jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-30, 22:04   #121
melissa89
Wtajemniczenie
 
Avatar melissa89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 113
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

moim zdaniem, równie dobrze można zadać tu pytanie: jakie kierunki dają 100% gwarancji znalezienia pracy? zarówno to jak i to w temacie tego wątku są bezsensowne....
__________________
insta mam i ja
melissa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 06:34   #122
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez Kica. Pokaż wiadomość
Masz rację. Ja niestety idąc na studia w ogóle nie wiedziałam co chce w życiu robić (co chwila miałam inny pomysł) więc zasugerowałam się jedynie zainteresowaniami -najważniejsze dla mnie było studiować coś co bedzie dla mnie przyejmne. wcale nie byłam zorientowana w tym jaki zawód jest opłacalny, z resztą w ogóle nie myślałam o tym co będzie za kilka lat jak będę szukać pracy. Trochę zazdroszcze ludziom, którzy wbrew swoim pasjom potrafią isć na studia z rozsądku i się na nich odnaleźć, a potem odnoszą jeszcze sukces zawodowe

Ja na szczęscie nie musiałam rezygnować z zainteresowan i szukać jakiegoś kierunku wbrew sobie . I nie zazdroszcze tym , którzy musieli to zrobić , bo jednak trzeba mieć naprawde silną wolę , żeby po pierwszym semestrze nie rzucic tego w cholerę . Wiem jak ciężko jest uczyć się czegoś co cie kompletnie nie interesuje . Na moich studiach pierwszy rok jest w większości historyczny , a że nie znoszę historii to była to prawdziwa katorga . Mnie na duchu podtrzymywał fakt , że pozniej bedzie juz tylko ciekawiej - a taka osoba , która studiuje coś co przez całe 5lat bedzie takie nie ciekawe?Nie ma się czym podnosic na duchu

Nie szarpnęłabym się na studiowanie np filozofii czy socjologii ale uważam , że nie można popadac w jakieś skrajności . Nie można kierować się tylko i wyłącznie zarobkami , bo w większości przypadków nie wróży to dobrze . W końcu nie po to ma się jedno życie żeby całe spędzić w pracy , którą się nienawidzi .
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 09:09   #123
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez AmericanGirl Pokaż wiadomość
Nie o to chodzi , że nie pójdą od razu do pracy , bo zapewne z konieczności samodzielnego utrzymania do pracy pójdzie większosc absolwentów zaraz po studiach. Chodzi o to , że po kierunkach , które wymieniłaś cięzko jest znaleźć pracę w zawodzie . .
masz rację, tylko ja się być może zbyt zasugerowałam tytułem wątku - skazują na bezrobocie
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 22:15   #124
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Słówko ode mnie: polonistyka. Przez najbliższe kilka lat przynajmniej. Dopóki dzieciaki z aktualnego wyżu nie pójdą do 4. klasy szkoły podstawowej...
Jik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 22:44   #125
pixieland
Raczkowanie
 
Avatar pixieland
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 195
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość
Słówko ode mnie: polonistyka. Przez najbliższe kilka lat przynajmniej. Dopóki dzieciaki z aktualnego wyżu nie pójdą do 4. klasy szkoły podstawowej...
dopisałabym jeszcze filozofię i administrację
pixieland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 19:07   #126
aanik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 331
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

.

Edytowane przez aanik
Czas edycji: 2010-08-01 o 14:00
aanik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 17:05   #127
libra22
Zakorzenienie
 
Avatar libra22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 3 035
GG do libra22
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Nie polecam biologii...studia fajne, ale pracy po tym żadnej
__________________
Moje tiulowe inspiracje
Tutuszka
libra22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-12, 16:55   #128
Shinn
Zakorzenienie
 
Avatar Shinn
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 492
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

A ja bym chciała się dowiedzieć od osób, które studiują turystykę. bo wszędzie przy rekrutacji jest napisane, że trzeba mieć badania lekarskie. i zastanawia mnie, jedno.
Jak one wyglądają? Czy to są takie profilaktyczne badania ; typu. prosty kręgosłup, dobry wzrok, słuch... Czy jakiejś badania sanepidowskie etc?Przepraszam, że tak zagmatwane, ale szukam, długo i nie mogę znaleźć odpowiedzi..
__________________


Wiki Królikowska: Ładne nogi, płaski brzuch czy fajne cycki?
Jakub Żulczyk: Przede wszystkim jędrny mózg.


Shinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 17:32   #129
ronie
Przyczajenie
 
Avatar ronie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 29
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Jak to mawiał jeden profesor z wydziału nauk społecznych UŚia że jedyny zawód jaki może wam sie przytrafić po tych studiach to.... zawód miłosny . Ogólnie ludzie po kierunkach humanistycznych i po części ekonomicznych mają ciężko. Raz że częśc s.humanistycznych nie daje żadnej konkretnej wiedzy a dwa jest masa szkół w większości prywatnych prowadzących studoa z tych dziedzin i rynek po prostu sie przesyca .
Za to mało mamy ludzi po kierunkach ścisłych/technicznych, wciąz ich brakuje na rynku pracy dlatego im łatwiej jest znaleźć dobra pracę i do tego pokrywająca się jeszcze ze studiami jakie skończyli.
ronie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 11:03   #130
anwen
Zadomowienie
 
Avatar anwen
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zamość<->Kraków
Wiadomości: 1 185
GG do anwen
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
o skazywaniu na bezrobocie to bynajmniej bym nie chciała mówić,ale na podstawie danych z ostatnich lat największy odestek rejestrujących sie w UP i bezrobotnych przez długi,długi czas, to odsetek absolwentów:
- pedagogika (i wszystkie "wariacje " na tym kierunku, może z wyjątkiem oligofrenopedagogiki)
-marketing i zarządzanie (hit lat 90-tych...)
-turystyka
-polonistyka
-bibliotekarstwo

W cenie:
-kierunki techniczne
-matematyka,fizyka
-psychologia (a jakże...)
I tu się niestety mylisz
Sama skończyłam matematykę, potem matematykę finansową podyplomowo i bardzo ciężko znaleźć pracę w zawodzie.
Co prawda aktualnie pracuję jako doradca finansowy- ale to nie jest szczyt moich marzeń. A o pracy w zawodzie to mogę pomarzyć- wszędzie chcą min 3 lata doświadczenia
__________________
Włosomaniaczka - od 1.12.2009

od 06.2010 piję pokrzywę i olej z wiesiołka
27.10.11 -Prawo Jazdy

od 18.06.12 ćwiczę z Ewą Chodakowską

Włosy 2011-2012



Blog - Jak dbać o długie włosy?
www.anwena.blogspot.com
anwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 11:35   #131
konwalijka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 277
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Ja jestem po biotechnologii na Polibudzie. Kiedy zaczynałam - a było to jakieś 7 lat temu wszyscy zachwycali się że to taki przyszłościowy zawód i tyle pieniędzy będę zarabiać że hohoh. Niestety może i kierunek modny ale nie rentowny. Polska jest daleko na szarym ogonku jeśli chodzi o nowoczesne technologie-nie ma kasy a co za tym idzie sprzętu ani super pomysłów. Biotechnolog znajdzie pracę w swoim zawodzie za granicą. Ja pracuję w służbie zdrowia- nie jest to może stricte mój zawód ale jakieś punkty wspólne na szczęście są. Biotechnologie- odradzam.
konwalijka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-15, 15:17   #132
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

A jak myślicie czy kierunki zamawiane na uczelniach technicznych dają jakąś gwarancje dobrej pracy??
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 15:18   #133
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Gwarancji nie, ale prawdopodobieństwo jest duże.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 15:22   #134
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Gwarancji nie, ale prawdopodobieństwo jest duże.
Ja mam obawy czy za 4-5 lat rynek nie przesyci się inżynierami itp, w końcu an tych kierunkach jest zwiększony nabór, ja sama zaczęłam Inżynierie środowiska i na moim roku jest ponad 300 osób na dziennych i 100 na zaocznych.
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 15:29   #135
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Mój brat jest po IŚ i od razu po studiach dostał prace w zawodzie, zresztą większość jego roku tak samo. Zapotrzebowanie jest, ale na obecną chwilę, bo za jakieś 5 lat absolwentów będzie już za dużo.

Poza tym ten kierunek jest na AGH, Politechnice, UR więc każdego roku licząc dziennych i zaocznych w samym Krakowie przybywa tak na oko ponad tysiąc absolwentów więc to lekka przesada
__________________
tkwiąc w depresji!!
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 15:38   #136
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez Wenila Pokaż wiadomość
Mój brat jest po IŚ i od razu po studiach dostał prace w zawodzie, zresztą większość jego roku tak samo. Zapotrzebowanie jest, ale na obecną chwilę, bo za jakieś 5 lat absolwentów będzie już za dużo.

