Jak przygotować psa lub kota na pojawienie się w domu dziecka? - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-10, 09:37   #91
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: pies i dziecko??

Cytat:
Napisane przez JOANNA16 Pokaż wiadomość
właśnie o takiego pieska mi chodzimały i śliczny
Ja myślę, że rzeczą nadrzędną w wyborze psa powinien być jego charakter a nie wygląd.
Śliczny piesek niekoniecznie ma równie śliczny charakter . A juz napewno wygląd nie przesądza o tym czy będzie łatwy w wychowaniu.
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 17:54   #92
cytryna21
Raczkowanie
 
Avatar cytryna21
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 330
Dot.: pies i dziecko??

Cytat:
Napisane przez aferka Pokaż wiadomość
Ja myślę, że rzeczą nadrzędną w wyborze psa powinien być jego charakter a nie wygląd.
Śliczny piesek niekoniecznie ma równie śliczny charakter . A juz napewno wygląd nie przesądza o tym czy będzie łatwy w wychowaniu.
racja
cytryna21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 18:08   #93
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: pies i dziecko??

w mojej rodzinie sprawdzil sie owczarek niemiecki. moi dwa kuzyni (teraz 6 i 7 lat) mieli z nim kontakt od momentu przyjazdu ze szpitala po porodzie. pies sprawdzil sie niesamowicie. jest wspaniale cierpliwy i odpowiedzialny. wrecz pilnuje dzieci zeby nic im sie nie stalo. wszelkie przypadkowe nadepniecia, uderzenia czy proby ujezdzania znosil bez problemu. a cierpliwosci musial miec sporo, bo jeden z kuzynow urodzil sie z lekkim porazeniem mozgowym, ktore odbilo sie na umiejetnoscich fizycznych - chlopiec troche nie ma wyczucia, za to bardzo duzo sily i czasem za mocno uderzy, scisnie itp.

no ale psa przede wszystkim trzeba umiec wychowac. kolezanka ma rowniez owczarka niemieckiego i pies wchodzi im na glowe (na szczescie dzieci nie ma), a jak probuje sie mu zabrac zabawke to zaraz wyskakuje z zebami. wlasciciele nawet nie sa go pewni. uwazam, ze to niedopuszczalne zeby pies sobie na cos takiego pozwalal.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 11:12   #94
zurawina777
Raczkowanie
 
Avatar zurawina777
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 36
pies a dziecko...

Niedługo nasza rodzinka się powiększy i mam pewne obawy co do tego jak na to zareaguje nasz pies... To labrador, ma dwa lata i do tej pory był naszym pupilkiem i boję sięco się stanie gdy pojawi się dziecko, że mógłby mu zrobić krzywdę... Czy można przygotować jakoś psa na zmiany związane z dzieckiem? Co zrobić by nie reagował na malucha agresywnie? Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?
zurawina777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 11:18   #95
MiYo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 152
Dot.: pies a dziecko...

Przede wszystkim nie ukrywać dziecka przed psem. Najlepiej dać psu do powąchania coś, co miało kontakt z dzieckiem, np. kocyk, zanim jeszcze pojawi się w domu. Pies na pewno będzie bardzo intensywnie to obwąchiwał. PO pojawieniu się dziecka w domu takze trzeba mu je pokazać, niech je spokojnie obwącha. Potem ważne, żeby pies nie był zaniedbywany, tzn. nie można mu ograniczać częstotliwości spacerów - wiem, że to może być trudne, ale pomocny będzie tu partner czy rodzina. Pies musi być wybiegany. Kontroluj spotkania dziecko-pies, ale nie tak, że trzymasz psa trwożnie za obrożę, bo pies wyczuje napięcie i może je źle kojarzyć. Warto ćwiczyć posłuszeństwo, np. za spokojne zachowanie przy dziecku chwalić i dać nagrodę.
__________________
Wymienię wodę Naturelle Yves Rocher, sera avonu, tusz itp. zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=368932
MiYo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 11:44   #96
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: pies a dziecko...

http://pies.onet.pl/17835,13,17,przy...a,artykul.html
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 12:06   #97
solenizantka100
Raczkowanie
 
Avatar solenizantka100
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 31
Dot.: pies a dziecko...

nie zakładaj z góry najgorszego może nie będzie tak źle. ja mam kota ale też się bałąm co będzie gdy mała się urodziła ale kot przyjął to zaskakująco spokojnie tyle że lubił wskakiwać do łóżeczka, na szczęście pustego ze zwierzakami i dziećmi to najważniejsza jest konsekwencja i nawyk posłuszeństwa, zresztą poczytaj sobie sama: http://www.smyk.com/index.php?option...61984&Itemid=0
solenizantka100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-25, 12:32   #98
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: pies a dziecko...

