo piaskowcem, ale nie znalazlam ladnego, albo duzymi plytami kamienia ciemnego. moze sie kiedys zdecyduje przy remoncie.
__________________
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2007101301201230.png

http://www.suwaczek.pl/cache/1b39e63fa9.png?html

Moje małe szczęście urodziło się 18.02.2009 r. o 00.55
anna1593 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-23, 17:22   #488
Glizda87
Rozeznanie
 
Avatar Glizda87
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 791
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Jak ja bym już chciała nasze mieszkanko wykańczać i meblować... Ech ale przed nami to jeszcze długa droga;/ Dzisiaj mieliśmy spisać umowe przedwtępną i nici, bo Pani notariusz stwierdziła, że to niezgodne z jej etyką, zbyt ryzykowne i sie nie zgodziła... Mimo wszystko mam nadzieje, że w grudniu ruszymy z remontem
__________________
JULIANKA 28.01.2009
Glizda87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-23, 17:25   #489
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Glizda, co jest niezgodne z jej etyką? Umowa przedwstępna? cena?

Passion, moim zdaniem też dałabym lampy nowoczesne, takie jak np.:
http://sklep-dodatki.brw.com.pl/inde...ucts_id=689986
http://sklep-dodatki.brw.com.pl/inde...ucts_id=690019
http://sklep-dodatki.brw.com.pl/inde...ucts_id=690024
http://www.leroymerlin.pl/produkty/l...252384143.html
http://www.leroymerlin.pl/produkty/l...252384582.html

pokazuję podobne, żeby było widać,że sa w różnych cenach, generalnie polecam Leroy Merlin, tam lapy piekne i całkiem niedrogo. Kanapę postawiłabym z jasnej skóry, raczej prostą nowoczesną (nie miałam czasu wyszukać linków) i najlepiej na tle tej czerwonej ściany. Obrazkom zmień ramki na cienkie czarne i ciut większe, żeby było szersze pas-par-tout. Na tej ścianie wyglądaja super - bardzo mi się podoba.
Dodatki:
np lampa stojąca taka:
http://sklep-dodatki.brw.com.pl/inde...ucts_id=546935
ale ta tez ładna i będzie pasować:
http://sklep-dodatki.brw.com.pl/inde...ucts_id=573529, do tej drugiej łatwo dobrac podobne stojące np na komodę, czy stoliki przy kanapie.
ponieważ lubicie podróżować dodatki dałabym w egzotycznym stylu, do tego pokoju afrykańskim, maski, rzeźby, ale nie za dużo, do tego podkładki, koszyki z bambusa i jeden duży kwiat - np. papirus w fajnym szkoalnym naczyniu jak akwarium, lub też jakiś figowiec w etnicznej dużej donicy. Te podkładki i koszyki (świetnie ukrywają "bałagan" z małych drobiazgów których zawsze mamy pełno) wybieraj w kolorze zbliżonym do podłogi, żeby kontrastowały z meblami i rozjaśniły trochę wnętrze.
Nie jestem fanką tradycyjnych firanek, ja osobiście (moje zdanie podkreslam) zmianiłabym je na takie białe (ecru) rolety, ładnie rozświetlają wnętrze, dobrze osłaniają od sąsiadów. Jak chcesz to nad takimi roletami można zawiesic karnisz (metalowy, w kolorze lampy) i "zamotać" kawał fajnej tkaniny, tez lekko etno. I wtedy z tej samej tkaniny poduszki. Fajnie jest mieć 2 różne (np. z złotych odcieniach i bordo) i zmieniac sobie w zależności od nastroju.
CO do dywanu, to juz wyższa szkoła jazdy, poczekaj z meblami.
Napisz, czy "czujesz" to co napisałam, czy dostatecznie obrazowo. Dać więcej zdjęć, podoba Ci się to, co wymyśliłam?
Napisz co ma stac w tym pokoju? Komoda? Wtedy dobrze dać lustro nad nią, jakieś świeczniki i jedna rzeźbę.
Stół i krzesła, to pamiętam. Czy lampa będzie nad stołem, czy na środku pokoju? Macie jakieś miejsce na kinkiety? Fajnie buduje nastroj światło boczne, więc polecam lampe podłogową i takie stołowe na komodę, czy przy kanapie. Wiem kable to problem przy maluchu, no ale "problem" zaraz urośnie i załapie "nie wolno".
Na koniec jako kropkę nad i pomyślałabym o stoliku przy kanapie właśnei takim etno (meble kolonialne, jakiś rzeźbiony, nawet w innym kolorze, bardziej czerwonego drewna,) żeby stanowił taki mocny akcent.
Ale to wszystko nei na raz, powoli dokupuj, żeby nie przesadzić. Każda rzecz oswajaj. Na ściany polecam zdjęcia z podróży, powiekszone mocno. Nie za dużo 1-2.
__________________
Więc teraz serca mam dwa
Smutki dwa
I miłość po kres
I radość do łez

