Cytaty z ksiazek - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-03, 18:34   #961
innamoratissima
Raczkowanie
 
Avatar innamoratissima
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 247
GG do innamoratissima
Dot.: Cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez moodygirl Pokaż wiadomość
Polecam, warto przeczytać
bardzo smutna, poruszająca i pobudzająca ludzką wrażliwość. niesamowita
Rzeczywiście, godna polecenia. Sama cytowałam jej fragmenty na tym forum, kilka stron wcześniej.

Ken Kesey "Lot nad kukułczym gniazdem"

"Milczałem tak długo, że wypłynie to ze mnie z hukiem wezbranej wody, a wy pewnie pomyślicie, że facet, który to opowiada, bredzi, ch***ra, i majaczy; pomyślicie, że to wszystko jest zbyt straszne, żeby mogło się wydarzyć naprawdę, zbyt potworne, żeby było prawdziwe! Zrozumcie, proszę, że trudno mi jest zachować jasność myśli, kiedy do tego wracam. Ale to wszystko prawda, nawet jeśli nie miało miejsca."

Może powyższy cytat zachęci was do przeczytania "Lotu....'
__________________
"Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie"
A. Sapkowski

2012 - 6

"Chciałabym, żeby kiedyś ktoś tak na mnie czekał, że z tej wielkiej tęsknoty nie mógłby zasnąć"
T. Jonsson
innamoratissima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 09:00   #962
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez innamoratissima Pokaż wiadomość
Rzeczywiście, godna polecenia. Sama cytowałam jej fragmenty na tym forum, kilka stron wcześniej.

Ken Kesey "Lot nad kukułczym gniazdem"

"Milczałem tak długo, że wypłynie to ze mnie z hukiem wezbranej wody, a wy pewnie pomyślicie, że facet, który to opowiada, bredzi, ch***ra, i majaczy; pomyślicie, że to wszystko jest zbyt straszne, żeby mogło się wydarzyć naprawdę, zbyt potworne, żeby było prawdziwe! Zrozumcie, proszę, że trudno mi jest zachować jasność myśli, kiedy do tego wracam. Ale to wszystko prawda, nawet jeśli nie miało miejsca."

Może powyższy cytat zachęci was do przeczytania "Lotu....'
Lot nad kukułczym gniazdem jest świetny. Czytałam go 1,5 roku temu.


Mój kolejny cytat:
„Leonard pyta, czy chcę się jeszcze czegoś dowiedzieć, zanim umrze, zastanawiam się dobrą chwilę, odwracam do niego, pytam jaki jest sens życia, Leonard? Śmieje się to proste pytanie, mój synu, życie ma taki sens, jaki mu nadasz.”
James Frey - Mój przyjaciel Leonard
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 20:16   #963
innamoratissima
Raczkowanie
 
Avatar innamoratissima
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 247
GG do innamoratissima
Dot.: Cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość

Mój kolejny cytat:
„Leonard pyta, czy chcę się jeszcze czegoś dowiedzieć, zanim umrze, zastanawiam się dobrą chwilę, odwracam do niego, pytam jaki jest sens życia, Leonard? Śmieje się to proste pytanie, mój synu, życie ma taki sens, jaki mu nadasz.”
James Frey - Mój przyjaciel Leonard
Świetny

Mój cytat:

A za dzień - już się nie spotkamy
A za tydzień - już nie pozdrowimy się
A za miesiąc - już się zapomnimy
A za rok - już się nie poznamy

A dziś krzykiem noc nad czarną rzeką
Podważyłem jakby trumny wieko
Słuchaj - ratuj mnie
Słuchaj - kocham cię
Słyszysz - już za daleko

(Z zeszytu Jurka Wilnera) Hanna Krall "Zdążyć przed Panem Bogiem"
__________________
"Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie"
A. Sapkowski

2012 - 6

"Chciałabym, żeby kiedyś ktoś tak na mnie czekał, że z tej wielkiej tęsknoty nie mógłby zasnąć"
T. Jonsson
innamoratissima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 13:14   #964
i bella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 9
Dot.: Cytaty z ksiazek

Marzeniatko, świetne cytaty. Zachęciłaś mnie do przeczytania "Wystarczy, że jesteś".



"Tylko Ciebie chcę" - Federico Moccia

"Nigdy nie wiadomo, z jakiej racji przypomina nam się akurat to, a nie co innego. Pojawia się nagle, ot tak, nie pytając o pozwolenie. I nigdy nie wiesz kiedy da ci spokój. Jedyne czego możesz być pewnym, to że, niestety, nawiedzi cię ponownie."

