Poradnia Życia Rodzinnego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-01, 07:52   #1
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Exclamation

Poradnia Życia Rodzinnego


Sluchajcie ta poradnia zycia rodzinnego i "naturalne planowanie rodziny" to jest jakas PARANOJA!
W ten piątek i sobotę mielismy z narzeczonym weekendowy kurs malzenski u ojców dominikanów (Łódź). W ramach tych nauk została nam również zaliczona pierwsza wizyta jako wizyta w w/w poradni. Zostały jeszcze 2.
I tu pytanie do dziewczyn, ktore są w trakcie lub mają te wizyty już za sobą. Czy jest konieczne zeby te 2 wizyty byly w odstępie miesięczym od siebie innymi slowy czy jest niezbędna prowadzenie tego idiotycznego wykresu i planowanie rodziny... w momencie kiedy nie wyrobię się, bo ślub mam 1 maja, II spotkanie mam wyznaczone na 15 marca (będę juz po okresie), a muszę prowadzic jakis idiotyczny wykres a okres zacznie mi się lada dzien, potem mam czekaj kolejny miesiac zeby codziennie mierzyc temperature (bo to od okresu do okresu musi byc), czyli wypadlaby nastepna w polowie kwietnia lub poczatek maja - a ślub mam 1 maja!!! A gdzie zapowiedzi w kosciolach, a bez dostarczonych dokumentow i wywiadu kanonicznego nie dostane kartek na zapowiedzi....
Innymi slowy czy da sie te wizyty zalatwic szybciej niz czekajac na cykle miesieczne???? Inna sprawa, ze jestem oburzona tym czym karmią nas na tych spotkaniach, bo niby o antykoncepcji hormonalnej nie moze byc mowy, ale jak ktos ma np zespol jajnikow policystycznych i musi regulowac okres przez zazywanie takich specyfikow to jak to sie ma do naturalnego planowania??? Zlosci mnie, ze ludzie nie majacy nic wspolnego z medycyna bawia sie w ginekologow....
Pomocy dziewczyny, jak Wy to zalatwialyscie?
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 08:17   #2
JanuszAgnieszka
Wtajemniczenie
 
Avatar JanuszAgnieszka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 130
Dot.: Poradnia Życia Rodzinnego

ja mialam weekendowe nauki bez poradni i w ta srode idziemy na pierwsze spotkanie w poradni. Psycholog, z ktora rozmiawalam przez telefon na poczatku chciala, zebysmy przyszli na 8 wyklad posluchac o npr, ale gdy powiedzialam jej, ze wykresy prowadzilam na studiach to prosila, zebym przyniosla swoje obserwacje ze studiow, a jak nie znajde to mam robic teraz (co tez czynie) przez tydzien, czyli do momentu spotkania w poradni. Takze jakos to sie da obejsc, zalezy od woli prowadzacego.
__________________
Tyś taka bezbronna, maleńka, w kołysce splecionej z mych ramion, a kiedys sie do mnie usmiechniesz i powiesz mi czule: "mamo"



Teraz czekamy na Karolinkę - 27/40
JanuszAgnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 08:26   #3
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Poradnia Życia Rodzinnego

Dziekuje Agnieszko! Bede jeszcze w takim razie tam dzwonic!
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 09:23   #4
Misiak87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: centrum Polski
Wiadomości: 403
Dot.: Poradnia Życia Rodzinnego

Ja też mam nauki w Łodzi, w kościele św. Teresy. Jesteśmy po jednym spotkaniu, drugie jutro. Są to dwa spotkania, we wtorek i czwartek (czyli w sumie trwają tydzień). Jutro się właśnie zaczyna nowa tura. (my na nią idziemy, bo byliśmy na jednych zajęciach z wcześniejszą turą). Żadnych wykresów nie trzeba robić.
Cena 50 zł od osoby plus 20 zł za książeczki, z których ja np nie mam zamiaru korzystać. Od razu dostajesz zaświadczenie.
Aha- też mam ślub w maju.
__________________
Jesteśmy razem
od 10 czerwca 2005 r.

Szczęśliwe Małżeństwo
od 8 maja 2010 r.



Jak wskazówki jednego zegara- mają sens tylko wtedy,
gdy dwie!





