Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-06, 07:17   #1741
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez Olixxx Pokaż wiadomość
Chciałam po prostu się dowiedzieć bo może by zmieniła mi antybiotyk na inny, z którym nie miałabym problemu.

Czuję, że na brodzie rośnie mi pryszcz.

Tetralysal można połykać na noc? Ma to jakieś znaczenie? Ja zawsze się meczę długo z tą kapsułką, trzy razy się zdarzyło, że połknęłam od razu, to był chyba jakiś cud, poza tym to albo robi się miękka i dopiero jakoś połykam albo muszę wypluć do kosza bo już zaczyna się z niej wszystko wydostawać, wtedy biorę nową. Jak ja zazdroszczę dziewczynom, które mają idealne cery z zaróżowionymi policzkami.
Laktocer to jest suplement z laktofferyną czyli bialkiem naturalnie wysteoującym u ludzi plus do tego cynk. I to cały jego skład...

Nie pamietam czy można na noc, masz ulotkę to poczytaj albo znajdź na necie.

To Ty tabletki marnujesz wypluwając... wydaje mi się, że można byłoby ją rozpuścić w wodzie, bo nie ma żadnych otoczek... Spytaj dermatologa.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 10:45   #1742
ehhh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

A ja wreszcie znalazłam świetny sposób na TE okropieństwa z którymi walczyłam przez wiele lat . i polecam wizyte w nowo otwartym centrum w Krakowie wizyta kosztuje tylko 30 zł a podczas niej dowiedujemy się wszystkiego o dokładnym oczyszczaniu i pielęgnacji twarzy . podczas tego zabiegu możemy przetestować na sobie czy dobrany do naszej cery kosmetyk żeczywiście działa a działa napewno wtedy dopiero decudujemy się czy chcemy zakupić ten kosmetyk. Mi strasznie odpowiada ta metoda gdyż wyrzuciłam już sporo kasy na kosmetyki które nie działały ;( dlatego polecam wszystkiem jeśli ktoś chce namiary piszcie na maila ehhh26@interia.pl
ehhh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 11:30   #1743
gobilek
Raczkowanie
 
Avatar gobilek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 111
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

hej wszystkim.
Od niedawna zaczęłam stosować Differin na przemian z Aknemycinem - o dziwo pani dermatolog kazała mi stosować Differin zaledwie 2 razy w tyg., natomiast Aknemycin 2-3 razy dziennie punktowo. Słyszałam, że po Differinie może nastąpić "wysyp", jednak minęło już 5 dni od pierwszego użycia (czyli w sumie użyłam już 2 razy) i jak narazie pojawiły mi się 2 pryszcze, a właściwie już schodzą. Tak więc ja jestem jak najbardziej za poleceniem Wam tej maści - moja twarz powoli robi się gładka. Być może efekty wspomaga również Aknemycin - również jest świetny bo da się go nałożyć pod makijaż i nic nie widać, a nasze syfy są chronione przed zapchaniem np. pudrem.
PS. Dla ciekawskich - twarz myję rano i wieczorem Iwostinem. Również polecam.
gobilek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 11:47   #1744
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez gobilek Pokaż wiadomość
hej wszystkim.
Od niedawna zaczęłam stosować Differin na przemian z Aknemycinem - o dziwo pani dermatolog kazała mi stosować Differin zaledwie 2 razy w tyg., natomiast Aknemycin 2-3 razy dziennie punktowo. Słyszałam, że po Differinie może nastąpić "wysyp", jednak minęło już 5 dni od pierwszego użycia (czyli w sumie użyłam już 2 razy) i jak narazie pojawiły mi się 2 pryszcze, a właściwie już schodzą. Tak więc ja jestem jak najbardziej za poleceniem Wam tej maści - moja twarz powoli robi się gładka. Być może efekty wspomaga również Aknemycin - również jest świetny bo da się go nałożyć pod makijaż i nic nie widać, a nasze syfy są chronione przed zapchaniem np. pudrem.
PS. Dla ciekawskich - twarz myję rano i wieczorem Iwostinem. Również polecam.
5 dni diff i Ty już efekty widzisz? hehehehe niezłe. A tak na pwoażnie to proszę o relacje po miesiącu, dwóch. Zobaczymy wtedy czy pomaga;]
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 12:15   #1745
gobilek
Raczkowanie
 
