Do filtromaniaczek:) - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-03-22, 14:35   #1021
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Sandija przyjm również ode mnie wyrazy uznania. Ja chyba nie potrafiłabym reaplikować filtrów w miejscu publicznym.
Przyjmuję I dziękuję Kate i Chocolatce za wyrazy uznania no i "królową filtromaniaczek" Przyznam bezwstydnie, że bardzo spodobał mi się ten epitet
Kobietki, ja się nie zastanawiam, czy jestem w toalecie centrum handlowego czy w toalecie restauracji. Generalnie całe dnie spędzam albo pracująć w domku (dzisiaj), albo busząjąc po centrach handlowych/lokalach, no to gdzie miałabym reaplikować filtry? Na światłach w samochodzie? Nawet ja bym nie zdążyła

Ale na poważnie, to dla mnie nie ma różnicy, czy ktoś poprawia makijaż i się pudruje, czy ściera filtry i się filtruje. Z moich najnowszych obserwacji wynika, że dla większości ludzi wbrew pozorom również, przynajmniej u mnie w mieście się z tym nie spotkałam, ani za granicą (najnowsze wnioski z Austrii). Jak stoi sobie normalnie wyglądająca niewiasta w szpileczkach, w futrze, ze złotą torebką i paćka się filtrem, to jeszcze nic, ale jak przychodzi do skrobii...
Ale też jeszcze nikt nie zrobił dziwnej miny, chyba myślą, że jestem taka ekstrawagancka i gardzę tradycyjnymi pudrami

W sumie mają rację, bo aktualnie przekładam skrobię nad wszystkie szanele
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-22, 14:42   #1022
aanusza
Raczkowanie
 
Avatar aanusza
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 76
Dot.: Do filtromaniaczek:)

dzięki chocolatka za informację , może jeszcze dzisiaj tam będzie, bo już mnie wszystko świerzbi, żeby się smarowac filtrem (próbka już się skończyła dawno temu)
aanusza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-22, 15:01   #1023
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Fajnie, to mamy już swoją królową Zamiast berła w dłoni tubka kremu z filtrem
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-22, 15:29   #1024
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Kate, ale BU już niestety nie ma
??

http://www.biochemiaurody.com/DzialSun/articles-sun.htm
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-22, 15:41   #1025
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Crumb, my mamy na myśli BU jako forum, a nie te kilka artykułów.
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-22, 17:31   #1026
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez aanusza
dzięki chocolatka za informację , może jeszcze dzisiaj tam będzie, bo już mnie wszystko świerzbi, żeby się smarowac filtrem (próbka już się skończyła dawno temu)
Są jeszcze, 10 minut temu tam byłam Ale uprzedzam, jak zaczniesz stosować, to się uzależnisz

Sandijko, to już się lepiej filtruj w centrach niż w samochodzie (jeszcze wzrośnie liczba wypadków w Warszawce)

Alchemiczko, a skąd wiesz, że 7 osób oceniło nasz wątek?
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-22, 18:07   #1027
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Są jeszcze, 10 minut temu tam byłam Ale uprzedzam, jak zaczniesz stosować, to się uzależnisz

Sandijko, to już się lepiej filtruj w centrach niż w samochodzie (jeszcze wzrośnie liczba wypadków w Warszawce)

Alchemiczko, a skąd wiesz, że 7 osób oceniło nasz wątek?
Na tej stronie http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=13 najeżdzam sobie kursorem myszy na te 5***** i pokazuje mi się. Aktualnie mamy 13 ocen, a średnia ocena 4,92 Pozdrawiam
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-22, 18:13   #1028
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Talking Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Wojtusia
Fajnie, to mamy już swoją królową Zamiast berła w dłoni tubka kremu z filtrem
Wojtusiu świetne porówanie tubki z filtrem do berła
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-22, 18:20   #1029
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Na tej stronie http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=13 najeżdzam sobie kursorem myszy na te 5***** i pokazuje mi się. Aktualnie mamy 13 ocen, a średnia ocena 4,92 Pozdrawiam
Bardzo dziękuję za info Teraz się zorientowałam, że można również najechać na gwiazdki, które są na górze tego wątku A ocena jest bardzo ładna
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-22, 18:23   #1030
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Drogie filtromaniaczki, wczoraj zaryzykowałam i kupiłam Photoderm max Lait spf100 Biodermy do twarzy i ciała. Baardzo się wahałam, a po zakupie jechałam do domu z ciężkim sercem
A tu się okazuje, miła niespodzianka [jeśli chodzi o takie początkowe wrażenie, nakładałam dopiero 2 razy].
Właściwie - nie różni się prawie niczym od fluidu, a podobno miała być tłusta 'masakra na twarzy'. Spokojnie nałożyłam 1,5ml na twarz, zbieliło mnie identycznie jak fluid. Na to cieniutka, baardzo cieniutka wartwa tonującej biodermy i po 2 minutach skrobia na twarz. Trzyma się fantastycznie
Cieszę się, że nie zraziłam się kompletnie negatywnymi opiniami [na KWC można się wystraszyć] o tym mleczku 100ml, bo 40ml za 45zł a 100ml za 55zł to jednak wielka oszczędność
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-22, 19:00   #1031
Pogoda
Rozeznanie
 