Edytowane przez Misiak87
Czas edycji: 2010-03-01 o 09:27
Misiak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 09:37   #5
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Poradnia Życia Rodzinnego

A no widzisz. Ja zaswiadczenie o odbytych naukach juz mam ale te cholerne wizyty w tej poradni. A mieszkam niedaleko sw Teresy przy Uniwersyteckiej dobrze wiedziec. Wiesz nie chodzi o koszt tylko o to zeby mi podbili te pozostałe 2 wizyty na tym zaswiadczeniu, masz moze jakis numer telefonu do kancelarii do sw. teresy??
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 09:41   #6
Misiak87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: centrum Polski
Wiadomości: 403
Dot.: Poradnia Życia Rodzinnego

505 475 005
To numer do pana który prowadzi te spotkania. Zadzwoń i powiedz, że chcielibyście jutro przyjść, bo wystarczy tylko się zapowiedzieć i już. My też będziemy jutro.

Przecież to paranoja robić jakieś wykresy...

Jeśli masz już zaświadczenie o naukach, to je przynieś, bo też trzeba będzie je podpisać).
__________________
Jesteśmy razem
od 10 czerwca 2005 r.

Szczęśliwe Małżeństwo
od 8 maja 2010 r.



Jak wskazówki jednego zegara- mają sens tylko wtedy,
gdy dwie!




Misiak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 09:53   #7
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Poradnia Życia Rodzinnego

Dzięki kochana!!!!!!!

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

Bede jutro o 19:00 sama, a w srode z narzeczonym, takze pewnie bedziemy w 1 grupie! Dzieki Ci wielkie!
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-01, 09:57   #8
Misiak87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: centrum Polski
Wiadomości: 403
Dot.: Poradnia Życia Rodzinnego

Nie ma sprawy- do zobaczenia jutro.
__________________
Jesteśmy razem
od 10 czerwca 2005 r.

Szczęśliwe Małżeństwo
od 8 maja 2010 r.



Jak wskazówki jednego zegara- mają sens tylko wtedy,
gdy dwie!




Misiak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 17:10   #9
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Poradnia Życia Rodzinnego

Hehehe a ciekawe co zrobią ze mną ja potrafię nie mieć okresu przez pół roku i co będę chodziła tak długo do poradni? my mamy zajęcia 10-11 i 17-18 kwietnia
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 18:57   #10
Karlain
Rozeznanie
 
Avatar Karlain
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 950
Dot.: Poradnia Życia Rodzinnego

gdzie znajduje się Kościół Św. Teresy, bo ten co znalazłam w necie nie prowadzi nauk przedmałżeńskich ????
Karlain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 20:58   #11
Dojotka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Dojotka1987
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 453
Dot.: Poradnia Życia Rodzinnego

a kazdy ksiadz (kazda parafia) wymaga miec ten papierek ze sie bylo w poradni? nie wystarcza same nauki???
__________________
Dojotka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-03, 08:40   #12
edytka27101982
Rozeznanie
 
Avatar edytka27101982
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 804
Dot.: Poradnia Życia Rodzinnego

Cytat:
Napisane przez Dojotka1987 Pokaż wiadomość
a kazdy ksiadz (kazda parafia) wymaga miec ten papierek ze sie bylo w poradni? nie wystarcza same nauki???

na indeksach z nauk jest też miejsce na podbicie poradni i skupienia,
tak było u nas
__________________


edytka27101982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 11:30   #13
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Poradnia Życia Rodzinnego

tak niestety te wizyty w poradni musicie odbyc. A kosciul Św. Teresy w Łodzi jest na rogu Uniwersyteckiej i Kopcińskiego takie duży okrągły. Dziewczyna wyżej podała mi numer do gościa, który to prowadzi naprawdę super w porównaniu z tym co ja sie nasłuchałam, bezproblemowo podpisuje. Ja byłam wczoraj i dzisiaj idziemy i już bedzie załatwione
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 07:48   #14
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: Poradnia Życia Rodzinnego

Dziewczyny a czy w tym Kosciele jest tez poradnia w weekend??
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 12:51   #15
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: Poradnia Życia Rodzinnego

U mnie w poradni nie było konieczne prowadzenie obserwacji. Przecież jesteście dorosłe, nikt Was do tego nie zmusi. I nie sądzę, żeby to uniemożliwiało otrzymanie zaświadczenia, bez przesady. Chociaż dużo zależy od poradni i prowadzącego, u nas było bardzo miło i na luzie, i do niczego nie byliśmy zmuszani.
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 13:08   #16
Piness_ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 5
Dot.: Poradnia Życia Rodzinnego

Przed nami poradnia w kwietniu, mam nadzieję że nie będzie aż tak źle i że nikt nie będzie kazał jakiś obserwacji mi prowadzić.
Piness_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 09:33   #17
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Poradnia Życia Rodzinnego