Edytowane przez mar_go
Czas edycji: 2009-10-23 o 17:45
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-23, 18:25   #490
Glizda87
Rozeznanie
 
Avatar Glizda87
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 791
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Oj bo to troche zagmatwane... mieszkanie jest zadluzone i jeszcze nieprzeksztalcone na wlasnosciowe i wlasnie w tej umowie miala to wszystko zawrzec i jednoczesnie zobowiazac do zalatwienia tych spraw... Nie wytlumacze wam tego dkoladnie bo sama nie wszystko rozumiem.
__________________
JULIANKA 28.01.2009
Glizda87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-23, 18:42   #491
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

To faktycznie niezly galimatias. I rozumiem, że pewnie włascicielom się spieszy że sprzedażą? Dla Was to dobra okazja, ale lepiej faktycznie miec pewność, że nie kupicie sobie z mieszkaniem problemów. Więc może dobrze, że się notariusz nie spieszy. Trzymam kciuki za pozytywne załatwienie
__________________
Więc teraz serca mam dwa
Smutki dwa
I miłość po kres
I radość do łez
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-23, 19:49   #492
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

mar_go jesteś wielka! Że też Ci się chciało. Jutro od rana oglądam linki od Ciebie. Co do stylu - lubimy nowoczesny, proste bryły, geometryczne. Pod firnkami są własnie rolety w kolorze takim jak jasniejsza farba
A z mebli to będzie własnie komoda, jakiś słupek na książki planujemy i koniec (nie lubimy wielu mebli i "klamociarni".

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

A! Firany musimy mieć, bo mieszkamy na parterze i w dzień bez firan wszystko u nas widać :/
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-23, 20:05   #493
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Hello.

Wpadam na chwilkę .aby napisać jedynie że -Raczek ty to fajna dupcia jestes
Wiesz w sumie Salwator -jeden tramwaj chyba 1 tam jeździ bezpośrednio odemnie.
W Centrum jestem prawie codziennie - w zwiazku z moją pracą,z Liwką czasami chodzę na spacery do Rynku,Planty ale wtedy zazwyczaj jestem umówiona z kimś na kawe,ciacho itp.
Jutro napisze wiecej idę się napić żubrówki....a co się będę....
buźka.

Ps.Passion fajne kolowy ścian.
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-23, 20:09   #494
Nenah
Rozeznanie
 
Avatar Nenah
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 947
GG do Nenah
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

WOW Mar_go świetna robota, tak się sama zastanawiałam co do takiej kolorystyki by pasowało i na pewno trafiłam lampę taką jak ty zaproponowałaś - tę pierwszą http://sklep-dodatki.brw.com.pl/inde...ucts_id=546935

Bordo ładnie łączy się z kremami i złotem wcześniej sypialnie miałam w bordzie, teraz przemalowana na ciemny fiolet.

Ja mam duży pokój w odcieniach beżu, brązu i wenge - takie chłodniejsze beże i w sumie w takich tonacjach też mamy dodatki. Na podłodze ciemne panele wenge + kremowy dywanik, ciemną skórzaną sofę i fotel, stół i krzesła z jasnymi siedziskami, meble Vox Visage też ciemne no i ściany jasne oczywiście.

Passion z firanami problemu nie ma ale z zasłonami - chcemy dość mięsiste i na dałej długości ściany gdzie jest okno i balkon więc to ponad 5 m, pod sufitem mamy taką szynę do tego.No i mamy problem z odcieniem brązy tej zasłony. Jutro znów lecimy oglądać wzorniki. Hehe a mieszkam też na parterze

Glizdko - niestety takie okazje mają często haczyk :/ , pani notariusz ma pewnie rację, bo w takiej sytuacji cieżko określić jakieś terminy. Cierpliwości i oby wszystko się ułożyło po waszej myśli
__________________
Pomóż Martynce - przekaż 1 % podatku dochodowego w zeznaniu PIT wpisując: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" KRS 0000186434 z dopiskiem:
Martyna Biecka nr 117/B,

Kubusiu Skarbie w końcu jesteś z nami - 17.02.2009 g. 18:35









Nenah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 07:35   #495
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cisza....spadamy na basen
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 08:23   #496
raczek13
Raczkowanie
 
Avatar raczek13
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 147
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez nimfetka Pokaż wiadomość
Hello.