Avatar Pogoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 683
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Takie małe pytanko, hm na twarz mamy nakładać 1,8 ml, na szuję 0,7 ml. A co z resztą ciała jest to jakoś określone? Bo o ile na twarzy może być wyraźny ślad obecności filtra, o tyle np. na nogach to już nie bardzo, z przyczyn czysto technicznych. Więc wie ktoś jak aplikować filtry na ciało?
Pogoda jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-22, 19:14   #1032
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Pogodo, spotkałam się z takimi danymi: na całe ciało (czyli chyba razem z twarzą) 30ml
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-22, 19:25   #1033
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Wojtusiu świetne porówanie tubki z filtrem do berła

Dziękuje

A odnośnie ocen, ode mnie ten wątek dostał najwyższą ocenę, bo wprowadził mnie w świat filtrów, posiadłam wiedze tajemną której nie zdobyłabym nigdzie indziej Teraz i ja mogę dzielic się nią z innymi....
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-22, 20:09   #1034
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Sandija - chodziło mi raczej o techniczną stronę reaplikacji na szeroko pojętym mieście. Jako wielbicielka małych torebek nie wyobrażam sobie taszczenia ze sobą filtrowego zestawu, tudzież wacików zmywania i całej reszty. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Ja jeśli nie mam dostępu do własnej lub zaprzyjaźnionej łazienki z reaplikacją się poddaję i pozwalam rannej warstwie trwać aż do wieczora. Dlatego właśnie chylę czoło przed twoimi wyczynami w toaletach publicznych. A co do tego, że się babki przyglądają - to również nie zrobiłoby na mnie wrażenia.
No i nick masz taki więcej królewski
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-22, 20:52   #1035
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Zafundowalam sobie ten puderek Hauschki do ciała. Jutro robie probę generalna nakladania na mleczko Avene Mam do Was pytanko w zwiazku z powyzszym - czym najlepiej nakladac ten puderek, zeby plackow nie bylo? Pedzlem do pudru, puszkiem czy zwyklym platkiem kosmetycznym
Macie jakies opracowane techniki?
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-22, 21:10   #1036
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Wojtusia
Dziękuje