Avatar gobilek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 111
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

w sumie to już tydzień. ; P
ogólnie to nigdy nie miałam jakoś "zapryszczonej" twarzy - na czole mam zazwyczaj jednego czy 2 syfki, na brodzie tak samo, na nosie nigdy, a na policzkach po 3-5 na każdym. : ) i to są takie typowe czerwone krostki, nigdy jakieś ropniaki itp.
mam nadzieję, że to nie przerodzi się w coś poważniejszego, bo z domu nie wyjdę chyba... ^
gobilek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 13:13   #1746
Ulllaa
Raczkowanie
 
Avatar Ulllaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 169
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

no gobilek nie ciesz się za wcześnie bo wysyp pewnie dopiero przed Tobą! Na początku miałam taki sam zestaw jak Ty, ale mi aknemycin nie pomógł w ogóle... A wysyp to miałam po ok 1,5 miesiąca
Ulllaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 13:15   #1747
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez gobilek Pokaż wiadomość
w sumie to już tydzień. ; P
ogólnie to nigdy nie miałam jakoś "zapryszczonej" twarzy - na czole mam zazwyczaj jednego czy 2 syfki, na brodzie tak samo, na nosie nigdy, a na policzkach po 3-5 na każdym. : ) i to są takie typowe czerwone krostki, nigdy jakieś ropniaki itp.
mam nadzieję, że to nie przerodzi się w coś poważniejszego, bo z domu nie wyjdę chyba... ^
To moim zdaniem wypisała Ci za mocną maść... Diff wyciąga cały syf na zewnątrz i wg mnie przypisuje się go osobom z podskórnymi przede wszystkim pryszczami... Tobie moim zdaniem wystarczyłoby jakieś benzacne, brevoxyl Bo z opisu Twojego pyszczka wynika, że trądziku to Ty nie masz...
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-06, 15:42   #1748
piou
Przyczajenie
 
Avatar piou
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Ja 1,5 tygodnia temu odstawiłam izotek. Lekarz przepisał mi Differin do stosowania dwa razy w tygodniu. Na policzkach zaczynają się robić niewielkie gule. Martwię się, bo Diff użyłam dopiero jeden raz, więc szczerze wątpię czy to od niego. Myślicie, że trądzik robi wielki powrót, bo po prostu tabsy nie zadziałały?
__________________
Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy że jesteśmy jeszcze coś warci.

***
piou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 17:45   #1749
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez piou Pokaż wiadomość
Ja 1,5 tygodnia temu odstawiłam izotek. Lekarz przepisał mi Differin do stosowania dwa razy w tygodniu. Na policzkach zaczynają się robić niewielkie gule. Martwię się, bo Diff użyłam dopiero jeden raz, więc szczerze wątpię czy to od niego. Myślicie, że trądzik robi wielki powrót, bo po prostu tabsy nie zadziałały?
Nie sądzę, żeby po 1,5 tyg po tak silnym leku nastapił nawrót pryszczy.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 21:36   #1750
ioannah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wawa/gdansk
Wiadomości: 178
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Ja stosowalam Differin jednoczesnie z Tetralysalem i Octopiroxem - nie wiem, czy to kwestia tego, ze Tetralysal mnie uczulil i hamowal dzialanie czegokolwiek innego, czy moze niekoniecznie, w kazdym razie poprawa byla znikoma.
ioannah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 01:07   #1751
Olixxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 61
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Nie pamietam czy można na noc, masz ulotkę to poczytaj albo znajdź na necie.

To Ty tabletki marnujesz wypluwając... wydaje mi się, że można byłoby ją rozpuścić w wodzie, bo nie ma żadnych otoczek... Spytaj dermatologa.
Zapytam.

Rady dla innych: zmieniajcie codziennie poszewki na poduszkę, wiem, że to może być trudne bo nie każdy ma tyle poszewek ale czego się nie robi dla cery? Twarz wycierajcie tylko chusteczkami higienicznymi lub czymś podobnym i nie trzyjcie nimi twarzy tylko delikatnie przykładajcie. Niektórzy mówią o oddzielnym ręczniku ale wg. mnie na nim też mogą osadzać się bakterie więc ja wolę chusteczki.
Nie smarujcie się na mrozy kremem nawilżającym bo wam odmrozi twarz, używajcie natłuszczającego albo wcale. Wyjść na mróz z samym kremem nawilżającym, do tego bez podkładu to katastrofa, jeszcze zależy kto ma jaką cerę ale lepiej dmuchać na zimne.

