przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-04-19, 08:27   #361
oleczka64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 22
jak przedłużyć "świeżość" włosów

wybieram sie na 4 dniowy wyjazd na ktorym nie bedei miala mozliwiści umyć włosów. przetłuszczają mi się dość szybko i .... tu pytanie do was kochane dziewczynki, czy jest jakaś metoda, tajemny, magiczny sposób?
oleczka64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 09:18   #362
lawenda-w-chodakach
Rozeznanie
 
Avatar lawenda-w-chodakach
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 751
Dot.: jak przedłużyć "świeżość" włosów

Oj też kiedyś szukałam takiego sposobu... jakiś czas temu a Avonie mieli taką mgiełkę przedłużającą świeżość włosów tak to się nazywało...kupiłam i stoi całe w łazience bo w ogóle nie działa, próbowane nie tylko na moich włosach.

Może przed wyjazdem umyj włosy w chłodnej wodzie (ciepła wzmożyłaby szybsze przetłuszczanie) + do tego jakaś płukanka? Poszukam w moich 'zapasach' komputerowych może mam jakiś przepis na coś takiego

Na pewno nie będzie możliwości umycia włosów? Może jakoś prowizorycznie szamponem z szaszetki?

P.S Był nawet taki wątek - ale wizażanki stwierdziły że się nie da
__________________

nie zrażam się.

lawenda-w-chodakach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 09:59   #363
oleczka64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 22
Dot.: jak przedłużyć "świeżość" włosów

hehe nie na bank nie bedzie jak bo to rajd spomy w lesie w namiotach.

wlasnie tez slyszałam ze zimna woda opoznia przetłuszczanie sie , ale nigdy nie słyszałam od nikogo potwierdzenia tej plotki
dzieki wielkie
oleczka64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 10:02   #364
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: jak przedłużyć "świeżość" włosów

jeśli masz długie włosy to zaczesz wszystkie do tyłu w koński ogon,nie bedą sie aż tak rzucały w oczy.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 10:11   #365
oleczka64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 22
Dot.: jak przedłużyć "świeżość" włosów

no tez pomysł..
oleczka64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 10:14   #366
estelle
Raczkowanie
 
Avatar estelle
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraina Wolnosci
Wiadomości: 29
Dot.: jak przedłużyć "świeżość" włosów

a moze kolorowa apaszka,ktora mozesz przewiazac jak chcesz,czesto w lecie to stosuje,albo czapeczka sportowa z daszkiem jak najbardziej wskazana.
estelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 11:17   #367
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Dot.: jak przedłużyć "świeżość" włosów

W pewnym stopniu da się przedłużyć świeżość, ale nie będzie to efekt zwalający z nóg Skoro masz włosy przetłuszczające się, to po 4 dniach mogą wyglądać nieciekawie.
Ja polecam szampon Barwy pokrzywowy, bardzo dobrze oczyszcza włosy i nie podrażnia, więc jeśli zadziałałby u Ciebie tak, jak u mnie, to włosy będą faktycznie dłużej czyste. Dodatkowo możesz spłukać je na koniec chłodną wodą z niewielką ilością octu.
Możesz też zaopatrzyć się w suchy szampon, ale drogo to wychodzi. Mi pomaga też wax - po nałożeniu tej maski włosy wytrzymują w przyzwoitym stanie o kilka-kilkanaście godzin dłużej. I guma Joanny, fajnie usztywnia włosy i optycznie odświeża.

