Interpretacja powtarzającego się motywu sennego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-28, 11:01   #1
Negra1987
Zadomowienie
 
Avatar Negra1987
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Ztądinąd
Wiadomości: 1 118

Interpretacja powtarzającego się motywu sennego


Kobietki moje drogie, może Wy mi pomożecie. Różne senniki różnie interpretują, a ja już głupieję. Od jakiś 2 tygodni mam stale powtarzający się motyw we śnie.
-Że ktos próbuje mnie zabić,
-że zabijam kogoś w samoobronie,
-że w moim domu rodzice goszczą kogoś, komu zależy na tym aby mnie zabić,
-że ktos zostaje zabity przeze mnie (np. za to że próbował mi pomóc)

Nie pamiętam zbyt dokładnie snów, ani osób które w nim "gościły". Najczęściej są to obce osoby.

Dzisiaj np. śniło mi się, że by łam więźniarką w obozie jenieckim i "urobiłam " sobie strażnika, aby pomógł mi uciec z tego obozu. Ktoś sie o tym dowiedział i go zamordował.
Kilka dni temu śniło mi sie, że ktos próbował mnie zabić a ja w samoobronie poderżnęłam mu gardło. Ten ktos przeżył, zamieszkał w moim domu i polował na mnie
Jeden ze snów który równiez zapadł mi w pamięć - obca dziewczyna mnie atakuje, próbuje mnie zabić, a ja rozkwaszam jej głowę wielkim słoikiem.

To tylko kilka przykładów, które mogę mnożyć. Zaczyna mnei to troche niepokoić:/ Czasami az się boję zasnąć:/
Śmierc niby znaczy zakończenie jakiegos rozdziału w życiu, morderstwo "wykorzystanie kogos do swoich egoistycznych celów" (wg. jakiegos tam sennika internetowego.

Pomożecie mi z tym?
Buziole
__________________
"Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć."
Negra1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 11:23   #2
ECC
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 36
Dot.: Interpretacja powtarzającego się motywu sennego

A może po prostu tak bardzo te wszystkie sny przeżywasz:
Cytat:
Czasami az się boję zasnąć:/
że sama nakręcasz się na sny o charakterze, że się tak wyrażę śmierciowym?
ECC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 11:50   #3
cheshire-cat
Zadomowienie
 
Avatar cheshire-cat
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 149
Dot.: Interpretacja powtarzającego się motywu sennego

to możliwe, że masz takie sny przez intensywne myślenie o tym
może ta strona Cię zainteresuje http://www.mocsnu.pl/
__________________

You can't help that... we're all mad here

cheshire-cat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 12:19   #4
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: Interpretacja powtarzającego się motywu sennego

a nie żyjesz w ciągłym stresie? Może to ten stres tak n ciebie działa?
Ja próbowałabym się wieczoren zrelaksować.Jakaś ciepła kąpiel z olejkami,meliska do napicia i jakaś komedia na dvd
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 13:22   #5
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Re: Dot.: Interpretacja powtarzającego się motywu sennego

Mowia ze pamietamy jedynie sny kiedy spimy wyspani, czyli kiedy nie jestesmy przemeczeni za bardzo.
A wg Freuda sen o wlasnej smierci mowi o zblizajacej sie wielkiej zmianie w zyciu i zakonczeniu jednego etapu i rozpoczeciu nowego.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 13:33   #6
zielona87
Zadomowienie
 
Avatar zielona87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Najpiękniejsze miasto Polski:)
Wiadomości: 1 892
Dot.: Interpretacja powtarzającego się motywu sennego