Poza tym ten kierunek jest na AGH, Politechnice, UR więc każdego roku licząc dziennych i zaocznych w samym Krakowie przybywa tak na oko ponad tysiąc absolwentów więc to lekka przesada
Właśnie tego się obawiam, że zanim skończę studia to w Polsce będzie już pod dostatkiem inżynierów, choć z drugiej strony z innymi kierunkami jest podobnie, marketing, ekonomia , co rok tysiące absolwentów, a chętnych na te kierunki nie brakuje.
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 15:56   #137
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

ale to nie znaczy, ze znalezienie pracy będzie niemożliwe. Trzeba jedynie poświęcić więcej czasu na naukę, działanie w kołach naukowych (tak było w przypadku brata), ewentualnie znaleźć sobie jakieś praktyki na wakacjach...po prostu trzeba robić coś więcej z myślą o przyszłości bo zazwyczaj o tym myśli się dopiero mając dyplom w kieszeni. Owszem trudniej będzie o pracę, ale już teraz należy zadbać, zeby wypracować sobie dobry start. powodzenia
__________________
tkwiąc w depresji!!
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 15:56   #138
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Tu nie chodzi o to czy są chętni, tylko czy jest praca.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 18:13   #139
Niewierna
Raczkowanie
 
Avatar Niewierna
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: szafa
Wiadomości: 189
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Sporo pisałyście o pedagogice, sama w tym roku akademickim jak dobrze pójdzie kończę licencjat z pedagogiki wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego, a moje koleżanki, które skończyły w czerwcu i które szukały pracy w zawodzie znalazły ją. W większości pracują w przedszkolach, ale miały świadomość, że od tego się zaczyna, zresztą niektóre z nich właśnie chciały uczyć w przedszkolu a nie w podstawówce. Więc nie wiem skąd takie opinie, że trudno, może nauczycielowi, ale dla przedszkolanek drzwi przedszkoli otwarte. Mnie samej już na praktykach w przedszkolu pytano, czy nie chciałabym wrócić po studiach do nich Nawet zaproponowano mi w trakcie studiów zajęcie się organizacją urodzin dla dzieci. Jednak ze względu na drugie studia i inną pracę, odmówiłam.
__________________
Zarezerwowany dla mnie. Pachnący tylko mną. Nie szuka innej.

http://suwaczki.slub-wesele.pl/200808313538.html

http://suwaczki.slub-wesele.pl/20120602060120.html


PS. zaczynam chudnąć!
Jest: 53,5 kg
Marzę o 48 kg
Niewierna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-15, 18:46   #140
froggio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 81
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

słuchajcie nie zajmujcie sie az tak bardzo kierunkami bo to tak naprawde teoria sama. Polecam uczestnictwo w roznych organizacjach typu AIESEC. Tam macie dopiero szkole zycia ,wszystko co tam robicie to jest praktyka ,praktyka , praktyka , rozne zadana menedzerskie , projekty krtorymi normalnie zajmowalibyscie dopiero pracujac w dobrych firmach . Bylen naprawde w szoku jak zobaczylem - jak to tak wyglada od srodka . Ci ludzie sa pare dobrych lat przed cala reszta rowiesnikow.
froggio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 18:54   #141
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Jeśli już o tym mowa, to według mnie nie warto tracić czasu akurat na Aiesec.

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

To znaczy ja odradzam, ale jeśli ktoś chce sam sprawdzić..
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 19:17   #142
froggio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 81
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

a z checia sie dowiem , dlaczego tak uwazasz ? jestes w wielkim bledzie hehe :P tracic czasu to wlasnie nie warto na te pseudo malutkie kolka naukowe na uczelniach