Polecam sposob znajomych czyli przywieżć cos dziecka do domu jak najszybciej aby piesek mogl sie zapoznac z nowym zapachem ,potem oczywiscie pokazac dziecko.
Jednak zamontowac kratke w drzwiah do pokoju dzieck a,pies nie musi byc agresywny czy zazdrosny ale moze przez przypadek zrobic dziecku krzywdę.
No i nie zostawiac dziecka z pieskiem,bo raz ze pies jest duzy i moze sie cos wydarzyc adwa dzieckojak podrosnie moze pieskowi zrobic krzywdę na ktora nie wiadomo jak pies zareaguje.
No i oczywiscie poswicac czas pieskowi

znajomi mają wilka i labka wlasnie ,pieski mialy rok i wlasnie 2 letni labekgdy pojawilo sie dziecko ,chetne do zabawy ,ilosc zjedzonych,pogryzionych i zniszczonych ubranek i zabwek ogromna

Obecnie dziecko ma juz 5 lat,nic zlego sie nie wydarzylo ani dziecku ani psom ,chcoiaz wiem ze byly momenty gdy pies uciekał przed dzieckiem.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 19:30   #99
Martha82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 120
Małe dziecko i pies

Jedna z sąsiadek ma 2 psy (owczarki niemieckie) i niedawno urodziło jej się dziecko. Zaczęłam się zastanawiać nad tym, jak sprawdza się taka sytuacja. Jakiego typu problemy pojawiają się, kiedy w domu najpierw pojawia się pies, a dopiero później dziecko. Jak pies na nie reaguje, czy wiążą się z tym jakieś zagrożenia?
__________________
Przebieg ciąży i porodu - dla ciężarnych i młodych mamusiek
Parentingowo - a to już dla rodziców małych dzieci
Martha82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 20:47   #100
Łaciata
Raczkowanie
 
Avatar Łaciata
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 288
Dot.: Małe dziecko i pies

Ja mam 2 psy i kilka kotów. I też jakiś czas temu pojawiło się dziecko. I żadne problemy się nie pojawiły, wręcz przeciwnie, psy mają dodatkowe zajęcie pilnując kolejnego członka rodziny, a koty mogą spać w nogach łóżeczka

Wszystko zależy od tego, jak się wychowa swoje zwierzęta. No i oczywiście zawsze trzeba mieć ograniczone zaufanie do dziecka i zwierzęcia - to, że dziecko nigdy nie wsadzało palca w oko psa, nie znaczy, że nigdy tego nie zrobi, tak samo nie wiadomo, czy pies, który uwielbia dziecko przy próbie wydłubania oka się nie wkurzy i nie dziabnie.
__________________
Łaciata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 07:54   #101
dottta
Zakorzenienie
 
Avatar dottta
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 999
Dot.: Małe dziecko i pies

Cytat:
Napisane przez Łaciata Pokaż wiadomość
Ja mam 2 psy i kilka kotów. I też jakiś czas temu pojawiło się dziecko. I żadne problemy się nie pojawiły, wręcz przeciwnie, psy mają dodatkowe zajęcie pilnując kolejnego członka rodziny, a koty mogą spać w nogach łóżeczka

Wszystko zależy od tego, jak się wychowa swoje zwierzęta. No i oczywiście zawsze trzeba mieć ograniczone zaufanie do dziecka i zwierzęcia - to, że dziecko nigdy nie wsadzało palca w oko psa, nie znaczy, że nigdy tego nie zrobi, tak samo nie wiadomo, czy pies, który uwielbia dziecko przy próbie wydłubania oka się nie wkurzy i nie dziabnie.
dokładnie Najczęstszy problem to chyba ... niedopuszczanie nikogo po za właścicielem do łóżeczka dziecka
dottta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-15, 07:05   #102
Martha82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 120
Dot.: Małe dziecko i pies

Sama nie wiem... miałam kiedyś psa i papugę, przy czym pies wyjątkowo się tą papużką interesował i któregoś razu nie dopilnowałam go, bo był w pobliżu i nagle ją ugryzł w skrzydełko (na szczęście doszła do siebie po jakimś czasie). Chodzi mi więc głównie o takie zachowania, tyle że w przypadku dziecka, gdzie nie można sobie pozwolić nawet na drobne wpadki tego typu. Pies może na chwilę wskoczyć na łóżko, na którym później będzie siedziało/leżało dziecko, a nie za każdym razem można dopilnować, aby dokładnie zdjąć stamtąd sierść.