"Ileż to razy słyszała już ten głos. Tylko że akurat dzisiaj brzmi jej on jakoś inaczej. Jest bardziej zachrypnięty. Jakby docierał do niej z daleka, skądś, gdzie ona sama chyba nigdy jeszcze nie była. A gdzie człowiek trafia tylko wtedy, kiedy czuje się samotny. Zbyt samotny. Tam akurat głos staje się zbędny, bo nie ma nikogo, kto by nas wysłuchał."


i bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 15:24   #965
Vivelith
Zadomowienie
 
Avatar Vivelith
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Cytaty z ksiazek

Starość jest tylko dalszym ciągiem młodości.
"Granica" Z. Nałkowska
__________________
A smooth sea never made a skilled sailor.
Vivelith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 18:29   #966
Urszulkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 31
GG do Urszulkaaa
Dot.: Cytaty z ksiazek

-A co to takiego "kobieta czteryem"-zapytała z zaciekawieniem
-To kobieta,która będzie zarazem moją Muzą, Miłością, Matką i Majordomem, kobieta mająca wszelkie zalety kobiece, a akże trochę wad swojej płci, składających się jednak na pociągającą osobowość i szlachetną duszę.To kobieta, która nie tylko jest istotą płci żeńskiej, ale jakby kwintesencją całej kobiecości, co spotyka się bardzo rzadko. Innymi słowy to po prostu Kobieta, o której nie zapomni się aż do śmierci, ponieważ uosobiamiłosną przygodę, o jakiej marzy każdy mężczyzna(przez duże albo małe "m") i jakiej niestety nigdy nie spotyka!... Kobieta,która wyciska niezatarte piętno na swoim towarzyszutu na ziemi i która chciałby spotkać na tamtym świecie......
....chce przy tym powiedzieć, że nie należę do mężczyzn, którzy nie widzą różnicy między kobietą a ciuchcią i po zawodzie miłosnym obojętnie zauważają;"Trudno !wprawdzie ta nam uciekła, ale złapiemy następną..."
dla mnie fenomenalne,chyba każda by chciała otrzymać takie wyznanie miłosne cytat z "Helenka z Krakowa" autor Hyacinthe Brabant
Urszulkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 20:41   #967
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Cytaty z ksiazek

"(...) antytezą naiwności jest nieufność - a nie mądrość."

Daniel Jones "Drań na kanapie"
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-07, 21:05   #968
201605040950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 442
Dot.: Cytaty z ksiazek

"Śniło mi się wiele rzeczy, którymi nie będę wprawiał was w zakłopotanie. Na koniec wydawało mi się, że muszę odkurzyć dywan. Odkurzałem i odkurzałem, ale cokolwiek zrobiło plamę na dywanie nie chciało zejść.
Wreszcie zdałem sobie sprawę, że już nie śpię, a plamę na dywanie tworzy światło słoneczne wpadające do pokoju, ponieważ ktoś gwałtownym rucham rozsunął zasłony. W mgnieniu oka zwinąłem ciało, wykonałem przysiad, przyjmując pełną napięcia postawę "No spróbuj tylko się do mnie zbliżyć". W dłoni miałem kabel elektryczny, a w sercu rządzę krwawego mordu."

"Wydawało się nieprawdopodobne, że ktokolwiek lub cokolwiek może funkcjonować w tak niewielkiej przestrzeni. To zupełnie jakbyście nagle odkryli, że w jednym z waszych butów żyje rodzina wydr."

"Sprzedawca broni"
Hugh Laurie
201605040950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 23:06   #969
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Cytaty z ksiazek

Kolejne cytaty z: "Drań na kanapie" Daniel Jones

"Dzieci to pancerne, pierwszej klasy, czterogwiazdkowe faktyczne separatory mężczyzn i kobiet. Wszelkie inne problemy występujące w związkach - seks, pieniądze, komunikowanie - bledną, wręcz przestają istnieć i odlatują w niepamięć, wobec prawdziwej próby jaką są dzieci"

"(...) ale, jak to mówią, życie jest tym, co się zdarza, a nie tym, co masz w planach"
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 07:50   #970
ArouseControversy
Raczkowanie
 
Avatar ArouseControversy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 36
Dot.: Cytaty z ksiazek

"Zatonął. Ukołysał się. Zapamiętał. I w tym ograniczeniu własnego odrębnego bytu, w tym półczuwaniu, półśnie znalazł spokój tak wielki,ze pewnie podobny do półśmierci."
Henryk Sienkiewicz "Latarnik"

"Porozmawiajmy o tym, nie jesteśmy jak nieżywi.
To było coś, co ja zrobiłam?
To było coś, co ty powiedziałeś?
Nie zostawiaj mnie zawieszonej w mieście tak wymarłym,
podtrzymanej tak wysoko, na tak wątłej nitce..."
ArouseControversy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 15:44   #971
klaudyna225
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11
Dot.: Cytaty z ksiazek

Oto cytaty z ksiązki "11 minut" Paulo Coelho. Zaczarował mnie

"Czułam się zraniona, gdy traciłam mężczyzn których kochałam. Dziś jestem przekonana, że nikt nikogo nie traci bo nikt nikogo nie może mieć na własność. I to jest prawdziwe przesłanie miłości: mieć najważniejszą rzecz na świecie, ale jej nie posiadać"


"...bo człowiek może wytrzymać tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności. To najgorsza udręka, najcięższa tortura"


