Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2 - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-28, 21:12   #541
nieznajoma19
Zakorzenienie
 
Avatar nieznajoma19
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 4 462
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Pisałam już na innym wątku ale tam mały ruch jest więc napisze i tutaj

dziewczyny mam pytanie bo już zwątpilam
Do tej pory brałam novynette ale musiała zmienic na inne. Lekarz przepisal mi yaz. Zrobiłam 7-dniową przerwę i wzięłam pierwszą tabletkę yaz tak jakbym miała normalnie wziąć novynette. I teraz nie wiem czy jestem zabezpieczona czy musze jeszcze dodatkowo stosować inne zabiezpieczenie
__________________
Razem od 14.09.2007 coś tam tworzę Blog kosmetyczno-pazurkowy
- Efekt holo Indigo
- Indigo Efekt Syrenki
- Zoeva Bamboo



wymianka
nieznajoma19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 22:42   #542
mimochodem
Raczkowanie
 
Avatar mimochodem
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 422
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez k4rotk4 Pokaż wiadomość
nastraszyłyście mnie. Biorę tabletki dopiero od tygodnia i wczoraj kochałam się z moim mężczyzną bez żadnego zabezpieczenia.
panikuję...

wyluzuj, teoretycznie w ulotce jest napisane ze od 1szego dnia jest sie chronionym po 7 ochrona powinna byc juz na pewno

Tylko że ja naleze do ciążowych panikar, nawet nie dopuszczam do siebie mysli ze moglabym miec teraz dziecko. Kocham mojego chłopaka, ale szczerze mowiac nie widze narazie jego w roli ojca moich dzieci, za krótko ze soba jesteśmy
__________________
walka ze zbędnymi centymetrami

talia: 64->60
biodra: 90->85
udo: 52->49


mimochodem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 22:55   #543
k4rotk4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 614
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez mimochodem Pokaż wiadomość
wyluzuj, teoretycznie w ulotce jest napisane ze od 1szego dnia jest sie chronionym po 7 ochrona powinna byc juz na pewno

Tylko że ja naleze do ciążowych panikar, nawet nie dopuszczam do siebie mysli ze moglabym miec teraz dziecko. Kocham mojego chłopaka, ale szczerze mowiac nie widze narazie jego w roli ojca moich dzieci, za krótko ze soba jesteśmy
w sumie to byla 6sta tabletka
No widzisz..to tak jak ja też panikuję...Myślałam, że tabletki uczynią mnie spokojną.. i co?.. i nic
Jakby nie było robiłam wszystko zgodnie z ulotką
__________________
Gdy się zobaczyło tylko raz piękno szczęścia na twarzy ukochanej osoby, wiadomo już, że dla człowieka nie może być innego powołania, jak wzbudzanie tego światła na twarzach otaczających nas ludzi.

— Albert Camus
k4rotk4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 09:50   #544
Edda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 9
Yaz, wymioty, prośba o podpowiedź

Witam,

bardzo proszę o podpowiedź, co do prawidłowego postępowania w zaistniałej sytuacji.

Przyjuję tabletki Yaz, codziennie wieczorem ok. godz. 21. Ok. godziny po przyjeciu wczorajszej tabletki (niedzielnej), zadlawiłam się niefortunnie co niestety doprowadziło do niewielkich torsji. Nie mając pewności, czy nie utraciłam w ten sposób tabletki, przyjęłam kolejną, zgodnie z informacją zawarta w ulotce. I teraz mam pytanie, co dalej. Czy przyjmować pozostałe tabletki o stałej porze, tak jaby nic się nie stało i to nic, ze o dzień skróci się aktualna seria tabletek.? Czy tez powinnam wziąć dodatkową tabletkę z kolejnego opakowania, w miejsce tej poniedziałkowej przyjetej w niedzielę?