Dodam od razu, że na razie planuję jedynie psa, ale wiadomo, że będzie on członkiem naszej rodziny przez sporo czasu i w międzyczasie pojawi się bobas. Podobno Goldenki są wyjątkowo przyjazne, ale nie zawsze można wszystkiego upilnować.
__________________
Przebieg ciąży i porodu - dla ciężarnych i młodych mamusiek
Parentingowo - a to już dla rodziców małych dzieci
Martha82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 10:11   #103
Łaciata
Raczkowanie
 
Avatar Łaciata
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 288
Dot.: Małe dziecko i pies

Cytat:
Napisane przez Martha82 Pokaż wiadomość
Sama nie wiem... miałam kiedyś psa i papugę, przy czym pies wyjątkowo się tą papużką interesował i któregoś razu nie dopilnowałam go, bo był w pobliżu i nagle ją ugryzł w skrzydełko (na szczęście doszła do siebie po jakimś czasie). Chodzi mi więc głównie o takie zachowania, tyle że w przypadku dziecka, gdzie nie można sobie pozwolić nawet na drobne wpadki tego typu. Pies może na chwilę wskoczyć na łóżko, na którym później będzie siedziało/leżało dziecko, a nie za każdym razem można dopilnować, aby dokładnie zdjąć stamtąd sierść.

Dodam od razu, że na razie planuję jedynie psa, ale wiadomo, że będzie on członkiem naszej rodziny przez sporo czasu i w międzyczasie pojawi się bobas. Podobno Goldenki są wyjątkowo przyjazne, ale nie zawsze można wszystkiego upilnować.
Mając psa w domu raczej nie unikniesz sierści na kanapach, zawsze jakiś kudeł się znajdzie. A dziecku nic się nie stanie, jeśli dotknie psiego włosa Przy czym oczywiście niemowlaki zawsze trzeba kłaść na czystym prześcieradle, podkładzie lub kocyku, bo nawet na ubraniach nanosisz różne świństwa na kanapę.
Goldeny mają dość obfitą i lotną sierść. Do tego jeśli planujesz chować dziecko w sterylnych warunkach, to przy Goldenie się nie da - zawsze znajdzie jakiś ułamek sekundy, żeby dziecko np. polizać

Mając psa i dziecko musisz mieć świadomość, że pies i dziecko muszą mieć kontakt, nie zawsze powstrzymasz psa od polizania dziecka, czy od chodzenia za dzieckiem. A takie próby odseparowania psa mogą tylko się źle skończyć.
Jak przyjechałam ze szpitala, to pierwsze co zrobiłam, to dałam rączkę dziecka do powąchania psom i oczywiście psy łapkę wylizały. Dziecko nie jest z cukru, nie rozpuści się od tego

I nie można tu sobie pozwolić na chwilę nieuwagi czy niedopilnowania, szczególnie przy ciekawskim już chodzącym dziecku.

A jeśli planujesz zakup goldena czy labka, to tylko z rodowodem, z dobrej hodowli. Dla przestrogi: ostatnio rozmawiałam z dziewczyną, która kupiła od "goldena" bez papierów. Wybrała tą rasę, bo nie ma zbyt wielkiego doświadczenia i chciała psa typowo rodzinnego i łagodnego. Efekt: trafiła na pogotowie po pogryzieniu przez 7-mio miesięcznego psa. A wiadomo, że golden po normalnych rodzicach - z normalnym dla rasy charakterem, nawet lekko rozpuszczony przez właściciela nie staje się killerem.
__________________
Łaciata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 12:20   #104
dottta
Zakorzenienie
 
Avatar dottta
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 999
Dot.: Małe dziecko i pies