A odnośnie ocen, ode mnie ten wątek dostał najwyższą ocenę, bo wprowadził mnie w świat filtrów, posiadłam wiedze tajemną której nie zdobyłabym nigdzie indziej Teraz i ja mogę dzielic się nią z innymi....
Zgadzam się w zupełności z Wojtusią też wcześniej głosowałam (oczywiście dałam najwyższą notkę ) No cóż wątek jest poprostu doskonały, nic dodać nic ująć
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-22, 21:55   #1037
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Basia39
Zafundowalam sobie ten puderek Hauschki do ciała. Jutro robie probę generalna nakladania na mleczko Avene Mam do Was pytanko w zwiazku z powyzszym - czym najlepiej nakladac ten puderek, zeby plackow nie bylo? Pedzlem do pudru, puszkiem czy zwyklym platkiem kosmetycznym
Macie jakies opracowane techniki?
Ja nakładam pędzlem, tzn. wsypuję troszeczkę (tak na jeden raz) do pudełeczka po pudrze i "maczam" pędzel, trochę otrzepuje o te pudełko i nakładam na twarz .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-22, 22:11   #1038
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kate30
Sandija - chodziło mi raczej o techniczną stronę reaplikacji na szeroko pojętym mieście. Jako wielbicielka małych torebek nie wyobrażam sobie taszczenia ze sobą filtrowego zestawu, tudzież wacików zmywania i całej reszty. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Ja jeśli nie mam dostępu do własnej lub zaprzyjaźnionej łazienki z reaplikacją się poddaję i pozwalam rannej warstwie trwać aż do wieczora. Dlatego właśnie chylę czoło przed twoimi wyczynami w toaletach publicznych. A co do tego, że się babki przyglądają - to również nie zrobiłoby na mnie wrażenia.
No i nick masz taki więcej królewski
Sandija - także chylę pokłon za takie poświęcenie, ja także mam podobne zdanie do Kate, raczej chodzę cały dzień z filtrem na twarzy i nie reaplikuję w centrum handlowym itp. . A tak przy okazji ostatnio powtarzam sobie jedno "nie popadaj w paranoje", gdybym tego sobie nie powtarzała, to pewnie wogóle w dzień nie chodziłabym po mieście tylko kanałami , mam takie czasem myśli. I także dlatego nie reaplikuje w ciągu dnia (chyba,że będzie upał 30 stopniowy i ukrop lał się z nieba). Na razie udaje mi się, ale zobaczymy co będzie latem .

P.S. Chociaż u mnie pewnie odzywa się także lenistwo
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-23, 03:14   #1039
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Basia39
Zafundowalam sobie ten puderek Hauschki do ciała. Jutro robie probę generalna nakladania na mleczko Avene Mam do Was pytanko w zwiazku z powyzszym - czym najlepiej nakladac ten puderek, zeby plackow nie bylo? Pedzlem do pudru, puszkiem czy zwyklym platkiem kosmetycznym
Macie jakies opracowane techniki?
Basiu ja nakładam płatkiem kosmetycznym z dłoni i jest ok.

Beoneself - cieszę się, że mleczko Biodermy ci się podoba (co 100ml to 100ml). To znaczy, że jednak nie zawsze opinie na KWC się sprawdzają. W moim przypadku podobnie było z LRP D-P. W recenzjach stoi, że bieli - u mnie śladu bieli nie było, stoi też że dobrze nawilża - a mnie mocno wysuszał cerę i ściągał. Nic nie zastąpi testowania. Na szczęście możemy się powymieniać między sobą nietrafionymi filtrami i wszystkie jesteśmy zadowolone.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-23, 06:37   #1040
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kajol
Dawno nie zaglądałam do tego wątku, ależ ja się za wami stęskniłam !
Buziaki dla wszystkich filtrofanek

Asia koniecznie proszę opisz jak ten Translucide sprawuje ci się na filtrach , ja też się przymierzam do tego pudru, bo skrobia mnie ostatnio strasznie zaczęła wysuszać- chodzę więc wszędzie taka świecąca

KENZO ten L'Oreal, o ile się nie mylę to ma chyba alcohol denat. w składzie- mnie osobiście ten składnik (z doświadczenia z innymii kremami Loreala) bardzo podrażnia i robią mi się zawsze takie małe czerwone krosteczki. Jeżeli zauważyłaś takie objawy to może lepiej odstawić ten filtr, zwłaszcza, że przy złuszczaniu Diacnealem skóra jest jeszcze bardziej uwrażliwiona.
Dłuugo mnie nie było na forum, bo wyjechałam, ale za to miałam czas na prztetestowanie tego pudru z filtarmi. Oto rezultat:
* ten puder na pewno nie zmatowi strasznego tłuściocha jakim jest Antek, moze z lżejszymi sobie poradzi.
* bardzo ładnie nadaje kolor buzi - nie robi smug, plam, nie ciemnieje po upływie czasu, nie wałkuje się, dobrze się trzyma buzi - na filtrze o niebio lepiej niż na zwykłym kremie ,nie uczulił mnie, choć wielką alergiczką to nie jestem, nie wysusza jak skrobia, buzia jest miękka, wygląda to wszystko fajnie
* wyglądam wreszcie "normalnie" , wróciłam do świata żywych, juz ludzie nie dziwią się na mój widok, nawet mówią, ze wrszcie wyglądam jak człowiek
* ja z matowieniem poradziłam sobie tak: nakładam na filtr puder duzym pędzlem - wystarczy odrobina - już buzia ma ładny, naturalny kolor, potem nakładam odrobinę, ale naprawde odrobinę skorbi, ale nie tej ziemniaczanej, tylko tej drugiej - kukurydzianej, wtedy nawet po antku mam mat zapewniony na cały dzień, a buzia wygląda naturalnie i normalnie. Zaznaczam, ze nie jest to taki absolutny mat, jak po samej skrobi, delikatne błyszczenie jest widoczne, ale to wygląda naprawdę ładnie. Tam gdzie się świecę szczególnie mocno (koło nosa ) po prostu nakładam troszkę więcej skrobi, jednak koloru buzi to nie zmienia.