Mam pytanie. Jak to jest z tym differinem? Dlaczego niektórzy mają dopiero po miesiącu wysyp a niektórzy wcale? Aż tak głęboko to wszystko siedzi? Napiszcie wszystko co wiecie, chce jak najwięcej wiedzieć o tym leku.

Cytat:
Napisane przez ehhh Pokaż wiadomość
A ja wreszcie znalazłam świetny sposób na TE okropieństwa z którymi walczyłam przez wiele lat . i polecam wizyte w nowo otwartym centrum w Krakowie wizyta kosztuje tylko 30 zł a podczas niej dowiedujemy się wszystkiego o dokładnym oczyszczaniu i pielęgnacji twarzy . podczas tego zabiegu możemy przetestować na sobie czy dobrany do naszej cery kosmetyk żeczywiście działa a działa napewno wtedy dopiero decudujemy się czy chcemy zakupić ten kosmetyk. Mi strasznie odpowiada ta metoda gdyż wyrzuciłam już sporo kasy na kosmetyki które nie działały ;( dlatego polecam wszystkiem jeśli ktoś chce namiary piszcie na maila ehhh26@interia.pl
30 zl za zabieg? A jak się nazywa ten zabieg? Bo coś za tanio.
Podczas jednej wizyty mamy się dowiedzieć czy kosmetyk na nas działa czy nie, czy pozytywnie czy negatywnie? Chyba tak się nie da.

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
To moim zdaniem wypisała Ci za mocną maść... Diff wyciąga cały syf na zewnątrz i wg mnie przypisuje się go osobom z podskórnymi przede wszystkim pryszczami... Tobie moim zdaniem wystarczyłoby jakieś benzacne, brevoxyl Bo z opisu Twojego pyszczka wynika, że trądziku to Ty nie masz...
Czy Twoim zdaniem trądzik ma się tylko wtedy gdy występują podskórne grudy i wielkie krosty? Tak wynika z tego co piszesz. Bo ja też nie miałam trądziku wg ciebie. Oprócz trądziku zaskórnikowego i grudkowego-krostkowego występuję też trądzik łagodniejszy, jeśli już mamy lecieć z nazwami to pospolity czy też młodzieńczy.
Differinu nie przepisuje się tylko tym, którzy mają podskórne pryszcze, niektórzy mają coś "ukrytego" w środku i też może im to wyciągnąć na wierzch. Zresztą to nie jest głównym zadaniem tego żelu, differin stosuje się też jako żel podtrzymujący, zapobiegający nawrotowi trądziku.

Cytat:
Napisane przez Ulllaa Pokaż wiadomość
no gobilek nie ciesz się za wcześnie bo wysyp pewnie dopiero przed Tobą!
Może nie bd miała wysypu, nie każdy go ma.

Cytat:
Napisane przez gobilek Pokaż wiadomość
jednak minęło już 5 dni od pierwszego użycia (czyli w sumie użyłam już 2 razy)
rozbawiło mnie to "już"

Edytowane przez Olixxx
Czas edycji: 2010-02-07 o 01:32
Olixxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-07, 08:07   #1752
piou
Przyczajenie
 
Avatar piou
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Nie sądzę, żeby po 1,5 tyg po tak silnym leku nastapił nawrót pryszczy.

No niby masz rację. Ale odkąd zaczęłam brać izo nie wyskoczył mi żaden, nawet najmniejszy pryszcz, a poprawa po tym leku ma następować jeszcze przez 3 miesiące po odstawieniu i właśnie to mnie dziwy, że ja przestałam zażywać, a tu mały wysyp.
Poza tym u mnie jest jeszcze prawdopodobieństwo, że to przez hormony.
__________________
Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy że jesteśmy jeszcze coś warci.