Pomysł z kucykiem jest moim zdaniem kiepski. Owszem, przy tej fryzurze tłustość włosów nie rzuca się tak w oczy, ale tylko właścicielce włosów. Każdy, kto stoi z boku, z tyłu, na pewno nie będzie miał wątpliwości, skąd ten połysk
Za to czapeczka z daszkiem wygląda świetnie, zwłaszcza na rajdzie w lesie!
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-19, 11:55   #368
wiolafrytka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 052
Dot.: jak przedłużyć "świeżość" włosów

Cytat:
Napisane przez kamilak
wax - po nałożeniu tej maski włosy wytrzymują w przyzwoitym stanie o kilka-kilkanaście godzin dłużej. I guma Joanny, fajnie usztywnia włosy i optycznie odświeża.
NIe radziłabym nakładac duzo kosmetykow typu maski, gumy do wlosów przeciez im tego wiecej tym beda wygladac nienaturalnie i sie przetluszcza przynajmniej ja to sprawdziłam
PO pierwsze: to tak jak ktos juz wspomniał umyj wlosy w letniej wodzie i napewno szybko sie nie pzretluszcza po drugie jesli nastepnego dnia beda "oklepniete" to bardzo dobrym pomysłem jest zwiniecie wlosów w ogon + chustka na glowe albo czapeczka. Aha i jeszce jedna rada: nie dotykaj czesto wlosów...
wiolafrytka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 11:56   #369
NEA666
BAN stały
 
Avatar NEA666
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: TL/ZMC
Wiadomości: 472
GG do NEA666
Dot.: jak przedłużyć "świeżość" włosów

Cytat:
Napisane przez Kiya
jeśli masz długie włosy to zaczesz wszystkie do tyłu w koński ogon,nie bedą sie aż tak rzucały w oczy.
i jeszcze mozesz je spryskac lakierem przy głowie...wtedy wygladaja na bardziej puszyste i mniej tluste...czasami tak robie :P
NEA666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 12:07   #370
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: jak przedłużyć "świeżość" włosów

Kiedyś kupiłam szampon sunsilk niebieski i jeszcze do tego była jakś mgiełka w sprayu. Fakt: zwykle myłam włosy co 2-3 dni po umyciu tym szamponem czwartego dnia włosy wyglądały w miare świeżo!! Tylko nie bardzo wiem jak używać tej mgielki, kupiłam to w promocji jako zestaw, na opakowaniu tylko pisze żeby rozpylić na suche lub mokre włosy ale nie wiem czy na czyste, czy na lekko przetłuszczone.
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 12:19   #371
jola26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 127
Dot.: jak przedłużyć "świeżość" włosów

mam taki "sposób mojej babci". Jeśli nie ma mozliwości umycia włosów wmasuj w nie trochę mąki ziemniaczanej potem dobrze wyczesz. Mąka pochłonie nadmiat tłuszczu nanich. Niestety efekt jest krótkotrwały, możesz przedłużyć swieżość tylko na jeden kolejny dzień. Nastepnego dnia ten zabieg już nie działa.Ale w awaryjnych sytuacjacch kiedy nie ma czasu umyć włosów i potem ich układać naprawdę się sprawdza.
jola26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-19, 12:46   #372
oleczka64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 22
Dot.: jak przedłużyć "świeżość" włosów

Cytat:
Napisane przez Yoolia
Kiedyś kupiłam szampon sunsilk niebieski i jeszcze do tego była jakś mgiełka w sprayu. Fakt: zwykle myłam włosy co 2-3 dni po umyciu tym szamponem czwartego dnia włosy wyglądały w miare świeżo!! Tylko nie bardzo wiem jak używać tej mgielki, kupiłam to w promocji jako zestaw, na opakowaniu tylko pisze żeby rozpylić na suche lub mokre włosy ale nie wiem czy na czyste, czy na lekko przetłuszczone.
ten niebieski to jest do oklapnietych włosów czy jakiś inny, bo ja mam niebieski, na oklapnięte

a pomysł z mąką nieco hardcorowy
tak sobie mysle, ze chyba faktycznie czapka bedzie najlepszym rozwiązaniem
oleczka64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 12:52   #373
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: jak przedłużyć "świeżość" włosów

Cytat:
Napisane przez oleczka64
ten niebieski to jest do oklapnietych włosów czy jakiś inny, bo ja mam niebieski, na oklapnięte:
jasnoniebieski to "długotrwała świeżość"
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 12:58   #374
sylwia.gda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Scandi
Wiadomości: 2 472
Dot.: jak przedłużyć "świeżość" włosów