"Największą rozkoszą nie jest sam seks, ale pasja która mu towarzyszy. Wtedy seks tylko uzupełnia taniec miłości, lecz nigdy nie jest istotą sprawy"


"Kiedy nie miałam już nic do stracenia dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość stałam się wolna"

"Chce o tym zapomnieć. Potrzebuje miłości, tylko tyle, miłości. Życie jest za krótkie albo za długie bym mogła sobie pozwolić na luksus aż tak złego życia"

"We wszystkich niemal to samo przysłowie: Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal. Twierdzę, że nie ma nic bardziej fałszywego. Im bardziej oczy nie widzą tym bardziej sercu żal- tych uczuć które staramy się w sobie stłumić, o których chcemy zapomnieć"


"Mam wrażenie, że miłość ode mnie ucieka, jakby nie czuła się mile widziana. A jednak jeżeli przestanę myśleć o miłości, będę niczym."


"Zawsze kiedy robię plany na przyszłość, zaskakuje mnie teraźniejszość."

"Ani czas, ani mądrości nie zmieniają człowieka, bo odmienić istotę ludzką zdolna jest wyłącznie miłość."


"A nawet jeśli tak jest, jeśli już go straciłam, zyskałam jeden dzień szczęścia. Świat jest, jaki jest, i każdy dzień szczęścia graniczy niemal z cudem."
klaudyna225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-10, 13:24   #972
ArouseControversy
Raczkowanie
 
Avatar ArouseControversy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 36
Dot.: Cytaty z ksiazek

Znalazłam jeszcze ciekawe cytaty.

Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie - Gandhi

Akt myśli jest wynikiem zahamowań doznań. - E.Cioran

Jeśli chce się być szczęśliwym, nie wolno gmerać w pamięci. - E.Cioran

Człowiek więcej boi się tworów własnego umysłu niż konkretnej rzeczywistości. - A.Kepinski

Nie ufać myślicielom, których umysły wprawia dopiero cytat. - E.Cioran

Miłość oddala, bo za bardzo zbliża. - ks.Twardowski

Gdy widzimy już tylko to, co chcemy widzieć, osiągneliśmy duchową ślepotę. - Eschenbach

Nadzieja pomaga iść naprzód, wytrwałość - stać, a odwaga - wracać. - W.Grzeszczyk
ArouseControversy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 14:28   #973
luksia
Zadomowienie
 
Avatar luksia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 1 104
Dot.: Cytaty z ksiazek

  • Dziś jestem przekonana, że nikt nikogo nie traci, bo nikt nikogo nie może mieć na własność. I to jest prawdziwe przesłanie wolności: mieć najważniejszą rzecz na świecie, ale jej nie posiadać.
  • Paradoksalnie konflikt pokoleń manifestuje sie w pełnej zgodzie : Dzieci nie chcą mówić, rodzice słuchać
__________________
...najlepsze,
co mężczyzna może uczynić dla swoich dzieci,
to kochać ich matkę...



Z.
luksia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 19:27   #974
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Cytaty z ksiazek

i bella cieszę się mi ta książka bardzo przypadła do gustu

"Jest pięknie i jestem szcześliwa, bo na nic już nie czekam."

"Wielkie namiętności wywołują wielką radość i wielki ból, wszak nic nie trwa wiecznie. Małe radości, te dotyczące dnia codziennego, są łagodnym balsamem dla duszy, podczas gdy szalone emocje są niczym narkotyk: po chwilowym upojeniu przychodzą głód i cierpienie."

"A na co czekasz? Odpowiedz sobie. Wypowiedz głośno swoje marzenie, to będzie pierwszy krok w jego kierunku. Nie wiedząc, dokąd mamy żeglować, nigdy tam nie dopłyniemy."

"Doskonale zdawała sobie z tego sprawę: pragnęła być bohaterką romansu. Marzyła o miłości absolutnej. Takiej, która porywa jak burza, odbiera rozum i znieczula wszystko, co dzieje się dookoła. Pragnęła emocji, chciała zwariować, oszaleć, gryźć palce, cierpiąc, i radośnie fruwać w chmurach, patrzeć na świat w oszołomieniu i śpiewać, pijana szczęściem."

"W miłości należy wybaczać wiele razy. Jeśli chcemy stać się godni naszych wyobrażeń, a miłość uczynić idealną, powinniśmy tę sztukę ćwiczyć do znudzenia. Jeśli umiesz wybaczyć - zrób to natychmiast. Jeśli nie umiesz - zrób to w najbliższej przyszłości. Zerwij z automatyzmem, z obrażaniem się, z czekaniem na odgadywanie Twoich myśli. Komunikuj się werbalnie, nie telepatycznie. Mów, czego oczekujesz, inaczej tego nie dostaniesz. Ale - przede wszystkim - musisz wiedzieć czego oczekujesz: czy chcesz kochać, czy być kochaną, bo to nie wszystko jedno."