Bardzo dziękuję z góry za pomoc
Edda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 10:31   #545
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Yaz, wymioty, prośba o podpowiedź

Brac to napoczęte opakowanie do konca i zrobic normalnie 7 dni przerwy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 13:05   #546
201701251209
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 487
Dot.: Yaz, wymioty, prośba o podpowiedź

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Brac to napoczęte opakowanie do konca i zrobic normalnie 7 dni przerwy.
7 dni przerwy przy Yazie? Coś Ci się pomyliło

Edda bierz dalej tabletki o stałej porze. Po prostu w inny dzień teraz będziesz zaczynać nowe opakowanie, a i to opakowanie skończysz o jeden dzień szybciej.
201701251209 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 13:36   #547
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Yaz, wymioty, prośba o podpowiedź

Cytat:
Napisane przez Lick The Lollipop Pokaż wiadomość
7 dni przerwy przy Yazie? Coś Ci się pomyliło

a to nie wiem ,nie jestem w temacie tych pigulek od kilku lat nie korzystam ,w kazdym razie bierz dalej to opakowanie .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-01, 13:58   #548
Edda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 9
Dot.: Yaz, wymioty, prośba o podpowiedź

Dziękuję Wam przepięknie.

Paula, przy tabletach Yaz nie robi się przerwy, 4 ostatnie tableteczki z blistra są placebo, a po nich od razu zaczyna nowe opakowanie. Dla mnie tez była to nowość na początku stosowania
Niemniej, ważniejsze tutaj były właśnie te informacje, których Obie mi udzieliłyście.
Pozdrawiam!
Edda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 14:19   #549
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 573
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Ponieważ nawet nie zdążyłam wziąć ani jednej tabletki ze swojego pierwszego opakowania a szkoda by się zmarnowało chciałam dać do wiadomości, że jeżeli któraś z Was potrzebuje opakowania Yaz bo np: jej gin ma urlop czy coś to chętnie odsprzedam. Opakowanie otworzyłam z folii aby przeczytać ulotkę reszta w stanie idealnym. Szybko z nich nie skorzystam bo właśnie dowiedziałam się, że będę drugi raz mamą. Jeśli któraś jest zainteresowana proszę o wiadomość na PW.
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o włosach, kosmetykach i takich tam


Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce...

Kachula82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 14:49   #550
Spidka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 17
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Hej dziewczyny !
Proszę Was o radę bo jestem trochę skołowana i sama nie wiem co o tym myśleć. Jestem w połowie 4 opakowania YAZ ( dzisiaj 16sta tabletka), przez pierwsze 3 nie miałam żadnych dolegliwości i skutków ubocznych - jedynie czasami miałam drobne plamienia.
Od początku tego opakowania właściwie ciągle je mam. Może nie są to takie typowe palmienia, ale takie brązowe - jasnobrązowe upławy.
Pod koniec okresu pojawiły się bardzo ciemne i z czasem zaczęły blednąć. Ale teraz czasami są blade a czasami ciemniejsze.

I teraz nie wiem czy przeczekać jeszcze to opakowanie i dopiero jak przy następnym gdy sytuacja się nie poprawi to iść do ginekologa czy już teraz ? Może któraś z Was miała taką samą albo podobną sytuację ?
Ja ciągle mam nadzieję, że to mi bo te tabletki mi służą, nie odczuwałam ani nie odczuwam żadnych dolegliwości przy nich.