Kiedys mialam podobny problem-co prawda wyjazd trwal 3 dni.
Na godzine przed wyjazdem poszlam do fryzjera na uczesanie-nie byla to fryzura za 100 zl, zaplacilam 30 zl za tzw stylizację-gdy wlosy sa wygladzone oraz odbite od skory glowy, dluzej mozna utrzymac je w ryzach, gwarantuję
sylwia.gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 14:01   #375
aneczka_16
Raczkowanie
 
Avatar aneczka_16
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 72
GG do aneczka_16
Dot.: jak przedłużyć "świeżość" włosów

A na moje włosy dobrze działa pianka Welli dodająca objętości, dłużej wyglądają na świeższe Sprawdzone podczas bardzo długich podróży i całonocnych imprez
aneczka_16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 15:35   #376
soniacz
BAN stały
 
Avatar soniacz
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 202
Dot.: jak przedłużyć "świeżość" włosów

Ja proponuję umycie włosów dosłownie na chwilkę przed wyjazdem szmponem do włosów przetłuszczających się (ja musiałam myć codziennie, ale kupiłam szapmon waniliowy z yves rocher i po nim moge nie myć włosów nawet przez 3 dni, a nadal wyglądają świeżo i pięknie pachną). potem nie dotykać ich za bardzo, nie czesać non stop. i chyba mniej się przetłuszczają w jakimś luźnym upięciu (moje przynajmniej tak mają). A kiedy będzie już bardzo źle to jedynym ratunkiem będzie opaska (są takie fajne w H&M po 14,90, ślicznie na włosach wyglądają), chusteczka albo czapeczka.
soniacz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 19:09   #377
oleczka64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 22
Dot.: jak przedłużyć "świeżość" włosów

dzieki
oleczka64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 22:35   #378
klodij
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 22
Dot.: jak przedłużyć "świeżość" włosów

mam pytanko co to za szampon z yves rocher??tz mam problem z wlosami)pozdrawiam
klodij jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 09:23   #379
Zielonooka Dorka
Raczkowanie
 
Avatar Zielonooka Dorka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 171
Dot.: jak przedłużyć "świeżość" włosów

A ja słyszalam o jakimś "suchym szaponie" czyli takim proszku ktory pochłania nadmiar "łoju" koleżanka mi cos kiedys mowila, ze kupiła taki w aptece. A jesli nie znajdziesz takiego to polecam puder dla dzieci taką posypke dla dzieci.Posyp na grzebien i wczesz u nasady, ale sprawdz tę metode jeszcze przed wyjazdem bo moze efekt Cie nie zadawalac szczegolnie jak jestes brunetką( włosy moga byc nienaturalnie matowe)Miłego wyjazdu
Zielonooka Dorka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-20, 13:52   #380
soniacz
BAN stały
 
Avatar soniacz
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 202
Dot.: jak przedłużyć "świeżość" włosów

Cytat:
Napisane przez klodij
mam pytanko co to za szampon z yves rocher??tz mam problem z wlosami)pozdrawiam
waniliowy z serii palearis nature (nie wiem jak to się dokładnie pisze). 400 ml za około 19 zł. Ale jest mały problem - ostatnio po prostu nigdzie go nie można dostać! pytałam czemu i powiedzieli mi, że brakuje w hutrowni.
soniacz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 14:15   #381
efa23
Raczkowanie
 
Avatar efa23
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 71
GG do efa23 Send a message via Skype™ to efa23
Dot.: jak przedłużyć "świeżość" włosów

proponuję ci (jeżeli tylko sie zdecydujesz) abyś włosy potraktowala karbownicą. niekoniecznie tylmi najwiejszymi falami ale moze tymi malymi. jak u mnie to bardzo dobrze dziala. jak tylko jest mi to potrzebne. inny plus: wlosy beda wygladaly na puszyste i grube. ale to tylko twoja decyzja. pozdrawiam
__________________
W związku...
PrawoJazdy