"Może dlatego, że piękna historia wymaga bohatera idealnego, stwarza istotę w jakiś sposób nieprawdziwą. Oczekiwaniom wobec bohatera czy bohaterki romansu rzadko udaje się sprostać zwykłemu śmiertelnikowi. Zresztą to są zazwyczaj reakcje przewidywalne, znane z góry i w gruncie rzeczy nudne, choć może odznaczające się jakimś staroświeckim urokiem. Żywy, prawdziwy człowiek, ze swym poplątaniem, z ciągłymi żądaniami, z oczekiwaniami wobec partnerki czy partnera, tylko do pewnego stopnia może ucieleśniać romansowy ideał. Takich ludzi nie ma, bo zakładamy, że ich poświęcenie będzie bezgraniczne, a tymczasem miłość to niekontrolowany wybuch egoizmu - każdy realizuje swoje cele, często samotnie, czasem nawet wbrew obiektowi własnych westchnień.

"Zegar ścienny leniwie wystukiwał sekundy. Teraz nawet czołgając się, pobiłby rekord na setkę."

"Więc miłość jest tylko złudzeniem wolności? Nie czujemy kajdanek, choć przecież nikt ich z nas nie zdjął? Wmawiamy sobie, że to bransoletki, a prawdziwie wolni stajemy się dopiero wtedy, gdy miłość wygasa?"

"Nie mogła stawać w szranki z wampirem o mentalności bezcielesnego anioła."

"Wystarczy, że jesteś" - Małgorzata Gutowska - Adamczyk
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena

Edytowane przez Marzeniatko
Czas edycji: 2010-01-10 o 19:28
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 19:37   #975
innamoratissima
Raczkowanie
 
Avatar innamoratissima
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 247
GG do innamoratissima
Dot.: Cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez Marzeniatko Pokaż wiadomość

"W miłości należy wybaczać wiele razy. Jeśli chcemy stać się godni naszych wyobrażeń, a miłość uczynić idealną, powinniśmy tę sztukę ćwiczyć do znudzenia. Jeśli umiesz wybaczyć - zrób to natychmiast. Jeśli nie umiesz - zrób to w najbliższej przyszłości. Zerwij z automatyzmem, z obrażaniem się, z czekaniem na odgadywanie Twoich myśli. Komunikuj się werbalnie, nie telepatycznie. Mów, czego oczekujesz, inaczej tego nie dostaniesz. Ale - przede wszystkim - musisz wiedzieć czego oczekujesz: czy chcesz kochać, czy być kochaną, bo to nie wszystko jedno."

"Wystarczy, że jesteś" - Małgorzata Gutowska - Adamczyk
A tak wiele z nas ma z tym problem...

Bądź przy mnie blisko - Halina Poświatowska



Bądź przy mnie blisko
bo tylko wtedy
nie jest mi zimno

chłód wieje z przestrzeni

kiedy myślę
jaka ona duża
i jaka ja

to mi trzeba
twoich dwóch ramion zamkniętych
dwóch promieni wszechświata
__________________
"Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie"
A. Sapkowski

2012 - 6

"Chciałabym, żeby kiedyś ktoś tak na mnie czekał, że z tej wielkiej tęsknoty nie mógłby zasnąć"
T. Jonsson
innamoratissima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 09:13   #976
BoRZena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 19
Dot.: Cytaty z ksiazek

"Miłość, jak deszcz, może czerpać siły z góry - poi wówczas obficie zakochane pary, a wszystko przesiąknięte jest radością. Ale czasem, w okresach smutnej życiowej posuchy, miłość wysycha na powierzchni i wtedy musi czerpać siły z wewnątrz - stara się wówczas przetrwać, zapuszczając głębiej korzenie."

i jeszcze jeden...

"Utracona miłość nie przestaje być miłością. Przybiera inną formę, to wszystko. Nie widzisz uśmiechu drugiej osoby, nie podajesz jej jedzenia, nie dotykasz jej włosów ani nie wirujesz z nią na parkiecie. Ale kiedy jedne zmysły słabną, inne się wyostrzają. Pamięć. Pamięć staje się twoją partnerką. Karmisz ją, utrzymujesz ją. Tańczysz z nią!..."

oba cytaty pochodzą z książki "Pięć osób, które spotykamy w niebie" - M. Albom.
__________________
"...więc jeśli piękno żyje w Nas, to dajmy mu siłę i pozwólmy mu trwać!" <3
BoRZena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 10:55   #977
FEI
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 28
Dot.: Cytaty z ksiazek

