Uwaga na oszustkę Princeska69 ! - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-29, 09:30   #271
BigMama
Zakorzenienie
 
Avatar BigMama
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: .................... tych miasteczek nie ma już ............................
Wiadomości: 9 516
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

blue - załóż ten wątek,
na razie jeden.
"w użytkowaniu" okaże sie , czy wystarczy.
Jeśli nie, zawsze można dołożyć drugi.
__________________






BigMama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-29, 09:45   #272
escritora
Zadomowienie
 
Avatar escritora
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkie Jabłko
Wiadomości: 1 145
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

Jestem za tym, żeby wspomniane wątki (czy też jeden wątek) powstały.
__________________
silva rerum
escritora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-29, 09:46   #273
winter76
RENTGEN RZĄDZI!
 
Avatar winter76
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Niu Jork, Niu Jork!
Wiadomości: 28 418
GG do winter76
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

Nowy stworzyć,a ten zamknąć
__________________
Jestę hejterę, snobę, trollę i wizażystkom

Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można....
Bądź uprzejmy, zachowuj się profesjonalnie, ale zawsze miej w głowie plan zabójstwa każdej napotkanej osoby
winter76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-29, 10:09   #274
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Po trzecie Szugarbejb, używanie argumentów typu "wszyscy zdrowi widzą" to tani, brzydki chwyt, a przecież "wszyscy wiedzą", że wycieczki osobiste, insynuacje i docinki to sposoby używane przez dyskutantów, którzy nie mają racjonalnych argumentów. I nie mają klasy.
I ? Że tak zapytam ? Myślisz, że nie mogę spać, bo Ty uważasz, że nie mam klasy ?
Za to robienie sobie zdjęć w trumnie i wklejanie ich na NK trąci klasą. Tak mniej więcej -76.
Że nie wspomnę o obronie oszustek i roztkliwianiu się nad nimi.

Cytat:
Dziwi mnie za to i smuci fakt, że osoby deklarujące przyjaźń do mnie tak skwapliwie podpisują się pod tymi obraźliwymi postami.
No pacz, sekta się wykrusza ... ? No i co teraz zrobisz ?

Dla mnie EOT skoro Blue się wypowiedziała.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2009-10-29 o 10:10
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-29, 10:38   #275
danaida
Zadomowienie
 
Avatar danaida
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 076
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

Prawda to prawda, uczciwość to uczciwość, solidność to solidność i niczyje sympatie czy antypatie nie zmienią tego faktu.
Nie można być prawie solidnym czy prawie szczerym, tak jak nie można być prawie w ciąży.
danaida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-29, 10:53   #276
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

ale fajny wątek ddaktyczno - informacyjno - instruktażowy
a kawke pije i czytam sobie
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-29, 11:27   #277
piroksena
Zadomowienie
 
Avatar piroksena
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Puszka Pandory
Wiadomości: 1 507
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Uważam, że pomysł LouLou z założeniem na wspólnozakupowym podforum perfumeryjnym wątków: "czarna lista:" i "czarna lista - dyskusja" jest bardzo dobry.

Jeśli pojawi się miejsce, w którym będziemy dążyć do rozwiązania zaistniałych problemów i podejmować kroki w celu zapobieżenia kolejnym - postaram się w miarę moich, skromnych w tym względzie, możliwości dołożyć się do wspólnego wysiłku.


Po drugie dyskusja w tym wątku dawno przestała być merytoryczna i przestaje prowadzić do rozwiązania problemu. A myślałam, że to o to chodzi, a nie o publiczną zabawę pomyjami.



Po trzecie Szugarbejb, używanie argumentów typu "wszyscy zdrowi widzą" to tani, brzydki chwyt, a przecież "wszyscy wiedzą", że wycieczki osobiste, insynuacje i docinki to sposoby używane przez dyskutantów, którzy nie mają racjonalnych argumentów. I nie mają klasy.