***
piou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 08:31   #1753
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez Olixxx Pokaż wiadomość

Mam pytanie. Jak to jest z tym differinem? Dlaczego niektórzy mają dopiero po miesiącu wysyp a niektórzy wcale? Aż tak głęboko to wszystko siedzi? Napiszcie wszystko co wiecie, chce jak najwięcej wiedzieć o tym leku.
To wszystko zalezy od skóry, ja miałam chyba po ok 3tygodniach wysyp. Może faktycznie jest tak, że coś siedzi głebiej? Nie jestem w stanie tego wyjaśnić profesjonalnie.



Cytat:
Napisane przez Olixxx Pokaż wiadomość
30 zl za zabieg? A jak się nazywa ten zabieg? Bo coś za tanio.
Ja zrozumiałam, że 30zł za wizytę, a nie zabieg.



Cytat:
Napisane przez Olixxx Pokaż wiadomość
Czy Twoim zdaniem trądzik ma się tylko wtedy gdy występują podskórne grudy i wielkie krosty? Tak wynika z tego co piszesz. Bo ja też nie miałam trądziku wg ciebie. Oprócz trądziku zaskórnikowego i grudkowego-krostkowego występuję też trądzik łagodniejszy, jeśli już mamy lecieć z nazwami to pospolity czy też młodzieńczy.
Differinu nie przepisuje się tylko tym, którzy mają podskórne pryszcze, niektórzy mają coś "ukrytego" w środku i też może im to wyciągnąć na wierzch. Zresztą to nie jest głównym zadaniem tego żelu, differin stosuje się też jako żel podtrzymujący, zapobiegający nawrotowi trądziku.
Dla mnie trądzik kojarzy się z długofalowym posiadaniem pryszczy, a nie kilku krost na twarzy. Tak owszem diff to też lek podtrzymujący i zapobiegający nawrotowi, ale wg mnie za silny, żeby od tak go sobie wypisywać dla osoby, która ma kilka krost na skrzyż, co wg mnie trądzikiem nazwać nie można.

Po co wyciągać na wierzch coś, co Ci tak na prawdę nie wyskakuje w mega ilości? Żeby sobie buzię zepsuć? Wtedy już lepiej zainwestować w jakieś zioła, suplementy czy bratek, niż w wysuszające maści.


Cytat:
Napisane przez Olixxx Pokaż wiadomość
Może nie bd miała wysypu, nie każdy go ma.
Tak, nie każdy go ma, ale to jest niewielki procent.

---------- Dopisano o 09:31 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

Cytat:
Napisane przez piou Pokaż wiadomość
No niby masz rację. Ale odkąd zaczęłam brać izo nie wyskoczył mi żaden, nawet najmniejszy pryszcz, a poprawa po tym leku ma następować jeszcze przez 3 miesiące po odstawieniu i właśnie to mnie dziwy, że ja przestałam zażywać, a tu mały wysyp.
Poza tym u mnie jest jeszcze prawdopodobieństwo, że to przez hormony.
A stosowałaś jakąś maść w czasie, gdy leczyłaś się izotekiem? Bo jeśli nie to on po prostu chamował rozwój pryszczy, a teraz diff wyciąga je na zewnątrz... Ale po 1,5tygodnia to dziwne, skonsultuj się z dermatologiem.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 11:32   #1754
p4trycja
Raczkowanie
 
Avatar p4trycja
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 63
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

No a co wy na to, że ja stosuje od poł. listopada Differin, od 4 tyg.(na początku po 3 tabletki w tygodniu i potem jedna na tydzień) antybiotyk Summamed i płyn zrobiony w aptece tez z jakimś antybiotykiem a moja cera się nie poprawia.

W czasie stosowania Differinu nie powiem, zeszło mi kilka tych zaskórników, ale ile szkód na policzkach porobiło. Antybiotyk jakoś mi ich na razie nie wyleczył, ale może za krótko stosuję? Ciekawa jestem czy po 3 miesiącach antybiotyku by mi coś pomogło, bo jak mi nie pomoże to ja szału dostane, nie dość, że tyle pieniędzy, czasu zmarnowanego to nie wiadomo czy mi szkód innych nie wyrządzi.
Wiem, wiem, zdaje sobie sprawę, że maruda jestem ale poprostu chciałam to z siebie wylac, bo rodzinka to już ma pewnie dosyć moich żali ;p
Powodzenia innym, może lepiej pójdzie.
__________________
Don't look back in anger, I heard you say
p4trycja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 14:23   #1755
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez p4trycja Pokaż wiadomość
No a co wy na to, że ja stosuje od poł. listopada Differin, od 4 tyg.(na początku po 3 tabletki w tygodniu i potem jedna na tydzień) antybiotyk Summamed i płyn zrobiony w aptece tez z jakimś antybiotykiem a moja cera się nie poprawia.