Właściwie, to dobre słowo. Taka przykrywka do wszystkiego, czego nie chcemy powiedzieć. Właściwie dobrze, to znaczy, nie, nie dobrze, ale prawie źle, ale po co ci o tym mówić. Właściwie zdrowa, to znaczy chora, może była chora, może jeszcze nie doszła do siebie, więc właściwie zdrowa, ale nie twoja sprawa. Właściwie myślałam, żeby do ciebie zadzwonić, to znaczy, nie, nie chciałam dzwonić, ale nie wiem, co powiedzieć, więc słowo właściwie i tak da ci do zrozumienia, że nie dzwoń ty również. Właściwie mam czas - i tylko głos się zawiesza na tym słowie właściwie. Jakby to słowo miał swój specjalny akcent, niepolski, lekko przeciągły, śpiewny, następujący po sylabie wła... oddzielony pauzą od reszty.
Właściwie - to znaczy prawie kłamstwo. Właściwie nic mi nie jest. To znaczy jest mi wszystko. ”
— Katarzyna Grochola "Trzepot skrzydeł"
A rok to jest dwanaście miesięcy, to jest szmat czasu, przez rok upadają imperia, przez rok mało która aktualna narzeczona się utrzyma, przez rok nowo powołany rząd nie przetrwa. ”
— "Z duszą na ramieniu" Jerzy Pilch




“ Bo nasze wspólne życie (...) było cudem, ale był to, że tak powiem, cud dnia powszedniego.To było jak oddech. A jak się rozstawaliśmy natychmiast brakowało tchu. Rozumiesz, jak jego nie było przy mnie (...) był gdzieś daleko, to mnie wszystko bolało. Dusiłam się i wszystko mnie bolało. Po tym duszeniu, kiedyś na początku (...) poznałam, że go kocham. ”
— "Miasto utrapienia" Jerzy Pilch




-Zdechłaś duchowo?
-Zdechłam kompletnie. Jestem w stanie zaawansowanej chandry i kicham na cały świat.
— Joanna Chmielewska "Klin"




"Zastanawiałam się, jak dużą część siebie poświęciłam, żeby druga osoba mnie zaakceptowała, na jak wiele przymykałam oczy, żeby tylko czuć się bezpiecznie, a przez cały czas wszystko było tylko tak bezpieczne i pewne, na ile sama w to wierzyłam."
- Preethi Nair - Sto odcieni bieli




(...) gdy ten wyjaśniał mu drobiazgowo mechanizm miłości, przerwał mu pytaniem:
,,I co się wtedy czuje?''
Na co José Arcadio odpowiedział bez namysłu:
- Coś jak trzęsienie ziemi. ”
— "Sto lat samotności" Gabriel Garcia Marquez
__________________
12.12.08 MY
Dukam

Faza 1: -4,5kg

Zaczynamy Faze 2
wzrost: 172cm
waga: 72kg ->70,8-> 69.4 ->68.1->67,5
Idealna waga wedlug Dukana: 65,5
Marzenie: 59kg
FEI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 14:55   #978
sabbra
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 506
Dot.: Cytaty z ksiazek

Umberto Eco, "Imię róży"
Księgi nie po to są, by w nie wierzyć, lecz by poddawać je badaniu. Mając przed sobą księgę, nie powinniśmy sobie zadawać pytania co ona zawiera, ale co chce powiedzieć.

Jostein Gaarder "Świat Zofii"
Jeśli ktoś wyznaje chrześcijaństwo lub islam, to nazywa sie to p0o prostu wiara. Ale jeśli wierzy się w piątek 13-ego lub w astrologię, natychmiast mowa o przesądach. Kto ma prawo nazywać wiarę innych ludzi przesądami?

Jostein Gaarder "Maja"
Wśród naszego rodzaju utrzymuje się zdumiewający pociąg do tego co ostatnie i utracone. Wartość przeżycia czegoś, z czego również przyszłe pokolenia będą czerpać radość, nie może się w żaden sposób mierzyć z wartością zobaczenia tego, co później popadnie w ruinę. Ten widzi, kto widzi ostatni.

Pojęcie "prawa naturalne" ma już historię liczącą ponad 2 tysiące lat, a ja chciałem tylko zapytać: kiedy wreszcie dojrzejemy do pojęcia "naturalnych obowiązków"?

Jak duże jest prawdopodobieństwo, by coś mogło powstać z niczego? Lub, oczywiście, odwrotnie: jak duże są szanse, by coś mogło istnieć od zawsze i bez względu na wszystko?

Nie bardzo wiedziałem, czy jestem w stanie odróżnić znaczenia pojęć "wszystko" i "nic". Czy nie są to niemalże synonimy?

Istnieje swiat. Pod względem prawdopodobieństwa zahacza to o granice niemożliwości. Byłoby dalece bardziej wiarygodne, gdyby przypadkiem nie istniało nic. Wówczas to w żadnych okolicznościach nikt nie trudziłby się szukaniem odpowiedzi na pytanie, dlaczego nic nie istnieje.

Stworzenie całego swiata to oczywiście czyn zasługujący na wielkie uznanie. Chociaż jeszcze wiekszy szacunek powinien się należeć światu, gdyby okazało sę, że świat był w stanie sam sie stworzyć. I vice versa: samo doswiadczenie bycia stworzonym to nic w porównaniu z przytłaczajacym wrażeniem, jakie musi towarzyszyć świadomosci, ze stworzyło się samego siebie zupełnie z niczego i że, co za tym idzie, stoi sie całkowicie na własnych nogach.