Dodam tylko jeszcze to ze rano nie mam czasu na to zeby filtr mi dobrze wsiąkł, nakładam miarką 1,5 ml filtra, po dokładnie 7 minutach (bo tyle tylko mam czasu) zaczyna pudrować. I o dziwo nie robi się błoto na twarzy...

Pozdrawiam wszystkich
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-23, 07:39   #1041
aanusza
Raczkowanie
 
Avatar aanusza
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 76
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Są jeszcze, 10 minut temu tam byłam Ale uprzedzam, jak zaczniesz stosować, to się uzależnisz
jeszcze raz dziękuję pojechałam i kupiłam mleczko z promocyjnym kremem
jestem szczęśliwa i nafiltrowana od samego rana, mleczko jest jeszcze lepsze niż emulsja Avene, wchłania się do matu bez problemu!!!
aanusza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-23, 08:00   #1042
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez aanusza
jeszcze raz dziękuję pojechałam i kupiłam mleczko z promocyjnym kremem
jestem szczęśliwa i nafiltrowana od samego rana, mleczko jest jeszcze lepsze niż emulsja Avene, wchłania się do matu bez problemu!!!
Aanusza, bardzo się cieszę, że mogłam Ci pomóc
Pozdrawiam ciepło
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-23, 08:38   #1043
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: Do filtromaniaczek:)

U nas w jednej z aptek jest opust na wszystkie kosmetyki Avene 15%, właśnie pojadę kupić sobie komplet diacneala z kosmetykami cleanance K za jedyne 39,95 , i filtry tylko niewiem czy będzie mleczko . Ale ceny wg. mnie naprawdę fajne.
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-23, 09:32   #1044
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kate30
Basiu ja nakładam płatkiem kosmetycznym z dłoni i jest ok.

Beoneself - cieszę się, że mleczko Biodermy ci się podoba (co 100ml to 100ml). To znaczy, że jednak nie zawsze opinie na KWC się sprawdzają. W moim przypadku podobnie było z LRP D-P. W recenzjach stoi, że bieli - u mnie śladu bieli nie było, stoi też że dobrze nawilża - a mnie mocno wysuszał cerę i ściągał. Nic nie zastąpi testowania. Na szczęście możemy się powymieniać między sobą nietrafionymi filtrami i wszystkie jesteśmy zadowolone.
Mnie LRP DP także w ogóle nie bieli. Jeśli chodzi o nawilżanie to jestem zadowolona
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-23, 09:33   #1045
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez mckabi
Zgadzam się w zupełności z Wojtusią też wcześniej głosowałam (oczywiście dałam najwyższą notkę ) No cóż wątek jest poprostu doskonały, nic dodać nic ująć
Podpisuję się rekami i nogami. Wątek świetny, dzięki niemu dowiedziałam i nauczyłam się wiele
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-23, 09:40   #1046
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Informuje, iz proba nalozenia puderku Hauschki do ciała na mleczko Avene przy pomocy wacika kosmetycznego zakonczyla sie powodzeniem Z czego bardzo sie cieszę, bo mialam zamiar juz kupowac wielki pedzel do nakladania pudru, gdyby ta technika zawiodla
Do tej pory na mleczko nakladalam tylko podklad Guerlain Divinora Tendre Mat, troszkę pryzmy zeby ladnie wygladac i sie nie swiecic, dzis jednak nalozylam sam sypki puderek dla zmatowienia bezposrednio na mleczko, bo jestem w domu, wiec makijarz zbedny i tez jest ok
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-23, 10:43   #1047
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