W czasie stosowania Differinu nie powiem, zeszło mi kilka tych zaskórników, ale ile szkód na policzkach porobiło. Antybiotyk jakoś mi ich na razie nie wyleczył, ale może za krótko stosuję? Ciekawa jestem czy po 3 miesiącach antybiotyku by mi coś pomogło, bo jak mi nie pomoże to ja szału dostane, nie dość, że tyle pieniędzy, czasu zmarnowanego to nie wiadomo czy mi szkód innych nie wyrządzi.
Wiem, wiem, zdaje sobie sprawę, że maruda jestem ale poprostu chciałam to z siebie wylac, bo rodzinka to już ma pewnie dosyć moich żali ;p
Powodzenia innym, może lepiej pójdzie.
Antybiotyk stosujesz 1mc, moim zdaniem za krótko by mówić o poprawie aczkolwiek uważam, że powinnaś już ją widzieć. Jak długo masz mieć kurację antybiotykiem?

Dziwne że diff nie pomógł bo już spory czas stosujesz...

Nawilżasz buzię?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 17:06   #1756
p4trycja
Raczkowanie
 
Avatar p4trycja
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 63
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Nie powiedziała mi derma jak długo będe przyjmować ten antybiotyk, nast. wizyte mam na początku marca a jutro ostatnia tabletka.

Ten Differin to stosuje tylko wokół ust i troche koło nosa, na nos i czoło. Koło ust to mi się troche poprawiło, ale jakiegoś spektakularnego efektu nie ma. Nie mogę go stosować na całą twarz bo mi sama derma tak powiedziała.
Poza tym to Diff. to mi przypisała poprzednia dermatolog, potem się przeniosłam do drugiej.

Szczerze to nie nawilżałam sobie za dobrze tej twarzy, mam tłustą cerę w strefie T, używam Effeklar Duo, ale zakupiłam sobie Humektan, bo słyszałam dobre opinie o nim. Wieczorem to mam zawsze ściągniętą twarz i teraz nim smaruję.
__________________
Don't look back in anger, I heard you say
p4trycja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 17:39   #1757
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez p4trycja Pokaż wiadomość
Nie powiedziała mi derma jak długo będe przyjmować ten antybiotyk, nast. wizyte mam na początku marca a jutro ostatnia tabletka.

Ten Differin to stosuje tylko wokół ust i troche koło nosa, na nos i czoło. Koło ust to mi się troche poprawiło, ale jakiegoś spektakularnego efektu nie ma. Nie mogę go stosować na całą twarz bo mi sama derma tak powiedziała.
Poza tym to Diff. to mi przypisała poprzednia dermatolog, potem się przeniosłam do drugiej.

Szczerze to nie nawilżałam sobie za dobrze tej twarzy, mam tłustą cerę w strefie T, używam Effeklar Duo, ale zakupiłam sobie Humektan, bo słyszałam dobre opinie o nim. Wieczorem to mam zawsze ściągniętą twarz i teraz nim smaruję.
ok godziny po diff na noc możesz nałozyć nawilżacz, humektan jak najbardziej będzie ok, też sobie chwalę ten krem. Przy cerze tłustej również podstawą jest nawilżanie, gdyż jeśli nie nawilżasz to skóra produkuje jeszcze więcej sebum i w efekcie świecisz się jeszcze bardziej. Postosuj ok miesiąca krem nawilżający kilka razy dziennie i uwazam, że zauważysz sporą różnicę.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 19:56   #1758
p4trycja
Raczkowanie
 
Avatar p4trycja
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 63
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Ta dermatolog to oprócz antybiotyku i płynu do przecierania twarzy przypisała mi krem do cery tlustej, ale to jakiś niewypał, nie widać różnicy, a też kosztował.