Karen Blixen "Pożegnanie z Afryką"
Jeżeli Kikujusi kogoś w ogóle lubią lub szanują, mają do niego taki stosunek jak do Boga. Na pewno nie za to, co się dla nich robi, lecz za to, czym się jest.

Pewna stara pani opowiadała na jakimś przyjeciu o swoim życiu. Oświadczyła, że chciałaby przeżyc je jeszcze raz, co miało w jej przekonaniu stanowić dowód, że żyła rozsądnie. Pomyślałam wtedy: "Tak, jej życie musiało należeć do takich, które trzeba 2 razy przeżyć, aby móc powiedzieć że sie żyło".
sabbra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 21:03   #979
FEI
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 28
Dot.: Cytaty z ksiazek

,,największym oszustwem młodości jest wszelki optymizm''

,,- Odejdź. Nie mogę spać, kiedy Cię zobaczę (...)
- A ja nie mogę żyć, kiedy Cię nie widzę.''


,,Dlaczego ja mam leżeć pod Tobą? Jestem Ci równa. ”


,,Oczy miała niebieskie, a jedno z nich lekko uciekało w bok.''


,,Najpierw płyną tuż obok, niezdecydowane, onieśmielone wytęskniona bliskością, a potem wpadają w siebie i w sobie się gubią. ”
— Olga Tokarczuk ,,Prawiek i inne czasy''
__________________
12.12.08 MY
Dukam

Faza 1: -4,5kg

Zaczynamy Faze 2
wzrost: 172cm
waga: 72kg ->70,8-> 69.4 ->68.1->67,5
Idealna waga wedlug Dukana: 65,5
Marzenie: 59kg
FEI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-12, 21:37   #980
eudaimonia90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: Cytaty z ksiazek

"I ateizm jego rosną pod wpływem jej teizmu, zostali już uwikłani w tę sprzeczność fatalną"

"Było zdumiewającą w niej herezją, wyrzeczeniem się absolutu na rzecz życia, wyznaniem, że nie Bóg, a człowiek ma być sędzią człowieka"

"Mężczyzna może być znośny dla mężczyzny tylko jako wyrzeczenie, gdy wyrzeka się siebie na rzecz czegoś- honoru, cnoty, narodu, walki... Ale mężczyzna będący tylko mężczyzną- co za potworność!"

"...dwóch mężczyzn, jeden zawstydzony tym, co drugiemu przywróciło godność"
'Pornografia'- W. Gombrowicz
eudaimonia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 15:12   #981
Vivelith
Zadomowienie
 
Avatar Vivelith
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Cytaty z ksiazek

Do tej pory drażniły mnie dziewczęta, które - zaprzątnięte nieustannie sprawami swoich serc - rysowały ten nieszczęsny narząd na marginesach wszystkich książek i zeszytów, zaopatrując go przy tym w zmieniające się ciągle inicjały. Ogarnęło mnie przerażenie, kiedy dostrzegłam ten objaw u siebie. Pierwsze moje serce zakwitło w sierpniu, na sto dziesiątej stronicy Dygata, było koślawe, zbyt pękate z jednego boku, niewątpliwie serce bardzo patologiczne ! Ale był to jedynie ruch ręki bawiącej się ołówkiem. Olśnienie przyszło inaczej.
"Zapałka na zakręcie"
__________________
A smooth sea never made a skilled sailor.
Vivelith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 21:16   #982
k_sagitta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 146
Dot.: Cytaty z ksiazek

"Warto było się spotkać, aby dowiedzieć się, że istnieją takie oczy jak Twoje."
J. L. Wiśniewski - Bikini.
__________________
Who dares, wins.
k_sagitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 21:04   #983
tuuliki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: Cytaty z ksiazek

"I nie mógł już wtedy dłużej czekać na jej śmierć, musiał wyjechać. Zostawił ją samą w nadziei, że jeszcze zdąży na czas powrócić. I nie zdążył. I już jej nigdy nie zobaczy i żadnym ostatnim słowem nic nie naprawi".

"Samotność jest złudzeniem. Myśli człowieka krążą zawsze koło innych ludzi i łączą go z ich obcym losem, który na próżno stara się odepchnąć".

Z.Nałkowska "Granica"
tuuliki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 14:46   #984
Vivelith
Zadomowienie
 
Avatar Vivelith
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Cytaty z ksiazek

Nawiązując do "Granicy" :

"Wszystko, czego kiedyś nie chciałeś, jest teraz po tej samej stronie, co Ty."

"Musi coś istniec - jakaś granica, za którą nie wolno przejsc,
za którą przestaje się byc sobą."
__________________
A smooth sea never made a skilled sailor.
Vivelith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 16:22   #985
pamelal
Raczkowanie
 
Avatar pamelal
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 442
Dot.: Cytaty z ksiazek

"Mala Apokalipsa" - Tadeusz Konwicki

"...Rzeczywiscie wiatr niosl nad miastem jakies strzepiaste dzwieki muzyki. Dobrze, ze oddalem plaszcz, ubiore sie lzej,lzej bedzie przeskoczyc na tamten swiat. Tak jakbym otrzymal od nich zycie i gniewnie im je zwracal. Jakis symbol. Jeszcze jeden symbol. Wobec wiecznosci czy wobec idiotow wspolczesnych? Skomplikowany i nieczytelny gest. (..) Protest przeciwko niewoli spolecznej czy przeciw niewoli narodowej? O jaka wolnosc tu chodzi, za ktora z wielu wolnosci wskocze w ogien, w swiety ogien smierci? Czy to blazenada czy wniebowstapienie?..."