Cytat:
Napisane przez Martha82 Pokaż wiadomość
Sama nie wiem... miałam kiedyś psa i papugę, przy czym pies wyjątkowo się tą papużką interesował i któregoś razu nie dopilnowałam go, bo był w pobliżu i nagle ją ugryzł w skrzydełko (na szczęście doszła do siebie po jakimś czasie). Chodzi mi więc głównie o takie zachowania, tyle że w przypadku dziecka, gdzie nie można sobie pozwolić nawet na drobne wpadki tego typu. Pies może na chwilę wskoczyć na łóżko, na którym później będzie siedziało/leżało dziecko, a nie za każdym razem można dopilnować, aby dokładnie zdjąć stamtąd sierść.

Dodam od razu, że na razie planuję jedynie psa, ale wiadomo, że będzie on członkiem naszej rodziny przez sporo czasu i w międzyczasie pojawi się bobas. Podobno Goldenki są wyjątkowo przyjazne, ale nie zawsze można wszystkiego upilnować.
Goldeny mają dobrą opinię jako psy rodzinne ale nie oszukujmy się że podstawą jest szkolenie - bez tego ani rusz nawet z goldenami. A siersc, ślina - tego nie da się uniknąć

Tak się zastanawiam, skoro sama nie wiesz czy dziecko+pies to dobre rozwiązanie to po co bierzesz psa skoro wiesz że dziecko kiedyś na pewno się pojawi? Aby za kilka lat napsiac tu że masz do oddania kilkuletniego psa, "bo dziecko ma alergię" (standardowa wymówka na wszystko)? Nie piszę tgeo złośliwie ale Twoja wypowiedź dla mnie sie wyklucza trochę.
dottta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 07:46   #105
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Małe dziecko i pies

ja tam uważam, że dzieci powinny wychowywać sie ze zwierzętami.
Sama bede miala najpierw psa, pozniej dziecko (jaki pies to jeszcze nie wiem, waham sie miedzy psem z rodowodem,a adopcją). Bardzo wiele zalezy od samego wychowania psa i przygotowania go na nowego członka rodziny.
Oczywiscie do dziecka i psa trzeba miec ograniczone zaufanie
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 08:00   #106
Nusia_15
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia_15
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 531
Dot.: Małe dziecko i pies

czytałam ost. artykuł o mniej więcej takim zdarzeniu i jestem stanowczo na NIE .
__________________
kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634573 #post45634573

ciuchy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634451 #post45634451

Nusia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 08:01   #107
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Małe dziecko i pies

Cytat:
Napisane przez Nusia_15 Pokaż wiadomość
czytałam ost. artykuł o mniej więcej takim zdarzeniu i jestem stanowczo na NIE .
zeby dziecko i pies nie bylo pod jednym dachem? dlaczego?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 09:14   #108
Nusia_15
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia_15
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 531
Dot.: Małe dziecko i pies

pod jednym dachem tak . jednak chodzi mi o przebywanie psa z dzieckiem w jednym pokoju .
__________________
kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634573 #post45634573

ciuchy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634451 #post45634451

Nusia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 09:15   #109
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Małe dziecko i pies

bez nadzoru to oczywiscie nie
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-17, 07:05   #110
Martha82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 120
Dot.: Małe dziecko i pies

"skoro sama nie wiesz czy dziecko+pies to dobre rozwiązanie to po co bierzesz psa skoro wiesz że dziecko kiedyś na pewno się pojawi?"
Bo nie wiem czy dziecko pojawi się za rok, 5 czy nawet 10. W tej chwili go po prostu nie planuję, ale w ciągu kilku lat to się może zmienić.

"A jeśli planujesz zakup goldena czy labka, to tylko z rodowodem, z dobrej hodowli."
To na pewno Już na tym forum dopytywałam także o temat psów bez i z rodowodem, także w tej kwestii już się raczej nic nie zmieni.
__________________
Przebieg ciąży i porodu - dla ciężarnych i młodych mamusiek
Parentingowo - a to już dla rodziców małych dzieci
Martha82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 10:30   #111
miyya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 119
GG do miyya
Dot.: Małe dziecko i pies