Co Wy byście zrobiły ?
Spidka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 19:04   #551
robaczywko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Witam!
Biorę tabletki Yaz od ponad roku,dodatkowo zabezpieczam się prezerwatywą(jestem panikarą). Ostatni stosunek odbyłam 31 grudnia. Znając mnie to jak zwykle panikuję,ale mam dość mocną zgagę od ponad tygodnia żadnych inny objawów nie odczuwam. Moje pytanie brzmi więc czy mogę być w ciąży? W ulotce Yazu jest napisane w skutkach ubocznych nadkwaśność,ale do tej pory nic takiego nie miałam, czy mogę mieć dopiero po roku stosowania?? Z góry dziekuję za odpowiedź pozdrawiam
robaczywko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-01, 19:34   #552
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez robaczywko Pokaż wiadomość
Witam!
Biorę tabletki Yaz od ponad roku,dodatkowo zabezpieczam się prezerwatywą(jestem panikarą). Ostatni stosunek odbyłam 31 grudnia. Znając mnie to jak zwykle panikuję,ale mam dość mocną zgagę od ponad tygodnia żadnych inny objawów nie odczuwam. Moje pytanie brzmi więc czy mogę być w ciąży? W ulotce Yazu jest napisane w skutkach ubocznych nadkwaśność,ale do tej pory nic takiego nie miałam, czy mogę mieć dopiero po roku stosowania?? Z góry dziekuję za odpowiedź pozdrawiam
A może się czymś strułaś?
Zauważyłam że kobiety biorące tabletki potrafią nawet ból w prawym łokciu zwalić na tabletki.
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 19:38   #553
robaczywko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Nie sądzę,żeby zgaga była od zatrucia ja nie zwalam winy na tabletki tylko szukam przyczyny
robaczywko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 20:40   #554
nieznajoma19
Zakorzenienie
 
Avatar nieznajoma19
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 4 462
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Dziewczyny odp mi któraś, bo coraz więcej o tym czytam i każdy pisze co innego, a nie mam jak skontaktować się ze swoim ginekologiem
__________________
Razem od 14.09.2007 coś tam tworzę Blog kosmetyczno-pazurkowy
- Efekt holo Indigo
- Indigo Efekt Syrenki
- Zoeva Bamboo



wymianka
nieznajoma19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 20:43   #555
k4rotk4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 614
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Ja po przeczytaniu różnych opinii doszłam do wniosku, że ten miesiąc z dodatkowym zabezpieczeniem mnie nie zbawi...

k4rotk4, czemu już się nie pojawiasz na wątku maturzystek?
włąsnie ze względu na mature ;/ a poza tym naspamowałyście i nie nadążałam i zgubiłam ten wątek
Ale może zajrze niedługo co u was


//przepraszam za offtopa
__________________
Gdy się zobaczyło tylko raz piękno szczęścia na twarzy ukochanej osoby, wiadomo już, że dla człowieka nie może być innego powołania, jak wzbudzanie tego światła na twarzach otaczających nas ludzi.

— Albert Camus
k4rotk4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 07:34   #556
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Spidka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny !
Proszę Was o radę bo jestem trochę skołowana i sama nie wiem co o tym myśleć. Jestem w połowie 4 opakowania YAZ ( dzisiaj 16sta tabletka), przez pierwsze 3 nie miałam żadnych dolegliwości i skutków ubocznych - jedynie czasami miałam drobne plamienia.
Od początku tego opakowania właściwie ciągle je mam. Może nie są to takie typowe palmienia, ale takie brązowe - jasnobrązowe upławy.
Pod koniec okresu pojawiły się bardzo ciemne i z czasem zaczęły blednąć. Ale teraz czasami są blade a czasami ciemniejsze.

I teraz nie wiem czy przeczekać jeszcze to opakowanie i dopiero jak przy następnym gdy sytuacja się nie poprawi to iść do ginekologa czy już teraz ? Może któraś z Was miała taką samą albo podobną sytuację ?
Ja ciągle mam nadzieję, że to mi bo te tabletki mi służą, nie odczuwałam ani nie odczuwam żadnych dolegliwości przy nich.

Co Wy byście zrobiły ?
Myślę, że poczekaj obserwuj swój organizm...może to jest jednorazowy wyskok i przy 5 opak. będzie już ok...,a jak nie to marsz do gin po zmianę tabletek-bo to oznacza, że już okres przystosowania minął (3opak.) i najwidoczniej Yaz Ci nie służy...