To, że posuwasz się do kłamliwych i krzywdzących insynuacji nie dziwi mnie szczególnie (choć nadal jest przykre). Ludzie zwykle mierzą innych własną miarą.
Dziwi mnie za to i smuci fakt, że osoby deklarujące przyjaźń do mnie tak skwapliwie podpisują się pod tymi obraźliwymi postami.
Pozwolę sobie wystąpić w imieniu dziewczyn - w tym i mnie - które poparły wczesniejsze posty Szugar. Żeby była zupełna przejrzystość (w moim, a także jestem pewna, i innych osób zachowaniu) - owo poparcie tyczy tylko wycinka postawy wobec nieuczciwości, krętactwa i lekceważenia innych przez brak odezwy na maile, telefony itd. Forma wypowiedzi Szugar może i jest agresywno-zaczepna, jednak - w moim przekonaniu - generalnie jest to postawa zdecydowanie przeciwna pobłażliwości i "dawania kolejnej szansy" - w czym dopatruję się efektywności i jakiejś mimo wszystko uczciwości.
Faktycznie, przyznaję, że skupiając się na meritum sprawy której tyczy wątek, pominęłam jakieś zaistniałe w tym wszystkim drugie dno które - przejrzawszy raz jeszcze wypowiedzi Szugar a przede wszystkim tę ostatnią - ewidentnie te posty zamieszkuje, i teraz mi głupio... bo z takimi zarzutami co do osoby Sabbath nie zgadzam się w ani jednym punkcie a chwytów poniżej pasa raz że sama nie stosuję, dwa sprowadzają dyskusję na dosyć deprymujący poziom.
Od tego całego drugiego dna zdecydowanie się odcinam
i nauczka dla mnie --> żeby na przyszłość w ferworze emocji być bardziej wyczuloną na "wątki poboczne, międzywierszowe" oraz na osoby chcące upieć dwie pieczenie na jednym ogniu.


__________________

piroksena jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-29, 11:38   #278
martwa papuga
Zakorzenienie
 
Avatar martwa papuga
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Granatowe Góry
Wiadomości: 3 219
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

Zajrzałam na ten wątek wczoraj późnym wieczorem, od czytania autentycznie zakręciło mi się w głowie. Czytam dziś, znów zaczyna się kręcić. W międzyczasie śniło mi się, że Wizażanki organizują wspólne zakupy niebieskiego płaszczyka zimowego i zbierają na niego kasę, tylko nie wiem, jak konkretnie miał wyglądać podział zakupu.


Co to ja miałam... przede wszystkim zgadzam się z Kotą, że pomysł wkręcania Modek w rolę policji wspólnozakupowej jest, delikatnie mówiąc - nie za bałdzo. I nie fair wobec dziewczyn, które i tak z moderowaniem mają już dość roboty.

I bardzo nie podobają mi się osobiste wycieczki i pyskówki, z teorią spiskową o zamachu na stanowisko moda (omatko.. ) na czele - przykro, że zajmują miejsce tego, co wg mnie jest sednem sprawy:

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Natomiast jest pewność co do tego, że Zielona jest stroną pokrzywdzoną i kropka.
Umawiała się z princeską na transakcję (i nie tylko ona)i rezultatu nie ma żadnego.
Strona obwiniana nie czuje w obowiązku się wytłumaczyć, a jest pewność ,że żyje i ma się dobrze (była o tym mowa kilka, kilkanaście postów wcześniej),któraś z wizażanek (chyba truskawka) rozmawiała z nią.
Bardzo mi przykro, ale w tej sytuacji nie istnieje żadna przeszkoda, żeby dokończyć to co się zaczęło.Ja też spędziłam spory czas w szpitalu, a jakoś kontakt ze światem miałam


A "oszustwo" w tytule wątku być może podpada pod paragraf, że to oszczerstwo, ale choćby "nieuczciwość" wg mnie wcale nie brzmi lepiej, a pasuje jak ulał.

Edytowane przez martwa papuga
Czas edycji: 2009-10-29 o 11:42
martwa papuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-29, 11:46   #279
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

Cytat:
Napisane przez martwa papuga Pokaż wiadomość
W międzyczasie śniło mi się, że Wizażanki organizują wspólne zakupy niebieskiego płaszczyka zimowego i zbierają na niego kasę, tylko nie wiem, jak konkretnie miał wyglądać podział zakupu.
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-29, 11:59   #280
envy07
Rozeznanie
 
Avatar envy07
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: A skąd mogą pisać elfice...?
Wiadomości: 603
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

Nie jestem poszkodowaną w zakupach...natomiast jedno co chciałabym poruszyć to tylko to że język jakim się wyrażamy jest obrazem naszej duszy, samych nas siebie..
i tylko to powiem
__________________
Pod słońce......
envy07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-29, 12:13   #281
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

Cytat:
Napisane przez envy07 Pokaż wiadomość
Nie jestem poszkodowaną w zakupach...natomiast jedno co chciałabym poruszyć to tylko to że język jakim się wyrażamy jest obrazem naszej duszy, samych nas siebie..
i tylko to powiem
Zgadzam się z tym, co napisałaś Czy naprawdę niektórzy nie zdają sobie sprawy, że nie można bezkarnie nazywać kogoś oszustem, złodziejem bez dowodów, poważnego i mocnego uzasadnienia?