"... A ja wiele erotycznych okazji zmarnowalem, bo wstydzilem sie rozpiac spodnie..."

"... Schodzac po schodach zajrzalem do skrzynki na listy, nawet ja otworzylem na wszelki wypadek. Zazgrzytalo,posypala sie rdza. W srodku bylo troche zwietrzalej pajeczyny. No i chwala Bogu. Dobrych listow poczta nie roznosi juz od wielu lat..."

"... Czasem ogladala sie na nas i widzialem jej twarz, wlasciwie niczego sobie, moze ktos inny z jej gatunku dopatrzylby sie rysow gotyckich,moze bizantyjskich. Ale dla mnie byla obca,jak obce bylo cale jej plemie, byc moze plemie pierwszych chrzescijan w upadajacym Rzymie komunizmu..."

"...Moj testament. Moja ostatnia wola. Klopotliwy dokument,bo nie ma spadku, nie ma spuscizny. Niczego sie nie dorobilem i niczego nie zdobylem. Nawet ten szmelc pamiatkowy sie mnie nie trzymal. Zadnych ciekawych listow od wybitnych ludzi. Zadnych suv☠☠☠☠☠w z podrozy, zadnych sladow literackiej wegetacji. Jedyne dobro materialne, jezeli je tak mozna nazwac,moje zwloki zapisuje z ochota prosektorium Akademii Medycznej dla cwiczen mlodych chirurgow..."

"... Jest kanister zroszony sniegiem jak lzami. Sa zapalki w trzesacej sie dloni. W glowie huczy. Wodospad rozsypanych mysli, lustrzane odpryski zdarzen, spiew jak jek, jek jak spiew... "

"... Zaczynam isc powoli ku tej platformie kamiennej wienczacej niewysokie schody. Nogi staja sie ciezkie i glowa ciazy ku ziemi,z ktorej kiedys powstalem i do ktorej musze z wlasnej woli wrocic. Ludzie, dodajcie mi sil. Ludzie dodajcie sil kazdemu na swiecie kto o tej porze idzie ze mna na calopalenie. Ludzie dodajcie sil. Ludzie...

Przepraszam, ze tak duzo, ale ta ksiazka jest na prawde niesamowita
__________________
You worry 'bout the wrong things,
wrong things . . .


*sprawdz czy uzywasz kosmetykow przyjaznych dla zwierzat !
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=403287
*podyskutuj z nami !
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115749


Never take life too seriously-nobody gets out alive anyway !
pamelal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 17:24   #986
zaCjesz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: Cytaty z ksiazek

"To już wasza sprawa, na co trwonicie czas i pieniądze. Ja sobie poczytam, bo życie jest krótkie."


"Wariaci, podobnie jak dzieci, nie dają za wygraną, dopóki ich życzenie nie zostanie spełnione..."


"Co sprawia, że człowiek zaczyna nienawidzić samego siebie?Może tchórzostwo. Albo nieodłączny strach przed popełnieniem błędów, przed robieniem tego, czego inni oczekują."

"Wszyscy mają Mambę, lecz nie ja. Nie należę do drużyny Actimela, nie posiadam 3-letniej gwarancji, ani gwarancji zwrotu kosztów. Nie dodaję skrzydeł, nie znam Goździkowej, ze mną Ci się nie upiecze, nie zapewniam uczucia komfortu, dzięki mnie nie dostaniesz zniżki w Terranovie czy Trollu, minuta rozmowy ze mną nie kosztuje 5 gr, nie wygładzam ani nie redukuję zmarszczek, mam więcej niż dwie kalorie, nie jestem owocem Jogobelli, nie będziesz żuć mnie zdrowo, przed użyciem nie wymagam zapoznania się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, ani skontaktowania się z lekarzem lub farmaceutą. To ja nie mam szans z pragnieniem, nie mam pięciu gwiazdek w crash-testach, nie trafiam celnie w silny ból, nie mam pomysłu na obiad, nie posiadam napisu pod nakrętką, ani kolorowanki pod etykietą, nie pochodzę z pierwszego tłoczenia, wciąż nie wiem skąd się bierze Chocapic, nie wiem też dlaczego Cini Minis są aż tak cynamonowe, nie rozpływam się w ustach, ani w dłoni. Acha, jeszcze jedno. Nie znajdziesz mnie w co piątej kinder niespodziance"




Nie wiem skąd bo w notosie nie zapisuję, ale do mnie przemawiaja



zaCjesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 18:00   #987
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: Cytaty z ksiazek

„Do umysłu porażonego jedną z tych plag nie sposób dotrzeć. W takiej głowie pali się święty stos, który tylko czeka na ofiary. Wszelka próba spokojnej rozmowy będzie się mijać z celem. Nie o rozmowę mu chodzi, tylko o deklarację. Żebyś mu przytaknął, przyznał rację, podpisał aneks. Inaczej w jego oczach nie masz znaczenia, nie istniejesz, ponieważ liczysz się tylko jako narzędzie, jako instrument, jako oręż.[...]