Cytat:
Napisane przez robaczywko Pokaż wiadomość
Witam!
Biorę tabletki Yaz od ponad roku,dodatkowo zabezpieczam się prezerwatywą(jestem panikarą). Ostatni stosunek odbyłam 31 grudnia. Znając mnie to jak zwykle panikuję,ale mam dość mocną zgagę od ponad tygodnia żadnych inny objawów nie odczuwam. Moje pytanie brzmi więc czy mogę być w ciąży? W ulotce Yazu jest napisane w skutkach ubocznych nadkwaśność,ale do tej pory nic takiego nie miałam, czy mogę mieć dopiero po roku stosowania?? Z góry dziekuję za odpowiedź pozdrawiam
Moja droga od 31 grudnia już troche minęło czasu-mamy 2marca więc przez ten czas nie miałaś krwawienia z odstawienia?! Przynajmniej raz...(myśląc na chłopski rozum).

Myślę,że muszisz po prostu nabrać zaufania do tabletek i będzie ok...


Cytat:
Napisane przez nieznajoma19 Pokaż wiadomość
Pisałam już na innym wątku ale tam mały ruch jest więc napisze i tutaj

dziewczyny mam pytanie bo już zwątpilam
Do tej pory brałam novynette ale musiała zmienic na inne. Lekarz przepisal mi yaz. Zrobiłam 7-dniową przerwę i wzięłam pierwszą tabletkę yaz tak jakbym miała normalnie wziąć novynette. I teraz nie wiem czy jestem zabezpieczona czy musze jeszcze dodatkowo stosować inne zabiezpieczenie
A czy novynette miały silniejszą dawkę hormonów? Bo nie wiem, nie znam się na tych tabletkach. Jeśli tak to dobrze zrobiłaś. A jeśli mają taką samą dawkę jak Yaz to powinnaś zażyć Yaz w dniu pierwszej miesiączki...-jeśli tak nie zrobiłaś tolepiej dodatkowo się zabezpieczaj przez 7 dni...
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 09:13   #557
souriant
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Ratunku!! Biorę tabletki yaz od września. Wszystko było ok. Dodatkowo biorę codziennie rano leki na niedoczynnosc tarczycy. Dzisiaj bylam mega rozkojarzona i pomyliłam tabletki. Nieopacznie połknelam yaz. Yaz biore codziennie o godzinie 18. A dzisiaj polknęłam tą przed 9 rano Nie wiem czy to ma jakiś wpływ czy nie, czy normalnie brać jak zawsze, oczywiscie nie łykajac juz dzisiaj nic. Miala z Was taki przypadek? Szukałam wszędzie na ten temat ale nic nie znalazłam. Jak widac tylko ja jedyna jestem taka roztargniona i głupia żeby pomylić tabletki. W ulotce też czegos takiego nie znalazłam.

souriant jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 12:30   #558
krejzollka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Hej wszystkim
Mam takie dosc nietypowe pytanie, jak ktos może mi udzielić porady będę bardzo wdzięczna
Czyli tak od dobrych 6 miesięcy biore tabletki Yaz, okres zawsze dostawałam po 1 różowej tabletce następnego blistra zawsze poniedziałek. W czasie brania tabletek placebo współżyłam (tj w niedziele) no i okres mi się nie pojawił, jest wtorek popołudniu i się martwie, czy czasem podczas tego stosunku nie doszło do zapłodnenia. Bardzo będe wdzieczna za odpowiedz

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------

Cytat:
Napisane przez souriant Pokaż wiadomość
Ratunku!! Biorę tabletki yaz od września. Wszystko było ok. Dodatkowo biorę codziennie rano leki na niedoczynnosc tarczycy. Dzisiaj bylam mega rozkojarzona i pomyliłam tabletki. Nieopacznie połknelam yaz. Yaz biore codziennie o godzinie 18. A dzisiaj polknęłam tą przed 9 rano Nie wiem czy to ma jakiś wpływ czy nie, czy normalnie brać jak zawsze, oczywiscie nie łykajac juz dzisiaj nic. Miala z Was taki przypadek? Szukałam wszędzie na ten temat ale nic nie znalazłam. Jak widac tylko ja jedyna jestem taka roztargniona i głupia żeby pomylić tabletki. W ulotce też czegos takiego nie znalazłam.