Wiecie co - jestem osobą porywczą, emocjonalną - dużo rzeczy w takiej sytuacji mogę sobie myśleć, ale mam świadomość, że słowa wypowiedziane czy napisane mają moc i ponosi się konsekwencję za ich używanie. Zwłaszcza gdy nie mam pewności, jak NAPRAWDĘ jest, bez mocnych dowodów i 100% pewności.
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI

Edytowane przez madziczka
Czas edycji: 2009-10-29 o 12:17
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-29, 12:13   #282
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

Tak, pozwalam sobie na wycieczki osobiste i wątki poboczne, bo moim zdaniem w tych okolicznościach akurat sympatie/antypatie i inne relacje mają ogromne znaczenie.

Niektóre z Was straciły kompletnie umiejętność obiektywnego spojrzenia na sytuację - zamiast tego już po raz kolejny bezmyślnie podążają za pseudofilozofiami Sabbath.

Cytat:
Napisane przez envy07 Pokaż wiadomość
język jakim się wyrażamy jest obrazem naszej duszy, samych nas siebie..
i tylko to powiem
Nie skumałam
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-29, 12:45   #283
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
I ? Że tak zapytam ? Myślisz, że nie mogę spać, bo Ty uważasz, że nie mam klasy ?
Za to robienie sobie zdjęć w trumnie i wklejanie ich na NK trąci klasą. Tak mniej więcej -76.
Że nie wspomnę o obronie oszustek i roztkliwianiu się nad nimi.

No pacz, sekta się wykrusza ... ? No i co teraz zrobisz ?

Dla mnie EOT skoro Blue się wypowiedziała.
Szugarbejb, ale co to kogo obchodzi co Sabbath robi na NK? I co to wnosi do tej sprawy? Wycieczki osobiste mozna sobie zrobic w watku do tego przeznaczonym (mozna chyba gdzies zalozyc, jesli takiego nie ma) lub na pw. Takie wylewanie swoich urazow czy frustracji tutaj jest co najmniej zenujace
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-29, 12:47   #284
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Natomiast jest pewność co do tego, że Zielona jest stroną pokrzywdzoną i kropka.
Umawiała się z princeską na transakcję (i nie tylko ona)i rezultatu nie ma żadnego.
Strona obwiniana nie czuje w obowiązku się wytłumaczyć, a jest pewność ,że żyje i ma się dobrze (była o tym mowa kilka, kilkanaście postów wcześniej),któraś z wizażanek (chyba truskawka) rozmawiała z nią.
Bardzo mi przykro, ale w tej sytuacji nie istnieje żadna przeszkoda, żeby dokończyć to co się zaczęło.Ja też spędziłam spory czas w szpitalu, a jakoś kontakt ze światem miałam
To i ja jednokrotnie się wypowiem Zgadzam się całkowicie z powyższą wypowiedzią. Widzę co się dzieje już od dłuższego czasu, czytałam Czarną listę na Targowisku i po prostu poraża mnie pobłażliwość dla osób które krzywdzą inne, nie wywiązując się ze swoich zobowiązań, nie dając znaku życia, udając że nic się nie stało. Usprawiedliwianie powinno mieć swoje granice. Nikt nie jest "bezmózgiem", żeby nie wiedzieć czego się podejmował i do czego zobowiązywał. Nie żyjemy w epoce kamienia łupanego, posiadamy telefony, internet, przyjaciół, mężów, chłopaków itp. którymi można się wspomóc w trudnej sytuacji np. pobytu w szpitalu, choroby, zdarzeń losowych. Kiedy kogoś można nazwać oszustem? Po po roku, po dwóch? Wtedy będzie w porządku? Jak długo osoba poszkodowana ma czekać na rozwój wydarzeń, kontakt ze strony zobowiązanej, lub jego brak i znosić swoje obawy, nerwy, żal i rozgoryczenie po stracie pieniędzy, lub cennych przedmiotów ( w sumie na jedno wychodzi). Byle tylko nie nazwać kogoś oszustem, wszak to o naszą klasę tu chodzi... Świat nie jest czarno biały - owszem, ale dla mnie oszust zawsze będzie oznaczał osobę, która "zwija kramik", ucieka z miejsca gdzie ma zobowiązania, nie daje znaku życia mimo iż uważam że zawsze jest taka możliwość i cieszę się, że są osoby które nie boją się tego głośno powiedzieć.
__________________
27.07.2008 r. Olcia
01.02.2015 r. Kamilek

Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-29, 12:56   #285
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
Szugarbejb, ale co to kogo obchodzi co Sabbath robi na NK? I co to wnosi do tej sprawy?
Nie ja o klasach zaczęłam
Cytat:
Wycieczki osobiste mozna sobie zrobic w watku do tego przeznaczonym (mozna chyba gdzies zalozyc, jesli takiego nie ma)
Sab kiedyś założyła wątek o Aniołku. Mnie jeszcze nie pogięło aż tak doszczętnie.
Cytat:
Takie wylewanie swoich urazow czy frustracji tutaj jest co najmniej zenujace
Kłóciłabym się kto jest bardziej żenujący, czy ja czy obrończyni oszustek.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-29, 12:59   #286
martwa papuga
Zakorzenienie
 