Cytat:
Napisane przez Piness_ka Pokaż wiadomość
Przed nami poradnia w kwietniu, mam nadzieję że nie będzie aż tak źle i że nikt nie będzie kazał jakiś obserwacji mi prowadzić.
Obserwacje czasem warto prowadzic dla samej siebie Ale jak sie np. bierze pigułki to nie ma sensu -bo nie ma wtedy naturlanego cyklu. Inna kwestia to to,ze biorac slub koscielny (bedac katoliczka) pigulek sie brac nie powinno
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 10:55   #18
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: Poradnia Życia Rodzinnego

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Obserwacje czasem warto prowadzic dla samej siebie Ale jak sie np. bierze pigułki to nie ma sensu -bo nie ma wtedy naturlanego cyklu. Inna kwestia to to,ze biorac slub koscielny (bedac katoliczka) pigulek sie brac nie powinno
A przynajmniej nie powinno się oburzać, że w poradni obserwacji uczą.
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 11:34   #19
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Poradnia Życia Rodzinnego

Cytat:
Napisane przez Almariel Pokaż wiadomość
A przynajmniej nie powinno się oburzać, że w poradni obserwacji uczą.
Dokładnie
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-25, 16:10   #20
zludzenie88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 18
GG do zludzenie88
Dot.: Poradnia Życia Rodzinnego Śląskie- Gliwice

Witajcie!

ja podpinam się do wątku i może trafię na Którąś z Was, co miała albo w najbliższym czasie będzie mieć spotkania w poradni na terenie Gliwic/ woj śląskie?
Jakieś info odnośnie terminów, samych spotkań, tematyki etc.

Pozdrawiam
zludzenie88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 18:23   #21
otelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 13
Dot.: Poradnia Życia Rodzinnego

Po co bierzecie ślub kościelny, skoro nie zgadzacie się z nauką Kościoła?
To hipokryzja w czystej postaci. I jeszcze te narzekania...że wykresy trzeba robić.
otelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 08:25   #22
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Poradnia Życia Rodzinnego

Cytat:
Napisane przez otelka Pokaż wiadomość
Po co bierzecie ślub kościelny, skoro nie zgadzacie się z nauką Kościoła?
To hipokryzja w czystej postaci. I jeszcze te narzekania...że wykresy trzeba robić.
A co ludźmi, którzy wierzą, ale ze względów zdrowotnych owe zakazy kościoła dotyczące antykoncepcji muszą złamać? Nie mają prawa do ślubu kościelnego?

Narzekanie dotyczą, jak przypuszczam, jednego, ludzie prowadzący owe zajęcia nadają się do tego, jak pięść do nosa. Bardzo proszę, niech mnie o wykresach uczy ginekolog, nie katechetka po przeszkoleniu, która z trudem wydusza z siebie słowo "penis" (ja miałam taką poradnię) Bo potem jakieś kulfony z tego wychodzą i w ogóle jakieś wypaczenie natury.
Już nie mówiąc, że mi wmawiali, że grzechem jest pocałunek z językiem, bo się "grzesznie pobudza partnera". No ludzie!!!
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 08:30   #23
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Poradnia Życia Rodzinnego

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
A co ludźmi, którzy wierzą, ale ze względów zdrowotnych owe zakazy kościoła dotyczące antykoncepcji muszą złamać? Nie mają prawa do ślubu kościelnego?
To jest inna sprawa,ale nie czarujmy się,wiekszosc stosuje pigułki wlasnie w celach antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
Narzekanie dotyczą, jak przypuszczam, jednego, ludzie prowadzący owe zajęcia nadają się do tego, jak pięść do nosa. Bardzo proszę, niech mnie o wykresach uczy ginekolog, nie katechetka po przeszkoleniu, która z trudem wydusza z siebie słowo "penis" (ja miałam taką poradnię) Bo potem jakieś kulfony z tego wychodzą i w ogóle jakieś wypaczenie natury.
Już nie mówiąc, że mi wmawiali, że grzechem jest pocałunek z językiem, bo się "grzesznie pobudza partnera". No ludzie!!!
Co do pierwszej czesci ogolnie sie zgadzam ,a odnosnie pocałunku...no cóż -jesli ktoś jest katolikiem to powinien przyjmowac naukę kościoła taką,jaka jest,nie wybiórczo.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 08:51   #24
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: Poradnia Życia Rodzinnego

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
A co ludźmi, którzy wierzą, ale ze względów zdrowotnych owe zakazy kościoła dotyczące antykoncepcji muszą złamać? Nie mają prawa do ślubu kościelnego?