No to świetnie Basiu. Pędzel lubi się upaćkać w filtrze i łapie wtedy puder tworząc kluchy, ja tam wolę płatek - Kajol dzięki! - no i jest super higieniczny.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-23, 11:07   #1048
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kacha30
Ja co prawda nie biore aktywnego udziału w Waszych dyskusjach ale uwaznie czytam , wyciagam wnioski i sprawdzam na sobie A problem z zakupem kremu na dzien mam z głowy
Ty sobie nie tylko podczytuj, ale i dziel się z nami swoimi przeżyciami dot. filtrów, skrobi, pudrów bez talku itp.


Cytat:
Napisane przez Kate30
chodziło mi raczej o techniczną stronę reaplikacji na szeroko pojętym mieście. Jako wielbicielka małych torebek nie wyobrażam sobie taszczenia ze sobą filtrowego zestawu, tudzież wacików zmywania i całej reszty.
samo noszenie to dla mnie nie przeszkoda, i tak muszę mieć dużą torbę, więc kupiłabym jeszcze większą ale nakładanie... musiałabym mieć chyba z półgodzinną przerwę w pracy, zmyć makijaż bez rozmazywania oczu(!), założyć opaskę na włosy, żeby się nie przyklejały do filtrów, odczekać, aż filtry się wchłoną, nałożyć pudry itp.... niewykonalne, jak dla mnie.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-23, 11:42   #1049
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Juz niebawem bede sie cieszyc puderm jedwabnym Hauschki - tutaj uklon w strone Smoka poniewaz gdyby nie Monika to pewnie jakos nie skusilabym sie na zakup
Zastanawiam sie nad nakladaniem ale wersja z platkiem jakos nie przemawia do mnie od zawsze lubie puder nakladac z pedzla(nawet ten w kamieniu) i ciekawa jestem efektu.
Chyba pojde tropem Pauli co do nakladania pudru tak robie z klasycznymi sypkimi wiec tutaj tez nie bedzie inaczej i mam nadzieje,ze faktycznie nie bieli.
Zostalam przy filtrze wodoodpornym Avene i nie mam z nim problemow,ze tlusty;zreszta tak bardzo przypadl mi go gustu ze chyba wogole nie bede go traktowac pudrem dla zmatowienia jedynie na Antheliosa sie przyda

Do skrobii nie przekonam sie w zaden sposob ani ziemniaczanej ani kukurydzianej to jednak nie dla mnie ale widze,ze zyskala rzesze fanek

Reaplikacja jest niewykonalna,tak jak Justa musialabym miec oddzielna przerwe w pracy na to zadanie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-23, 12:07   #1050
aanusza
Raczkowanie
 
Avatar aanusza
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 76
Dot.: Do filtromaniaczek:)

mam głupie pytanie, ale może ktoś mi odpowie... czy mogę wymieszać mleczko Aveve 50+ z Biodermą tonującą? chodzi mi o to czy sklady się nie "gryzą"? wiem że na Parsol nie można kłaść talku i miki, ale czy można połączyć te dwa kremy bez utraty właściwości chroniących przed slońcem?

podaję filtry w mleczku Avene:
* Ethylhexyl methoxycinnamate (octyl methoxycinnamate) - filtr chemiczny UVB
* Tinosorb M (methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol) - filtr chemiczny UVB/UVA
* Tinosorb S (bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine) - filtr chemiczny UVB/UVA
* Dwutlenek tytanu (Titanium dioxide) filtr mineralny UVB/UVA II (fale krótkie)
* Tlenek cynku (Zinc Oxide) - filtr mineralny UVB/UVA

a teraz Bioderma:
Tinosorb M (methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol) - filtr chemiczny UVB/UVA
- Butyl methoxydibenzoylmethane (Parsol 1789, Avobenzone) - filtr chemiczny UVA
- Octyl Triazone (ethylhexyl triazone) - filtr chemiczny UVB
- 4- Methylbenzylidene Camphor - filtr chemiczny UVB, fotostabilizuje Parsol 1789
- Dwutlenek tytanu (Titanium dioxide) filtr mineralny UVB/UVA II (fale krótkie)
- Iron oxide

skladnikiem, który mnie niepokio jest Parsol...
aanusza jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:52.