Avatar martwa papuga
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Granatowe Góry
Wiadomości: 3 219
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

Cytat:
Napisane przez Kasiulka22 Pokaż wiadomość
To i ja jednokrotnie się wypowiem Zgadzam się całkowicie z powyższą wypowiedzią. Widzę co się dzieje już od dłuższego czasu, czytałam Czarną listę na Targowisku i po prostu poraża mnie pobłażliwość dla osób które krzywdzą inne, nie wywiązując się ze swoich zobowiązań, nie dając znaku życia, udając że nic się nie stało. Usprawiedliwianie powinno mieć swoje granice. Nikt nie jest "bezmózgiem", żeby nie wiedzieć czego się podejmował i do czego zobowiązywał. Nie żyjemy w epoce kamienia łupanego, posiadamy telefony, internet, przyjaciół, mężów, chłopaków itp. którymi można się wspomóc w trudnej sytuacji np. pobytu w szpitalu, choroby, zdarzeń losowych. Kiedy kogoś można nazwać oszustem? Po po roku, po dwóch? Wtedy będzie w porządku? Jak długo osoba poszkodowana ma czekać na rozwój wydarzeń, kontakt ze strony zobowiązanej, lub jego brak i znosić swoje obawy, nerwy, żal i rozgoryczenie po stracie pieniędzy, lub cennych przedmiotów ( w sumie na jedno wychodzi). Byle tylko nie nazwać kogoś oszustem, wszak to o naszą klasę tu chodzi... Świat nie jest czarno biały - owszem, ale dla mnie oszust zawsze będzie oznaczał osobę, która "zwija kramik", ucieka z miejsca gdzie ma zobowiązania, nie daje znaku życia mimo iż uważam że zawsze jest taka możliwość i cieszę się, że są osoby które nie boją się tego głośno powiedzieć.
Zgadzam się.

Zresztą. Słownik języka polskiego (i, zdaje się, mowa potoczna również) podaje, że oszustwo to m.in. "celowe wprowadzenie kogoś w błąd", czyli jak rozumiem, chodziłoby nie tylko o kradzież czy zaplanowane wcześniej przywłaszczenie, ale także kłamstwo, kombinowanie, ściemnianie, że wczoraj wysłałam do ciebie paczkę, albo jutro zrobię przelew. A tego jak widać nie brakowało, niestety.
martwa papuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-29, 13:04   #287
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Tak, pozwalam sobie na wycieczki osobiste i wątki poboczne, bo moim zdaniem w tych okolicznościach akurat sympatie/antypatie i inne relacje mają ogromne znaczenie.

Niektóre z Was straciły kompletnie umiejętność obiektywnego spojrzenia na sytuację - zamiast tego już po raz kolejny bezmyślnie podążają za pseudofilozofiami Sabbath.
Szugar - czy chcesz, zeby Tobie ktos robil osobiste wycieczki? Moze analize notorycznego bulwersu i tupania nogami pod katem problemow w dziecinstwie?
Jesli bedziesz kogos obrazac, wywlekac rzeczy, ktore nie maja zwiazku z tematem to zwyczajnie nikt Cie nie bedzie sluchal. Sama siebie dyskwalifikujesz.
Jesli czujesz, ze ktos sie kieruje osobistymi sympatiami, to wystarczy to napisac, a nie zapedzac sie w kilku postach, robiac komus przykrosc. Nie mozesz tez wykluczyc, ze ktos ma inne zdanie na ten temat bez wlaczania osobistych sympatii.

A tak w ogole to chcialam powiedziec, ze ciesze sie zesmy sobie pogadaly Nawet jesli to momentami wygladalo jak bazar z pietruszka, to przynajmniej wiemy, ze zdania sa rozne i ze wszystkimi trzeba sie liczyc. Goro watek jest, co jest namacalnym dowodem checi rozwiazywania problemow, wiec zeby Gorze nie przyszlo do glowy ukracac nam wspolnozakupowa pasje.
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-29, 13:10   #288
edytapa68
Zakorzenienie
 