Będę się nawilżać, nie ma bata.
Dzięki za rady.
__________________
Don't look back in anger, I heard you say
p4trycja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 20:29   #1759
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez p4trycja Pokaż wiadomość
Ta dermatolog to oprócz antybiotyku i płynu do przecierania twarzy przypisała mi krem do cery tlustej, ale to jakiś niewypał, nie widać różnicy, a też kosztował.

Będę się nawilżać, nie ma bata.
Dzięki za rady.
Skoro dała wysuszający płyn do przecierania do czego daje krem do tłustej skóry skoro wie [albo i nie wie?!], że należy wtedy NAWILŻAĆ pyszczek... ahhh te kompetencje lekarzy...

A mogę wiedzieć jaki krem Ci wypisała?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-08, 13:07   #1760
doduŚ
Rozeznanie
 
Avatar doduŚ
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 781
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Heeejka

dawno tu nie zaglądałam, a zagladałam i udzielałam sie tu często kiedyś

otóż odzywam sie bo nie wiem czy mam zaczać znowu kuracje swoja, stosowałam differin jakies poltora roku temu pomógl mi ,ale jakis czas temu cos mnie wysypalo i stad moj dylemat...hmm w sumie od jakiegos czasu stosuje nowy podklad i mam zamiar go na tydzien odstawic i zaobserwowac czy cos sie nie zmieni,i chyba własnie po tym tygodniu bede działac z Diffem bo on mi naprawde pomogł, troche sie przy nim nacierpialam ale pozniej juz bylo tylko dobrze


to pzodrawiam wszystkich
__________________


"Największym więzieniem jest przeszłość"



"należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia... "
doduŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 14:22   #1761
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez doduŚ Pokaż wiadomość
Heeejka

dawno tu nie zaglądałam, a zagladałam i udzielałam sie tu często kiedyś

otóż odzywam sie bo nie wiem czy mam zaczać znowu kuracje swoja, stosowałam differin jakies poltora roku temu pomógl mi ,ale jakis czas temu cos mnie wysypalo i stad moj dylemat...hmm w sumie od jakiegos czasu stosuje nowy podklad i mam zamiar go na tydzien odstawic i zaobserwowac czy cos sie nie zmieni,i chyba własnie po tym tygodniu bede działac z Diffem bo on mi naprawde pomogł, troche sie przy nim nacierpialam ale pozniej juz bylo tylko dobrze


to pzodrawiam wszystkich
Najpierw poszukaj przyczyny wysypu. Faktycznie może być tak, że zapchał Cię kosmetyk. Problemy zaczęły się odkąd zmieniłaś podkład? Może zmieniałaś jakieś inne kosmetyki?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 14:40   #1762
doduŚ
Rozeznanie
 
Avatar doduŚ
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 781
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Najpierw poszukaj przyczyny wysypu. Faktycznie może być tak, że zapchał Cię kosmetyk. Problemy zaczęły się odkąd zmieniłaś podkład? Może zmieniałaś jakieś inne kosmetyki?

tak tak, tak mi sie wydaje ze odkad zaczelam uzywac innego podkladu. Jakos innych kosmetykow nie uzywalam ostatnio, wiec zrobie tak jak mowilam, ze odstawie ten podklad a potem ewentualnie zdecyduje sie na Diff ale mam nadzieje ze nie bedzie takiej potrzeby
__________________


"Największym więzieniem jest przeszłość"



"należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia... "
doduŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 16:01   #1763
ehhh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

30 zl za zabieg? A jak się nazywa ten zabieg? Bo coś za tanio.
Podczas jednej wizyty mamy się dowiedzieć czy kosmetyk na nas działa czy nie, czy pozytywnie czy negatywnie? Chyba tak się nie da.


zabieg nie ma konkretnej nazwy chodzi głównie o nauczenie wykonywania odpowiedniego oczyszczania i pielęgnacji cery cena jest stosónkowo niska bo po promocyjnej cenie normalnie kosztuje 100 zł i nie jest to salon kosmetyczny lecz centrum zdrowia i urody a co do działania kosmetyku po jednej wizycie to oczywiście że się da oczywiście nie chodzi tu o natychmiastową całkowitą zmiane poprostu zauwarza się efekty
ehhh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 17:00   #1764
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez doduŚ Pokaż wiadomość
tak tak, tak mi sie wydaje ze odkad zaczelam uzywac innego podkladu. Jakos innych kosmetykow nie uzywalam ostatnio, wiec zrobie tak jak mowilam, ze odstawie ten podklad a potem ewentualnie zdecyduje sie na Diff ale mam nadzieje ze nie bedzie takiej potrzeby
Oj zycze Ci żebyś nie musiała wracać do diff
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 08:58   #1765
gobilek
Raczkowanie
 