Ewa
efa23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 17:49   #382
oleczka64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 22
Dot.: jak przedłużyć "świeżość" włosów

Cytat:
Napisane przez Zielonooka Dorka
A ja słyszalam o jakimś "suchym szaponie" czyli takim proszku ktory pochłania nadmiar "łoju" koleżanka mi cos kiedys mowila, ze kupiła taki w aptece. A jesli nie znajdziesz takiego to polecam puder dla dzieci taką posypke dla dzieci.Posyp na grzebien i wczesz u nasady, ale sprawdz tę metode jeszcze przed wyjazdem bo moze efekt Cie nie zadawalac szczegolnie jak jestes brunetką( włosy moga byc nienaturalnie matowe)Miłego wyjazdu
no ..fajnie fajnie i dziekuje ze zyczenia
dzieki dziewczyny za wszystkie pomysły na pewno coś wykombinuje
oleczka64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-21, 09:18   #383
natka_pietruszki
Zakorzenienie
 
Avatar natka_pietruszki
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 608
Dot.: "Kuracja" na przetłuszczające się włosy

Trochę podciągnę ten temat, bo wątpliwości się namnożyło
Jak łatwo się domyślić - mam przetłuszczające się włosy. Muszę je myć codziennie, bo już następnego dnia wieczorem wyglądają kiepsko - zwłaszcza "góra".
W najbliższym czasie zamierzam nabyć prostownicę Tondeo z aktywną jonizacją. Chcę przy tym używać mleczka termicznego L'Oreal Hot Liss. Oprócz tego chciałabym chronić włosy dodatkowo odżywką - myślę o L'Oreal Absolut Repair (na początku tylko odżywką, może kiedyś również szamponem, ale z tym się narazie wstrzymam). Nie chcę jednak rezygnować z zamiaru stosowania wymienionych w pierwszym poście kosmetyków, bo na nich także mi zależy.
Czy stosowanie:
- prostownicy 2-3 razy w tygodniu + L'Oreal Hot Liss,
- szamponu Inter Fragrances, Seboradin Niger (link w poście wyżej),
- odżywki Fitomed (link w poście wyżej),
- od czasu do czasu (powiedzmy - raz na tydzień?) maski papajowej Inebrya
pozwoli mi na zadbanie o włosy zarówno pod względem ich przetłuszczania się jak i ochrony przed prostownicą?

Proszę o radę, bo nie wiem czy nie obmyśliłam sobie jakiejś mieszanki wybuchowej - nie znam się kompletnie.

PS. Dodam, że obecnie włosów nie mam zbyt zniszczonych. Co jakiś czas rozjaśniam je sporą ilością pasemek.
__________________
Que las palabras vienen y se van. Y yo soy como soy en realidad. Quiero vivir a mi manera.

Edytowane przez natka_pietruszki
Czas edycji: 2006-04-21 o 10:32
natka_pietruszki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-21, 10:12   #384
natka_pietruszki
Zakorzenienie
 
Avatar natka_pietruszki
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 608
Dot.: "Kuracja" na przetłuszczające się włosy

.
__________________
Que las palabras vienen y se van. Y yo soy como soy en realidad. Quiero vivir a mi manera.

Edytowane przez natka_pietruszki
Czas edycji: 2006-04-21 o 10:32
natka_pietruszki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-21, 11:45   #385
oaza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 558
Dot.: "Kuracja" na przetłuszczające się włosy