Avatar edytapa68
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 186
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Szugar - czy chcesz, zeby Tobie ktos robil osobiste wycieczki? Moze analize notorycznego bulwersu i tupania nogami pod katem problemow w dziecinstwie?
Jesli bedziesz kogos obrazac, wywlekac rzeczy, ktore nie maja zwiazku z tematem to zwyczajnie nikt Cie nie bedzie sluchal. Sama siebie dyskwalifikujesz.
Jesli czujesz, ze ktos sie kieruje osobistymi sympatiami, to wystarczy to napisac, a nie zapedzac sie w kilku postach, robiac komus przykrosc. Nie mozesz tez wykluczyc, ze ktos ma inne zdanie na ten temat bez wlaczania osobistych sympatii.
edytapa68 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-29, 16:58   #289
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Zwróce uwage na jedno: ostatnio znalazłam się w podobnie przykrej sytuacji, w której brała udział inna Wizażanka (miesiac oczekiwania na przesyłke, do dzis dnia brak kontaktu z tą osobą, liczne dziwne wymówki). My tu sobie dywagujemy, roztrząsamy, krytykujemy, a co na to władze Wizażu? A nic. Skoro np. opisany przypadek miał miejsce nie bezposrednio na Wizażu a np. na forum gazetowym (mimo, że mowa o osobie, która udziela sie na obydwu tych forach), to Wizażowych Modów to nie interesuje. Dla mnie wniosek jest jeden: tu złodzieje i oszuści moga sobie swobodnie hulać, jest na to ciche odgórne przyzwolenie
Mimo to, wszystkim poszkodowanym życzę pomyślnego rozwiazania sytuacji ia ogólnie - jak najmniej takich przypadków.
Odgórne ciche przyzwolenie??? O czym Ty piszesz? Czego oczekujesz, że pojadę osobiście do jakiejś wizażanki i wyrwę jej z gardła to co Tobie jest winna, czy obiecała? Sorry, ale już niejednokrotnie pisaliśmy, że nie możemy brać odpowiedzialności za Wasze wymiany, czy wspólne zakupy.
Ja, Złoś czy modzi nie jesteśmy stroną. Nie potrafię rozstrzygnąć czy ktoś jest oszustem, czy po prostu ma jakieś poważne problemy, żeby z Wami się skontaktować.
Na pewno jestem daleka od ferowania wyrokami - oszustka, złodziejka itp...

Moderatorka, o której wcześniej wspominałyście została zawieszona w swojej funkcji, do czasu ostatecznych wyjaśnień. Niestety nie mamy żadnych informacji na temat Aggie125 ani Princeski69.

Mieliśmy już kilka przypadków ewidentnych oszustw, ale też kilka razy okazało się, że wypadki losowe (ciężka choroba, zepsuty komputer, wyjazd itp..) utrudniały komunikację i były przyczyną "ciszy" czy braku reakcji.

Mam pytanie. Co Waszym zdaniem powinniśmy robić z użytkownikami, którzy mają coś na sumieniu?
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-29, 17:59   #290
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 659
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

Cytat:
Napisane przez AgaZ Pokaż wiadomość
Odgórne ciche przyzwolenie??? O czym Ty piszesz? Czego oczekujesz, że pojadę osobiście do jakiejś wizażanki i wyrwę jej z gardła to co Tobie jest winna, czy obiecała? Sorry, ale już niejednokrotnie pisaliśmy, że nie możemy brać odpowiedzialności za Wasze wymiany, czy wspólne zakupy.
Ja, Złoś czy modzi nie jesteśmy stroną. Nie potrafię rozstrzygnąć czy ktoś jest oszustem, czy po prostu ma jakieś poważne problemy, żeby z Wami się skontaktować.
Na pewno jestem daleka od ferowania wyrokami - oszustka, złodziejka itp...

Moderatorka, o której wcześniej wspominałyście została zawieszona w swojej funkcji, do czasu ostatecznych wyjaśnień. Niestety nie mamy żadnych informacji na temat Aggie125 ani Princeski69.

Mieliśmy już kilka przypadków ewidentnych oszustw, ale też kilka razy okazało się, że wypadki losowe (ciężka choroba, zepsuty komputer, wyjazd itp..) utrudniały komunikację i były przyczyną "ciszy" czy braku reakcji.

Mam pytanie. Co Waszym zdaniem powinniśmy robić z użytkownikami, którzy mają coś na sumieniu?
Jezeli osoby , ktore zostaly obwinione o oszustwo czy nieuczciwość, faktycznie nie wywiazały się ze swoich zobowiązań z powodu świadomego działania, lekceważenia swoich zobowiązań czy nieuczciwości ,a inne osoby z tego powodu poniosły straty , lub mialy duże trudności z odzyskanie swoich nalezności czy rzeczy i jest to udowodnione, to powinny dostać stalego bana.
Jednakże te osoby przed decyzją powinny miec prawo do obrony i rzetelnej oceny sytuacji. Myślę ,że tam gdzie wchodzą w grę autentyczne wypadki losowe: . wypadek, operacje, szpital, powazna choroba tej osoby lub jej najbliższych, smierć osoby najbliższej, pożar itp. nie powinno byc problemu z przedstawieniem odpowiednich dokumentów uwiarygadniających okresowa niemożnosc kontaktu czy terminowej realizacji zobowiązań. Zakładam ,że ostataecznie jednak się z nich wywiązały , a przynajmniej zwróciły pieniądze lub są w trakcie ( potwierdzonej) realizacji tych zobowiązań..
W innych sytuacjach należy uznać iz osoba jest nieuczciwa lub kompletnie nieodpowiedzialna i stanowi zdecydowanie persona non grata na portalu.