Umysł tknięty taką zarazą, to umysł zamknięty, jednowymiarowy, monotematyczny, obracający się wyłącznie wokół jednego wątku- swojego wroga. Myśl o wrogu żywi nas, pozwala nam istnieć. Dlatego wróg jest zawsze obecny, jest zawsze z nami.[...]

Z drugiej strony jest, czego zazdrościć. Nie trapi ich myśl o złożoności świata ani o tym, że los człowieka jest niepewny i kruchy. Nieznane im są rozterki, jakie gnębią tych, którzy zwykli zadawać sobie pytanie:czy aby mam rację?.[...]

Ich świat jest prosty- po jednej stronie my, dobrzy ludzie, po drugiej oni, nasi wrogowie. Ich światem rządzi czytelne prawo wyłączności- albo my, albo oni. „

Ryszard Kapuściński. Imperium.
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 18:37   #988
innamoratissima
Raczkowanie
 
Avatar innamoratissima
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 247
GG do innamoratissima
Dot.: Cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez FEI Pokaż wiadomość
Właściwie, to dobre słowo. Taka przykrywka do wszystkiego, czego nie chcemy powiedzieć. Właściwie dobrze, to znaczy, nie, nie dobrze, ale prawie źle, ale po co ci o tym mówić. Właściwie zdrowa, to znaczy chora, może była chora, może jeszcze nie doszła do siebie, więc właściwie zdrowa, ale nie twoja sprawa. Właściwie myślałam, żeby do ciebie zadzwonić, to znaczy, nie, nie chciałam dzwonić, ale nie wiem, co powiedzieć, więc słowo właściwie i tak da ci do zrozumienia, że nie dzwoń ty również. Właściwie mam czas - i tylko głos się zawiesza na tym słowie właściwie. Jakby to słowo miał swój specjalny akcent, niepolski, lekko przeciągły, śpiewny, następujący po sylabie wła... oddzielony pauzą od reszty.
Właściwie - to znaczy prawie kłamstwo. Właściwie nic mi nie jest. To znaczy jest mi wszystko. ”
— Katarzyna Grochola "Trzepot skrzydeł"


Świetny

Mój pochodzi z książki pt. "Zabójstwo z premedytacją" Slobodan Selenić

Pieniądze czynią człowieka bogatym, ale mając je, człowiek nie staje się panem.
__________________
"Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie"
A. Sapkowski

2012 - 6

"Chciałabym, żeby kiedyś ktoś tak na mnie czekał, że z tej wielkiej tęsknoty nie mógłby zasnąć"
T. Jonsson

Edytowane przez innamoratissima
Czas edycji: 2010-01-20 o 18:38
innamoratissima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 19:40   #989
i bella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 9
Dot.: Cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez zaCjesz Pokaż wiadomość
"Wszyscy mają Mambę, lecz nie ja. Nie należę do drużyny Actimela, nie posiadam 3-letniej gwarancji, ani gwarancji zwrotu kosztów. Nie dodaję skrzydeł, nie znam Goździkowej, ze mną Ci się nie upiecze, nie zapewniam uczucia komfortu, dzięki mnie nie dostaniesz zniżki w Terranovie czy Trollu, minuta rozmowy ze mną nie kosztuje 5 gr, nie wygładzam ani nie redukuję zmarszczek, mam więcej niż dwie kalorie, nie jestem owocem Jogobelli, nie będziesz żuć mnie zdrowo, przed użyciem nie wymagam zapoznania się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, ani skontaktowania się z lekarzem lub farmaceutą. To ja nie mam szans z pragnieniem, nie mam pięciu gwiazdek w crash-testach, nie trafiam celnie w silny ból, nie mam pomysłu na obiad, nie posiadam napisu pod nakrętką, ani kolorowanki pod etykietą, nie pochodzę z pierwszego tłoczenia, wciąż nie wiem skąd się bierze Chocapic, nie wiem też dlaczego Cini Minis są aż tak cynamonowe, nie rozpływam się w ustach, ani w dłoni. Acha, jeszcze jedno. Nie znajdziesz mnie w co piątej kinder niespodziance"
genialne! ♥
i bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 00:26   #990
kraciasta81
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 33
Dot.: Cytaty z ksiazek

Nie pamiętam gdzie ten cytat wyczytałam, ale straszliwie mi się podoba:

"Miłość jest mylnie uważana za emocję. W rzeczywistości jest to stan świadomości, sposób istnienia na świecie, sposób widzenia siebie i innych." - David Hawkins
kraciasta81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-03 00:18:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:03.