Edytowane przez froggio
Czas edycji: 2009-11-15 o 19:18
froggio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 19:28   #143
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Nie jestem w błędzie, to moja opinia.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 19:32   #144
froggio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 81
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

a bylas w ogole w Aiesecu ? skoro juz napisalas ,ze nie polecasz to przynajmniej dodaj czemu tak uwazasz
froggio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 19:34   #145
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Trochę nie ten temat, może założysz swój?
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 21:00   #146
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez funky87 Pokaż wiadomość
Ja mam obawy czy za 4-5 lat rynek nie przesyci się inżynierami itp, w końcu an tych kierunkach jest zwiększony nabór, ja sama zaczęłam Inżynierie środowiska i na moim roku jest ponad 300 osób na dziennych i 100 na zaocznych.
Wiesz, to że są kierunki zamawiane i jest więcej osób przyjmowanych, wcale nie oznacza, że oni wszyscy skończą te studia... co nadal = mało DOBRYCH inżynierów.
Na politechniki łatwo się dostać, ale ciężko utrzymać.
Sama patrzę na osoby, które przychodzą na politechniki - większość z nich ma dobrze zdany język obcy i polski (a to jeszcze o dziwo liczą na politechniki) i na niektóre kierunki spokojnie się dostają - ale nie czarujmy się, większość z nich nie skończy tego.
Jakby nie patrzeć - na politechnikach nadal na większości kierunków jest deficyt studentów, inne za to są przepełnione (zarządzania i marketingi). A ilu teraz tak naprawdę dobrych specjalistów?
Poza tym - praca dla inżyniera jest nie tylko w Polsce, trzeba o tym pamiętać. Na pewno polscy inżynierowie nie są najlepszymi na świecie czy coś, ale wg. mnie mają całkiem przyzwoitą wiedzę - co świadczy chociażby o tym, że polscy informatycy są bardzo cenieni za granicą, a i praca w innych zawodach się znajdzie...

Tak naprawdę, nie ma teraz jednego uniwersalnego kierunku, który zapewni nam dobrą przyszłość. Już od kilku lat się mówi, że teraz trzeba być wszechstronnym i mieć 2-3 zawody, żeby móc się przekwalifikować szybko w razie czego. Kosztowne, długoterminowe, ale jednak coś w tym jest. Trzeba obserwować rynek i inwestować w to co nas najbardziej interesuje i jednocześnie zapewni stabilną przyszłość
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 21:52   #147
kukimonster
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 057
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez funky87 Pokaż wiadomość
A jak myślicie czy kierunki zamawiane na uczelniach technicznych dają jakąś gwarancje dobrej pracy??
Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Gwarancji nie, ale prawdopodobieństwo jest duże.
Nie byłabym taka pewna...
Wspomiana wyzej biotechnologia jest kierunkiem zamawianym niby i co? Gdzie te firmy czekające na biotechnologów?
Każdy wyjeżdża za granicę/idzie na doktorat/albo znajduje byle co-byle cośtam biologicznego czy chemicznego, albo i nie pracuje w zawodzie...
kukimonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 20:40   #148
aanik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 331
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

.

Edytowane przez aanik
Czas edycji: 2010-08-01 o 12:03
aanik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 01:42   #149
bizu90
Raczkowanie
 