Natomiast wątek na targowisku gdzie wizażanki będą się ostrzegac i informować o osobach nierzeletnych byłby bardzio przydatny. Przede wszystkim dałby pełny obraz sytuacji i informacje czy sprawa faktycznie zasługuje na zainteresowanie "góry".
Nie zasługują moim zdaniem na to sytuacje , pojedynczych przypadków niedogadania się dwóch osób.
Określone byłyby tez podstawowe zasady wpisów do tego wątku np. okres braku kontaktu z osobą przekroczył dwa tygodnie, realizacja zobowiązań przeciaga się ponad miesiąc mimo istnienia kontaktu i jest niebezpieczeństwo jakiegoś "kombinowania", obowiązek krótkiego opisu sutuacji i podania wysokości roszczenia czy straty. Zobowiązanie do udostępnienia wszelkich posiadanych kontaktow do osoby obwinianej ( na zyczenie , na PW ) oraz zobowiązanie do natychmiastowej informacji , jezeli osoba podejrzana o niuczciwość wywiąże się ze zobowiązań.
Poszkodowane , moga wybrać z pomiędzy siebie jedną osobe reprezentującą ich interesy lub poprosić niezaangażowana wizażankę do rozmów z osoba obwinianą czy innych działań zmierzających uzyskania realizacji zobowiązań czy odzyskania pieniędzy.

Oczywistym jest , iż władze portalu nie są stroną w sporach transakcyjnych czy innych i nie powinny zajmować się negocjacjami w tym względzie czy zgłaszaniem do organów ścigania. To prawo tylko osób będących stronami umowy.
__________________
Trzeba rozmawiać a nie czekać , aż się ktoś domyśli , co masz w głowie .
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-29, 18:21   #291
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

Cytat:
Napisane przez AgaZ Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Co Waszym zdaniem powinniśmy robić z użytkownikami, którzy mają coś na sumieniu?
Wystarcza ostrzezenia, bany, punkty - czyli wszystko co juz funkcjonuje.
Nic innego nie wymagam, kazdy wie, ze w jakis tam sposob ryzykuje. I jest ok.
Trzeba tylko dopracowac regulamin, moze cos jeszcze dodac...Ja mam cicha nadzieje, ze ten nowy watek i nasze tu jeczenie da jednak wszystkim, potencjalnym "sciemniajacym" do myslenia.
Niestety w kwestii motywow tego czy innego zachowania nie bedziemy sie w stanie zawsze zgodzic. I to tez jest ok. Taki wieloglos jest potrzebny.
Oceny bedziemy opierac na subiektywnych odczuciach, a wymierzanie sprawiedliwosci bedzie nalezalo do Moda, po zapoznaniu sie z faktami i zdaniem wszystkich stron.

A poza tym "ludowa" sprawiedliwosc to tez sprawiedliwosc
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-29, 18:31   #292
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Kłóciłabym się kto jest bardziej żenujący, czy ja czy obrończyni oszustek.
To jest zniesławienie.

Moje stanowisko w sprawie od początku zakładało najpierw zebranie faktów, potem ferowanie wyroków, skupienie się na wynagrodzeniu strat poszkodowanym oraz zgłoszenie sprawy na policję w razie problemów z odzyskaniem mienia.


W kwestii postawionego przez Agę pytania:
portal, jako taki nie stanowi strony, użycza tylko "przestrzeni" dla zaistnienia transakcji barterowej lub wspólnego "interesu". Tak, jak nie jest stroną osoba lub instytucja wynajmująca lokal handlowy, tak nie może być strona portal.

Uważam Propozycje Rozterki za rozsądne.