Dzisiaj oczywiście nie bierz tabletki, za to jutro weź o 18. od godziny 9 masz 12 godzin na zazycie tabletki, więc spoko
krejzollka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 16:06   #559
Spidka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 17
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

anulcia_88
dzięki za odpowiedź i podtrzymanie na duchu

Spidka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-02, 16:58   #560
Beataboni
Raczkowanie
 
Avatar Beataboni
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 202
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez souriant Pokaż wiadomość
Ratunku!! Biorę tabletki yaz od września. Wszystko było ok. Dodatkowo biorę codziennie rano leki na niedoczynnosc tarczycy. Dzisiaj bylam mega rozkojarzona i pomyliłam tabletki. Nieopacznie połknelam yaz. Yaz biore codziennie o godzinie 18. A dzisiaj polknęłam tą przed 9 rano Nie wiem czy to ma jakiś wpływ czy nie, czy normalnie brać jak zawsze, oczywiscie nie łykajac juz dzisiaj nic. Miala z Was taki przypadek? Szukałam wszędzie na ten temat ale nic nie znalazłam. Jak widac tylko ja jedyna jestem taka roztargniona i głupia żeby pomylić tabletki. W ulotce też czegos takiego nie znalazłam.

Musisz wziac tabletke nastepna w ciagu 12 h. Na Twoim miejscu wzielabym wieczorem kolejna - aby Ci sie nie mylilo pozniej wez tabletke z 24 dnia.

A tak w ogole to choroby tarczycy sa PRZECIWWSKAZANIEM do brania tabletek anty! Chyba gin z Toba wywiadu nie przeprowadzil!

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

Cytat:
Napisane przez krejzollka Pokaż wiadomość
Hej wszystkim
Mam takie dosc nietypowe pytanie, jak ktos może mi udzielić porady będę bardzo wdzięczna
Czyli tak od dobrych 6 miesięcy biore tabletki Yaz, okres zawsze dostawałam po 1 różowej tabletce następnego blistra zawsze poniedziałek. W czasie brania tabletek placebo współżyłam (tj w niedziele) no i okres mi się nie pojawił, jest wtorek popołudniu i się martwie, czy czasem podczas tego stosunku nie doszło do zapłodnenia. Bardzo będe wdzieczna za odpowiedz
Tabletki nie daja 100% zabezpieczenia, ale to zapewne wiesz.

Na 99% nie jestes w ciazy, bo w czasie okresu placebo skutecznosc antykoncepcyjna jest zachowana.

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

Cytat:
Napisane przez anulcia_88 Pokaż wiadomość
A czy novynette miały silniejszą dawkę hormonów? Bo nie wiem, nie znam się na tych tabletkach. Jeśli tak to dobrze zrobiłaś. A jeśli mają taką samą dawkę jak Yaz to powinnaś zażyć Yaz w dniu pierwszej miesiączki...-jeśli tak nie zrobiłaś tolepiej dodatkowo się zabezpieczaj przez 7 dni...
novynette sa silniejsze.

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

Cytat:
Napisane przez robaczywko Pokaż wiadomość
Witam!
Biorę tabletki Yaz od ponad roku,dodatkowo zabezpieczam się prezerwatywą(jestem panikarą). Ostatni stosunek odbyłam 31 grudnia. Znając mnie to jak zwykle panikuję,ale mam dość mocną zgagę od ponad tygodnia żadnych inny objawów nie odczuwam. Moje pytanie brzmi więc czy mogę być w ciąży? W ulotce Yazu jest napisane w skutkach ubocznych nadkwaśność,ale do tej pory nic takiego nie miałam, czy mogę mieć dopiero po roku stosowania?? Z góry dziekuję za odpowiedź pozdrawiam
A nie jadlas papryki lub nie pilas coli? Niektore potrawy wzmagaja wydzielanie kwasow zoladkowych co moze byc przyczyna zgagi.
Beataboni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 22:33   #561
robaczywko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Moja droga od 31 grudnia już troche minęło czasu-mamy 2marca więc przez ten czas nie miałaś krwawienia z odstawienia?! Przynajmniej raz...(myśląc na chłopski rozum).