Avatar gobilek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 111
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

hej to znowu ja. : )
otóż sprawa jest taka : skóra na mojej twarzy jest wysuszona!
przy myciu mnie nie piecze, być może muszę się przyzwyczaić do Differinu.
i mam pytanko: czy emulsja matująca Iwostin do skóry trądzikowej to złagodzi? bo wczoraj sobie kupiłam, bo pani dermatolog to poleciła. ;] jak sądzicie? czy ta emulsja dobrze nawilży moją skórę?
gobilek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 10:12   #1766
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez gobilek Pokaż wiadomość
hej to znowu ja. : )
otóż sprawa jest taka : skóra na mojej twarzy jest wysuszona!
przy myciu mnie nie piecze, być może muszę się przyzwyczaić do Differinu.
i mam pytanko: czy emulsja matująca Iwostin do skóry trądzikowej to złagodzi? bo wczoraj sobie kupiłam, bo pani dermatolog to poleciła. ;] jak sądzicie? czy ta emulsja dobrze nawilży moją skórę?
Nie ma nawet takiej opcji, że emulsja do cery tradzikowej nawilży Ci buzię. Kosmetyki do cer tradzikowych najczęściej [jak nie zawsze] zawierają dużo wysuszających substancji. Proponuję Ci żel do twarzy Ziaja Calma HLC podobno genialny, ma bardzo dobre recenzje na KWC. Również możesz zakupić żel 500ml babydream do skóry [dla dzieci] ma bardzo delikatny skład. A co najwazniejsze żel nie nawilży Ci buzi przy diff. Musisz ją koniecznie nawilżać regularnie kremami. Polecam Physiogel albo Humektan. I zacznij nawilżać szybko, bo będziesz miała taki wiór jak ja, że praktycznie żaden krem na dłuższą metę sobie nie radzi mi z buzią...
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 16:09   #1767
gobilek
Raczkowanie
 
Avatar gobilek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 111
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

dzisiaj użyłam tej emulsji i przyznam, że wcale nie jest taka zła. nawet jak ją zmyłam z twarzy to nie mam aż takiej przesuszonej. pod oczami głównie mam taki wiór trochę. no i pod nosem. a cała reszta na razie jest ok, więc na dzień dzisiejszy łapię się tego Iwostinu.
gobilek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 17:51   #1768
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez gobilek Pokaż wiadomość
dzisiaj użyłam tej emulsji i przyznam, że wcale nie jest taka zła. nawet jak ją zmyłam z twarzy to nie mam aż takiej przesuszonej. pod oczami głównie mam taki wiór trochę. no i pod nosem. a cała reszta na razie jest ok, więc na dzień dzisiejszy łapię się tego Iwostinu.
Powodzenia...

I radze trochę poczytać o pielęgnacji skóry podczas kuracji złuszczających, antytrądzikowych, bo widzę, że niewiele wiesz.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 21:05   #1769
gobilek
Raczkowanie
 
Avatar gobilek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 111
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

ok, dzięki za radę - na pewno poczytam.
znalazłam nowy złoty środek na moje przesuszenie pod oczami - znowu Iwostin, tyle że tym razem Sensitia : ) używam go tylko na te najwrażliwsze miejsca.
łojej. za to ile pieniędzy mnie te 2 kremy kosztowały. eh. no ale co się robi dla idealnej buźki. : ]
gobilek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 07:41   #1770
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez gobilek Pokaż wiadomość
ok, dzięki za radę - na pewno poczytam.
znalazłam nowy złoty środek na moje przesuszenie pod oczami - znowu Iwostin, tyle że tym razem Sensitia : ) używam go tylko na te najwrażliwsze miejsca.
łojej. za to ile pieniędzy mnie te 2 kremy kosztowały. eh. no ale co się robi dla idealnej buźki. : ]
Z tego co wiem to kremy Iwostin jeszcze najdroższe nie są, nie narzekaj hehe
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-24 22:59:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:12.