Rozmiary - Allegro - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-20, 09:43   #1
Pooh
Raczkowanie
 
Avatar Pooh
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 106

Rozmiary - Allegro


Chciałam drogie Wizażanki prosić was o pomoc.
Od czasu do czasu kusi mnie żeby kupic coś na allegro. Zwykle poprzestaje na dodatkach, na ubrania raczej sie nie skusze bo trudno mi przewidziec jak dana zecz bedzie na mnie wyglądać.
Ostatnio jednak zainteresowały mnie buty i tu pojawia sie moje pytanie...Na róznych aukcjach są podane różne długości wkładek do danego rozmiaru.
Mój numer buta to 38 i raz pisze,że jest to dłogość wkładki 25, raz 24,5 a nawet 24, no i sama juz nie wiem
Zakupiłam sobie ostatnio pięęęękne kozaczki. Faktycznie są śliczne, ale za duże. Rozmiar na bucie to 38 (długość wkładki miała wynosić 25cm), a dla mnie to wyrażne 39.
Mierzyłam długość stopy i jest to 23cm, w sklepach zawsze pasuje na mnie rozm. 38, ale widać na allegro to sie nie sprawdza.

Ostatnio zachorowałam na kolejne buciki (wklejam fotkę ) i stwierdziłam,że musze je mieć.
Teraz trochę sie matrwię, że znowu bedą za duże , no a wymiana nie jest miłą wizją bo trzeba płacic za przesyłki w tą i z powrotem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg buty.jpg (49,5 KB, 34 załadowań)
Pooh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 10:07   #2
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: Rozmiary - Allegro

Cytat:
Napisane przez Pooh
Chciałam drogie Wizażanki prosić was o pomoc.
Od czasu do czasu kusi mnie żeby kupic coś na allegro. Zwykle poprzestaje na dodatkach, na ubrania raczej sie nie skusze bo trudno mi przewidziec jak dana zecz bedzie na mnie wyglądać.
Ostatnio jednak zainteresowały mnie buty i tu pojawia sie moje pytanie...Na róznych aukcjach są podane różne długości wkładek do danego rozmiaru.
Mój numer buta to 38 i raz pisze,że jest to dłogość wkładki 25, raz 24,5 a nawet 24, no i sama juz nie wiem
Zakupiłam sobie ostatnio pięęęękne kozaczki. Faktycznie są śliczne, ale za duże. Rozmiar na bucie to 38 (długość wkładki miała wynosić 25cm), a dla mnie to wyrażne 39.
Mierzyłam długość stopy i jest to 23cm, w sklepach zawsze pasuje na mnie rozm. 38, ale widać na allegro to sie nie sprawdza.

Ostatnio zachorowałam na kolejne buciki (wklejam fotkę ) i stwierdziłam,że musze je mieć.
Teraz trochę sie matrwię, że znowu bedą za duże , no a wymiana nie jest miłą wizją bo trzeba płacic za przesyłki w tą i z powrotem.
No to sugeruj sie centymetrami a nie rozmiarem, wtedy nie bedzie problemu.
__________________


sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 10:41   #3
Fancy
Przyczajenie
 
Avatar Fancy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 29
Dot.: Rozmiary - Allegro

Myśllę że najprościej będzie jęśli napiszesz do sprzedawcy maila . Powiedz że nosisz rozmiar butów 38 ,napisz jaka jest długość wkładki w twoich obecnych bucikach a on na pewno doradzi ci jaki rozmiar będzie dla ciebie odpowiedni .,Ja przynajmniej tak zrobiłam bo miałam taki sam problem i buciki dostałam w odpowiednim rozmiarze. =)
Fancy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 12:19   #4
dzindrzej
BAN stały
 
Avatar dzindrzej
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 370
Dot.: Rozmiary - Allegro

Z tym jest problem z tego względu , że jedni podają długość wkładki zew ( a jak jest czubek czy coś podobnego to wtedy jest dłuższe) Najlepiej zmierzyć sobie stópkę i zapytać się jaki rozmiar będzie dobry na długość takiej stopy. Jak tak robie i raczej nie mam problemów. Chyba że się zdarzy jakiś niekompetentny sprzedawca;/
dzindrzej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 13:48   #5
jaszmurka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaszmurkolandia
Wiadomości: 7 919
Dot.: Rozmiary - Allegro

Cytat:
Napisane przez sweeney
No to sugeruj sie centymetrami a nie rozmiarem, wtedy nie bedzie problemu.
zgadzam się.

Ja jak kupuję buty na Allegro zawsze patrzę na dł. wkładki. I jeszcze nie kupiłam nigdy kota w worku a kupiłam już 3 pary
Jeżeli widzisz że są to balerinki- to wkładka jest praktycznie takiej dł. jak Twoja stopa.
A jeżeli są to buty z czubem to musisz wziąć poprawkę na to,że mierzą oni dł. wkładki razem z czubem, i wtedy trzeba wziąć mniejsze Mam nadzieję że nie zamotałam (bo chyba sama się zakręciłam )

Pozdrawiam

Aaa no i najważniejsze- nie bój się pytać jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości- to sprzedawca jest po to żeby je rozwiać
__________________
Everything I'm not, made me everything I am.


wyloguj
jaszmurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 21:12   #6
Pooh
Raczkowanie
 
Avatar Pooh
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 106
Dot.: Rozmiary - Allegro

Dziękuję bardzo za rady
Nie mogę się jednak zdecydować co do rozmiaru powyższych bucików.
Jeżeli długość stopy to 24cm, to piwinnam wybrać buty 24,5cm(rozm 37), czy 25cm (rozm 38). Sama już nie wiem.
Pooh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:52.