Uważam że zaplanowana przez Ciebie kuracja nie jest kracają wybuchową.
I niestety na to pytanie czy uda Ci sie ochronić włosy i zapobiec przetłuszcaniu się trafnie nie odpowie Ci nikt, pokaże to czas.
Każdy włos jest inny a i każde przetłuszcanie sie może mieć inne podłoże, moim zdaniem powinnaś spróbować tej kuracji i koniecznie opisz efekty.
A tak na marginesie:
Też mam przetłuszczające sie włosy i pewnego razu wpadłam w wir nowości i przeróznych kosmetyków od przetłuszczania. Moje włosy traktowanie co raz to innym specyfikiem przyzwyczaiły sie do nich bardzo szybko i nie reagowały na nie.......dalej sie przetłuszczały.
Pewnego ranka postanowiłam wszystko odstawić pozostawić tylko szampon Inter fragrances i (zawsze na koniec mycia zimna woda) o odczasu do czsu wcieram lotin z tej samej serii, zrezygnowałam też z odżywek ułatwiających rozczesywanie (moje one skladniki które oblepiaja włos, i jest on śliski i łatwo sie rozczesuje ale w konsekwencji dalej sie przetłuszcza)
Na dzień dzisiejszy, szczerze powiem ze potrafie włosy przetrzymac do 2 a nawet 3 dni.

Edytowane przez oaza
Czas edycji: 2006-04-22 o 17:05
oaza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-21, 11:55   #386
natka_pietruszki
Zakorzenienie
 
Avatar natka_pietruszki
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 608
Dot.: "Kuracja" na przetłuszczające się włosy

Cytat:
Napisane przez oaza
Pewnego ranka postanowiłam wszystko odstawić pozostawić tylko szampon Inter fragrances i (zawsze na koniec mycia zimna woda) o odczasu do czsu wcieram lotin z tej samej serii
Dziękuję, poszukam coś o tym lotionie Ale wtedy będę musiała poszukać też jednak jakiejś odżywki, bo sama maska przy prostowaniu to chyba za mało?
__________________
Que las palabras vienen y se van. Y yo soy como soy en realidad. Quiero vivir a mi manera.
natka_pietruszki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-21, 12:29   #387
oaza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 558
Dot.: "Kuracja" na przetłuszczające się włosy

Polecam:
http://www.estyl.pl/sklep/customer/p...id=16566&cat=0
a tu sa opinie:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10439
Pamietać trzeba aby nie aplikować go na czubku głowy.

Edytowane przez oaza
Czas edycji: 2006-04-26 o 09:46
oaza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 15:43   #388
singielka1
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar singielka1
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 413
Dot.: "Kuracja" na przetłuszczające się włosy

ja też mam niestety baardzo przetłuszczające się włosy. Próbowałam już chyba wszystkich szamponów, odżywek i nic.. do tego mam bardzo długie włosy, musze myć co 2 dzień, czasem codziennie i końce są przesuszone przez to..
Seboradin Niger i odżywke Fitomedu próbowałam, ale nic nie dało
singielka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 16:15   #389
*Claire*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 347
Dot.: "Kuracja" na przetłuszczające się włosy

Cytat:
Napisane przez singielka1
ja też mam niestety baardzo przetłuszczające się włosy. Próbowałam już chyba wszystkich szamponów, odżywek i nic.. do tego mam bardzo długie włosy, musze myć co 2 dzień, czasem codziennie i końce są przesuszone przez to..
Seboradin Niger i odżywke Fitomedu próbowałam, ale nic nie dało

to nie masz tak źle bo ja musze mysc zawsze codzien.pozatym kiedy myje rano,
to moje wlosy juz wieczorem sa tluste.
__________________

*Claire* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-23, 12:05   #390
natalia1011
Zadomowienie
 
Avatar natalia1011
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 083
Dot.: "Kuracja" na przetłuszczające się włosy

moje włski tez sie bardzo przetłuszczały, tyle ile szamponow ja sie na uzywalam to koszmar.. jednak znalalzma szampon dla Siebie z Ziaji do włosow przetłuszczajacych, jeszcze calkiem niedawno mylam włosy codziennie albo przynajmniej co drugi dzien a teraz spokojnie moge myc co dwa trzy dni noi oczywicie to spłukiwanie zimna wodą
natalia1011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-29 21:41:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:33.