Edytowane przez Sabbath
Czas edycji: 2009-10-29 o 18:36
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-29, 18:31   #293
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

tylko w tym momencie pojawia sie pytani, ktore wydarzenia losowe sa akceptowane jako wytlumaczenia, a ktore nie. te, które wymieniłaś, Rozterko, są oczywiste, ale jak ktos np zlamie noge? bedzie mial grype/angine?
uwazam, ze kazda nieodpowiedzialna osoba bedzie sie probowala tlumaczyc wszystkimi mozliwymi sposobami, i obawiam sie, ze w konsekwencji niewiele osob moze otrzymac bana.

p.s. Princeska dalej nie logowala sie od 21-szego...
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-29, 18:50   #294
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

To moze, zeby uniknac kolejnych dyskusji i tworzenia zakwasu na forum ustalmy po prostu termin (np miesiac) w ktorym dane tranzakcje (wymiany, wspolne zakupy) musza byc zrealizowane? Bez wzgledu na tlumaczenia czy ich brak, bo i tak nie dojdziemy, ktore z nich sa prawdziwe...

Po takim miesiacu "zbrodni" bedzie kara, a kazdy juz sobie zostawi dla siebie oceny moralne...

te dylematy przegrzaly mi zwoje i juz nic madrzejszego nie napisze
nastapil kres wytrzymalosci materialu...
__________________

sure. fine. whatever.



Edytowane przez LouLou25
Czas edycji: 2009-10-29 o 19:01 Powód: dopisek
LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-29, 19:11   #295
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

LouLou - ale ten miesiąc należy liczyć od którego momentu? zebrania chętnych, zebrania kasy, kliknięcia zamówienia czy otrzymania zamówienia przez organizatorkę?
bo np. podsumowując moje ostatnie zakupy z Lucky (2 paczki rozbierałam, pełniusie po same brzegi)
1 m-c zbierania chętnych
2 tyg zbierania kasy
3 dni od kliknięcia zamówienia do ściągnięcia kasiory z karty
ok. 1 tyg docierania paczki do mnie
kilka dni oczekiwania na dostawę atomków + przyjście brakujących próbek (cudem tylko tak się złożyło, że atomki i próbki dotarły jednoczasowo do mnie)
2-3 dni na rozlanie tego wszystkiego, zabąblowanie + zakopertowanie
2 dni na wysyłkę (bo nie posiadałam adresów 2 osób i musiały paczuszki następnego dnia dopiero wyjść)
1-2 dni oczekiwania na paczuszki
co daje w sumie ponad 2 miesiące realizacji wspólnych zakupów - chociaż i tak uważam, że akurat ten rzut wspólnozakupowy w miarę sprawnie realizowałam (ale mogę się mylić)

nawet gdyby przyjąć ten miesiąc od momentu zebrania wszystkich wpłat (a gwarantuję, że stosunkowo rzadko zdarzają się zakupy, w których wszyscy zainteresowani wpłacą dokładnie w terminie; zawsze znajdzie się kilka osób opóźniających akcję, niezależnie od organizatora, który np. może nie być w stanie wyłożyć za nich kasiory; poza tym otrzymanie wpłaty - przynajmniej dla mnie - jest najlepszym potwierdzeniem chęci uczestnictwa odlewkowicza we wspólnych zakupach)
i w końcu - jest spora różnica pomiędzy terminem realizacji zakupów krajowych, a zakupów zagranicznych (gdzie możemy się spodziewać zdecydowanie dłuższych terminów oczekiwania na paczkę + ewentualnego bujania się z celnikami w przypadku pozaunijnych paczek... a to zawsze też parę dni pochłania)

żeby nie było - podpisuję się obiema łapkami pod pomysłem wyznaczania twardych terminów Organizatorom Wspólnozakupowym, ale sprawa generalnie nie jest prosta i trzeba to to dokładnie przemyśleć - z jednej strony zadbać o każdy najdrobniejszy szczegół, doprezcyzować "przypadki szczególne" etc, etc, ale z drugiej, żeby organizowanie wspólnych zakupów nie stało się absurdalne do wykonania dla przecietnej zjadaczki chleba, wypijaczki wina i niuchaczki perfum, która nie może pozwolić sobie na poświęcenie 100% (a niekiedy i 200%) wolnego czasu na sprawy wspólnozakupowe



jejku, przepraszam za offtopa, ale chyba od głównego tematu dawno już odeszliśmy, ja musiałam się "naprodukować"


*edit - aaaa, jeszcze jedno - a jak liczyć terminy realizacji w przypadku osób, którym np. jestem w stanie już wysłać teraz ich zamówienie, ale poprosiły mnie o wstrzymanie się z wysyłką do następnych wspólnych zakupów, które niedługo organizuję (kwestia oszczędności, bo po co dwukrotnie płacić poczcie za jej wątpliwej jakości usługi)?