Wpadam na chwilkę .aby napisać jedynie że -Raczek ty to fajna dupcia jestes
Wiesz w sumie Salwator -jeden tramwaj chyba 1 tam jeździ bezpośrednio odemnie.
W Centrum jestem prawie codziennie - w zwiazku z moją pracą,z Liwką czasami chodzę na spacery do Rynku,Planty ale wtedy zazwyczaj jestem umówiona z kimś na kawe,ciacho itp.
Jutro napisze wiecej idę się napić żubrówki....a co się będę....
buźka.

Ps.Passion fajne kolowy ścian.
Nimfetko "fajna dupcia"

Faktycznie tramwaj 1 jedzie az do pętli na Salwatorze a ja mieszkam obok pętli
Musimy się koniecznie umówic i zapoznac Liwkę z Mateuszkiem
Teraz tak jak pisałam teściowie są w Polsce ale jak tylko pojadą to wybierzemy się na spacer najczęściej spacerujemy wałami Wisły

Wpadłam tylko na chwilkę bo misiek wstał o 7.30 i teraz znowu śpi a ja muszę się szykowac bo jedziemy pózniej do teściów
Moje słonko pierwszy raz od 2 miesięcy spało od 20.30 do 2 bez smoczka zjadł mleczko i spał do rana

Życzę Wam miłego weekendu

Postaram się odezwac wieczorem
raczek13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 08:40   #497
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Dzien dobry....

Alan cała noc poplakiwal bo mial goraczke...o 3 zjadl mleczko a od 4 spal u nas w łózku...
o 8 wstal ma teraz 37 stopni no ale jeszcze mu dalam syropek na goraczke bo boje sie ze znowu mu skoczy..............pozni ej zobaczymy...jak sie podniesie to idziemy do lekarza.....
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 09:43   #498
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Witam

Czy ktores z was myja zebole maluchom pastą Nenedent ?? bo chodzi mi o to jak sie jej uzywa a dokladnie co z nia po umyciu zebow? bo wiadomo ze dziecko jej nie wyplucze wiec co sie z nia robi? ma tak zostac az dziecko ja "zje" czy ona sie wogole pieni? na pascie nic nie pisze wiec nie wiem jak sie za to zabrac
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 11:49   #499
kami1227
Rozeznanie
 
Avatar kami1227
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 533
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

hej hej
Jestem WYSPANA Tośka mleczko połknęła koło 24 i spała do 8.30! Nie do wiary normalnie
Margo na prawdę masz dziewczyno gust! Opisane obrazowo, że nawet ja sobie wyobraziłam A do urządzania, to ja nie bardzo...
Właśnie mi się marzą takie zdecydowane kolory, ale trochę się boję takimi zamalować moje mieszkanie. Mój salon z aneksem kuchennym ma 45 m2 i jakbym taki ciemny brąz chociaż na jedną ścianę sobie zafundowała, to chyba za ciemno trochę by było... Do tego ten aneks to od 10 lat i oddziela go barek zbudowany z cegły klinkierowej. A ja ciemna, nie wiem co pasuje a co nie i taki trochę mi się galimatias porobił Więc na prawdę chylę czoło
Glizdko - cierpliwośc będzie na pewno nagrodzona. Lepiej niech trwa nawet pół roku, ale czystą hipotekę sobie zapewnijcie, bez haczyków
Kellyss zdrówka dla przystojniaka Może trzydniówka?
Uciekam, bo weekendowe nicnierobienie jest największe
__________________
Mam kompletną rodzinkę od 26.02.2009r.
Od urodzenia Tosi
kami1227 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-24, 13:02   #500
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Ciszaaaa ciągle

Zaraz spadamy na imieniny dziadka.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 14:57   #501
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Witam

Czy ktores z was myja zebole maluchom pastą Nenedent ?? bo chodzi mi o to jak sie jej uzywa a dokladnie co z nia po umyciu zebow? bo wiadomo ze dziecko jej nie wyplucze wiec co sie z nia robi? ma tak zostac az dziecko ja "zje" czy ona sie wogole pieni? na pascie nic nie pisze wiec nie wiem jak sie za to zabrac
niestety nie pomoge..natomiast dolaczam sie do pytania....
Jak wy te zabki wogole myjecie....? dziasła tez...?
i jakie macie szczoteczki...?
Ja dopiero mam teraz zamiar kupic sprzet do mycia zebow...
Co polecacie....?