też czasami miewam koszmary... O zabijaniu miałam jeden...najgorsze było w nim to że nie miałam poczucia winy że zabiłam tylko balam sie że ktoś mnie nakryje.
Miewam takie sny że jak o nich pomyslę w ciągu dnia to mi się włosy na karku jeżą... i tak mi sie dziwnie w brzuchu robi.
Wiele razy mialam tak ze jako dorosla kobieta (jako dziecko też,ale to sie nei liczy, bo dzieci troche inaczej wszystko przeżywaja) płakałam w poduszkę bo bałam się zasnąć, bałam się że mi się znowu coś takiego przyśni... W ciagu ostatniego roku kilka nocy spędziłam na przewracaniu sie z boku na bok i samonakrecaniu się...
Mam na to taki sposób... Musisz wyregulowac swój zegar dzienny... o tych samych godzinach wstawac i chodzic spać. Ruszac się... godzinka siłowni, basen, bieganie... dadza organizmowi sygnal ze trzeba sie zregenerowac. Nie jedz na noc ciezkich rzeczy. Miej porządek w pokoju. Wypij ciepłą melisę przed snem. Jak mi bardzo źle to zasypiam przy włączonym komputerze - leci jakis serial a ja zasypiam. Jak sie boje to ogladam i przestaję myślec
__________________
Walczę o długie włosy!
Piję drożdże od 18.12.2012
Jantar od 22.01.2013
CP od 26.01.2013
Sesa, Nafta, Vatika i inne dobroci - szukam swojego KWC


Zrzucam tłuszczyk - od 07.01.2013
Start 70kg
Jest 66 kg
Cel 63 kg
zielona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 14:46   #7
twizzy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 570
Dot.: Interpretacja powtarzającego się motywu sennego

ja również miałam kiedyś taki okres w życiu,ze dosłownie każdej nocy miałam jakiś zły sen-katastrofy,smutek i płacz(i to trwało kilka miesięcy!).I teraz widzę,że akurat w tamtym okresie działo się kilka złych rzeczy,że byłam przemęczona,rozdarta wewnętrznie,w sobie dusiłam mnóstwo rzeczy.
Teraz gdy już jestem spokojna takie sny się w ogóle nie pojawiają


dlatego myślę,że sny odzwierciedlają nasz wewnętrzny stan.Może dzieje się w Twoim życiu teraz coś bardzo stresującego?

Przed snem zawsze staraj się zrelaksować-dobry,film,książka,a nawet jakieś zwykłe czasopismo kobiece.Gorąca kąpiel.Chodzi o to,zeby czas zasypiania dobrze zaczął Ci się kojarzyć i abyś nie bała się zasypiać
twizzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-28, 15:54   #8
Negra1987
Zadomowienie
 
Avatar Negra1987
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Ztądinąd
Wiadomości: 1 118
Dot.: Interpretacja powtarzającego się motywu sennego

Przed zaśnięciem mam codziennie taki sam rytuał - gorący prysznic, herbatka owocowa z miodem do łóżka i jakiś spokojny relaksujący film (broń Boze horror, czy jakiś inny napędzacz koszmarów). Zasypiam spokojnie z nadzieją, ze normalnie prześpię całą noc, i znowu się przypędowuje menda senna koszmarna morderstwem ze mną w roli głównej.
Ale jak tak na spokojnie zastanowię się nad wydarzeniami ostatnich kilku miesięcy, to rzeczywiście sporo stresów i nerwów miałam. I mam nadal, więc to może rzeczywiście to. Może coś ma się wydarzyć w moim życiu, coś się rozpocząć, jakiś etap - a ja muszę zrobić pierwszy krok aby to się zaczęło?
__________________
"Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć."
Negra1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 21:37   #9
mmk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 272
Dot.: Interpretacja powtarzającego się motywu sennego

mnie sie wydaje, ze czegoś się obawiasz, może coś chciałabyś w sobie zmienić, ale nie potrafisz (boisz się), moze boisz się komuś coś powiedzieć, coś zrobić. Myślę, że po prostu jest coś z czym nie potrafisz sobie poradzić.
Jak radzą dziewczyny - weź kąpiel (nie prysznic, kąpiel rozluźnia mięśnie), napij się melisy - pomaga
Ja kiedyś często miałam sny, że przed kimś czy czymś uciekam (jakby przed śmiercią), nie umiem tego określić - akcja w snach wyglądała jak w filmach akcji (bieganie po dachach, skakanie z wysokości), coś strasznego - zawsze sen kończył się tak, ze spadam w jakąś odchłań i wtedy się budziłam. Wszystko minęło, gdy zmieniłam podejście do życia - ze skrajnej pesymistki w optymistkę.
mmk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:35.