Narzekanie dotyczą, jak przypuszczam, jednego, ludzie prowadzący owe zajęcia nadają się do tego, jak pięść do nosa. Bardzo proszę, niech mnie o wykresach uczy ginekolog, nie katechetka po przeszkoleniu, która z trudem wydusza z siebie słowo "penis" (ja miałam taką poradnię) Bo potem jakieś kulfony z tego wychodzą i w ogóle jakieś wypaczenie natury.
Już nie mówiąc, że mi wmawiali, że grzechem jest pocałunek z językiem, bo się "grzesznie pobudza partnera". No ludzie!!!
Ja miałam super poradnię i bardzo kompetentna Pani ją prowadziła, o ogromnej wiedzy. Więc i takie się zdarzają. Widocznie miałam niezwykłe szczęscie do takiej trafić.Współczuję przykrych doświadczeń, na serio.
Ale też bez przesady. Jak ktoś bierze ślub Kościelny, a potem się dziwi, że w poradni o npr uczą i czuje się wielce obrażony, że jakiś wykres trzeba zrobić, to dla mnie to jest nieporozumienie. Myślałyście, że co wam tam będą mówić ? Do gumek i tabletek nakłaniać ? No sorry.
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 09:20   #25
aluchelek
Raczkowanie
 
Avatar aluchelek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 496
Dot.: Poradnia Życia Rodzinnego

ja mam (bo jestem w trakcie) panią niekompetentną, niesympatyczną i utrudniającą. Do tego gada bzdury, że aż się włos na głowie jeży.
Ale przyznam Wam rację: zdecydowałam się na ślub kościelny, to chodzę do tej poradni i się nie wypowiadam - bo po co? Uważam, że npr może się przydać żeby dzieci począć i z chęcią bym się tego nauczyła, ale niestety pani z poradni nad npr przedkłada ideologiczne wynurzenia. Trudno - wysłuchać trzeba, wykres przynieść też i tyle. A ślub można wziąć w Urzędzie, jeśli to komu tak przeszkadza.
__________________
PM 2011

aluchelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 11:22   #26
knot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 221
Dot.: Poradnia Życia Rodzinnego

Cytat:
Napisane przez mgosiekm Pokaż wiadomość
Sluchajcie ta poradnia zycia rodzinnego i "naturalne planowanie rodziny" to jest jakas PARANOJA!
W ten piątek i sobotę mielismy z narzeczonym weekendowy kurs malzenski u ojców dominikanów (Łódź). W ramach tych nauk została nam również zaliczona pierwsza wizyta jako wizyta w w/w poradni. Zostały jeszcze 2.
I tu pytanie do dziewczyn, ktore są w trakcie lub mają te wizyty już za sobą. Czy jest konieczne zeby te 2 wizyty byly w odstępie miesięczym od siebie innymi slowy czy jest niezbędna prowadzenie tego idiotycznego wykresu i planowanie rodziny... w momencie kiedy nie wyrobię się, bo ślub mam 1 maja, II spotkanie mam wyznaczone na 15 marca (będę juz po okresie), a muszę prowadzic jakis idiotyczny wykres a okres zacznie mi się lada dzien, potem mam czekaj kolejny miesiac zeby codziennie mierzyc temperature (bo to od okresu do okresu musi byc), czyli wypadlaby nastepna w polowie kwietnia lub poczatek maja - a ślub mam 1 maja!!! A gdzie zapowiedzi w kosciolach, a bez dostarczonych dokumentow i wywiadu kanonicznego nie dostane kartek na zapowiedzi....
Innymi slowy czy da sie te wizyty zalatwic szybciej niz czekajac na cykle miesieczne???? Inna sprawa, ze jestem oburzona tym czym karmią nas na tych spotkaniach, bo niby o antykoncepcji hormonalnej nie moze byc mowy, ale jak ktos ma np zespol jajnikow policystycznych i musi regulowac okres przez zazywanie takich specyfikow to jak to sie ma do naturalnego planowania??? Zlosci mnie, ze ludzie nie majacy nic wspolnego z medycyna bawia sie w ginekologow....
Pomocy dziewczyny, jak Wy to zalatwialyscie?
Jezu, Dziewczyno!!!! Mówisz, że okres masz wtedy i wtedy, rysujesz wykres, taki, żeby im się spodobal i juz! Przecież nikt Ci palcem nie bedzie sprawdzał, czy napisałaś prawdę!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!
knot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:16.