Cytat:
Napisane przez kami1227 Pokaż wiadomość
hej hej
Jestem WYSPANA Tośka mleczko połknęła koło 24 i spała do 8.30! Nie do wiary normalnie
Margo na prawdę masz dziewczyno gust! Opisane obrazowo, że nawet ja sobie wyobraziłam A do urządzania, to ja nie bardzo...
Właśnie mi się marzą takie zdecydowane kolory, ale trochę się boję takimi zamalować moje mieszkanie. Mój salon z aneksem kuchennym ma 45 m2 i jakbym taki ciemny brąz chociaż na jedną ścianę sobie zafundowała, to chyba za ciemno trochę by było... Do tego ten aneks to od 10 lat i oddziela go barek zbudowany z cegły klinkierowej. A ja ciemna, nie wiem co pasuje a co nie i taki trochę mi się galimatias porobił Więc na prawdę chylę czoło
Glizdko - cierpliwośc będzie na pewno nagrodzona. Lepiej niech trwa nawet pół roku, ale czystą hipotekę sobie zapewnijcie, bez haczyków
Kellyss zdrówka dla przystojniaka Może trzydniówka?
Uciekam, bo weekendowe nicnierobienie jest największe
własnie tak sie zastanawiam czy to czasem nie trzydniowka.....
No ale to chyba ma byc wysoka utrzymujaca sie goraczka przez 3 dni...tak...?
Czy ktores z dzieciaczkow u nas juz miało...?
Młodemu goraczka spadł do 37.....
Takze niewiem od czego to........


Narazie nic mu nie daje.....zobaczymy wieczorkiem....
__________________
ALAN
KIARA

______________

Edytowane przez kellysss
Czas edycji: 2009-10-24 o 14:59
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 16:10   #502
AMILAMIJA
Zadomowienie
 
Avatar AMILAMIJA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
GG do AMILAMIJA Send a message via Skype™ to AMILAMIJA
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

kellyss, może czwórki idą. Siostrzeniec miał 39 stopni i cieżko przeszedł te ząbki.
Przy trzydniówce jest wysypka dosyc spora, więc raczej wykluczyłabym.

Szcoteczkę zakupiłam, taką jak na zdjęciu:
http://allegro.pl/item785792078_baby...do_masazu.html
Ale o paście nie myslalam, bo jeszcze nie można.
Moje dziecko koniecznie chce na dwie nogi. Niedawno zaczęło na czworaka i juz jej się znudziło. Stanęła dzisiaj na nozkach przy bujaku , wszędzie się gramoli i nabiła sobie guza, bo uderzyła glową w podlogę, jak chciala na stopach i dloniach stawać na panelach (rozjechaly jej się nogi).
Cos jej sie przestawiło i duzo w dzień śpi. W nocy pierwszy raz w swoim krótkim zyciu odwaliła mi akcję - ok 3 mleko a potem ciągle się wierciła i stękała. Posmarowałam dziąsła, dawalam 3 razy smoka, picie - nic nie dzialało. O 6 wzięłam ja do nas do lóżka i zasnęła natychmiast. Wstaliśmy o 9. Nie wiem, co to miało znaczyć
Niech się do diała ta pogoda zmini bo świra dostanę w domu i depresji się nabawie jakiejś.
Jutro jedziemy do Leroy'a pobuszować. Jak ja to lubię
__________________
MATYLDA 03.02.2009
MATYLDOWE ZĄBKI

Edytowane przez AMILAMIJA
Czas edycji: 2009-10-24 o 16:11
AMILAMIJA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 16:46   #503
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Ja Norbertowi myję taką jak pokazała AMI