Niusia co ty w ogóle wypisujesz dlaczego pies nie miał by przebywać w jednym pokoju z dzieckiem ? Pies był pierwszy i kiedy sie pojawi nie wolno go odpychać i dyskryminować !! Trzeba go oswajać z nową sytuacją i pod kontrolą dorosłych umożliwiać częsty kontakt z nowym domownikiem aby zrozumiał że nie jest on dla niego zadnym zagrożeniem ani rywalem ..
miyya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 14:27   #112
Nusia_15
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia_15
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 531
Dot.: Małe dziecko i pies

miyya jak już mówiłam czytałam artykuł . i to przez niego mam takie zdanie .
nie moge go znaleźdź . ale było tam tak : rodzina kupiła psa potem kobiecie urodziło się dziecko , pies był z nim oswojony wszystko OK aż do czasu jak dziecko było starsze ok 2/3 lata . Mama wyszła sobie do ogrodu i zostawiła psa samego z dzieckiem (no bo jak nic sie nie działo i piesek dbał o maleństwo to czemu nie) aż po chwili ta kobieta usłyszała krzyk i płacz dziecka pobiegła szybko zobaczyc co sie dzieje .. a tu piesek wgryza się w szyje tego chłopczyka . Możliwe że dziecko sprowokowało psa ale jak wcześniej ciągnęło psa za uczy itp. i nic mu nie robił wiec dlaczego teraz ..

dlatego tak uważam. to oczywiście moje zdanie
__________________
kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634573 #post45634573

ciuchy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634451 #post45634451

Nusia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 14:43   #113
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Małe dziecko i pies

swojego czasu był w TV program PSI PSYCHOLOG chyba na TVP 2

był przypadek, że małżęństwo miało psa a potem urodzilo się dziecko

jak kobieta była w szpitalu to mąż przynosił do domu, zuzyte pieluchy dziecka i dawał psu do wąchania

tak samo z ubrankami

jak wrócili ze szpitala to nie wyganiali psa tylko kobieta dala siebie obwąchać a potem dziecko


można to było wszystko zoabczyć i wysłuchac uzasadnienia
----------------------------

nigdy ziwerze nie może zostać w takiej sytuacji odtrącone bo wtedy kłopot murowany
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 15:45   #114
Łaciata
Raczkowanie
 
Avatar Łaciata
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 288
Dot.: Małe dziecko i pies

Nie no, ja mam super łagodne psy, od pierwszych chwil uwielbiające dziecko i każdego, kto przekracza próg mieszkania, ale żeby zostawić dziecko 2-3 letnie samo pod opieką psa i pójść do ogródka, to mi się w głowie nie mieści.
Co do tej sytuacji z artykułu - mogło być tak, że matka wyszła, pies poczuł się w obowiązku, aby ją zastąpić, dziecko coś "rozrabiało" w pojęciu psa i chciał je uspokoić, tak jak szczeniaka. Bo zwykle psy typowo domowe nie rzucają się do gardła.

Sytuacji pogryzień czy ugryzień (których rodzice nigdzie nie zgłaszają, bo rany małe) jest masa - i niestety większość wynika z niefrasobliwego zachowania rodziców. Przez ich głupotę cierpi dziecko i też pies, bo pies trafiający do schroniska z metką "pogryzł dziecko" jest praktycznie nieadopcyjny.
__________________
Łaciata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 17:27   #115
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Małe dziecko i pies

Dziecko i pies jak najbardziej tak ale nigdy pies dla dziecka
Zreszta nie wazne czy duzy czy maly,zawsze mimo najjjlagodniejszego charakteru nie zostawia sie dziecka i psa bez nadzoru
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 11:30   #116
jiggy11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 140
Dot.: Małe dziecko i pies

Cytat:
Napisane przez Nusia_15 Pokaż wiadomość
no bo jak nic sie nie działo i piesek dbał o maleństwo to czemu nie (...) ale jak wcześniej ciągnęło psa za uczy itp. i nic mu nie robił wiec dlaczego teraz ..

Właśnie dlatego nie, każda cierpliwość ma swoje granice, a chcące badać świat i poznawać granice dziecko nie pownno nigdy znajdować się tylko z psem.