Myślę,że muszisz po prostu nabrać zaufania do tabletek i będzie ok...


Nie no miałam krwawienie z odstawienia od tamtego czasu. Dzisiaj zrobiłam test i wyszedł negatywnie tylko zastanawiają mnie pojedyńcze niebieskie żyły na piersiach;/
robaczywko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 11:47   #562
justapkp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: bialystok
Wiadomości: 40
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Hej dziewczyny.Dopiero rozpoczełam współżycie i wczoraj moj g. przepisal mi tabletki Yaz.Dzis wezmę druga tabletkę.Mam kilka pytan i chcialabym abyscie troszeczkę mi pomogly:
1.Po jakim czasie od rozpoczęcia tabletek zaczęłyscie się kochac bez dodatkowego zabezpieczenia?
2.Czy tabletki placebo rownież chronią przed ciązą?Czy podczas zazywania placebo nei ma ryzyka ciąży?
3.Czy podczas przyjmowania tabletek nie ma tak ze kilka dni jest mneij bezpiecznych? np.. zazyję 4 tabletki placebo i dzis wezmę pierwszą różową to moge dzis bez ryzyka uparwiac seks czy musze poczekac kilka dni??jak to jest??
Przepraszam was ze zadaje tyle pytan, moze smiesznych ale ja kompletnie sie na tym nie znam...Dziekuje Dziewczyny z góry za odpowiedzi) milego dnia
justapkp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 12:08   #563
frozenstrawberries
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 128
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Hej dziewczyny, mam problem i bardzo proszę was o radę.
Jestem na piątym opakowaniu Yazu, dotychczas nie miałam żadnych problemów, tabletki biorę regularnie. Problem w tym, ze na 20 tabletce piątego opakowania pojawiły się delikatne brązowe upławy i trwa to już trzeci dzień. Nie jest to obfite i zdarza się 1-2 razy dziennie.
Piszę o tym tutaj ponieważ przebywam teraz za granicą i nie bardzo mogę się skonsultować z lekarzem Plamienia pojawiły się pod koniec lekkiej grypy (gorączka, katar i takie tam). Czy mogą one wynikać z osłabienia organizmu czy to oznaka tego, że Yaz nie trzyma cyklu i powinnam zmienić tabletki? Do Polski wracam dopiero za 2 tygodnie więc mogę albo skończyć to opakowanie i przestać przyjmować tabletki, albo zacząć kolejne opakowanie. Nie wiem już co robić. Drugie moje pytanie to, czy jeżeli Yaz nie trzymają mi cyklu to czy zabezpieczenie przed ciążą jest zachowane?

Bardzo proszę was o jakąś radę, strasznie się tym martwię. Jeżeli się powtarzam to z góry przepraszam, ale jestem teraz w pośpiechu i nie miałam czasu przejrzeć wątku
frozenstrawberries jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 12:25   #564
201701251209
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 487
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez justapkp Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.Dopiero rozpoczełam współżycie i wczoraj moj g. przepisal mi tabletki Yaz.Dzis wezmę druga tabletkę.Mam kilka pytan i chcialabym abyscie troszeczkę mi pomogly:
1.Po jakim czasie od rozpoczęcia tabletek zaczęłyscie się kochac bez dodatkowego zabezpieczenia?
2.Czy tabletki placebo rownież chronią przed ciązą?Czy podczas zazywania placebo nei ma ryzyka ciąży?
3.Czy podczas przyjmowania tabletek nie ma tak ze kilka dni jest mneij bezpiecznych? np.. zazyję 4 tabletki placebo i dzis wezmę pierwszą różową to moge dzis bez ryzyka uparwiac seks czy musze poczekac kilka dni??jak to jest??
Przepraszam was ze zadaje tyle pytan, moze smiesznych ale ja kompletnie sie na tym nie znam...Dziekuje Dziewczyny z góry za odpowiedzi) milego dnia
Na pytanie 2 i 3 znajdziesz odpowiedź w ulotce. Przeczytaj ją ze zrozumieniem od deski do deski to będziesz się znała na tabsach.