A dzisiejsza nocka to był koszmar... Norbert poszedł spać o 19, wstał o 19.25 i po spaniu... buszował (łaził, bawił się, płakał, krzyczał, jadł dodatkowe mleko, robił kupę...) do 23:30 a ja miałam na 4:45 nastawiony budzik, bo dziś musiałam być bardzo wcześnie w pracy - sklep musiałam otworzyć o 6:30, bo babka, która miała być na rano ma wolne. Padł o tej 23:30 po herbatce, a o 2:30 był ryk na całego... usypiałam go 40 min, a rano byłam tak padnięta, że wyłączyłam budzik i poszłam spać Gdyby Norbert nie zaczął łazić po łóżeczku i krzyczeć na mnie o 6:10, to chyba spałabym w najlepsze... Najśmieszniejsze jest to, że zdążyłam do pracy na czas - to się nazywa SPEED

Ogólnie to padam na mordę, muszę dziś się wcześniej położyć - mam nadzieję, że moje dziecię będzie współpracować...

---------- Dopisano o 17:46 ---------- Poprzedni post napisano o 17:39 ----------

a w temacie past do ząbków - też myślałam, że dopiero po roku się "pastuje" zęby, a tu niespodzianka...
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p720-Nenedent_Baby_pasta_do_ze bow_bez_fluoru_20_ml__szc zoteczka
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p22243-Lacalut_pasta_do_zebow_ml ecznych_przeciw_prochnicy _do_4_lat_50_ml
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p1022-Elmex...do_6_lat_50_ml
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 17:30   #504
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

a ta szczoteczke na palcową to do jakiego wieku dziecka mozna nia myc...?

No i tak jak myslalam....temperatura znowu sie podniosła do 38,2.....
Dałam juz syropek na goraczke............ ...

A moze to naprawde czworki....
młody nie da se do japki zajrzec a jak dotykam na slepo to tak jakby spuchniete
o prawe dolne dziasełko........... no ikupka byla przed chwilka luzniejsza.........
No zobaczymy.......... Jak jutro goraczka sie bedzie utrzymywac to chyba bedziemy
musieli zachaczyc doktorka.....
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 19:08   #505
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez raczek13 Pokaż wiadomość
Nimfetko "fajna dupcia"

Faktycznie tramwaj 1 jedzie az do pętli na Salwatorze a ja mieszkam obok pętli
Musimy się koniecznie umówic i zapoznac Liwkę z Mateuszkiem
Teraz tak jak pisałam teściowie są w Polsce ale jak tylko pojadą to wybierzemy się na spacer najczęściej spacerujemy wałami Wisły

Wpadłam tylko na chwilkę bo misiek wstał o 7.30 i teraz znowu śpi a ja muszę się szykowac bo jedziemy pózniej do teściów
Moje słonko pierwszy raz od 2 miesięcy spało od 20.30 do 2 bez smoczka zjadł mleczko i spał do rana

Życzę Wam miłego weekendu

Postaram się odezwac wieczorem
Jak tylko teście wyjadą,to daj znać-spotkamy się na jakimś ciachu

Cytat:
Napisane przez kellysss Pokaż wiadomość
niestety nie pomoge..natomiast dolaczam sie do pytania....
Jak wy te zabki wogole myjecie....? dziasła tez...?
i jakie macie szczoteczki...?
Ja dopiero mam teraz zamiar kupic sprzet do mycia zebow...
Co polecacie....?


własnie tak sie zastanawiam czy to czasem nie trzydniowka.....
No ale to chyba ma byc wysoka utrzymujaca sie goraczka przez 3 dni...tak...?
Czy ktores z dzieciaczkow u nas juz miało...?
Młodemu goraczka spadł do 37.....
Takze niewiem od czego to........


Narazie nic mu nie daje.....zobaczymy wieczorkiem....
Słyszałam bardzo dobre opinie o paście Elmex-ponoć rewelacyjna i takową mam zamiar kupić
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p1022-Elmex...do_6_lat_50_ml

a szczoteczke napewno kupię taką,-nie przemawiają do mnie te sylikonowe,nakładane na palec.
http://www.skapiec.pl/site/cat/2305/comp/310251

http://higienajamyustnej.pl/higiena/zdrowe-zeby/






Mar_go kurdele elemele ja jutro robię foty pokoju ,dasz mi moze jakąś podpowiedź może bedziesz miała wizję co z nim zrobić aby nabrał świeżości ,klimatu.


a żubrówki nie wypiłam,bo nie miałam soku jabłkowego a bez soku fuu musiałam wylać do zlewu....
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE

Edytowane przez nimfetka
Czas edycji: 2009-10-24 o 21:44
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 19:39   #506
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

zapomniałam Wam napisać - zrobiłam dziś Norbusiowi domowy kisielek na soczku - bobofrucie (śliwka-morela-winogron) - tak wpierniczył, że jak się skończyło to płakał czyżby smakowało?? hihi

polecam, bo przepis prosty
100ml wody zagotować
100ml soczku + 2 łyżeczki (takie pełniejsze) mąki ziemniaczanej - wymieszać i wlać do gotującej się wody - zagotować i szamać (ponoć można lekko dosłodzić, ale ja nie widzę potrzeby)

dobranoc mamuśki!
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 07:40   #507
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Melduje się i zmykam. Będe wieczorem to napiszę coś
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 08:07   #508
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez roxi1980 Pokaż wiadomość
zapomniałam Wam napisać - zrobiłam dziś Norbusiowi domowy kisielek na soczku - bobofrucie (śliwka-morela-winogron) - tak wpierniczył, że jak się skończyło to płakał czyżby smakowało?? hihi

polecam, bo przepis prosty
100ml wody zagotować
100ml soczku + 2 łyżeczki (takie pełniejsze) mąki ziemniaczanej - wymieszać i wlać do gotującej się wody - zagotować i szamać (ponoć można lekko dosłodzić, ale ja nie widzę potrzeby)

dobranoc mamuśki!
na pewno wyprobujemy kisielek

Alan znowu poplakiwal w nocy a kilka razy to az z piskiem..........
Wstał o 8 ...zjadl 200ml mleczka ( bo w nocy nic nie jadł) ,
zmierzylam mu tempke i goraczki juz nie ma ....
Do japki dalej nie da rady zagladnac.....

U nas dzis pada i jest straszny wiatr ...pogoda dolujaca....
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 10:07   #509
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Hej mamusie

Wczoraj byłam z bratowa na zakupach i kupiłam małemu buty zimowe, normalnie musiałam wziąć giga rozmiat 22!!. Zadnne mniejsze nie wcisnełam...poprostu w podbiciu nie wchodziły. Ale Domiś ma dużą łapke, więc założe grubszą skarpetke i bedzie ok. Zresztą narazie nie bedzie ich używał do chodzenia, a do stycznia nóżka mu urośnie i będa wsam raz

A Dominiś nadal mi nie daje pospać. Dziś obudził sie o 11, był połacz, piska i ciezko Go było uspokoic. Lulałam go do 2 godz. a 5 pobudka na całego....w końcu dla niego to już 6 godzina była....
Ta zmiana czasu da mi popalić....

Edytowane przez aaneczka1984
Czas edycji: 2009-10-25 o 10:10
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 10:17   #510
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
Hej mamusie

Wczoraj byłam z bratowa na zakupach i kupiłam małemu buty zimowe, normalnie musiałam wziąć giga rozmiat 22!!. Zadnne mniejsze nie wcisnełam...poprostu w podbiciu nie wchodziły. Ale Domiś ma dużą łapke, więc założe grubszą skarpetke i bedzie ok. Zresztą narazie nie bedzie ich używał do chodzenia, a do stycznia nóżka mu urośnie i będa wsam raz

A Dominiś nadal mi nie daje pospać. Dziś obudził sie o 11, był połacz, piska i ciezko Go było uspokoic. Lulałam go do 2 godz. a 5 pobudka na całego....w końcu dla niego to już 6 godzina była....
Ta zmiana czasu da mi popalić....
No własnie ta zmiana czasu........... Własnie zajarzylam ze zegarki musze poprzestawiac.....
Nic niepisalyscie ze sie zmienia czas....... Ja telewizje zadko ogladam...
Zazwyczaj tylko filmy pełnometrazowe i czlowiek niepoinformowany......... .......
No wiec Alan obudzil sie (na nowy czas ) o 7..........

Tez musze kupic butki Alanowi bo chodzi w skarpetach ....hihihihi
A jakie kupilas............? Wstaw fotkke jak mozesz..........

wogóle dajcie prosze fotki jakie pierwsze butki kupilyscie dla maluszkow.....
Bo ja niewiem jakie mam kupic..........
__________________
ALAN
KIARA

______________

Edytowane przez kellysss
Czas edycji: 2009-10-25 o 10:32
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:56.