i druga sprawa - nie wiem, jak Wy się na to zapatrujecie, ale może stworzyć ogólnie obowiązujący sztywny szablon (wklejony w wątku regulaminowym na forum zakupowym), który Organizatorka zakupów miałaby obowiązek umieścić w pierwszym poście? wiem, że to już na taki lekki zamordyzm zakrawa, ale wymusi to to na Organizatorkach podawanie wszystkich wymaganych informacji
chodzi mi o coś w stylu:
Cytat:
zakupuję: (marka + nazwa zapachu)
tu: (adres, np. aukcji allegro, Lucky, perfumerii inetrnetowej)
orientacyjny termin realizacji:
lista chętnych:
nr kontaktowy do organizatorki:
rozliczenie:
itd itp - na pewno o czymś zapomniałam
np. dla mnie (ciężkiego przypadku wspólnozakupoholiczki) byłoby to bardzo wygodne rozwiązanie, bo zawsze, ale to zawsze wyleci mi z głowy, co mam w pierwszym poście zawrzeć
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez cbr
Czas edycji: 2009-10-29 o 19:43
cbr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-29, 19:25   #296
kamena
ʞɐɯǝuɐ
 
Avatar kamena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: powązki
Wiadomości: 6 987
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

Ja myślę, że nie chodzi tu o przypadki przeciągania się zakupów gdy organizatorka na bieżąco informuje co i jak, tylko o przedłużającą się ciszę ze strony bądź to organizatorki bądź to uczestniczki, mimo słania monitów, ponagleń i pytań, na Wizażu, na maila lub na komórkę. I w takim razie przyjęcie terminu miesięcznego to chyba zbyt długo. Jak wielokrotnie było podkreślane w wątku, w dzisiejszym świecie są różne sposoby poinformowania współzakupowiczek nawet jeśli się jest chorym czy ma problemy techniczne z Internetem.
__________________
"This is a ticket for the bus that inkubi, suckubi, and serialbi ride to work. There's only one bus, because otherwise it'd be a bi, and then it'd be too busy exploring dating options to pick anyone up."

EVERY WOMAN IS A STAR
kamena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-29, 19:28   #297
winter76
RENTGEN RZĄDZI!
 
Avatar winter76
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Niu Jork, Niu Jork!
Wiadomości: 28 418
GG do winter76
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

Cytat:
Napisane przez kamena Pokaż wiadomość
Ja myślę, że nie chodzi tu o przypadki przeciągania się zakupów gdy organizatorka na bieżąco informuje co i jak, tylko o przedłużającą się ciszę ze strony bądź to organizatorki bądź to uczestniczki, mimo słania monitów, ponagleń i pytań, na Wizażu, na maila lub na komórkę. I w takim razie przyjęcie terminu miesięcznego to chyba zbyt długo. Jak wielokrotnie było podkreślane w wątku, w dzisiejszym świecie są różne sposoby poinformowania współzakupowiczek nawet jeśli się jest chorym czy ma problemy techniczne z Internetem.
Ale nie tylko organizatorka może sprawiać problemy
Strasznie pogmatwane to się robi
__________________
Jestę hejterę, snobę, trollę i wizażystkom

Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można....
Bądź uprzejmy, zachowuj się profesjonalnie, ale zawsze miej w głowie plan zabójstwa każdej napotkanej osoby
winter76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-29, 19:29   #298
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

Cbrku, kumam to wszystko, dlatego trzeba to dokladnie przemyslec. Napije sie kawy i jak zaczne kontaktowac to moze cos sklece, coby ulatwic sprawe dziewczynom od brudnej roboty
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-29, 19:30   #299
kamena
ʞɐɯǝuɐ
 
Avatar kamena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: powązki
Wiadomości: 6 987
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

Cytat:
Napisane przez winter76 Pokaż wiadomość
Ale nie tylko organizatorka może sprawiać problemy
Strasznie pogmatwane to się robi
No oczywiście, że nie tylko
__________________
"This is a ticket for the bus that inkubi, suckubi, and serialbi ride to work. There's only one bus, because otherwise it'd be a bi, and then it'd be too busy exploring dating options to pick anyone up."

EVERY WOMAN IS A STAR
kamena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-29, 19:33   #300
Zielona30
Zakorzenienie
 
Avatar Zielona30
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 5 290
Dot.: Uwaga na oszustkę Princeska69 !

Była jakiś czas temu afera z banem Princeski.Nie nam jej szczegółów,podobno to jej siostra bliżniaczka coś nawydziwiała.Czy przypadkiem to nie był nick podobny do tego:BonBonek19 ?
Czyżby to była ta sama siostra princeski,bo daty urodzin są identyczne?Jeśli tak to jednak dostęp do netu mają(patrząc na regularne daty wpisów)?
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365018
Czy ona nie miała bana?

Edytowane przez Zielona30
Czas edycji: 2009-10-29 o 19:58
Zielona30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:15.