Avatar bizu90
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 216
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Jak przeczytałam Wasze wypowiedzi sama nie wiem co robi. Od 2 miesiecy jestem niespokojna.
Studiuje na prestiżowej Warszawskiej uczelni kierunek administracje, jednak średnio mnie to interesuje (jestem na I roku) kierunek wybrałam za namową siostry (będziesz miała sporo ofert pracy) Rozważałam pedegogike wczesnoszkolna z jeżykiem angielskim. Wiem ze praca w szkole by mnie satysfakcjonowała jednak jak rozmiawiam z moimi nauczycielkami mówia ze wszystko jest ok tylko jak sie przynosi 1300 zł do domu to praca nie wiydaje juz sie taka fajna. Z drugij storny obawiam sie że nie chce stresujacej pracy poniewaz sie do tego nie nadaje jestem mało odporna na tego typu rzeczy. Z drugiej strony uczelnia która moza mi zaoferować kierunek nauczanie poczatkowe jest taka obskurna i własciwie wcale nie zanana ;( Z kolei pojawia sie watpliwosc bo sporo koleżanek poszło na pedagogike i sa zadowolone ale czesc poszła na kierunki typu zarządzanie administracja tyle ze one nie patrza na to czy je to interesuje czy nie. Nie moge powiedziec ze to jest kompletna nuda tyle ze ja nie chce pół życia w papierch siedziec chce robic cos kreatywnego ale nie za 1300 zł. Jestem w opłakanym staniem. Nie śpie nocami, schudłam 5 kg, jestem ogromnie zestresowana, swoje flustracje przelewam na robienie zakupów (ubrania itp.) staram sie o tym juz nie myslec ale nie potrafie. Boje sie jeszcze ze to moja jakas fanaberia ze nic mi nie odpowiada w życiu. Nie chce mi sie życ
Bardzo prosze o pomoc i pocieszenie ;(;( bo sama juz nie daje rady sie z tym uporac
__________________
18.12.2010 narzeczona
bizu90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 07:07   #150
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez bizu90 Pokaż wiadomość
Jak przeczytałam Wasze wypowiedzi sama nie wiem co robi. Od 2 miesiecy jestem niespokojna.
Studiuje na prestiżowej Warszawskiej uczelni kierunek administracje, jednak średnio mnie to interesuje (jestem na I roku) kierunek wybrałam za namową siostry (będziesz miała sporo ofert pracy) Rozważałam pedegogike wczesnoszkolna z jeżykiem angielskim. Wiem ze praca w szkole by mnie satysfakcjonowała jednak jak rozmiawiam z moimi nauczycielkami mówia ze wszystko jest ok tylko jak sie przynosi 1300 zł do domu to praca nie wiydaje juz sie taka fajna. Z drugij storny obawiam sie że nie chce stresujacej pracy poniewaz sie do tego nie nadaje jestem mało odporna na tego typu rzeczy. Z drugiej strony uczelnia która moza mi zaoferować kierunek nauczanie poczatkowe jest taka obskurna i własciwie wcale nie zanana ;( Z kolei pojawia sie watpliwosc bo sporo koleżanek poszło na pedagogike i sa zadowolone ale czesc poszła na kierunki typu zarządzanie administracja tyle ze one nie patrza na to czy je to interesuje czy nie. Nie moge powiedziec ze to jest kompletna nuda tyle ze ja nie chce pół życia w papierch siedziec chce robic cos kreatywnego ale nie za 1300 zł. Jestem w opłakanym staniem. Nie śpie nocami, schudłam 5 kg, jestem ogromnie zestresowana, swoje flustracje przelewam na robienie zakupów (ubrania itp.) staram sie o tym juz nie myslec ale nie potrafie. Boje sie jeszcze ze to moja jakas fanaberia ze nic mi nie odpowiada w życiu. Nie chce mi sie życ
Bardzo prosze o pomoc i pocieszenie ;(;( bo sama juz nie daje rady sie z tym uporac
Hmm .. co do administracji to wydaje mi się , że będzie tam trzeba wkuwać sporą ilość materiału , która niekoniecznie może kogoś interesować . pierwszy rok to zapewne ogromna dawka historii i to nie jedną osobę może odstraszyć . Sama jestem na prawie i mój pierwszy rok pełen historii był prawdziwą katorgą - na szczęscie to juz za mną . Na kolejnych latach będziesz miała do czynienia z kodeksami - napewno ogrom nauki . I tutaj raczej wypadałoby się interesować , bo bez zainteresowania może być ciężko . Możesz np dokończyć administrację - 3 lata i na magisterkę wybrać coś innego . Może dać Ci to dodatkowe możliwości jeśli chodzi o znalezienie pracy . Co do tego czy po administracji , tak jak mówiła Ci siostra , będziesz miała sporo ofert pracy to czy ja wiem .. Jest ogromna ilość absolwentów administracji i spora ich część słabo radzi sobie ze znalezieniem pracy . Możesz pracować w biurze - jako sekretarka / asystentka . Na początku na wyższe stanowisko nie ma szans . No i wymagania nieraz mają zdecydowanie zbyt wygórowane . Dochodzi jeszcze taka opcja , że sekretarką równie dobrze można być po liceum , jak się nieżle trafi Możesz równiez pracować w administracji publicznej , urzędach - tu pracę ciężko dostać i na początku zarobki też nie są oszałamiające .
Dlatego jeśli chcesz zostać na tych studiach to możliwośc przyszłej pracy nie powinna być jedynym argumentem .

Co do pedagogiki to z zarobkami napewno nie jest za różowo . Praca jedynie dla osób , które się do tego nadają i mają pasję do dzieci . Jeśli pracowałabyś w szkole to zapewne nie ma zbyt wielu godzin więc możesz połączyć 2 etaty np .

Cięzko cokolwiek doradzić , ale wg mnie powinnaś wybrać coś , co w przyszłości będzie Ci sprawiać satysfakcję . Nie ma chyba niczego gorszego niż reszte życia przepracować w zawodzie , który kompletnie nam nie odpowiada .

Masz jeszcze możliwość studiowania 2 kierunków
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:10.