Jak pies może dbać o maleństwo


Swoją drogą lepiej gdy pies jest oswojony z obecnością dzieci zanim malec pojawi się w domu, powinien również chętnie oddawać trzymane przemioty, umieć spokojnie leżeć gdy coś się koło niego dzieje. Pojawienie się dziecka to sprawdzian wychowania psa. Niektórzy właściciele niestety go oblewają, inni mogą odczuwać podwójną radość:
http://zofia-mrzewinska.blog.onet.pl/4,3,0,album.html
jiggy11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 18:10   #117
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Małe dziecko i pies

Cytat:
Napisane przez Martha82 Pokaż wiadomość
Jedna z sąsiadek ma 2 psy (owczarki niemieckie) i niedawno urodziło jej się dziecko. Zaczęłam się zastanawiać nad tym, jak sprawdza się taka sytuacja. Jakiego typu problemy pojawiają się, kiedy w domu najpierw pojawia się pies, a dopiero później dziecko. Jak pies na nie reaguje, czy wiążą się z tym jakieś zagrożenia?
Może być bardzo różnie, zalezy jak są wychowane te psy, czy mają respekt przed włascicielem, czy akceptują go w roli przewodnika.

Jeśli ktoś ma psa z problemami to najprawdopodobniej problemy się nasilą.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 08:03   #118
Martha82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 120
Dot.: Małe dziecko i pies

Świetne fotki jiggy11

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Widzę, że są głosy zarówno za, jak i przeciw, więc teraz muszę to wszystko porządnie przemyśleć. Czasu do zakupu psa jeszcze trochę zostało, więc do tej pory pewnie poczytam jeszcze więcej opinii na ten temat.
__________________
Przebieg ciąży i porodu - dla ciężarnych i młodych mamusiek
Parentingowo - a to już dla rodziców małych dzieci
Martha82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 17:17   #119
biedronkawkropki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 12
kot a dziecko

Długo już przymierzamy się do przygarnięcia lub kupna kota,miałam już kota,więc myślę że jest to najodpowiedniejsze zwierze jakie byśmy mogli mieć Potem zaszłam w ciążę,mieliśmy sprawić sobie zwierzaka przed porodem by się zdąrzył zadomowić przed pojawieniem sie dziecka,ale tak jakoś ten czas leciał...Urodził się synek,teraz ma 15 miesięcy więc ciągle myślelićmy,że jest za mały i że by mógł zrobić kociakowi krzywdę (szarpać za głowę,ugryźć itp...) jak to dzieci mają w zwyczaju testować
Moi rodzice niedawno pojechali na urlop i zostawili Nam swojego kocura,co dziwne syn nawet nie zrobił kotu krzywdy.

Kot jako mądre zwierze gdy miał dość mojego syna wskoczył na półkę czy szafę i tam siedział Syn dotykał kota,po swojemu głaskał,bo też chciał gdy widział że ja to robię. Ciągle wędrował za kotem a kot go zaczepiał i bywało że się ganiali po mieszkaniu po 4 dniach znalazłam kota w łóżku syna kot w nogach a raczej pod nimi,bo syn zarzucił mu na grzbiet nogi a ten z zadowolenia mruczał jak głupi he
Po powrocie rodziców zastanowiliśmy się znowu nad kociakiem,ale nie wiemy czy lepiej kocura czy kotkę no i wiek.Kocur rodziców ma 8 lat,jak mieszkałam jeszcze z rodzicami to go kupiliśmy jako malutką puszystą kuleczkę w wieku 3 miesięcy,nie zadrapał Nas wtedy ani razu.
Doradźcie coś proszę
biedronkawkropki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 18:17   #120
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: kot a dziecko

Ja mam 2,5 latkę i kotkę Dziecka ciągle pilnuje przy koteczce, ale nie robi jej w żadnym wypadku krzywdy, razem się bawią kotka biega za moją córką, a córka za kotką. Kicia się chowa i nagle wyskakuje na moje dziecko, łapiąc ją za nogę, głowę itp. brzmi może drastycznie ale to naprawdę piękna zabawa, córka nigdy nie została podrapana kicia nie wyciąga przy niej pazurków. Polecam serdecznie posiadanie koteczka co do płci to sama musisz wybrać. My mamy koteczkę, ponieważ bałam się podsikiwania kocurków, choć wiadomo że nie każdy kocur znaczy, zwłaszcza jeśli jest dostatecznie wcześnie wykastrowany. Pozdrawiam!
__________________
27.07.2008 r. Olcia
01.02.2015 r. Kamilek

Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-17 09:19:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:49.