Odp na pytanie 1: Co prawda biorę Yasminelle, (ale w końcu to też są tabletki anty), więc ja bez dodatkowego zabezpieczenia kochałam się chyba od 8 tabletki pierwszego blistra. Wcześniej po prostu nie widziałam się z Tża.

Jeśli wzięłaś pierwszego tabsa w pierwszy dzień miesiączki to już teraz jesteś zabezpieczona. Bo, jak to możesz przeczytać w ulotce, tabletki chronią już od pierwszej wziętej pigułki.

Cytat:
Napisane przez frozenstrawberries Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam problem i bardzo proszę was o radę.
Jestem na piątym opakowaniu Yazu, dotychczas nie miałam żadnych problemów, tabletki biorę regularnie. Problem w tym, ze na 20 tabletce piątego opakowania pojawiły się delikatne brązowe upławy i trwa to już trzeci dzień. Nie jest to obfite i zdarza się 1-2 razy dziennie.
Piszę o tym tutaj ponieważ przebywam teraz za granicą i nie bardzo mogę się skonsultować z lekarzem Plamienia pojawiły się pod koniec lekkiej grypy (gorączka, katar i takie tam). Czy mogą one wynikać z osłabienia organizmu czy to oznaka tego, że Yaz nie trzyma cyklu i powinnam zmienić tabletki? Do Polski wracam dopiero za 2 tygodnie więc mogę albo skończyć to opakowanie i przestać przyjmować tabletki, albo zacząć kolejne opakowanie. Nie wiem już co robić. Drugie moje pytanie to, czy jeżeli Yaz nie trzymają mi cyklu to czy zabezpieczenie przed ciążą jest zachowane?

Bardzo proszę was o jakąś radę, strasznie się tym martwię. Jeżeli się powtarzam to z góry przepraszam, ale jestem teraz w pośpiechu i nie miałam czasu przejrzeć wątku
Możliwe, że tabletki przestały Ci służyć, ale a drugiej strony byłas chora i może to dlatego plamisz.
Ja bym poczekała do następnego opakowania i jeśli znowu pojawią się plamienia to bym udała się do gina po inne tabsy.

Jeśli tabletki nie trzymają cyklu to zabezpieczenie przed ciążą jest nadal zachowane.
201701251209 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 13:57   #565
justapkp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: bialystok
Wiadomości: 40
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Na pytanie 2 i 3 znajdziesz odpowiedź w ulotce. Przeczytaj ją ze zrozumieniem od deski do deski to będziesz się znała na tabsach.

Odp na pytanie 1: Co prawda biorę Yasminelle, (ale w końcu to też są tabletki anty), więc ja bez dodatkowego zabezpieczenia kochałam się chyba od 8 tabletki pierwszego blistra. Wcześniej po prostu nie widziałam się z Tża.


Jeśli wzięłaś pierwszego tabsa w pierwszy dzień miesiączki to już teraz jesteś zabezpieczona. Bo, jak to możesz przeczytać w ulotce, tabletki chronią już od pierwszej wziętej pigułki.


Pani doktor powiedziala bym brala tabletki od dnia przepisanai-od wczoraj a okres mialam 2 tygodnie temu.
A na pytania 2 i 3 mimo tego ze dwa razy przeglądalam ulotkę nie moglam znalezc odpowiedzi stad pytam na forum

Edytowane przez justapkp
Czas edycji: 2010-03-03 o 13:58
justapkp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 14:12   #566
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez justapkp Pokaż wiadomość
Pani doktor powiedziala bym brala tabletki od dnia przepisanai-od wczoraj a okres mialam 2 tygodnie temu.
A na pytania 2 i 3 mimo tego ze dwa razy przeglądalam ulotkę nie moglam znalezc odpowiedzi stad pytam na forum
Skoro nie wzięłaś pigułki w pierwszym dniu krwawienia, ani w kolejnych, to jesteś zabezpieczona dopiero od następnego opakowania. Teraz musisz używać dodatkowo prezerwatyw.

Co do pytania 2 i 3 to odpowiedź na 100% jest w ulotce, nie wiem jak można jej nie zauważyć.

Podczas przyjmowania pigułek placebo, także jesteś chroniona przed ciążą. Nie jest też tak, że któregoś dnia jesteś "mniej" chroniona. Jeśli przyjmujesz pigułki prawidłowo, to zabezpieczenie jest zawsze i jest jednakowo mocne, czy to przerwa na placebo, czy dni przyjmowania różowych pigułek.
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 14:25   #567
201701251209
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 487
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez justapkp Pokaż wiadomość
Pani doktor powiedziala bym brala tabletki od dnia przepisanai-od wczoraj a okres mialam 2 tygodnie temu.
A na pytania 2 i 3 mimo tego ze dwa razy przeglądalam ulotkę nie moglam znalezc odpowiedzi stad pytam na forum
Jak nie ma odpowiedzi jak są:
Pytanie 2- cytat z ulotki
Cytat:
Jeżeli stosuje się lek Yaz w powyższy sposób, jest się chronionym przed ciążą także w ciągu 4 dni, w których przyjmuje się tabletki placebo.
Pytanie 3- cytat z ulotki
Cytat:
Przyjmowanie leku Yaz należy rozpocząć w pierwszym dniu cyklu (to znaczy w pierwszym dniu menstruacji). Jeżeli pacjentka zacznie przyjmować Yaz w pierwszym dniu menstruacji, jest natychmiast chroniona przed ciążą. Można też rozpocząć przyjmowanie leku w dniach 2-5 cyklu, ale wtedy trzeba stosować dodatkowe środki ochronne (na przykład prezerwatywy) przez pierwsze 7 dni.
Skoro jest się chronionym od pierwsze tabletki, jak i w czasie 4 dni placebo to logicznie myśląc, nie ma dni "mniej bezpiecznych"...ale koro zaczęłaś brać tabletki 2 tygodnie po miesiączce to dopiero od następnego opakowania będziesz bezpieczna.
201701251209 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 15:00   #568
justapkp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: bialystok
Wiadomości: 40
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

dziekuję dziewczyny za pomoc;p gdyby nie wwy juz bym pewnie w tym tyg mamusią zostala. moja G. powiedziala ze bedą dzialac juz od nastepnego tyg, dobrze ze was spytalam
justapkp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 15:46   #569
201701251209
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 487
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez justapkp Pokaż wiadomość
dziekuję dziewczyny za pomoc;p gdyby nie wwy juz bym pewnie w tym tyg mamusią zostala. moja G. powiedziala ze bedą dzialac juz od nastepnego tyg, dobrze ze was spytalam
Zmień ginekologa, bo ta kobieta na niczym się nie zna i głupoty gada.
201701251209 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 18:32   #570
buunka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Piła/ Poznan
Wiadomości: 136
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Drogie wizazanki Jestem na etapie 3 go opakowania Yazu i szczerze powiedziawszy tabletki te budza moj niepokoj. Nie mialam jak do tej pory zadnych plamien miedzy okresowych, wymiotow itp jest jednak cos co mnie niepokoi. Chodzi o krwawienie z odstwawienia. Po pierwszym i drugim opakowaniu dostalam je w dniu, w ktorym mialam przyjac wieczorem pierwsza rozowa tabletke nowego blistra. Moze i tak ma byc w moim przypadku, ale czy to krwawienie moze trwac tylko 2 dni i byc bardzo slabe? Wczesniej bralam Yasminelle i okres dostawalam w drugim dniu przerwy i byl on znacznie bardziej obfity. Do gina ide dopiero za tydzien, dlatego prosze was o rade. Nie wiem czy zrobic dla pewnosci test ciazowy czy nie? Tabletki biore co do minuty, jak budzik zadzwoni i nie przyjmuje zadnych lekow. Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
buunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:51.